Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#4101 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

vdivna wrote:
2407 wrote:
vdivna wrote:Tariq Ali - U sjeni narova drveta
:thumbup:
Ako nisi, procitaj obavezno i ostale njegove knjige iz tog kvinteta.

Citam je drugi put, u fazi sam obnavljanja stiva koje nisam mogla razumjeti sa 15-16. :D
I ja sam je poodavno procitao i morat cu je opet procitati.
Procitaj obavezno i njegove ostale naslove: Knjiga Saladinova, Kamena Zena, Sultan u Palermu i Noc Zlatne leptirice :thumbup:

Preporuka isto i za sva djela Amina Maaloufa :thumbup:
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#4102 Re: Šta trenutno čitate?

Post by suspect_zero »

2407 wrote:
I ja sam je poodavno procitao i morat cu je opet procitati.
Procitaj obavezno i njegove ostale naslove: Knjiga Saladinova, Kamena Zena, Sultan u Palermu i Noc Zlatne leptirice :thumbup:

Preporuka isto i za sva djela Amina Maaloufa :thumbup:

Super su sve, al Priča o Saladinu me oduševila :) :)
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#4103 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

suspect_zero wrote:
Super su sve, al Priča o Saladinu me oduševila :) :)
Pa mene i nije bas, procitao sam je odmah nakon Maaloufovog "Krstaskog rata u ocima arapa" u kojem ima dosta o Saladinu i nije mi bas bila nesto zanimljiva. :-?
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#4104 Re: Šta trenutno čitate?

Post by suspect_zero »

2407 wrote:
suspect_zero wrote:
Super su sve, al Priča o Saladinu me oduševila :) :)
Pa mene i nije bas, procitao sam je odmah nakon Maaloufovog "Krstaskog rata u ocima arapa" u kojem ima dosta o Saladinu i nije mi bas bila nesto zanimljiva. :-?

Ovu nisam čitala :oops:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#4105 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

suspect_zero wrote:
2407 wrote:
suspect_zero wrote:
Super su sve, al Priča o Saladinu me oduševila :) :)
Pa mene i nije bas, procitao sam je odmah nakon Maaloufovog "Krstaskog rata u ocima arapa" u kojem ima dosta o Saladinu i nije mi bas bila nesto zanimljiva. :-?

Ovu nisam čitala :oops:
Moja najtoplija preporuka. Odlicna knjiga. Pravo interesantna, historijska knjiga pisana kao roman. Mene je odusevila :thumbup:
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#4106 Re: Šta trenutno čitate?

Post by suspect_zero »

Hoću prvom prilikom, hvala ti :)
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#4107 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

suspect_zero wrote:Hoću prvom prilikom, hvala ti :)
NP ;-)
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#4108 Re: Šta trenutno čitate?

Post by callmethebreeeze »

sa2101 wrote:Image
genijalna
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4109 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Ja sam od Maalofa pročitao samo "Lava afričkog" i jako mi se svidjela, da li su i ostale knjige u tom duhu?

Trenutno je ova došla na red, čini se vrlo interesantnom za one koje interesuje behind-the-scenes tematika čitavog tog svijeta:

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4110 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Vitezanin »

Bosna i Hercegovina- budućnost nezavršenog rata.
Ivan Lovrenović, Miljenko Jergović.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#4111 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

Eborg wrote:Ja sam od Maalofa pročitao samo "Lava afričkog" i jako mi se svidjela, da li su i ostale knjige u tom duhu?
Jesu, ja bi ih svakome preporucio :thumbup:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4112 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bullet Tooth Tony »

Image
User avatar
de fakto
Posts: 245
Joined: 10/11/2010 23:34
Location: u kotlini

#4113 Re: Šta trenutno čitate?

Post by de fakto »

Intervju sa vampirom/Anne Rice i Smrt je neprovjerena glasina/Emira Kusturice(autobiografija)
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4114 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

2407 wrote:
Eborg wrote:Ja sam od Maalofa pročitao samo "Lava afričkog" i jako mi se svidjela, da li su i ostale knjige u tom duhu?
Jesu, ja bi ih svakome preporucio :thumbup:
Probam, hvala! :thumbup:
User avatar
dube
Posts: 134
Joined: 23/02/2007 22:56
Location: Sarajevo

#4115 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dube »

Image
User avatar
gonič zmajeva
Posts: 325
Joined: 11/06/2009 13:50
Location: Letovanić Hr.

#4116 Re: Šta trenutno čitate?

Post by gonič zmajeva »

Kako bog zapovijeda-Niccolo Ammaniti
:thumbup: :thumbup:
luda
Posts: 76
Joined: 13/01/2009 20:52

#4117 Re: Šta trenutno čitate?

Post by luda »

Lovac na zmajeve-Haled Hoseini (odlicna)
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13966
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#4118 Re: Šta trenutno čitate?

Post by South Blue Mama »

luda wrote:Lovac na zmajeve-Haled Hoseini (odlicna)
:thumbup: bash odlicna
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4119 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

nekronomikon i grobnica za borisa davidoviča :mrgreen:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#4120 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mis mekinjas »

luda wrote:Lovac na zmajeve-Haled Hoseini (odlicna)
do 250str meni je bila onako, ne moram čitati, onda je postalo ok.... aj tema je ok, ali pisanje, me je smaralo... :roll: nedostaje ono nešto što te drži za knjigu.... :roll:
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4121 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

mislim da se mnogi s tobom nece sloziti, ali je svakako dobro da ima razlicitih ukusa.
Ja licno se mogu pronaci na mnogim mjestima u ovoj knjizi i zbog toga sam uzivao citajuci je.
Za razliku od Hiljadu sjajnih sunaca, tu bih se u potpunosti slozio sa tvojim misljenjem o Lovcu na zmajeve.
MmeDeLafayette
Posts: 433
Joined: 03/06/2009 13:13
Location: Sarajevo, BiH

#4122 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MmeDeLafayette »

Jonathan Littel - "Les bienveillantes"
luda
Posts: 76
Joined: 13/01/2009 20:52

#4123 Re: Šta trenutno čitate?

Post by luda »

sadmire wrote:mislim da se mnogi s tobom nece sloziti, ali je svakako dobro da ima razlicitih ukusa.
Ja licno se mogu pronaci na mnogim mjestima u ovoj knjizi i zbog toga sam uzivao citajuci je.
Za razliku od Hiljadu sjajnih sunaca, tu bih se u potpunosti slozio sa tvojim misljenjem o Lovcu na zmajeve.
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4124 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

danilo kiš
grobnica

nisam znao da je vako dobar :shock: :shock: :shock: :shock:

i nekronomikon i dalje čitam
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#4125 Re: Šta trenutno čitate?

Post by AC_grom_DC »

KATEDRALA MORA Idelfonco Falcones


Četrnaesto je stoljeće i Barcelona proživljava zlatno doba svog procvata. Njezini najpokorniji stanovnici dovlače kamen po kamen i grade svojemu gradu veličanstvenu katedralu, Katedralu mora. U sjeni gradnje pratimo i život odbjegloga roba Bernata i njegova maloga sina Arnaua, čiji će životi zbog povijesnih i političkih prilika postati vječnom potragom za slobodom i dostojanstvom. Nakon gladi, kuge i mladenačke ljubavi, Arnauov će se život nosača kamenja promijeniti kad ga kralj zbog iskazane hrabrosti u ratu imenuje barunom, ali protiv njegove volje ženi s Elionor, ženom koja ga nikada neće istinski privući. Iako će postati i barun i uspješan bankar i vojnik, Arnauova potraga za ljubavlju bit će neprestana iako će ga i povijest i politika i sudbina stalno ometati na tom putu. Arnauov put od roba do plemića priča je o borbi dobra i zla u kojoj se Crkva sukobljuje s državom, a brat s bratom.
Post Reply