Milorad Dodik ALL ABOUT
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#4076 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
u najboljem entitetu na dunjaluku se trenutno ubrzano razmišlja kako da prejebu ohr ...
odjednom, svi pozivaju na razgovor, dogovor, samo oralno - ništa sila ... isl.
gdje je sve to bilo u zadnjih par ( dodinih ) godina ...
i onda kažu: netreba nam ohr ...
mada sam i ja skeptik da če bilo šta da se desi ali i ova sitnica pokazuje koliko još visimo na ohr uzici ....
a tek ona stvar oko sudija stranaca ...
dodik je največi krivac zašto ova zemlja ne izlazi iz blata ...
i ne samo dodik ...
odjednom, svi pozivaju na razgovor, dogovor, samo oralno - ništa sila ... isl.
gdje je sve to bilo u zadnjih par ( dodinih ) godina ...
i onda kažu: netreba nam ohr ...
mada sam i ja skeptik da če bilo šta da se desi ali i ova sitnica pokazuje koliko još visimo na ohr uzici ....
a tek ona stvar oko sudija stranaca ...
dodik je največi krivac zašto ova zemlja ne izlazi iz blata ...
i ne samo dodik ...
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#4077 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
negdje sam procitao da je bio i poziv na kolektivni strajk gladju radi zastite pc-a - eto vidite da je dodo dosljedan, obecao je da ce izvesti svoj narod iz BiH i hoce - gladovanjem ce ih preseliti na ahiret 
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#4078 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ti puža ...
dodo mu dođe kao moses ...
izbavit če svekoliki serbski narod iz ropstva u zemlji bosanskoj ...
i razdvojit če se rijeka drina da narod serbski prođe ( dodo če helikopterom) ...
i sklopit če se vode na službenike sipe ...
i narod serbski če četrdeset godina lutat po mačvi ...
i doči če na kraju u zemlju obečanu šumadiju ... ( narod )
dodo ima neku kolibicu na dedinju ... ( tek za krova nad glavom )

dodo mu dođe kao moses ...
izbavit če svekoliki serbski narod iz ropstva u zemlji bosanskoj ...
i razdvojit če se rijeka drina da narod serbski prođe ( dodo če helikopterom) ...
i sklopit če se vode na službenike sipe ...
i narod serbski če četrdeset godina lutat po mačvi ...
i doči če na kraju u zemlju obečanu šumadiju ... ( narod )
dodo ima neku kolibicu na dedinju ... ( tek za krova nad glavom )
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4079 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Kriza: RS popustila pod Inckovim pritiskom
Narodna skupština spremna je revidirati zaključke usvojene 14. maja. Incko ostaje nepokolebljiv...
06.06.2009. 08:17
Predsjednik Republike Srpske Rajko Kuzmanović najavio je da je delegacija koju bi činili predstavnici političkih stranaka u Narodnoj skupštini RS, s njim na čelu, spremna doći u Sarajevo i razgovarati s visokim predstavnikom Valentinom Inckom (Inzko) "u svakom trenutku".
Kako saznaje "Dnevni avaz", samo naizgled robusni prvaci RS poslali su niz pomirljivih poruka prema visokom predstavniku kako bi ga spriječili da djeluje u skladu sa svojim ovlastima.
Novo pismo
Kuzmanović je, prema tvrdnjama naših izvora, najavio da je NSRS spremna "revidirati" svoju rezoluciju od 14. maja, u kojoj se u pitanje dovode ovlasti prenesene na BiH.
Kako bi mu pomogao u tome, Incko je čelnicima RS jučer uputio novo pismo, u kojem na 20 primjera objašnjava zašto smatra da su zaključci NSRS ne samo neprihvatljivi i antidejtonski nego i iznimno opasni.
Prema informacijama našeg lista, visoki predstavnik odlučan je da u skorije vrijeme ne putuje u Banju Luku i posebno ne razgovara s premijerom RS Miloradom Dodikom. Prema nekim tumačenjima, ako bi se Incko zaputio u najveći grad u RS, to bi bilo protumačeno kao znak slabosti i njegov svojevrsni ultimatum NSRS bio bi obesmišljen.
Kako se to ne bi desilo, Incko je, kako nam je preneseno iz nekoliko izvora, eksplicitno odbio i sugestije posebno nekih evropskih diplomata u Sarajevu da razgovara u Banjoj Luci s prvacima RS.
Znak popuštanja
Kuzmanovićeva ponuda stoga se tumači kao spremnost na popuštanje i kompromis, ali Incko je, kako tvrde neki njegovi najbliži saradnici, čvrsto uvjeren da mjesta za kompromis nema, već da zaključci od 14. maja moraju biti poništeni.
Iako nije nijednom spomenuo da kani iskoristiti bonske ovlasti, upravo je to ono čega se zvaničnici RS boje.
Oni znaju da u Briselu sve više vlada mišljenje da su te ovlasti, kako nedavno reče Havijer Solana (javier), "prevaziđene", ali su i svjesni da se bitka bije u BiH, a ne u birokratskim briselskim krugovima.
Dodatno ih uznemirava Inckova odlučnost, pa je delegacija s Kuzmanovićem na čelu prvi korak RS ka popuštanju.
Pisao i Dodik
Premijer RS, nakon serije bukačkih izjava, poslao je vrlo pomirljivo pismo visokom predstavniku.
Kako saznajemo, i on, kao i Kuzmanović, spreman je na razgovore i promjenu stava.
Ipak, neki skeptici u OHR-u upozoravaju da treba vjerovati samo djelima premijera RS.
NEDAJ SE DODIIIIIIII !!!!!1
ustebe smo
nemogu da vjerujem da je DODI popustio ovi iz HABA3A nešt mute
........

Narodna skupština spremna je revidirati zaključke usvojene 14. maja. Incko ostaje nepokolebljiv...
06.06.2009. 08:17
Predsjednik Republike Srpske Rajko Kuzmanović najavio je da je delegacija koju bi činili predstavnici političkih stranaka u Narodnoj skupštini RS, s njim na čelu, spremna doći u Sarajevo i razgovarati s visokim predstavnikom Valentinom Inckom (Inzko) "u svakom trenutku".
Kako saznaje "Dnevni avaz", samo naizgled robusni prvaci RS poslali su niz pomirljivih poruka prema visokom predstavniku kako bi ga spriječili da djeluje u skladu sa svojim ovlastima.
Novo pismo
Kuzmanović je, prema tvrdnjama naših izvora, najavio da je NSRS spremna "revidirati" svoju rezoluciju od 14. maja, u kojoj se u pitanje dovode ovlasti prenesene na BiH.
Kako bi mu pomogao u tome, Incko je čelnicima RS jučer uputio novo pismo, u kojem na 20 primjera objašnjava zašto smatra da su zaključci NSRS ne samo neprihvatljivi i antidejtonski nego i iznimno opasni.
Prema informacijama našeg lista, visoki predstavnik odlučan je da u skorije vrijeme ne putuje u Banju Luku i posebno ne razgovara s premijerom RS Miloradom Dodikom. Prema nekim tumačenjima, ako bi se Incko zaputio u najveći grad u RS, to bi bilo protumačeno kao znak slabosti i njegov svojevrsni ultimatum NSRS bio bi obesmišljen.
Kako se to ne bi desilo, Incko je, kako nam je preneseno iz nekoliko izvora, eksplicitno odbio i sugestije posebno nekih evropskih diplomata u Sarajevu da razgovara u Banjoj Luci s prvacima RS.
Znak popuštanja
Kuzmanovićeva ponuda stoga se tumači kao spremnost na popuštanje i kompromis, ali Incko je, kako tvrde neki njegovi najbliži saradnici, čvrsto uvjeren da mjesta za kompromis nema, već da zaključci od 14. maja moraju biti poništeni.
Iako nije nijednom spomenuo da kani iskoristiti bonske ovlasti, upravo je to ono čega se zvaničnici RS boje.
Oni znaju da u Briselu sve više vlada mišljenje da su te ovlasti, kako nedavno reče Havijer Solana (javier), "prevaziđene", ali su i svjesni da se bitka bije u BiH, a ne u birokratskim briselskim krugovima.
Dodatno ih uznemirava Inckova odlučnost, pa je delegacija s Kuzmanovićem na čelu prvi korak RS ka popuštanju.
Pisao i Dodik
Premijer RS, nakon serije bukačkih izjava, poslao je vrlo pomirljivo pismo visokom predstavniku.
Kako saznajemo, i on, kao i Kuzmanović, spreman je na razgovore i promjenu stava.
Ipak, neki skeptici u OHR-u upozoravaju da treba vjerovati samo djelima premijera RS.
NEDAJ SE DODIIIIIIII !!!!!1
nemogu da vjerujem da je DODI popustio ovi iz HABA3A nešt mute
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#4080 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ne sad dodo ne popustaj niposto svi smo uz tebe, ne daj se dusmanima majku im bozju imperijalisticku 
a ako dodo popusti jel to znaci da nema onog strajka gladju, ja sam mislio poslije toga organizirati jedan beauty contest, mrsave manekenke i to ?
a ako dodo popusti jel to znaci da nema onog strajka gladju, ja sam mislio poslije toga organizirati jedan beauty contest, mrsave manekenke i to ?
- Nekako s proljeća
- Posts: 4797
- Joined: 01/12/2006 22:59
- Location: Pozdrav domovini!
#4081 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
De ba dalton...''majku im bozju '', vjerujem u nedostatku kontrole...
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#4082 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ma to ti je titina stara izreka "majku im bozju imperijalisticku"Nekako s proljeća wrote:![]()
De ba dalton...''majku im bozju '', vjerujem u nedostatku kontrole...
- Andrej4MRN7H
- Posts: 327
- Joined: 02/06/2009 18:08
- Location: Brüssel
- Contact:
#4083 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ispada tako sad da taj Dejtonski ne-sporazum,jedino zele oni koji su akteri rata!
Naravno da je taj nesporazum u Dejtonu bio iznuzden akt da se rat zaustavi,svjetski hostapleri su tu upleli svoje prste,lobirali novcem svako za svoga,ulozio se ogroman novac i izvrseni pritisci,najslabiji tada Bosanski muslimani(Bosnjaci) najvise su osjetili taj pritisak svjetskih kriminalaca lobista, i kada su Bosanci(ovdje mislim na patriote BiH),bili u nesto boljoj vojno i strateskoj poziciji da BiH oslobode od cetnicko ustaske bagre,SAD su tada zaprijetile bombardovanjem Bosanskih snaga.To sve znamo!
Ali tu bas lezi ta zamka i Gvordijev cvor ili lavirint putokjoza u svjetliju buducnost BiH.MZ ocito ovdje na terenu BiH eksperimentise,salju se drugorazredni politicari i poznavaoci stanja i istorije BiH,Srbi igraju na nacionalisticku kartu kao i uvijek,od agresora do zrtve vjesto igraju role,pokusavaju da strane poistovjete u svemu kao iste i stvaraju posao MZ-i,da oni imaju nekakvog posla i udjela u transformisanju,odnosno bistrenju stanja i politike na terenu.Zaradjuju novac,cine svoje karijere i stvari ne rijesavaju.Pat pozicija od Dejtonskog nesporazuma.Ova pozicija odgovara Dodiku da tumaci Dejton kako mu kurcu ceif,svojata prava srba na samootcijepljenje i uvuijek iznova pravi napeto stanje nacionalizama u BiH.
......Dejtonski nesporazum bi trebalo zaboravit,ako je bio samo razlog da rat stane i da se zaraceni vrate sporazumu.Zar on moze iz tog ratnog stanja da bude danas implementiran u stanje mira,i da mir ima pretece ekonomskog razvoja stanovnistva,vracanje stvari na svoje mjesto,povratak raseljenih,protjeranih itd.
U Dejtonu nije ucinjeno najvaznije; Da taj nesporazum bude samo osnova,a ne i nekakvo drzavno ustrojstvo,odnosno neustrojstvo u pravne okvire drzave,nije njime nigdje okarakterisan razlog,krivac nastalog stanja zbog cega je on uprilicen,nema u njemu ni zrtve rata,i konacno on je napravljen bas tako da bi cinio smutnju i trazio uvijek aktere sa strane,odnosno Amerike da sudjeluju u razobjasnjenjima u mnogim njegovim klauzulama..
Dejtonski nesporazum treba pod hitno skinuti,odreci ga se i odreci se posredovanja mnogim ostaplerima MZ-e i Amerike.
Ja licno zelim da se dogodi narod u BiH i ove nase politicare,kao u dijelu etnicki ociscene drzave,tako i u drugom dijelu,-da ih narod pod hitno smakne,jer ocito nakon 14 godina nije ucinjen nikakav pomak naprijed.
Naravno da je taj nesporazum u Dejtonu bio iznuzden akt da se rat zaustavi,svjetski hostapleri su tu upleli svoje prste,lobirali novcem svako za svoga,ulozio se ogroman novac i izvrseni pritisci,najslabiji tada Bosanski muslimani(Bosnjaci) najvise su osjetili taj pritisak svjetskih kriminalaca lobista, i kada su Bosanci(ovdje mislim na patriote BiH),bili u nesto boljoj vojno i strateskoj poziciji da BiH oslobode od cetnicko ustaske bagre,SAD su tada zaprijetile bombardovanjem Bosanskih snaga.To sve znamo!
Ali tu bas lezi ta zamka i Gvordijev cvor ili lavirint putokjoza u svjetliju buducnost BiH.MZ ocito ovdje na terenu BiH eksperimentise,salju se drugorazredni politicari i poznavaoci stanja i istorije BiH,Srbi igraju na nacionalisticku kartu kao i uvijek,od agresora do zrtve vjesto igraju role,pokusavaju da strane poistovjete u svemu kao iste i stvaraju posao MZ-i,da oni imaju nekakvog posla i udjela u transformisanju,odnosno bistrenju stanja i politike na terenu.Zaradjuju novac,cine svoje karijere i stvari ne rijesavaju.Pat pozicija od Dejtonskog nesporazuma.Ova pozicija odgovara Dodiku da tumaci Dejton kako mu kurcu ceif,svojata prava srba na samootcijepljenje i uvuijek iznova pravi napeto stanje nacionalizama u BiH.
......Dejtonski nesporazum bi trebalo zaboravit,ako je bio samo razlog da rat stane i da se zaraceni vrate sporazumu.Zar on moze iz tog ratnog stanja da bude danas implementiran u stanje mira,i da mir ima pretece ekonomskog razvoja stanovnistva,vracanje stvari na svoje mjesto,povratak raseljenih,protjeranih itd.
U Dejtonu nije ucinjeno najvaznije; Da taj nesporazum bude samo osnova,a ne i nekakvo drzavno ustrojstvo,odnosno neustrojstvo u pravne okvire drzave,nije njime nigdje okarakterisan razlog,krivac nastalog stanja zbog cega je on uprilicen,nema u njemu ni zrtve rata,i konacno on je napravljen bas tako da bi cinio smutnju i trazio uvijek aktere sa strane,odnosno Amerike da sudjeluju u razobjasnjenjima u mnogim njegovim klauzulama..
Dejtonski nesporazum treba pod hitno skinuti,odreci ga se i odreci se posredovanja mnogim ostaplerima MZ-e i Amerike.
Ja licno zelim da se dogodi narod u BiH i ove nase politicare,kao u dijelu etnicki ociscene drzave,tako i u drugom dijelu,-da ih narod pod hitno smakne,jer ocito nakon 14 godina nije ucinjen nikakav pomak naprijed.
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#4084 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
sve gore receno potpisuje, al je takodje sve receno vrlo lako reci a vrlo tesko uciniti .... a da ce narod u bosni nekoga smaknuti - pa mozda u jednoj polovini u drugoj sigurno neAndrej4MRN7H wrote:Ispada tako sad da taj Dejtonski ne-sporazum,jedino zele oni koji su akteri rata!
Naravno da je taj nesporazum u Dejtonu bio iznuzden akt da se rat zaustavi,svjetski hostapleri su tu upleli svoje prste,lobirali novcem svako za svoga,ulozio se ogroman novac i izvrseni pritisci,najslabiji tada Bosanski muslimani(Bosnjaci) najvise su osjetili taj pritisak svjetskih kriminalaca lobista, i kada su Bosanci(ovdje mislim na patriote BiH),bili u nesto boljoj vojno i strateskoj poziciji da BiH oslobode od cetnicko ustaske bagre,SAD su tada zaprijetile bombardovanjem Bosanskih snaga.To sve znamo!
Ali tu bas lezi ta zamka i Gvordijev cvor ili lavirint putokjoza u svjetliju buducnost BiH.MZ ocito ovdje na terenu BiH eksperimentise,salju se drugorazredni politicari i poznavaoci stanja i istorije BiH,Srbi igraju na nacionalisticku kartu kao i uvijek,od agresora do zrtve vjesto igraju role,pokusavaju da strane poistovjete u svemu kao iste i stvaraju posao MZ-i,da oni imaju nekakvog posla i udjela u transformisanju,odnosno bistrenju stanja i politike na terenu.Zaradjuju novac,cine svoje karijere i stvari ne rijesavaju.Pat pozicija od Dejtonskog nesporazuma.Ova pozicija odgovara Dodiku da tumaci Dejton kako mu kurcu ceif,svojata prava srba na samootcijepljenje i uvuijek iznova pravi napeto stanje nacionalizama u BiH.
......Dejtonski nesporazum bi trebalo zaboravit,ako je bio samo razlog da rat stane i da se zaraceni vrate sporazumu.Zar on moze iz tog ratnog stanja da bude danas implementiran u stanje mira,i da mir ima pretece ekonomskog razvoja stanovnistva,vracanje stvari na svoje mjesto,povratak raseljenih,protjeranih itd.
U Dejtonu nije ucinjeno najvaznije; Da taj nesporazum bude samo osnova,a ne i nekakvo drzavno ustrojstvo,odnosno neustrojstvo u pravne okvire drzave,nije njime nigdje okarakterisan razlog,krivac nastalog stanja zbog cega je on uprilicen,nema u njemu ni zrtve rata,i konacno on je napravljen bas tako da bi cinio smutnju i trazio uvijek aktere sa strane,odnosno Amerike da sudjeluju u razobjasnjenjima u mnogim njegovim klauzulama..
Dejtonski nesporazum treba pod hitno skinuti,odreci ga se i odreci se posredovanja mnogim ostaplerima MZ-e i Amerike.
Ja licno zelim da se dogodi narod u BiH i ove nase politicare,kao u dijelu etnicki ociscene drzave,tako i u drugom dijelu,-da ih narod pod hitno smakne,jer ocito nakon 14 godina nije ucinjen nikakav pomak naprijed.
-
Orbini
- Posts: 1100
- Joined: 26/07/2003 00:00
#4085 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Sranje,...
Koje hebeno popustanje sada, zatalasali, skoro zapoceli krizu,... - i na kraju spori povratak na isto.
I sad bi trebali kao biti sretni sto su ipak odlucili nastaviti istu politiku kao i dosadasnjih godina. A MZ sretna sto se sve zavrsilo dobro, nisu se obrukali pa ubuduce nece cackati mecku.
Sta je sljedece - referendum naroda o prihvatanju ili neprihvatanju nekih odluka MZ, sa usputnim birokratskim zavlacenjem od par mjeseci od skupstine do opstinskih nivoa vlasti?
Ovako RS samo sebi dize cjenu, i porucuje kako pritisci i konstitutivnost i ostalih na djelu nece ici lako.
kiky
AKo MZ ima imalo pameti, trebala bi inicirati promjene u zakonodavstvu i sistemu pa da se ovakve epizode vise ne ponavljaju. Ili ce i dalje impotentno.
U ovoj zemlji najvise dobije onaj ko najvise talasa i ko se najvise qrci.
Koje hebeno popustanje sada, zatalasali, skoro zapoceli krizu,... - i na kraju spori povratak na isto.
I sad bi trebali kao biti sretni sto su ipak odlucili nastaviti istu politiku kao i dosadasnjih godina. A MZ sretna sto se sve zavrsilo dobro, nisu se obrukali pa ubuduce nece cackati mecku.
Sta je sljedece - referendum naroda o prihvatanju ili neprihvatanju nekih odluka MZ, sa usputnim birokratskim zavlacenjem od par mjeseci od skupstine do opstinskih nivoa vlasti?
Ovako RS samo sebi dize cjenu, i porucuje kako pritisci i konstitutivnost i ostalih na djelu nece ici lako.
kiky
Ma kakav Dodik, on je samo pojedinac, ode li on doalzi sljedeci isti ako en i gori. Krivac je sistem koji dopusta ovakvu slobodu entitetima i politicarima. Dodik sam odjeluje u okviru svojih zakonskih okvira, - znaci treba mjenjati zakon.dodik je največi krivac zašto ova zemlja ne izlazi iz blata ...
i ne samo dodik ...
AKo MZ ima imalo pameti, trebala bi inicirati promjene u zakonodavstvu i sistemu pa da se ovakve epizode vise ne ponavljaju. Ili ce i dalje impotentno.
U ovoj zemlji najvise dobije onaj ko najvise talasa i ko se najvise qrci.
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#4086 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
jedan manje problem i jedna manje veza s rusimaPlin: BiH ne ovisi više o Rusima
06.06.2009. 19:00
Kompanije BH-Gas i E.ON Ruhrgas potpisale su Okvirni sporazum o suradnji, koji će omogućiti da BiH ima mogućnost kupnje plina za BH tržište i od drugog isporučitelja. BH-Gas je, kako ističu iz te kompanije, uspostavio izuzetnu suradnju s E.ON Ruhrgasom, jednom od vodećih kompanija za plin u Europi, koja je rezultirala alternativnom nabavom prirodnog plina u vrijeme "plinske krize" početkom ove godine
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#4087 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
11.06. 
ukoliko valentin sad ne odigra kako je krenuo ( a krenuo je opako ) od daytona nema više ništa ...
ukoliko valentin sad ne odigra kako je krenuo ( a krenuo je opako ) od daytona nema više ništa ...
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#4088 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
kiky wrote:11.06.
ukoliko valentin sad ne odigra kako je krenuo ( a krenuo je opako ) od daytona nema više ništa ...
nece se nista desiti..medjunarodna zajednica je nejedinstvena i velikosrbi znaju tu njihovu slabost i nastavit ce sa omalovazavanjem i opstrukcijom BIH...EU(citaj par jacih evropskih zemalja) nisu jos definitivno pristali na trajni opstanak BIH kao drzave..oni se jos vagaju i podjela BIH i novi rat je jedna od opcija...znaju to velikosrbi zato i rade ovo sto rade...pisljiva EU je nakon Americkog konacnog stava da je Kosovo nezavisno,izracunala da se srbija moze namiriti i smiriti jedino sa rs-om kao drzavom u drzavi u prvoj fazi a kasnije podjelom BIH u drugoj....medjutim stagnacija drustva nije pogodila svoj cilj(ekonomsko i biolosko unistenje bosnjaka,koji cine nadpolovicnu vecinu BIH stanovnistva) i sad je problem...tog famoznog 11 Juna(a bilo je tih famoznih datuma kamara) ce se naci neki srednji put da ce dodik obecati da ce skupstina nekad u buducnosti izmijeniti(ne ponistiti) neke tacke skupstinske odluke i to je to....rat je na cekanju...idemo dalje....
-
7cokanja
- Posts: 527
- Joined: 18/03/2009 00:19
#4089 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
zavrzlama wrote:kiky wrote:11.06.
ukoliko valentin sad ne odigra kako je krenuo ( a krenuo je opako ) od daytona nema više ništa ...
nece se nista desiti..medjunarodna zajednica je nejedinstvena i velikosrbi znaju tu njihovu slabost i nastavit ce sa omalovazavanjem i opstrukcijom BIH...EU(citaj par jacih evropskih zemalja) nisu jos definitivno pristali na trajni opstanak BIH kao drzave..oni se jos vagaju i podjela BIH i novi rat je jedna od opcija...znaju to velikosrbi zato i rade ovo sto rade...pisljiva EU je nakon Americkog konacnog stava da je Kosovo nezavisno,izracunala da se srbija moze namiriti i smiriti jedino sa rs-om kao drzavom u drzavi u prvoj fazi a kasnije podjelom BIH u drugoj....medjutim stagnacija drustva nije pogodila svoj cilj(ekonomsko i biolosko unistenje bosnjaka,koji cine nadpolovicnu vecinu BIH stanovnistva) i sad je problem...tog famoznog 11 Juna(a bilo je tih famoznih datuma kamara) ce se naci neki srednji put da ce dodik obecati da ce skupstina nekad u buducnosti izmijeniti(ne ponistiti) neke tacke skupstinske odluke i to je to....rat je na cekanju...idemo dalje....
..ctnicka retorika i zahtjevi nikada nisu bili problem za opstanak BiH kao drzave, a u samom pocetku i kao Republike Bosne i Hercegovine,niti je to svijet ili EU i USA, oni su svoju podrsku Nezavisnoj, Republici Bosni i Hercegovini ocitovali vise nego jednom, pocev od samih zakljucaka i smjernica Badinterove komisije, pa preko Rezolucija Savjeta Bezbjednosti UN-a, 752 (1992), 757 (1992) 762 (1992), 819 (1993), 838 (1993) , vec je to iskljucivo uloga takozvanih "nasih" predstavnika, pocev od A. Izetbegovica, preko S. Tihica, , H. Silajdzica, Z. Lagumdije itd. itd., nazalost, lista je predugacka ! Samo njihovi potpisi i ignorisanje pravila medjunarodnog prava i dovodjenje u "legalu" onih koji su u stvari i po svim medjunarodnim zakonima, ilegala, su unistavali i unistavaju drzavu i danas, a nikakav Dodo i njegova bulumenta ! Osvrnite se samo na zadnji pokusaj "zamazivanja ociju" javnosti, hocu reci, kobajagi donosenje rezolucije ili programa stranke SDA, u kojoj se oni pozivaju na Republiku BiH, danas, kad su sve ucinili da tog oblika drzave u svakom mogucem pogledu nestane sa lica zemlje ! A, da bi slucaj bio jos interesantniji, ista teza , o Republici BiH, se odjednom pojavljuje i kroz saopstenja takozvane socijaldemokratske partije, a u stvari samo jos jednog "legla" autokratskog jednoumlja, zvane SDP ! Nazalost, samo jos jedno izbezumljivanje naroda, i nista vise ! Dodo i cetnici ce dobiti ono sto traze a iz jedostavnog razloga, jer oni gore imenovani, takozvani "nasi", nisu nista drugo do Dodovi poslusnici i saradnici !
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#4090 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nije tacno.....BIH je trebala za 15 dana pasti pod JNA i cetnickim hordama iz srbije i domacih kvislinga..nije pala..a sad pogotovo nece...Dio EU antibosanski nastrojene(citaj Islamofobicne) udahnjuje mrtvacu(velkiksrpskom elementu u BIH) uzaludno zrak u pluca..ali mrtvac je mrtvac...velikosrbi nemaju ljudi,morala ni opstu medjunarodnu podrsku da bi i milimetar BIH pripojili srbiji...frustracije i opstrukcije BIH su jedino oruzje...samo ce se to kasnije vratiti kao bumerang.....ne zuri se nikom sve ce to leci na rudu..da veliksrbima ide kako planiraju ..nebi oni ovoliko frustracija i halabuke pravili...vrijeme radi za BIH...samo opusteno7cokanja wrote:zavrzlama wrote:kiky wrote:11.06.
ukoliko valentin sad ne odigra kako je krenuo ( a krenuo je opako ) od daytona nema više ništa ...
nece se nista desiti..medjunarodna zajednica je nejedinstvena i velikosrbi znaju tu njihovu slabost i nastavit ce sa omalovazavanjem i opstrukcijom BIH...EU(citaj par jacih evropskih zemalja) nisu jos definitivno pristali na trajni opstanak BIH kao drzave..oni se jos vagaju i podjela BIH i novi rat je jedna od opcija...znaju to velikosrbi zato i rade ovo sto rade...pisljiva EU je nakon Americkog konacnog stava da je Kosovo nezavisno,izracunala da se srbija moze namiriti i smiriti jedino sa rs-om kao drzavom u drzavi u prvoj fazi a kasnije podjelom BIH u drugoj....medjutim stagnacija drustva nije pogodila svoj cilj(ekonomsko i biolosko unistenje bosnjaka,koji cine nadpolovicnu vecinu BIH stanovnistva) i sad je problem...tog famoznog 11 Juna(a bilo je tih famoznih datuma kamara) ce se naci neki srednji put da ce dodik obecati da ce skupstina nekad u buducnosti izmijeniti(ne ponistiti) neke tacke skupstinske odluke i to je to....rat je na cekanju...idemo dalje....
..ctnicka retorika i zahtjevi nikada nisu bili problem za opstanak BiH kao drzave, a u samom pocetku i kao Republike Bosne i Hercegovine,niti je to svijet ili EU i USA, oni su svoju podrsku Nezavisnoj, Republici Bosni i Hercegovini ocitovali vise nego jednom, pocev od samih zakljucaka i smjernica Badinterove komisije, pa preko Rezolucija Savjeta Bezbjednosti UN-a, 752 (1992), 757 (1992) 762 (1992), 819 (1993), 838 (1993) , vec je to iskljucivo uloga takozvanih "nasih" predstavnika, pocev od A. Izetbegovica, preko S. Tihica, , H. Silajdzica, Z. Lagumdije itd. itd., nazalost, lista je predugacka ! Samo njihovi potpisi i ignorisanje pravila medjunarodnog prava i dovodjenje u "legalu" onih koji su u stvari i po svim medjunarodnim zakonima, ilegala, su unistavali i unistavaju drzavu i danas, a nikakav Dodo i njegova bulumenta ! Osvrnite se samo na zadnji pokusaj "zamazivanja ociju" javnosti, hocu reci, kobajagi donosenje rezolucije ili programa stranke SDA, u kojoj se oni pozivaju na Republiku BiH, danas, kad su sve ucinili da tog oblika drzave u svakom mogucem pogledu nestane sa lica zemlje ! A, da bi slucaj bio jos interesantniji, ista teza , o Republici BiH, se odjednom pojavljuje i kroz saopstenja takozvane socijaldemokratske partije, a u stvari samo jos jednog "legla" autokratskog jednoumlja, zvane SDP ! Nazalost, samo jos jedno izbezumljivanje naroda, i nista vise ! Dodo i cetnici ce dobiti ono sto traze a iz jedostavnog razloga, jer oni gore imenovani, takozvani "nasi", nisu nista drugo do Dodovi poslusnici i saradnici !
-
ekvivalent
- Posts: 461
- Joined: 28/12/2008 21:05
#4091 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
upravo ova frustracija je najbolja stvar za opstanak ove drzave
dodikova retorika dotakla je zid
srbi u manjem entitetu ne znaju sta da misle
izludio ih je konstantnom pricom o drzavi,secesiji,referendumima klincima palcima
a nista
dok se ruske pare od prodatih preduzeca trose
i to kako je krenulo jednim ubrzanim tempom,zivo me zanima kako ce dodik pravdati drzavu BiH penzionerima u manjem entitetu kad penzije budu kasnile 6 mjeseci,ili kad skolstvo i zdravstvo budu primali plate u vrecema cementa
na koncu ce shvatit da je jedini pravi put jaka drzava BiH
s druge strane
incko je dobio punu podrsku pic-a,americke administacije,najjacih europskih vlada,sanader daje smislene izjave
tokovi su dobri
iskreno pozelio bih jos jedno 7 mjeseci dodika na vlasti u manjem entitetu
da im pare potrosi i pamet jos malo razvuce
poslije ce lakse prihvatiti realnost
dodikova retorika dotakla je zid
srbi u manjem entitetu ne znaju sta da misle
izludio ih je konstantnom pricom o drzavi,secesiji,referendumima klincima palcima
a nista
dok se ruske pare od prodatih preduzeca trose
i to kako je krenulo jednim ubrzanim tempom,zivo me zanima kako ce dodik pravdati drzavu BiH penzionerima u manjem entitetu kad penzije budu kasnile 6 mjeseci,ili kad skolstvo i zdravstvo budu primali plate u vrecema cementa
s druge strane
incko je dobio punu podrsku pic-a,americke administacije,najjacih europskih vlada,sanader daje smislene izjave
tokovi su dobri
iskreno pozelio bih jos jedno 7 mjeseci dodika na vlasti u manjem entitetu
da im pare potrosi i pamet jos malo razvuce
poslije ce lakse prihvatiti realnost
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#4092 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ja sam, još uvijek, skeptik popitanju valentina i ohr-a ali ako hoče nešto to moraju sad ...
ako sad ništa ne urade bit če to jako loša poruka za građane bih i svašta je poslije toga moguče ...
ako sad ništa ne urade bit če to jako loša poruka za građane bih i svašta je poslije toga moguče ...
- nuernberg
- Posts: 403
- Joined: 27/01/2009 14:49
- Location: U trezoru tvoje banke
#4093 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Dodik je nas PLACENIK
Bosni ne trebaju nikakvi lobisti nikakvi bakraci... Dodik sve radi sto je dobro za BiH,samo sto to nasi sunarodnici Bosanski srbi jos nisu skuzili
Bosni ne trebaju nikakvi lobisti nikakvi bakraci... Dodik sve radi sto je dobro za BiH,samo sto to nasi sunarodnici Bosanski srbi jos nisu skuzili
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#4094 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
pa i ja stalno govorim ne dirajte dodu pustite covjeka da radi, kako god okrenes moze samo biti dobro za bosnu - u retrospektivi bit cemo mu zahvalni
Snažan otporSNSD traži izlaz i kompromisno rješenje
Vladajući SNSD će preoblikovanjem zaključaka u neobavezujuću formu pokušati napraviti kompromis sa Uredom visokog predstavnika • Sporni dijelovi će biti izbačeni
Poslanici Saveza nezavisnih socijaldemokrata u Narodnoj skupštini Republike Srpske mogli bi zaključke NSRS-a o preispitivanju prenosa nadležnosti sa entiteta na državu preoblikovati i proglasiti neobavezujućim preporukama. Na taj način vladajuća partijaće ponuditi izlazno rješenje iz situacije nastale nakon što je visoki predstavnik za BiH Valentin Inzko tražio stavljanje van snage skupštinskih zaključaka koje je OHR okarakterisao kao antidejtonske i antidržavne.
Inzkovo novo pismo
Na taj način vladajućI SNSD pokušat će poslati signal spremnosti na kompromis sa visokim predstavnikom. Istovremeno, dužnosnici Republike Srpske, poput entitetskog predsjednika
Rajka Kuzmanovića, šalju signale kako su spremni doći u Sarajevo na razgovor sa Inzkom te neke od spornih tačaka, eventualno, potpuno izbaciti iz preporuka koje neće imati formalnu snagu niti biti
obavezujuće za vlasti RS-a. Kuzmanović nije pojasnio koji su to možda sporni dijelovi.
Predsjednik Narodne skupštine RS-a Igor Radojičić rekao je jučer novinarima u Banjoj Luci da se još čeka odgovor Inzka koji je jučer opet pisao poslanicima NSRS-a. Sadržaj pisma nije poznat.
Portparol OHR-a Mario Brkić nije želio komentirati korespondenciju te dodao da se nastavlja komunikacija visokog predstavnika s vlastima RS-a.
Da će vladajućI SNSD pokušati naći izlaznu varijantu i reterirati sa svojih stavova, predsjednika
Demokratske stranke Draga na Čavića ne iznenađuje.
"Navedite mi ijednu političku temu u protekle tri godine koju SNSD nije otvorio, a zatim
povukao. Recimo, referendum o otcjepljenju na kraju je postao neka vrsta ankete, a zaključci NSRS-a će postati preporuke. To govori o principijelnosti njihove politike", kazao je Čavić za Oslobođenje, dodavši kako ne zna može li doći do razgovora između OHR-a i NSRS-a.
- To zavisi od visokog predstavnika. Njegovo pismo je zaista smanjilo ma nevarski prostor. On je eksplicitno tražio poništenje zaključaka i tu nema druge opcije. Je li OHR promijenio stav, ne znam - dodao je predsjednik DP-a.
Da SNSD neće imati podršku opozicije, govori i stav nekadašnjih koalicionih partnera iz Partije demokratskog progresa, koji najavljuju kako neće dati podršku bilo kakvom rješenju u kojem bi NSRS ili bilo koja druga entitetska institucija bila ponižena.
- Naprotiv, takvo rješenje imaće snažan otpor u PDP-u u mjeri i kapacitetu koji imamo u Parlamentu RS-a, rekao je u Bijeljini izvršni direktor stranke Gavrilo Antonić agenciji Srna, dodajući kako je odluka na
SNSD-u i Vladi RS-a.
- U potpunosti stojimo iza našeg zaključka da se jednom godišnje, prije usvajanja budžeta,
poslanici informišu o efektima djelovanja prenesenih nadležnosti - rekao je Antonić.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#4095 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
velikosrbi nemaju sta da izgube....ako MZ ostane pri stavu da se ponisti skupstinska odluka, svakako su je srpski poslalnici neustavno donijeli i pokusali promijeniti....A AKO MZ popusti i dozvoli velikosrbima da se skupstinska odluka samo revizira ,e tu su oni opet nesto dobili....sve je to prljava igra, jer srpski politicari i mentori iz srbije nece nikad prihvatiti da rs ostane u drzavi BIH,tako da ih svaka konfrontacija nista ne kosta,udaljavaju sopstveni narod od BIH, smanjuju mogucnost suziviota i drze taj isti narod u euforiji antibosanstva i svjetske zavjere protiv srpskog naroda...a takav narod je lako kasnije gurnut u rat ili kolektivno iseliti iz BIH ako sta krene naopako..
svjesni su i sami srbi u BIH gdje ih vodi ova politika..ali su ih njihovi politicari tokom rata i poslije rata toliko izmanipulisali,osramotili i zavadaili sa svim da oni jednostavno nemaju snage za neki zdrav i razuman pristup i povratak BIH...oni znaju da je secesija rs-a jedini nacin da pobjegnu od vlastite sramote jer su velikosrbi uspjeli srbima u BIH ,BIH prikazati kao srpskog krvnog neprijatelja..i sad je lako istim upravljati...imama osjecaj da je scenario secesije vec uhvatio maha i da ce dodik i srbija pretvoriti BIH srbe u pobunjenicku skupinu i gurnuti u konfrontaciju sa MZ i ostalim gradjanima u BIH...nazad nema....sukob je na cekanju...svi to znaju ali se svako boji da to javno prizna....velikosrbi moraju nesto poduzeti prije NATO vjezbe u Septembru..jer nije to vjezba ko vjezba...cut ce se
svjesni su i sami srbi u BIH gdje ih vodi ova politika..ali su ih njihovi politicari tokom rata i poslije rata toliko izmanipulisali,osramotili i zavadaili sa svim da oni jednostavno nemaju snage za neki zdrav i razuman pristup i povratak BIH...oni znaju da je secesija rs-a jedini nacin da pobjegnu od vlastite sramote jer su velikosrbi uspjeli srbima u BIH ,BIH prikazati kao srpskog krvnog neprijatelja..i sad je lako istim upravljati...imama osjecaj da je scenario secesije vec uhvatio maha i da ce dodik i srbija pretvoriti BIH srbe u pobunjenicku skupinu i gurnuti u konfrontaciju sa MZ i ostalim gradjanima u BIH...nazad nema....sukob je na cekanju...svi to znaju ali se svako boji da to javno prizna....velikosrbi moraju nesto poduzeti prije NATO vjezbe u Septembru..jer nije to vjezba ko vjezba...cut ce se
- nuernberg
- Posts: 403
- Joined: 27/01/2009 14:49
- Location: U trezoru tvoje banke
#4096 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
zasto nije vjezba ko vjezba??zavrzlama wrote:velikosrbi nemaju sta da izgube....ako MZ ostane pri stavu da se ponisti skupstinska odluka, svakako su je srpski poslalnici neustavno donijeli i pokusali promijeniti....A AKO MZ popusti i dozvoli velikosrbima da se skupstinska odluka samo revizira ,e tu su oni opet nesto dobili....sve je to prljava igra, jer srpski politicari i mentori iz srbije nece nikad prihvatiti da rs ostane u drzavi BIH,tako da ih svaka konfrontacija nista ne kosta,udaljavaju sopstveni narod od BIH, smanjuju mogucnost suziviota i drze taj isti narod u euforiji antibosanstva i svjetske zavjere protiv srpskog naroda...a takav narod je lako kasnije gurnut u rat ili kolektivno iseliti iz BIH ako sta krene naopako..
svjesni su i sami srbi u BIH gdje ih vodi ova politika..ali su ih njihovi politicari tokom rata i poslije rata toliko izmanipulisali,osramotili i zavadaili sa svim da oni jednostavno nemaju snage za neki zdrav i razuman pristup i povratak BIH...oni znaju da je secesija rs-a jedini nacin da pobjegnu od vlastite sramote jer su velikosrbi uspjeli srbima u BIH ,BIH prikazati kao srpskog krvnog neprijatelja..i sad je lako istim upravljati...imama osjecaj da je scenario secesije vec uhvatio maha i da ce dodik i srbija pretvoriti BIH srbe u pobunjenicku skupinu i gurnuti u konfrontaciju sa MZ i ostalim gradjanima u BIH...nazad nema....sukob je na cekanju...svi to znaju ali se svako boji da to javno prizna....velikosrbi moraju nesto poduzeti prije NATO vjezbe u Septembru..jer nije to vjezba ko vjezba...cut ce se
jeli mislis sprema sa sprema... ono dodika da lincuju??:)
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#4097 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ma kakvo lincovanje - vjezba NATO kraj banja luke na mjestu gdje je oluja zaustavljena, cisto onako da se kaze "doslo se do ovdje, a moze se i dalje u slucaju potrebe"
- nuernberg
- Posts: 403
- Joined: 27/01/2009 14:49
- Location: U trezoru tvoje banke
#4098 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nebojša Radmanović
"Potreban je direktan razgovor s Inzkom"
Izvršni odbor Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) smatra da ne treba održati sjednicu Narodne skupštine RS o promjeni zaključaka parlamenta o efektima prenosa nadležnostima sa RS na BiH, na bazi pisama koje je visoki predstavnik uputio zvaničnicima Srpske, rekao je predsjednik IO SNSD-a Nebojša Radmanović.
Foto: Arhiv
Foto: Arhiv
"IO SNSD-a smatra da Narodna skupština RS ne treba raspravljati o promjeni zaključaka na bazi pisama koje je dobila i zadužuje svoje članove u parlamentu da insistiraju na direktnom razgovoru sa visokim predstavnikom u BiH Valentinom Inzkom. U tom smislu IO podržava aktivnosti koje je prethodnih dana imao predsjednik parlamenta Igor Radojičić", rekao je Radmanović novinarima u Banjaluci nakon sjednice IO.
Radmanović je dodao da je IO SNSD-a zaključio da je Narodna skupština RS u okviru svojih nadležnosti usvojila zaključke o efektima prenosa nadležnosti sa RS na BiH i da oni nisu antidejtonski niti su motivisani antidejtonskim namjerama.
"Zaključci su u skladu sa Dejtonskim mirovnim sporazumom i rezultat su višegodišnjih analiza više vlada RS", rekao je Radmanović.
Izrazivši očekivanje da će se Inzko odazvati Radojičićevom pozivu i doći u Banjaluku, Radmanović je ponovo pozvao visokog predstavnika da dođe i narodnim poslanicima obrazloži svoje dileme zamjerke i u direktnom razgovoru s njima riješi pitanje.
Na pitanje da li očekuje da će Inzko posegnuti za bonskim ovlaštenjima u slučaju da parlament RS ne ukine zaključke, Radmanović je naveo da su bonska ovlaštenja neprimjerena trenutku razvoja BiH, pogotovo njenom putu u EU.
"To je antidemokratski, a EU je u cjelini jedna demokratska zajednica. U tom smislu mislim da je potpuno deplasirano ponovo povlačiti bonska ovlašćenja, kada smo na kraju aplikacije za kandidatski status i na pragu bezviznog režima", rekao je Radmanović.
On je rekao da SNSD već nekoliko godina ima jasan stav da treba raditi na demokratizaciji društva i da su ljudi u BiH za to sposobni zbog čega, kako je naveo, nije potrebna Kancelarija visokog predstavnika kao naredbodavno tijelo.
Radmanović je dodao da SNSD ostaje pri svojim ranije iznesenim opredjeljenjima da članovi stranke rade na izvršavanju reformi koje su potrebne BiH za, što je moguće brže, priključenje Evropskoj uniji.
"U tom smislu SNSD pohvaljuje i svoje članove u organima BiH i one druge koji su glasali za brojne zakone i druge odluke koje dovode do ispunjavanja uslova za bezvizni režim i koji vodi ka brzoj transformaciji Kancelarije visokog predstavnika. SNSD poziva i druge političke partije u BiH da i ubuduće pridruže ovim aktivnostima koje će građanima BiH obezbijediti članstvo u EU", naveo je Radmanović.
Predsjednik Narodne skupštine RS Igor Radojičić potvrdio je da je prije dva dana dobio dva pisma od visokog predstavnika, ali nije želio da komentariše njihovu sadržinu, jer to nije učinio ni OHR.
"Sutra ću o njihovom sadržaju upoznati svoje kolege u parlamentu i nadam se da ćemo nastaviti konsultacije, kako unutar Narodne skupštine RS, tako i sa predstavnicima međunarodne zajednice", rekao je Radojičić.
On je najavio da će sutra u Banjaluci boraviti tri ambasadora i da će jedna od tema vjerovatno biti i skupštinski zaključci, čime se, kako je rekao, nastavljaju konsultacije, kako unutar Narodne skupštine RS, tako i sa predstavnicima međunarodne zajednice.
hahahhahaha za mene je ovo da izvinete
Yebada ... yebe lud zbunjeng
Ovdje pokusavaju da izvuku na vremenu samo kakvom vremenu?????
Promjenice oni nesto i reci OK je... samo neka odluka bude po njihovom a vidjecemo sta ce Inzko da uradi ako popusti ja sam izgubio nadu i vjeru u OHR.....
Onda treba poceti negirati OHR i sa nase strane i onda da se to jednom zauvijek rascisti..
"Potreban je direktan razgovor s Inzkom"
Izvršni odbor Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) smatra da ne treba održati sjednicu Narodne skupštine RS o promjeni zaključaka parlamenta o efektima prenosa nadležnostima sa RS na BiH, na bazi pisama koje je visoki predstavnik uputio zvaničnicima Srpske, rekao je predsjednik IO SNSD-a Nebojša Radmanović.
Foto: Arhiv
Foto: Arhiv
"IO SNSD-a smatra da Narodna skupština RS ne treba raspravljati o promjeni zaključaka na bazi pisama koje je dobila i zadužuje svoje članove u parlamentu da insistiraju na direktnom razgovoru sa visokim predstavnikom u BiH Valentinom Inzkom. U tom smislu IO podržava aktivnosti koje je prethodnih dana imao predsjednik parlamenta Igor Radojičić", rekao je Radmanović novinarima u Banjaluci nakon sjednice IO.
Radmanović je dodao da je IO SNSD-a zaključio da je Narodna skupština RS u okviru svojih nadležnosti usvojila zaključke o efektima prenosa nadležnosti sa RS na BiH i da oni nisu antidejtonski niti su motivisani antidejtonskim namjerama.
"Zaključci su u skladu sa Dejtonskim mirovnim sporazumom i rezultat su višegodišnjih analiza više vlada RS", rekao je Radmanović.
Izrazivši očekivanje da će se Inzko odazvati Radojičićevom pozivu i doći u Banjaluku, Radmanović je ponovo pozvao visokog predstavnika da dođe i narodnim poslanicima obrazloži svoje dileme zamjerke i u direktnom razgovoru s njima riješi pitanje.
Na pitanje da li očekuje da će Inzko posegnuti za bonskim ovlaštenjima u slučaju da parlament RS ne ukine zaključke, Radmanović je naveo da su bonska ovlaštenja neprimjerena trenutku razvoja BiH, pogotovo njenom putu u EU.
"To je antidemokratski, a EU je u cjelini jedna demokratska zajednica. U tom smislu mislim da je potpuno deplasirano ponovo povlačiti bonska ovlašćenja, kada smo na kraju aplikacije za kandidatski status i na pragu bezviznog režima", rekao je Radmanović.
On je rekao da SNSD već nekoliko godina ima jasan stav da treba raditi na demokratizaciji društva i da su ljudi u BiH za to sposobni zbog čega, kako je naveo, nije potrebna Kancelarija visokog predstavnika kao naredbodavno tijelo.
Radmanović je dodao da SNSD ostaje pri svojim ranije iznesenim opredjeljenjima da članovi stranke rade na izvršavanju reformi koje su potrebne BiH za, što je moguće brže, priključenje Evropskoj uniji.
"U tom smislu SNSD pohvaljuje i svoje članove u organima BiH i one druge koji su glasali za brojne zakone i druge odluke koje dovode do ispunjavanja uslova za bezvizni režim i koji vodi ka brzoj transformaciji Kancelarije visokog predstavnika. SNSD poziva i druge političke partije u BiH da i ubuduće pridruže ovim aktivnostima koje će građanima BiH obezbijediti članstvo u EU", naveo je Radmanović.
Predsjednik Narodne skupštine RS Igor Radojičić potvrdio je da je prije dva dana dobio dva pisma od visokog predstavnika, ali nije želio da komentariše njihovu sadržinu, jer to nije učinio ni OHR.
"Sutra ću o njihovom sadržaju upoznati svoje kolege u parlamentu i nadam se da ćemo nastaviti konsultacije, kako unutar Narodne skupštine RS, tako i sa predstavnicima međunarodne zajednice", rekao je Radojičić.
On je najavio da će sutra u Banjaluci boraviti tri ambasadora i da će jedna od tema vjerovatno biti i skupštinski zaključci, čime se, kako je rekao, nastavljaju konsultacije, kako unutar Narodne skupštine RS, tako i sa predstavnicima međunarodne zajednice.
hahahhahaha za mene je ovo da izvinete
Yebada ... yebe lud zbunjeng
Ovdje pokusavaju da izvuku na vremenu samo kakvom vremenu?????
Promjenice oni nesto i reci OK je... samo neka odluka bude po njihovom a vidjecemo sta ce Inzko da uradi ako popusti ja sam izgubio nadu i vjeru u OHR.....
Onda treba poceti negirati OHR i sa nase strane i onda da se to jednom zauvijek rascisti..
-
ekvivalent
- Posts: 461
- Joined: 28/12/2008 21:05
#4099 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ooo imaju,itekako da imajuzavrzlama wrote:velikosrbi nemaju sta da izgube....ako MZ ostane pri stavu da se ponisti skupstinska odluka, svakako su je srpski poslalnici neustavno donijeli i pokusali promijeniti....A AKO MZ popusti i dozvoli velikosrbima da se skupstinska odluka samo revizira ,e tu su oni opet nesto dobili....sve je to prljava igra, jer srpski politicari i mentori iz srbije nece nikad prihvatiti da rs ostane u drzavi BIH,tako da ih svaka konfrontacija nista ne kosta,udaljavaju sopstveni narod od BIH, smanjuju mogucnost suziviota i drze taj isti narod u euforiji antibosanstva i svjetske zavjere protiv srpskog naroda...a takav narod je lako kasnije gurnut u rat ili kolektivno iseliti iz BIH ako sta krene naopako..
svjesni su i sami srbi u BIH gdje ih vodi ova politika..ali su ih njihovi politicari tokom rata i poslije rata toliko izmanipulisali,osramotili i zavadaili sa svim da oni jednostavno nemaju snage za neki zdrav i razuman pristup i povratak BIH...oni znaju da je secesija rs-a jedini nacin da pobjegnu od vlastite sramote jer su velikosrbi uspjeli srbima u BIH ,BIH prikazati kao srpskog krvnog neprijatelja..i sad je lako istim upravljati...imama osjecaj da je scenario secesije vec uhvatio maha i da ce dodik i srbija pretvoriti BIH srbe u pobunjenicku skupinu i gurnuti u konfrontaciju sa MZ i ostalim gradjanima u BIH...nazad nema....sukob je na cekanju...svi to znaju ali se svako boji da to javno prizna....velikosrbi moraju nesto poduzeti prije NATO vjezbe u Septembru..jer nije to vjezba ko vjezba...cut ce se
ja sam pristalica dodika na vlasti tamo jos nekih cca. 7 mjeseci
otprilike procijenjuje se da ce toliko trajati pare od privatizacije sve sto je dodik prodao
pa da ga onda njegovi ganjaju po dedinju
ili ga oni licno isporuce SIPI
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#4100 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
velikosrpstvo se jedino ubija silom...sve dok postoji "samo ime manjeg entiteta" je ogroman kapital da velikosrbi sebi osiguraju podrsku naroda i to u procentu od 99%..srbiji nije teret rs, jer srbija pomaze samo odrdjene ciljane grupe u rs-u...a to su Mediji,razne Spone i ekipa od 5-6 najesktremnijh vodecih politicara...srpski narod i njihov standard nije bitan srbiji jer srbija zna da se srbi kao narod najbolje hrane mitologijom,inatom i svjetskom zavjerom protiv srba...tako da velikosrbi mogu godinama da rade ovo sto rade a da ih sopstveni narod ne kazni...znaju srbi u BIH da Dodik krade njih same ...ali ulog je veliki i zato se Dodiku oprasta...samo je pitanje sta ako Dodik ne uspije da izvrsi secesiju na miran nacin i moradne da pokusa silom da to uradi...e tad je druga prica...samo to obicni srbi ne smiju da znaju...ekvivalent wrote:ooo imaju,itekako da imajuzavrzlama wrote:velikosrbi nemaju sta da izgube....ako MZ ostane pri stavu da se ponisti skupstinska odluka, svakako su je srpski poslalnici neustavno donijeli i pokusali promijeniti....A AKO MZ popusti i dozvoli velikosrbima da se skupstinska odluka samo revizira ,e tu su oni opet nesto dobili....sve je to prljava igra, jer srpski politicari i mentori iz srbije nece nikad prihvatiti da rs ostane u drzavi BIH,tako da ih svaka konfrontacija nista ne kosta,udaljavaju sopstveni narod od BIH, smanjuju mogucnost suziviota i drze taj isti narod u euforiji antibosanstva i svjetske zavjere protiv srpskog naroda...a takav narod je lako kasnije gurnut u rat ili kolektivno iseliti iz BIH ako sta krene naopako..
svjesni su i sami srbi u BIH gdje ih vodi ova politika..ali su ih njihovi politicari tokom rata i poslije rata toliko izmanipulisali,osramotili i zavadaili sa svim da oni jednostavno nemaju snage za neki zdrav i razuman pristup i povratak BIH...oni znaju da je secesija rs-a jedini nacin da pobjegnu od vlastite sramote jer su velikosrbi uspjeli srbima u BIH ,BIH prikazati kao srpskog krvnog neprijatelja..i sad je lako istim upravljati...imama osjecaj da je scenario secesije vec uhvatio maha i da ce dodik i srbija pretvoriti BIH srbe u pobunjenicku skupinu i gurnuti u konfrontaciju sa MZ i ostalim gradjanima u BIH...nazad nema....sukob je na cekanju...svi to znaju ali se svako boji da to javno prizna....velikosrbi moraju nesto poduzeti prije NATO vjezbe u Septembru..jer nije to vjezba ko vjezba...cut ce se
ja sam pristalica dodika na vlasti tamo jos nekih cca. 7 mjeseci
otprilike procijenjuje se da ce toliko trajati pare od privatizacije sve sto je dodik prodao
pa da ga onda njegovi ganjaju po dedinju
ili ga oni licno isporuce SIPI
