kis je kralj.komi wrote:danilo kiš
grobnica
nisam znao da je vako dobar![]()
![]()
![]()
![]()
Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
-
callmethebreeeze
- Posts: 7343
- Joined: 22/04/2005 22:37
- Location: Svedska
#4126 Re: Šta trenutno čitate?
-
zelenashica
- Posts: 14489
- Joined: 19/08/2007 02:54
#4127 Re: Šta trenutno čitate?
Legenda o Ali-paši
E.Čolaković
E.Čolaković
- cat-woman
- Posts: 7
- Joined: 01/12/2010 09:28
- Location: izgubljena, jos se trazim
#4128 Re: Šta trenutno čitate?
trenutno citam Jane Eyer 
- Salome_
- Posts: 37
- Joined: 25/07/2009 13:02
#4129 Re: Šta trenutno čitate?
Ja sam čitala Bilješku o piscu, Zašto sam vam lagala i Laura nije samo anegdota. Izuzetno mi se svidjela. Njeni studenti u Hrvatskoj je baš i ne vole, naročito oni koji se furaju na postmodernizam i minimalizam, iako bih ja rekla da je u pitanju najprije snobizam,lejlamo wrote:je li neko citao Julijanu Matanovic...? ...utisci....?
- Salome_
- Posts: 37
- Joined: 25/07/2009 13:02
#4130 Re: Šta trenutno čitate?
Eh, ja sam napokon kupila Don Rigobertove bilježnice i čitam. Knjiga je mnogo bolja od Pohvale pomajci, kojoj je nastavak.
Ono što sam htjela da pitam, zna li iko može li se u Sarajevu pronaći ova knjiga?
http://www.oceanmore.hr/knjiga.php?id_knjiga=8
Provjerila sam na COBISSU, ali vidim da je knjiga dostupna samo u Mostaru.
Nije mi jasno kako sva dobra literatura iz Hrvatske jednostavno se zanemaruje i ne nabavlja u BiH. Bar ne u glavnom gradu.
Ono što sam htjela da pitam, zna li iko može li se u Sarajevu pronaći ova knjiga?
http://www.oceanmore.hr/knjiga.php?id_knjiga=8
Provjerila sam na COBISSU, ali vidim da je knjiga dostupna samo u Mostaru.
-
realna do boli
- Posts: 1674
- Joined: 08/06/2006 13:04
- Location: na mjestu ...
#4131 Re: Šta trenutno čitate?
"Povratak" Victoria Hislop...izuzetno dobro napisana knjiga.Tek poslije prezivljenog rata u BiH mogu shvatiti i druge ratove i uzase koji su prezivljavali ljudi sirom svijeta. Uz ljubavnu tematiku jednostavno i dojmljivo opisan gradjanski rat u Spaniji.
Od iste autorice preporucujem i knjigu "Otok"...Otok za ljude oboljele od lepre u Grckoj.
Zena ima talenat da na jednostavan nacin prenese uzasne stvari bez pretjeranog opisivanja i pojedinosti, a opet, bar u meni, izazove jake emocije i slike.
Od iste autorice preporucujem i knjigu "Otok"...Otok za ljude oboljele od lepre u Grckoj.
Zena ima talenat da na jednostavan nacin prenese uzasne stvari bez pretjeranog opisivanja i pojedinosti, a opet, bar u meni, izazove jake emocije i slike.
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4132 Re: Šta trenutno čitate?
Procitao Posljednji kojot od Michaela Connelija, detektivski roman po mom ukusu, sa skroz neocekivanim razrjesenjem na kraju! Nisam do sada citao nista od ovog pisca, ali nakon ovoga cu sigurno jos nesto potraziti.
Sada sam presao na Kucu imama, prvih 60-ak strana je jako pitko i citljivo, nadam se da ce tako i ostati!?
Sada sam presao na Kucu imama, prvih 60-ak strana je jako pitko i citljivo, nadam se da ce tako i ostati!?
-
Text Surfer
- Posts: 77
- Joined: 12/10/2010 18:16
#4133 Re: Šta trenutno čitate?
Kucu imama citao,nije losa knjigasadmire wrote:Procitao Posljednji kojot od Michaela Connelija, detektivski roman po mom ukusu, sa skroz neocekivanim razrjesenjem na kraju! Nisam do sada citao nista od ovog pisca, ali nakon ovoga cu sigurno jos nesto potraziti.
Sada sam presao na Kucu imama, prvih 60-ak strana je jako pitko i citljivo, nadam se da ce tako i ostati!?
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#4134 Re: Šta trenutno čitate?
The valley of fear - Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle 
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4135 Re: Šta trenutno čitate?
i ja citam avanture Sherlocka Holmsa, iz edicije od 12 knjiga, na svakom sajmu kupim po jednu dvije jer tada kostaju po pet KM, inace su osam, i bas sam jucer zavrsio jednu od njih pod nazivom Srebrna zvijezda.nacho_ wrote:The valley of fear - Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle
Dobro mi dodje za opustanje, posebno kad su krace price u pitanju.
Jos par sajmova i imat cu kompletnu kolekciju!
- iMacak
- Posts: 78
- Joined: 27/12/2010 21:16
#4136 Re: Šta trenutno čitate?
South Blue Mama wrote:luda wrote:Lovac na zmajeve-Haled Hoseini (odlicna)bash odlicna
- nOke93
- Posts: 42
- Joined: 09/12/2010 22:31
#4137 Re: Šta trenutno čitate?
trenutno čitam: Mario Puzo - Četvrti Kennedy !
toplo preporucujem svima 
A inace sam veliki fan Sidneya Sheldona i njegova "ako docekam sutra" je po meni najbolje njegovo djelo. Prosto ti ne da da je pustis iz ruku
A inace sam veliki fan Sidneya Sheldona i njegova "ako docekam sutra" je po meni najbolje njegovo djelo. Prosto ti ne da da je pustis iz ruku
- Pusti vodu!!!
- Posts: 64
- Joined: 03/04/2008 12:16
#4138 Re: Šta trenutno čitate?
DIJETE 44 - Tom Rob Smit
Dobitnik nagrade Ijan Fleming
Kada strah ućutka naciju, jedan čovek mora reći istinu.
U Staljinovom Sovjetskom Savezu zločin ne postoji. Ali ipak milioni žive u strahu. Najmanja sumnja u nelojalnost ili pogrešna riječ u pogrešno vrijeme nevinu osobu može osuditi na smrt. Oficir Državne bezbjednosti Lav Demidov, ratni heroj i idealista, vjeruje da pomaže u stvaranju savršenog društva. Nakon što prisustvuje propitivanju jednog nevinog čoveka, Lav počinje da se koleba, i pošto dobije naređenje da sprovede istragu o svojoj ženi Raisi, primoran je da odluči kome je zaista odan.
A onda se dešava nemoguće. Ubica koji ne bira žrtve ostavlja svoj krvavi trag širom zemlje. Sve u šta je Lav ikada vjerovao ruši se. Iako su ga neprijatelji prokazali, a on i Raisa su protjerani, Lav rizikuje sve kako bi pronašao kriminalca čije samo postojanje država ne priznaje. U bjekstvu Lav otkriva da pravu opasnost ne predstavlja ubica koga pokušava da uhvati, već zemlja koju pokušava da zaštiti.
„Zaista nevjerovatan roman. Rijetka mješavina izuzetne pronicljivosti, izvrsnog pisanja i veoma originalne priče.“
Nelson de Mil
Dobitnik nagrade Ijan Fleming
Kada strah ućutka naciju, jedan čovek mora reći istinu.
U Staljinovom Sovjetskom Savezu zločin ne postoji. Ali ipak milioni žive u strahu. Najmanja sumnja u nelojalnost ili pogrešna riječ u pogrešno vrijeme nevinu osobu može osuditi na smrt. Oficir Državne bezbjednosti Lav Demidov, ratni heroj i idealista, vjeruje da pomaže u stvaranju savršenog društva. Nakon što prisustvuje propitivanju jednog nevinog čoveka, Lav počinje da se koleba, i pošto dobije naređenje da sprovede istragu o svojoj ženi Raisi, primoran je da odluči kome je zaista odan.
A onda se dešava nemoguće. Ubica koji ne bira žrtve ostavlja svoj krvavi trag širom zemlje. Sve u šta je Lav ikada vjerovao ruši se. Iako su ga neprijatelji prokazali, a on i Raisa su protjerani, Lav rizikuje sve kako bi pronašao kriminalca čije samo postojanje država ne priznaje. U bjekstvu Lav otkriva da pravu opasnost ne predstavlja ubica koga pokušava da uhvati, već zemlja koju pokušava da zaštiti.
„Zaista nevjerovatan roman. Rijetka mješavina izuzetne pronicljivosti, izvrsnog pisanja i veoma originalne priče.“
Nelson de Mil
-
Neposlusna
- Posts: 295
- Joined: 03/04/2009 11:46
#4139 Re: Šta trenutno čitate?
iMacak wrote:South Blue Mama wrote:luda wrote:Lovac na zmajeve-Haled Hoseini (odlicna)bash odlicna
Knjiga je zaista odlicna.
Njegova druga knjiga " tisucu sjajnih sunca" je jos bolja.
Ja nisam mogla da je ispustim iz ruku, a da ne kazem sta sam suza prolila, citajuci je.
- cava
- Posts: 9736
- Joined: 07/03/2010 08:59
- Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)
#4140 Re: Šta trenutno čitate?
cat-woman wrote:trenutno citam Jane Eyer
Trenutno Robin Sharm - Redovnik koji je prodao svoj Ferrari, Rhonda Byrne - The secret i Eckhart Tolle - Moć sarašnjeg trenutka
- nOke93
- Posts: 42
- Joined: 09/12/2010 22:31
#4143 Re: Šta trenutno čitate?
Knjiga je zaista odlicna.
Njegova druga knjiga " tisucu sjajnih sunca" je jos bolja.
Ja nisam mogla da je ispustim iz ruku, a da ne kazem sta sam suza prolila, citajuci je.[/quote]
-
BeatriceWL
- Posts: 33
- Joined: 20/04/2010 18:45
#4144 Re: Šta trenutno čitate?
Možda nije trebalo da ovdje postavim pitanje, ali nisam našla neku pogodniju temu da pitam.
Dakle da li neko zna gdje se u BiH može kupiti knjiga Lamije Begagić " Jednosmjerno " ? Promovisana je u decembru.
Dakle da li neko zna gdje se u BiH može kupiti knjiga Lamije Begagić " Jednosmjerno " ? Promovisana je u decembru.
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#4145 Re: Šta trenutno čitate?
i ja samo da postavim jedno blic pitanje, izvinjavam se na offu: jesu li knjige saudina becirevica prevedene na njemacki ili engleski?
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4146 Re: Šta trenutno čitate?
Koliko mi je poznato - nisu.
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#4147 Re: Šta trenutno čitate?
dobar je sherlocksadmire wrote:i ja citam avanture Sherlocka Holmsa, iz edicije od 12 knjiga, na svakom sajmu kupim po jednu dvije jer tada kostaju po pet KM, inace su osam, i bas sam jucer zavrsio jednu od njih pod nazivom Srebrna zvijezda.nacho_ wrote:The valley of fear - Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle
Dobro mi dodje za opustanje, posebno kad su krace price u pitanju.
Jos par sajmova i imat cu kompletnu kolekciju!
- cellisto
- Posts: 457
- Joined: 21/03/2010 13:32
#4148 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo zavrsila Gogoljeve "Mrtve duse" - apsolutno genijalno. Sad se dvoumim, da li da ponovo uzmem "Idiota" ili da pocnem Zolu, "Covjek zvijer"... 
-
luna09
- Posts: 365
- Joined: 16/10/2010 21:39
#4149 Re: Šta trenutno čitate?
Ja sam čitala O ljudima psima i mišima od Marka Šelića Marchela ali sam je na žalost oštetila(a posuđena je) Zato knjigoljupci molim vas ako iko zna gdje mogu nabaviti istu ,nije važno koliko košta javljajte.Nemam obraza vratiti je ovakvu. Hvala
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#4150 Re: Šta trenutno čitate?
evo prvih 30 stranica, otvoreno danas




