kamen spoticanja wrote:_BataZiv_0809 wrote:Druze kamene jako te cijenim, ali ne treba ti ova vrsta ispada. Znas i sam da branis nebranjivo, al haj.
Ako cemo o krivicno-pravnom aspektu djelovanja tih nasih "talibana", onda mozemo govoriti o pravosnaznim sudskim presudama za svirepo ubistvo porodice Andjelic koje je pocinio Muamer Topalovic. Zatim presude za terorizam Mevlidu Jasarevicu i bombasima iz Bugojna. Tu su i snazne indicije za pocinjenje ratnih zlocina za koje ne znam da li je iko odgovarao.
Takodjer nije do kraja jasno zbog cega je izrucena alzirska grupa, sto SDA stalno spocitvava SDP-u iako bi i oni isto uradili da su bili tada na vlasti, jer zelje americke administracije su ovdje jace od ustava. No nije tema. Sigurno nisu bili izruceni zbog svercanja argentinskih doga u EU.
Kada govorimo o indicijama tu su jos i snazne indicije koje upucuju na pedofiliju (vjencavanje sa curicama), krivicna djela protiv braka (dvobracnost, odnosno poligamija), napad na ustavni poredak BiH (formiranjem paralelnog sistema u Gornjoj Maoci)...itd...
Nije los dosje za 20tak godina egzistiranja na ovim prostorima. Ali jbo to sve, hajmo okrenuti glavu, hajmo ih malo braniti. Sto bi reko Bakir Izetbegovic "Ma nije on terorista, on je muzicar" (za bugojanskog bombasa op.aut)
i to je isto po intenzitetu kao i "djelovanje" cetnika od balkanskih ratova naovamo?
sta ima "branis neodbranjivo"
uz duzni pijetet prema svim zrtvama,ali vise je palo mrtvih glava od konzumacije alkohola u zadnih mjesec dana u Zenici nego od "vehabijskog" djelovanja od kad takvi postoje na ovim prostorima
plus,svaki takav okarekterisan je tacno onako kako treba biti...topalovic je u intenzivnoj psihijatrijskoj klinici i zatvoru,mevlid je okarakterisan kao terorista
maocu su na proste faktore rasturile policijske snage federacije
alziska grupu su vratili uz "jebiga izvinite",
a anamo oni su konstantno narodni heroji i pozeljan obrazac ponasanja iz kojih je kumulativno ostalo milion mrtvih muslimanskih glava balkana
tako da...ne pricaj o ispadima,ispadas smjesan...ili bolje kazano zlonamjeran

Strasno je zlocin svoditi cisto na broj, to je degutantno i neukusno. Ja to mjerim zlom i rekao sam da su ista zla po intenzitetu, jer ko je spreman ubiti dvoje nemocnih ljudi samo zato sto su po njegovom vjerskom tumacenju "nevjernici", taj je spreman i na gore. Ko je spreman postaviti bombu ili pucati po objektu u kojima se nalaze nenaoruzani ljudi, taj je spreman na sve. Ti si pricu sveo na lokalce, ja sam govorio o globalnim razmjerama tog zla.
Narodni heroji su to zlo vojno porazili i koliko se god upinjali da minimalizirate znacaj antifasiticke borbe, to nece uspjeti! Budi siguran kamene da mi neces ni ti, pa cak ni moj rodjeni otac ni bilo ko drzati pridike o narodnim herojima. Imam ih u porodici jos zivih, nositelji su najvecih partizanskih priznanja.
Necu da se puno osvrcem na cetnike, da ne ispadne da ih branim, jer se takvo nesto jedva ceka. Najlakse je nekoga proglasiti cetnikom i to je poznat obrazac ponasanja, ali mozemo porediti njihovih prvih 20 godina sa ovima, pa cemo vidjeti taj intenzitet kojem se rugas kamene.
I Breviek je u psihijatrijskoj klinici, pa sta? To je argument za sta? Eto Muamer Topalovic bolestan, neuracunjiiv? Jel to hoces da kazes? Upasti ljudima u kucu ko Dzon Vejn, pa ih pobit pred porodicom i to onda pravdati psihijatrijskim slucajem. Strasno!
Snage federacije nisu nista uradile, nego se desila "spektakularna" akcija Svijetlost, par ih privedeno i pusteno. A djeca i dalje uce po jordanskom nastavnom planu i programu, bradonje zene po 5 zena, ukljucivo i djevojcice i u tom selu vladaju neki zakoni, ne znam ciji, ali sigurno ne Bosne i Hercegovine.