Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4101 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Poplavilo i na izlazu iz Lukovog Polja a ovo ne prestaje :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4102 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

jel u funkciji onaj novi most u lukovom polju?
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#4103 Re: Zeničani

Post by sarajevoxxxx »

Evo jedan poziv za pomoć iz Topčić Polja:

"Molim vas za pomoc u selo Bistrica kod Topcic Polja,osjeceni smo od svih puteva,pola sela nema,,kuce se ruse..Ako bilo ko ima neku pomoc da nam pruzi,strahujemo.. Samo helikopterima mozete doci do nas,ako neko moze da namposalje helikopter da bar spasi malu djecu... Sutra ujutro nam trebaju helikopteri,svi cemo izgunuti,ne znamo dal cemo osvanuti..Nemamo struje,signal nam je jako slab ne mozemo kontaktirati s ljudima."
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4104 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

kamen spoticanja wrote:jel u funkciji onaj novi most u lukovom polju?
Ne znam Bgm ja sam samo ovamo prolazio ali cini mi se da je ono sto se izlilo sto sam spomenuo iz sahtova izvire jer je puno nema gdje otici i sve se skuplja tu .. Vjerovatno ce se do jutra spojiti sa Babinom ako nastavi ovako
User avatar
N.N.
Posts: 3552
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#4105 Re: Zeničani

Post by N.N. »

kamen spoticanja wrote:jel u funkciji onaj novi most u lukovom polju?
Jeste. Preko njega i usmjeravaju tamo.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4106 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Da je zajebano - jeste.

Da su ljudi jedva dočekali da kukaju - ne mogu da se otmem tom dojmu.

Ne znam kakvi su to mazohističko-podanički sklopovi koji se tako uzbude na svaki snijeg, poplavu, požar, hladnoću i tako svake godine. Sjede u kući, ništa im ne fali, ali oni se online sekiraju u pizdu materinu. Ne mogu nikome pomoći, nemaju oni ni njihovi bližnji nikakve štete ali to je sekiracija samo takva. Nismo mi baš toliko merhametli narod pun empatije.

Ne mogu ba ovih Facebook izvještača i moralista.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4107 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Kakvo je stanje s Babinom rijekom? Vidim da je kritično kod izlaza za rajvoSa, ali me zanima dole po šetalištu? Hebo majku, slike iz svih dijelova Zenice, samo iz tog dijela NIJEDNE.
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#4108 Re: Zeničani

Post by CoCoLoCo »

babina je ok gore onaj dio gdje je kosi nagib korita, al je dole kriticno gdje je uspravni zid, tu je sila zesce zajebana.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#4109 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li se može iz radakova autom izaći,da se nije toliko babina izlila?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4110 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Gledam slike sinocnje akcije na zeblogu i mogu reci da sam ponosan na nase momke :thumbup: Potvrdili smo onu Sidranovu: Nema boljeg naroda u belaju :thumbup: Kao da nam treba neki belaj da nas sve ujedini, majke mi. Svaka cast tim momcima jos jednom :thumbup: :bih:
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4111 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Helikopteri prelijecu cijelo jutro a i hitna proleti pocesto
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4112 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kakva je situacija sa ulazom u grad iz pravca Sarajeva?
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4113 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Sinoc je bilo poplavljeno na izlazu iz Lukovog Polja ali mislim da je to izbijalo iz sahtova jer su bili puni nije imala gdje voda i sve se skupljalo tu ..A ovamo na kruznom toku je OK kao i gore kod izlaza
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4114 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Objavljeno medijima da su helikopteri poslani u Topcic Polje a sad se covjek javljao i kaze da su samo nadlijetali :-)
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4115 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ljudi, evo 100% informacija, ljude iz Topcic polja, Maglaja, i ostalih mjesta , dovlace u kasarnu nasu...Ko zeli i moze doci do dole , i pomoci ..neka se organizuje, javi ! Sirite dalje , da se pomogne tim ljudima nekako.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4116 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Bio sam danas na mašinskom fakultetu u Zenici, išao pomoći ako šta treba nosat i sam odnio šta potrepština...stvarno nemm riječi, mnogo toga je se skupilo i sabralo, mislim da su nakon ovoga sve kritike na račun omladine neopravdane.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#4117 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Zasto se ovoliko u Crkvicama cuje po cijeli dan hitna pomoc....il su vatrogasci?Gdje to oni idu?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#4118 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Dovlace tu ljude iz maglaja I topcic polja I smjestaju ih u kasarnu. Ako imas hranu,odjece I deka,nosi im
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4119 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

ljuspica wrote:Zasto se ovoliko u Crkvicama cuje po cijeli dan hitna pomoc....il su vatrogasci?Gdje to oni idu?
Sa crkvičkog brda transportuju ljude iz Maglaja koje helikopteri dovlače bilo u bolnicu, dom zdravlja ili u kasarnu.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#4120 Re: Zeničani

Post by Stjui »

zna li neko je li prohodna magistrala iz zenice do mosta u vranduku?
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#4121 Re: Zeničani

Post by dog_killer »

Stjui wrote:zna li neko je li prohodna magistrala iz zenice do mosta u vranduku?
jest ,ako uspijes izaci iz zenice.
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4122 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Moze se izaci iz Zenice ovamo na ovom ulazu na kruznom toku prema Crkvicama
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#4123 Re: Zeničani

Post by Stjui »

dog_killer wrote:
Stjui wrote:zna li neko je li prohodna magistrala iz zenice do mosta u vranduku?
jest ,ako uspijes izaci iz zenice.
mogu kraj željezare u pehare,a iz pehara sam konto na m17.ok,hvala
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4124 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ima na Zenici citav dan uzivo program
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#4125 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Mustang1 wrote:Ima na Zenici citav dan uzivo program
Šteta što im live stream baš ne fercera.
Post Reply