Page 165 of 3482

#4101 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 18:02
by ekvivalent
ime manjeg entiteta uopce nije kapital
1992.nije proslo kad su uvijeti bili idealni
sad bi u ovom slucaju bili klasicni secesionisti,i uz manju solidnu kampanju imali bi cijeli zapadni blok kontra sebe,i upaljene bosnjacko- hrvatske elemente koji tu secesiju ne bi dozvolili,jer u biti nikome ne odgovara muslimanska zemlja u sred europe niti rusija na europskim morima
svjestan je toga i dodik,svjestan je i dobrica cosic
ovako kupovanjem vremena cekaju totalnu promjenu svjetske klime mada ni tu nisu dobre osnove,imajuci u vidu eksponencionalno sirenje uticaja islama i islamskog kapitala :wink:
zato je dodik idealan tu gdje jeste
srbi su imali sansu biti konstruktivan dio jake drzave BiH
ovo ce biti samo dio
izludjen,osiromasen,pokraden i izigran
velikosrbi su izgubili rat u dejtonu
paradoxalno ali jebiga istinito

#4102 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 18:43
by Nekako s proljeća
:)

Promjenjivo oblačno, moguća grmljavina ...

#4103 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 21:47
by Honolulu
ekvivalent wrote:ime manjeg entiteta uopce nije kapital
1992.nije proslo kad su uvijeti bili idealni
sad bi u ovom slucaju bili klasicni secesionisti,i uz manju solidnu kampanju imali bi cijeli zapadni blok kontra sebe,i upaljene bosnjacko- hrvatske elemente koji tu secesiju ne bi dozvolili,jer u biti nikome ne odgovara muslimanska zemlja u sred europe niti rusija na europskim morima
svjestan je toga i dodik,svjestan je i dobrica cosic
ovako kupovanjem vremena cekaju totalnu promjenu svjetske klime mada ni tu nisu dobre osnove,imajuci u vidu eksponencionalno sirenje uticaja islama i islamskog kapitala :wink:
zato je dodik idealan tu gdje jeste
srbi su imali sansu biti konstruktivan dio jake drzave BiH
ovo ce biti samo dio
izludjen,osiromasen,pokraden i izigran
velikosrbi su izgubili rat u dejtonu
paradoxalno ali jebiga istinito
:lol:

#4104 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 21:58
by ekvivalent
Honolulu wrote:
ekvivalent wrote:ime manjeg entiteta uopce nije kapital
1992.nije proslo kad su uvijeti bili idealni
sad bi u ovom slucaju bili klasicni secesionisti,i uz manju solidnu kampanju imali bi cijeli zapadni blok kontra sebe,i upaljene bosnjacko- hrvatske elemente koji tu secesiju ne bi dozvolili,jer u biti nikome ne odgovara muslimanska zemlja u sred europe niti rusija na europskim morima
svjestan je toga i dodik,svjestan je i dobrica cosic
ovako kupovanjem vremena cekaju totalnu promjenu svjetske klime mada ni tu nisu dobre osnove,imajuci u vidu eksponencionalno sirenje uticaja islama i islamskog kapitala :wink:
zato je dodik idealan tu gdje jeste
srbi su imali sansu biti konstruktivan dio jake drzave BiH
ovo ce biti samo dio
izludjen,osiromasen,pokraden i izigran
velikosrbi su izgubili rat u dejtonu
paradoxalno ali jebiga istinito
:lol:
:lol: :lol: :-)
uvidjam da mozes i smislenije od ovoga
ili ipak grijesim? :-)

#4105 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 21:59
by Abacija
Garant @mmostar se klonirao. :mrgreen:

#4106 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 22:03
by tamara*
Abacija forumska uhoda...

#4107 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 22:05
by ekvivalent
Abacija wrote:Garant @mmostar se klonirao. :mrgreen:
ma jasta je
nekad se pitam da to nije sam cikicanga glavom i bradom :-)

#4108 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 22:07
by Chmoljo
ekvivalent wrote:
Abacija wrote:Garant @mmostar se klonirao. :mrgreen:
ma jasta je
nekad se pitam da to nije sam cikicanga glavom i bradom :-)
nije ba. cikcanga voli Edina ĐŽeku :D

#4109 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 22:07
by Abacija
Chmoljo wrote:
ekvivalent wrote:
Abacija wrote:Garant @mmostar se klonirao. :mrgreen:
ma jasta je
nekad se pitam da to nije sam cikicanga glavom i bradom :-)
nije ba. cikcanga voli Edina ĐŽeku :D
:thumbup: :bih:

#4110 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 22:11
by ekvivalent
Chmoljo wrote:
ekvivalent wrote:
Abacija wrote:Garant @mmostar se klonirao. :mrgreen:
ma jasta je
nekad se pitam da to nije sam cikicanga glavom i bradom :-)
nije ba. cikcanga voli Edina ĐŽeku :D
ma ja mislim da ni to nisu cista posla
hoce tako da nam dijamanta ogadi :D da nam probosanski duh koji se nadvio nad ovom zemljom zgadi
e nece moci :D
nego gdje smo ono stali
aha dodik
naprijed dodo,naprijed hocemo jos....a cek pa nemas gdje naprijed
ahaaaaa

#4111 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 07/06/2009 22:19
by 7cokanja
]
Nije tacno.....BIH je trebala za 15 dana pasti pod JNA i cetnickim hordama iz srbije i domacih kvislinga..nije pala..a sad pogotovo nece...Dio EU antibosanski nastrojene(citaj Islamofobicne) udahnjuje mrtvacu(velkiksrpskom elementu u BIH) uzaludno zrak u pluca..ali mrtvac je mrtvac...velikosrbi nemaju ljudi,morala ni opstu medjunarodnu podrsku da bi i milimetar BIH pripojili srbiji...frustracije i opstrukcije BIH su jedino oruzje...samo ce se to kasnije vratiti kao bumerang.....ne zuri se nikom sve ce to leci na rudu..da veliksrbima ide kako planiraju ..nebi oni ovoliko frustracija i halabuke pravili...vrijeme radi za BIH...samo opusteno ;-)[/
quote]

velikosrpstvo se jedino ubija silom.
..sta nam ovo radis, efendija ?? Jel' "minder sabur", s pocetka na sahanu, jal' ovo dolje ?? Zbunjujes me !! A i ono sto rece, "BiH je trebala za 15 dana pasti pod JNA", a da bi "opr'o" ulogu petokolonasa, isto ne stoji !! Ti zaboravljas, sad slucajno ili namjerno, na "citateljstvu" je da odluci (nadamo se da je konacno nakon 17 "zlatnih" godina, pocelo misliti svojom glavom, ;-) ) da je ista ta MZ, a koju ti ipak nastojis prikazati sa "najmasnijim rukama", dok su u stvari upravo takozvani "nasi", oni koji su sabotirali svaku inicijativu i akciju izvana, postavljala ultimatume i zauzimala stavove, koje su onda, tzv. "nasi" krsili ! Sjecas li se prvog Bushovog (Bush Senior,) ultimatuma da se JNA mora povuci iz BiH, i onda "upada" A.Izetbegovica i "dogovora" sa JNA u Skoplju ??
Sjetimo se da je 15. aprila 1992. Americki predsjednik George Bush u ime UN-a i NATO-a izdao ultimatum da se agresorska JNA mora povuci iz Bosne i Hercegovine clanice UN u roku od 15 dana. Nosaci aviona seste flote su krenuli prema Jadranu. I kada su svi ocekivali da ce UN efikasno zastiti Republiku BiH clanicu UN, zrtvu agresije i genocida, Alija Izetbegovic hitno odlazi na pregovore u Skopje sa generalima JNA na celu sa Bozidarom Adzicem i postize dogovor da se JNA ne mora povuci iz Republike BiH, nego da se moze povuci "na srpske teritorije u BiH". Na taj nacin je Izetbegovic upropastio Bushov ultimatum i omogucio nastavak agresije.

Vec 6. maja 1992. su cetnici mogli odahnuti poslije americkog ultimatuma. Politicki vrh SDS (tj. "Republike Srpske") tim povodom obratio se javnosti. Tomislav Sipovac je na konferenciji za stampu 6. maja 1992. na Ilidzi izjavio da je povlacenje JNA iz nekih dijelova BiH "pocetak ostvarenja odluke srpskog naroda o izmjestanju jedinica JNA na srpske prostore", tj. "JNA se ne seli, ne premjesta, vec se ona izmjesta na srpsku teritoriju. Ostaje vojska koja je i do sada, najvecim dijelom, bila srpska (i) ova odluka u isto vrijeme znaci formiranje srpske armije." (“Borba”, 8. maja 1992).

Skupstina Republike Srpske (12. maja) usvojila je Zakon o preuzimanju JNA, a general Ratko Mladic je imenovan za komandanta.

Dakle, sada znamo znacaj 12. maja 1992., dana kada je legalizovana Vojska RS u BiH zahvlajujci Aliji Iztebegovicu koji je to uradio da bi JNA postedio od ultimatuma NATO-a i omogucio nastavak cetnickog genocida u BiH.
..il' si i ovo "poboravio" ?? ..jal' ipak, samo "radis za platu" !! ;-)

..jos samo ovo, pa cak i Gospodin Inzko danas, postavlja "ultimatume" i "mase tojagom", dok zauzvrat, takozvani "nasi", na celu sa SDA i njihovim predsjednikom Ti'icem, iskacu "pred rudu" i obznanjuju da " niko ne moze ukinuti tzv. republiku srpsku"" !!
..efendija, zbunjujes me !! :skoljka:

#4112 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 08/06/2009 03:49
by zavrzlama
7cokanja wrote:]
Nije tacno.....BIH je trebala za 15 dana pasti pod JNA i cetnickim hordama iz srbije i domacih kvislinga..nije pala..a sad pogotovo nece...Dio EU antibosanski nastrojene(citaj Islamofobicne) udahnjuje mrtvacu(velkiksrpskom elementu u BIH) uzaludno zrak u pluca..ali mrtvac je mrtvac...velikosrbi nemaju ljudi,morala ni opstu medjunarodnu podrsku da bi i milimetar BIH pripojili srbiji...frustracije i opstrukcije BIH su jedino oruzje...samo ce se to kasnije vratiti kao bumerang.....ne zuri se nikom sve ce to leci na rudu..da veliksrbima ide kako planiraju ..nebi oni ovoliko frustracija i halabuke pravili...vrijeme radi za BIH...samo opusteno ;-)[/
quote]

velikosrpstvo se jedino ubija silom.
..sta nam ovo radis, efendija ?? Jel' "minder sabur", s pocetka na sahanu, jal' ovo dolje ?? Zbunjujes me !! A i ono sto rece, "BiH je trebala za 15 dana pasti pod JNA", a da bi "opr'o" ulogu petokolonasa, isto ne stoji !! Ti zaboravljas, sad slucajno ili namjerno, na "citateljstvu" je da odluci (nadamo se da je konacno nakon 17 "zlatnih" godina, pocelo misliti svojom glavom, ;-) ) da je ista ta MZ, a koju ti ipak nastojis prikazati sa "najmasnijim rukama", dok su u stvari upravo takozvani "nasi", oni koji su sabotirali svaku inicijativu i akciju izvana, postavljala ultimatume i zauzimala stavove, koje su onda, tzv. "nasi" krsili ! Sjecas li se prvog Bushovog (Bush Senior,) ultimatuma da se JNA mora povuci iz BiH, i onda "upada" A.Izetbegovica i "dogovora" sa JNA u Skoplju ??
Sjetimo se da je 15. aprila 1992. Americki predsjednik George Bush u ime UN-a i NATO-a izdao ultimatum da se agresorska JNA mora povuci iz Bosne i Hercegovine clanice UN u roku od 15 dana. Nosaci aviona seste flote su krenuli prema Jadranu. I kada su svi ocekivali da ce UN efikasno zastiti Republiku BiH clanicu UN, zrtvu agresije i genocida, Alija Izetbegovic hitno odlazi na pregovore u Skopje sa generalima JNA na celu sa Bozidarom Adzicem i postize dogovor da se JNA ne mora povuci iz Republike BiH, nego da se moze povuci "na srpske teritorije u BiH". Na taj nacin je Izetbegovic upropastio Bushov ultimatum i omogucio nastavak agresije.

Vec 6. maja 1992. su cetnici mogli odahnuti poslije americkog ultimatuma. Politicki vrh SDS (tj. "Republike Srpske") tim povodom obratio se javnosti. Tomislav Sipovac je na konferenciji za stampu 6. maja 1992. na Ilidzi izjavio da je povlacenje JNA iz nekih dijelova BiH "pocetak ostvarenja odluke srpskog naroda o izmjestanju jedinica JNA na srpske prostore", tj. "JNA se ne seli, ne premjesta, vec se ona izmjesta na srpsku teritoriju. Ostaje vojska koja je i do sada, najvecim dijelom, bila srpska (i) ova odluka u isto vrijeme znaci formiranje srpske armije." (“Borba”, 8. maja 1992).

Skupstina Republike Srpske (12. maja) usvojila je Zakon o preuzimanju JNA, a general Ratko Mladic je imenovan za komandanta.

Dakle, sada znamo znacaj 12. maja 1992., dana kada je legalizovana Vojska RS u BiH zahvlajujci Aliji Iztebegovicu koji je to uradio da bi JNA postedio od ultimatuma NATO-a i omogucio nastavak cetnickog genocida u BiH.
..il' si i ovo "poboravio" ?? ..jal' ipak, samo "radis za platu" !! ;-)

..jos samo ovo, pa cak i Gospodin Inzko danas, postavlja "ultimatume" i "mase tojagom", dok zauzvrat, takozvani "nasi", na celu sa SDA i njihovim predsjednikom Ti'icem, iskacu "pred rudu" i obznanjuju da " niko ne moze ukinuti tzv. republiku srpsku"" !!
..efendija, zbunjujes me !! :skoljka:
tacno radam za veliksrpski stab..placa nije nesto ali se ima racuna :D ...sreca pa imas ti da razotkrivas salonce poput mene i spasavas BIH... :D ..najkrvavija je ta da "nasi" blokiraju strance da naprave BIH normalnom drzavom..malo zaboravljas embargo na oruzje,zaustavljanje sloma cetnika 95-e,odustajanje od reforme policije i tri famozna principa...oslobadjanje srbije od ucesca u genocidu nad BIH...da bi pisao rasterecen ne smijes biti straancki nastrojen..vidis ja ne glasam ni za jednu stranku niti koga favorizujem ...dok je tebi nesto ta SDA rak rana :D ...
samo opusteno kolega daj i meni da zaradim koju marku...sluzba je suzba :D

#4113 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 08/06/2009 14:18
by dallton
ko nam je ono govorio da se ne prati sta se pise i komentarise na ovom forumu?

dwelle
I poslije rata rat

Nekadašnja Dobrovoljačka ulica u Sarajevu
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Nekadašnja Dobrovoljačka ulica u Sarajevu
Rat u BiH završen je 1995. Ali, nastavljen je drugim sredstvima. Projektile je zamijenila nacionalistička retorika, a mediji su preuzeli ulogu artiljerije. Kao produžena ruka politike, mediji i danas razaraju bh društvo.


Srbijansko pravosuđe je sredinom prošle godine najavilo da će procesuirati ratne zločine počinjene nad Srbima u BiH. Ubrzo je pokrenuta istraga u slučaju "Dobrovoljačka ulica". Od istrage do međunarodnih potjernica odnosi između dvije zemlje drastično su pogoršani.


U jednoj od emisija o događajima u "Dobrovoljačkoj ulici", Radio-televizija Srbije (RTS) nedavno je ugostila i političare iz BiH. Među njima je bio i funkcioner SDP-a BiH Svetozar Pudarić. Prikazan je film u kojem se vide zapaljeni sarajevski tramvaji, kamioni i izgorjela tijela vojnika bivše JNA. Trebalo je da snimak srbijanskim građanima dočara zbivanja u "Dobrovoljačkoj". Uslijedio je dijalog voditeljice RTS-a i Svetozara Pudarića.


Gdje je Dobrovoljačka?

RTS: "Gospodine Pudariću, da li je tačno da u BiH ima političara koji negiraju da se u Dobrovoljačkoj ulici desio zločin, ili da se u Tuzli desio zločin?"

Pudarić: "Krenimo redom. Snimak koji smo vidjeli ne odnosi se uopće na Dobrovoljačku ulicu..."

Snimak napada JNA na zgradu Predsjedništva BiH u Sarajevu, emitovan u emisiji Upitnik na RTS-u kao snimak Dobrovoljačke.Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Snimak napada JNA na zgradu Predsjedništva BiH u Sarajevu, emitovan u emisiji Upitnik na RTS-u kao snimak Dobrovoljačke.

RTS: "Nego?"

Pudarić: "Snimak je snimljen 2. maja ispred Predsjedništva (BiH) i tadašnje zgrade Skupštine Grada Sarajeva..."

RTS: "Zašto to niste nikada ranije demantirali, film je više puta emitiran?"

Pudarić: "Budalaština je demantirati ovako očitu laž. Kad laž počne da se koristi kao istina, onda ste dužni da to demantirate ljudima koji ne znaju da to nije istina. Ovo je potpuno drugi događaj i dešava se na potpuno drugom mjestu..."

RTS: "Koji je ovo događaj?"

Pudarić: "Napad JNA na zgradu Predsjedništva i na centar Sarajeva."


Isječak iz emisije RTS-a "Upitnik" može se pogledati na Youtube-u: http://www.youtube.com/watch?v=lsrFO8bY908 ili kompletnu emisiju na internet stranici RTS-a.


"Dobrovoljačka" nije jedini medijski zloupotrebljen slučaj. Slično je i sa događajima koji su sudskim presudama okarakterizirani kao ratni zločini. Mediji, kao produžena ruka politike, znaju biti bezobzirni u dokazivanju nevinosti "sopstvenog" i sataniziranju "drugih" naroda.
ma ovaj forum je novinarima pravo blago - ne moraju kopati sami puno, sve maltene dodje na tanjiru

#4114 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 08/06/2009 14:34
by primus-1
hm hm cika milorade dobar dan,kako te :D ?
sam da vas priutpitam,povodm najavljenog poskupljenja,svega i svacega,ocel i ronhil poskupit?majka mu stara nema smisla,taman sam s waltera preso na ronhil,laske se dise superlajt.
eh eto i pa dobro ...

#4115 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 08/06/2009 19:47
by kiky
11.06. :)

#4116 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 11:01
by daxt
kiky wrote:11.06. :)
hehe zapitaj se ti zasto je incko pricao sa ruskim ambasadorom :-D :-D Srpska je realnost,svidelo se to nekom ili ne :D

#4117 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 11:20
by Real Khan
daxt wrote:
kiky wrote:11.06. :)
hehe zapitaj se ti zasto je incko pricao sa ruskim ambasadorom :-D :-D Srpska je realnost,svidelo se to nekom ili ne :D
Ma jah...znaš ono pravilo realpolitike: kako nešto dođe - tako i ode... svidjelo se to nekome ili ne :D

#4118 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 12:34
by Orbini
daxt wrote:
kiky wrote:11.06. :)
hehe zapitaj se ti zasto je incko pricao sa ruskim ambasadorom :-D :-D Srpska je realnost,svidelo se to nekom ili ne :D
Jasta, strasna ruska imperija koja ne moze uticati na stanje gdje ima granice (prosireni NATO, Gruzija) - baska ima uticaja na Balkanu. Sto je i dokazala do sada, al nebitno.

Srpska jeste realnost, no problemm, - ali kakva. Ovakva kakva jeste, sa ovakvom perspektivom za ostale - nece zadugo biti bas takva realnost. Moze opstati samo ako bude vise uredjena po evropskim principima, a to je druskane puno vise od biti tek hriscanin.

#4119 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 13:20
by vee-jay
Život je čudo.




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#4120 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 13:22
by vee-jay
udarci drogiranih boksera koji udaraju a ne znaju gdje udaraju.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#4121 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 13:27
by zlatiborka
DODIK: SMJENA JOVIČIĆA JE "IZGON SRPSKIH KADROVA" I MI JE NE PRIHVATAMO
12:20 / 09.06.2009.


Premijer Republike Srpske Milorad Dodik ocijenio je danas smjenu Radislava Jovičića s funkcije načelnika Službe za operativnu podršku Agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA), koju je jučer na osnovu „bonskih ovlaštenja“ donio ...

... visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko, kao „izgon srpskih kadrova iz organa BiH“ te poručio Inzku da ne poštuje tu odluku, jer je donesena nepotrebno i bez procjena.

Kao odovornog za smjenu Jovičića Dodik je prvenstveno optužio prvog zamjenika visokog predstavnika u BiH Raffija Gregorina, za koga je naveo da "u paničnom strahu priprema priču o nekim ujudurmama oko prisluškivanja".

„Moja poruka Inzku je: 'Za nas je to neprihvatljivo, ne poštujemo tu odluku jer je donesena bespotreno i bez procjena. Nasukani ste, gospodine Inzko. Nije ništa tačno od onoga što je Gregorin i njegova famozna ekipa napisala'“, rekao je Dodik novinarima u Banjoj Luci.

Još je dodao i da je Inzko „drugi visoki predstavnik koga uništava OHR-ov ured“, te dodao da su „tako uništili i Miroslava Lajčaka, a sada uništavaju i Inzka“.

On je kazao i da je „Gregorianova ekipa usmjerena prvenstveno protiv Srba i RS-a, jer prvi zamjenik visokog predstavnika veoma lagodno živi u Sarajevu i ništa mu ne fali“.

Navodeći da Jovičića zna lično, premijer RS-a je rekao da ono što on (Jovičić) ima u svojoj biografiji govori da je on jedan od najsposobnijih kadrova te da će vidjeti šta će ovih dana uraditi, ali nije želio kazati na što misli.

Međutim, demantirao je navode nekih novina iz Sarajeva da je Jovičić radio lično za njega, navodeći da je on dobar čovjek, ali da nije bio njegov špijun, niti ih on ima, već samo saradnike s kojima će nastaviti da sarađuje.

"Jovičić će nastaviti da bude čovjek koga ćemo mi poštovati i na adekvatan način mu osigurati egzistenciju. Nije ni visoki predstavnik doživotan, niti je život jedan dan. Život je čudo", rekao je premijer RS-a.

Ocijenio je i da je očigledno „nekome smetalo da Srbin bude na važnom mjestu u SIPA-i, te da je potrebno da sada dođe neko iz AID-a i strukture Miletića i ostalih koji su bliski Gregorianu kako bi se putem opšte policijske države u ovoj zemlji ipak održao privid kako je BiH uspješan projekt međunardone zajednice, a svi vidimo da nije“.

„Za nas je neprihvatljiva ne samo Jovičićeva nego i smjene uopšte, pa čak i ovoga iz Neretvanskog kantona (direktor Policije Hercegovačko-neretvanskog kantona Himzo Đonko), da se na takav način i bez agrumenata smjenjuju ljudi, uz ovakve tvrdnje“, rekao je Dodik i dodao da nigdje u svijetu nema da smijenjeni ljudi ne dožive procesuiranje na sudu i dokazivanje krivice.

„Ja u takvoj državi ne želim da živim“, kategričan je Dodik i dodaje da će se „boriti protiv takve države dokle god ima moći da to radi, kao predsjednik Vlade ili običan čovjek“.

Dodik je rekao da je neprihvatljivo da „neko ko je frustriran 410. obavještajnim centrom bivše Vojske RS-a“, misleći pritom na Gregorina, „smjenjuje ljude samo zato što mu je neko iz Banje Luke, iz njegove famozne grupe, ispričao da je to opasno i da oni, zamislite, prisluškuju međunarodne predstavnice i Gregorina, koji će uskoro da ode iz BiH“.

Za premijera RS-a su to „udarci drogiranih boksera koji udaraju a ne znaju gdje udaraju“.

On kaže da Gregorianu i Inzku „ne smeta to što je svih ovih godina u BiH javna tajna da djeluje AID, koji je zabranjen zakonom“.

Za AID je Dodik ustvrdio da je „prisutan u organima BiH, diplomatsko-konzularnim predstavništvima, te da ima svoju posebnu strukturu, potpuno legalnu“, a, kako kaže, RS je razotkrila i paralelni sistem fukcioniranja SIPA-e.

Naveo je i da je u SIPA-i jasna podijeljenost kadrova po nacionalnoj osnovi, kao i svim organima BiH, a da to međunarodna zajednica ne želi da vidi.

„Žele da gurnu priče kako se moraju provoditi zakoni koje su oni nelegalno donijeli, kao što su zakoni koji se odnose na SIPA-u, Sud i Tužilaštvo BiH. Samo je veliko pitanje kako će to sve djelovati nakon odlaska OHR-a“, rekao je Dodik.

Iznio je i stav da RS ne bi bilo da su njeni predstavnici o ovim nekim stvarima šutjeli.

„Ona bi bila prazna i nama bi bilo dato da čuvamo - ništa. Mislim da je daleko dostojanstvenije, u uslovima kada je ovdje visoki predstavnik, da mu kažemo da ne može tako da radi“, naveo je Dodik.

Pozvao je i na povratak izvornom Dejtonu.

„Vratite RS-u ono što joj pripada i imat ćete mirnu Bosnu“, poručio je Dodik i dodao da pritom ne misli na sukobe i oružje, jer rata u njegovom planu nema i on nije moguć na ovim prostorima zbog prisustva NATO snaga.

Na kraju je iznio i stav da je ovdje bila uspješna vojna misija, a da je „civilna do te mjere pokvarena da najviše vodi ka raspadu ove zemlje“.

Ako se BiH ne održi, ustvrdio je, najveći krivac će biti OHR i međunarodna zajednica što na vrijeme nije otišla odavde.

(Biznis.ba/Fena)
Ovaj mahnitov vise ne zna sta govori.... :lol:

Prolupao je skroz jer su mu dani odbrojani.... :x

Svaka izjava mu je sve gora i smjesnija, lici mi na klovna koji izmislja kerifeke kako bi zabavio publiku.... :mrgreen:

#4122 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 13:36
by Paco
11.06.2009
Pocetak snimanja nove humoristicke serije

"Leteci cirkus Milorada Dodicka" :D

#4123 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 13:38
by Abacija
zlatiborka wrote:
Ovaj mahnitov vise ne zna sta govori.... :lol:

Prolupao je skroz jer su mu dani odbrojani.... :x

Svaka izjava mu je sve gora i smjesnija, lici mi na klovna koji izmislja kerifeke kako bi zabavio publiku.... :mrgreen:
:thumbup:

I jos da dodam... Lici mi na trolla koji spamuje da bi privukao paznju na sebe. :lol:

#4124 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 13:39
by nokia6170
Ovakvi napisi predstavljaju jezik mrznje, jer niko od RS-ovaca nece da kaze da ce na mjesto smjenjenog ponovo doci Srbin...doduse pravi Srbin je samo onaj podobni Srbin koji je u sluzbi RS-a i trenutno Dodika..svi ostali nisu pravi Srbi...odnosno, to su ranije popularno nazivani "Alijini Srbi", a danas "srpske balije".

#4125 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Posted: 09/06/2009 13:42
by pici
„Ja u takvoj državi ne želim da živim“, kategričan je Dodik i dodaje da će se „boriti protiv takve države dokle god ima moći da to radi, kao predsjednik Vlade ili običan čovjek“.


TOOOOO DODIIIII !!!!! :thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih:

NATO vježba u Septembru.....taman godišnji se završi i ode DoDi na rekreaciju gurkanje tenkova :mrgreen: