pretpostavljam da je to dobro jer je motorio renaultova marka? zar ne sipaju elfovo ulje?Leon16v wrote:Guma M, za one cijene na njihovom web sajtu, ugrađuju Motrio, dijelove i ulje.
Renault Megane all about
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- spree
- Posts: 8667
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#4126 Re: Renault Megane all about
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4127 Re: Renault Megane all about
Baterija van, nova unutra, ako je do baterije. Ako nije, posao za nekog ko barata lemilicom, za pcb, ne za oluka. 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4128 Re: Renault Megane all about
Ha govno, ha kaka.spree wrote:pretpostavljam da je to dobro jer je motorio renaultova marka? zar ne sipaju elfovo ulje?Leon16v wrote:Guma M, za one cijene na njihovom web sajtu, ugrađuju Motrio, dijelove i ulje.
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#4129 Re: Renault Megane all about
elf ide samo ako je pod garancijomspree wrote:pretpostavljam da je to dobro jer je motorio renaultova marka? zar ne sipaju elfovo ulje?Leon16v wrote:Guma M, za one cijene na njihovom web sajtu, ugrađuju Motrio, dijelove i ulje.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4130 Re: Renault Megane all about
Zato ja imam svog majstora Mehu, uzmem 5 L Elf sxr 5w40, filter zraka, goriva, klime, ulja, i samo Mehi u avliju spustim kesu i urucim mu kutiju Marlbora 
- spree
- Posts: 8667
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#4131 Re: Renault Megane all about
ko onda ugradjuje orginalne dijelove? edvin? i gdje se se ima kupiti odginal elfa? skužajte zbog puno pitanja 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4132 Re: Renault Megane all about
Ja sam jednom u Euromotorio i jednom u Motorexu kupovao ulje, u Motorexu sam morao cekati da im stigne, jer nisu imali onaj sto sam ja trazio.spree wrote:ko onda ugradjuje orginalne dijelove? edvin? i gdje se se ima kupiti odginal elfa? skužajte zbog puno pitanja
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4133 Re: Renault Megane all about
Imaš kod Halilovića original Elf ali su i cijene. Recimo servis za mog Scenica sa svim filterima, uljima i filterom goriva (diesel) 470KM sa rukama. GumaM 200KM.spree wrote:ko onda ugradjuje orginalne dijelove? edvin? i gdje se se ima kupiti odginal elfa? skužajte zbog puno pitanja
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#4134 Re: Renault Megane all about
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Imaš kod Halilovića original Elf ali su i cijene. Recimo servis za mog Scenica sa svim filterima, uljima i filterom goriva (diesel) 470KM sa rukama. GumaM 200KM.spree wrote:ko onda ugradjuje orginalne dijelove? edvin? i gdje se se ima kupiti odginal elfa? skužajte zbog puno pitanjaKako je to moguće? Pa eto vjerovatno zbog toga što ne sipaju Elf i ne koriste originalne dijelove.

-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4135 Re: Renault Megane all about
Halilović bomba sa cijenama.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Imaš kod Halilovića original Elf ali su i cijene. Recimo servis za mog Scenica sa svim filterima, uljima i filterom goriva (diesel) 470KM sa rukama. GumaM 200KM.spree wrote:ko onda ugradjuje orginalne dijelove? edvin? i gdje se se ima kupiti odginal elfa? skužajte zbog puno pitanjaKako je to moguće? Pa eto vjerovatno zbog toga što ne sipaju Elf i ne koriste originalne dijelove.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4136 Re: Renault Megane all about
Nije ni elf Bogom dan...bilo koje normalno ulje 5w40 će više nego dobro odraditi posao. Samo se ravnaj po reno normi koju traži tvoj motor, RN700, RN710 ili RN720.spree wrote:ko onda ugradjuje orginalne dijelove? edvin? i gdje se se ima kupiti odginal elfa? skužajte zbog puno pitanja
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#4137 Re: Renault Megane all about
Ja sam u renault shopu u hrasnom uzimo ulje i filtere.. Mene izaslo sve 80 KM... Elf ulje (10w40 4+1 l) i svi filteri i podloska naravno...spree wrote:ko onda ugradjuje orginalne dijelove? edvin? i gdje se se ima kupiti odginal elfa? skužajte zbog puno pitanja
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4138 Re: Renault Megane all about
Razlika je ako ti ugradi original ili neki zamjenski i ja to poštujem ali isto tako treba reći da ti u cijeni od 200KM ne ugrađuju originalne dijelove. Na kraju ne znam ako je ovlašteni servis kako može legalno ugrađivati dijelove koji nisi originalni pa makar to bio i najobičniji filter kabine.530i wrote:Halilović bomba sa cijenama.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Imaš kod Halilovića original Elf ali su i cijene. Recimo servis za mog Scenica sa svim filterima, uljima i filterom goriva (diesel) 470KM sa rukama. GumaM 200KM.spree wrote:ko onda ugradjuje orginalne dijelove? edvin? i gdje se se ima kupiti odginal elfa? skužajte zbog puno pitanjaKako je to moguće? Pa eto vjerovatno zbog toga što ne sipaju Elf i ne koriste originalne dijelove.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4139 Re: Renault Megane all about
Halilović ugrađuje i bilo koji dio koji mu mušterija donese. I jednostavno je (pre)skup. Ali ima ljudi koji smatraju da je ok platiti više jer osjećaju neku sigurnost. To je već problem onih koji to plaćaju i osjećaju.
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4141 Re: Renault Megane all about
Iskustvo koje ja imam sa ovlaštenim servisom, do duše prijašnja ASA za Škodu, je taj da nakon zamjene diskova na Fabiji nešto nakon par dana počelo strugati i tresti kod kočenja. Odem do ASA-e i reklamiram, dobijem druge nove diskove bez ikakve rasprave ili dodatnog plaćanja. E zamisli da sam to radio kod nekog KLJ majstora, sigurno bi me nabio nogom u guzicu i rekao kakve si diskove kupio i donio to pitaj onog ko ti je prodao. Po meni ovlašteni servis i originalni dijelovi su nekad jeftiniji nego zamjenski.530i wrote:Halilović ugrađuje i bilo koji dio koji mu mušterija donese. I jednostavno je (pre)skup. Ali ima ljudi koji smatraju da je ok platiti više jer osjećaju neku sigurnost. To je već problem onih koji to plaćaju i osjećaju.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- makkaj
- Posts: 222
- Joined: 27/10/2009 12:04
- Location: kod mene
#4143 Re: Renault Megane all about
Bateriju bi trebao moći sam zamjeniti. Ako ne pomogne, evo da podijelim svoje iskustvo. Na Meganu mi nedavno otkazale obje kartice. Sa jednom sam još kao nešto mogao paliti auto (uz obavezno cimanje), druga nula bodova, bez znakova života. Nađem čovjeka-ključara u Banja Luci koji se bavi tim, pošaljem mu kartice, on u roku dana sve popravi, pošalje mi na viber video kako testira i da sve radi i sve vrati nazad u Sarajevo u roku od dva dana. Plaćanje pouzećem, 40KM po kartici, sve radi perfektno, razrahatio sevan Basten wrote:Izgleda da mehanicari bojkotuju "svoju" temu pa da probam sa istim pitanjem i ovdjevan Basten wrote:Laguna 2, kartica nece da zakljuca. Otkljucavanje i paljenje radi ali od jucer zakljucavanje nista. Jel to znak da se baterija mijenja? Ima li neka posebna procedura zamjene (radi kodova senzora ili cega vec) ili samo naci odgovarajucu bateriju?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4144 Re: Renault Megane all about
Black swan wrote:
- van Basten
- Posts: 7958
- Joined: 21/09/2006 02:59
#4145 Re: Renault Megane all about
Hvala na info... Bateriju sam vec zamijenio nista se promijenilo nije. Neko mi je vec rekao za te iz BL Maric kljucevi ili sl, u kontaktu sam s njima, bas mi rece 40km. Cudo mi da u seheru nam niko to ne radi al sta sadmakkaj wrote:Bateriju bi trebao moći sam zamjeniti. Ako ne pomogne, evo da podijelim svoje iskustvo. Na Meganu mi nedavno otkazale obje kartice. Sa jednom sam još kao nešto mogao paliti auto (uz obavezno cimanje), druga nula bodova, bez znakova života. Nađem čovjeka-ključara u Banja Luci koji se bavi tim, pošaljem mu kartice, on u roku dana sve popravi, pošalje mi na viber video kako testira i da sve radi i sve vrati nazad u Sarajevo u roku od dva dana. Plaćanje pouzećem, 40KM po kartici, sve radi perfektno, razrahatio sevan Basten wrote:Izgleda da mehanicari bojkotuju "svoju" temu pa da probam sa istim pitanjem i ovdjevan Basten wrote:Laguna 2, kartica nece da zakljuca. Otkljucavanje i paljenje radi ali od jucer zakljucavanje nista. Jel to znak da se baterija mijenja? Ima li neka posebna procedura zamjene (radi kodova senzora ili cega vec) ili samo naci odgovarajucu bateriju?. Ako ti bude trebalo, javi se da ti dam broj.
- makkaj
- Posts: 222
- Joined: 27/10/2009 12:04
- Location: kod mene
#4146 Re: Renault Megane all about
Ovaj je Kovačević. A šta da ti kažem, masu stvari ne možeš završiti u Sarajevu, bez obzira na veličinu grada. Skontaj, obzirom na brojnost ovih renola sa karticama u gradu, neko bi mogao fin džeparac uzimati ovdje u Sarajevu samo na ovim sitnim popravkamaa istih
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4147 Re: Renault Megane all about
I kada kažu nema veze zamjenski ili original. Slika ispod primjer filtera ulja, lijevo originalnog i desno zamjenskog.

Isto tako filter goriva (diesel) zamjenski stvara ogroman pritisak i izbacuje crijevo dovoda goriva (obilježeno crveno), vjerovatno gustina ili ko zna šta ne odgovara spcifikacijama za mog Scenica. Original sve radi OK.


Isto tako filter goriva (diesel) zamjenski stvara ogroman pritisak i izbacuje crijevo dovoda goriva (obilježeno crveno), vjerovatno gustina ili ko zna šta ne odgovara spcifikacijama za mog Scenica. Original sve radi OK.

-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4148 Re: Renault Megane all about
Uljni filter na slici nije zamjenski, slijedeći put traži LS933, taj je identičan s ovim lijevo na slici. Pitaj ako te još nešto zanima.Drvosjeca iz Dejcica wrote:I kada kažu nema veze zamjenski ili original. Slika ispod primjer filtera ulja, lijevo originalnog i desno zamjenskog.
Isto tako filter goriva (diesel) zamjenski stvara ogroman pritisak i izbacuje crijevo dovoda goriva (obilježeno crveno), vjerovatno gustina ili ko zna šta ne odgovara spcifikacijama za mog Scenica. Original sve radi OK.
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#4149 Re: Renault Megane all about
Sto se filtera ulja tice, imas zamjenski i veci a i manji. Nema to veze original ili ne. Automehanicari biraju manji, lakse im ubaciti i zavrnuti, narocito gdje je nedostatak prostora.
Ne vidim razloga za toliku frku original ili zamjenski.
Kupujte Mann, Purflux, Knecht, Hengst.
Originalni je vjerovatno neko od navedenih.
Ne vidim razloga za toliku frku original ili zamjenski.
Kupujte Mann, Purflux, Knecht, Hengst.
Originalni je vjerovatno neko od navedenih.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4150 Re: Renault Megane all about
Ja sam se evo opekao sa zamjenskim dijelovima a nije prvi put.Warashii wrote:Sto se filtera ulja tice, imas zamjenski i veci a i manji. Nema to veze original ili ne. Automehanicari biraju manji, lakse im ubaciti i zavrnuti, narocito gdje je nedostatak prostora.
Ne vidim razloga za toliku frku original ili zamjenski.
Kupujte Mann, Purflux, Knecht, Hengst.
Originalni je vjerovatno neko od navedenih.

