Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4076 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Nisrin »

Ja ne volim kuhati ni kuci, a ne na moru...ali OK mi je skuhati tortelloni, one instant nudle, dodati kakav gotovi sos ili zrnasti sir mocarelu..napraviti salatu sa tunjevinom..dorucak je obavezan ujutro, nakupujemop u Lidlu svega i peciva, pa namazemo eurokrem..uvijek i te slatke sendvice ponesem na plazu i razne keksice, grickalice, vocke, upakovane kroasane i to sto se ne kvari,a sto inace ne jedem :D Ako nam je ceif odemo u restoran, ne volim one fensi restorane i ne patim od tog, volim nesto brzinski da zavrsim i idem hodati...pojedemo pizzu, lignje, ribu navecer, nekad i ne veceram, covjek nesto pojede u apartmanu opet polugotovo :D
Jedne godine s kolegama isli i kolegica doslovno po 3h kuha, sprema, meni je to islo na zivce, jer smo zajedno isli pa sam morala ucestvovati u pravljenu i pranju sudja, to je cisto gubljenje vremena...jer nista ti se nece desiti u nekih 10ak dana i da jedes suhlje varijante...

One AI varijante mislim da su za nas too much, jer ne jedemo kolicinski toliko puno da bi nam se to isplatilo..jedino sto je sve doslovno na izvolite...inace nooo..ne pijemo alkohol, ne pusimo cigare, ne drogiramo, nikako nas ne izadje previse gdje god odemo, mada uzmemo sve sto nam je ceif :D
Last edited by Nisrin on 16/05/2019 11:06, edited 1 time in total.
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#4077 Re: Gdje na more? - 2018

Post by dzipalo »

Hrvatska je jeftinija od konkurenata koje spominjete upravo samo za cijenu puta. Do Hrvatske mi treba 100KM do Turske karta 1500KM za troje.
S tim da u Hrvatskoj imam opciju odabrati privatni smjestaj pa me izadje jeftinije a u Tursku se ne isplati ni ici ako neces all inclusive.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4078 Re: Gdje na more? - 2018

Post by beni-bu-man »

dzipalo wrote:Hrvatska je jeftinija od konkurenata koje spominjete upravo samo za cijenu puta. Do Hrvatske mi treba 100KM do Turske karta 1500KM za troje.
S tim da u Hrvatskoj imam opciju odabrati privatni smjestaj pa me izadje jeftinije a u Tursku se ne isplati ni ici ako neces all inclusive.
upravo, ja jedino sto sam dole potrsio je je oko 300€ i to u povratku na aerodromu na neke djidje poklone ....
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4079 Re: Gdje na more? - 2018

Post by bunk »

Ako se aBd bude zivo i zdravo onda krajem sedmog mjeseca negdje na Makarsku rivijeru.
Desetak dana punjenja baterija.
Iskreno nemam volje a vala ni love za neku egzotiku,od dragocjenog vremena za odmor 6 ili 7 sati puta do rivijere je dovoljno za potrosit.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4080 Re: Gdje na more? - 2018

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote:Vala i u toj apartman varijanti ne volim taj dio s kuhanjem.
Ujutro kakav sendvič i šta na brzinu, ali ručak svakako u restoranu.
Bježi, jedne godine išli sa nekim prijateljima, ljudi u market i nakupovali svega, izašli na terasu, oni donijeli tepsiju pile s rižom :D
Kad su nas osovi napali :lol: :lol: :D :run:
ja sam taj fazon poslje rata vidio od vas sarajlija, pa sad kad krenem ponesem rostilj i dvije vrece briketa zlu ne trebalo :D
ja71
Posts: 5646
Joined: 31/03/2006 14:45

#4081 Re: Gdje na more? - 2018

Post by ja71 »

Kakva su iskustva za Igalo, Crna Gora
porodica sa dvoje djece (11 i 7 god.)
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#4082 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Naslovnica »

ja71 wrote:Kakva su iskustva za Igalo, Crna Gora
porodica sa dvoje djece (11 i 7 god.)
Bio prije nekoliko godina i mislim da neću više nikada ići, osim ako doživim starost i potrebu da se valjam u ljekovitom blatu.
Ovo ostalih plaža je većinom pod koncesionarima, neke su bile toliko skupe da samo silikonjare i sponzori mogu da si priušte.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4083 Re: Gdje na more? - 2018

Post by P308 »

Tomahawk11 wrote:
zlo zlo wrote:ja ću ove godine morat kupit novi kaput prije mora :lol: :lol:
Kako je krenulo, skijanje na ledu, gliser ko ledolomac :cry:
Ja kontao polovinom sestog mjeseca malo do Tucepa. Kakve su sanse da bude suncano uz 30 stepeni i da more bude 25? :D
Ozbiljno, je li ko isao u sestom mjesecu? Ja nikad nisam, ovo ce biti prvi put pa me zanimaju utisci :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4084 Re: Gdje na more? - 2018

Post by moonca »

Nisrin wrote:
Moonca, Neum je OCAJAN..voda prljava, svasta u njoj zna plutati :D sve su zidane, kamene plaze, nema hladovine, imam osjecaj kao da sam na jezeru...nervira me ono brdo preko puta, klaustrofobicna sam, hrana je ocajna, a radije platim 100KM vise i odem u Hrvatsku...gdje ima BOROVINE tj prirodnog hlada, gdje voda koraljno cista, barem ovako na oko, gdje nadjem lijep smjestaj, a ne iz A-U, kad vec placam 50eur, a meni Hrvatska nije skupa, u smislu platiti kafu 3KM, pojesit pizzu za 10KM, ipak je to MORSKI UGODJAJ, pa i u Sarajevu nisu Bog zna kakve cijene pa zivimo opet..

Ja ove godine jos uvijek vagam HRV I NJEMACKA po 10 dana ili SICILIJA 10 dana...:D Sicilija je predivna, izasla bi me zajedno kao Njem i Hrvatska, a i Toskana dolazi u uzi izbor, a onda oni primorski gradici za kupanje...ne znam, vidjet cemo :D
Cijene kafa i hrane su kao u Sarajevu ako ne i jeftiije za pojedine artikle- zavisi i od mjeseca-koji si izabrala.
Mene je je iznenadila Istra u septembru, prije par godina , sa cijenama kao i narodom-- sve 10-ka...

gdje god izaberesh -- uzivaj... :thumbup:
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4085 Re: Gdje na more? - 2018

Post by parappa »

moonca wrote:
Nisrin wrote:
Moonca, Neum je OCAJAN..voda prljava, svasta u njoj zna plutati :D sve su zidane, kamene plaze, nema hladovine, imam osjecaj kao da sam na jezeru...nervira me ono brdo preko puta, klaustrofobicna sam, hrana je ocajna, a radije platim 100KM vise i odem u Hrvatsku...gdje ima BOROVINE tj prirodnog hlada, gdje voda koraljno cista, barem ovako na oko, gdje nadjem lijep smjestaj, a ne iz A-U, kad vec placam 50eur, a meni Hrvatska nije skupa, u smislu platiti kafu 3KM, pojesit pizzu za 10KM, ipak je to MORSKI UGODJAJ, pa i u Sarajevu nisu Bog zna kakve cijene pa zivimo opet..

Ja ove godine jos uvijek vagam HRV I NJEMACKA po 10 dana ili SICILIJA 10 dana...:D Sicilija je predivna, izasla bi me zajedno kao Njem i Hrvatska, a i Toskana dolazi u uzi izbor, a onda oni primorski gradici za kupanje...ne znam, vidjet cemo :D
Cijene kafa i hrane su kao u Sarajevu ako ne i jeftiije za pojedine artikle- zavisi i od mjeseca-koji si izabrala.
Mene je je iznenadila Istra u septembru, prije par godina , sa cijenama kao i narodom-- sve 10-ka...

gdje god izaberesh -- uzivaj... :thumbup:
mene bi iznenadilo da ti se istra nije svidjela... ljudima dolaze strani turisti vec preko 50 godina. vec 3-4 generacije rade i zive od turizma.
da imaju malo ljepse plaze bilo bi jos ugodnije... ovako, kamen, stijena, ploca jbg... zato istra krajem septembra ili u junu :thumbup:
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4086 Re: Gdje na more? - 2018

Post by parappa »

P308 wrote:
Tomahawk11 wrote:
zlo zlo wrote:ja ću ove godine morat kupit novi kaput prije mora :lol: :lol:
Kako je krenulo, skijanje na ledu, gliser ko ledolomac :cry:
Ja kontao polovinom sestog mjeseca malo do Tucepa. Kakve su sanse da bude suncano uz 30 stepeni i da more bude 25? :D
Ozbiljno, je li ko isao u sestom mjesecu? Ja nikad nisam, ovo ce biti prvi put pa me zanimaju utisci :D
sansa je 50% da ce biti tako a 99% da nece :D

zrak moze biti 30 ali tesko da voda prebaci 21-22... more se ohladilo tokom zime a ni ovo proljece nije bilo nesto ekstra toplo
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#4087 Re: Gdje na more? - 2018

Post by zlo zlo »

P308 wrote:
Tomahawk11 wrote:
zlo zlo wrote:ja ću ove godine morat kupit novi kaput prije mora :lol: :lol:
Kako je krenulo, skijanje na ledu, gliser ko ledolomac :cry:
Ja kontao polovinom sestog mjeseca malo do Tucepa. Kakve su sanse da bude suncano uz 30 stepeni i da more bude 25? :D
Ozbiljno, je li ko isao u sestom mjesecu? Ja nikad nisam, ovo ce biti prvi put pa me zanimaju utisci :D
pa hladnije je, i inače, sad bude i gore. bez 20 toplih dana da ugriju more nema vajde od kupanja, ako nije samo smoći i bježi van :lol:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4088 Re: Gdje na more? - 2018

Post by P308 »

E jeste me utjesili :D Ja na more idem u augustu od kad znam za sebe, i bas ta sedmica kad ja idem bude najtoplija u godini. Nikad u zivotu nije pala kisa niti je bilo oblaka ali izgleda da ce se to ove godine promijeniti :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4089 Re: Gdje na more? - 2018

Post by sumirprimus »

najtopliji period je izmedju 15,07 i 01.08 tzv spic :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4090 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Nisrin »

Ja radi kolektivnog odmora moram ici oko 29.-30. jula, najdalje do 3- augusta...dosad je bilo OK, osim jedne godine -2016., kad je bila hladna voda i vise kise nego sunca :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4091 Re: Gdje na more? - 2018

Post by sumirprimus »

spica sezone trebsalo bi biti ok i more se dotad ugrije i pregrije :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4092 Re: Gdje na more? - 2018

Post by _BataZiv_0809 »

Druga polovina jula i pocetak avgusta, sezona na vrhuncu i tako godinama :thumbup: jedva cekam onaj miris mora i vrelog asfalta :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#4093 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Naslovnica »

EVo se ljudi kupaju u Dubrovniku.
Temperatura mora 17.7. 8-)
https://www.livecamcroatia.com/hr/kamer ... laza-banje
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4094 Re: Gdje na more? - 2018

Post by parappa »

ma kupam se na drini koja ima 14-15 u sred ljeta a da se ne kupam u moru ako ima 20...
nije to sad kupanje da budes po sat u vodi ali malo zaplivas... ugrijes se i nazad. ako je sunce fino te ugrije i osusi opet.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#4095 Re: Gdje na more? - 2018

Post by dječak sa šibicama »

Naslovnica wrote:EVo se ljudi kupaju u Dubrovniku.
Temperatura mora 17.7. 8-)
https://www.livecamcroatia.com/hr/kamer ... laza-banje
Dubrovnik je uvijek pun turista, a medju turistima su i englezi, skandinavci, oni se kupaju u aprilu, oktobru, vidio sam i u martu, njima je to ko ljeto.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#4096 Re: Gdje na more? - 2018

Post by stakasa »

dječak sa šibicama wrote:
Naslovnica wrote:EVo se ljudi kupaju u Dubrovniku.
Temperatura mora 17.7. 8-)
https://www.livecamcroatia.com/hr/kamer ... laza-banje
Dubrovnik je uvijek pun turista, a medju turistima su i englezi, skandinavci, oni se kupaju u aprilu, oktobru, vidio sam i u martu, njima je to ko ljeto.
Nije njima to ko ljeto nego su to cigani, platili za kupanje i okupace se taman upalu pluca dobili
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#4097 Re: Gdje na more? - 2018

Post by dječak sa šibicama »

Ima i toga... oni su bas ko neki cige, gledam ih u hotelu recimo, dorucak svedski sto, prvi dan ja mislio vidi gospode uzmu samo caj i kornfleks.

Drugi dan, vec primjetim da jedu u etapama, nisu oni gospoda vec jedu etapno, po 2 sata provedu u restoranu, prvo kornfleks sa cajem, onda neki jogurt ili cijedjenu narandju, onda malo gricnu sunke i sira, a onda navale na jaja ovako jaja onako, hrenovke kobasice salame sireve kafa mlijeko kafa sa mlijekom mlijeko sa kafom, cokoladano mlijeko, dzemovi medovi pecivo ovakvo pecivo onakvo.

Ko veli, platio sam, nije me blam.

Mi, recimo, pojedemo malo eto da ne kazu oni konobari vidi ovih bosanaca dosli da se najedu :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4098 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Nisrin »

A ti Englezi, Holandjani dosli nedavno u Split s kruzerom...i sjeli na rivu u Bobis i nismo mogli vjerovati sta su sve uzeli da jedu...onu kolicinu ne pojedem za 7 dana :D Ali bas svako od njih punuuu kesu peciva i sokove :izet:

A za to kupanje, napr ja ne ulazim u vodu dok nije barem 23 stepena...a i to ulazim postepeno po 10min, zato ostanem u vodi 3h :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4099 Re: Gdje na more? - 2018

Post by sumirprimus »

najranije kupanje na moru mi je u aprilu, al kupo sam se i u drini, u proljetnim mjesecima tako da more je more :D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4100 Re: Gdje na more? - 2018

Post by wewa »

ja sam skakala na glavu u neretvu, napolju 30, u vodi 5 stepeni :)
Post Reply