Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40776 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Malo mimo teme al... :D


Image

Ima li vjestica medju nama ?
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40777 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Danas nista, nisam doma.
Narucio.
Lokacija: Nova Gradiska.
Ako bi tko bio blizu, nemojte tu jesti.
Lepina od 3 dana, meso malo rec katastrofica, usluga 0-5->3 i to jedva. Ni racun nemam.
Zao mi samo sto nisam upamtio kako se zove lokal, odnosno restoran, da ga ovdi boldam, ali vrlo brzo sam napustio lokaciju, ugl.u centru je.
Lijepo izgleda, a to zna zajebat ono bas, Kladio bi se da je sve stajalo 7 dana u hladnjaku i baceno u mikrovalnu.


Image
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#40778 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Ovo sam sinoc u 10 muckala :facepalm: :mrgreen:

Oreo cheesecake

Image
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40779 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

dobro ti to, izgleda jednostavno :D
sta se sve ubaci u taj srednji sloj?
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#40780 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

pizarro wrote: 20/05/2020 09:47 dobro ti to, izgleda jednostavno :D
sta se sve ubaci u taj srednji sloj?
Za 20 min bilo gotovo. 350g Philadelphie (proteini :mrgreen: ) 200g bijele cokolade, 300 ml slag i 10g zelatine.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#40781 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

exliberal-ex wrote: 20/05/2020 04:07 Ima li vjestica medju nama ?
Nama je dobro dosao ovaj period kad smo svi bili cesce kuci, imali vise vremena da kuhamo i jedemo kvalitetne i redovne obroke. Ribarnice i pijaca su radili sve vrijeme. Jelo se najvise povrca, corbica, supa i ribe. Svaku priliku smo koristili da se sto vise krecemo. Brasna nismo unosili u kucu vise od 1 kg da se nadje za palacinke, pohovanje ili nesto slicno - nismo ga ni otvorili. Ja sam ovo kao i neke druge manje krize u zivotu vidjela kao izvrsnu priliku da se zivi ono sto se ne moze u redovnim uslovima zivota.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40782 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

ćiribiribela wrote: 20/05/2020 09:53 Za 20 min bilo gotovo.
to se trazi, to je moj nivo! 8-) :D
hvala.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40783 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

dobar osjecaj wrote: 20/05/2020 10:06
exliberal-ex wrote: 20/05/2020 04:07 Ima li vjestica medju nama ?
Nama je dobro dosao ovaj period kad smo svi bili cesce kuci, imali vise vremena da kuhamo i jedemo kvalitetne i redovne obroke. Ribarnice i pijaca su radili sve vrijeme. Jelo se najvise povrca, corbica, supa i ribe. Svaku priliku smo koristili da se sto vise krecemo. Brasna nismo unosili u kucu vise od 1 kg da se nadje za palacinke, pohovanje ili nesto slicno - nismo ga ni otvorili. Ja sam ovo kao i neke druge manje krize u zivotu vidjela kao izvrsnu priliku da se zivi ono sto se ne moze u redovnim uslovima zivota.
slazem se....ja samo nisam imala brasna pa nism imala sta ni da unosim....ali bilo je mesa ha ja :oops: elem i ja sam nakon 20 i kusur god ludog stresa posla i putovanja uzivala i iskreno uzivam jos u koroni i ogranicenjima..... citala gledala kuhala setala spavala......ocistila sve hahahhah sto sam gurala vazda danas cu sutra cu.....meni banja samo sam nabacila konacno koju kg ali sace teretana i nista to :-D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#40784 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Sve homemade

Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40786 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Sataras

Image

Pide

Image
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40787 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Uuu hadzi ovaj sataras izgleda bomba👍
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40788 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Image
Image
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40789 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

:shock:


:thumbup: Moonlight :srce:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40790 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loptice - lijepo izgledaju.. :thumbup: :-D
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#40791 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Behem0th »

Miss Moonlight wrote: 20/05/2020 23:20 Image
Image
:thumbup:

jel to nako il za muža i fameliju :mrgreen:
ko je gulio krompir?
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#40792 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Behem0th »

moonca wrote: 21/05/2020 00:07 Loptice - lijepo izgledaju.. :thumbup: :-D
:lol:
to su čupavci a ne loptice ramsey :roll:
samo okrugli :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40793 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Behem0th wrote: 21/05/2020 00:10
moonca wrote: 21/05/2020 00:07 Loptice - lijepo izgledaju.. :thumbup: :-D
:lol:
to su čupavci a ne loptice ramsey :roll:
samo okrugli :mrgreen:
..kako koja.. :oops: :lol:
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#40794 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Behem0th »

moonca wrote: 21/05/2020 00:11
Behem0th wrote: 21/05/2020 00:10
moonca wrote: 21/05/2020 00:07 Loptice - lijepo izgledaju.. :thumbup: :-D
:lol:
to su čupavci a ne loptice ramsey :roll:
samo okrugli :mrgreen:
..kako koja.. :oops: :lol:
jah
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40795 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Iftar za drugarice. U pitanju su bombice ili ti ga okruglice. Hvala :kiss:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40796 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:thumbup:
..jako lijepo od tebe.... salim se- :-D dobar izbor jela..-- vidim i topu... to je ubica za struk... :oops:
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#40797 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Yenna »

Miss Moonlight wrote: 21/05/2020 00:15 Iftar za drugarice. U pitanju su bombice ili ti ga okruglice. Hvala :kiss:
Sve divno i ukusno :srce:

:kiss:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#40798 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

Treba u goste doci kod ove Miss :D :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40799 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Pozovi se.. :oops: :-D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40800 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Treba zaslužiti :P
Post Reply