Znas sta je porazavajuce, Renault izda dokument, zasnovan na praksi i zapazanjima inzinjera kojima je to posao. Onda RNH izda knjizicu u kojoj to upolovi, npr. servisni interval od 30.000 km ili 2 godine, smanji na 1 godinu ili 15k km. I onda dodjes u ovlasteni i oni ti preporuce da je to pametno prepoloviti.

Znaci, svakih 7.5k km da ides na servis. OK, nekima se to poklopi sa servisom jednom godisnje, hoce covjek da ima auto, nema veze sto je u garazi. Ja nekad za mjesec dana naguram 3-4k km, i trebao bih na servis svaki drugi mjesec.

A zupcasti bih mijenjao svake godine, makar jednom. Jer kaze lik, na 60k km, ili 3-4 godine. A Renault kaze 120k km ili 5 godina. Ali to ne rade samo ovlasteni po bosni, to rade ovlasteni i po EU. Tako meni servisni savjetnik za prvi redovni servis na 30k km ili jednu godinu odvali slijedece:
ulje
filter ulja
filter polena
kociona tekucina
Ajd, ulje i filteri, ali kociona tekucina nakon 30k km ili godinu dana? Pa nije mlacanica u posudi pa da se izmete u maslac drukanjem pedale boktemazo...

Naravno da sam ga pitao jos jednom da li sam dobio ovlasteni servis. A poluidiotu nije jasno zasto ga to pitam.
