Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40951 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

25th Hour je njegova knjiga, koju je onda on licno adaptir'o za film.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#40952 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

dobar je pisac beniof
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40953 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Pa za kakvog modnog casopisa mozda i nije los.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#40954 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

meni se njegov grad lopova jako svidio.. no, de gustibus..
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40955 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

The Girl with the Dragon Tattoo (2011)

http://m.imdb.com/title/tt1568346/?ref=m_nv_sr_2

Dobar :thumbup:
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#40956 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

omar little wrote:susanne bier (<3 <3 )
:thumbup: :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40957 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

medvjed23 wrote:meni se njegov grad lopova jako svidio.. no, de gustibus..
Koji je to? Ne mogu da skontam po prevodu.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#40958 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Peter je kompjuterski programer i svakodnevno, zajedno sa svojim kolegama,
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.

Prva Plus 22.00.

Image

Image

Image

Isto lajt komedijica.
Srce Sarajeva za najboljeg glumca osvojili su glumci iz ovog filma 2015. godine.
Posebno priznanje pripalo je režiserki filma Chevalier Athini Rachel Tsangari.

RTS2 22.00.

Image

Iz kataloga dvadeset i prvog SFF-a:

Image

Film na TV-u
omar little
Posts: 17417
Joined: 14/03/2008 21:14

#40959 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

John Cleese wrote:
omar little wrote:susanne bier (<3 <3 )
:thumbup: :D
volim suzine filmove ja. i seriju. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#40960 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

The People vs. Larry Flynt (1996)

Čuo za film, ali nisam ga pogledao - do sinoć.
Nije mi se spavalo, počne na TV i odgledam :-D
Odličan :thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#40961 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

A film je baš vrh zbog nacina kojim je snimljen zbog atmosfere u filmu..
Zbog jednostavnosti raspleta radnje na kraju...
Wind River ces dizat u nebesa jedino ako si savladao materiju filma i na koji nacin kojim kvalitetom treba nesto biti snimano.
Iskreno film nije za osobe kojima nedostaje mozga da shvate ljepotu filma, a isto tako da se ne zagubi previše u njemu.

Al' da na kraju dana sve je od osobe do osobe.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#40962 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

Čovjek preporučio, svidio mu se :thumbup:
Tebi se ne sviđa, ima tema gledali ste ne preporučujete.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#40963 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Rampage »

JoseMujica wrote:The Glass Castle (2017)
PG-13 | 2h 7min | Biography, Drama | 11 August 2017 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt2378507/?ref_=nv_sr_1

Image

:thumbup:
Odličan film, odavno nisam gledao bolji film na ovu temu.
_______________
Tomahawk11 wrote:The People vs. Larry Flynt (1996)

Čuo za film, ali nisam ga pogledao - do sinoć.
Nije mi se spavalo, počne na TV i odgledam :-D
Odličan :thumbup:
Davno sam ga nekad' gledao, mislim da ga čak imam negdje na VHS-u:)

Film je sjajan a tema zanimljiva, ipak je riječ o jednoj od najbitnijih ličnosti u svijetu "entertainmenta za odrasle":)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#40964 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Image
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#40966 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by hopi »

Rampage wrote:
JoseMujica wrote:The Glass Castle (2017)
PG-13 | 2h 7min | Biography, Drama | 11 August 2017 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt2378507/?ref_=nv_sr_1

Image

:thumbup:
Odličan film, odavno nisam gledao bolji film na ovu temu.
_______________
Tomahawk11 wrote:The People vs. Larry Flynt (1996)

Čuo za film, ali nisam ga pogledao - do sinoć.
Nije mi se spavalo, počne na TV i odgledam :-D
Odličan :thumbup:
Davno sam ga nekad' gledao, mislim da ga čak imam negdje na VHS-u:)

Film je sjajan a tema zanimljiva, ipak je riječ o jednoj od najbitnijih ličnosti u svijetu "entertainmenta za odrasle":)
jeste našli možda prevod za glass castle na naš, da mojima snimim
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#40967 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

hopi wrote:
jeste našli možda prevod za glass castle na naš, da mojima snimim

kolko vidim na titlovima i opensub još nema
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#40968 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

Tito_i_Partija wrote:
medvjed23 wrote:meni se njegov grad lopova jako svidio.. no, de gustibus..
Koji je to? Ne mogu da skontam po prevodu.
to je njegova knjiga.. ne znam je l ekranizovana..

evo, da ne budem skroz mimo teme, poster za zadnje solidno što pogledah:

Image
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#40969 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tranquil »

johnnykola wrote:Peter je kompjuterski programer i svakodnevno, zajedno sa svojim kolegama,
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.

Prva Plus 22.00.

Image

Image

Image
Ovaj film ne mogu dovoljno preporučiti onima koji rade kancelarijski posao, pronaći će se više ili manje u ovom filmu. Neke scene su, poput ove zadnje slike, totalna klasika. Meni jedna od najboljih komedija, ne najsmješnijih (mada jeste smiješna) nego je jednostavno "Office Space" genijalan kao film, a pored toga je i smiješan.

Vezano za zadnju sliku, ta scena je haman pa kreirala novi standard za uništavanje zastarjele / pokvarene uredske opreme, na youtube-u su mislim stotine snimaka kako su ljudi "rekreirali" ovu scenu usput uništavajući svoj nepotrebni komad uredske tehnike koji im je tokom svog radnog vijeka zagorčavao život :lol: .
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#40970 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

tranquil wrote:
johnnykola wrote:Peter je kompjuterski programer i svakodnevno, zajedno sa svojim kolegama,
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.

Prva Plus 22.00.

Image

Image

Image
Ovaj film ne mogu dovoljno preporučiti onima koji rade kancelarijski posao, pronaći će se više ili manje u ovom filmu. Neke scene su, poput ove zadnje slike, totalna klasika. Meni jedna od najboljih komedija, ne najsmješnijih (mada jeste smiješna) nego je jednostavno "Office Space" genijalan kao film, a pored toga je i smiješan.

Vezano za zadnju sliku, ta scena je haman pa kreirala novi standard za uništavanje zastarjele / pokvarene uredske opreme, na youtube-u su mislim stotine snimaka kako su ljudi "rekreirali" ovu scenu usput uništavajući svoj nepotrebni komad uredske tehnike koji im je tokom svog radnog vijeka zagorčavao život :lol: .
Pa to, da. :D :D :D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#40971 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tranquil »

johnnykola wrote:Pa to, da. :D :D :D
I ako bi idući put samo mogao da za izvještaj koristiš novi memo, to bi bilo sjajno

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#40972 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

tranquil wrote:
johnnykola wrote:Peter je kompjuterski programer i svakodnevno, zajedno sa svojim kolegama,
trpi poniženja i uvrede na svom poslu. Za Petera, zarobljenog u malom stanu,
svaki je dan gori od prethodnog, a njegova firma je angažirala ljude čiji je
zadatak da podijele otkaze. Zbilja odlična komedija.

Prva Plus 22.00.

Image

Image

Image
Ovaj film ne mogu dovoljno preporučiti onima koji rade kancelarijski posao, pronaći će se više ili manje u ovom filmu. Neke scene su, poput ove zadnje slike, totalna klasika. Meni jedna od najboljih komedija, ne najsmješnijih (mada jeste smiješna) nego je jednostavno "Office Space" genijalan kao film, a pored toga je i smiješan.

Vezano za zadnju sliku, ta scena je haman pa kreirala novi standard za uništavanje zastarjele / pokvarene uredske opreme, na youtube-u su mislim stotine snimaka kako su ljudi "rekreirali" ovu scenu usput uništavajući svoj nepotrebni komad uredske tehnike koji im je tokom svog radnog vijeka zagorčavao život :lol: .
Onda se gleda ovo večeras :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#40973 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

tranquil wrote:
johnnykola wrote:Pa to, da. :D :D :D
I ako bi idući put samo mogao da za izvještaj koristiš novi memo, to bi bilo sjajno

Image
Jedan od najjačih bossova ikad, cviksi i tregeri. :D :D :D
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#40974 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Ne dolazi na posao, jebe mu se za isti, dosadno mu je, ne radi mu se - uuu ovaj je za šefa :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40975 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

tranquil wrote:
johnnykola wrote:Pa to, da. :D :D :D
I ako bi idući put samo mogao da za izvještaj koristiš novi memo, to bi bilo sjajno mmmkej?

Image
Dodata mala dopuna. :-D
Post Reply