BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16910
Joined: 12/12/2011 11:28

#4101 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

Sto se tice mlijeka i mlijecnih preradjevina kod mene samo Megle moze da prodje. Jogurti Milkos Farme su bili OK, ali od ljeta su realno losi.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#4102 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE »

User avatar
karanana
Posts: 50767
Joined: 26/02/2004 00:00

#4104 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

gledam u bingu, neki oni 3DE deterdzenti imaju talog na dnu flase a neki mutni.
jel to ok ili je znak lose kvalitete tipa lose i stare sirovine? a mozda je i dobro...ono kao bogat deterdzent.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4105 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

karanana wrote:gledam u bingu, neki oni 3DE deterdzenti imaju talog na dnu flase a neki mutni.
jel to ok ili je znak lose kvalitete tipa lose i stare sirovine? a mozda je i dobro...ono kao bogat deterdzent.
ma vjeruj eto ja sam kupio za pranje ćilima ima pjene i čisto i miriše maa extra :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 50767
Joined: 26/02/2004 00:00

#4106 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

uzimam ih i ja ali prvi put jutros vidim zamucene flase i flase sa talogom.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4107 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Malo promućkaj ionako se sve na kraju sapere vrelom vodom
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#4108 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

AmADin_gospo wrote:poenta u svemu je kvalitet.

2 proizvoda istog kvaliteta, uvijek ću uzeti domači, ali samo budala bira domači proizvod dokazano upitnog kvaliteta koji je iste pa i čak skuplje cijene, od stranog prozvoda provjerenog kvaliteta. ko voli da je budala, bujrum.

99% uvoznih proizvoda ima "sljednost" tj. da je isti kvatitet i okus bio i prije 10 god, i prije 5 i jučer i bit če sljedeče godine, dok se kod domačih to ne zna nit garantuje.

da domači proizvodi mogu biti kvalitetni, itekako mogu i to dokazuju pojedini proizvođači, a ovi fušeri to MOGU ali NEČE. oni zarađuju od ovih "patriota".

jel koji patriota predložio ili tražio od kojeg domačeg prerađivača, da počne svoju stoku da uzgaja ili svoju domaču sirovinu da ima? jes al u limburgu.

svima je izgovor "eto ima domače radnike" što je budalaština neviđenih granica. dobro se zna šta znači etiketa "Domače".
zivota ti, nemoj kvakice da koristis... neka bude domace.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#4109 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Pirija »

AmADin_gospo wrote:poenta u svemu je kvalitet.

2 proizvoda istog kvaliteta, uvijek ću uzeti domači, ali samo budala bira domači proizvod dokazano upitnog kvaliteta koji je iste pa i čak skuplje cijene, od stranog prozvoda provjerenog kvaliteta. ko voli da je budala, bujrum.

99% uvoznih proizvoda ima "sljednost" tj. da je isti kvatitet i okus bio i prije 10 god, i prije 5 i jučer i bit če sljedeče godine, dok se kod domačih to ne zna nit garantuje.

da domači proizvodi mogu biti kvalitetni, itekako mogu i to dokazuju pojedini proizvođači, a ovi fušeri to MOGU ali NEČE. oni zarađuju od ovih "patriota".

jel koji patriota predložio ili tražio od kojeg domačeg prerađivača, da počne svoju stoku da uzgaja ili svoju domaču sirovinu da ima? jes al u limburgu.

svima je izgovor "eto ima domače radnike" što je budalaština neviđenih granica. dobro se zna šta znači etiketa "Domače".
mislis na dosljednost ? jer "sljednost" ne postoji...
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4110 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Domaci izdajnik »

Sky Cola mix sa narandžom :thumbup:
User avatar
AntiKrist
Posts: 318
Joined: 17/02/2015 07:42

#4111 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AntiKrist »

ElRe wrote:Prije 2-3 mjeseca sam poceo da kupujem Ovaku kulen i sudzuku, novo pakovanje, i bilo je OK. Zadnjih par puta dobijem vise zacina, masti i ko zna cega vec nego mesa. Nejerovatno im je opao kvalitet za kratko vrijeme i trenutno su kod mene prekrizeni.

Isti slucaj i sa Bajrinim pakovanjem Vlasicke i Kulena,opo kvalitet duplo,jos kad zub ne slomi skoro na komad kosti velicine manjeg kamena ,sramota..
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4112 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

holowey wrote:meggle, mljekara livno, milkos i mlijekoprodukt dobili dozvolu za izvoz u evropsku uniju... dukat nicht, zott nicht, milkos jaaaaaa :D
eeeeeee milkos koji raja obozava da pljuje jer su kao loseg kvaliteta... a u sustini problem do distributera, trgovca ili sabotaza... :bih:
Bravo za Milkos i Livno. Autsajderi u nasim ocima a u ocima evropske komisije kvalitetno rade pa su odobreni za izvoz u EU. Bitno je da ljudi shvate da im je ovu ocjenu dala EU a oni jedva cekaju da ne daju dozvolu za izvoz. Nije sve sto je "German quality" kvalitetno.

Usput, izbor sudzuke kod ovih mesnih industrija je ocajan. Slazem se s vama.
User avatar
ElRe
Posts: 16910
Joined: 12/12/2011 11:28

#4113 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

AntiKrist wrote:
ElRe wrote:Prije 2-3 mjeseca sam poceo da kupujem Ovaku kulen i sudzuku, novo pakovanje, i bilo je OK. Zadnjih par puta dobijem vise zacina, masti i ko zna cega vec nego mesa. Nejerovatno im je opao kvalitet za kratko vrijeme i trenutno su kod mene prekrizeni.

Isti slucaj i sa Bajrinim pakovanjem Vlasicke i Kulena,opo kvalitet duplo,jos kad zub ne slomi skoro na komad kosti velicine manjeg kamena ,sramota..
Da primijetio sam isto i sa Bajrinim proizvodima. Vjerovatno su svi uvezli neko lose meso ili sta vec i sada ga koriste.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#4114 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Pitarrr82 »

Bajra pivska :thumbup: :mrgreen:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4115 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo »

AntiKrist wrote:
ElRe wrote:Prije 2-3 mjeseca sam poceo da kupujem Ovaku kulen i sudzuku, novo pakovanje, i bilo je OK. Zadnjih par puta dobijem vise zacina, masti i ko zna cega vec nego mesa. Nejerovatno im je opao kvalitet za kratko vrijeme i trenutno su kod mene prekrizeni.

Isti slucaj i sa Bajrinim pakovanjem Vlasicke i Kulena,opo kvalitet duplo,jos kad zub ne slomi skoro na komad kosti velicine manjeg kamena ,sramota..
domača politika, čim vide da se nešto prodaje, sjebi kvalitet...

i onda pričaju o kvalitetu i patriotizmu...

jedi bajru/akovu/menprom, pij sarajevsku pivu, pričaj preko bh telekoma, kljukaj se bosnaljekovim tabletama, peri se domačim šamponom, pa se čudi što ti kosa opada i čudno se osječaš.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4117 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

AmADin_gospo wrote:
AntiKrist wrote:
ElRe wrote:Prije 2-3 mjeseca sam poceo da kupujem Ovaku kulen i sudzuku, novo pakovanje, i bilo je OK. Zadnjih par puta dobijem vise zacina, masti i ko zna cega vec nego mesa. Nejerovatno im je opao kvalitet za kratko vrijeme i trenutno su kod mene prekrizeni.

Isti slucaj i sa Bajrinim pakovanjem Vlasicke i Kulena,opo kvalitet duplo,jos kad zub ne slomi skoro na komad kosti velicine manjeg kamena ,sramota..
domača politika, čim vide da se nešto prodaje, sjebi kvalitet...

i onda pričaju o kvalitetu i patriotizmu...

jedi bajru/akovu/menprom, pij sarajevsku pivu, pričaj preko bh telekoma, kljukaj se bosnaljekovim tabletama, peri se domačim šamponom, pa se čudi što ti kosa opada i čudno se osječaš.
Opada ti kosa? Ćudno. :lol:

Inaće? Da ti Uscuplic nije sta u rodu?
User avatar
banjaluka078
Posts: 13195
Joined: 16/01/2007 23:38

#4118 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by banjaluka078 »

Odnedavno kupujem Madijevu piletinu, što svježu (rinfuza i pakovano) što zamrznute pljeskavice, čak i ćevapčiće od piletine - za prste polizati, a jeftinije i od PP i od Ovako ovdje gdje ja kupujem.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4119 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Domaci izdajnik »

Preporučujem lično :thumbup:

http://hellena.ba/
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#4120 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by artime »

Bilo bi dobro da mi pocnemo praviti nesto domače :D FORUMASHI.D.O.O :lol:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#4121 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

Tulumović Dimljena Slanina, oko 13 KM kg :thumbup:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#4122 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

BIONA wrote:
Heller wrote:Imam pitanje, neko vece sam pijan na pumpi u jelahu kupovo suhovinu, koja ne da je bila dobra :thumbup: al se ne mogu sjetiti prozvođača papi, pepi tako nekako :mrgreen: jel neko mozda zna koji je to prozvodđač
:lol: :-D , ne znam, ali mi je super tvoj post :sax:
bolje suho meso nego smoki il čips :run: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 16910
Joined: 12/12/2011 11:28

#4123 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

Lajavikrelac wrote:Preporučujem lično :thumbup:

http://hellena.ba/
Nije nase.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4124 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

ElRe wrote:
Lajavikrelac wrote:Preporučujem lično :thumbup:

http://hellena.ba/
Nije nase.
Zar nije iz BL
User avatar
ElRe
Posts: 16910
Joined: 12/12/2011 11:28

#4125 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

Da, ipak jeste. Vidim SRB zastava kod izbora jezika.
Post Reply