Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moderator: _BataZiv_0809
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40951 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
25th Hour je njegova knjiga, koju je onda on licno adaptir'o za film.
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#40952 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
dobar je pisac beniof
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40953 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Pa za kakvog modnog casopisa mozda i nije los.
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#40954 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
meni se njegov grad lopova jako svidio.. no, de gustibus..
- BarbaDue
- Posts: 65076
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
-
John Cleese
- Posts: 42925
- Joined: 25/05/2010 18:30
#40956 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
omar little wrote:susanne bier (<3 <3 )
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40957 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Koji je to? Ne mogu da skontam po prevodu.medvjed23 wrote:meni se njegov grad lopova jako svidio.. no, de gustibus..
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#40958 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Peter je kompjuterski programer i svakodnevno, zajedno sa svojim kolegama,
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.
Prva Plus 22.00.



Isto lajt komedijica.
Srce Sarajeva za najboljeg glumca osvojili su glumci iz ovog filma 2015. godine.
Posebno priznanje pripalo je režiserki filma Chevalier Athini Rachel Tsangari.
RTS2 22.00.

Iz kataloga dvadeset i prvog SFF-a:

Film na TV-u
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.
Prva Plus 22.00.



Isto lajt komedijica.
Srce Sarajeva za najboljeg glumca osvojili su glumci iz ovog filma 2015. godine.
Posebno priznanje pripalo je režiserki filma Chevalier Athini Rachel Tsangari.
RTS2 22.00.

Iz kataloga dvadeset i prvog SFF-a:

Film na TV-u
-
omar little
- Posts: 17417
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40959 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
volim suzine filmove ja. i seriju.John Cleese wrote:omar little wrote:susanne bier (<3 <3 )![]()
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#40960 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
The People vs. Larry Flynt (1996)
Čuo za film, ali nisam ga pogledao - do sinoć.
Nije mi se spavalo, počne na TV i odgledam
Odličan
Čuo za film, ali nisam ga pogledao - do sinoć.
Nije mi se spavalo, počne na TV i odgledam
Odličan
-
nema me tamo
- Posts: 13597
- Joined: 30/10/2013 18:58
#40961 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
A film je baš vrh zbog nacina kojim je snimljen zbog atmosfere u filmu..
Zbog jednostavnosti raspleta radnje na kraju...
Wind River ces dizat u nebesa jedino ako si savladao materiju filma i na koji nacin kojim kvalitetom treba nesto biti snimano.
Iskreno film nije za osobe kojima nedostaje mozga da shvate ljepotu filma, a isto tako da se ne zagubi previše u njemu.
Al' da na kraju dana sve je od osobe do osobe.
Zbog jednostavnosti raspleta radnje na kraju...
Wind River ces dizat u nebesa jedino ako si savladao materiju filma i na koji nacin kojim kvalitetom treba nesto biti snimano.
Iskreno film nije za osobe kojima nedostaje mozga da shvate ljepotu filma, a isto tako da se ne zagubi previše u njemu.
Al' da na kraju dana sve je od osobe do osobe.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#40962 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Čovjek preporučio, svidio mu se
Tebi se ne sviđa, ima tema gledali ste ne preporučujete.
Tebi se ne sviđa, ima tema gledali ste ne preporučujete.
- Rampage
- Posts: 3196
- Joined: 07/08/2013 10:56
#40963 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Odličan film, odavno nisam gledao bolji film na ovu temu.JoseMujica wrote:The Glass Castle (2017)
PG-13 | 2h 7min | Biography, Drama | 11 August 2017 (USA)
http://www.imdb.com/title/tt2378507/?ref_=nv_sr_1
_______________
Davno sam ga nekad' gledao, mislim da ga čak imam negdje na VHS-u:)Tomahawk11 wrote:The People vs. Larry Flynt (1996)
Čuo za film, ali nisam ga pogledao - do sinoć.
Nije mi se spavalo, počne na TV i odgledam![]()
Odličan
Film je sjajan a tema zanimljiva, ipak je riječ o jednoj od najbitnijih ličnosti u svijetu "entertainmenta za odrasle":)
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
- hopi
- Posts: 7262
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#40966 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
jeste našli možda prevod za glass castle na naš, da mojima snimimRampage wrote:Odličan film, odavno nisam gledao bolji film na ovu temu.JoseMujica wrote:The Glass Castle (2017)
PG-13 | 2h 7min | Biography, Drama | 11 August 2017 (USA)
http://www.imdb.com/title/tt2378507/?ref_=nv_sr_1
_______________
Davno sam ga nekad' gledao, mislim da ga čak imam negdje na VHS-u:)Tomahawk11 wrote:The People vs. Larry Flynt (1996)
Čuo za film, ali nisam ga pogledao - do sinoć.
Nije mi se spavalo, počne na TV i odgledam![]()
Odličan
Film je sjajan a tema zanimljiva, ipak je riječ o jednoj od najbitnijih ličnosti u svijetu "entertainmenta za odrasle":)
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#40967 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
hopi wrote:
jeste našli možda prevod za glass castle na naš, da mojima snimim
kolko vidim na titlovima i opensub još nema
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#40968 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
to je njegova knjiga.. ne znam je l ekranizovana..Tito_i_Partija wrote:Koji je to? Ne mogu da skontam po prevodu.medvjed23 wrote:meni se njegov grad lopova jako svidio.. no, de gustibus..
evo, da ne budem skroz mimo teme, poster za zadnje solidno što pogledah:

- tranquil
- Posts: 6638
- Joined: 11/08/2007 00:55
- Location: Mare Tranquillitatis
#40969 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ovaj film ne mogu dovoljno preporučiti onima koji rade kancelarijski posao, pronaći će se više ili manje u ovom filmu. Neke scene su, poput ove zadnje slike, totalna klasika. Meni jedna od najboljih komedija, ne najsmješnijih (mada jeste smiješna) nego je jednostavno "Office Space" genijalan kao film, a pored toga je i smiješan.johnnykola wrote:Peter je kompjuterski programer i svakodnevno, zajedno sa svojim kolegama,
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.
Prva Plus 22.00.
Vezano za zadnju sliku, ta scena je haman pa kreirala novi standard za uništavanje zastarjele / pokvarene uredske opreme, na youtube-u su mislim stotine snimaka kako su ljudi "rekreirali" ovu scenu usput uništavajući svoj nepotrebni komad uredske tehnike koji im je tokom svog radnog vijeka zagorčavao život
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#40970 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Pa to, da.tranquil wrote:Ovaj film ne mogu dovoljno preporučiti onima koji rade kancelarijski posao, pronaći će se više ili manje u ovom filmu. Neke scene su, poput ove zadnje slike, totalna klasika. Meni jedna od najboljih komedija, ne najsmješnijih (mada jeste smiješna) nego je jednostavno "Office Space" genijalan kao film, a pored toga je i smiješan.johnnykola wrote:Peter je kompjuterski programer i svakodnevno, zajedno sa svojim kolegama,
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.
Prva Plus 22.00.
Vezano za zadnju sliku, ta scena je haman pa kreirala novi standard za uništavanje zastarjele / pokvarene uredske opreme, na youtube-u su mislim stotine snimaka kako su ljudi "rekreirali" ovu scenu usput uništavajući svoj nepotrebni komad uredske tehnike koji im je tokom svog radnog vijeka zagorčavao život.
- tranquil
- Posts: 6638
- Joined: 11/08/2007 00:55
- Location: Mare Tranquillitatis
#40971 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
I ako bi idući put samo mogao da za izvještaj koristiš novi memo, to bi bilo sjajnojohnnykola wrote:Pa to, da.![]()
![]()

- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#40972 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Onda se gleda ovo večerastranquil wrote:Ovaj film ne mogu dovoljno preporučiti onima koji rade kancelarijski posao, pronaći će se više ili manje u ovom filmu. Neke scene su, poput ove zadnje slike, totalna klasika. Meni jedna od najboljih komedija, ne najsmješnijih (mada jeste smiješna) nego je jednostavno "Office Space" genijalan kao film, a pored toga je i smiješan.johnnykola wrote:Peter je kompjuterski programer i svakodnevno, zajedno sa svojim kolegama,
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.
Prva Plus 22.00.
Vezano za zadnju sliku, ta scena je haman pa kreirala novi standard za uništavanje zastarjele / pokvarene uredske opreme, na youtube-u su mislim stotine snimaka kako su ljudi "rekreirali" ovu scenu usput uništavajući svoj nepotrebni komad uredske tehnike koji im je tokom svog radnog vijeka zagorčavao život.
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#40973 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Jedan od najjačih bossova ikad, cviksi i tregeri.tranquil wrote:I ako bi idući put samo mogao da za izvještaj koristiš novi memo, to bi bilo sjajnojohnnykola wrote:Pa to, da.![]()
![]()
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#40974 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ne dolazi na posao, jebe mu se za isti, dosadno mu je, ne radi mu se - uuu ovaj je za šefa 
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40975 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Dodata mala dopuna.tranquil wrote:I ako bi idući put samo mogao da za izvještaj koristiš novi memo, to bi bilo sjajno mmmkej?johnnykola wrote:Pa to, da.![]()
![]()



