F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Post Reply
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4126 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by radostan dan »

Probudićemo se kad Berni počine. :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4127 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Nema ga nesto, bice da jos sabire troskove svadbe kceri mu u njega... :dance:

Odmah izbacena Turska posto valja nadomiriti napravljenu finansijsku rupu...
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#4128 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Industrialyzer »

McLareni opasno brzi u Italiji 8-)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28539
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#4129 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BHF_Manijak »

Industrialyzer wrote:McLareni opasno brzi u Italiji 8-)
Vettel uzvratio odmah... :mrgreen:
User avatar
GAU8
Posts: 9145
Joined: 05/01/2011 09:18

#4130 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by GAU8 »

BHF_Manijak wrote:
Industrialyzer wrote:McLareni opasno brzi u Italiji 8-)
Vettel uzvratio odmah... :mrgreen:
Monza je top speed staza.
Znaci DRS i KERS
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#4131 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Industrialyzer »

Iako je drugi slobodni trening završio na prvom mjestu, 0.036 sekundi ispred Lewisa Hamiltona, Sebastian Vettel tvrdi kako je McLaren najbrža momčad na Monzi. Između ostalog, možda zbog posebnog stražnjeg krila koje Hamiltonu i Jensonu Buttonu nudi veći downforce.

“Bolid se čini dobrim, ali čini se da je McLaren momčad koju treba pobijediti,” rekao je Vettel. “Očito je da svi imamo slična stražnja krila, osim McLarena, ali provjerit ćemo detaljnije, pratiti njihovu brzinu i potom donijeti odluku.”

Monza je staza na kojoj vozači tradicionalno podešavaju bolide za minimalni downforce i maksimalnu krajnju brzinu, ali uz ovogodišnju dvostruku DRS zonu, vozači su postavljeni pred veliku kušnju – treba li koristiti provjereni setup bolida s minimalno downforcea ili isprobati setup s više downforcea za brže prolaze kroz zavoje i potom pokušati izjednačiti krajnju brzinu s aktiviranim DRS-om? Oba rješenja imaju svoje prednosti i nedostatke, stoga će biti zanimljivo vidjeti kakve će biti konačne odluke.
User avatar
studeni76
Posts: 6787
Joined: 03/06/2009 14:12

#4132 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by studeni76 »

Eh ako ovo čitaju tehničari sa TV1, bilo bi lijepo da ovu 16:9 sliku malo skupe(vrh i dno slike). ovako bolidi izgledaju kao da su visoki metar. nek vide kako to ide na RTL, sitnica. (sorry ako je to do kablovskog operatera)
User avatar
Edin H.
Posts: 53648
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4133 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Dedo svaka cast, treci poslije starta :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4134 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ExNihilo »

ajmoooo šumiiiiiiiiii :D
lady____
Posts: 163
Joined: 02/03/2008 14:26

#4135 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by lady____ »

šumi legenda!!
User avatar
Edin H.
Posts: 53648
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4137 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Bravo dedo, povratna na Lewisa :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53648
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4138 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Cusnu ga dedo na travu :D
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#4139 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by mentalist »

Nisam znao da na Mrezi pustaju pornice :mrgreen: sto Sumi ocita lekciju bali :lol:
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#4140 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by bosnianidiot »

Samo da ima jaci bolid :shock:
Jos uvijek moze biti ucitelj svim vozacima ovdje :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 53648
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4141 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Eno zali se Hamo da je Deso napravio dvije izmjene pravca - sada ce vjerovatno Dedo fasovati kaznu, ali ne smeta, ne smeta :D
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#4142 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by bosnianidiot »

Placip***a, ne moze proci majstora sa duplo jacim bolidom, pa malo place sudijama :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 53648
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4143 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Natjera ga Rose Brown da ga pusti :(
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#4144 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by bosnianidiot »

Fakat, zasto mu je trazio da ostavlja mjesta za protivnika kada mijenja pravac? Zar ne vazi vise ono pravilo da bolid koji je ispred ima pravo birati putanju kako mu ceif?
User avatar
Edin H.
Posts: 53648
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4145 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

bosnianidiot wrote:Fakat, zasto mu je trazio da ostavlja mjesta za protivnika kada mijenja pravac? Zar ne vazi vise ono pravilo da bolid koji je ispred ima pravo birati putanju kako mu ceif?
Da, ali ne smije vise od jednom napraviti promjenu pravca u zoni kocenja.

Dedo je u jednoj situaciji napravio "two moves", pa su se plasili nepotrebne kazne, jer Hamilton ima ocigledno brze auto.
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#4146 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

Onaj duel sumahera i hamiltona nije nikakva magija, vec zajeb mclarena koji se odlucio na high downforce zadnje krilo U JEBENOJ MONZI.

Samo sto to ona dva debila od voditelja na TV1 nisu navela naravno.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4147 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Edin H. wrote:Dedo je u jednoj situaciji napravio "two moves", pa su se plasili nepotrebne kazne, jer Hamilton ima ocigledno brze auto.
Pitanje percepcije, ono je zaista bio >1 potez, ali ja bih rekao 1.5 potez, nije bilo 2 cijela... Zajedno sa njegovom reputacijom, nedovoljno za kaznu... Da je Petrov ili Di Resta to uradio, dobio bi kaznu...
shin wrote:Onaj duel sumahera i hamiltona nije nikakva magija, vec zajeb mclarena koji se odlucio na high downforce zadnje krilo U JEBENOJ MONZI.
Ja bih napomenuo da je ipak vidljiv pomak u Mercedesovim performasama zadnjih 4-5 trka... Dakle radi se, a znajuci istoriju Schumija po dolasku u Ferrari, ne sumnjam da ce se moci boriti za titulu, ali tek 2013...

Sto se postavke downforce-a tice, vjerovatno znas vise nego McLaren, i zasto su odlucili da zrtvuju nekoliko km/h na pravcima, za par km/h u krivinama...? Vidjelo se u Parabolici da imaju bolji izlaz na pravac... Dal je u totalu to bilo pametnije, njihov problem...

Hamilton je prvo pokusavao prestizati predvidivo, a onda je gubio zivce, i pocinjao napadati, nepredvidjeno i za samog sebe...

Button je za njega po umu i strpljenju BETON !
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#4148 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by mentalist »

shin wrote:Onaj duel sumahera i hamiltona nije nikakva magija, vec zajeb mclarena koji se odlucio na high downforce zadnje krilo U JEBENOJ MONZI.

Samo sto to ona dva debila od voditelja na TV1 nisu navela naravno.
Moguce, ali zbog cega je onda ranije iskljucivao DRS ako je vec imao high postavke a palio ga daleko iza aktivacione zone. Nesto tu ne stima :?
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#4149 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

Da ne bude da mlatim u prazno, zadnje krilo duplo vece...

Ni sa otvorenim DRS-om nije mogao biti brzi.

Image

Image
Taranta
Posts: 69
Joined: 01/09/2011 15:17

#4150 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Taranta »

Schumachera kontrolori trke nisu zvali da išta objašnjava. Plave zastavice (svjetla) nije bilo. Sve je bilo čisto.

Button je iskoristio činjenicu da je Schumacher upravo bio ispraznio KERS i uspio ga je brzo preteći. A McLaren je bio malo pogrešno podesio prenosne odnosne u mjenjaču i to baš nije išlo Lewisu u prilog.

U svakom slučaju, svaka čast Schumacheru - bilo je zanimljivo gledati duel. A barem bi Hamilton, kao veliki Ayrtonov ljubitelj, trebao znao kako su se nekada nadmetali pravi vozači.
Post Reply