Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40801 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

seln wrote:
sinuhe wrote:Slabo ko iz dijaspore glasa. 96 su sirile glasine da se glasanjem na BeHa izborima gubi izbjeglicki status.
Nedokucivosti naseg naroda.
Ama, nisu svi izbjeglice...niti su svi koji sad imaju pravo glasa nepismeni.
Znaju svi da s emoze glasati, poznaju i proceduru, ali im se ne da...tesko podici guzicu i zatraziti formular.
ovo je glavni problem.

bas iz tog razloga mislim, da na tom polju koalicija prvi mart cini najvise dobrog posla. ova prepucavanja oko zakona u rs-u je manje vise sekundarno. dosta bitniji je onaj zakon iz federacije, jer vecina ljudi koji su nekad zivjeli u rs-u imaju makar nekakvo imanje u rs-u ili neko iz njihove familije. veliki dio tih ljudi i zivi u rs-u a prijavljeno prebivaliste u fbih.

a naravno i pored prvog marta, nadam se da ce se dijaspora ovaj put sto bolje organizovati i glasati. za koga, to je manje vise nebitno, samo nek je iz one koalicije. ako pokaze dobre rezultate, a ne bi trebalo biti tesko popraviti rezultat od 2010, onda moguce da u buducnost ova koalicije dobije jos vise podrske. gledao sam rezultate izbora 2010. sasvim je realno da se u skupstini rs dobije nekoliko zastupnika vise. nije mi se dalo racunati koliko bi teoretski imali vise, da je bilo 2010. koalicije prvi mart. steta sto sdp nije u koaliciji, oni imaju dosta glasova, ali pretpostavljam, da ce veliki procenat (u rs-u!) sada glasati za df.

jos ima jedna interesantna stvar, a to je brcko distrikt. tamo ljudi mogu birati u kojem entitetu ce glasati, samo mi nije jasno, da li to odluce "ispred glasacke kutije ili je to npr. ovisno od entitetskog drzavljanstva ili nesto trece..???

mislim da bi koalicija prvi mart i u brckom trebala pokrenuti jednu jaku inicijativu...
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40802 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

madner wrote:Sjo definicije dezerterstva. :roll:

Otisao poslje rata.
Rat traje dok ovo pišemo. Demografski rat. Takozvana "rahat patnja". Ali znaš ti to samo se praviš blesav :wink:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40803 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

samo vas ovlaš čitam... pa se pitam, da li su svi na ovoj temi načisto da su državljanstvo, prebivalište i boravište tri bitno različite stvari i da su moguće svakakve kombinacije u vezi sa ovim pojmovima?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#40804 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Mister Yes wrote:
madner wrote:Sjo definicije dezerterstva. :roll:

Otisao poslje rata.
Rat traje dok ovo pišemo. Demografski rat. Takozvana "rahat patnja". Ali znaš ti to samo se praviš blesav :wink:
Rat niti traje, niti ce sadasnje stanje biti odluceno demografijom.
Da ljudi pogledaju kako izgleda demografsko kretanje visoko razvijenog drustva znali bi i zasto.

Inace, ekonomiju BiH zagrijava lova iz vana, sto omogucava veci zivotni standard te shodno tome i vise ljudi ostaje ovdje.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#40805 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Itakoto »

Lova sa izvana? Strana investicija je nepoznata imenica na podrucju izmedju Une i Drine a bogami i Save i mora, pomoc sa izvana je pala na nisku granu, turisti navrate samo ako zalutaju... Sta li je onda? MMF? Da nije dijaspora?! Ma nije moguce da BiH ima i neke koristi od "dezertera"!? :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40806 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

madner wrote: Rat niti traje, niti ce sadasnje stanje biti odluceno demografijom.
Objasni to kolegi selnu i ostalom društvu što se nada 100% bošnjačkoj BiH pomoću demografije. Praktično 99% forumaša iz dijaspore (na čelu sa drugom Jackom) i još barem 50% Bošnjaka iz BiH.
madner wrote: Inace, ekonomiju BiH zagrijava lova iz vana, sto omogucava veci zivotni standard te shodno tome i vise ljudi ostaje ovdje.
Uz reprezentaciju jedina korist od dijaspore. Ali je degutantno kada dijasporci po forumu najviše propagiraju mržnju, rat i slične stvari. Da sam ja tamo ne bi mi na pamet padalo da zakuhavam ljudima ovdje.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#40807 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Itakoto »

A ti vidis odmah ko je iz dijaspore a ko "urodjenik" poput tebe i Ali Kemala? :D
Kolega, vi ste izgleda po zadatku ovdje...
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40808 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Itakoto wrote:Kolega, vi ste izgleda po zadatku ovdje...
Jesam. Poslala me žena. Kaže kad god sam na forumu samopouzdanje mi toliko poraste da nakon toga mogu i tri puta za redom. I zaista, istinu je rekla moja herka. U mojim godinama to jeste uspjeh. :izet:
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#40809 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Itakoto »

Meni vise izgleda kao pokusaj terapije, izvini...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#40810 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Mister Yes wrote:
Itakoto wrote:Kolega, vi ste izgleda po zadatku ovdje...
Jesam. Poslala me žena. Kaže kad god sam na forumu samopouzdanje mi toliko poraste da nakon toga mogu i tri puta za redom. I zaista, istinu je rekla moja herka. U mojim godinama to jeste uspjeh. :izet:
Cekaj, zar ti ne rece kako zenu pazis a istresas se na ovim drugima? :-?
Doduse,tad si se javljao pod drugim nickom, onog doktura Sveucilista iz "stolnog"s onu stranu Bulevara- Hafiza. :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40811 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Da nema detektiva trebalo bi ih izmisliti
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40812 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

Mister Yes wrote:Da nema detektiva trebalo bi ih izmisliti
A trolove bi trebalo podaviti u klozetskoj solji.
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40813 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

seln wrote:Upravo tako. Nasi "Bosnjaci" s dobrim namerama bi rado ukinuli pravo glasa dijaspori, jer su tu najbrojniji oni koje nisu uspjeli pobiti.
Glupost na kvadrat!
Prvo to se ne odnosi samo na Bosnjake, nego na sve drzavljane BiH koji su trajno napustili zemlju.
Nije problem ni da se definise trajno. Granica bi mogla da bude npr najmanje 5 godina odsustva iz zemlje, sto je vise nego dovoljno da se neko adaptira na svoju novu domovinu, izgradi svoj zivot tamo i 99% slucajeva ti ljudi dolaze u Bosnu samo kao turisti da pojedu cevape.
Znaci oni ne namjeravaju da tu zive, neko kaze salju donacije, sto je njihov slobodan izbor, mnogi ni ne salju pare, krucijalno je sto oni ne placaju porez u BiH, tj u BiH skoro nista ne moraju da ulazu, tu ne zive, ali zele da glasaju, sto je van svake pameti, kao sto je i van pameti da nebosanci dolaze da vladaju Bosnom, koju onda ko od sale opljackaju.
Ne moze mi niko reci da voli Bosnu, a da je u isto vrijeme krade, i to direktno krade gradjane BiH, koji tu rade, placaju poreze i sve namete i brutalno su opljackani od tih kvazi-patriota koje zdusno podrzavaju dijasporci, jer njih ne pljackaju, ali vole njihovu pricu i bas ih briga za raju u Bosni koja je u situaciji za koju svi znamo kakva je.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40814 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Evo što pametuju, pa ni po' jada....ali što je to radikalno: ubit', zaklat', popit', pohebat...(virtualno, hvala Bogu, kako bi i drugačije)...jednostavno, rahat patnja im ne leži.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40815 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

Ali Kemal wrote:
Znaci oni ne namjeravaju da tu zive, neko kaze salju donacije, sto je njihov slobodan izbor, mnogi ni ne salju pare, krucijalno je sto oni ne placaju porez u BiH, tj u BiH skoro nista ne moraju da ulazu, tu ne zive, ali zele da glasaju, sto je van svake pameti, kao sto je i van pameti da nebosanci dolaze da vladaju Bosnom, koju onda ko od sale opljackaju.
Ne moze mi niko reci da voli Bosnu, a da je u isto vrijeme krade, i to direktno krade gradjane BiH, koji tu rade, placaju poreze i sve namete i brutalno su opljackani od tih kvazi-patriota koje zdusno podrzavaju dijasporci, jer njih ne pljackaju, ali vole njihovu pricu i bas ih briga za raju u Bosni koja je u situaciji za koju svi znamo kakva je.
Znači dok ljudi imaju dvojna državljanstva ili su na privremenom radu u inostranstvu, pravo na glasanje nije sporno.

Drugo, malo si previše kivan na ljude koji borave van BiH. Osim pasoša koji i nije nešto na cijeni, ti ljudi ne uživaju neka posebna prava i nisu teret ovim koji žive ovdje. Naprotiv, od njih imamo samo koristi. Slažem se da ima puno laganja u tom nekom prebrojavanju koje nikom ne koristi. Mislim da ukidanje dvojnog državljanstva ne bi predstavljao veliki problem ni za državu BiH, ni za ljude koji već žive negdje drugo i nemaju se namjeru vraćati. Zadržavanje državljanstva BiH u takvom slučaju ja vidim kao oblik nostalgije. Koliko je to bitno, može se vidjeti na primjeru Austrije.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#40816 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Ali Kemal wrote:
seln wrote:Upravo tako. Nasi "Bosnjaci" s dobrim namerama bi rado ukinuli pravo glasa dijaspori, jer su tu najbrojniji oni koje nisu uspjeli pobiti.
Glupost na kvadrat!
Prvo to se ne odnosi samo na Bosnjake, nego na sve drzavljane BiH koji su trajno napustili zemlju.
Nije problem ni da se definise trajno. Granica bi mogla da bude npr najmanje 5 godina odsustva iz zemlje, sto je vise nego dovoljno da se neko adaptira na svoju novu domovinu, izgradi svoj zivot tamo i 99% slucajeva ti ljudi dolaze u Bosnu samo kao turisti da pojedu cevape.
Znaci oni ne namjeravaju da tu zive, neko kaze salju donacije, sto je njihov slobodan izbor, mnogi ni ne salju pare, krucijalno je sto oni ne placaju porez u BiH, tj u BiH skoro nista ne moraju da ulazu, tu ne zive, ali zele da glasaju, sto je van svake pameti, kao sto je i van pameti da nebosanci dolaze da vladaju Bosnom, koju onda ko od sale opljackaju.
Ne moze mi niko reci da voli Bosnu, a da je u isto vrijeme krade, i to direktno krade gradjane BiH, koji tu rade, placaju poreze i sve namete i brutalno su opljackani od tih kvazi-patriota koje zdusno podrzavaju dijasporci, jer njih ne pljackaju, ali vole njihovu pricu i bas ih briga za raju u Bosni koja je u situaciji za koju svi znamo kakva je.
Jesi li ti ovo sam smislio, ili ti je pomogla uciteljica,toliko mudrosti u jednom postu odavno ne vidjeh. :D
Dakle, za "kvazipatriote koji kradu" glasaju samo dijasporci (sa ucescem od manje od 10% u ukupnom birackom tijelu), inace isti nikad pobijedili ne bi. :D Kad ti,Hafiz-milokliz ,Mister N0,ovaj Yes i ostatak poskok-bojne(ili ce ipak biti da se ovdje radi o jednom bojovniku sa multiple personality disorder :D, nije inace prvi put)iste skinete sa grbace,proglasite treci i stolni te konacno predete crtu na Bulevaru koju ni strasni Splicani nekoc nisu uspjeli , ovom zemljom poteci ce med, mliko i prosperitet. :lol: :lol:
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40817 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

LBVIEW wrote:Jesi li ti ovo sam smislio, ili ti je pomogla uciteljica,toliko mudrosti u jednom postu odavno ne vidjeh. :D
Dakle, za "kvazipatriote koji kradu" glasaju samo dijasporci (sa ucescem od manje od 10% u ukupnom birackom tijelu), inace isti nikad pobijedili ne bi. :D Kad ti,Hafiz-milokliz ,Mister N0,ovaj Yes i ostatak poskok-bojne(ili ce ipak biti da se ovdje radi o jednom bojovniku sa multiple personality disorder :D, nije inace prvi put)iste skinete sa grbace,proglasite treci i stolni te konacno predete crtu na Bulevaru koju ni strasni Splicani nekoc nisu uspjeli , ovom zemljom poteci ce med, mliko i prosperitet. :lol: :lol:
Ukratko, nidje veze :oops:
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40818 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Ali Kemal wrote:
seln wrote:Upravo tako. Nasi "Bosnjaci" s dobrim namerama bi rado ukinuli pravo glasa dijaspori, jer su tu najbrojniji oni koje nisu uspjeli pobiti.
Glupost na kvadrat!
Prvo to se ne odnosi samo na Bosnjake, nego na sve drzavljane BiH koji su trajno napustili zemlju.
Nije problem ni da se definise trajno. Granica bi mogla da bude npr najmanje 5 godina odsustva iz zemlje, sto je vise nego dovoljno da se neko adaptira na svoju novu domovinu, izgradi svoj zivot tamo i 99% slucajeva ti ljudi dolaze u Bosnu samo kao turisti da pojedu cevape.
Znaci oni ne namjeravaju da tu zive, neko kaze salju donacije, sto je njihov slobodan izbor, mnogi ni ne salju pare, krucijalno je sto oni ne placaju porez u BiH, tj u BiH skoro nista ne moraju da ulazu, tu ne zive, ali zele da glasaju, sto je van svake pameti, kao sto je i van pameti da nebosanci dolaze da vladaju Bosnom, koju onda ko od sale opljackaju.
Ne moze mi niko reci da voli Bosnu, a da je u isto vrijeme krade, i to direktno krade gradjane BiH, koji tu rade, placaju poreze i sve namete i brutalno su opljackani od tih kvazi-patriota koje zdusno podrzavaju dijasporci, jer njih ne pljackaju, ali vole njihovu pricu i bas ih briga za raju u Bosni koja je u situaciji za koju svi znamo kakva je.
Pa recimo cije drzavljanstvo bi trebao F. Hadzibegic da ima, nije u BiH vec 5 godina, ide malo u Francusku, malo u Obalu Slonocace, malo Alzir. De Kemale pojasni nam situejsen :mrgreen: sa drzavljanstvima.
I de bogati malo o eknomiji opet, nisi dugo.
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40819 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Mister Yes wrote:
madner wrote: Rat niti traje, niti ce sadasnje stanje biti odluceno demografijom.
Objasni to kolegi selnu i ostalom društvu što se nada 100% bošnjačkoj BiH pomoću demografije. Praktično 99% forumaša iz dijaspore (na čelu sa drugom Jackom) i još barem 50% Bošnjaka iz BiH.
madner wrote: Inace, ekonomiju BiH zagrijava lova iz vana, sto omogucava veci zivotni standard te shodno tome i vise ljudi ostaje ovdje.
Uz reprezentaciju jedina korist od dijaspore. Ali je degutantno kada dijasporci po forumu najviše propagiraju mržnju, rat i slične stvari. Da sam ja tamo ne bi mi na pamet padalo da zakuhavam ljudima ovdje.
U pravu si, bas neki dan dijaspora sjekirom isijece povratnika :skoljka: pa onda malo po malo presjednik udruge dijasporaca kaze da ce povesti cijelu dijasporu na referendum o otjcepljenje od matice :mrgreen: , cak stavis dijasporci izmislise i segregaciju u skolstvu, negiranje genocida, napravise crkve po tudjim avlijama i jos postavise svojim glasovima sve ove bajne politicare u BiH :mrgreen: . Sto bi ova zemlja bila idila da nema dijasporaca :mrgreen: jos da je tu treci pa otcepljenje pa da se razrahatiom pricom o ekonomiji :mrgreen: .
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#40820 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Ali Kemal wrote:
LBVIEW wrote:Jesi li ti ovo sam smislio, ili ti je pomogla uciteljica,toliko mudrosti u jednom postu odavno ne vidjeh. :D
Dakle, za "kvazipatriote koji kradu" glasaju samo dijasporci (sa ucescem od manje od 10% u ukupnom birackom tijelu), inace isti nikad pobijedili ne bi. :D Kad ti,Hafiz-milokliz ,Mister N0,ovaj Yes i ostatak poskok-bojne(ili ce ipak biti da se ovdje radi o jednom bojovniku sa multiple personality disorder :D, nije inace prvi put)iste skinete sa grbace,proglasite treci i stolni te konacno predete crtu na Bulevaru koju ni strasni Splicani nekoc nisu uspjeli , ovom zemljom poteci ce med, mliko i prosperitet. :lol: :lol:
Ukratko, nidje veze :oops:
Ukratko, sazetak tvoje suplje teorije koju,gle cuda :D , podrzavaju i doktur Hafiz i onaj Mister Yes, o preduvjetu za
eknomski ili,da ti prevedem, gospodarstveni prosperitet. I svakako je nigdje veze, k'o sto ti nisi Kemal,uz to jos i Ali. :D
A ukinuti pravo dijaspori na glasanje ne mozete jer vas nema dovoljno. :izet:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#40821 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by StupskaBitanga »

Kantonalno vijeće SBiH-a pozvalo Harisa Silajdžića da se vrati na čelo stranke
ovo je hit dana
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#40822 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

detroit-mercy wrote:
Ali Kemal wrote:
seln wrote:Upravo tako. Nasi "Bosnjaci" s dobrim namerama bi rado ukinuli pravo glasa dijaspori, jer su tu najbrojniji oni koje nisu uspjeli pobiti.
Glupost na kvadrat!
Prvo to se ne odnosi samo na Bosnjake, nego na sve drzavljane BiH koji su trajno napustili zemlju.
Nije problem ni da se definise trajno. Granica bi mogla da bude npr najmanje 5 godina odsustva iz zemlje, sto je vise nego dovoljno da se neko adaptira na svoju novu domovinu, izgradi svoj zivot tamo i 99% slucajeva ti ljudi dolaze u Bosnu samo kao turisti da pojedu cevape.
Znaci oni ne namjeravaju da tu zive, neko kaze salju donacije, sto je njihov slobodan izbor, mnogi ni ne salju pare, krucijalno je sto oni ne placaju porez u BiH, tj u BiH skoro nista ne moraju da ulazu, tu ne zive, ali zele da glasaju, sto je van svake pameti, kao sto je i van pameti da nebosanci dolaze da vladaju Bosnom, koju onda ko od sale opljackaju.
Ne moze mi niko reci da voli Bosnu, a da je u isto vrijeme krade, i to direktno krade gradjane BiH, koji tu rade, placaju poreze i sve namete i brutalno su opljackani od tih kvazi-patriota koje zdusno podrzavaju dijasporci, jer njih ne pljackaju, ali vole njihovu pricu i bas ih briga za raju u Bosni koja je u situaciji za koju svi znamo kakva je.
Pa recimo cije drzavljanstvo bi trebao F. Hadzibegic da ima, nije u BiH vec 5 godina, ide malo u Francusku, malo u Obalu Slonocace, malo Alzir. De Kemale pojasni nam situejsen :mrgreen: sa drzavljanstvima.
I de bogati malo o eknomiji opet, nisi dugo.
Pa nema covjek trenutacno vremena za gospodarstvene teme, sad se bori za preduvjete ekonomskog prosperiteta, a to su "treci" i "stolni". :D
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40823 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

detroit-mercy wrote:Pa recimo cije drzavljanstvo bi trebao F. Hadzibegic da ima, nije u BiH vec 5 godina, ide malo u Francusku, malo u Obalu Slonocace, malo Alzir. De Kemale pojasni nam situejsen :mrgreen: sa drzavljanstvima.
I de bogati malo o eknomiji opet, nisi dugo.
Nije ovdje rijec o drzavljanstvu nego o glasanju. Ko je rodjen u Bosni niko mu ne moze oduzeti drzavljanstvo, osim ako sam ne zeli da ga se odrekne.
Rijec je o tome da ljudi koji ne zele da zive u Bosni, zele da glasaju i time uticu na zivot ljudi koji zive u Bosni.
Na njihov zivot to ne utice, tako da to nema smisla.
AKo se jednog dana vrate onda glasaju sasvim normalno.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40824 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

Ali Kemal wrote:
detroit-mercy wrote:Pa recimo cije drzavljanstvo bi trebao F. Hadzibegic da ima, nije u BiH vec 5 godina, ide malo u Francusku, malo u Obalu Slonocace, malo Alzir. De Kemale pojasni nam situejsen :mrgreen: sa drzavljanstvima.
I de bogati malo o eknomiji opet, nisi dugo.
Nije ovdje rijec o drzavljanstvu nego o glasanju. Ko je rodjen u Bosni niko mu ne moze oduzeti drzavljanstvo, osim ako sam ne zeli da ga se odrekne.
Rijec je o tome da ljudi koji ne zele da zive u Bosni, zele da glasaju i time uticu na zivot ljudi koji zive u Bosni.
Na njihov zivot to ne utice, tako da to nema smisla.
AKo se jednog dana vrate onda glasaju sasvim normalno.
Normalno je da svi drzavljani BiH imaju pravo glasa gdje god da se nalaze.
Nije normalno da glasaju u sredinama u kojima ne zive odnosno nemaju imovinu.
Normalno je da prvi mart apeluje na izbjeglice iz RS da glasaju u RS.
Nije normalno da prvi mart podstice Dusku ili onog svog malog spicu da pruzaju podrsku povratnicima glasanjem u RS tj. izbornom inzinjeringom.
Nema tu nista nejasno o cemu bi se trebalo diskutovati duze od jedne stranice.

Gledam juce TV1... moglo bi biti nesto pozitivno od saveza nacionalnih stranaka... Nadam se da ne grijesim.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40825 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Izgleda da se tema pretvorila u ''mali Moke protiv petErice dijasporaca'' :mrgreen:
Locked