
NBA - National Basketball Association
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
Rob_Atl
- Posts: 6008
- Joined: 27/12/2010 06:09
- Location: Atlanta
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#41052 Re: NBA - National Basketball Association
Kako sudije hladno orobiše Portland,Gobert sisa pao mi je u očima.
42 koša od toga tri slobodna za Lillarda,čovjeka treba ubiti da dobije faul.
42 koša od toga tri slobodna za Lillarda,čovjeka treba ubiti da dobije faul.
- Tony Soprano
- Posts: 1064
- Joined: 21/01/2015 00:35
- Location: Bada Bing
#41053 Re: NBA - National Basketball Association
Jebem im zene mormonske. 
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
-
rtvbs
- Posts: 8
- Joined: 08/02/2020 15:00
- Location: Bugojno
- Contact:
#41055 Re: NBA - National Basketball Association
Blazerski ove sezone pravo losi.... Odradili dosta losih trejdova i onda dok se igraci naviku... Jedino dobar Hasan što je došao.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#41057 Re: NBA - National Basketball Association
Evo odlicnog primjera beskorisne historije i rekorda. Mali Trae prestigao Jordana i drugi je u historiji u broju utakmica sa 45+ poena, 10+ asista, u prve 2 sezone igranja. Koga ba boli qarina za ovim? Informacija toliko nebitna da predstavlja samo smece u news feedu.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#41058 Re: NBA - National Basketball Association
Meni te neke statistike imaju jedino smisla kad igrač završi karijeru.
Onda podvučeš crtu i vidiš gdje je i šta.
Ovako...fakat postaju naporni.
Onda podvučeš crtu i vidiš gdje je i šta.
Ovako...fakat postaju naporni.
- Tony Soprano
- Posts: 1064
- Joined: 21/01/2015 00:35
- Location: Bada Bing
#41059 Re: NBA - National Basketball Association
Statistika itekako ima smisla. Samo trebaju se porediti jabuke i jabuke, kruske i kruske. Ne moze se uzimati ista vrijednost 30 poena po utakmici u eri kada se trpa 100 poena i kada zabijaju 120 poena. Zato je Kobe-ovih 35.4 u eri, kada je prosjek bio 95 poena, nesto neprevazidjeno.
R.I.P. Black Mamba
R.I.P. Black Mamba
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#41060 Re: NBA - National Basketball Association
Jordanovih 37.1?Tony Soprano wrote: ↑10/02/2020 12:03 Statistika itekako ima smisla. Samo trebaju se porediti jabuke i jabuke, kruske i kruske. Ne moze se uzimati ista vrijednost 30 poena po utakmici u eri kada se trpa 100 poena i kada zabijaju 120 poena. Zato je Kobe-ovih 35.4 u eri, kada je prosjek bio 95 poena, nesto neprevazidjeno.
R.I.P. Black Mamba
- Tony Soprano
- Posts: 1064
- Joined: 21/01/2015 00:35
- Location: Bada Bing
#41061 Re: NBA - National Basketball Association
35.4/97 = 36.48% od ukupnog broja poenaTomahawk11 wrote: ↑10/02/2020 12:06Jordanovih 37.1?Tony Soprano wrote: ↑10/02/2020 12:03 Statistika itekako ima smisla. Samo trebaju se porediti jabuke i jabuke, kruske i kruske. Ne moze se uzimati ista vrijednost 30 poena po utakmici u eri kada se trpa 100 poena i kada zabijaju 120 poena. Zato je Kobe-ovih 35.4 u eri, kada je prosjek bio 95 poena, nesto neprevazidjeno.
R.I.P. Black Mamba
37.1/109.9 = 33.75% od ukupnog broja poena
https://www.basketball-reference.com/le ... _1987.html
https://www.basketball-reference.com/le ... _2006.html
Vise je Kobe vukao one levate, nego Jordan Bullse u eri prije Pippena.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#41062 Re: NBA - National Basketball Association
jordan je u sezoni 87-88,kad je pippen bio tek rezerva,bio i pored 35-6-6 statistike i najbolji defanzivac lige,sa 3,2 osv. lopte i 1,6 blokada po tekmi
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#41063 Re: NBA - National Basketball Association
Ma ne, referirao sam se čisto na broj poena aludirajući na to da se ni tad nije igrala neka rng košarka.
Ok, Kobijeva era je bila sa nešto tvrđom košarkom i uvažavam to.
Ok, Kobijeva era je bila sa nešto tvrđom košarkom i uvažavam to.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#41064 Re: NBA - National Basketball Association
Jeste, zato je Kobi jedini koji se moze porediti sa MJ-om. Jedini se on koliko toliko priblizio MJ. Ova kosarka sto se sad igra je smijesna naspram kosarke iz kraja 80-tih i skoro do kraja 90-tih.
- Tony Soprano
- Posts: 1064
- Joined: 21/01/2015 00:35
- Location: Bada Bing
#41065 Re: NBA - National Basketball Association
Ma ja, kasnih 90tih i ranih 2000tih su najvece bitange igrale u ligi, Pistonsi, Artest i Pacersi, Bowen, Rodman, Shaq, Garnett, Jailblazersi,... To je jedan od glavnih razloga, sto je doslo do tolikog pada u broju poena.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#41066 Re: NBA - National Basketball Association
Kako god okrenes, slabija postava od ovih sto su igrali 10-15 godina prije. A i ti su daleko bolji od ovih sto igraju unazad par godina.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#41068 Re: NBA - National Basketball Association
Dobar snimak ali nije iz igre 
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#41069 Re: NBA - National Basketball Association
Ovaj Deron ima 35 godina nema ga godinama vec
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
- spree
- Posts: 8673
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#41072 Re: NBA - National Basketball Association
Bas je brzinski ispuh'o, a bio mi drag u Utahu jebo mater svojuu.
Edit: Nego i ovi nostalgičari idu na qrac kao i ove bezvezne statistike. Isto ko kad neki starci pocnu pricati kako je prije bilo bolje
. Trenutno su igraci bolje atlete, bolji suteri i taktički sigurno bolje pripremljeni nego ikada prije, ali ne prije je bilo bolje
Vise su se udarali, a niko ne kaze da je prije bila zabranjena zona. Eno i kobe vise doprinosio ekipi nego mj. Ima li tu kakvih jos pokazatelja ili cemo covjeka sa najviše promašaja u historiji lige gurati ispred goata. Znam da je skoro poginuo i ja sam bio sjeban, ali ne treba sad od njega svetu kravu praviti.
Edit: Nego i ovi nostalgičari idu na qrac kao i ove bezvezne statistike. Isto ko kad neki starci pocnu pricati kako je prije bilo bolje
Last edited by spree on 10/02/2020 20:34, edited 2 times in total.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#41074 Re: NBA - National Basketball Association
Ma boze sacuvaj lik jednostavno odjebao košarku ne vidim drugo objasnjenje kad se sjetim jednom kad je 6,7 trojki pogodio u 6 minuta tako nesto..
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#41075 Re: NBA - National Basketball Association
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 10/02/2020 20:50, edited 1 time in total.
