Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Moderator: Benq
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#40876 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
jebo me xcom da me jebo, ne spavam nocima, cak sam i dotu zanemario, ovo se ni sa mass effectom nije desilo 
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40877 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
https://www.shacknews.com/article/13012 ... group-deal
Deus Ex IP will be revived by Eidos Montreal with Embracer Group deal
Eidos Montreal has some plans for its post-Square Enix future. You probably asked for this.
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#40878 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
@ferratilis
Nadajmo se da ce sa DeusExom, ali i ostalim naslovima, uraditi vise nego SE.
SquareEnix je ubleha teska... Sta su samo uradili od Final Fantasyja...
Nadajmo se da ce sa DeusExom, ali i ostalim naslovima, uraditi vise nego SE.
SquareEnix je ubleha teska... Sta su samo uradili od Final Fantasyja...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40879 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Square Enix jeste odron, al' je Eidos Montreal uradio fantastičan pos'o sa Deus Ex: Human Revolution, prevazišla je sva moja očekivanja. Nisam igr'o Mankind Divided.
@Raigor Stonehoof nije valjda da je toliko dobra? Imam je već neko vrijeme, al' nikako da se nakanim.
@Raigor Stonehoof nije valjda da je toliko dobra? Imam je već neko vrijeme, al' nikako da se nakanim.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#40880 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Meni je ovo zarazno do bola
mozda je subjektivno, ne znam, ali ima nesto u opremanju i levelovanju vojnika, pa kad ti pogine tugy plaky
ili restart levela
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40881 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Obavezno odigraj. Ima losu reputaciju zbog idiotskih mikrotransakcija i losih odluka Squeenixa, na svakom koraku su sputavali developere, ali i pored toga je odlican.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40882 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Imaš li ekspanziju il' samo base game?Raigor Stonehoof wrote: ↑02/05/2022 14:57 Meni je ovo zarazno do bolamozda je subjektivno, ne znam, ali ima nesto u opremanju i levelovanju vojnika, pa kad ti pogine tugy plaky
ili restart levela
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40883 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Imam je i hoću, al' sad je prvo na redu da završim svoju Divinity Original Sin 2 igru koju sam počeo prošle godine.ferratilis wrote: ↑02/05/2022 14:58Obavezno odigraj. Ima losu reputaciju zbog idiotskih mikrotransakcija i losih odluka Squeenixa, na svakom koraku su sputavali developere, ali i pored toga je odlican.![]()
Završio Plague Tale Innocence. Ako mi je se išta svidilo u ovoj igri, to je da mi je apsolutno potvrdila koliko prezirem igre u kojima se gameplay fokusira na puzzles.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#40884 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
ma krekovana verzija, ima sveTito_i_Partija wrote: ↑02/05/2022 15:23Imaš li ekspanziju il' samo base game?Raigor Stonehoof wrote: ↑02/05/2022 14:57 Meni je ovo zarazno do bolamozda je subjektivno, ne znam, ali ima nesto u opremanju i levelovanju vojnika, pa kad ti pogine tugy plaky
ili restart levela
- _coRey_
- Posts: 712
- Joined: 30/12/2013 10:36
#40885 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
smijesna cijena a igra je super, uzmi slobodno, ja sam uzeo ovaj Deluxe edition od 9 euraTito_i_Partija wrote: ↑29/04/2022 19:18 Pitanje za raju koja voli WW2 igre: kakva je ova Sniper Elite 4? Gameplay mi djeluje interesantno, ocjena odlična, a cijena još bolja.(90% sniženo na Steamu).
https://store.steampowered.com/app/3126 ... r_Elite_4/
sad ce i 5ica krajem maja
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40886 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Uzeo sinoć._coRey_ wrote: ↑02/05/2022 16:46smijesna cijena a igra je super, uzmi slobodno, ja sam uzeo ovaj Deluxe edition od 9 euraTito_i_Partija wrote: ↑29/04/2022 19:18 Pitanje za raju koja voli WW2 igre: kakva je ova Sniper Elite 4? Gameplay mi djeluje interesantno, ocjena odlična, a cijena još bolja.(90% sniženo na Steamu).
https://store.steampowered.com/app/3126 ... r_Elite_4/
sad ce i 5ica krajem maja
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40887 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
GOG imao popust oko 6 dolara.Tito_i_Partija wrote: ↑25/04/2022 17:21 Ne samo da je ne dijele, već mi pokazuje da je čak 19 dolara. Za igru iz 2006 godine.![]()
Koji bezobrazluk.
steam je precijenjeno smeće.
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40888 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
gaben levate uzima lopatom.
- billy organ
- Posts: 1629
- Joined: 04/07/2021 19:19
#40889 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Valjal cemu Twin Mirror. Prekucao sam demo.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40890 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Cijene su svugdje iste, jer su publisheri ti koji određuju kad će bit' popust i u kojoj količini. Gaben nema veze s tim.
Jedini sistem koji je malo drugačiji su stranice poput CDKeys i sličnih, al' i oni imaju određeni broj šifri koji dobiju od...surprise surprise...publishera.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40891 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Evo k'o da su te čuli.
https://www.pcgamer.com/embracer-group- ... -montreal/
Three of Square Enix's development studios will be acquired by holding company Embracer Group in a $300 million deal, as Embracer has announced in a press release. Phil Rogers, CEO of Square Enix America and Europe, was quoted as saying, "Embracer is the best kept secret in gaming: a massive, decentralized collection of entrepreneurs whom we are thrilled to become a part of today."
The three studios to be acquired are Crystal Dynamics, Eidos-Montréal, and Square Enix Montréal. Crystal Dynamics is currently working on a Tomb Raider game using Unreal Engine 5, while Eidos-Montréal were recently responsible for the surprisingly good Marvel's Guardians of the Galaxy. Square Enix Montréal are known for mobile games, and created Hitman Go, Lara Croft Go, and Deus Ex Go.
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40892 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
kritika urodila plodom hahaTito_i_Partija wrote: ↑02/05/2022 22:20Cijene su svugdje iste, jer su publisheri ti koji određuju kad će bit' popust i u kojoj količini. Gaben nema veze s tim.
Jedini sistem koji je malo drugačiji su stranice poput CDKeys i sličnih, al' i oni imaju određeni broj šifri koji dobiju od...surprise surprise...publishera.

-
DonieBrasco
- Posts: 20107
- Joined: 31/08/2016 16:09
#40893 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Nadam se da ce Tomb Raider i Deux Ex dobiti reboot sa ovim dilom !
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40894 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
nisam u toku. ko je kupio eidos?
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40895 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Pa moram te naučit' kad se vidi da ne znaš.House wrote: ↑02/05/2022 23:08kritika urodila plodom hahaTito_i_Partija wrote: ↑02/05/2022 22:20
Cijene su svugdje iste, jer su publisheri ti koji određuju kad će bit' popust i u kojoj količini. Gaben nema veze s tim.
Jedini sistem koji je malo drugačiji su stranice poput CDKeys i sličnih, al' i oni imaju određeni broj šifri koji dobiju od...surprise surprise...publishera.
![]()
A vidi se i da ne čitaš.
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40896 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
ne kontam.
daj gabenu pare za dreamfall (na GOG upola jeftinije bilo) i šuti. zato kažem "hvala GOG".
poljaci nisu pohlepne pičke, plus nema DRM.
daj gabenu pare za dreamfall (na GOG upola jeftinije bilo) i šuti. zato kažem "hvala GOG".
poljaci nisu pohlepne pičke, plus nema DRM.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40897 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Ne znam kako drugačije da ti napišem a da me razumiješ. Publisheri igara su ti koji određuju koliki će popust bit', a ne Gaben, Poljak, il' ostale pičke materine. Razlog zašto ti je Dreamfall bio jeftiniji na GOGu je zato što je publisher igre, Funcom, to GOGu dopustio, slično kad na Steamu imaš flash sale ili midweek madness u kojem drastično smanje cijenu.
Evo ja čekam da uzmem ova 3 Battle Brothers DLCa na GOGu jer sam tu uzeo i base game. Međutim, pratim cijene na Steamu i GOGu i nikad nisam vidio da je na GOGu bila makar ista cijena k'o i na Steamu, uvijek je skuplja za dva-tri dolara po DLCu. To su male varijacije, al' su cijene većinom iste u svim digitalnim radnjama. Pogledaj malo bolje kako cijene izgledaju kad Steam, Epic, i GOG imaju Summer Sale u isto vrijeme; vidićeš da nema skoro nikakve razlike, ili možda dolar-dva gore-dole.
A za ono što sam ti rek'o da ne čitaš: postavljaš pitanje oko kupovine Eidosa, a tri posta unazad sam postavio članak sa detaljima.
Evo ja čekam da uzmem ova 3 Battle Brothers DLCa na GOGu jer sam tu uzeo i base game. Međutim, pratim cijene na Steamu i GOGu i nikad nisam vidio da je na GOGu bila makar ista cijena k'o i na Steamu, uvijek je skuplja za dva-tri dolara po DLCu. To su male varijacije, al' su cijene većinom iste u svim digitalnim radnjama. Pogledaj malo bolje kako cijene izgledaju kad Steam, Epic, i GOG imaju Summer Sale u isto vrijeme; vidićeš da nema skoro nikakve razlike, ili možda dolar-dva gore-dole.
A za ono što sam ti rek'o da ne čitaš: postavljaš pitanje oko kupovine Eidosa, a tri posta unazad sam postavio članak sa detaljima.
-
DonieBrasco
- Posts: 20107
- Joined: 31/08/2016 16:09
#40898 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Da li je neko od vas jos uvijek preplacen na Prime games, ne pamtim kad su dali dobru igru u ponudu.
- dino1403
- Posts: 185
- Joined: 10/10/2013 08:13
#40899 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Jesam ja preko turskog Amazona. Drzim ga onako reda radi pošto je jeftino (oko 1 KM mjesecno). Vjerovatno bi ga otkazao da je skuplji, jer je ponuda igara prekog Prime gaminga realtivno slaba, a slabo koristim i Prime video jer je i tu siromasan sadrzaj. Ovaj mjesec su na ponudi izmedju ostalog, Dead Space 2, Curse of Monkey Island i Shattered: Tale of the Forgotten King. Prošli mjesec je bio The Elder Scrolls IV: Oblivion.DonieBrasco wrote: ↑03/05/2022 13:55 Da li je neko od vas jos uvijek preplacen na Prime games, ne pamtim kad su dali dobru igru u ponudu.
-
DonieBrasco
- Posts: 20107
- Joined: 31/08/2016 16:09
#40900 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Dead Space 2 inekako vrijedan pomena, a fakat se ne isplati placati Prime, to sto uspijes za marku je druga stvar.
