]
Nije tacno.....
BIH je trebala za 15 dana pasti pod JNA i cetnickim hordama iz srbije i domacih kvislinga..nije pala..a sad pogotovo nece...Dio EU antibosanski nastrojene(citaj Islamofobicne) udahnjuje mrtvacu(velkiksrpskom elementu u BIH) uzaludno zrak u pluca..ali mrtvac je mrtvac...velikosrbi nemaju ljudi,morala ni opstu medjunarodnu podrsku da bi i milimetar BIH pripojili srbiji...frustracije i opstrukcije BIH su jedino oruzje...samo ce se to kasnije vratiti kao bumerang.....ne zuri se nikom sve ce to leci na rudu..da veliksrbima ide kako planiraju ..nebi oni ovoliko frustracija i halabuke pravili
...vrijeme radi za BIH...samo opusteno 
[/
quote]
velikosrpstvo se jedino ubija silom.
..sta nam ovo radis, efendija ?? Jel' "minder sabur", s pocetka na sahanu, jal' ovo dolje ?? Zbunjujes me !! A i ono sto rece, "BiH je trebala za 15 dana pasti pod JNA", a da bi "opr'o" ulogu petokolonasa, isto ne stoji !! Ti zaboravljas, sad slucajno ili namjerno, na "citateljstvu" je da odluci (nadamo se da je konacno nakon 17 "zlatnih" godina, pocelo misliti svojom glavom,

) da je ista ta MZ, a koju ti ipak nastojis prikazati sa "najmasnijim rukama", dok su u stvari upravo takozvani "nasi", oni koji su sabotirali svaku inicijativu i akciju izvana, postavljala ultimatume i zauzimala stavove, koje su onda, tzv. "nasi" krsili ! Sjecas li se prvog Bushovog (Bush Senior,) ultimatuma da se JNA mora povuci iz BiH, i onda "upada" A.Izetbegovica i "dogovora" sa JNA u Skoplju ??
Sjetimo se da je 15. aprila 1992. Americki predsjednik George Bush u ime UN-a i NATO-a izdao ultimatum da se agresorska JNA mora povuci iz Bosne i Hercegovine clanice UN u roku od 15 dana. Nosaci aviona seste flote su krenuli prema Jadranu. I kada su svi ocekivali da ce UN efikasno zastiti Republiku BiH clanicu UN, zrtvu agresije i genocida, Alija Izetbegovic hitno odlazi na pregovore u Skopje sa generalima JNA na celu sa Bozidarom Adzicem i postize dogovor da se JNA ne mora povuci iz Republike BiH, nego da se moze povuci "na srpske teritorije u BiH". Na taj nacin je Izetbegovic upropastio Bushov ultimatum i omogucio nastavak agresije.
Vec 6. maja 1992. su cetnici mogli odahnuti poslije americkog ultimatuma. Politicki vrh SDS (tj. "Republike Srpske") tim povodom obratio se javnosti. Tomislav Sipovac je na konferenciji za stampu 6. maja 1992. na Ilidzi izjavio da je povlacenje JNA iz nekih dijelova BiH "pocetak ostvarenja odluke srpskog naroda o izmjestanju jedinica JNA na srpske prostore", tj. "JNA se ne seli, ne premjesta, vec se ona izmjesta na srpsku teritoriju. Ostaje vojska koja je i do sada, najvecim dijelom, bila srpska (i) ova odluka u isto vrijeme znaci formiranje srpske armije." (“Borba”, 8. maja 1992).
Skupstina Republike Srpske (12. maja) usvojila je Zakon o preuzimanju JNA, a general Ratko Mladic je imenovan za komandanta.
Dakle, sada znamo znacaj 12. maja 1992., dana kada je legalizovana Vojska RS u BiH zahvlajujci Aliji Iztebegovicu koji je to uradio da bi JNA postedio od ultimatuma NATO-a i omogucio nastavak cetnickog genocida u BiH.
..il' si i ovo "poboravio" ?? ..jal' ipak, samo "radis za platu" !!
..jos samo ovo, pa cak i Gospodin Inzko danas, postavlja "ultimatume" i "mase tojagom", dok zauzvrat, takozvani "nasi", na celu sa SDA i njihovim predsjednikom Ti'icem, iskacu "pred rudu" i obznanjuju da " niko ne moze ukinuti tzv. republiku srpsku"" !!
..efendija, zbunjujes me !!
