Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#4126 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Gledam slike sinocnje akcije na zeblogu i mogu reci da sam ponosan na nase momke :thumbup: Potvrdili smo onu Sidranovu: Nema boljeg naroda u belaju :thumbup: Kao da nam treba neki belaj da nas sve ujedini, majke mi. Svaka cast tim momcima jos jednom :thumbup: :bih:


:thumbup:
Mustang1
Posts: 29947
Joined: 29/12/2010 17:31

#4127 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Gdje se moze doci da se pomogne ako nista bar kod utovara istovara pomoci ? Ako ne nocas onda sutra
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#4128 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:Gdje se moze doci da se pomogne ako nista bar kod utovara istovara pomoci ? Ako ne nocas onda sutra


garnizon vjerovatno,ako ko ima namjeru za nemilu krenuti nek mi se javi
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#4129 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Mustang1 wrote:Gdje se moze doci da se pomogne ako nista bar kod utovara istovara pomoci ? Ako ne nocas onda sutra
na crkvickom brdu je puno ljudi
tu utovaraju u helikoptere stvari koje se nose ljudima u maglaju, onim koje nece evakuisat
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#4130 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

U Lazićima, mjestu između Stranjana i Lokvina je pukao most. Oprez na tom pravcu!
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#4131 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Sutra od 10.00 sati ispred Doma Stampe ce biti postavljen stand na koji mozete donijeti pomoc u garderobi,hrani,ljekovima i novcu.Stand ce biti do 18.00 sati.
Casual's wrote:Sutra u Travnickoj mozete pomoc donositi u džamiju Broda,dakle vrata su otvorena za sve,i ovog i onog...i ide pravac kasarna
Obavještavamo sve zainteresovane građane i organizacije da pomoć za ugroženo stanovnovništvo od poplava i klizišta sa područja općine Zenica mogu dostavljati u prostorije mjesnih zajednica: Crkvice, Blatuša, Novo Radakovo, Sejmen, Londža i Brist. Najpotrebnije su deke, konzervirana hrana, flaširana voda za piće i higijenske potrepštine.

Punktovi za prijem pomoći u mjesnim zajednicama danas 16. 5. 2014. godine će raditi od 14,00 do 16,00 sati, a od sutra za naredne dane od 10,00 do 16,00 sati.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4132 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Akcija prikupljanja pomoci unesrecenim u nemilskom slivu počinje sutra i trajat ce do nedelje...
Dakle Ensar dzamija...bice svo vrijeme dezurni omladinci u dzamiji
tetaissa
Posts: 175
Joined: 05/06/2013 20:44

#4133 Re: Zeničani

Post by tetaissa »

Izvinjavam se, ako je offtopic, ali zna li iko voze li autobusi na relaciji Sa-Ze?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4134 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

kamen spoticanja wrote:Akcija prikupljanja pomoci unesrecenim u nemilskom slivu počinje sutra i trajat ce do nedelje...
Dakle Ensar dzamija...bice svo vrijeme dezurni omladinci u dzamiji
Ensar vazda imao najaktivniju omladinu... :)
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4135 Re: Zeničani

Post by Eborg »

tetaissa wrote:Izvinjavam se, ako je offtopic, ali zna li iko voze li autobusi na relaciji Sa-Ze?
Nazovi stanicu i pitaj. Ne vidim zasto ne bi vozio, put je 100% prohodan kao da je sve OK, samo malo na Lasvanskoj petlji ima skretanja i to je sve.
Mustang1
Posts: 29947
Joined: 29/12/2010 17:31

#4137 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Sad pitam zenu gdje cu otici ako hocu da pomognem kaze u garnizon tamo treba ispomoci .. Pa eto ja odoh ako ne bude tu trebalo odoh kruziti po gradu negdje ce trebat nema smisla da sjedimo i citamo ako mozemo pomoci kako god
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#4138 Re: Zeničani

Post by N.N. »

U streljanu mozes otici, tamo sada istovaraju svu pomoc :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4139 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Moram nas pohvaliti i konstatovati da smo jos jednom pokazali da smo grad heroj :thumbup: Kao i za vrijeme rata, tako i sada pruzamo utociste ljudima, a evo sad se vratih iz Crvenog krsta, pa to su brda hrane, vode i garderobe. Stvarno svaka cast nasim sugradjanima. Pokazali su veliko srce i po jos koji put se vidi da smo najbolji narod u belaju! :bih: :bih:

P.S. Nadam se da ce ovi pacovi koji se misle obogatiti na ljudskoj patnji (kradljivci, trgovci koji su uvecali cijene osnovnih potrepstina i comp.) biti streljani na licu mjesta, mamu im :oops:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#4140 Re: Zeničani

Post by Decerto »

_BataZiv_0809 wrote:Moram nas pohvaliti i konstatovati da smo jos jednom pokazali da smo grad heroj :thumbup: Kao i za vrijeme rata, tako i sada pruzamo utociste ljudima, a evo sad se vratih iz Crvenog krsta, pa to su brda hrane, vode i garderobe. Stvarno svaka cast nasim sugradjanima. Pokazali su veliko srce i po jos koji put se vidi da smo najbolji narod u belaju! :bih: :bih:

P.S. Nadam se da ce ovi pacovi koji se misle obogatiti na ljudskoj patnji (kradljivci, trgovci koji su uvecali cijene osnovnih potrepstina i comp.) biti streljani na licu mjesta, mamu im :oops:
stvarno...svi daju dzaba sta god mogu dati,a ovi dizu cijene vode,i to sa marke na 5..pa polupat im radnju odma treba.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4141 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nevjerovatno je kakav ljudski sljam ispliva u ovakvim situacijama. Dobro se sjecam da je obicna svijeca bila 5 KM u Mostaru kad je bio veliki snijeg prije 2 godine. Sto ti kazes najbolje im je polupat radnju odmah, ali jbg ne treba sad jos i pribjegavat nasilju, nego fino fiskalni racun na sunce, pa cemo pricati.

Naravno nastavljamo pomagati, ko god moze bilo sta odvojiti, nosite u Crveni kriz, mjesnu zajednicu ili bilo gdje drugo gdje se prikuplja pomoc :thumbup: :thumbup:

Zenicani ponosan sam na vas- moje sugradjane :thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#4142 Re: Zeničani

Post by _mufljuz_ »

onaj trening kamp koji bogu ocu nicem ne sluzi - koji je sam blizu sletista za helikoptere treba da bude mobilizovan da se smjeste ovi nesretnici....

ima l ko da to pogura
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#4143 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_mufljuz_ wrote:onaj trening kamp koji bogu ocu nicem ne sluzi - koji je sam blizu sletista za helikoptere treba da bude mobilizovan da se smjeste ovi nesretnici....

ima l ko da to pogura


da je pameti to bi već bilo otvoreno za ljude
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4144 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bilo bi jako vazno da se otvori uefin centar i da sluzi za pomoc ugrozenim ljudima. Ispade dobro sto su oni kojima je namjenjeno otisli u Hrasnicu...
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#4145 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Kako ja nigdje nisam vidjela u prodavnicama da voda kosta 5 KM osim na nekim portalima? Ako je neko vidio molila bih ga da napise gdje je vidio?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#4146 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

[email protected] ,šaljite mailove na ovu adresu nogometnog saveza bih,nek otvore nogometni centar na crkvičkom brdu za unesrećene ljude
User avatar
Dirty_Eastwood
Posts: 120
Joined: 11/01/2011 21:22

#4147 Re: Zeničani

Post by Dirty_Eastwood »

Moze li mi neko reci da li su Begici i hadzije iz Biss-toursa nesto ucinili da pomognu...?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4148 Re: Zeničani

Post by phillie »

Vidio sam Almijeve kamione da voze zemlju sa odrona u Nemili....

P.S. A sto se tice "Brazilaca", sljam nije dao repki da trenira (valjda zbog svojih talova) a da puste "tamo neke" izbjeglice....valjda cuvaju za sebe, nanu li im pokvarenu!
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#4149 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Dirty_Eastwood wrote:Moze li mi neko reci da li su Begici i hadzije iz Biss-toursa nesto ucinili da pomognu...?
Begici su dali kamione, pijesak, buseve da vozi raju do Nemile i ostalih mjesta i td td.
Kakvi god da su, po prici raje,momci itekako pomazu :)

Biss tours, vjerovatno i oni jesu. Dosta raje pomogne, samo sto se ne prica :wink:
User avatar
Dirty_Eastwood
Posts: 120
Joined: 11/01/2011 21:22

#4150 Re: Zeničani

Post by Dirty_Eastwood »

N.N. wrote:
Dirty_Eastwood wrote:Moze li mi neko reci da li su Begici i hadzije iz Biss-toursa nesto ucinili da pomognu...?
Begici su dali kamione, pijesak, buseve da vozi raju do Nemile i ostalih mjesta i td td.
Kakvi god da su, po prici raje,momci itekako pomazu :)

Biss tours, vjerovatno i oni jesu. Dosta raje pomogne, samo sto se ne prica :wink:
Hvala na info. :)
Post Reply