Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41001 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Nisam gledao, ali nemam razloga sumnjati u sud mlađahna Eberta:

Rodžer o Pattonu

Isti režiser je režirao i Papillon, a on dere. Dakle:

Pink Movies 09.00.

Image

The Boss i dokumenatarac o njemu. Ispričan vlastitim riječima.

HRT2 23.30.

Image

Film na TV-u
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#41002 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by King_Kenny »

johnnykola wrote:
markioni wrote:da li neko ima preporuku za pogledat sta na ovom pravo ljudski festivalu?

http://pravoljudski.org/2017/wp-content ... am_web.pdf
Baš sam jučer bacio oko.

Među top tri dokumentarca koja sam u životu pogledao je:

Image

Muzika u filmu je (i dodatno naglašava svu fantastično prikazanu agoniju :( žena) fenomenalna.
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... D2B03D04D3
A film, nevjerojatno nešto. Segment filma u Faridpuru u Bangladešu je...
Jednostavno, moraš pogledati.

Film je prikazan u okviru programa New Currents na 18. SFF-u
2012. godine. Iz kataloga:

Image

E sad, taj film nije na programu PLJ-a, nažalost.
Ali zato jeste:

Image

Veći prikaz:

https://i.imgur.com/n6V2ar6.png

Radi se o filmu na kojem je radio režiser Whore's Glory.
Umro je 2014. godine. Montažerka koja je radila s njim
dovršila je film. Mogao bi valjati jer Glory je nešto nevjerojatno.

Film će se prikazati sutra (četvrtak):

Image

Sklop je negdje u Radićevoj, možeš ih naći na Fejsu.
Ako odeš, javi kakav je film.
Njegovi i Workingman's death i Megacities su fenomenalni...
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#41003 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by King_Kenny »

johnnykola wrote:
The Boss i dokumenatarac o njemu. Ispričan vlastitim riječima.

HRT2 23.30.

Image

Film na TV-u
Hvala; ovo gledam večeras... :thumbup:
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#41004 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by King_Kenny »

Kad smo kod dokumentaraca...

Image

Preporuka
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#41005 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

King_Eric wrote:Kad smo kod dokumentaraca...

Image

Preporuka

dokumentarni-filmovi-preporuke-t86844.html
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41006 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

King_Eric wrote:
Njegovi i Workingman's death i Megacities su fenomenalni...
I mislio sam da jesu, evo ti potvrđuješ. Moram ih pogledati onda. Nema na čemu vizavi Šefa. :-D
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#41007 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

Ne oftopičite 'vuda :mrgreen:
User avatar
PlayItCoolowski
Posts: 235
Joined: 05/08/2013 17:31

#41008 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by PlayItCoolowski »

Gledao sam ovaj...



Meni se svidio jer nosi dosta jaku poruku. Svi ljudi su isti. Sistem ih pravi drugacijima. A ni mi nismo svjesni koliko smo zavisni i kotrolirani od sistema... Kada vidimo covjek u uniformi policajca, doktora... Ni mi nismo isti. Odmah budimo predrasude, strahove... Postavljamo se drugacije. A zaboravljamo da bez svih uniformi, odijela i oznaka, svi smo mi isti... (malo za topic Filozofija)

Kakav je ovaj? Je li gledao ko i ako da, vrijedi li pogledati?

User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#41009 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Nurudin »

Jel' se meni čini ili je ovo bila godina baš loših filmova...ništa za izdvojiti :zoka:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#41010 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

PlayItCoolowski wrote:Gledao sam ovaj...



Meni se svidio jer nosi dosta jaku poruku. Svi ljudi su isti. Sistem ih pravi drugacijima. A ni mi nismo svjesni koliko smo zavisni i kotrolirani od sistema... Kada vidimo covjek u uniformi policajca, doktora... Ni mi nismo isti. Odmah budimo predrasude, strahove... Postavljamo se drugacije. A zaboravljamo da bez svih uniformi, odijela i oznaka, svi smo mi isti... (malo za topic Filozofija)

dobar film
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41011 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Odlična komedija.

Pink World Cinema 21.00.

Image

Film je prikazan u okviru Open air programa sedamnaestog SFF-a 2011. godine. Iz kataloga:

Image

Nisam gledao, nešto ste ga hvalili:

FTV 23.30.

Image

Film je prikazan u okviru Kinscope programa devetnaestog SFF-a 2013. godine. Iz kataloga:

Image

Film na TV-u
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41012 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Nurudin wrote:Jel' se meni čini ili je ovo bila godina baš loših filmova...ništa za izdvojiti :zoka:

Get Out
Shot Caller
Logan
Baby Driver
Okja
Dunkirk
John wick 2
Wind river
Ingrid goes west
Kingsman 2

Eto na prvu što valja
Ima ih jos
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41013 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Od ovih gledao samo Get Out. Dobar.
O njemu možeš misliti šta go hoćeš,
ali ne ide da fuliš Istrebljivača sve poslije
i napisao ima ih još.

Loveless mi je u samom vrhu.

Žaba također.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41014 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

To ne gledaš ništa novo?

Sve ovo što sam postavio i rekao da valja stojim pri svom, znaci valja u smislu kad zavrsi film neces sigurno reci kakvo je ovo sranje što sam gledao..
Ili da te smorio..

Eh sad kad gledam s druge strane i da moram izdvojiti nesto sto se smatra vrh filmom po kriteriju ovih što gledaju samo vrh filmove to je Wind river i Shot Caller.Ma ovo sve na prvu moram evo na gugl otic pa vidjet šta je to izašlo tacno ove godine ova lista sve na prvu.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41015 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Dobro, ne moraš baš petsto puta napisati sve na prvu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A onda opet ne spomenuti Blejda.:ppp
Možda sam još par gledao iz ove godine, ali da, Žaba, Loveless i Blejd su vrhunski, kakvih ima Get Out je vrlo dobar, treba se sad sjetiti ostalih iz ove godine pogledanih.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41016 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

haha ko papagaj, a nisam ni skonto samo kucam ko zombi..

Blejd, žaba?
Pa ti ne gledaš novo ništa :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41017 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

nema me tamo wrote:haha ko papagaj, a nisam ni skonto samo kucam ko zombi..

Blejd, žaba?
Pa ti ne gledaš novo ništa :D
Ijope trojmatik ekspiriencis ili me zafrkavaš. Blejd raner i domaći Čovek-žaba. :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41018 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

A mislio sam da govoris za njega samo da provjerim u kinu si gledao dvicu?

A vjeruj krenuo sam Blejda gledat i to prvi put nedavno stalno sam ga preskakao i ugasim cini mi se nakon pola sata nisam mogao..
U međuvremenu je izletio drugi dio i evo skinuo ga opet na kompjuter prvi dio i cim izleti dobar snimak za drugi gledam oba u komadu.

Od domacih sam sve pogledao što valja ima li išta dobro da su snimili u zadnjih eto 10 godina?
Jedino se u onu paradu dalo para ovo sve ostalo sitniš neki od produkcija.

samo pitam te gledas li novo redovan si na temi i to ja baš ono kontam da ti gledaš sve živo sto ima.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#41019 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Nurudin »

nema me tamo wrote:
Nurudin wrote:Jel' se meni čini ili je ovo bila godina baš loših filmova...ništa za izdvojiti :zoka:

Get Out
Shot Caller
Logan
Baby Driver
Okja
Dunkirk
John wick 2
Wind river
Ingrid goes west
Kingsman 2

Eto na prvu što valja
Ima ih jos
Protabiriću još malo taj spisak ali iz par naslova vidim da govoriš o holivudskim akcijskim filmovima u kojima se ispali 365 metaka
po minuti. Meni je to djetinjasto . Dunkirk je visokobudžetni ratni film u kojem se po ko zna koji put ponavlja ista tematika
na identičan način sa obaveznim glorificiranjem herojstva. Od ratnih filmova volim samo one sa antiratnom porukom..
Ovo gdje vidim broj pored flma mi je kao Roki 12345 ...glupost za tinejdžere
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41020 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

nema me tamo wrote:A mislio sam da govoris za njega samo da provjerim u kinu si gledao dvicu?

A vjeruj krenuo sam Blejda gledat i to prvi put nedavno stalno sam ga preskakao i ugasim cini mi se nakon pola sata nisam mogao..
U međuvremenu je izletio drugi dio i evo skinuo ga opet na kompjuter prvi dio i cim izleti dobar snimak za drugi gledam oba u komadu.

Od domacih sam sve pogledao što valja ima li išta dobro da su snimili u zadnjih eto 10 godina?
Jedino se u onu paradu dalo para ovo sve ostalo sitniš neki od produkcija.

samo pitam te gledas li novo redovan si na temi i to ja baš ono kontam da ti gledaš sve živo sto ima.
Kakava Parada, Žaba je filmčina:

https://filmnatvu.wordpress.com/2017/10/18/zaba/

Gledao sam ove godine mada je iz 2015., dobar:

Image

Film na TV-u
Last edited by johnnykola on 13/11/2017 07:55, edited 1 time in total.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41021 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

.
Last edited by nema me tamo on 13/11/2017 07:42, edited 2 times in total.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41023 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Samo glumacka postava Žabe strašna jel ovo nema online jos?
Bio samo na SFF?
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41024 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

nema me tamo wrote:Samo glumacka postava Žabe strašna jel ovo nema online jos?
Bio samo na SFF?
gledali-ste-film-preporucite-ga-drugima ... #p14042289
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41025 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Znaci dobro sam procitao da nece nigdje u Sarajevu biti prikazano?
Post Reply