SDP

Post Reply
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4076 Re: SDP

Post by Murisno1 »

A i bravari su odvajkat bili kokuzi al Tito je ipak upravo jednom velikom zajednicom :-)
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4077 Re: SDP

Post by popajic »

Murisno1 wrote:
popajic wrote:
Ma, ja...FahrA je sleperom dovukao svoje bogatstvo da pomogne napacenom narodu :dance:
Sjecam se ko da je juce bilo , kako smo gromoglasnim aplauzom docekali u Sarajevu njega i njegovo bogatstvo lijepo sortirano u taze najlon kesi :D
Amnezija kao sudbina :roll:
Uglavnom, lopov je dok se ne dokaže suprotno. Ali, eto, nekim slučajem to samo važi za njeg. Pogotovo u današnjem vaktu :-)
Nije lopov , jer su klasicni lopovi mala djeca prema borcima za " narod svoj ".
Tadasnji ahbabi mu dijelili i sakom i kapom sve ono sto je pristizalo za narod , pa i FahrA zapalo.
Sto je najtragicnije mnogi iz tog istog opljackanog naroda se klanjaju "sposobnom " Fahri sto ih zaposljava u kuli pod oblacima napravljenoj od njihovih para.
Sposobnost je to , sto jes' - jes' , od malog komunistickog potrckarala u vukojebini bratske nam drzave ,postati magnat na kvadrat :-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#4078 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Murisno1 wrote:
ultima_palabra wrote: Pa majku mu, nije atomska fizika :-) Makar su novinari odvajkada kod nas bili kokuzi :-D

SDA, kao potpuni gospodar života na teritoriju pod kontrolom Armije BiH, treba glasilo koje će biti pod njenom kontrolom... kao što treba svoje ljude i u nekim drugim branšama. Pošto "Oslobođenje" ima stigmu "komunističkog", a njima treba "u svojoj vjeri i na svojoj zemlji", napraviće nešto novo... predratni dopisnik "Danasa" i ratni štapski novinarčić kod Sefera Halilovića F.R. čini im se kao dovoljno ambiciozan, beskrupulozan i poltron za takav zadatak. Daju mu početni kapital i uprežu svoju mašineriju (ministarstva, centrale, IZ) kako bi to postala jedina novina za "prave" Bošnjake i muslimane.

Avaz vremenom postaje brand udarajući u nacionalni damar i najniže strasti naroda (žutilo, Express). Nakon par godina, sukobom sa Bičakčićem izlazi ispod skuta SDA i od tada se vještim balansiranjem između lidera i stranaka održava na životu, sve dok F.R. ne odlučuje osnovati svoju stranku.

Evo ja ne znam može li objektivnije... mislim da ni sam Fahro ne bi imao zamjerki na ovo, a ti tvrdiš da je došao u Bosnu sa lovom :-)
Evo šta si ti napiso - meni treba hljeb jer sam gladan i gdje ga kupiti, a da se najedeš, nego u Klasu (npr.). Sad ćemo mi njima platit taj hljeb i smatraćemo da bi on bez tog kupljenog hljeba od strane nas propo :D

Alo ba, ko daje pare nako, na lijepe oči, bez referenci, bez cilja, bez sposobnosti, bez proizvoda, bez ičega? Jedno, drugo, dobilo je i Oslobođenje para ;-) Treće, frajer je imo 150 000 KM u kešu kad je došo u Sa. Firmo osnovo prije rata :D Četvrto - može objektivnije, mnogo, mnogo ...
Pa naveo sam ti šta je bio cilj, šta je bio proizvod... koje reference je on imao za taj posao itd... slažem se da je valjalo te pare iskoristiti, neki bi ih propili :-D Samo ti kažem da ne pije vode ta o velikom biznismenu... dobro, osnovao firmu 91. Ko je čuo za Avaz prije 95?
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4079 Re: SDP

Post by Murisno1 »

popajic wrote:
Murisno1 wrote:
popajic wrote:
Ma, ja...FahrA je sleperom dovukao svoje bogatstvo da pomogne napacenom narodu :dance:
Sjecam se ko da je juce bilo , kako smo gromoglasnim aplauzom docekali u Sarajevu njega i njegovo bogatstvo lijepo sortirano u taze najlon kesi :D
Amnezija kao sudbina :roll:
Uglavnom, lopov je dok se ne dokaže suprotno. Ali, eto, nekim slučajem to samo važi za njeg. Pogotovo u današnjem vaktu :-)
Nije lopov , jer su klasicni lopovi mala djeca prema borcima za " narod svoj ".
Tadasnji ahbabi mu dijelili i sakom i kapom sve ono sto je pristizalo za narod , pa i FahrA zapalo.
Sto je najtragicnije mnogi iz tog istog opljackanog naroda se klanjaju "sposobnom " Fahri sto ih zaposljava u kuli pod oblacima napravljenoj od njihovih para.
Sposobnost je to , sto jes' - jes' , od malog komunistickog potrckarala u vukojebini bratske nam drzave ,postati magnat na kvadrat :-)
Upravo tako. E ovo je to razumjevanje toka novca i osnovnih ekonomskih principa :-)
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4080 Re: SDP

Post by quasar »

Ja fakat ne znam jel @murisno1 sarkastican ili on ovo ozbiljno...
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4081 Re: SDP

Post by popajic »

quasar wrote:Ja fakat ne znam jel @murisno1 sarkastican ili on ovo ozbiljno...
Sto opet ne mijenja cinjenice o "nasoj" ratnoj i poratnoj mafiji , "nasim" koalicionim partnerima :-)
O tempora o mores :shock:
sarkić ajid-paša
Posts: 148
Joined: 01/08/2005 17:17

#4082 Re: SDP

Post by sarkić ajid-paša »

Ko bi mogao biti slijedeći predsjednik SDP BIH, ja glasam za Hamdiju
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4083 Re: SDP

Post by stochar »

eno Zlajoglua svadja se sa Dodikom, Bosicem i Covicem na PTPC-u...
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4084 Re: SDP

Post by Murisno1 »

ultima_palabra wrote:
Murisno1 wrote:
ultima_palabra wrote: Pa majku mu, nije atomska fizika :-) Makar su novinari odvajkada kod nas bili kokuzi :-D

SDA, kao potpuni gospodar života na teritoriju pod kontrolom Armije BiH, treba glasilo koje će biti pod njenom kontrolom... kao što treba svoje ljude i u nekim drugim branšama. Pošto "Oslobođenje" ima stigmu "komunističkog", a njima treba "u svojoj vjeri i na svojoj zemlji", napraviće nešto novo... predratni dopisnik "Danasa" i ratni štapski novinarčić kod Sefera Halilovića F.R. čini im se kao dovoljno ambiciozan, beskrupulozan i poltron za takav zadatak. Daju mu početni kapital i uprežu svoju mašineriju (ministarstva, centrale, IZ) kako bi to postala jedina novina za "prave" Bošnjake i muslimane.

Avaz vremenom postaje brand udarajući u nacionalni damar i najniže strasti naroda (žutilo, Express). Nakon par godina, sukobom sa Bičakčićem izlazi ispod skuta SDA i od tada se vještim balansiranjem između lidera i stranaka održava na životu, sve dok F.R. ne odlučuje osnovati svoju stranku.

Evo ja ne znam može li objektivnije... mislim da ni sam Fahro ne bi imao zamjerki na ovo, a ti tvrdiš da je došao u Bosnu sa lovom :-)
Evo šta si ti napiso - meni treba hljeb jer sam gladan i gdje ga kupiti, a da se najedeš, nego u Klasu (npr.). Sad ćemo mi njima platit taj hljeb i smatraćemo da bi on bez tog kupljenog hljeba od strane nas propo :D

Alo ba, ko daje pare nako, na lijepe oči, bez referenci, bez cilja, bez sposobnosti, bez proizvoda, bez ičega? Jedno, drugo, dobilo je i Oslobođenje para ;-) Treće, frajer je imo 150 000 KM u kešu kad je došo u Sa. Firmo osnovo prije rata :D Četvrto - može objektivnije, mnogo, mnogo ...
Pa naveo sam ti šta je bio cilj, šta je bio proizvod... koje reference je on imao za taj posao itd... slažem se da je valjalo te pare iskoristiti, neki bi ih propili :-D Samo ti kažem da ne pije vode ta o velikom biznismenu... dobro, osnovao firmu 91. Ko je čuo za Avaz prije 95?
Ne znam što ne pije vode. Mislim, konkretnog argumenta osim mahalskog, evo barem kod tebe, nema. Ko je čuo za avaz? Pa čuli su ti koji su mu dali investiciju? Primjera takvih imaš na milione. Čak je svaki biznis bio baš takav. Niko nije čuo do jednom. Misliš da je Nokia bila Nokia čim je dobila odobrenje za rad od opštine? :-) :D

Da vi barem imate nešto konretno, ko što zahtjevate konkretno kada je u pitanju Zlatko i partija. Nego jok, za Fahru je dovoljno izrecitovati par poznatih iz narodnih predaja i to je to. Da se danas obogatiš, ti lično, da napraviš biznis pošteno i fer, etično i moralno i svakako - sutra bi to isto pričali o tebi, ljudi koji pojma nemaju ni ko si ni šta si... da se razumijemo, nijte to problem samo BiH. Takav je vas svijet.

Ljudi tvrde, bez svjedoka, argumenta, znanja, poznavanja da su drugi onakvi kakvi bi upravo oni bili da su ko ti drugi, dakle uglavnom sve najgore. Malo je onih koji će reć za nekog koga ne znaju da je dobar čojk. 8) Pozabavila se i nauka o ovome :-)
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#4085 Re: SDP

Post by heckler »

stochar wrote:eno Zlajoglua svadja se sa Dodikom, Bosicem i Covicem na PTPC-u...

Herceg-cetnicka osovina sama naspram takve nemani :sad: :sad: :sad:

Treba malo vise od traktorskog sampiona da se taj jalijas rijecima nadjebe :lol:
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#4086 Re: SDP

Post by Jeff Bingham »

prvi put u zivotu da podrzavam lagumdziju. udri gamad nacionalisticku :x kakvi primitivci, upadaju mu obojica u rijec,
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4087 Re: SDP

Post by popajic »

@murisno1
...
Ko je čuo za avaz? Pa čuli su ti koji su mu dali investiciju . Primjera takvih imaš na milione. Čak je svaki biznis bio baš takav. Niko nije čuo do jednom. Misliš da je Nokia bila Nokia čim je dobila odobrenje za rad od opštine?
Kako ti brkas pojmove !
Cuj FahrA i Nokia :D
Fazon je - odakle lova doticnim ( SDA) " investitorima" . Ne pitam , samo konstatujem ( narod ZNA :D )
Ratno profiterstvo ne potpada pod kategoriju klasicnog biznisa , osim ako se totalna beskrupuloznost u tvom rjecniku ne vodi pod - prihvatljivi biznis ?
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4088 Re: SDP

Post by quasar »

Murisno1 wrote:
Ne znam što ne pije vode. Mislim, konkretnog argumenta osim mahalskog, evo barem kod tebe, nema. Ko je čuo za avaz? Pa čuli su ti koji su mu dali investiciju? Primjera takvih imaš na milione. Čak je svaki biznis bio baš takav. Niko nije čuo do jednom. Misliš da je Nokia bila Nokia čim je dobila odobrenje za rad od opštine? :-) :D

Da vi barem imate nešto konretno, ko što zahtjevate konkretno kada je u pitanju Zlatko i partija. Nego jok, za Fahru je dovoljno izrecitovati par poznatih iz narodnih predaja i to je to. Da se danas obogatiš, ti lično, da napraviš biznis pošteno i fer, etično i moralno i svakako - sutra bi to isto pričali o tebi, ljudi koji pojma nemaju ni ko si ni šta si... da se razumijemo, nijte to problem samo BiH. Takav je vas svijet.

Ljudi tvrde, bez svjedoka, argumenta, znanja, poznavanja da su drugi onakvi kakvi bi upravo oni bili da su ko ti drugi, dakle uglavnom sve najgore. Malo je onih koji će reć za nekog koga ne znaju da je dobar čojk. 8) Pozabavila se i nauka o ovome :-)
Iz ovoga mogu zakljuciti: ili nemas pojma o svom idolu, ili se pravis da nemas pojma. Morebit' i da ti ne vidis nista sporno u nacinu na koji je podigao novine, nebodere, i na koji nacin posluje, kako se odnosi spram uposlenih, kako spram partnera. I koja je to samo "moralna vertikala", gromada od covjeka.
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#4089 Re: SDP

Post by Walter76 »

Jeff Bingham wrote:prvi put u zivotu da podrzavam lagumdziju. udri gamad nacionalisticku :x kakvi primitivci, upadaju mu obojica u rijec,
Ma ja vala niti jednog ne podrzavam, kad' se ne zna koji je veći krimos od njih i ko ima deblji "dosije" kod sudsko-istražiteljskih organa!

Smuci se covjeku kada divi kakvi reketaši, korumpirani ublehaši i mafijaši odlučuju o budućnosti ove zemlje i sviju nas nesretnika u njoj! :(
Last edited by Walter76 on 14/11/2011 22:39, edited 1 time in total.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4090 Re: SDP

Post by popajic »

Jeff Bingham wrote:prvi put u zivotu da podrzavam lagumdziju. udri gamad nacionalisticku :x kakvi primitivci, upadaju mu obojica u rijec,
Uzas kakvi ortodoksni , nacioalisticki papci handre ovu drzavu... :x
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4091 Re: SDP

Post by Skijaš »

Walter76 wrote:
Jeff Bingham wrote:prvi put u zivotu da podrzavam lagumdziju. udri gamad nacionalisticku :x kakvi primitivci, upadaju mu obojica u rijec,
Ma ja vala niti jednog ne podrzavam, kada se ne zna koji je veći krimos od njih!

Smuci se covjeku kada divi kakvi reketaši, korumpirani ublehaši i mafijaši odlučuju o budućnosti ove zemlje i sviju nas nesretnika u njoj! :(
Nije isto, ne možeš porediti nekog ko negira genocid i nekog ko ne negira. To izjednačavanje kriminalnim aktivnostima ne koristi ovoj zemlji.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4092 Re: SDP

Post by Murisno1 »

quasar wrote:
Murisno1 wrote:
Ne znam što ne pije vode. Mislim, konkretnog argumenta osim mahalskog, evo barem kod tebe, nema. Ko je čuo za avaz? Pa čuli su ti koji su mu dali investiciju? Primjera takvih imaš na milione. Čak je svaki biznis bio baš takav. Niko nije čuo do jednom. Misliš da je Nokia bila Nokia čim je dobila odobrenje za rad od opštine? :-) :D

Da vi barem imate nešto konretno, ko što zahtjevate konkretno kada je u pitanju Zlatko i partija. Nego jok, za Fahru je dovoljno izrecitovati par poznatih iz narodnih predaja i to je to. Da se danas obogatiš, ti lično, da napraviš biznis pošteno i fer, etično i moralno i svakako - sutra bi to isto pričali o tebi, ljudi koji pojma nemaju ni ko si ni šta si... da se razumijemo, nijte to problem samo BiH. Takav je vas svijet.

Ljudi tvrde, bez svjedoka, argumenta, znanja, poznavanja da su drugi onakvi kakvi bi upravo oni bili da su ko ti drugi, dakle uglavnom sve najgore. Malo je onih koji će reć za nekog koga ne znaju da je dobar čojk. 8) Pozabavila se i nauka o ovome :-)
Iz ovoga mogu zakljuciti: ili nemas pojma o svom idolu, ili se pravis da nemas pojma. Morebit' i da ti ne vidis nista sporno u nacinu na koji je podigao novine, nebodere, i na koji nacin posluje, kako se odnosi spram uposlenih, kako spram partnera. I koja je to samo "moralna vertikala", gromada od covjeka.
Pa evo molim, kumim, nekog od vas da konkretizuje njegovo kriminalno maslo. Kako, gdje, šta, kud? Kakav je njegov odnos prema uposlenicima? Kakav s partnerima? Jel znaš to ... de mi molim te reci. 8-)
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4093 Re: SDP

Post by The 51st State »

kulerski nastup lagumdzije, nema sta..., mada bi bilo interesantnije bez ona dva fikusa.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#4094 Re: SDP

Post by suncica24 »

quasar wrote:
Murisno1 wrote:
Ne znam što ne pije vode. Mislim, konkretnog argumenta osim mahalskog, evo barem kod tebe, nema. Ko je čuo za avaz? Pa čuli su ti koji su mu dali investiciju? Primjera takvih imaš na milione. Čak je svaki biznis bio baš takav. Niko nije čuo do jednom. Misliš da je Nokia bila Nokia čim je dobila odobrenje za rad od opštine? :-) :D

Da vi barem imate nešto konretno, ko što zahtjevate konkretno kada je u pitanju Zlatko i partija. Nego jok, za Fahru je dovoljno izrecitovati par poznatih iz narodnih predaja i to je to. Da se danas obogatiš, ti lično, da napraviš biznis pošteno i fer, etično i moralno i svakako - sutra bi to isto pričali o tebi, ljudi koji pojma nemaju ni ko si ni šta si... da se razumijemo, nijte to problem samo BiH. Takav je vas svijet.

Ljudi tvrde, bez svjedoka, argumenta, znanja, poznavanja da su drugi onakvi kakvi bi upravo oni bili da su ko ti drugi, dakle uglavnom sve najgore. Malo je onih koji će reć za nekog koga ne znaju da je dobar čojk. 8) Pozabavila se i nauka o ovome :-)


Iz ovoga mogu zakljuciti: ili nemas pojma o svom idolu, ili se pravis da nemas pojma. Morebit' i da ti ne vidis nista sporno u nacinu na koji je podigao novine, nebodere, i na koji nacin posluje, kako se odnosi spram uposlenih, kako spram partnera. I koja je to samo "moralna vertikala", gromada od covjeka.
Ili radi za idola? :D
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4095 Re: SDP

Post by Murisno1 »

Skijaš wrote:
Walter76 wrote:
Jeff Bingham wrote:prvi put u zivotu da podrzavam lagumdziju. udri gamad nacionalisticku :x kakvi primitivci, upadaju mu obojica u rijec,
Ma ja vala niti jednog ne podrzavam, kada se ne zna koji je veći krimos od njih!

Smuci se covjeku kada divi kakvi reketaši, korumpirani ublehaši i mafijaši odlučuju o budućnosti ove zemlje i sviju nas nesretnika u njoj! :(
Nije isto, ne možeš porediti nekog ko negira genocid i nekog ko ne negira. To izjednačavanje kriminalnim aktivnostima ne koristi ovoj zemlji.
Šteta što nije Zlatko bezobrazan kako je umio bit prema Tihiću u svojoj kućici, FTV-u. To me pojede kad ga vidim u ovakvom okruženju. Svaki od ovih sitnih seljačića SNSDovaca zucnut ne bi smjeli da Zlatko i ekipa konačno zavrnu rukave i počnu poso pravit po federaciji ...
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4096 Re: SDP

Post by Murisno1 »

suncica24 wrote: Ili radi za idola? :D
Pa naravno. Šta drugo može biti nego to 8-)
Razumijem tvoju logiku. Tražiti argument da je kriminalac neko ko nije u zatvoru ili pod sudskim postupkom može značiti samo da radiš za tog za kog se tvrdi da je kriminalac :D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4097 Re: SDP

Post by JThomas »

mislim, jel ti stvarno misliš da SDA pare iz rata mogu biti čiste, i da se uklapaju u tu tvoju furku koju furaš na svim temama najsposobniji opstaju, nevidljiva ruka tržišta i ti fazoni?
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4098 Re: SDP

Post by quasar »

Murisno1 wrote:
Pa evo molim, kumim, nekog od vas da konkretizuje njegovo kriminalno maslo. Kako, gdje, šta, kud? Kakav je njegov odnos prema uposlenicima? Kakav s partnerima? Jel znaš to ... de mi molim te reci. 8-)
Buraz, ja znam da sad kad bih ti dao u opstini ovjerene dokaze, da ti ne bi vjerovao pa me postedi punjenja stranica off topic pricom.
Sve drugacije sto ti kazem, bez dva svjedoka (a jelde, dzaba mi i da ih je 102) tebi ne pije vode. Ispada samo trač. Tebe da stvarno zanima ti bi to znao vec, ili cak vec i znas, ali smatras to "modernim vodjenjem posla", "tako se biznis radi", "stvarni tokovi novca" i sl.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4099 Re: SDP

Post by Murisno1 »

JThomas wrote:mislim, jel ti stvarno misliš da SDA pare iz rata mogu biti čiste, i da se uklapaju u tu tvoju furku koju furaš na svim temama najsposobniji opstaju, nevidljiva ruka tržišta i ti fazoni?
Šta pare iz rata? Šta ja imam s tim parama? Jel SDA imo lovu, jes. Jel je trošio i gdje treba i gdje ne treba - jes! Šta sad? Ko je sve slao pare, pojma nemam. Za šta, pojma nemam. Nema niko. Znam samo da je čudno što smo živi. Čega je posljedica to, Allah dragi zna...

Što se tiče filozofije da najsposobniji opstaju, šta je problem? Jel to nije tako? Bendaš li ti onog što pere prozore na semaforima?
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#4100 Re: SDP

Post by Walter76 »

Skijaš wrote:
Walter76 wrote:
Jeff Bingham wrote:prvi put u zivotu da podrzavam lagumdziju. udri gamad nacionalisticku :x kakvi primitivci, upadaju mu obojica u rijec,
Ma ja vala niti jednog ne podrzavam, kada se ne zna koji je veći krimos od njih!

Smuci se covjeku kada divi kakvi reketaši, korumpirani ublehaši i mafijaši odlučuju o budućnosti ove zemlje i sviju nas nesretnika u njoj! :(
Nije isto, ne možeš porediti nekog ko negira genocid i nekog ko ne negira. To izjednačavanje kriminalnim aktivnostima ne koristi ovoj zemlji.
Možda ne negira genocid, ali njegova izjava gdje bukvalno izjednačava ArmijuRBiH tj. stranu koja se BRANILA sa AGRESOROM, mi daje puno pravo da ga ITEKAKO SMATRAM GORIM OD DODIKA I OSTALIH!
Post Reply