RUSIJA

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4126 Re: RUSIJA

Post by pici »

da rusi su imali ogomne gubitke al su ih nadoknađivali, dok su švabe uzdale se u Tigra i imali su ih jako malo tako da iako su izgubili dosta manje tenkova i aviona, rusi su ih potisli...pirova pobjeda jest al je pobjeda...

Image
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#4127 Re: RUSIJA

Post by Fantassin »

pici wrote:da rusi su imali ogomne gubitke al su ih nadoknađivali, dok su švabe uzdale se u Tigra i imali su ih jako malo tako da iako su izgubili dosta manje tenkova i aviona, rusi su ih potisli...pirova pobjeda jest al je pojeda...

Image
Japancima se desila ista stvar protiv Amerike kao Njemcima protiv Rusije.. Probudili su ratnu masineriju i sam general Yamamoto je rekao ako ne dodjemo do primirja povoljnog za nas u roku od 6 mjeseci izgubili smo rat.Djaba sto je Pacificka flota bila dobro uzdrmana i Japanci su na pocetku pravili pomake naprijed... posle je to industrija ponistila kada su Ameri poceli stancati avione i brodove..
Sa druge strane Njemacka je podcijenila Rusku vojsku kao i spremnost na borbu.Ali morali su napasti jer bi ionako Rusi napali u roku od 2 godine.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4129 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Ono kad se ruski veleposlanik brine za suverenitet neke zemlje :roll:
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4130 Re: RUSIJA

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote:
Challenger__ wrote:Dan Pobjede i vrlo interesantno tumačenje protokolarnih poruka:

Image


:arrow: LINK
Opa! Ivanic odmah do Putina i Hu Jin Taoa 8)

P.S. Zna li se ko je pichich skroz desno na slici :evil:

EDIT: Tek sad razabrah face u pozadini :run:
Zato Curkin odmah danas uzvrati sa zahvalom :mrgreen: . Zivila prijateljska Rusija :mrgreen: .
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4131 Re: RUSIJA

Post by detroit-mercy »

JohnnyS wrote:Ono kad se ruski veleposlanik brine za suverenitet neke zemlje :roll:
Pitaj UnscarDa on ima odgovor na sve glede Rusije :mrgreen: .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4132 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

detroit-mercy wrote: Zato Curkin odmah danas uzvrati sa zahvalom :mrgreen: . Zivila prijateljska Rusija :mrgreen: .
Sta je sporno?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4133 Re: RUSIJA

Post by spreca »

detroit-mercy wrote: Zato Curkin odmah danas uzvrati sa zahvalom :mrgreen: . Zivila prijateljska Rusija :mrgreen: .
fali crtica nad C
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4134 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

_BataZiv_0809 wrote:
detroit-mercy wrote: Zato Curkin odmah danas uzvrati sa zahvalom :mrgreen: . Zivila prijateljska Rusija :mrgreen: .
Sta je sporno?
Stvarno?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4135 Re: RUSIJA

Post by Fudo387 »

insomnia78 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
detroit-mercy wrote: Zato Curkin odmah danas uzvrati sa zahvalom :mrgreen: . Zivila prijateljska Rusija :mrgreen: .
Sta je sporno?
Stvarno?
Pa njemu nije nista...sto?
Podrzao njegove.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4136 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

insomnia78 wrote: Stvarno?
Ne znam o cemu se radi jbt, vi ko hijene :D
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4137 Re: RUSIJA

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote:
detroit-mercy wrote: Zato Curkin odmah danas uzvrati sa zahvalom :mrgreen: . Zivila prijateljska Rusija :mrgreen: .
Sta je sporno?
Nista sporno, sve po planu :mrgreen: .
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4138 Re: RUSIJA

Post by vivaldi »

da svabe tzv nemci nisu slomili zube na neretvi kepec nikad ne bi dosao na vlast, a obama bi se i dalje vozao u donjem dijelu gradskog prevoza.

nego nakon jucerasnje iznenadne posjete Джонa Керриa pitam se ko ce ostati krivih ledja...netko ce najebati, vjerovatno dvoje najmanje
User avatar
alibegoa
Posts: 1054
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#4139 Re: RUSIJA

Post by alibegoa »

madner wrote:Najveci procent je za gorivo za avione, ekploziv za municiju te za masine i alate. Nije tako seksi kao tenkovi, ali je puno vise znacilo.
Lokomotive, rusi ih proizveli na nivou statisticke greske u odnosu na broj dobijenih od usa. A kako se transportuje vojska? I kako su rusi opkoljavali njemce brze nego sto bi se ovi povlaci, pjesice ili su transportovali vojsku usa kamionima dok su njemci bili vecinom pjesaci.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4140 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

detroit-mercy wrote:
JohnnyS wrote:Ono kad se ruski veleposlanik brine za suverenitet neke zemlje :roll:
Pitaj UnscarDa on ima odgovor na sve glede Rusije :mrgreen: .
Image
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4141 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

- Najznačajniji tabelarni prikaz II sv. rata:

Image
The Soviet Union lost around 27 million people during the war, including 8.7 million military and 19 million civilian deaths. The largest portion of military dead were 5.7 million ethnic Russians, followed by 1.3 million ethnic Ukrainians. A quarter of the people in the Soviet Union were wounded or killed. Germany sustained 5.3 million military losses, mostly on the Eastern Front and during the final battles in Germany.

... Many of these deaths were caused by war crimes committed by German and Japanese forces in occupied territories. An estimated 11 to 17 million civilians died as a direct or indirect result of Nazi ideological policies, including the systematic genocide of around 6 million Jews during the Holocaust, along with a further 5 to 6 million ethnic Poles and other Slavs (including Ukrainians and Belarusians) —Roma, homosexuals, and other ethnic and minority groups.
:arrow: LINK
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4142 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Nakon ovih cifara svaka priča o doprinosu sa jedne strane i ratnim zločinima sa druge je deplasirana.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4143 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:Nakon ovih cifara svaka priča o doprinosu sa jedne strane i ratnim zločinima sa druge je deplasirana.
Da li vidim relativizaciju zlocina u ovom postu? Zasto je tako tesko prevaliti preko usana da je CCCP cinio ratne zlocine, organizovano i masovno, sto protiv domaceg stanovnistva, sto protiv civila Osovine.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4144 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Treba vidjeti koliko je Poljaka (čijeg je stanovništva u postotcima najviše stradalo) stradalo od zločinačke njemačke, a koliko od zločinačke ruske ruke. One stotine tisuća Poljaka pred kraj rata što su Nijemci trijebili dok su Rusi par kilometara dalje hladili jaja znajući da će im to pomoć u narednih 45 godina strahovladanja nad Poljskom ćemo podijeliti popola...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4145 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Nema šta da se "vidi", sve se zna. Mora da je onih 3 miliona poljskih Jevreja pobila Crvena Armija po onim silnim nacističkim konc-logorima i getoima širom Poljske. Ama, jasan si ti meni. Ako te ne banuje administracija zbog izjednačavanja fašista i antifašista imaš od mene vječni ignore.

______
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4146 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Kako jadan pokusaj ucutkavanja. Sramota.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6556
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#4147 Re: RUSIJA

Post by Tvrtko II Kotromanić »

ne kontam kako ljudi, koji barem prema forumskom stazu, znaju sta je politika, kako se vodi i sl
ne mogu da prihvate da ne postoji crno-bijela slika
uostalom reci da su Rusi cinili zlocine (cak i nad svojim narodom) uopste ne znaci da nisi daliveliki, ako ne i najveci doprinos pobjedi nad najvecim zlom u historiji covjecanstva
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#4148 Re: RUSIJA

Post by area51 »

Tvrtko II Kotromanić wrote:ne kontam kako ljudi, koji barem prema forumskom stazu, znaju sta je politika, kako se vodi i sl
ne mogu da prihvate da ne postoji crno-bijela slika
uostalom reci da su Rusi cinili zlocine (cak i nad svojim narodom) uopste ne znaci da nisi daliveliki, ako ne i najveci doprinos pobjedi nad najvecim zlom u historiji covjecanstva
Njih je stradalo 28 miliona a svih ostalih uključujući i Njemce oko 22 miliona
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6556
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#4149 Re: RUSIJA

Post by Tvrtko II Kotromanić »

area51 wrote:
Tvrtko II Kotromanić wrote:ne kontam kako ljudi, koji barem prema forumskom stazu, znaju sta je politika, kako se vodi i sl
ne mogu da prihvate da ne postoji crno-bijela slika
uostalom reci da su Rusi cinili zlocine (cak i nad svojim narodom) uopste ne znaci da nisi daliveliki, ako ne i najveci doprinos pobjedi nad najvecim zlom u historiji covjecanstva
Njih je stradalo 28 miliona a svih ostalih uključujući i Njemce oko 22 miliona
ok
ali kakve to veze ima sa onim sto sam napisao?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4150 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Opet se tema okrenu na WWII, niko da prokométarise izjave Rusa o BiH
Post Reply