F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Post Reply
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#4101 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by kasparaov »

taxi_driver wrote:pa ono sto je uradio Hill-u i Villeneuve-u je za mene supacki.
isto sto i radi svi ostali krnusvsi od istih misev do danasnjih "vedeta" ovog sporta
cak su ti famozni incidenti obicni trkaci incidenti, samo sto englezi napusu toliko covjek bi pomislio da ga je ubio a ne ovaj njega udario, u obas slucaja je dokazano da su misevi krivi a ne sumi
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#4102 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by taxi_driver »

Ma dzba mu, za mene je on tek prosjecan vozac. I supak. Dokazano na stazama. Pa ni jedan ga timski kolega nije volio.
User avatar
Edin H.
Posts: 53635
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4103 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

taxi_driver wrote:Ma dzba mu, za mene je on tek prosjecan vozac. I supak. Dokazano na stazama. Pa ni jedan ga timski kolega nije volio.
Sumacher je nadaleko najbolji vozac svih vremena :oops: , pa onda Hamo :thumbup: :mrgreen:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#4104 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by citroen »

kasparaov wrote:mercedes ako citate ovo dajte bolid malo jaci napravite da gledamo sumija kako nesto bezobrazno radi
Hebo ti sebe nepismena...,pa znas li staviti tacku,zarez ?????? Slomio sam se dok sam ovo desifrovao. :D :D :D :D :D :sax:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4105 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by radostan dan »

Šumaher - koliko je bio ekstra vozač, toliko je u istoj mjeri bio pakaš. Zbog toga nikad neće dostići autoritet jednog Prosta i veličinu jednog Sene. I nikad nije imao srce jednog Mensela.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4106 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by vox-populi »

taxi_driver wrote:Ma dzba mu, za mene je on tek prosjecan vozac. I supak. Dokazano na stazama. Pa ni jedan ga timski kolega nije volio.
Ja bih komentarisao, ali ne mogu od smijeha.

Schumeacher jer bio u uzoj konkurenciji sportiste XX stoljeca. Mislim da ih je bilo 7 ukupno.... Dovoljno.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#4107 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Industrialyzer »

vox-populi wrote:
taxi_driver wrote:Ma dzba mu, za mene je on tek prosjecan vozac. I supak. Dokazano na stazama. Pa ni jedan ga timski kolega nije volio.
Ja bih komentarisao, ali ne mogu od smijeha.

Schumeacher jer bio u uzoj konkurenciji sportiste XX stoljeca. Mislim da ih je bilo 7 ukupno.... Dovoljno.

Daleko je on od prosjeka ali takodje , daleko je od onoga kakvim se smatra ;-)
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4108 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by vox-populi »

Industrialyzer wrote: Daleko je on od prosjeka ali takodje , daleko je od onoga kakvim se smatra ;-)
Jebiga, na jednu stranu tvoje i moje misljenje. Na drugu statistika. A ista je neumoljiva. Schumacher drzi SVE rekorde koi se mjere. Sta god ti ili ja mislili o tome.
User avatar
GAU8
Posts: 9145
Joined: 05/01/2011 09:18

#4109 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by GAU8 »

vox-populi wrote:
Industrialyzer wrote: Daleko je on od prosjeka ali takodje , daleko je od onoga kakvim se smatra ;-)
Jebiga, na jednu stranu tvoje i moje misljenje. Na drugu statistika. A ista je neumoljiva. Schumacher drzi SVE rekorde koi se mjere. Sta god ti ili ja mislili o tome.
Tacno tako.
Treba napomenuti da je on i u bennetonu i u ferrariju dosao u timove koji nisu bili konkurentni, i koji su uz njegovu pomoc postali sampionski timovi.

Pa ferrari je bio truba bar 2 godine kad je presao iz bennetona. Ali jel pala kisa, Schumi dominira.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#4110 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by taxi_driver »

ma da.pa su mu timske kolege morale kociti u zadnjem krugu, ili ici u box itd, itd
da postavim jedno od najljepsih prestizanja ikad u formuli.

radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4111 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by radostan dan »

Sjeća li se ko,mislim da je 85, 86, Silveston, Prost i ekipa sa turbo motorima, Mensel bez, nenormalnom vožnjom stiže čini mi se drugi, izlazi iz bolida kao iz bazena mokar, i pada u nesvjest?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#4112 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by taxi_driver »

ja se sjecam kad je mensel sa zadnje pozicije dosao na drugu, isto tako ludom voznjom, ali mislim da je to bilo u madzarskoj.
i mensel je imao srce.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4113 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by vox-populi »

taxi_driver wrote: i mensel je imao srce.
Ma moze on imati i tri srca, osam bubrega i dvije jetre. I dalje se broji sta je postigao u karijeri:

1 sampionat (1992) i ukupno 31 pobjeda.

Eto, toliko o njemu. Daleko da je bio prosjek, ali nije ni u top 5 najboljih ikada.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4114 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Da, u pravu si, ali nije sve uvijek u brojevima... Barem ne kod nekih ljudi...

Covjek je bio pravi sampion, od pocetka do kraja... Samo nije imao nikoga da ga od 12-godine gura u F1, i da u 18-19 vozi sampionski bolid F1... Znas li kako je porodicnu kucu stavio pod hipoteku kad je zafalilo para za sezonu ? A najzad je imao sansu sa konkurentnim autom, i to u doba Senne, Prosta, Bergera, Alboreta, Rosberga, Piqueta...? Uglavnom, covjek i po... I dan danas stati mirno kad mu neko ime izgovori...

Sami pokusaji poredjenja raznih sampiona su u startu osudjeni na propast, jer se takmicenje toliko mijenjalo, da to nema nikakvog smisla, a statistikom mozes svasta dokazat'...

Ja znam koji je meni redosljed prvih 10, a ti tvojih 10...
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#4115 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by taxi_driver »

nije mogao svak ko svabo, da cijeli tim stoji iza njega, i fia licno.on je za mene pakasu, sjeca li se neko one frke u vezi sa miselin gumama za veliku nagradu Amerike. svi timovi bojkotirali sam i ferarii svabo nisu, vozio i osvojio prvo mjesto.i takve mu se trke priznaju u ukupnom broju pobjeda.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4116 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by vox-populi »

drndalo wrote:Da, u pravu si, ali nije sve uvijek u brojevima... Barem ne kod nekih ljudi...

Covjek je bio pravi sampion, od pocetka do kraja... Samo nije imao nikoga da ga od 12-godine gura u F1, i da u 18-19 vozi sampionski bolid F1... Znas li kako je porodicnu kucu stavio pod hipoteku kad je zafalilo para za sezonu ? A najzad je imao sansu sa konkurentnim autom, i to u doba Senne, Prosta, Bergera, Alboreta, Rosberga, Piqueta...? Uglavnom, covjek i po... I dan danas stati mirno kad mu neko ime izgovori...

Sami pokusaji poredjenja raznih sampiona su u startu osudjeni na propast, jer se takmicenje toliko mijenjalo, da to nema nikakvog smisla, a statistikom mozes svasta dokazat'...

Ja znam koji je meni redosljed prvih 10, a ti tvojih 10...
Ma ok je to, imati neke preference, omiljene vozace i slicno. To je subjektivno misljenje i svako ima pravo na to.
Postoji ipak i objektivan sud. Uspjeh u sportu se mora na neki nacin mjeriti. Na kraju je uvijek bolji pobjednik od pobjedjenog jer parola vazno je ucestvovati je i izmisljenja radi gubitnika. Vazno je pobjediti jer samo na taj nacin mozes pokazati da si najbolji.

Moj i tvoj redoslijed prvih 10 je bitan samo meni i tebi. Ima i zvanicni redoslijed prvih 10 koji nije ni moj ni tvoj.

A Mansell je meni izrazito drag vozac, da ne bude zabune.
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#4117 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by kasparaov »

taxi_driver wrote:nije mogao svak ko svabo, da cijeli tim stoji iza njega, i fia licno.on je za mene pakasu, sjeca li se neko one frke u vezi sa miselin gumama za veliku nagradu Amerike. svi timovi bojkotirali sam i ferarii svabo nisu, vozio i osvojio prvo mjesto.i takve mu se trke priznaju u ukupnom broju pobjeda.
a takvih je bilo 91?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4118 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by vox-populi »

taxi_driver wrote:nije mogao svak ko svabo, da cijeli tim stoji iza njega, i fia licno.on je za mene pakasu, sjeca li se neko one frke u vezi sa miselin gumama za veliku nagradu Amerike. svi timovi bojkotirali sam i ferarii svabo nisu, vozio i osvojio prvo mjesto.i takve mu se trke priznaju u ukupnom broju pobjeda.
Sigurno je sve pobjede ostvario necijom tudjom zaslugom. :roll:

91 pobjeda. Od aktivnih vozaca najblizi mu je Alonso, sa, pazi sada, 27 pobjeda.

Samo ovo je dovoljno pa da se zapitas da li se uopste radi o istom sportu.

Ali dobro, Schumacher je bio prosjecni vozac i supak. 'ta ce on....
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#4119 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by kasparaov »


hahaha
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#4120 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by taxi_driver »

vox-populi wrote:
taxi_driver wrote:nije mogao svak ko svabo, da cijeli tim stoji iza njega, i fia licno.on je za mene pakasu, sjeca li se neko one frke u vezi sa miselin gumama za veliku nagradu Amerike. svi timovi bojkotirali sam i ferarii svabo nisu, vozio i osvojio prvo mjesto.i takve mu se trke priznaju u ukupnom broju pobjeda.
Sigurno je sve pobjede ostvario necijom tudjom zaslugom. :roll:

91 pobjeda. Od aktivnih vozaca najblizi mu je Alonso, sa, pazi sada, 27 pobjeda.

Samo ovo je dovoljno pa da se zapitas da li se uopste radi o istom sportu.

Ali dobro, Schumacher je bio prosjecni vozac i supak. 'ta ce on....
Polako, vidjet cemo sta ce biti sa Vettelom.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#4121 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by fosil »

vox-populi wrote:
taxi_driver wrote:nije mogao svak ko svabo, da cijeli tim stoji iza njega, i fia licno.on je za mene pakasu, sjeca li se neko one frke u vezi sa miselin gumama za veliku nagradu Amerike. svi timovi bojkotirali sam i ferarii svabo nisu, vozio i osvojio prvo mjesto.i takve mu se trke priznaju u ukupnom broju pobjeda.
Sigurno je sve pobjede ostvario necijom tudjom zaslugom. :roll:

91 pobjeda. Od aktivnih vozaca najblizi mu je Alonso, sa, pazi sada, 27 pobjeda.

Samo ovo je dovoljno pa da se zapitas da li se uopste radi o istom sportu.

Ali dobro, Schumacher je bio prosjecni vozac i supak. 'ta ce on....
Pa naravno da je supak. Kad je stigao u Ferrari, bukvalno su mu ispadali dijelovi iz bolida, a vozac im nije 20 godina osvojio titulu. Posto ih je vratio na pobjednicki kurs, naravno bio je i dobro placen, trebali su iz Ferrarija prepustiti sve slucaju i Barrichellu pustiti da ponekad pobjedi pa makar ih to kostalo prvog vozaca titule. Covjek oborio sve moguce rekorde i opet supak. Ali u boxu, Jordan kosarka, scumi u F1, ali Niki Lauda u srcu. :D
User avatar
GAU8
Posts: 9145
Joined: 05/01/2011 09:18

#4122 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by GAU8 »

fosil wrote:
vox-populi wrote:
taxi_driver wrote:nije mogao svak ko svabo, da cijeli tim stoji iza njega, i fia licno.on je za mene pakasu, sjeca li se neko one frke u vezi sa miselin gumama za veliku nagradu Amerike. svi timovi bojkotirali sam i ferarii svabo nisu, vozio i osvojio prvo mjesto.i takve mu se trke priznaju u ukupnom broju pobjeda.
Sigurno je sve pobjede ostvario necijom tudjom zaslugom. :roll:

91 pobjeda. Od aktivnih vozaca najblizi mu je Alonso, sa, pazi sada, 27 pobjeda.

Samo ovo je dovoljno pa da se zapitas da li se uopste radi o istom sportu.

Ali dobro, Schumacher je bio prosjecni vozac i supak. 'ta ce on....
Pa naravno da je supak. Kad je stigao u Ferrari, bukvalno su mu ispadali dijelovi iz bolida, a vozac im nije 20 godina osvojio titulu. Posto ih je vratio na pobjednicki kurs, naravno bio je i dobro placen, trebali su iz Ferrarija prepustiti sve slucaju i Barrichellu pustiti da ponekad pobjedi pa makar ih to kostalo prvog vozaca titule. Covjek oborio sve moguce rekorde i opet supak. Ali u boxu, Jordan kosarka, scumi u F1, ali Niki Lauda u srcu. :D
Mozete vi mrziti schumija koliko hocete, kao osoba mozda je dosadan, bezobrazan, prznica, proracunat, hladan, ali kao vozac je stroj.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#4123 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by simonese »

"spenden aktionen Michael Schumacher"

ukucaj ovo na guglash pa prevedi pa onda reci da je paksu :x
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4124 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Pa jest bio supcic na pocetku karijere, koji bi bez razmisljanja preko lesa pregazio samo da postigne sta zeli... Negdje tamo iza trece titule poceo se mijenjati, Corina, brak, djeca, neprikosnoven status, su mu dali osnovu da se popravi i posveti i boljim stvarima u svom zivotu...

Ono zbog cega ga cijenim je da kad god je dolazio u BiH da pomogne djeci, dolazio je tajno, i ni s kim od ovih nasih supcina politicara se nije rukovavao i slikavao za Avaz... To je hvale vrijedna gesta, jer nije dolazio zbog njih...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4125 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Sta je, nema najava, slutnji i objava ???? Nesto ste mi pozaspali... :lol:
Post Reply