Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#4101 Re: Migranti u BiH

Post by muzicar_iz_parka »

Sam sebi kontriraš CPT.
Ili će ih zapad primiti ili ne. Ako ne mogu dalje gdje će onda nego ostati ovdje, kao i ostali koji budu dolazili.
Nije problem BiH granica sa HR što ih vraćaju, veći problem je granica sa Srbijom i trebalo bi spriječiti priliv novih migranata boljom kontrolom istočne granice.
Nema BiH nikakvog uticaja na svjetska zbivanja niti obaveze da zbrinjava migrante, neka to čine oni koji sebi to mogu priuštiti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4102 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

muzicar_iz_parka wrote:Sam sebi kontriraš CPT.
Ili će ih zapad primiti ili ne. Ako ne mogu dalje gdje će onda nego ostati ovdje, kao i ostali koji budu dolazili.
Nije problem BiH granica sa HR što ih vraćaju, veći problem je granica sa Srbijom i trebalo bi spriječiti priliv novih migranata boljom kontrolom istočne granice.
Nema BiH nikakvog uticaja na svjetska zbivanja niti obaveze da zbrinjava migrante, neka to čine oni koji sebi to mogu priuštiti.
Kako ces kontrolisari istocnu granicu. Pa i ovo “kontrole” sto imas imas samo zahvaljujuci dobroj volji ovih iz genocidne
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#4103 Re: Migranti u BiH

Post by muzicar_iz_parka »

insomnia78 wrote:
muzicar_iz_parka wrote:Sam sebi kontriraš CPT.
Ili će ih zapad primiti ili ne. Ako ne mogu dalje gdje će onda nego ostati ovdje, kao i ostali koji budu dolazili.
Nije problem BiH granica sa HR što ih vraćaju, veći problem je granica sa Srbijom i trebalo bi spriječiti priliv novih migranata boljom kontrolom istočne granice.
Nema BiH nikakvog uticaja na svjetska zbivanja niti obaveze da zbrinjava migrante, neka to čine oni koji sebi to mogu priuštiti.
Kako ces kontrolisari istocnu granicu. Pa i ovo “kontrole” sto imas imas samo zahvaljujuci dobroj volji ovih iz genocidne
Ko je zakonski odgovoran za kontrolu granice? Ne može se tu MUP boljeg entiteta suprostaviti.

Smanjiš broj pripadnika granične policije na granici sa HR i prebaciš na granicu sa Srbijom, tražiš podršku ostalih državnih agencija, pa na kraju i mupa manjeg entiteta.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4104 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

muzicar_iz_parka wrote:Sam sebi kontriraš CPT.
Ili će ih zapad primiti ili ne. Ako ne mogu dalje gdje će onda nego ostati ovdje, kao i ostali koji budu dolazili.
Nije problem BiH granica sa HR što ih vraćaju, veći problem je granica sa Srbijom i trebalo bi spriječiti priliv novih migranata boljom kontrolom istočne granice.
Nema BiH nikakvog uticaja na svjetska zbivanja niti obaveze da zbrinjava migrante, neka to čine oni koji sebi to mogu priuštiti.
Mislim da ne trebaju subs.... EU ce primiti onoliko koliko to EU bude u interesu. Ili nece. BiH je toj igri samo posmatrac. Niko od ovih ljudi nece ostati u BIH. Pogotove ne u Krajini.

Nema BiH nikakvog uticaja na svjetska zbivanja niti obaveze da zbrinjava migrante, neka to čine oni koji sebi to mogu priuštiti.
:roll: :roll:
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#4105 Re: Migranti u BiH

Post by muzicar_iz_parka »

Vrtiš se u krug. Ne mogu istovremeno ti ljudi dalje otići i ne biti primljeni od EU.
Ako Hrvatska bude nastavila dalje držati jake kontrole i vraćati nazad, a direktno te migrante niko neće, onda je logično da će ostati ovdje oni koji su tu i novi koji dođu.
Zato treba onemogućiti dalji priliv i tu se priča završava.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4106 Re: Migranti u BiH

Post by vjesticanametli »

Maloprije jedan u metrou moli da mu na eng prevedem pismo....koliko je dobio love od drzave....i ja pricam hahahha a lola zove familiju hagala DZagala yala mala bala euro azil :mrgreen: to sam skontala.....placen stan i DZiDZe reko kongraculejn :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4107 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

vjesticanametli wrote:Maloprije jedan u metrou moli da mu na eng prevedem pismo....koliko je dobio love od drzave....i ja pricam hahahha a lola zove familiju hagala DZagala yala mala bala euro azil :mrgreen: to sam skontala.....placen stan i DZiDZe reko kongraculejn :mrgreen:
To od Bihaca prema Pokoju ili Ripcu?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4108 Re: Migranti u BiH

Post by vjesticanametli »

Ma kako si znao :lol: onaj brzi sto ide 8 sati
elem poenta nema u nas love pa nece ni ostat vec ce se teleportirat po cijenu zivota dalje a do tada hmmm po prezivi pricace
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4109 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

vjesticanametli wrote:Ma kako si znao :lol: onaj brzi sto ide 8 sati
elem poenta nema u nas love pa nece ni ostat vec ce se teleportirat po cijenu zivota dalje a do tada hmmm po prezivi pricace
Napustit ce kao su sto napustili i drzave bogatije od BiH. Sigurno ces znati pogooglati statistiku ;-)
Btw, kako (konkretno) mislis da ce neko iz XYZ ostati u Kladusi kad i domacini masovno bjeze? Zivjeti ce kako? Od cega? Gdje?
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#4110 Re: Migranti u BiH

Post by Streptokok »

muzicar_iz_parka wrote:Vrtiš se u krug. Ne mogu istovremeno ti ljudi dalje otići i ne biti primljeni od EU.
Ako Hrvatska bude nastavila dalje držati jake kontrole i vraćati nazad, a direktno te migrante niko neće, onda je logično da će ostati ovdje oni koji su tu i novi koji dođu.
Zato treba onemogućiti dalji priliv i tu se priča završava.
Oni ipak prelaze u hr i na kraju ce svi preci.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#4111 Re: Migranti u BiH

Post by svjezi_ustipak »

O'zone wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/djeca-i ... /180904026

Kad vidiš da se Srbija bolje brine o nadolazećim migrantima....
Srbija i mi se ne možemo porediti iz puno razloga. Oni su u puno većoj prednosti iz mnogih razloga.

Kod nas se neće ništa bitno na ovom polju uraditi još (minimalno) nekoliko mjeseci.

Biće još mrtvih migranata, racija, predstava za narod, korištenja migranata u svrhu vlastite promocije.

Tek je Bosna počela da se upoznaje sa ovom temom :)
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4112 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

https://www.euractiv.com/section/justic ... cial-says/

Serbia has already started implementing measures in the area of education. The majority of minors can go to school. There are EU-funded programs for the integration of children into schools, carried out with the support of organisations such as UNICEF.

As for the integration of adults, the situation is a little more complicated, because employment is not so easy in Serbia, but the Serbian government is working on that and we expect some solutions in the future”, said Bizel.

A recently published report by the Belgrade Center for Human Rights said that a serious, positive approach to including migrant children in the education system was achieved in 2017 but that the classes were in Serbian and could not really engage those children.

The report also said there was a problem with enrolling refugees at colleges and universities because they were charged a foreigners’ tuition, but also with the issue of obtaining a personal work permit, which exceeded their financial capacity.

Bizel said the EU had since the start of the crisis in 2015 spent 80 million euros on supporting migrants in Serbia.


Misterija citava... 80 mio € je cca 160mio KM, sitnih ili 1600/osobu cak i da ima 100.000 ljudi izkoriste "brigu" do kraja. Onako usput, samo taj iznos je budzet jedne Velike Kladuse za iducih 10 godina. Budzet za 2018 je 16.1mio KM.
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#4113 Re: Migranti u BiH

Post by muzicar_iz_parka »

Kakve koristi od EU para, svijedno 90% tuh sredstava ode u privatne džepove.
Ništa Mađarima ne smeta koji su se ogradili i zatvorili.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#4114 Re: Migranti u BiH

Post by emric »

muzicar_iz_parka wrote:Kakve koristi od EU para, svijedno 90% tuh sredstava ode u privatne džepove.
Ništa Mađarima ne smeta koji su se ogradili i zatvorili.
Ne fali im ništa, osim poštivanja međunarodnih konvencija i odluka Evropske unije s kojom su ušli u savez, koja ih je prihvatila i pomaže im da bolje žive i manje budu divljaci, iako očigledno ne ide lahko.

A imaju viška ksenofobije, rasizma, i osim toga glume dobričke dok su im žene zvijezde porno industrije a oni alkoholičari. Te frustracije ne treba liječiti na drugima.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#4115 Re: Migranti u BiH

Post by svjezi_ustipak »

muzicar_iz_parka wrote:Kakve koristi od EU para, svijedno 90% tuh sredstava ode u privatne džepove.
Ništa Mađarima ne smeta koji su se ogradili i zatvorili.
Ne fali ništa, samo je etički diskutabilno. Zemlje Visegradske skupine su pokazale kako se upornim stavom mogu suprotstaviti stavu velikih zemalja poput Njemačke i Francuske. Ta upornost može ići do tačke da se dovede u pitanje pozicija njemackog kancelara i vlada u Njemačkoj. Da se to reklo prije nekoliko godina niko ne bi vjerovao.Nova vlada u Italiji koja zabrani ulazak u luku brodu sa izbjeglicama je samo logičan nastavak onoga što je Orban poceo-antiimigrantsko ponašanje na najvišem drzavnom nivou i ksenofobija bez pardona direktno iz predsjedničkih ureda. Orban i orbani nisu napredak EU nego nazadovanje i povratak u vremena koja je EU navodno prevazisla.

Rastućoj antiimigrantskoj retorici u Evropi značajno doprinosi činjenica da unutar struktura EU niko nema smislen stav i prijedlog šta uraditi na nivou EU i kakav je to jedinstveni stav koji trebaju članice zauzeti. Imamo sa jedne strane povelje u koje se zaklinjemo i zakone koje želimo implementirati, sa druge strane imamo cestu zloupotrebu postojećih zakona i pravila onih koji dolaze u razvijene zemlje kao azilanti/imigranti.

Mađari, Česi, Slovaci, Poljaci su uz AfD oni koji će dovesti do provjere postulata EU i njihove moguće promjene. U kom pravcu, to ćemo tek vidjeti. EU se suočava sa rastućim izolacionizmom dojučerašnjeg saveznika oličen u trenutnom američkom predsjedniku, problem sa Brexitom, narastajući ruski uticaj i desnicu koja jača širom Evrope. Migranti su oni koji svemu nabrojanim dodju kao šlag na tortu i otežavajući faktor zagovornicima dosadašnjih politika EU.

Pitanje migranata je jedno od pitanja koje će se značajno koristiti u predstojećoj predizbornoj kampanji. Zamisli kako je dobro došla informacija da se planira smještaj muslimanskih doseljenika iz azijskih zemalja u općini u kojoj su Srbi većina (Bosanski Petrovac). Kad krene Dodo mobilisati glasače na ovoj temi i potkopavati poziciju SDS čiji se ministar bavio migrantima u svom mandatu. Migranti i šta sa njima će vjerovatno biti cesta tema predizbornih skupova u USK.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4116 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

svjezi_ustipak wrote:
Pitanje migranata je jedno od pitanja koje će se značajno koristiti u predstojećoj predizbornoj kampanji. Zamisli kako je dobro došla informacija da se planira smještaj muslimanskih doseljenika iz azijskih zemalja u općini u kojoj su Srbi većina (Bosanski Petrovac). Kad krene Dodo mobilisati glasače na ovoj temi i potkopavati poziciju SDS čiji se ministar bavio migrantima u svom mandatu. Migranti i šta sa njima će vjerovatno biti cesta tema predizbornih skupova u USK.
Tako je to kada imaju shovinisticku vlast.

Vise od 60.000 Srba iz Hrvatske se naselilo u BiH i dobilo drzavljanstva, promijenili strukturu stanovnistva i neka su, meni ne smetaju.
Otvoreno je pozivao Srbe sa Kosova da se nasele u manji entitet...a sada su mu problem migranti muslimani u prolazu.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4117 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Maraschino wrote:
svjezi_ustipak wrote:
Pitanje migranata je jedno od pitanja koje će se značajno koristiti u predstojećoj predizbornoj kampanji. Zamisli kako je dobro došla informacija da se planira smještaj muslimanskih doseljenika iz azijskih zemalja u općini u kojoj su Srbi većina (Bosanski Petrovac). Kad krene Dodo mobilisati glasače na ovoj temi i potkopavati poziciju SDS čiji se ministar bavio migrantima u svom mandatu. Migranti i šta sa njima će vjerovatno biti cesta tema predizbornih skupova u USK.
Tako je to kada imaju shovinisticku vlast.

Vise od 60.000 Srba iz Hrvatske se naselilo u BiH i dobilo drzavljanstva, promijenili strukturu stanovnistva i neka su, meni ne smetaju.
Otvoreno je pozivao Srbe sa Kosova da se nasele u manji entitet...a sada su mu problem migranti muslimani u prolazu.
Za takvu vlast ce glasat po prvi put i zbog ove ovih ljudi :-) Sve ove godine su vlast birali Kinezi :roll:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4118 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Sta kazu Crnogorci, mogu primiti petoricu s onog broda? :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4119 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

insomnia78 wrote:Sta kazu Crnogorci, mogu primiti petoricu s onog broda? :lol:
da ne ugroze nacionalnu strukturu :lol:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#4120 Re: Migranti u BiH

Post by svjezi_ustipak »

insomnia78 wrote:Sta kazu Crnogorci, mogu primiti petoricu s onog broda? :lol:
I tu će petoricu Crnogorci nagovoriti da idu u EU preko BiH :) Začas preko Bihaća :)
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4121 Re: Migranti u BiH

Post by Truba »

Maraschino wrote:
svjezi_ustipak wrote:
Pitanje migranata je jedno od pitanja koje će se značajno koristiti u predstojećoj predizbornoj kampanji. Zamisli kako je dobro došla informacija da se planira smještaj muslimanskih doseljenika iz azijskih zemalja u općini u kojoj su Srbi većina (Bosanski Petrovac). Kad krene Dodo mobilisati glasače na ovoj temi i potkopavati poziciju SDS čiji se ministar bavio migrantima u svom mandatu. Migranti i šta sa njima će vjerovatno biti cesta tema predizbornih skupova u USK.
Tako je to kada imaju shovinisticku vlast.

Vise od 60.000 Srba iz Hrvatske se naselilo u BiH i dobilo drzavljanstva, promijenili strukturu stanovnistva i neka su, meni ne smetaju.
Otvoreno je pozivao Srbe sa Kosova da se nasele u manji entitet...a sada su mu problem migranti muslimani u prolazu.
mislim da nije pošteno prema tim ljudima koji su pobjegli plašeći se za svoje živote i koji su kao izbjeglice našli utočište u bih
i čija će djeca na kraju završiti ili u beogradu ili u austriji
a ne spomenuti tolike desetine tisuća bošnjaka iz sandžaka tojest srbije i crne gore koji su u miru iz čisto ekonomskih razloga da bi im bilo bolje došli u BiH
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4122 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

Black swan wrote: mislim da nije pošteno prema tim ljudima koji su pobjegli plašeći se za svoje živote i koji su kao izbjeglice našli utočište u bih
i čija će djeca na kraju završiti ili u beogradu ili u austriji
a ne spomenuti tolike desetine tisuća bošnjaka iz sandžaka tojest srbije i crne gore koji su u miru iz čisto ekonomskih razloga da bi im bilo bolje došli u BiH
Zasto Hrvati ne dolaze u BiH, zasto Srbi ne dolaze u BiH a zasto sandzaklije dolaze u BiH?
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4123 Re: Migranti u BiH

Post by Truba »

mogli su komotno u beograd kao i srbi u bih to je ionako njihova država i njihov glavni grad

ali smetaju ratne izbjeglice iz hrvatske
ali ne smetaju ekonomski migranti iz srbije
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4124 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

ne bi ti imao problema sa sandzaklijama da su krscani.

haj ti malo sa svecenikom :D

katolicki-svecenik-poziva-da-se-migrant ... 51516.html
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#4125 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

Migrant provalio u podružnicu “Imareta” u Bihaću
avaz.ba
07.09.2018. u 14:03




Sinoć je provaljeno u prostorije Javne kuhinje “Imaret” u Bihaću.

Kako saznajemo, u javnu kuhinju provalio je maloljetni migrant koji je razbio prozor na vratima i ušao u prostorije. Pokušao je provaliti kasu, ali u tome nije uspio.

Prema riječima Alena Prošića, direktora Regionalnog odbora “Merhameta” Bihać, u ranim jutarnjim satima zatekli su razbacane stvari u unutrašnjosti kuhinje, ali i iskorištenu prvu pomoć.

Naime, prilikom provale i razbijanja prozora migrant se povrijedio te je iskoristio prvu pomoć, a potom se udaljio. Brzom intervencijom policije migrant je pronađen i uhapšen.

Prema nezvaničnim podacima, migrantu je ovo bila druga provala u toku noći. Prethodno je opljačkao i butik u bihaćkom naselju Harmani.
Locked