F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#4126 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Probudićemo se kad Berni počine. 
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#4127 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nema ga nesto, bice da jos sabire troskove svadbe kceri mu u njega...
Odmah izbacena Turska posto valja nadomiriti napravljenu finansijsku rupu...
Odmah izbacena Turska posto valja nadomiriti napravljenu finansijsku rupu...
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#4128 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
McLareni opasno brzi u Italiji 
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#4129 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Vettel uzvratio odmah...Industrialyzer wrote:McLareni opasno brzi u Italiji
- GAU8
- Posts: 9145
- Joined: 05/01/2011 09:18
#4130 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Monza je top speed staza.BHF_Manijak wrote:Vettel uzvratio odmah...Industrialyzer wrote:McLareni opasno brzi u Italiji
Znaci DRS i KERS
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#4131 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Iako je drugi slobodni trening završio na prvom mjestu, 0.036 sekundi ispred Lewisa Hamiltona, Sebastian Vettel tvrdi kako je McLaren najbrža momčad na Monzi. Između ostalog, možda zbog posebnog stražnjeg krila koje Hamiltonu i Jensonu Buttonu nudi veći downforce.
“Bolid se čini dobrim, ali čini se da je McLaren momčad koju treba pobijediti,” rekao je Vettel. “Očito je da svi imamo slična stražnja krila, osim McLarena, ali provjerit ćemo detaljnije, pratiti njihovu brzinu i potom donijeti odluku.”
Monza je staza na kojoj vozači tradicionalno podešavaju bolide za minimalni downforce i maksimalnu krajnju brzinu, ali uz ovogodišnju dvostruku DRS zonu, vozači su postavljeni pred veliku kušnju – treba li koristiti provjereni setup bolida s minimalno downforcea ili isprobati setup s više downforcea za brže prolaze kroz zavoje i potom pokušati izjednačiti krajnju brzinu s aktiviranim DRS-om? Oba rješenja imaju svoje prednosti i nedostatke, stoga će biti zanimljivo vidjeti kakve će biti konačne odluke.
“Bolid se čini dobrim, ali čini se da je McLaren momčad koju treba pobijediti,” rekao je Vettel. “Očito je da svi imamo slična stražnja krila, osim McLarena, ali provjerit ćemo detaljnije, pratiti njihovu brzinu i potom donijeti odluku.”
Monza je staza na kojoj vozači tradicionalno podešavaju bolide za minimalni downforce i maksimalnu krajnju brzinu, ali uz ovogodišnju dvostruku DRS zonu, vozači su postavljeni pred veliku kušnju – treba li koristiti provjereni setup bolida s minimalno downforcea ili isprobati setup s više downforcea za brže prolaze kroz zavoje i potom pokušati izjednačiti krajnju brzinu s aktiviranim DRS-om? Oba rješenja imaju svoje prednosti i nedostatke, stoga će biti zanimljivo vidjeti kakve će biti konačne odluke.
- studeni76
- Posts: 6787
- Joined: 03/06/2009 14:12
#4132 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Eh ako ovo čitaju tehničari sa TV1, bilo bi lijepo da ovu 16:9 sliku malo skupe(vrh i dno slike). ovako bolidi izgledaju kao da su visoki metar. nek vide kako to ide na RTL, sitnica. (sorry ako je to do kablovskog operatera)
- Edin H.
- Posts: 53648
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#4133 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Dedo svaka cast, treci poslije starta 
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#4134 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
ajmoooo šumiiiiiiiiii 
-
lady____
- Posts: 163
- Joined: 02/03/2008 14:26
#4135 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
šumi legenda!!
- bosnianidiot
- Posts: 1187
- Joined: 23/09/2007 17:57
- Contact:
#4136 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
uuuuu dedo

- Edin H.
- Posts: 53648
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#4137 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Bravo dedo, povratna na Lewisa 
- Edin H.
- Posts: 53648
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#4138 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Cusnu ga dedo na travu 
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#4139 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nisam znao da na Mrezi pustaju pornice
sto Sumi ocita lekciju bali 
- bosnianidiot
- Posts: 1187
- Joined: 23/09/2007 17:57
- Contact:
#4140 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Samo da ima jaci bolid
Jos uvijek moze biti ucitelj svim vozacima ovdje
Jos uvijek moze biti ucitelj svim vozacima ovdje
- Edin H.
- Posts: 53648
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#4141 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Eno zali se Hamo da je Deso napravio dvije izmjene pravca - sada ce vjerovatno Dedo fasovati kaznu, ali ne smeta, ne smeta 
- bosnianidiot
- Posts: 1187
- Joined: 23/09/2007 17:57
- Contact:
#4142 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Placip***a, ne moze proci majstora sa duplo jacim bolidom, pa malo place sudijama 
- Edin H.
- Posts: 53648
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#4143 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Natjera ga Rose Brown da ga pusti 
- bosnianidiot
- Posts: 1187
- Joined: 23/09/2007 17:57
- Contact:
#4144 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Fakat, zasto mu je trazio da ostavlja mjesta za protivnika kada mijenja pravac? Zar ne vazi vise ono pravilo da bolid koji je ispred ima pravo birati putanju kako mu ceif?
- Edin H.
- Posts: 53648
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#4145 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Da, ali ne smije vise od jednom napraviti promjenu pravca u zoni kocenja.bosnianidiot wrote:Fakat, zasto mu je trazio da ostavlja mjesta za protivnika kada mijenja pravac? Zar ne vazi vise ono pravilo da bolid koji je ispred ima pravo birati putanju kako mu ceif?
Dedo je u jednoj situaciji napravio "two moves", pa su se plasili nepotrebne kazne, jer Hamilton ima ocigledno brze auto.
-
shin
- Posts: 7118
- Joined: 19/09/2005 10:52
#4146 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Onaj duel sumahera i hamiltona nije nikakva magija, vec zajeb mclarena koji se odlucio na high downforce zadnje krilo U JEBENOJ MONZI.
Samo sto to ona dva debila od voditelja na TV1 nisu navela naravno.
Samo sto to ona dva debila od voditelja na TV1 nisu navela naravno.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#4147 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pitanje percepcije, ono je zaista bio >1 potez, ali ja bih rekao 1.5 potez, nije bilo 2 cijela... Zajedno sa njegovom reputacijom, nedovoljno za kaznu... Da je Petrov ili Di Resta to uradio, dobio bi kaznu...Edin H. wrote:Dedo je u jednoj situaciji napravio "two moves", pa su se plasili nepotrebne kazne, jer Hamilton ima ocigledno brze auto.
Ja bih napomenuo da je ipak vidljiv pomak u Mercedesovim performasama zadnjih 4-5 trka... Dakle radi se, a znajuci istoriju Schumija po dolasku u Ferrari, ne sumnjam da ce se moci boriti za titulu, ali tek 2013...shin wrote:Onaj duel sumahera i hamiltona nije nikakva magija, vec zajeb mclarena koji se odlucio na high downforce zadnje krilo U JEBENOJ MONZI.
Sto se postavke downforce-a tice, vjerovatno znas vise nego McLaren, i zasto su odlucili da zrtvuju nekoliko km/h na pravcima, za par km/h u krivinama...? Vidjelo se u Parabolici da imaju bolji izlaz na pravac... Dal je u totalu to bilo pametnije, njihov problem...
Hamilton je prvo pokusavao prestizati predvidivo, a onda je gubio zivce, i pocinjao napadati, nepredvidjeno i za samog sebe...
Button je za njega po umu i strpljenju BETON !
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#4148 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moguce, ali zbog cega je onda ranije iskljucivao DRS ako je vec imao high postavke a palio ga daleko iza aktivacione zone. Nesto tu ne stimashin wrote:Onaj duel sumahera i hamiltona nije nikakva magija, vec zajeb mclarena koji se odlucio na high downforce zadnje krilo U JEBENOJ MONZI.
Samo sto to ona dva debila od voditelja na TV1 nisu navela naravno.
-
shin
- Posts: 7118
- Joined: 19/09/2005 10:52
#4149 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Da ne bude da mlatim u prazno, zadnje krilo duplo vece...
Ni sa otvorenim DRS-om nije mogao biti brzi.


Ni sa otvorenim DRS-om nije mogao biti brzi.


-
Taranta
- Posts: 69
- Joined: 01/09/2011 15:17
#4150 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Schumachera kontrolori trke nisu zvali da išta objašnjava. Plave zastavice (svjetla) nije bilo. Sve je bilo čisto.
Button je iskoristio činjenicu da je Schumacher upravo bio ispraznio KERS i uspio ga je brzo preteći. A McLaren je bio malo pogrešno podesio prenosne odnosne u mjenjaču i to baš nije išlo Lewisu u prilog.
U svakom slučaju, svaka čast Schumacheru - bilo je zanimljivo gledati duel. A barem bi Hamilton, kao veliki Ayrtonov ljubitelj, trebao znao kako su se nekada nadmetali pravi vozači.
Button je iskoristio činjenicu da je Schumacher upravo bio ispraznio KERS i uspio ga je brzo preteći. A McLaren je bio malo pogrešno podesio prenosne odnosne u mjenjaču i to baš nije išlo Lewisu u prilog.
U svakom slučaju, svaka čast Schumacheru - bilo je zanimljivo gledati duel. A barem bi Hamilton, kao veliki Ayrtonov ljubitelj, trebao znao kako su se nekada nadmetali pravi vozači.
