Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40851 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

pemanapemani wrote:Zašto se uporno u javnosti, a i ovdje, stalno spominje BiH kada se govori o promjeni Ustava, a već godinu dana se dogovara promjena Ustava Federacije BiH?

Svetu kravetinu RS, niko ne smije dirati.

Paradoks, decentralizirajmo entitet koji je maksimalno decentraliziran, a ne dirajmo centralizirani entitet, te ćemo tako ispuniti neke debilne prijedloge iz europskog parlamenta i pokazati da smo spremni za EU. :-)
Činjenica je da imamo neriješeno hrvatsko pitanje (koliko god to vama ovdje izgledalo smiješno - a smiješno je izgleda mnogima), ipak je izgleda ključ rješenja tog pitanja u Federaciji - budući da su na DRŽAVNOJ RAZINI Hrvati gotovo u potpunosti iIZJEDNAČENI s druga dva naroda, dok u FBiH definitivno NISU.
Budući da 95% Hrvata ipak definitivno živi u Federaciji i na njih se i izričito misli, svake opaske tipa Posavine i Vlajkija smatraću guranjem pod tepih i razvodnjavanje osnovnog problema....a da i salonaštvom :)
Last edited by Hafis on 26/04/2014 21:42, edited 1 time in total.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#40852 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pemanapemani »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote:Zašto se uporno u javnosti, a i ovdje, stalno spominje BiH kada se govori o promjeni Ustava, a već godinu dana se dogovara promjena Ustava Federacije BiH?

Svetu kravetinu RS, niko ne smije dirati.

Paradoks, decentralizirajmo entitet koji je maksimalno decentraliziran, a ne dirajmo centralizirani entitet, te ćemo tako ispuniti neke debilne prijedloge iz europskog parlamenta i pokazati da smo spremni za EU. :-)
Bitno je dogovoriti principe, a onda preći na druge detalje.
To bi znači išlo stupnjevito:
1. dan: Budući smo etnički složena država, bilo koji centralistički pristup, to jest pristup s koncentracijom političke vlasti u jednom središtu vjerojatno otpada u svakoj opciji. Neka se ovo unese u zapisnik.
Za prvi dan dosta. Vidimo se sutra :)
I tako, dan po dan.
Dobro znaš da nije tako. Odnosno, da pregovarači nemaju kapaciteta za tako nešto, da se ne izražavam grublje.

Zašto je o reformi FBiH tako nonšalantno pričati, a reforma RS-a se ne smije ni spomenuti?

Hajde da prvo utvrdimo šta će se reformirati, pa ćemo onda dogovoriti principe i lagano dan po dan.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#40853 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Havatar »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote:Zašto se uporno u javnosti, a i ovdje, stalno spominje BiH kada se govori o promjeni Ustava, a već godinu dana se dogovara promjena Ustava Federacije BiH?

Svetu kravetinu RS, niko ne smije dirati.

Paradoks, decentralizirajmo entitet koji je maksimalno decentraliziran, a ne dirajmo centralizirani entitet, te ćemo tako ispuniti neke debilne prijedloge iz europskog parlamenta i pokazati da smo spremni za EU. :-)
Činjenica je da imamo neriješeno hrvatsko pitanje (koliko god to vama ovdje izgledalo smiješno - a smiješno je izgleda mnogima), ipak je izgleda ključ rješenja tog pitanja u Federaciji - budući da su na DRŽAVNOJ RAZINI Hrvati gotovo u potpunosti iIZJEDNAČENI s druga dva naroda, dok u FBiH definitivno NISU.
Budući da 95% Hrvata ipak definitivno živi u Federaciji i na njih se i izričito misli, svake opaske tipa Posavine i Vlajkija smatraću guranjem pod tepih i razvodnjavanje osnovnog problema....a da i salonaštvom :)
Hrvatsko pitanje ne postoji , Hrvati su povlasceni u Bosni ( kao i Srbi) a sad him je i to malo pa bi da su jos povlasceniji.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40854 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Havatar wrote:
Hafis wrote:
pemanapemani wrote:Zašto se uporno u javnosti, a i ovdje, stalno spominje BiH kada se govori o promjeni Ustava, a već godinu dana se dogovara promjena Ustava Federacije BiH?

Svetu kravetinu RS, niko ne smije dirati.

Paradoks, decentralizirajmo entitet koji je maksimalno decentraliziran, a ne dirajmo centralizirani entitet, te ćemo tako ispuniti neke debilne prijedloge iz europskog parlamenta i pokazati da smo spremni za EU. :-)
Činjenica je da imamo neriješeno hrvatsko pitanje (koliko god to vama ovdje izgledalo smiješno - a smiješno je izgleda mnogima), ipak je izgleda ključ rješenja tog pitanja u Federaciji - budući da su na DRŽAVNOJ RAZINI Hrvati gotovo u potpunosti iIZJEDNAČENI s druga dva naroda, dok u FBiH definitivno NISU.
Budući da 95% Hrvata ipak definitivno živi u Federaciji i na njih se i izričito misli, svake opaske tipa Posavine i Vlajkija smatraću guranjem pod tepih i razvodnjavanje osnovnog problema....a da i salonaštvom :)
Hrvatsko pitanje ne postoji , Hrvati su povlasceni u Bosni ( kao i Srbi) a sad him je i to malo pa bi da su jos povlasceniji.
Standardna dijasporska: ha-bu.
Reci ti meni je li otoplilo gore, a pusti ovo.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#40855 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pemanapemani »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote:Zašto se uporno u javnosti, a i ovdje, stalno spominje BiH kada se govori o promjeni Ustava, a već godinu dana se dogovara promjena Ustava Federacije BiH?

Svetu kravetinu RS, niko ne smije dirati.

Paradoks, decentralizirajmo entitet koji je maksimalno decentraliziran, a ne dirajmo centralizirani entitet, te ćemo tako ispuniti neke debilne prijedloge iz europskog parlamenta i pokazati da smo spremni za EU. :-)
Federacija je specifična i test budućnosti ove države.
Imamo neriješeno hrvatsko pitanje (koliko god to vama ovdje izgledalo smiješno - a smiješno je izgledfa mnogima), a izgleda da je srž tog pitanja ipak u Federaciji - budući da su na DRŽAVNOJ RAZINI Hrvati gotovo u potpunosti izjednačeni s druga dva naroda, dok u federaciji definitivno nisu.
Budući da 95% Hrvata ipak definitivno živi u Federaciji i na njih se i izričito misli, svake opaske tipa Posavine i Vlajkija smatraću guranjem pod tepih i razvodnjavanje osnovnog problema....a da i salonaštvom :)
Uporno se vrtimo u paradoksima.

Spominješ Federaciju kao najveći problem, a vode se bitke oko izbora člana predsjedništva.
Hrvatsko pitanje, kao i bošnjačko i srpsko je osjetljivo na teritoriji čitave države.

Ni taj famozni segregacijski treći entitet nikad nije tražen na teritoriji RS-a.

Najbolja zaštita vitalnih nacionalnih interesa bi bila maksimalna decentralizacija i prebacivanje nadležnosti na lokalnu zajednicu.
Neka država ima nadležnosti za vanjsku politiku, kapitalne investicije, odbranu, unutrašnje poslove itd. Neka ima i ministarstvo obrazovanja koje će biti podijeljeno u tri podministarstva za obrazovanje na tri jezika.
Sve bi se moglo lako dogovoriti i provesti na terenu, a da se pri tome ne krše narodna, religiozna, kulturna, običajna i bilo koja druga ljudska prava.

Recimo, tada bi bilo sasvim normalno da zajednička nogometna ekipa, sastavljena od igrača iz općina/kantona/županija Banja Luka, Doboj i Bijeljina, igra prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Srbije.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#40856 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Havatar »

Hafis wrote:
Havatar wrote: Hrvatsko pitanje ne postoji , Hrvati su povlasceni u Bosni ( kao i Srbi) a sad him je i to malo pa bi da su jos povlasceniji.
Standardna dijasporska: ha-bu.
Reci ti meni je li otoplilo gore, a pusti ovo.
Klasican primjer netolerancije , zabranio bi nekom nesto da komentarise a trazi za sebe jednakopravnost . I to ne bilo kome nego onima od kojih trazi dodatne ustupke i dodatnu povlascenost . U tome i lezi glavni razlog zbog cega vezu poraz za porazom i zbog cega nikad nece doci na red rjesavanbnje nepostojeceg hrvatskog pitanja.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40857 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Čuj religiozna prava :lol:

Kaže se religijska :roll:

Inače, upravo čitam knjigu Mile Lasića "U zemlji zarobljenog uma". Svaka mu je zlatna :thumbup:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#40858 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pemanapemani »

Mister Yes wrote:Čuj religiozna prava :lol:

Kaže se religijska :roll:

Inače, upravo čitam knjigu Mile Lasića "U zemlji zarobljenog uma". Svaka mu je zlatna :thumbup:
Zajebao se, i?



Zna se na šta sam mislio, za razliku od tebe koji "isprobavaš modele".

Šta kaže Lasić, čovjek koji je raskrinkao medijsku blokadu preporuka europskog parlamenta o federalizaciji, da federaliziramo ono što je već federalizirano, pa će se RS ugledati na nas. Nipošto vršiti ustavne promjene na teritoriji čitave BiH. :-)
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40859 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

pemanapemani wrote:
Mister Yes wrote:Čuj religiozna prava :lol:

Kaže se religijska :roll:

Inače, upravo čitam knjigu Mile Lasića "U zemlji zarobljenog uma". Svaka mu je zlatna :thumbup:
Zajebao se, i?



Zna se na šta sam mislio, za razliku od tebe koji "isprobavaš modele".

Šta kaže Lasić, čovjek koji je raskrinkao medijsku blokadu preporuka europskog parlamenta o federalizaciji, da federaliziramo ono što je već federalizirano, pa će se RS ugledati na nas. Nipošto vršiti ustavne promjene na teritoriji čitave BiH. :-)
A da malo bosnjacki politicari promjene model ponasanja?
Kad trebaju cucnuti Srbi i Hrvati onda je ok a kad dodje red na Bosnjake... e ajmo sad cucnuti svi.
Ok, do izbora nista al iduce godine Bosnjaci nabrzaka par cucnjeva i idemo prema EU. :thumbup:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#40860 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Havatar »

Ako je cuvanje genocidne tvorevine najveca evropska vrijednost i ideal onda Bosnjacima ne treba i necemo u EU. Osim toga vise su ustupaka dobili Srbi koji su imali jedne koji su kao protiv EU a drugi za nego Bosnjaci koji su hrlili ka Evropi i sada je doslo vrijeme da Bosnjaci kopiraju njihov model i doslo je vrijeme da Bosnjaci blokiraju. Pa kad budu strahovali od paljenja ambasada i sjedista visokog predstavnistva kao sto strahuju u Srbiji i na Kosovu onda ce se ponasati sa postovanjem i prema Bosnjacima i prema nasim zrtvama i nece ucestvovati u nastavku genocida nad Bosnjacima samo ovog puta mirnim sredstvima.
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#40861 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MuaDib »

Havatar wrote:Ako je cuvanje genocidne tvorevine najveca evropska vrijednost i ideal onda Bosnjacima ne treba i necemo u EU. Osim toga vise su ustupaka dobili Srbi koji su imali jedne koji su kao protiv EU a drugi za nego Bosnjaci koji su hrlili ka Evropi i sada je doslo vrijeme da Bosnjaci kopiraju njihov model i doslo je vrijeme da Bosnjaci blokiraju. Pa kad budu strahovali od paljenja ambasada i sjedista visokog predstavnistva kao sto strahuju u Srbiji i na Kosovu onda ce se ponasati sa postovanjem i prema Bosnjacima i prema nasim zrtvama i nece ucestvovati u nastavku genocida nad Bosnjacima samo ovog puta mirnim sredstvima.
Havatar pokušaj da pogledaš stvari iz drugog ugla. Pa sebi postavi pitanje zašto danas bošnjačke političke elite niko ne shvata za ozbiljno i zašto mišljene drugih o njima, reflektuje na cijeli bošnjački narod. Zahvaljujuči njima RS koja je stvarana genocidnom politikom prema Bošnjacima, je postala integralni dio BiH, istovremeno dobivši legalitet u Daytonu i mehanizme političke samozaštite. Isti ti politički diletenti su degenerisali postratni oporavak zemlje, a i to im je bilo malo, pa su uništili sve što je moglo da stvara novu vrijednost tamo gdje vladaju, uljuljkali polupismene narodne mase mizernim naknadama, a svim ostalim koji nisu dio te mreže otvoreno i dalje poručuju, vi što se niste uklopili, mrš iz Bosne. A narod to prihvata i šuti.

Moj ti je savjet da počeneš tražiti rješenje u sebi, a ne u drugom. Jer ti svjesno ili nesvjesno svojim načinom izražavanja stavova daješ snagu, političkim elitama koje opstaju na matrici kukumakanja. Samo jedan primjer, kolaicija 1. mart, poziva SDA na listu domovina, istu onu SDA koja je sa ideološkim osnivačima RS i restauratorima četništva - SDSom koji dan prije potpisala deklaraciju o saradnji. I budi uvjeren da će nakon izbora SDA odbaciti platformu liste Domovina, a mandate dobivene na lovorikama iste ponuditi SDS-u.

Ako Bošnjaci misle sebi dobro kao narod, moraju mjenjati svoj način razmišljanja. Moraju prvo prihvatiti trenutnu stvarnost u BiH, dobro je analizirati i dati jasne i jednoznačne odgovore na istu. Trebaju prestati sa odbacivanje evropskih vrijednosti koje su dostigli, odbaciti imaginarni panislamski identitet i prestati sa turkofilijom, već izgraditi sopstveni bošnjački identitet afirmisan na vrijednostima življenja na ovom prostoru. I što je najvažnije trebaju se školovati i težiti kvalitetnom znanju, srušiti kleronacionalnu bandu i postati pokretačka sila ekonomskog oporavka BiH u saradnji sa drugima, kojma su cilj progresivne ideje.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#40862 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pemanapemani »

Ne znam šta bi reformisao u Srpskoj :? .Srpska je organizovana po uzoru na nekadašnju RBiH a RBiH je ideal države za Bošnjake.[/quote]

Super, onda možemo čitavu državu organizovati kao RS.

Ukinuti entitete i vratiti nadležnosti općinama.

Stanovništvo RS- a bi trebalo biti sretno, jer će čitava država biti organizovana po modelu na koji su oni navikli i na koji jedino pristaju.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#40863 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pemanapemani »

Basvod wrote:
pemanapemani wrote:
Mister Yes wrote:Čuj religiozna prava :lol:

Kaže se religijska :roll:

Inače, upravo čitam knjigu Mile Lasića "U zemlji zarobljenog uma". Svaka mu je zlatna :thumbup:
Zajebao se, i?



Zna se na šta sam mislio, za razliku od tebe koji "isprobavaš modele".

Šta kaže Lasić, čovjek koji je raskrinkao medijsku blokadu preporuka europskog parlamenta o federalizaciji, da federaliziramo ono što je već federalizirano, pa će se RS ugledati na nas. Nipošto vršiti ustavne promjene na teritoriji čitave BiH. :-)
A da malo bosnjacki politicari promjene model ponasanja?
Kad trebaju cucnuti Srbi i Hrvati onda je ok a kad dodje red na Bosnjake... e ajmo sad cucnuti svi.
Ok, do izbora nista al iduce godine Bosnjaci nabrzaka par cucnjeva i idemo prema EU. :thumbup:
Da, bošnjački političari trebaju promijeniti model ponašanja. Trebaju nam prestati podvaljivati muda pod bubrege i priznati da se ne bore za BiH. Tada će glasači kazati šta misle o tome.

Druga stvar, ti nikad ne govoriš u svoje ime, nego pišeš u ime svih Hrvata i Srba. To je šupačko spinovanje.

Što se tiče čučanja, Hrvati su čučnuli prihvatajući Tuđmanovu politiku. Tada su im naglo otkazale noge i medicinska prognoza je da će ostati paralizirani. Franjo je uradio ono što nikome u povijesti nije uspjelo, za 20 godina je smanjio broj katolika u BiH za pola.

Što se tiče čučanja Srba, to je čista blasfemija. Nagrada za genocid, etničko čišćenje i najsvirepije zločine. Presedan u poznatoj povijesti planete zemlje.
Drugi par cipela je što se prisilni sitni ustupci predstavljaju kao čučanje. Tako se mora raditi da bi se prikrila istina i da ne dao Bog neko ne prizna i izvine se za zločine i pokušaj istrebljenja jednog naroda.

To bi značilo katarzu i novi početak, a koji opet ne odgovara niti jednoj političkoj oligarhiji u BiH. Tako da ni navedeno nije isključiva krivica političkih elita srpskog naroda u BiH.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40864 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

A u cije ime ti govoris u postu iznad? Svoje? Samog sebe persiras?
Nismo ovdje tema ni ja ni ti, skretanje teme na licnu diskusiju bi bio vid spinovanja kakvog si ga opisao i prikacio meni.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40865 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

Hafis wrote: Činjenica je da imamo neriješeno hrvatsko pitanje (koliko god to vama ovdje izgledalo smiješno - a smiješno je izgleda mnogima), ipak je izgleda ključ rješenja tog pitanja u Federaciji - budući da su na DRŽAVNOJ RAZINI Hrvati gotovo u potpunosti iIZJEDNAČENI s druga dva naroda, dok u FBiH definitivno NISU.
Budući da 95% Hrvata ipak definitivno živi u Federaciji i na njih se i izričito misli, svake opaske tipa Posavine i Vlajkija smatraću guranjem pod tepih i razvodnjavanje osnovnog problema....a da i salonaštvom :)
Bošnjaci to posmatraju na vrlo jednostavan način: ako se dovodi u pitanje dio mirovnog sporazuma (Washingtonski koji je kasnije utkan u Dayton), onda se dovodi u pitanje kompletan mirovni sporazum, jer i mi bi imali nekih zahtjeva. Mislim da postoji iskrena namjera u bošnjačkoj politici za konstruktivnu promjenu ustava BiH. U tom smislu postoji podrška rješavanju hrvatskog pitanja.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#40866 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

On je rekao da današnje i buduće generacije moraju da su dužnom pažnjom prisjećaju stradanja u Jasenovcu i Donjoj Gradini.

"Ne smijemo zaboraviti, nekima ne smijemo ni oprostiti. Moramo ići dalje graditi RS", rekao je entitetski predsjednik.
ohohoho vdije ti precednika sta on to porucuje sadasnjim i buducim generacijama srba. samo na koga li je to mislio kad je rekao da nema oprosta? nije iskljuceno da je mislio na bosnjake prezivele srpska klanja devedesetih. jos kad izadju rezultati popisa da se bar zna koliko je jos "posla" ostalo.
ovdje na forumu kad bi se neko od ovih nabrijanijih bosnjaka (strucni naziv "ultrabosnjacki nacionalisti") pozivao na ne prastanje i osvetu za srpske monstruozne zlocine devedesetih vjerovatno bio bio trajno banovan. dok najvisi politicki vodja bosanskih srba to ´ladno rece na javnom govoru vjerovatno uz kolektivno svrsavanje prisutnih na tom skupu.

jos kad ovome dodamo izjavu srpskog patrijarha da se sa muslimanima moze samo zivjeti kad ih se dovede do manjine. nacine kako srbi bosnjake dovode do manjine vidjeli smo dvedesetih.
"A sa druge strane, mi znamo šta je otprilike filozofija i psihologija islama. Oni kada su u manjem broju umeju da se ponašaju i da budu korektni. Kada postanu ravni po broju, onda oni već dižu glavu, a kada postanu nadmoćni i superiorni, čine pritisak ili da se isele ili da se priđe njima. To je filozofija islama. - veli srpski patrijarh."
:-)
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40867 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote:Zašto se uporno u javnosti, a i ovdje, stalno spominje BiH kada se govori o promjeni Ustava, a već godinu dana se dogovara promjena Ustava Federacije BiH?

Svetu kravetinu RS, niko ne smije dirati.

Paradoks, decentralizirajmo entitet koji je maksimalno decentraliziran, a ne dirajmo centralizirani entitet, te ćemo tako ispuniti neke debilne prijedloge iz europskog parlamenta i pokazati da smo spremni za EU. :-)
Bitno je dogovoriti principe, a onda preći na druge detalje.
To bi znači išlo stupnjevito:
1. dan: Budući smo etnički složena država, bilo koji centralistički pristup, to jest pristup s koncentracijom političke vlasti u jednom središtu vjerojatno otpada u svakoj opciji. Neka se ovo unese u zapisnik.
Za prvi dan dosta. Vidimo se sutra :)
I tako, dan po dan.
Kakve veze ima etnički složena država sa centralističkim ili regionalnim pristupom političke vlasti?
Vidi, dokle god budete zbunjeni u svome poimanju realnosti, vječito ćete se spoticati u tami vaše političke nakardnosti...

Uostalom, osvrni se na proteklih dvadesetak godina pa sam zaključi gdje vas je to odvelo..

p.s. "prno leptir na Barama, kažu da je to siguran znak da stiže "treći".. :lol:
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40868 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

Basvod wrote:
pemanapemani wrote:
Mister Yes wrote:Čuj religiozna prava :lol:

Kaže se religijska :roll:

Inače, upravo čitam knjigu Mile Lasića "U zemlji zarobljenog uma". Svaka mu je zlatna :thumbup:
Zajebao se, i?



Zna se na šta sam mislio, za razliku od tebe koji "isprobavaš modele".

Šta kaže Lasić, čovjek koji je raskrinkao medijsku blokadu preporuka europskog parlamenta o federalizaciji, da federaliziramo ono što je već federalizirano, pa će se RS ugledati na nas. Nipošto vršiti ustavne promjene na teritoriji čitave BiH. :-)
A da malo bosnjacki politicari promjene model ponasanja?
Kad trebaju cucnuti Srbi i Hrvati onda je ok a kad dodje red na Bosnjake... e ajmo sad cucnuti svi.
Ok, do izbora nista al iduce godine Bosnjaci nabrzaka par cucnjeva i idemo prema EU. :thumbup:
Pa vidi, ne postoji nikakav razlog da Bošnjački političari "čučnu" u sadašnjoj konstelaciji snaga.
Zašto bi takvo što uradili? Šta time dobivaju Bošnjaci?
Što se tiče ovog "do izbora a onda"....ovo ti je nešto kao "krepaj magarče do zelene trave"..već dvadeset godina vam prde isti smrad a vi ga uporno udišete i ubjeđjete sami sebe da to nije smrad već Armani parfem.
U međuvremenu, u posljednjih 10 godina broj stanovnika Srbije se smanjio za 700,000. Treba se to nadoknaditi :thumbup:
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40869 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote:Zašto se uporno u javnosti, a i ovdje, stalno spominje BiH kada se govori o promjeni Ustava, a već godinu dana se dogovara promjena Ustava Federacije BiH?

Svetu kravetinu RS, niko ne smije dirati.

Paradoks, decentralizirajmo entitet koji je maksimalno decentraliziran, a ne dirajmo centralizirani entitet, te ćemo tako ispuniti neke debilne prijedloge iz europskog parlamenta i pokazati da smo spremni za EU. :-)
Činjenica je da imamo neriješeno hrvatsko pitanje (koliko god to vama ovdje izgledalo smiješno - a smiješno je izgleda mnogima), ipak je izgleda ključ rješenja tog pitanja u Federaciji - budući da su na DRŽAVNOJ RAZINI Hrvati gotovo u potpunosti iIZJEDNAČENI s druga dva naroda, dok u FBiH definitivno NISU.
Budući da 95% Hrvata ipak definitivno živi u Federaciji i na njih se i izričito misli, svake opaske tipa Posavine i Vlajkija smatraću guranjem pod tepih i razvodnjavanje osnovnog problema....a da i salonaštvom :)
Na žalost, demokratske institucije suvremenih i naprednih evropskih civilizacija ne slažu se sa tvojim proizvoljnim zaključkom glede tzv."hrvatskog pitanja". Naime, prema tvrdnji gospodina Fulea, ne postoji hrvatsko pitanje u BiH mada će se pitanje manjina u BiH rješavati u skladu sa najsavremnijim normama ljudskih-manjinskih prava koje se uveliko provode širem EU-a..(ufff jesam li ovo dobro skrho aaa :kiss: )
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40870 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

"sanjin_1
Na žalost, demokratske institucije suvremenih i naprednih evropskih civilizacija ne slažu se sa tvojim proizvoljnim zaključkom glede tzv."hrvatskog pitanja".
Imamo li neki recezentan izvor?...ili to ti onako od oka...pa ako prođe
Naime, prema tvrdnji gospodina Fulea, ne postoji hrvatsko pitanje u BiH mada će se pitanje manjina u BiH rješavati u skladu sa najsavremnijim normama ljudskih-manjinskih prava koje se uveliko provode širem EU-a..(ufff jesam li ovo dobro skrho aaa :kiss: )
Nisam siguran da sam pročitao tu ''tvrdnju''. Znaš li ti uostalom što je ''tvrdnja''?
Drugo, ono u čemu se jedino slažem s tobom, svakako da nakon rješavanja jednakopravnosti naroda u BiH treba neizostavno riješavati i pitanja manjina.

Nisam ni ja ovo loše sklepao, jel' de :kiss:
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40871 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

Hafis wrote:
"sanjin_1
Na žalost, demokratske institucije suvremenih i naprednih evropskih civilizacija ne slažu se sa tvojim proizvoljnim zaključkom glede tzv."hrvatskog pitanja".
Imamo li neki recezentan izvor?...ili to ti onako od oka...pa ako prođe
Naime, prema tvrdnji gospodina Fulea, ne postoji hrvatsko pitanje u BiH mada će se pitanje manjina u BiH rješavati u skladu sa najsavremnijim normama ljudskih-manjinskih prava koje se uveliko provode širem EU-a..(ufff jesam li ovo dobro skrho aaa :kiss: )
Nisam siguran da sam pročitao tu ''tvrdnju''. Znaš li ti uostalom što je ''tvrdnja''?
Drugo, ono u čemu se jedino slažem s tobom, svakako da nakon rješavanja jednakopravnosti naroda u BiH treba neizostavno riješavati i pitanja manjina.

Nisam ni ja ovo loše sklepao, jel' de :kiss:
Imamo li neki recezentan izvor?..
Ne znam, imate li?
ili to ti onako od oka...pa ako prođe
Biće haman da je ko i ti..šta vele, hoće li biti treći ?
Nisam siguran da sam pročitao tu ''tvrdnju''.
Pa vidi, ja nisam siguran da si ti pročitao najobičniju "Veselu Svesku" barem sudeći po tvojim zaključcima. Ti si se barem zadržao na tvdnji
Znaš li ti uostalom što je ''tvrdnja''?
Prde Mara duvari se tresu...
Drugo, ono u čemu se jedino slažem s tobom, svakako da nakon rješavanja jednakopravnosti naroda u BiH treba neizostavno riješavati i pitanja manjina.
Pogrešno se "slažeš". Naime, u mome postu sasvim jasno stoji da je pitanje jednakopravnosti konstitutivnih naroda u BiH već riješeno.
Nisam ni ja ovo loše sklepao, jel' de
Naravno da nisi, ipak imaš bogato iskustvo u takvim stvarima. :kiss:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40872 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

Srboljub RS wrote:
pemanapemani wrote:Super, onda možemo čitavu državu organizovati kao RS.

Ukinuti entitete i vratiti nadležnosti općinama.

Stanovništvo RS- a bi trebalo biti sretno, jer će čitava država biti organizovana po modelu na koji su oni navikli i na koji jedino pristaju.
Mogli bi,nije da ne bi al nećemo :mrgreen:
Sabur, doci ce vrijeme pa vas niko nece ni pitati.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#40873 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hrastov žižak »

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine na svojoj današnjoj sjednici formirala je novi privremeni Upravni odbor Zemaljskog muzeja u Sarajevu, saznaje portal Radiosarajevo.ba.

Članovi privremenog Upravnog odbora su Jakob Finci i Srđa Hrisafović, dok je za predsjednika izabran Haris Pašović.

Ovo je prvi korak ka skorašnjem ponovnom otvaranju ove najznačajnije muzejske institucije u našoj zemlji.
gnjidaluku nikad kraja :skoljka:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40874 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

hrastov žižak wrote:
Vlada Federacije Bosne i Hercegovine na svojoj današnjoj sjednici formirala je novi privremeni Upravni odbor Zemaljskog muzeja u Sarajevu, saznaje portal --- NO LINKS ---.

Članovi privremenog Upravnog odbora su Jakob Finci i Srđa Hrisafović, dok je za predsjednika izabran Haris Pašović.

Ovo je prvi korak ka skorašnjem ponovnom otvaranju ove najznačajnije muzejske institucije u našoj zemlji.
gnjidaluku nikad kraja :skoljka:
užas ... :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40875 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Jeste ali gdje bi onda Hafiz Kenjce drzo
Locked