Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#41126 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by KB9 »

kakav je 3D u justice league? popravi li drasticno film?
last mohicans
Posts: 18269
Joined: 09/08/2012 23:19

#41127 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by last mohicans »

odličan :thumbup:

Image

http://www.imdb.com/title/tt2378507/?ref_=fn_al_tt_1

Woody kako stari sve bolji. Nevjerovatna i istinita životna priča u uređenom američkom društvu. Slična tematika Captain Fantastica.

Ovaj mi je nekako promako, također odličan krimić.

Image


http://www.imdb.com/title/tt2935564/?ref_=nv_sr_1
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41128 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

black wrote:
johnnykola wrote:
Point. wrote: Zahvaljujem kolegi na preporukama, gledo sam vecinu filmova osim ovog Treatment i Point Blank, pa cemo to veceras da odgledamo. Sta velis Johnny, crnjak ovaj film?
Dost' teški, ali da valja, valja. Mene je zainteresirao Red Road pa vidimo.
Red Road :arrow: Andrea Arnold/Lars Von Trier/Zentropa (Andrea je radila i Fish Tank) je meni tonbic , glumica koja igra glavnu ulogu je fantasticno odradila posao, mislim da je 2006 u Kanu privukao najvise paznje, preporucivao sam ga i prije al da ne pametujem plaho sjedi i pogledaj :wink:
Skinuo sam već, ne sviđa mi se fotografija u filmu ovo na preskok što sam prošao. K'o u I to mi je neki život mi je. Ali to ništa ne mora značiti, naravno.
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#41129 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Kyuss »

Rumunjski Pena iz Narcosa gore :D ?

Image

The Man with Thousand Faces (2016)

Image
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#41130 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by musicman80 »

Image
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#41131 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by milann1971 »

last mohicans wrote:odličan :thumbup:

Image

http://www.imdb.com/title/tt2378507/?ref_=fn_al_tt_1

Woody kako stari sve bolji. Nevjerovatna i istinita životna priča u uređenom američkom društvu. Slična tematika Captain Fantastica.

Ovaj mi je nekako promako, također odličan krimić.

Image


http://www.imdb.com/title/tt2935564/?ref_=nv_sr_1
ima li titla za ovaj prvi , obozavam Brie ... :run:
last mohicans
Posts: 18269
Joined: 09/08/2012 23:19

#41132 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by last mohicans »

Ima neki engleski.Nije cemu,ali moze posluziti.
User avatar
black
Posts: 18649
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#41133 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by black »

milann1971 wrote:
ima li titla za ovaj prvi , obozavam Brie ... :run:
ima, danas se pojavio :wink:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41134 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

RTL 11.05.

Image

Filozofija i Erich Fromm

RTS2 13.30.

Ovonedjeljno izdanje serijala Filozofija i... posvećeno je životu i radu čuvenog filozofa i sociologa Ericha Fromma. Erich Fromm je pred naletom nacionalsocijalizma i fašizma prebjegao iz Nemačke u SAD. Vrlo brzo shvatio je, sredinom dvadesetog veka, kuda ide razvoj čovjeka u modernom svijetu, u svijetu prekomjerne potrošnje i proizvodnje. Erich Fromm kaže da se u svom istorijskom razvoju čovjek u dvadesetom vijeku razlikuje od  čovjeka u 19. samo po tome što je svu svoju vrijednost i postojanje vezao za stav  "Vrijedim onoliko koliko posjedujem." i postavlja pitanje "Ko sam ja ukoliko sve izgubim?". Ovaj mislilac poznat je po djelima Zdravo društvo, Bjekstvo od slobode, Imati ili biti, Umijeće ljubavi... O Erichu Frommu i o njegovoj filozofiji, koliko je ona danas ljekovita u dvadesetprvom vijeku govori gost emisije prof. dr Tatjana Milivojević koja je doktorirala filozofiju u Nici.

Image

Kultni romantičnodenserski.

RTL 21.40.


Image

I u ovom se u pol frke spominje ulomak iz Alise u zemlji čudesa. Znate li da u Kini postoje ogromna područja bez pčela zahvaljujući "genijalnoj" ideji jednog političara? Da je na jednom fakultetu, također u Kini, iz istog razloga provodeno istraživanje ko bolje oprašuje prašnike, ljudi ili pčele? Naravno, već sad znate ko je u tom istraživanju odnio veliku pobjedu. Kako to izgleda industrijski uzgoj pčela u Sjedinenim Državama i šta su to Afrikanizirane pčele? Pored standardnog pitanja šta se to događa s pčelama i traje li već godinama konstantan pomor pčela? To, i mnogo više od toga ćete saznati u odličnom dokumentarcu Više od meda, od strane Švicarske onomad kandidiranom za Oscara. Moram info o prikazivanju prenijeti i puncu kako bi nešto dodatno saznao o pčelama ovaj put kroz pokretne slike, mimo knjiga i BH pčelar časopisa. Možda nešto od viđenog primjeni i na svojim rojevima tj. pčelama, trutovima i maticama kraljicama.

HRT3 23.30.

Image

Image

Film na TV-u
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#41135 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by milann1971 »

black wrote:
milann1971 wrote:
ima li titla za ovaj prvi , obozavam Brie ... :run:
ima, danas se pojavio :wink:

hvala, nevjerovatno gledao 2 sata prije i nije ga bilo...sjajno :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#41136 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by KB9 »

dobar justice league, nista vise od toga, cisto dobar i to je sve

glavni negativac je ubjedljivo najgori dio filma, da su isli na to da bude sto gori sumnjam da bi gori bio :lol:

ko bi reko da ce, nakon onako dobrog solo filma, najgori dio "dobre" ekipe bit jedina zena :-)

ps. flash razvalio 8)
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#41137 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by jasko_ba »

Justice League vrlo vrlo dobar. Sta je naredno od tog serijala, da li idu kao i Marvel, pojedinacno svakog heroja ili ?
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#41138 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Karabaja »

User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#41139 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Karabaja »

edit
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#41140 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Karabaja wrote:Talijanski, al' nema veze.

http://www.imdb.com/title/tt4901306/?ref_=nv_sr_2
Dobar, dobar. :thumbup:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#41142 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Jimmy McNulty »

Na snimanju ovog filma su se upoznali, skontali i kasnije uzeli.

Inače filmčina, jedna od boljih drama što sam gledao :thumbup:
last mohicans
Posts: 18269
Joined: 09/08/2012 23:19

#41143 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by last mohicans »

Jimmy McNulty wrote:
Na snimanju ovog filma su se upoznali, skontali i kasnije uzeli.

Inače filmčina, jedna od boljih drama što sam gledao :thumbup:
Odličan, ali izuzetno teška tematika. Na sličnom fonu je i Angelinin, po meni njen najbolji film.
Changeling
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41144 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Odlična komedija, dobrih provala.

TV 1000 20.30.

Image

Radnja filma smještena je u Indoneziji, gde su, počevši od 1965, nakon zbacivanja demokratski izabrane vlade, vojne i paravojne snage pobile oko milion Indonežana i Indonežanki. Ta je vojska uživala podršku SAD a na njenom čelu bio je general Suharto, koji će Indonezijom vladati decenijama. Nije bilo komisije za istinu i pomirenje, niti je bilo koji od ubica izveden pred lice pravde. Kao što film otkriva, Indonezija je zemlja u kojoj su ubice do dana današnjeg od strane mnogih slavljene kao nacionalni heroji. Reditelj Joshua Oppenheimer proveo je više od osam godina intervjuišući lidere indonežanskih odreda smrti, i u „Činu ubijanja“ (The Act of Killing), on sa njima radi na rekonstrukciji pravih ubistava u stilu američkih filmova koje ti ljudi vole da gledaju – to uključuje klasične holivudske filmove o gangsterima i raskošne muzičke numere. Ključni protagonist kojeg film prati je Anvar Kongo, koji je sopstvenim rukama ubio stotine, ako ne i hiljade ljudi i sada je uživa duboko poštovanje kao osnivač aktivne desničarske paravojne organizacije. Oppenheimer takođe govori o uticaju filma u Indoneziji, gde ga je prikazao preživjelima i novinarima koji su pokrenuli nove istrage masakra. Film je korežirala Christine Cynn i jedan indonežanski kolega koji ostaje anoniman iz straha od odmazde, kao i većina indonežana iz filmske ekipe. Izvršni producenti filma su Werner Herzog i Errol Morris. ”Čin ubijanja” (2012) brzo je skrenuo svjetsku pažnju na sebe, i kao moćan dokument o nekažnjenim zločinama ali i kao revolucionaran u svojoj filmskoj formi uspješne sinergije dokumentarnog i igranog žanra. Sam reditelj opisao je ovu formu kao svojevrsnu “dokumentarnost ljudske imaginacije”.

FTV 23.10.

Image

Film je prikazan na dvadeset i trećem SFF-u 2017. u okviru programa posvećeno Joshui Oppenheimeru. Iz kataloga festivala:

Image

Sedmica italijanskog filma u Sarajevu (kino Meeting Point 21.-25.11.2017.) i BiH

Image

Link

Film na TV-u
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#41146 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

deyan wrote:Nelyubov/Loveless
http://www.imdb.com/...2/?ref_=nv_sr_1

Image

Sav egoizam i besmislenost danasnjice.
Dve brutalne ali brutalne scene, jedan brutalan film.


sad ga odgledah,tezak film
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41147 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

dobar logan lucky
User avatar
chakany
Posts: 3447
Joined: 05/09/2010 14:05

#41148 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by chakany »

last mohicans wrote:
Jimmy McNulty wrote:
Na snimanju ovog filma su se upoznali, skontali i kasnije uzeli.

Inače filmčina, jedna od boljih drama što sam gledao :thumbup:
Odličan, ali izuzetno teška tematika. Na sličnom fonu je i Angelinin, po meni njen najbolji film.
Changeling
Slažem se, jako teška tema. Samo da te ispravim da je Changeling režirao Clint Eastwood, a ne Angelina Jolie.Pošto se u posljednje vrijeme i ona uhvatila režiranja. A ako si mislio na glumu, onda je tačno da je Angelina Jolie glumila u filmu Changeling.
last mohicans
Posts: 18269
Joined: 09/08/2012 23:19

#41149 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by last mohicans »

@chakany
na glumu sam mislio prvenstveno. Znam da je Klint režirao, a i njene redateljske uradke sam pregledao. Ide preporuka za jedan Andžin-redateljski i jedan francuski:

http://www.imdb.com/title/tt1809398/?ref_=nm_flmg_dr_4

http://www.imdb.com/title/tt0390808/?ref_=nv_sr_1
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41150 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Murder on the Orient Express (2017) -
www.imdb.com/title/tt3402236/

nako vala..ocekivao sam puno vise al eto solidan...na momente dosadan. jednom rijecju : nekako odmjeren film..fali mu ono nesto jbg..

Image
Post Reply