Sarajevo shopping

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#4076 Re: Sarajevo shoping

Post by rinna0304 »

Đinajlu wrote:
rinna0304 wrote:jel neko vidjao ovakve helanke na ovaj fazon kod nas :D
Image
Đeš u tome?
hahah ma da ih nosam po kuci i ispod pantola :D dojadile mi crne xD pa bi nesto malo sarenije xD
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#4077 Re: Sarajevo shoping

Post by Ductus Holedocus »

Jessie B wrote:http://www.ivko-knits.com/#lookbook
Kod njih imaju tople štrample na taj fazon. Imaju trgovinu u Sarajevu ali ne znam baš kakav je izbor stvari.
jaooooooooo,gdje je ovo? Prelijepo :o
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#4078 Re: Sarajevo shoping

Post by Cossack »

Gdje kupiti farmerke dužine 36??? Help! :) U zadnje vrijeme to je nemoguća misija...
User avatar
Deep red
Posts: 314
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#4079 Re: Sarajevo shoping

Post by Deep red »

Moze savjet gdje da kupim boju za tkaninu? Hoću malo da osvjezim crne pantalone :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4080 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

Deep red wrote:Moze savjet gdje da kupim boju za tkaninu? Hoću malo da osvjezim crne pantalone :)

Odnesi u "Dugu" na Alifakovcu da ti ofarbaju, ja sam kupovala boju i u DMu i u Robotu neku spanjolsku i bila je OK prije prvog pranja :S Crna je u pitanju, znaci UZAS :S Bezveze sam pare bacila...
User avatar
Deep red
Posts: 314
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#4081 Re: Sarajevo shoping

Post by Deep red »

A jesi li stavljala sirce u zadnju vodu prilikom ispiranja, tad manje pusta boja?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4082 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

Deep red wrote:A jesi li stavljala sirce u zadnju vodu prilikom ispiranja, tad manje pusta boja?

Nisam, ali sam jedva izribala masinu od one boje, posebno onaj dio gdje se "ubacuje deterdzent" :S:S:S
Ma bolje odnijeti negdje da se covjek ne pegla, nije vise od 15 KM...mislis da i u BOSSu ili BOOSu farbaju takodjer, bio je cjenovnik na internetu...
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#4083 Re: Sarajevo shoping

Post by BIONA »

Ja sve sebi kod kuce farbam, u malo vecem lavoru :D jest' da kada poslije toga bude katastrofa, ali je lakse nju izribati nego da zeznem masinu!
I svaki put prezadovoljna rezultatom!
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#4084 Re: Sarajevo shoping

Post by BIONA »

Naspem pun lavor (mora biti malo dublji) vrele vode, i po uputstvu sipam boju i soli koliko vec ide. Potopim npr. jaknu, ali ne diram rukama nego jednom starom drvenom kasikom :-) :D i tako promijesam par puta, pa malo odstoji, pa opet promijesam itd. Bitno je da bude skroz potopljeno u vodi...
Nakon toga slijedi muka od ispiranja, ali sam stvarno svaki put zadovoljna rezultatom! Ali svakako ti zavisi i od materijala kojeg farbas!
User avatar
Deep red
Posts: 314
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#4085 Re: Sarajevo shoping

Post by Deep red »

BIONA :thumbup: pa gdje si kupila farbu?!
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#4086 Re: Sarajevo shoping

Post by BIONA »

U DM-u sam kupila crnu farbu, tamo je uvijek nadjem :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4087 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

BIONA wrote:U DM-u sam kupila crnu farbu, tamo je uvijek nadjem :)

I koliko su ti pranja izdrzale, recimo, pantole? :D
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#4088 Re: Sarajevo shoping

Post by BIONA »

Nisrin, farbala sam uglavnom jakne i jedan mantil...i uopste ne pusta boju...sve sam kontala da ce mi ostati po kosuljama i majcama ali se dobro drzi boja...uglavnom bolje od crne robe koju kupis i kada je skines sa sebe budes sva crna :D
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#4089 Re: Sarajevo shoping

Post by BIONA »

Nema na cemu, samo naprijed :D
presca
Posts: 62
Joined: 16/06/2012 21:47

#4090 Re: Sarajevo shoping

Post by presca »

Jojjj ja sam kupila sebi maicu neki dan obukla ju jucer ,naravno oprana i sve .I kada sam ju skinula sva crna od nje bila . Jos ne mogu da skinem kako treba tu boju .Uzas zivi . Imatel kakvu preporuku kako oprati :-) :lol: .Muz me zeza kaze ti odjednom pocrnila bez sunca . A meni uzasnooo jos budala ne obucem potkosulju ko velim vruce ce mi biti .
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#4091 Re: Sarajevo shoping

Post by BIONA »

E o tome ja pricam, a kada sebi ofarbam jaknu npr. nista se boja ne skida :)
User avatar
Deep red
Posts: 314
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#4092 Re: Sarajevo shoping

Post by Deep red »

E bas ti hvala, DM mi je pred zgradom.
Inace i ja imam super iskustva sa farbanjem kod kuce, samo sto sam ja kuhala stvari :lol: Farbala sam crne farmerke i pamucne majice, i bile su intenzivo crne. Boja je bas bila dugotrajna, nije pustala, nikad me nisu ofarbale Image
rossonera
Posts: 80
Joined: 25/02/2012 13:19

#4093 Re: Sarajevo shoping

Post by rossonera »

Da ne zna neko gdje se ima kupiti Neutro roberts deo stick (rozi) ne mogu ga naci nigdje, prosli put kupila u Mercatoru na Socijalnom, danas bila nema niti jednog :S Unaprijed hvala
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4094 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

kiki-miki wrote:Tražim i ja taj,samo dezodorans.Bilo u Mamčetu u ulici Koševo,ali više nema.
Ko je uopšte distributer njihovih proizvoda u BiH?

Meni rece u Mamcetu da svaki put sve manje uvoze :S da distributeri kazu da je nestalo i da ce se cak MOZDA i povuci! :(
Ne znam da pogledate u Merkatoru na Dobrinji...bilo je kao roll-on i kao dezodorans, a nisam nikad vidjela u stiku, to bi mi najvise odgovaralo...

Uvoznik je ORBICO, tako pise na mom dezicu :D
cvrcak i mrav
Posts: 157
Joined: 06/04/2012 20:19

#4095 Re: Sarajevo shoping

Post by cvrcak i mrav »

Nisrin wrote:
kiki-miki wrote:Tražim i ja taj,samo dezodorans.Bilo u Mamčetu u ulici Koševo,ali više nema.
Ko je uopšte distributer njihovih proizvoda u BiH?

Meni rece u Mamcetu da svaki put sve manje uvoze :S da distributeri kazu da je nestalo i da ce se cak MOZDA i povuci! :(
Ne znam da pogledate u Merkatoru na Dobrinji...bilo je kao roll-on i kao dezodorans, a nisam nikad vidjela u stiku, to bi mi najvise odgovaralo...

Uvoznik je ORBICO, tako pise na mom dezicu :D
Meni su u Mamcetu rekli da vise nema distributera za BIH
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4096 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

cvrcak i mrav wrote: Meni su u Mamcetu rekli da vise nema distributera za BIH

Treba vidjeti sa Orbicom, oni su uvoznici!
rossonera
Posts: 80
Joined: 25/02/2012 13:19

#4097 Re: Sarajevo shoping

Post by rossonera »

Nisrin wrote:
kiki-miki wrote:Tražim i ja taj,samo dezodorans.Bilo u Mamčetu u ulici Koševo,ali više nema.
Ko je uopšte distributer njihovih proizvoda u BiH?

Meni rece u Mamcetu da svaki put sve manje uvoze :S da distributeri kazu da je nestalo i da ce se cak MOZDA i povuci! :(
Ne znam da pogledate u Merkatoru na Dobrinji...bilo je kao roll-on i kao dezodorans, a nisam nikad vidjela u stiku, to bi mi najvise odgovaralo...

Uvoznik je ORBICO, tako pise na mom dezicu :D
Nisirin ja sam mislila na roll-on pogresno sam se izrazila, nadam se da ih nece povuci oni mi bas odgovaraju i pravo sam zadovoljna :( Nadam se pozitivnom odgovoru kiki-miki :-D
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#4098 Re: Sarajevo shoping

Post by anonimnaosoba »

da li još u Sport Life-u daju one kartice s popustom ? :D
NoaLada
Posts: 143
Joined: 11/02/2012 16:01

#4099 Re: Sarajevo shoping

Post by NoaLada »

Zna li neko da li još u Springfieldu traje popust? :)
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#4100 Re: Sarajevo shoping

Post by anonimnaosoba »

traje, bio sam ja u subotu i bio je popust :D

inače, pitanje odozgo još stoji :D
Post Reply