Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#40926 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

Wind River (2017)
R | 1h 47min | Crime, Drama, Mystery | 18 August 2017 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt5362988/
Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#40927 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

markioni wrote:da li neko ima preporuku za pogledat sta na ovom pravo ljudski festivalu?

http://pravoljudski.org/2017/wp-content ... am_web.pdf
Baš sam jučer bacio oko.

Među top tri dokumentarca koja sam u životu pogledao je:

Image

Muzika u filmu je (i dodatno naglašava svu fantastično prikazanu agoniju :( žena) fenomenalna.
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... D2B03D04D3
A film, nevjerojatno nešto. Segment filma u Faridpuru u Bangladešu je...
Jednostavno, moraš pogledati.

Film je prikazan u okviru programa New Currents na 18. SFF-u
2012. godine. Iz kataloga:

Image

E sad, taj film nije na programu PLJ-a, nažalost.
Ali zato jeste:

Image

Veći prikaz:

https://i.imgur.com/n6V2ar6.png

Radi se o filmu na kojem je radio režiser Whore's Glory.
Umro je 2014. godine. Montažerka koja je radila s njim
dovršila je film. Mogao bi valjati jer Glory je nešto nevjerojatno.

Film će se prikazati sutra (četvrtak):

Image

Sklop je negdje u Radićevoj, možeš ih naći na Fejsu.
Ako odeš, javi kakav je film.

Drugi poznat mi i evo šanse pogledati ga na velikom platnu u subotu:

Image

Image

Možda su malo ukakali s BHS sinnhronizacijom, a opet
možda je to prednost. Iz kataloga PLJ-a:

Image

Veći prikaz:

https://i.imgur.com/pBUX8Z3.jpg

Libertad Café Bar 20.00.

Hvale ga.

Image

FTV 23.05.

Image

Gledao sam ga na SFF-u u Vatrogascu. Nije da mi je nešto legao, ali ima nešto svoje. Ta priča o ekipici braće i sestri koji ne izlaze iz stana, a u njemu glume scene iz filmova koje vole. Film je prikazan u okviru programa Laško Summer Nights na dvadeset i prvom SFF-u 2015. godine.

Iz kataloga:

Image

Film na TV-u
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#40928 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by plagijator1975 »

JoseMujica wrote:Wind River (2017)
R | 1h 47min | Crime, Drama, Mystery | 18 August 2017 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt5362988/
Image
Totalno razačorenje za mene, skoro pa B produkcija :sad: gluma i šminka u sceni kada dolaze do onih narkomana žešći amaterizam

Ocjena na IMDB-u 7.9 :-)
ja stvarno ne znam na osnovu čega
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#40929 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by milann1971 »

statixx wrote:Odlican.

Koliko je egoizma i otudjenosti kod danasnjeg covjeka. Zadnja scena je da ti se zaledi krv u zlama.

http://www.imdb.com/title/tt6304162/?ref_=nv_sr_1

moze li na PP odakle da skinem a da nije 4,4 Gb jer onda mi na stik ne moze da se prebaci...moze samo ispod 4 Gb iz nekog glupog razloga..nasao sam samo 4,4 Gb
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#40930 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

plagijator1975 wrote:
JoseMujica wrote:Wind River (2017)
R | 1h 47min | Crime, Drama, Mystery | 18 August 2017 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt5362988/
Image
Totalno razačorenje za mene, skoro pa B produkcija :sad: gluma i šminka u sceni kada dolaze do onih narkomana žešći amaterizam

Ocjena na IMDB-u 7.9 :-)
ja stvarno ne znam na osnovu čega
jer je dobar film....malo možda spor, al ima radnju, koliko toliko profilisane likove i priču o ljudima, u odnosu na zbrda-zdola natrpani skup eksplozija i spasavanja svijeta

a i dugo nije bilo gledljivog krimića pa valjda narod se uželio
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#40931 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by milann1971 »

http://www.imdb.com/title/tt0095327/

za ljubitelje anime filmova, od mene 9 ka
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#40932 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by statixx »

milann1971 wrote:
statixx wrote:Odlican.

Koliko je egoizma i otudjenosti kod danasnjeg covjeka. Zadnja scena je da ti se zaledi krv u zlama.

http://www.imdb.com/title/tt6304162/?ref_=nv_sr_1

moze li na PP odakle da skinem a da nije 4,4 Gb jer onda mi na stik ne moze da se prebaci...moze samo ispod 4 Gb iz nekog glupog razloga..nasao sam samo 4,4 Gb
Ne znam stvarno, ne skidam filmove. Možeš ga ovdje pogledati, snimak je odlican:

https://www.gledalica.com/sa-prevodom/l ... 05cce.html
User avatar
Dr Kova
Posts: 14618
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#40933 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Dr Kova »

milann1971 wrote:
moze li na PP odakle da skinem a da nije 4,4 Gb jer onda mi na stik ne moze da se prebaci...moze samo ispod 4 Gb iz nekog glupog razloga..nasao sam samo 4,4 Gb

formatiraj USB na NTFS umjesto FAT32, pa će moći veće fajlove od 4 GB :thumbup:
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#40934 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Buckethead wrote:
milann1971 wrote:
moze li na PP odakle da skinem a da nije 4,4 Gb jer onda mi na stik ne moze da se prebaci...moze samo ispod 4 Gb iz nekog glupog razloga..nasao sam samo 4,4 Gb

formatiraj USB na NTFS umjesto FAT32, pa će moći veće fajlove od 4 GB :thumbup:
yup. ili da izdvojimo 3 minute vremena i posaljemo covjeku link :)
User avatar
Altsa
Posts: 9266
Joined: 19/03/2004 18:31

#40935 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Altsa »

JoseMujica wrote:
plagijator1975 wrote:
JoseMujica wrote:Wind River (2017)
R | 1h 47min | Crime, Drama, Mystery | 18 August 2017 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt5362988/
Image
Totalno razačorenje za mene, skoro pa B produkcija :sad: gluma i šminka u sceni kada dolaze do onih narkomana žešći amaterizam

Ocjena na IMDB-u 7.9 :-)
ja stvarno ne znam na osnovu čega
jer je dobar film....malo možda spor, al ima radnju, koliko toliko profilisane likove i priču o ljudima, u odnosu na zbrda-zdola natrpani skup eksplozija i spasavanja svijeta

a i dugo nije bilo gledljivog krimića pa valjda narod se uželio
Sa tolikim zarom sam ga ocekivao na osnovu prica o njemu a onda tropa. film mrtvi prosjek da ne kazem bezveze. nema ni jedan razlog da se dize uopste u nebesa.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#40936 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

hvala johnny kralju :D :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#40937 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Ghost in the Shell (1995)
User avatar
PlayItCoolowski
Posts: 235
Joined: 05/08/2013 17:31

#40938 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by PlayItCoolowski »

Jako dobar film.

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40939 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Jel' ovo onaj film kad je brat bratu jeb'o zenu?
User avatar
PlayItCoolowski
Posts: 235
Joined: 05/08/2013 17:31

#40940 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by PlayItCoolowski »

Tito_i_Partija wrote:Jel' ovo onaj film kad je brat bratu jeb'o zenu?
:lol: islo je ka tome, al se ovaj vratio iz Afganistana
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#40941 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kafanski_covjek »

PlayItCoolowski wrote:
Tito_i_Partija wrote:Jel' ovo onaj film kad je brat bratu jeb'o zenu?
:lol: islo je ka tome, al se ovaj vratio iz Afganistana
ma vala kad i vidis ovaj poster znas i radnju filma :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40942 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

kafanski_covjek wrote:
PlayItCoolowski wrote:
Tito_i_Partija wrote:Jel' ovo onaj film kad je brat bratu jeb'o zenu?
:lol: islo je ka tome, al se ovaj vratio iz Afganistana
ma vala kad i vidis ovaj poster znas i radnju filma :D
Pa to je to. Dva brata i zena u sredini. Sta onda moze bit' nego neka vrsta ljubomore? :D
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#40943 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kafanski_covjek »

dva oka bi zavadila a kamoli dva brata :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40944 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

I de ti onda reci da zene nisu sejtan. :-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#40945 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

markioni wrote:hvala johnny kralju :D :thumbup:
Nema na čemu. Obatali PLJ i pogledaj Whore's Glory. Realno.
kafanski_covjek wrote:
PlayItCoolowski wrote:
Tito_i_Partija wrote:Jel' ovo onaj film kad je brat bratu jeb'o zenu?
:lol: islo je ka tome, al se ovaj vratio iz Afganistana
ma vala kad i vidis ovaj poster znas i radnju filma :D
:pppppppppppppp
User avatar
PlayItCoolowski
Posts: 235
Joined: 05/08/2013 17:31

#40946 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by PlayItCoolowski »

Nemojte sad ja da je pravdam. Mislila je da je mrtav... A mlada zena, sta ce... :mrgreen: Ovaj prevareni ispada negativac u svakom pogledu. Vrlo realna prica :D :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40947 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

To je onda nesto slicno k'o prva sezona Homeland-a. Zena mislila da je covjek pogin'o u ratu, pa se spandjala sa njegovim najboljim jaranom.
omar little
Posts: 17431
Joined: 14/03/2008 21:14

#40948 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

taj film je remake susanne bier (<3 <3 ) originala. meni je original bolji, ali ni taj americki nije los kako oni znaju uprskati rimejkove. benioff je adaptirao scenarij tu, ako me sjecanje ne vara.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40949 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Drago mi je da ima barem jedna adaptacija sto nije sjeb'o k'o sto je uradio sa GoT. :sabur:
omar little
Posts: 17431
Joined: 14/03/2008 21:14

#40950 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

nije pokvario ni 25th hour, stavise.
Post Reply