eto sad ni srpski ne valja...Hafis wrote:Rođo, još samo malo poradi na nekim sitnim jezičnim detaljima (recimo to ''vjekovni''....baš ''dere'' uši) i poguram te za promidžbenika HNS-a za Vrhbosansku provinciju.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40951 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#40952 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Iz Novog SadaAlfons Kauders wrote:eto sad ni srpski ne valja...Hafis wrote:Rođo, još samo malo poradi na nekim sitnim jezičnim detaljima (recimo to ''vjekovni''....baš ''dere'' uši) i poguram te za promidžbenika HNS-a za Vrhbosansku provinciju.pa nemoj tako za bracu
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#40953 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Brothers in arms.Alfons Kauders wrote:eto sad ni srpski ne valja...Hafis wrote:Rođo, još samo malo poradi na nekim sitnim jezičnim detaljima (recimo to ''vjekovni''....baš ''dere'' uši) i poguram te za promidžbenika HNS-a za Vrhbosansku provinciju.pa nemoj tako za bracu
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40954 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
seln wrote:Brothers in arms.Alfons Kauders wrote:eto sad ni srpski ne valja...Hafis wrote:Rođo, još samo malo poradi na nekim sitnim jezičnim detaljima (recimo to ''vjekovni''....baš ''dere'' uši) i poguram te za promidžbenika HNS-a za Vrhbosansku provinciju.pa nemoj tako za bracu
cujes hafis-aga knopflera...
these mist covered mountains
are a home now for me
but my home is the lowlands
and always will be
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#40955 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Many komvoj will be stop,Alfons Kauders wrote: cujes hafis-aga knopflera...bas slikovito opisuje vasu bratsku borbu protiv djihatlijskih gorstaka...
![]()
these mist covered mountains
are a home now for me
but my home is the lowlands
and always will be
many granata will be drop,
for Gospa and Hrvatsku
we will be over the top.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40956 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Some day you'll return toseln wrote:Many komvoj will be stop,Alfons Kauders wrote: cujes hafis-aga knopflera...bas slikovito opisuje vasu bratsku borbu protiv djihatlijskih gorstaka...
![]()
these mist covered mountains
are a home now for me
but my home is the lowlands
and always will be
many granata will be drop,
for Gospa i Hrvatsku
we will be over the top.
Your Posavina and your farms
And you'll no longer burn
To be brothers in arms
Through these fields of stolen humanitarian aid
Baptisms of Gospa
I've witnessed your plunder
As the battle raged high
- res publica
- Posts: 788
- Joined: 17/02/2011 21:49
#40957 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bilt je rekao da je pravoslavlje veća opasnost za zapadnu civlizaciju od islama. Tako da Bošnjaci u njemu dobijaju jakog saveznika u EU.Paranoid wrote:
Lajcak, Biltd....povratak na mjesto zločina.
Enjoy Life Bosnia and Herzegovina!
Sreća za Srbe pa se Bošnje zabavile oko Rvata, pa nemaju kad da koriste te EU pogodnosti.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40958 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Đes' lingvistićar, nisam te odmah prepoznao.Alfons Kauders wrote:eto sad ni srpski ne valja...Hafis wrote:Rođo, još samo malo poradi na nekim sitnim jezičnim detaljima (recimo to ''vjekovni''....baš ''dere'' uši) i poguram te za promidžbenika HNS-a za Vrhbosansku provinciju.pa nemoj tako za bracu
Na Srpskom jeziku se izgovara ''vekovni'' a na Bosanskom ''vjekovni'', a na Hrvatskom ''stoljetni''.
Pa ti sad gledaj tko je kome brat
- res publica
- Posts: 788
- Joined: 17/02/2011 21:49
#40959 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Može na srpskom i "stoletnji".Hafis wrote:Đes' lingvistićar, nisam te odmah prepoznao.Alfons Kauders wrote:eto sad ni srpski ne valja...Hafis wrote:Rođo, još samo malo poradi na nekim sitnim jezičnim detaljima (recimo to ''vjekovni''....baš ''dere'' uši) i poguram te za promidžbenika HNS-a za Vrhbosansku provinciju.pa nemoj tako za bracu
Na Srpskom jeziku se izgovara ''vekovni'' a na Bosanskom ''vjekovni'', a na Hrvatskom ''stoljetni''.
Pa ti sad gledaj tko je kome brat
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40960 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa jeste, logično. Uspoređujući dvije religije i stupanj ''opasnosti'' koje one predstavljaju za zapadnu civilizaciju, ona koju ocjene manje opasnom automatski postaje saveznik.res publica wrote:Bilt je rekao da je pravoslavlje veća opasnost za zapadnu civlizaciju od islama. Tako da Bošnjaci u njemu dobijaju jakog saveznika u EU.Paranoid wrote:
Lajcak, Biltd....povratak na mjesto zločina.
Enjoy Life Bosnia and Herzegovina!![]()
Nego, ne znam što nije uzeo u razmatranje i budizam, hinduizam i dr. I tu se radi o milijardama vjernika, pa da i oni postanu saveznici.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40961 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
kolega lingvisticaru, ocekujem elaboraciju teze o srpskom jeziku bez ijekaviceHafis wrote:Đes' lingvistićar, nisam te odmah prepoznao.Alfons Kauders wrote:eto sad ni srpski ne valja...Hafis wrote:Rođo, još samo malo poradi na nekim sitnim jezičnim detaljima (recimo to ''vjekovni''....baš ''dere'' uši) i poguram te za promidžbenika HNS-a za Vrhbosansku provinciju.pa nemoj tako za bracu
Na Srpskom jeziku se izgovara ''vekovni'' a na Bosanskom ''vjekovni'', a na Hrvatskom ''stoljetni''.
Pa ti sad gledaj tko je kome brat
btw ako cemo o braci, na hrvatskom se kaze kat, a na bosanskom sprat...
- ILVIIR
- Posts: 1347
- Joined: 23/01/2014 21:13
#40962 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Alfons Kauders wrote:Some day you'll return toseln wrote:Many komvoj will be stop,Alfons Kauders wrote: cujes hafis-aga knopflera...bas slikovito opisuje vasu bratsku borbu protiv djihatlijskih gorstaka...
![]()
these mist covered mountains
are a home now for me
but my home is the lowlands
and always will be
many granata will be drop,
for Gospa i Hrvatsku
we will be over the top.
Your Posavina and your farms
And you'll no longer burn
To be brothers in arms
Through these fields of stolen humanitarian aid
Baptisms of Gospa
I've witnessed your plunder
As the battle raged high
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40963 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da, ali ako se se u Hrvatskoj djeca imenuju kao recimo Josip, Marija, Ilija, Srećko, Zoran, a u Turskoj Jusuf, Mejra, Alija, Hajrudin, Sabahudin ... onda u Vašoj hipotezi o ''bratstvu'' dolazimo do neočekivanog preokreta. Jer, priznat će te kolega, kat je kat, ali osobno ime...to već mnogo govoriAlfons Kauders"]
kolega lingvisticaru, ocekujem elaboraciju teze o srpskom jeziku bez ijekavice![]()
btw ako cemo o braci, na hrvatskom se kaze kat, a na bosanskom sprat...pa ti gledaj tko je brkatim osmanlijama brat...
Last edited by Hafis on 08/05/2014 12:44, edited 2 times in total.
- LBVIEW
- Posts: 9241
- Joined: 01/04/2010 22:35
#40964 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hvala ti dokture na ispravci,zar ja ne rekoh kako onaj koji "polozi" na Sveucilistu postane strucnjak za sve i svasta, pa i lingvisticar.Hafis wrote:Đes' lingvistićar, nisam te odmah prepoznao.Alfons Kauders wrote:eto sad ni srpski ne valja...Hafis wrote:Rođo, još samo malo poradi na nekim sitnim jezičnim detaljima (recimo to ''vjekovni''....baš ''dere'' uši) i poguram te za promidžbenika HNS-a za Vrhbosansku provinciju.pa nemoj tako za bracu
Na Srpskom jeziku se izgovara ''vekovni'' a na Bosanskom ''vjekovni'', a na Hrvatskom ''stoljetni''.
Pa ti sad gledaj tko je kome brat
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40965 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ti bi mogao biti uvodničar na sesiji kruga 99LBVIEW wrote:
Hvala ti dokture na ispravci,zar ja ne rekoh kako onaj koji "polozi" na Sveucilistu postane strucnjak za sve i svasta, pa i lingvisticar.A ko je kome brat, imali smo se prilike uvjeriti kako 93-e ,kad su srpski vojnici, medu kojima je bilo i onih sto su ravnali Pereciju od Sibenika do Vukovara, u istim rovovima zagrljeni s hrvatskim bojovnicima, branili predzide krscansva/hriscanstva od islamskih fanatika ili recimo rentanja tenkova od brace Srba sve sa posadama, tako i dan danas kad hrvatsko i srpsko vodstvo zajedno nastupa protiv istog neprijatelja. Sve je isto i k'o i 93-e kad je izmedu brace postojao koncenzus o nacinu rjesavanja bosnjackog pitanja-u Neretvu,samo ce ovaj put to malo teze ici.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40966 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ah, dakle josip i marija su hrvatska i bas hrvatska imena...Hafis wrote:Da, ali ako se se u Hrvatskoj djeca imenuju kao recimo Josip, Marija, Ilija, Srećko, Zoran, a u Turskoj Jusuf, Mejra, Alija, Hajrudin, Sabahudin ... onda u Vašoj hipotezi o ''bratstvu'' dolazimo do neočekivanog preokreta. Jer, priznat će te kolega, kat je kat, ali osobno ime...to već mnogo govoriAlfons Kauders"]
kolega lingvisticaru, ocekujem elaboraciju teze o srpskom jeziku bez ijekavice![]()
btw ako cemo o braci, na hrvatskom se kaze kat, a na bosanskom sprat...pa ti gledaj tko je brkatim osmanlijama brat...
- LBVIEW
- Posts: 9241
- Joined: 01/04/2010 22:35
#40967 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nista bez tvoje preporuke moj dokture,tebe postuju i tvoji i njihovi, takav superioran intelekt se rijetko rada na ovim prostorima.Hafis wrote:Ti bi mogao biti uvodničar na sesiji kruga 99LBVIEW wrote:
Hvala ti dokture na ispravci,zar ja ne rekoh kako onaj koji "polozi" na Sveucilistu postane strucnjak za sve i svasta, pa i lingvisticar.A ko je kome brat, imali smo se prilike uvjeriti kako 93-e ,kad su srpski vojnici, medu kojima je bilo i onih sto su ravnali Pereciju od Sibenika do Vukovara, u istim rovovima zagrljeni s hrvatskim bojovnicima, branili predzide krscansva/hriscanstva od islamskih fanatika ili recimo rentanja tenkova od brace Srba sve sa posadama, tako i dan danas kad hrvatsko i srpsko vodstvo zajedno nastupa protiv istog neprijatelja. Sve je isto i k'o i 93-e kad je izmedu brace postojao koncenzus o nacinu rjesavanja bosnjackog pitanja-u Neretvu,samo ce ovaj put to malo teze ici.
- LBVIEW
- Posts: 9241
- Joined: 01/04/2010 22:35
#40968 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sto ce im Deretic pored zivog doktura Hafiza s diplomom prestiznog Sveucilista?Alfons Kauders wrote:ah, dakle josip i marija su hrvatska i bas hrvatska imena...Hafis wrote:Da, ali ako se se u Hrvatskoj djeca imenuju kao recimo Josip, Marija, Ilija, Srećko, Zoran, a u Turskoj Jusuf, Mejra, Alija, Hajrudin, Sabahudin ... onda u Vašoj hipotezi o ''bratstvu'' dolazimo do neočekivanog preokreta. Jer, priznat će te kolega, kat je kat, ali osobno ime...to već mnogo govoriAlfons Kauders"]
kolega lingvisticaru, ocekujem elaboraciju teze o srpskom jeziku bez ijekavice![]()
btw ako cemo o braci, na hrvatskom se kaze kat, a na bosanskom sprat...pa ti gledaj tko je brkatim osmanlijama brat...
da vam to srbi nisu deretica posudili ove sezone? pa skontali da su zidovi i palestinci zapravo proto-hrvati?
A dakako su to isve izvorna 'rvatska vremena jos od Tuge i Buge,kakvi Jevreji i Palestinci kakvi bakraci.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40969 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Što se zamaraš kršćanskim stvarima. Ima o tome podforum, pa bujrum da te tamo malo propitamAlfons Kauders wrote:ah, dakle josip i marija su hrvatska i bas hrvatska imena...Hafis wrote:Da, ali ako se se u Hrvatskoj djeca imenuju kao recimo Josip, Marija, Ilija, Srećko, Zoran, a u Turskoj Jusuf, Mejra, Alija, Hajrudin, Sabahudin ... onda u Vašoj hipotezi o ''bratstvu'' dolazimo do neočekivanog preokreta. Jer, priznat će te kolega, kat je kat, ali osobno ime...to već mnogo govoriAlfons Kauders"]
kolega lingvisticaru, ocekujem elaboraciju teze o srpskom jeziku bez ijekavice![]()
btw ako cemo o braci, na hrvatskom se kaze kat, a na bosanskom sprat...pa ti gledaj tko je brkatim osmanlijama brat...
da vam to srbi nisu deretica posudili ove sezone? pa skontali da su zidovi i palestinci zapravo proto-hrvati?
Samo, svejedno. Ako se od izraza ''zora'' tvore slavenska imena: Zoran, Zorislav, Zorana i sl, zašto se u Hrvatskom jeziku nije omaknuo barem jednom Sabahudin? I ne znam što negiraš općepoznate stvari. Pa imaš na forumu turkofila u postotcima više nego dinamovaca u Širokom Brijegu.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#40970 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A ti referent na sesiji HNS...mnogo laprdanja nizasta.Hafis wrote:Ti bi mogao biti uvodničar na sesiji kruga 99LBVIEW wrote:
Hvala ti dokture na ispravci,zar ja ne rekoh kako onaj koji "polozi" na Sveucilistu postane strucnjak za sve i svasta, pa i lingvisticar.A ko je kome brat, imali smo se prilike uvjeriti kako 93-e ,kad su srpski vojnici, medu kojima je bilo i onih sto su ravnali Pereciju od Sibenika do Vukovara, u istim rovovima zagrljeni s hrvatskim bojovnicima, branili predzide krscansva/hriscanstva od islamskih fanatika ili recimo rentanja tenkova od brace Srba sve sa posadama, tako i dan danas kad hrvatsko i srpsko vodstvo zajedno nastupa protiv istog neprijatelja. Sve je isto i k'o i 93-e kad je izmedu brace postojao koncenzus o nacinu rjesavanja bosnjackog pitanja-u Neretvu,samo ce ovaj put to malo teze ici.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40971 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Eh, ja te pohvalio a ti se sad raskokodakao k'o mlada.LBVIEW wrote:
Sto ce im Deretic pored zivog doktura Hafiza s diplomom prestiznog Sveucilista?![]()
A dakako su to isve izvorna 'rvatska vremena jos od Tuge i Buge,kakvi Jevreji i Palestinci kakvi bakraci.
Ozbiljno ti kažem: onaj ti se gore post ubio za uvodnog govora na sesiji kruga 99. Oca'm, ako bi im ga poslao, zvali bi te na sesiju. Razvijaj taj talent i kani se hakanja poštenih ljudi po forumu.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40972 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vidi ovogaseln wrote:A ti referent na sesiji HNS...mnogo laprdanja nizasta.Hafis wrote:Ti bi mogao biti uvodničar na sesiji kruga 99LBVIEW wrote:
Hvala ti dokture na ispravci,zar ja ne rekoh kako onaj koji "polozi" na Sveucilistu postane strucnjak za sve i svasta, pa i lingvisticar.A ko je kome brat, imali smo se prilike uvjeriti kako 93-e ,kad su srpski vojnici, medu kojima je bilo i onih sto su ravnali Pereciju od Sibenika do Vukovara, u istim rovovima zagrljeni s hrvatskim bojovnicima, branili predzide krscansva/hriscanstva od islamskih fanatika ili recimo rentanja tenkova od brace Srba sve sa posadama, tako i dan danas kad hrvatsko i srpsko vodstvo zajedno nastupa protiv istog neprijatelja. Sve je isto i k'o i 93-e kad je izmedu brace postojao koncenzus o nacinu rjesavanja bosnjackog pitanja-u Neretvu,samo ce ovaj put to malo teze ici.
Šta kaže Esad, hoće li vam doći na tu deklaraciju.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40973 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
propitaj i ovdje, bujrum...Hafis wrote:Što se zamaraš kršćanskim stvarima. Ima o tome podforum, pa bujrum da te tamo malo propitamAlfons Kauders wrote:ah, dakle josip i marija su hrvatska i bas hrvatska imena...Hafis wrote: Da, ali ako se se u Hrvatskoj djeca imenuju kao recimo Josip, Marija, Ilija, Srećko, Zoran, a u Turskoj Jusuf, Mejra, Alija, Hajrudin, Sabahudin ... onda u Vašoj hipotezi o ''bratstvu'' dolazimo do neočekivanog preokreta. Jer, priznat će te kolega, kat je kat, ali osobno ime...to već mnogo govorida vam to srbi nisu deretica posudili ove sezone? pa skontali da su zidovi i palestinci zapravo proto-hrvati?
![]()
Samo, svejedno. Ako se od izraza ''zora'' tvore slavenska imena: Zoran, Zorislav, Zorana i sl, zašto se u Hrvatskom jeziku nije omaknuo barem jednom Sabahudin? I ne znam što negiraš općepoznate stvari. Pa imaš na forumu turkofila u postotcima više nego dinamovaca u Širokom Brijegu.
pa ne mozemo tako doktore u (mittel)europu... tako sto cemo svojatati abrahamske religije kao svoje...
i uistinu ne znam zasto kao hrvatski domoljub vezes hrvatsku naciju, tradiciju i kulturu za religiju... hrvati su postojali kao narod i prije katolicanstva, a hrvat ostaje hrvat i kada odluci da ne vjeruje u boga... ne vidim potrebu da se cijeli narod svodi na vjersku skupinu, a to me osobito cudi s tvoje strane jer za razliku od mnogih stovatelja lika i djela bobana i shuska ti nisi fundamentalista i konzervativni vjernik... cak bih se usudio reci da si vjerovatno ateista/agnostik sa dosta zivotnog iskustva (nisam siguran da to smijes priznati u svom dvoristu, ali ovdje barem mozes, mi sjevernjaci smo malo sekularniji i progresivniji kad su te stvari u pitanju)
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#40974 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hoce, samo da odslusa najnovije prEtnje HNS...kakvo ce cudo napraviti ako ne bude sve po njihovom.Hafis wrote:Vidi ovogaseln wrote:A ti referent na sesiji HNS...mnogo laprdanja nizasta.Hafis wrote: Ti bi mogao biti uvodničar na sesiji kruga 99ljuti patriJotA, samo si ti falio.
Šta kaže Esad, hoće li vam doći na tu deklaraciju.
Poslije HNS - narodno veselje. Vokalni solista Ruzica Musa, specijalni gosti braca Liso.
- LBVIEW
- Posts: 9241
- Joined: 01/04/2010 22:35
#40975 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma pusti sad mene, nego steta da tako svestran i talentiran sveucilistarac traci svoj talenat na forumu, nakonHafis wrote:Eh, ja te pohvalio a ti se sad raskokodakao k'o mlada.LBVIEW wrote:
Sto ce im Deretic pored zivog doktura Hafiza s diplomom prestiznog Sveucilista?![]()
A dakako su to isve izvorna 'rvatska vremena jos od Tuge i Buge,kakvi Jevreji i Palestinci kakvi bakraci.
Ozbiljno ti kažem: onaj ti se gore post ubio za uvodnog govora na sesiji kruga 99. Oca'm, ako bi im ga poslao, zvali bi te na sesiju. Razvijaj taj talent i kani se hakanja poštenih ljudi po forumu.
sto si se dokazao kao lingvisticar imali smo priliku uvjeriti se i da si etimolog kakvog nije bilo jos od stoljeca sedmog
i dolaska Hrvata na ove prostore.

