Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40901 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

ILVIIR wrote:
StupskaBitanga wrote:Vjerovatno ce ga Covic proglasiti nelegitimnim
bas mi je ova pretpostavka interesantna. bilo bi fakat interesantno. :D

raguz sigurno ne bi dobio toliko glasova kao komsic, pitanje da li bi uopste moglo se utvrditi da li je izabrana bosnjackim glasovima. ovo se vec zove "majorizacija 2.0 pro"
Meni je ideja super. Uz malu dodatnu glasačku pomoć - nekih 70-100 000 ''probosanskohercegovačkih'' glasova pomoći i Raguž bi mogao sjesti u predsjedništvo. A stranka stvarno nema šanse.
Samo da se odmah razumijemo - nije vam to Komšić, i nikada više onakvog halal političara. ovdje bi ipak bila i pokoja neizbježna gorka tabletica, od koje se već poodavno odviklo.

A opet nešto kontam, ako se Cerić uključi u utrku, pored Bakira i Radončića i ne dao bog i SDP odluči konačno testirati svoju jačinu kandidirajući konačno bošnjačkog kandidata, ja bih se da sam Bošnjak, kao glasač okrenuo tom mnogo mnogo interesantnijem meču, i pustio Hrvate da sami odluče za koga su: ili za Kukića, Raguža ili Čovića (ako se upusti u meč).
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#40902 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by StupskaBitanga »

Pored Juniora i onog sto neće da se prilagođava kao i onog utemeljitelja bolje budućnosti glasati za Raguza je čak i razumljivo
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40903 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

StupskaBitanga wrote:Pored Juniora i onog sto neće da se prilagođava kao i onog utemeljitelja bolje budućnosti glasati za Raguza je čak i razumljivo
Razumijem te u potpunosti. činjenica je da smo uvijek (Hrvati) davali neosporno najbolji politički kadar u ovoj državi, ali i u bivšoj. To je činjenica i od tog se ne može pobjeći.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#40904 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by volta dzontra »

Hafis wrote:
StupskaBitanga wrote:Možda i on računa na bošnjačke glasove
Pametan. Čovjek zbrojio dva i dva.
Ne kaže džaba ona stara andaluzijska: bez bošnjačkih glasava nema ni stolice hrvatskog člana predsjedništva
ž

Martin se drži one... "ko drugom stolicu popunjava sam u nju upada.." :D :D :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40905 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Hafis wrote:
StupskaBitanga wrote:Pored Juniora i onog sto neće da se prilagođava kao i onog utemeljitelja bolje budućnosti glasati za Raguza je čak i razumljivo
Razumijem te u potpunosti. činjenica je da smo uvijek (Hrvati) davali neosporno najbolji politički kadar u ovoj državi, ali i u bivšoj. To je činjenica i od tog se ne može pobjeći.
Amin

Ipak između Raguža i Kukića preferiram Kukića. Nadati se da će Čova okušati sreću pa da fino zaokružimo profesora Slavu. I glas i stas :thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#40906 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by StupskaBitanga »

Slavo K. ima neopisivu dozu bezlicnosti, odbojnosti i nekakvog suptilnog ljigavog premaza tako da Raguzeva harizmaticnost koja je neosporna tu ima prednost na SK
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40907 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

StupskaBitanga wrote:Slavo K. ima neopisivu dozu bezlicnosti, odbojnosti i nekakvog suptilnog ljigavog premaza tako da Raguzeva harizmaticnost koja je neosporna tu ima prednost na SK
Meni je baš obratno. Raguž mi je ljigav i dvoličan a Slava sladak ko med. Ali o ukusima se ne raspravlja. :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#40908 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by StupskaBitanga »

Bitna je suština
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40909 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Valjda će i SDP kakvog karizmatičnog Bošnjaka kandidirati ove godine, pa da se konačno riješite tih nedoumica. Dosta je što se mi patimo.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#40910 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by StupskaBitanga »

Nemoj samo da bude Lipovaca
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40911 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Hafis wrote:
ILVIIR wrote:
StupskaBitanga wrote:Vjerovatno ce ga Covic proglasiti nelegitimnim
bas mi je ova pretpostavka interesantna. bilo bi fakat interesantno. :D

raguz sigurno ne bi dobio toliko glasova kao komsic, pitanje da li bi uopste moglo se utvrditi da li je izabrana bosnjackim glasovima. ovo se vec zove "majorizacija 2.0 pro"
Meni je ideja super. Uz malu dodatnu glasačku pomoć - nekih 70-100 000 ''probosanskohercegovačkih'' glasova pomoći i Raguž bi mogao sjesti u predsjedništvo. A stranka stvarno nema šanse.
Samo da se odmah razumijemo - nije vam to Komšić, i nikada više onakvog halal političara. ovdje bi ipak bila i pokoja neizbježna gorka tabletica, od koje se već poodavno odviklo.

A opet nešto kontam, ako se Cerić uključi u utrku, pored Bakira i Radončića i ne dao bog i SDP odluči konačno testirati svoju jačinu kandidirajući konačno bošnjačkog kandidata, ja bih se da sam Bošnjak, kao glasač okrenuo tom mnogo mnogo interesantnijem meču, i pustio Hrvate da sami odluče za koga su: ili za Kukića, Raguža ili Čovića (ako se upusti u meč).
sto se tice glasova, nece mu ni 40.000 trebati. ako pretpostavimo da makar 20.000 komisicevih hrvata za njega glasa. ipak bi kukic mogao tu racunicu pokvariti. iskreno se nadam da se nece kandidovati. prije svega jer ce onda opet biti ista prica ko sa komsicem, a po meni je zaista nebitno da li sjedi jedan covic ili komsic u predsjednistvu, kad je glavna kocnica kod bitnih odluka bio uvijek radmanovic. ko misli, da bi covic jos pogorso situaciju grdno se vara.

sto se mene tice, komsic nije moj, kao ni bakir ili fahro ili bilo ko. po meni je komsic (kao clan predsjednistva) jedna nepravda prema hrvatima sa kojom je bosna puno vise izgubila nego dobila. samo da se razumijemo! sto se tice komsicevih stavova inace, to je druga prica..
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40912 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

StupskaBitanga wrote:Nemoj samo da bude Lipovaca
Nemoj tako. Imao je on i dobrih dana na ovom forumu prije dvije-tri godine.
Sjećaš se valjda' odavno si ti ovdje. Da te podsjetim: kada se uspostavljala platformaška vlada, kada je Lijan bio ''manje zlo'', HSP probosanska i patriotska stranka a raznorazni Imamovići, Lipovače, Suljagići i ini likovi pogonski motori sprovođenja 5 politika i germanizacije federacije.
Nego, da se stvarno posloži takva situacija. Lipovača/Raguž? Tko bi bio tvoj izbor na glasOVanju?
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#40913 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Havatar »

Nije to nepravda prema Hrvatima to je sprdnja sa sistemom koji je napravljen zbog fasizma onih koji su ga smisljali i ciji je cilj da se ne dozvoli da u zemlji gdje je jedan narod vecina on i vlada nego da mora da bude kontrolisan i potlacen. Jedini razlog tome je mrznja prema islamu i normalno je da se treba nastaviti sa dosadasnjom praksom posto nije normalno da sve zemlje u Evropi imaju jednog predsjednika a samo ona gdje su Bosnjaci vecina bude ni ni ni nego i i i . Ili ce tako biti u svim zemljama ili nece ni u Bosni.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40914 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

ILVIIR wrote: sto se tice glasova, nece mu ni 40.000 trebati. ako pretpostavimo da makar 20.000 komisicevih hrvata za njega glasa.
Ne vidim na temelju čega povezuješ politički ukus 20 000 NAVODNIH komšićevih Hrvata s djelom i likom Martina Raguža?
Ne vidim zašto bi oni za njega glasali? pa valjda će glasati (kao Komšićevi glasači) za onu opciju prema kojoj ih pred izbore usmjeri Komšić i njegova DF?
Jedino da naprave predizborni savez - HDZ90/DF, onda i nekako.

inače, mislim da bi bilo premalo 20 000 glasova ''vanjske'' potpore. Raguž će izgubiti sigurno veliki dio onih glasova koje je dobio na prošlim izborima, na kojima je ionako bio kratak nekih 50 000 u odnosu na Krišto (110 000 vs 60 000).
Znači ipak će trebati malo veća pomoć. Po mojoj procjeni bez pomoći 100 000 motiviranih glasača ''sa strane'' ništa od posla.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40915 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Havatar wrote:Nije to nepravda prema Hrvatima to je sprdnja sa sistemom koji je napravljen zbog fasizma onih koji su ga smisljali i ciji je cilj da se ne dozvoli da u zemlji gdje je jedan narod vecina on i vlada nego da mora da bude kontrolisan i potlacen. Jedini razlog tome je mrznja prema islamu i normalno je da se treba nastaviti sa dosadasnjom praksom posto nije normalno da sve zemlje u Evropi imaju jednog predsjednika a samo ona gdje su Bosnjaci vecina bude ni ni ni nego i i i . Ili ce tako biti u svim zemljama ili nece ni u Bosni.
Dopusti da je onda sasvim normalno i opstruirati takvu praksu svim dopuštenim metodama.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40916 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Hafis wrote:
ILVIIR wrote: sto se tice glasova, nece mu ni 40.000 trebati. ako pretpostavimo da makar 20.000 komisicevih hrvata za njega glasa.
Ne vidim na temelju čega povezuješ politički ukus 20 000 NAVODNIH komšićevih Hrvata s djelom i likom Martina Raguža?
Ne vidim zašto bi oni za njega glasali? pa valjda će glasati (kao Komšićevi glasači) za onu opciju prema kojoj ih pred izbore usmjeri Komšić i njegova DF?
Jedino da naprave predizborni savez - HDZ90/DF, onda i nekako.

inače, mislim da bi bilo premalo 20 000 glasova ''vanjske'' potpore. Raguž će izgubiti sigurno veliki dio onih glasova koje je dobio na prošlim izborima, na kojima je ionako bio kratak nekih 50 000 u odnosu na Krišto (110 000 vs 60 000).
Znači ipak će trebati malo veća pomoć. Po mojoj procjeni bez pomoći 100 000 motiviranih glasača ''sa strane'' ništa od posla.
Kolko treba?......100tisuca?.......imamo mi viska nije problem......da nekazete da smo skrti
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40917 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by VjecitiStudent »

Hafis wrote:
StupskaBitanga wrote:Pored Juniora i onog sto neće da se prilagođava kao i onog utemeljitelja bolje budućnosti glasati za Raguza je čak i razumljivo
Razumijem te u potpunosti. činjenica je da smo uvijek (Hrvati) davali neosporno najbolji politički kadar u ovoj državi, ali i u bivšoj. To je činjenica i od tog se ne može pobjeći.
Tačno. Eno npr. onaj Ivo Miro Jović je nesporno bio najbolji član predsjedništva kojeg smo ikada imali. :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40918 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by VjecitiStudent »

Havatar wrote:Nije to nepravda prema Hrvatima to je sprdnja sa sistemom koji je napravljen zbog fasizma onih koji su ga smisljali i ciji je cilj da se ne dozvoli da u zemlji gdje je jedan narod vecina on i vlada nego da mora da bude kontrolisan i potlacen. Jedini razlog tome je mrznja prema islamu i normalno je da se treba nastaviti sa dosadasnjom praksom posto nije normalno da sve zemlje u Evropi imaju jednog predsjednika a samo ona gdje su Bosnjaci vecina bude ni ni ni nego i i i . Ili ce tako biti u svim zemljama ili nece ni u Bosni.
A kako vi Šveđani glasate?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 3251
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#40919 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ovo_malo_duse »

Hafis wrote:
ILVIIR wrote: sto se tice glasova, nece mu ni 40.000 trebati. ako pretpostavimo da makar 20.000 komisicevih hrvata za njega glasa.
Ne vidim na temelju čega povezuješ politički ukus 20 000 NAVODNIH komšićevih Hrvata s djelom i likom Martina Raguža?
Ne vidim zašto bi oni za njega glasali? pa valjda će glasati (kao Komšićevi glasači) za onu opciju prema kojoj ih pred izbore usmjeri Komšić i njegova DF?
Jedino da naprave predizborni savez - HDZ90/DF, onda i nekako.

inače, mislim da bi bilo premalo 20 000 glasova ''vanjske'' potpore. Raguž će izgubiti sigurno veliki dio onih glasova koje je dobio na prošlim izborima, na kojima je ionako bio kratak nekih 50 000 u odnosu na Krišto (110 000 vs 60 000).
Znači ipak će trebati malo veća pomoć. Po mojoj procjeni bez pomoći 100 000 motiviranih glasača ''sa strane'' ništa od posla.
Ineresuje me hoce li Raguz biti "Legitiman" ako dobije vecinu?......Vidim kamjenarci se vec uzvrtili ko poskok na vrelom asfaltu.. zulja ih mogucnost da Raguz pobjedi...

Velim ako ce kamnjarci kmecat da nije legitiman u svakom slucaju.Daj da ga poguramo sa jedno 150 tisuca i za paralament i za predsjednstvo pa nek imaju razloga.. :izet:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#40920 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by StupskaBitanga »

Ovo do sada ce biti najžešća borba za predsjedništvo. Zaboravili ste da je sada red da Bošnjaci imaju predsjedavajućeg vm. E to ce tek biti cirkus
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40921 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by VjecitiStudent »

Hafis wrote:
ILVIIR wrote: sto se tice glasova, nece mu ni 40.000 trebati. ako pretpostavimo da makar 20.000 komisicevih hrvata za njega glasa.
Ne vidim na temelju čega povezuješ politički ukus 20 000 NAVODNIH komšićevih Hrvata s djelom i likom Martina Raguža?
Ne vidim zašto bi oni za njega glasali? pa valjda će glasati (kao Komšićevi glasači) za onu opciju prema kojoj ih pred izbore usmjeri Komšić i njegova DF?
Jedino da naprave predizborni savez - HDZ90/DF, onda i nekako.

inače, mislim da bi bilo premalo 20 000 glasova ''vanjske'' potpore. Raguž će izgubiti sigurno veliki dio onih glasova koje je dobio na prošlim izborima, na kojima je ionako bio kratak nekih 50 000 u odnosu na Krišto (110 000 vs 60 000).
Znači ipak će trebati malo veća pomoć. Po mojoj procjeni bez pomoći 100 000 motiviranih glasača ''sa strane'' ništa od posla.
Dopusti da ima i ona skupina glasača koji glasaju za najboljeg, tj. najmanje gadnog kandidata, neovisno od njegove nacije i stranačke pripadnosti.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#40922 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Havatar »

VjecitiStudent wrote:
Havatar wrote:Nije to nepravda prema Hrvatima to je sprdnja sa sistemom koji je napravljen zbog fasizma onih koji su ga smisljali i ciji je cilj da se ne dozvoli da u zemlji gdje je jedan narod vecina on i vlada nego da mora da bude kontrolisan i potlacen. Jedini razlog tome je mrznja prema islamu i normalno je da se treba nastaviti sa dosadasnjom praksom posto nije normalno da sve zemlje u Evropi imaju jednog predsjednika a samo ona gdje su Bosnjaci vecina bude ni ni ni nego i i i . Ili ce tako biti u svim zemljama ili nece ni u Bosni.
A kako vi Šveđani glasate?
Autobusom
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40923 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Hafis wrote:
ILVIIR wrote: sto se tice glasova, nece mu ni 40.000 trebati. ako pretpostavimo da makar 20.000 komisicevih hrvata za njega glasa.
Ne vidim na temelju čega povezuješ politički ukus 20 000 NAVODNIH komšićevih Hrvata s djelom i likom Martina Raguža?
Ne vidim zašto bi oni za njega glasali? pa valjda će glasati (kao Komšićevi glasači) za onu opciju prema kojoj ih pred izbore usmjeri Komšić i njegova DF?
Jedino da naprave predizborni savez - HDZ90/DF, onda i nekako.

inače, mislim da bi bilo premalo 20 000 glasova ''vanjske'' potpore. Raguž će izgubiti sigurno veliki dio onih glasova koje je dobio na prošlim izborima, na kojima je ionako bio kratak nekih 50 000 u odnosu na Krišto (110 000 vs 60 000).
Znači ipak će trebati malo veća pomoć. Po mojoj procjeni bez pomoći 100 000 motiviranih glasača ''sa strane'' ništa od posla.
pa trebao si i recenicu poslje ovoga sto si citirao pazljivo procitati. rekao sam da bi kukic mogao sve uprskati:
sto se tice glasova, nece mu ni 40.000 trebati. ako pretpostavimo da makar 20.000 komisicevih hrvata za njega glasa. ipak bi kukic mogao tu racunicu pokvariti.
ne znam kakve su procjene koliko je hrvata glasalo za komsica, ali u slucaju da moraju birati izmedju raguza i covica odluka je jasna :) zar nismo upravo o tome diskutovali kako "nam raguz lici na komsica".

nisam rekao da treba 20.000 "vanjske potpore" nego 40.000. znaci, ako je komsic imao 300.000 vanjske potpore, onda nece biti tesko 40.000 odvojiti za raguza ;-)
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40924 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Havatar wrote:Nije to nepravda prema Hrvatima to je sprdnja sa sistemom koji je napravljen zbog fasizma onih koji su ga smisljali i ciji je cilj da se ne dozvoli da u zemlji gdje je jedan narod vecina on i vlada nego da mora da bude kontrolisan i potlacen. Jedini razlog tome je mrznja prema islamu i normalno je da se treba nastaviti sa dosadasnjom praksom posto nije normalno da sve zemlje u Evropi imaju jednog predsjednika a samo ona gdje su Bosnjaci vecina bude ni ni ni nego i i i . Ili ce tako biti u svim zemljama ili nece ni u Bosni.
to jedno ne iskljucuje ovo drugo. naravno da je cijeli sistem takodje nepravda zesca (entiteti, kantoni, etnicke kvote,..), ustvari najveca nepravda. slazem se i sa ostalim i opet tvrdim da je nebitno ko ce sjediti tamo, covic (btw: sjedio je vec na tom mjestu), raguz, komsic, ibisevic, ibrahimovic, papa ili severina.. totalno nebitna pozicija koja donosi totalno nebitne odluke.
ustvari je bas ono kao i u vecini demokratskih drzava (kao njemacka, austija,..) nista drugo nego reprezantitvnog karaktera!

i najtuznije je u ovoj cijeloj prici oko sejdic finci (itd..) je to da nema ni jedne jedine partije koja insistira na tome da imamo samo jednog predsjednika, kao i sve ostale normalne drzave svijeta. to je ono najtuznije, jer smo svi uletili u tajmentalni djavolski krug i ne mozemo iz njega da izadjemo...
Locked