Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#4076 Re: Zeničani

Post by bizet »

poplave, zatvoreni putevi, poslovi preko stele...a najvise se strana ispise o mahalanju
"ko je poceo rat" - pocinjem vjerovati da je ovo nas krajnji domet

@snaga_znanja,
A tuzno je i sto nasa omladina nece da malo razmislja kako sama sebe da uposli, da kakav biznis pokrene vec svi gledaju na budzet.
ne moze omladina sebe uposliti...ako si siguran da moze daj im savjet kako?...te neke prve korake
onaj ko zivi u porodici sa jednom posteno zaradjenom platom, pa cak i dvije, tesko da ima novaca za pokretanje biznisa
sretni su ako dobiju posao kod kakvog privatnika za minimalac i znam ih koji rade za 300KM, bez osiguranja

sto se tice konkursa, niko se ne zali, to je istina, ali to je zato jer znaju da su vec unaprijed izgubili bitku...prestrasno je to, ali kako tome stati u kraj kad su drzavne institucije korumpirane?...ja izlaza iz ovog zacaranog kruga ne vdim, niti nade za mlade, barem one ciji roditelji nemaju stelu :(

kad sumiram i jest najlakse mahalati, okupiras se nebitnim stvarima i tako prodje dan...godina...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83469
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4077 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Druze kamene jako te cijenim, ali ne treba ti ova vrsta ispada. Znas i sam da branis nebranjivo, al haj.

Ako cemo o krivicno-pravnom aspektu djelovanja tih nasih "talibana", onda mozemo govoriti o pravosnaznim sudskim presudama za svirepo ubistvo porodice Andjelic koje je pocinio Muamer Topalovic. Zatim presude za terorizam Mevlidu Jasarevicu i bombasima iz Bugojna. Tu su i snazne indicije za pocinjenje ratnih zlocina za koje ne znam da li je iko odgovarao.

Takodjer nije do kraja jasno zbog cega je izrucena alzirska grupa, sto SDA stalno spocitvava SDP-u iako bi i oni isto uradili da su bili tada na vlasti, jer zelje americke administracije su ovdje jace od ustava. No nije tema. Sigurno nisu bili izruceni zbog svercanja argentinskih doga u EU. :D

Kada govorimo o indicijama tu su jos i snazne indicije koje upucuju na pedofiliju (vjencavanje sa curicama), krivicna djela protiv braka (dvobracnost, odnosno poligamija), napad na ustavni poredak BiH (formiranjem paralelnog sistema u Gornjoj Maoci)...itd...

Nije los dosje za 20tak godina egzistiranja na ovim prostorima. Ali jbo to sve, hajmo okrenuti glavu, hajmo ih malo braniti. Sto bi reko Bakir Izetbegovic "Ma nije on terorista, on je muzicar" (za bugojanskog bombasa op.aut)
i to je isto po intenzitetu kao i "djelovanje" cetnika od balkanskih ratova naovamo?
sta ima "branis neodbranjivo" :-)
uz duzni pijetet prema svim zrtvama,ali vise je palo mrtvih glava od konzumacije alkohola u zadnih mjesec dana u Zenici nego od "vehabijskog" djelovanja od kad takvi postoje na ovim prostorima :wink:
plus,svaki takav okarekterisan je tacno onako kako treba biti...topalovic je u intenzivnoj psihijatrijskoj klinici i zatvoru,mevlid je okarakterisan kao terorista
maocu su na proste faktore rasturile policijske snage federacije
alziska grupu su vratili uz "jebiga izvinite",
a anamo oni su konstantno narodni heroji i pozeljan obrazac ponasanja iz kojih je kumulativno ostalo milion mrtvih muslimanskih glava balkana :wink:
tako da...ne pricaj o ispadima,ispadas smjesan...ili bolje kazano zlonamjeran :wink:
Strasno je zlocin svoditi cisto na broj, to je degutantno i neukusno. Ja to mjerim zlom i rekao sam da su ista zla po intenzitetu, jer ko je spreman ubiti dvoje nemocnih ljudi samo zato sto su po njegovom vjerskom tumacenju "nevjernici", taj je spreman i na gore. Ko je spreman postaviti bombu ili pucati po objektu u kojima se nalaze nenaoruzani ljudi, taj je spreman na sve. Ti si pricu sveo na lokalce, ja sam govorio o globalnim razmjerama tog zla.

Narodni heroji su to zlo vojno porazili i koliko se god upinjali da minimalizirate znacaj antifasiticke borbe, to nece uspjeti! Budi siguran kamene da mi neces ni ti, pa cak ni moj rodjeni otac ni bilo ko drzati pridike o narodnim herojima. Imam ih u porodici jos zivih, nositelji su najvecih partizanskih priznanja.

Necu da se puno osvrcem na cetnike, da ne ispadne da ih branim, jer se takvo nesto jedva ceka. Najlakse je nekoga proglasiti cetnikom i to je poznat obrazac ponasanja, ali mozemo porediti njihovih prvih 20 godina sa ovima, pa cemo vidjeti taj intenzitet kojem se rugas kamene.

I Breviek je u psihijatrijskoj klinici, pa sta? To je argument za sta? Eto Muamer Topalovic bolestan, neuracunjiiv? Jel to hoces da kazes? Upasti ljudima u kucu ko Dzon Vejn, pa ih pobit pred porodicom i to onda pravdati psihijatrijskim slucajem. Strasno!

Snage federacije nisu nista uradile, nego se desila "spektakularna" akcija Svijetlost, par ih privedeno i pusteno. A djeca i dalje uce po jordanskom nastavnom planu i programu, bradonje zene po 5 zena, ukljucivo i djevojcice i u tom selu vladaju neki zakoni, ne znam ciji, ali sigurno ne Bosne i Hercegovine.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83469
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4078 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Raja kakvo je stanje u nasem gradu? Po slikama vidim da je pravo kriticno. Ima li ikakvih najava da bi kisa mogla stat? Valjda ce ovaj Majstorovic pogrijesiti, pa da stane do veceras :sad:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#4079 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Live stream zenica imaju cjelodnevni program uzivo - malo treba dok uhvati (valjda se kamara raje zakacilo) al kad proradi ide dobro

Code: Select all

http://www.livestream.com/tv_zenica_live
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#4080 Re: Zeničani

Post by Stjui »

_BataZiv_0809 wrote:
Strasno je zlocin svoditi cisto na broj, to je degutantno i neukusno. Ja to mjerim zlom i rekao sam da su ista zla po intenzitetu,
uzeli ste ime i sliku jednog četnika i vi bi sad nešto mjerili i popovali :roll: ajmo se uozbiljit g.0809 !
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83469
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4081 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne. Stavio sam sliku i nadimak po glumcu koji je u filmovima tamanio iste :) On u privatnom zivotu, narocito od 90-te me ne interesuje. Svako dobro :thumbup:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4083 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Image
Image

Ajmo zeničani ko može sutra, zuhar je makar kilu brasna, neku konzervu i flašu vode da skupimo za ljude!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#4084 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

drveni most navodno zatvoren
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#4085 Re: Zeničani

Post by CoCoLoCo »

Znam da je jalijski bio, kaze mi policajka pola metra se odvojio u pm, a za drveni cisto sumnjam, danas je bio stabilan normala kad sam prozujao onda, jes jezivo za vidit al cinio mi se ok pod pritiskom. Samo molim boga da nam almy opet ne obnavlja mostove i ceste, onaj dio oko turbeta su sfuserili za medalje, grbavija cesta poslje obnove nego prije, boze sacuvaj, za one stvari u svakoj normalnoj zemlji se ide na robiju momentalno.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#4086 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

I šta kažu, je li voda OK za piće?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#4088 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Zatvoren je drveni I za auta I za pjesake
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4089 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ajatolah_ wrote:I šta kažu, je li voda OK za piće?
Ja sam danas gledao na Zenici oko 3 govore da je OK voda ali da se ipak radi stanja prokuha 20.ak minuta pa onda koristi
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4090 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

I voda flasirana haman poskupila troduplo :D Jebli majku svoju !
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#4091 Re: Zeničani

Post by Partijaner »

Ja danas kad sam tocio vodu oko 1 sat, voda bila zuta ko Bosna.
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4092 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Kod mene nije zuta ali je nekako bljutava :D
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#4093 Re: Zeničani

Post by CoCoLoCo »

Drveni samo za auta zatvoren, pjesaci mogu prelazit.
Image
Image
Image
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#4094 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Nek zatvore za sve nek ne prave cirkus .. Lakse ce se u noc ako se zna da ni pjesaci ni auta ne mogu .. Bit ce tesko sto jest jest ali sto je sigurno sigurno je
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#4095 Re: Zeničani

Post by CoCoLoCo »

Ko ga je obnavljao, dobro je da jos stoji ikako vala.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#4096 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

CoCoLoCo wrote:Drveni samo za auta zatvoren, pjesaci mogu prelazit.
Image
Image
Image


to ovaj sa audijem krenuo preko mosta?
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#4097 Re: Zeničani

Post by CoCoLoCo »

Ma jok, to neki iz opstine il odakle vec procjenjuju kolko je siguran most.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4098 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

iskrivio se jedan potporni stub drvenog mosta...zato je zatvoren
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#4099 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Gdje je ovaj drveni most? Jel' to onaj dole kod slasticarne Evropa? Ja sam preko tog presla prije 45 min nema trake,idu i auta...ako je to taj
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#4100 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ljuspica wrote:Gdje je ovaj drveni most? Jel' to onaj dole kod slasticarne Evropa? Ja sam preko tog presla prije 45 min nema trake,idu i auta...ako je to taj


nije,ovaj je na drugom kraju grada,na odmutu
Post Reply