Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4126 Re: Gdje na more? - 2018

Post by zippoo87 »

zlo zlo wrote:nego zna netko gdje ima kupit podstavljenih kupačih kostima, ko pernate jakne... da se ne smrznem :lol: :lol:
samo obuces krznene papuce i grije po cijelom tijelu...noge su najbitnije :-D
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#4127 Re: Gdje na more? - 2018

Post by animals »

zippoo87 wrote:
zlo zlo wrote:nego zna netko gdje ima kupit podstavljenih kupačih kostima, ko pernate jakne... da se ne smrznem :lol: :lol:
samo obuces krznene papuce i grije po cijelom tijelu...noge su najbitnije :-D
Mislis vunene..do koljena..
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#4128 Re: Gdje na more? - 2018

Post by zlo zlo »

možemo se mi zajebavat, ali jao si ga onima koji uplatili početak 6 ljetovanje, tu najviše klinci na maturalcima najebu :lol: :lol:

Doduše ja bi ovaj vikend na kupanje da nije ovako, prosle god bila u to doba i bilo super. :twisted:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#4129 Re: Gdje na more? - 2018

Post by animals »

zlo zlo wrote:možemo se mi zajebavat, ali jao si ga onima koji uplatili početak 6 ljetovanje, tu najviše klinci na maturalcima najebu :lol: :lol:

Doduše ja bi ovaj vikend na kupanje da nije ovako, prosle god bila u to doba i bilo super. :twisted:
Ja provjereno uvijek krajem jula..
bude uvijek 40 stepeni..
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4130 Re: Gdje na more? - 2018

Post by zippoo87 »

zlo zlo wrote:možemo se mi zajebavat, ali jao si ga onima koji uplatili početak 6 ljetovanje, tu najviše klinci na maturalcima najebu :lol: :lol:

Doduše ja bi ovaj vikend na kupanje da nije ovako, prosle god bila u to doba i bilo super. :twisted:
ne moze skolarcima vrijeme pokvariti ekskurziju,nema boga...to je mladost,ludost...nema tu vrijeme sta uticati :D
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#4131 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Melo15 »

Neka preporuka za Albaniju? Kakav je Drač?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4132 Re: Gdje na more? - 2018

Post by beni-bu-man »

Melo15 wrote:Neka preporuka za Albaniju? Kakav je Drač?
Prljav
User avatar
Filadendron96
Posts: 711
Joined: 23/02/2019 16:53

#4133 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Filadendron96 »

Preporuka za apartman za 2 osobe, Dalmacija? Što se tiče cijene planiram otprilike 35-60 EUR max po nocenju, 5-6 noćenja. Nekoliko mjesta koja su mi se svidjela: Brela, Tučepi, Sreser, Žuljana, Drače, Lovište, Baška voda, Kućište, Živogošće, Komarna, Cavtat, Podstrana, Mlini, Kupari, Trsteno. Ima ih puno, znam haha. Iskreno bih volio nešto južnije od Dubrovnika ili između Neuma i Splita. Također mi je bitno da je udaljeno od luka ili marina.
Mogu i prijedlozi za otoke.
Što se tiče perioda planiram negdje sredinom septembra, možda i krajem ili početkom mjeseca. Volio bih pronaći noćenje sa doručkom, klimatiziran apartman sa kupatilom i ako je moguće sa kuhinjom i Wi-Fi internetom.
Znam da je ovo vjerojatno niska cijena za moje neke zahtjeve, s obzirom koliko su podignute cijene zadnjih godina, ali opet imam neku nadu da ću uspjeti nešto pronaći i da se baš odmorim. Što se tiče nekih dodatnih detalja, ne tražim mjesto sa noćnim životom, ali je poželjno da ima trgovina, pekara ili bankomat, i točeni sladoled, mada ovo zadnje ne mora biti haha.
Hvala vam unaprijed i pozdrav!
User avatar
banjaluka078
Posts: 13169
Joined: 16/01/2007 23:38

#4134 Re: Gdje na more? - 2018

Post by banjaluka078 »

Ako ti Kaštela dolaze u obzir, javi mi se. Bila sam prošle sedmice, u fantastičnom apartmanu, samo je džezva nedostajala. Cijena je bila super, ali sam rezervisala dosta ranije. Na bookingu je, ali imam podsjetnicu, pa možeš kontaktirati direktno s gazdaricom. Plaža ok, čista, nema previše hladovine, ali ima besplatan tuš, kabine za presvlačenje, kafić, fast food, pekaru, sladoled, sve na dvije minute hoda. U blizini apartmana i pekara i market, ali i autobuska stanica, tako da možeš i Trogir i u Split, a da se ne peglaš s parkingom i vožnjom.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4135 Re: Gdje na more? - 2018

Post by vjesticanametli »

Daj pls i meni :-D hvala unapriiid
User avatar
banjaluka078
Posts: 13169
Joined: 16/01/2007 23:38

#4136 Re: Gdje na more? - 2018

Post by banjaluka078 »

vjesticanametli wrote:Daj pls i meni :-D hvala unapriiid
Imaš poruku. :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4137 Re: Gdje na more? - 2018

Post by vjesticanametli »

:thumbup:
nlt
Posts: 2607
Joined: 18/05/2014 18:02

#4138 Re: Gdje na more? - 2018

Post by nlt »

Daj i meni pliz
Gandra_1
Posts: 627
Joined: 10/05/2013 10:03

#4139 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Gandra_1 »

Ne znam iskreno za Kaštele šta vas tamo privlaci, osim eventualno jeftinijeg malo smještaja...
Ja sam bio prošle godine 5 dana u Kaštel gomilici i prošao sam sve Kaštele i nisam se tamo niti jedan dan okupao, svaki dan sam išao u Split na kupanje... Jednostavno ili nema plaže ili nije ništa posebno..
User avatar
banjaluka078
Posts: 13169
Joined: 16/01/2007 23:38

#4140 Re: Gdje na more? - 2018

Post by banjaluka078 »

Meni se učinilo da sam vidjela plažu.

Image

Image

https://fotkanje.blogspot.com/2019/06/kastel-stari.html

Doduše, ja sam išla zato što taj dio nikad nisam posjetila, trebalo mi je nešto blizu Splita, Trogira, Cetine... Inače ili borovina srednje Dalmacije ili Istra.
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4141 Re: Gdje na more? - 2018

Post by konektovan »

Ovo skroz lipo izgleda.... :thumbup:
User avatar
Haris033
Posts: 5091
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#4142 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Haris033 »

Ko želi jeftino a dobro, preporuka za apartmane Vejo - Korčula.
Apartmani se nalaze 10 min. pjeske od plaze Bon Repo, 20-tak min. od grada Korčule.
Bio prošle godine i oduševljen hranom i gazdom i gazdaricom (Edin i Zora). :thumbup:
U subotu opet idem na 7 dana. Prednost ovog apartmana je polupansion sa odlicnom hranom, pićem (domace vino i travarica), parking koji je dostupan 24h i sto mozete obilaziti otok kada hoćete.. Osim toga, domacini naprave uvijek dobru atmosferu poslije večere (uz vino i mezu) u njihovoj konobi, da nemate želje otići u grad + sto imate jedan izlet na Badiju uracunat u cijenu. :izet:

http://www.vejo-apartmani.com/korcula/b ... cbhhr.html
User avatar
banjaluka078
Posts: 13169
Joined: 16/01/2007 23:38

#4143 Re: Gdje na more? - 2018

Post by banjaluka078 »

Cijene?
Trajekt iz Orebića, pretpostavljam. Na kupanje samo autom?
Izgleda mi interesantno, jeste da mi je to čitav dan "jahanja" iz BL.
User avatar
teuta06
Posts: 1941
Joined: 28/03/2018 11:14

#4144 Re: Gdje na more? - 2018

Post by teuta06 »

Filadendron96 wrote:Preporuka za apartman za 2 osobe, Dalmacija? Što se tiče cijene planiram otprilike 35-60 EUR max po nocenju, 5-6 noćenja. Nekoliko mjesta koja su mi se svidjela: Brela, Tučepi, Sreser, Žuljana, Drače, Lovište, Baška voda, Kućište, Živogošće, Komarna, Cavtat, Podstrana, Mlini, Kupari, Trsteno. Ima ih puno, znam haha. Iskreno bih volio nešto južnije od Dubrovnika ili između Neuma i Splita. Također mi je bitno da je udaljeno od luka ili marina.
Mogu i prijedlozi za otoke.
Što se tiče perioda planiram negdje sredinom septembra, možda i krajem ili početkom mjeseca. Volio bih pronaći noćenje sa doručkom, klimatiziran apartman sa kupatilom i ako je moguće sa kuhinjom i Wi-Fi internetom.
Znam da je ovo vjerojatno niska cijena za moje neke zahtjeve, s obzirom koliko su podignute cijene zadnjih godina, ali opet imam neku nadu da ću uspjeti nešto pronaći i da se baš odmorim. Što se tiče nekih dodatnih detalja, ne tražim mjesto sa noćnim životom, ali je poželjno da ima trgovina, pekara ili bankomat, i točeni sladoled, mada ovo zadnje ne mora biti haha.
Hvala vam unaprijed i pozdrav!
Villa Kameja pogledaj na Bookingu.... na otoku čiovu.. udaljeno je od grada... iako sa autom nije daleko do Trogira.. ima trgovina, konoba i mala plaža... bas mirno... sa autom moze se doci i na dr plaze... ovo je ak zelis bas mir na otoku... bez gradske guzve.. mir, odmor i tisina :)
User avatar
Haris033
Posts: 5091
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#4145 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Haris033 »

banjaluka078 wrote:Cijene?
Trajekt iz Orebića, pretpostavljam. Na kupanje samo autom?
Izgleda mi interesantno, jeste da mi je to čitav dan "jahanja" iz BL.
Sa jednim rezervoarom goriva iz Sa do Korčule + svakog dana na drugu plažu (Lumbarda, Prižba, Žitna, Pupnatska luka...). Ko ne voli, ima plaza Bon Repo. Mi idemo uglavnom pocetkom i krajem ljeta kada su cijene za polupansion 410 KM. Hrana odlicna. 2 x riblja vecera (zubatac i skarpina)+ bokal vina po po zelji, svaku noć. WiFi odlican, sobe uredne i komotne sa friziderom i klimom (koja se doplacuje)..
nlt
Posts: 2607
Joined: 18/05/2014 18:02

#4146 Re: Gdje na more? - 2018

Post by nlt »

Haris033 wrote:
banjaluka078 wrote:Cijene?
Trajekt iz Orebića, pretpostavljam. Na kupanje samo autom?
Izgleda mi interesantno, jeste da mi je to čitav dan "jahanja" iz BL.
Sa jednim rezervoarom goriva iz Sa do Korčule + svakog dana na drugu plažu (Lumbarda, Prižba, Žitna, Pupnatska luka...). Ko ne voli, ima plaza Bon Repo. Mi idemo uglavnom pocetkom i krajem ljeta kada su cijene za polupansion 410 KM. Hrana odlicna. 2 x riblja vecera (zubatac i skarpina)+ bokal vina po po zelji, svaku noć. WiFi odlican, sobe uredne i komotne sa friziderom i klimom (koja se doplacuje)..
Vidiš ovo fino zvuči. Imam jedno možda glupo pitanje: ta cijena je kada se plaća taj polupansion, za koliko je to osoba?Tamo vidim da nudi trokrevetni, a da li bi moglo kako 4 osobe tu smjestit po toj cijeni koja je navedena. I odakle ide trajekt?
User avatar
Haris033
Posts: 5091
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#4147 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Haris033 »

nlt wrote:
Haris033 wrote:
banjaluka078 wrote:Cijene?
Trajekt iz Orebića, pretpostavljam. Na kupanje samo autom?
Izgleda mi interesantno, jeste da mi je to čitav dan "jahanja" iz BL.
Sa jednim rezervoarom goriva iz Sa do Korčule + svakog dana na drugu plažu (Lumbarda, Prižba, Žitna, Pupnatska luka...). Ko ne voli, ima plaza Bon Repo. Mi idemo uglavnom pocetkom i krajem ljeta kada su cijene za polupansion 410 KM. Hrana odlicna. 2 x riblja vecera (zubatac i skarpina)+ bokal vina po po zelji, svaku noć. WiFi odlican, sobe uredne i komotne sa friziderom i klimom (koja se doplacuje)..
Vidiš ovo fino zvuči. Imam jedno možda glupo pitanje: ta cijena je kada se plaća taj polupansion, za koliko je to osoba?Tamo vidim da nudi trokrevetni, a da li bi moglo kako 4 osobe tu smjestit po toj cijeni koja je navedena. I odakle ide trajekt?
Mislim da imaju apartmane za vise osoba. Mi smo boravili u apartmanu za 2 osobe u potkrovlju (nama se baš takav i svidio), s tim da smo bili krajem avgusta, pa nam nije trebala klima i bas smo uzivali. Cijena je 410 KM po osobi, s tim da za djecu ima popust. Imas sve na linku iznad.
Trajekt ide iz Orebica, kosta cca 60KM (povratna) za auto i 2 osobe. Apartman je udaljen 3-5 min. vožnje od trajektnog pristaništa Domince.
https://www.putovnica.net/prijevoz/traj ... adrolinija
User avatar
Filadendron96
Posts: 711
Joined: 23/02/2019 16:53

#4148 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by Filadendron96 »

Preporuka za apartman za 2 osobe, Dalmacija? Što se tiče cijene planiram otprilike 35-60 EUR max po nocenju, 5-6 noćenja. Nekoliko mjesta koja su mi se svidjela: Brela, Tučepi, Sreser, Žuljana, Drače, Lovište, Baška voda, Kućište, Živogošće, Komarna, Cavtat, Podstrana, Mlini, Kupari, Trsteno. Ima ih puno, znam haha. Iskreno bih volio nešto južnije od Dubrovnika ili između Neuma i Splita. Također mi je bitno da je udaljeno od luka ili marina.
Mogu i prijedlozi za otoke.
Što se tiče perioda planiram negdje sredinom septembra, možda i krajem ili početkom mjeseca. Volio bih pronaći noćenje sa doručkom, klimatiziran apartman sa kupatilom i ako je moguće sa kuhinjom i Wi-Fi internetom.
Znam da je ovo vjerojatno niska cijena za moje neke zahtjeve, s obzirom koliko su podignute cijene zadnjih godina, ali opet imam neku nadu da ću uspjeti nešto pronaći i da se baš odmorim. Što se tiče nekih dodatnih detalja, ne tražim mjesto sa noćnim životom, ali je poželjno da ima trgovina, pekara ili bankomat, i točeni sladoled, mada ovo zadnje ne mora biti haha.
Hvala vam unaprijed i pozdrav!
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#4149 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by jazzer »

Filadendron96 wrote:Preporuka za apartman za 2 osobe, Dalmacija? Što se tiče cijene planiram otprilike 35-60 EUR max po nocenju, 5-6 noćenja. Nekoliko mjesta koja su mi se svidjela: Brela, Tučepi, Sreser, Žuljana, Drače, Lovište, Baška voda, Kućište, Živogošće, Komarna, Cavtat, Podstrana, Mlini, Kupari, Trsteno. Ima ih puno, znam haha. Iskreno bih volio nešto južnije od Dubrovnika ili između Neuma i Splita. Također mi je bitno da je udaljeno od luka ili marina.
Mogu i prijedlozi za otoke.
Što se tiče perioda planiram negdje sredinom septembra, možda i krajem ili početkom mjeseca. Volio bih pronaći noćenje sa doručkom, klimatiziran apartman sa kupatilom i ako je moguće sa kuhinjom i Wi-Fi internetom.
Znam da je ovo vjerojatno niska cijena za moje neke zahtjeve, s obzirom koliko su podignute cijene zadnjih godina, ali opet imam neku nadu da ću uspjeti nešto pronaći i da se baš odmorim. Što se tiče nekih dodatnih detalja, ne tražim mjesto sa noćnim životom, ali je poželjno da ima trgovina, pekara ili bankomat, i točeni sladoled, mada ovo zadnje ne mora biti haha.
Hvala vam unaprijed i pozdrav!
zamalo sam ti pronasao sjajno mjesto, ispunjava sve tvoje zahtjeve ali nema tocenog sladoleda i nije jedno od gore pobrojanih mjesta.

Cim opet dobijem slobodan dan, bacam se u novu potragu.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#4150 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by edo_79 »

Čuj gdje ..... u potok bajo moj

Image

PIte i mladog luka u papir, soka na razmutu jedno 10 litara i gas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply