Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4076 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by P308 »

Prodajem ja nedavno galaxy N7000 za 250KM (nema jeftiniji na piku) jos pod garancijom, mobitel bukvalno ko nov, trebale mi pare. Kaze lik, citiram ga: "imas ovdje jednu tackicu, kao neko ostecenje, pa eto ja imam 200, moze li ipak je ostecen?" :shock: :run:
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#4077 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ljakan »

Svega u bozijoj bašći...
Jedan me isto tako kontaktiro za telefon i kao sacuvaj mi dan dva uzet cu 100%, imo ovako preko 50 dojmova,ma divan,krasan na hljeb ga namazat....
Prođe 5 dana ja musterije odbijam reko obećao sam levatu da ga ne zajebem,posaljem mu poruku reko lave 5 dana prođe kaze ja drugi uzo :lol: :lol:
Kontam ko ti dade ovolike dojmove pozitivne kad si takav smrad....
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#4078 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Schlauf2 »

Kod mene nema da zadrzavam artikal radi necijeg usmenog obecanja i da zbog tog odbijam druge, stvar je jednostavna, ko prvi sa parama koje trazim njegovo je.

Jedan je meni za artikal od 15 KM pitao moze li za 12 KM a dosao je u peugeotu koji je tad kostao cca 9 hiljada. Ja mu kazem jarane cjenkas se za 3 KM a vozas ovakvo auto. Kad je skonto da je ispao ofiran kaze ja se salio. :lol: Mislim se ne bi ti rekao da si se salio da sam ti pristao oborit. I pogodite sta, kupio je za 15 KM.
Uh, koliko sam ovakvih dogadjaja imao, i kakvih sve konverzacija u porukama mogao bih povecu knjigu napisat i napravit na kraju all stars odjeljak.
Sta mislite da pokrenemo temu Price sa Pika ? :D
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#4079 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Schlauf2 »

P308 wrote:Prodajem ja nedavno galaxy N7000 za 250KM (nema jeftiniji na piku) jos pod garancijom, mobitel bukvalno ko nov, trebale mi pare. Kaze lik, citiram ga: "imas ovdje jednu tackicu, kao neko ostecenje, pa eto ja imam 200, moze li ipak je ostecen?" :shock: :run:
I je li taj kupio na kraju?
User avatar
mayab
Posts: 30840
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4080 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by mayab »

Schlauf2 wrote:Kod mene nema da zadrzavam artikal radi necijeg usmenog obecanja i da zbog tog odbijam druge, stvar je jednostavna, ko prvi sa parama koje trazim njegovo je.

Jedan je meni za artikal od 15 KM pitao moze li za 12 KM a dosao je u peugeotu koji je tad kostao cca 9 hiljada. Ja mu kazem jarane cjenkas se za 3 KM a vozas ovakvo auto. Kad je skonto da je ispao ofiran kaze ja se salio. :lol: Mislim se ne bi ti rekao da si se salio da sam ti pristao oborit. I pogodite sta, kupio je za 15 KM.
Uh, koliko sam ovakvih dogadjaja imao, i kakvih sve konverzacija u porukama mogao bih povecu knjigu napisat i napravit na kraju all stars odjeljak.
Sta mislite da pokrenemo temu Price sa Pika ? :D
Dobro, ne mora biti da je njemu stalo do tih 3 KM, to je vise navika da se cjenka :lol: , mislim, ko je bio u , recimo Turskoj, vidio je da je cjenkanje obavezno, sta ja znam , dio folklora...
User avatar
Impavidus
Posts: 1594
Joined: 28/01/2010 18:15

#4081 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Impavidus »

@BlackSwan - Smanjivanje sa 2 hiljade na 1.500 se slažem da je pretjerivanje i ponižavanje artikla i prodavača. Smanjivanje sa 110 na 100 kao što @Schlauf2 napisa je za mene skroz korektno ne vidim šta se čudi toliko. Staviš onda 120 pa ga spusti na 110.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4082 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

AtleticoMadrid wrote:
Black swan wrote:koja smo sirotinjska nacija
odron odrona
go klošar
Pa prije ce ti neko ko je u losijoj financijskoj situaciji ispostovati dogovor, nego ovi sto imaju para, te guzonje su najveci cigani. Ja sam se iznenadio kakvi likovi su se cijenkali samnom, dodje mi sa autom koje vrijedi 30.000 KM, a jedan nije htio da kupi mobitel jer ima ogrebotinu koju uocis samo kad detaljno gledas.. A jos sam mu spustio cijenu za pola, sta bi on, nov mobitel ? Fuj kakvih ljudi ima, uglavnom radije necu nista prodati nego s takvim vise poslovati.
nisam mislio na one u lošijoj fin. situaciji nego generalno
općenito
većina je dno imo ne imo pare
i tako se ponaša
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4083 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

Impavidus wrote:@BlackSwan - Smanjivanje sa 2 hiljade na 1.500 se slažem da je pretjerivanje i ponižavanje artikla i prodavača. Smanjivanje sa 110 na 100 kao što @Schlauf2 napisa je za mene skroz korektno ne vidim šta se čudi toliko. Staviš onda 120 pa ga spusti na 110.
problem je što ljudi misle da ti gori pod nogama
da ti trebaju pare
a ne znaju kakvo ti je stanje i razmišljanje
dođu s autom 1983. a vrijeđaju kola 1997.
ne poštuju tvoje riječi i navode da ne rade brisači na prvom stepenu npr
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#4084 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by RahatHurmašica »

Impavidus wrote:@BlackSwan - Smanjivanje sa 2 hiljade na 1.500 se slažem da je pretjerivanje i ponižavanje artikla i prodavača. Smanjivanje sa 110 na 100 kao što @Schlauf2 napisa je za mene skroz korektno ne vidim šta se čudi toliko. Staviš onda 120 pa ga spusti na 110.
zavisi, možda i nije. Možda su te dvije hiljade daleko iznad tržišne cijene. Pa dobiješ ponudu realnih 1500.

Cijene na piku i jesu bezobrazno napuhane. Polovne stvari cijene kao nove u radnji.
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#4085 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Schlauf2 »

mayab wrote:
Schlauf2 wrote:Kod mene nema da zadrzavam artikal radi necijeg usmenog obecanja i da zbog tog odbijam druge, stvar je jednostavna, ko prvi sa parama koje trazim njegovo je.

Jedan je meni za artikal od 15 KM pitao moze li za 12 KM a dosao je u peugeotu koji je tad kostao cca 9 hiljada. Ja mu kazem jarane cjenkas se za 3 KM a vozas ovakvo auto. Kad je skonto da je ispao ofiran kaze ja se salio. :lol: Mislim se ne bi ti rekao da si se salio da sam ti pristao oborit. I pogodite sta, kupio je za 15 KM.
Uh, koliko sam ovakvih dogadjaja imao, i kakvih sve konverzacija u porukama mogao bih povecu knjigu napisat i napravit na kraju all stars odjeljak.
Sta mislite da pokrenemo temu Price sa Pika ? :D
Dobro, ne mora biti da je njemu stalo do tih 3 KM, to je vise navika da se cjenka :lol: , mislim, ko je bio u , recimo Turskoj, vidio je da je cjenkanje obavezno, sta ja znam , dio folklora...
Znam da je cjenkanje dio folklora kao u Turskoj, nego je u startu i pisalo fiksno i receno preko telefona da ne dolazi ako namjerava obarati cijenu. Ali nema veze, na kraju je kupio.
PeMzioner
Posts: 3
Joined: 25/05/2014 16:01
Location: U peMziji

#4086 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by PeMzioner »

Skoro jednom treba baterija za telefon kaze hitno,gori,ja ga kontaktiram on online nista ne odgovara,danima.
Svega na piku.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4087 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

RahatHurmašica wrote:
Impavidus wrote:@BlackSwan - Smanjivanje sa 2 hiljade na 1.500 se slažem da je pretjerivanje i ponižavanje artikla i prodavača. Smanjivanje sa 110 na 100 kao što @Schlauf2 napisa je za mene skroz korektno ne vidim šta se čudi toliko. Staviš onda 120 pa ga spusti na 110.
zavisi, možda i nije. Možda su te dvije hiljade daleko iznad tržišne cijene. Pa dobiješ ponudu realnih 1500.

Cijene na piku i jesu bezobrazno napuhane. Polovne stvari cijene kao nove u radnji.
možda si u pravu mada vidim da svuda podjebavaš i zajebavaš

ali ako kažemo ne dolazi da snižavaš najniža je ta koja piše
on dođe i misli ako se uhavti za džep sa 1500 da su svi očajni

neki ljudi ekonomišu i nisu u dugovima da im gori pod nogama

kad se ne mogne prodati za nekoliko godina fino prevezeš pola vikendice i 5 tona blokova i cementa i prodaš je za 800
i miran ili u otpad
User avatar
Critic_JM
Posts: 62
Joined: 04/05/2014 11:43
Location: Sarajevo

#4088 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Critic_JM »

Cjenkanje (iako je u nekim slucajima bezobrazno) nije prevara.

Schlauf2 wrote: Sta mislite da pokrenemo temu Price sa Pika ? :D
Dobra idea, pokreni. :thumbup:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4089 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by P308 »

Schlauf2 wrote:
P308 wrote:Prodajem ja nedavno galaxy N7000 za 250KM (nema jeftiniji na piku) jos pod garancijom, mobitel bukvalno ko nov, trebale mi pare. Kaze lik, citiram ga: "imas ovdje jednu tackicu, kao neko ostecenje, pa eto ja imam 200, moze li ipak je ostecen?" :shock: :run:
I je li taj kupio na kraju?
Ma kakvi, nisam htio spustiti cijenu i on odustao iako sam mu preko poruka naglasio da je cijena 250 KM i da je fiksna. Srecom ima i normalnih pa se par dana iza toga javio momak koji ga je uzeo bez rijeci :)
User avatar
KAMISORI
Posts: 8
Joined: 19/05/2014 16:30

#4090 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by KAMISORI »

samo da priupitam valjaju li šta ovi testeri kolonjskih voda sa pika i dali su originali da se ne bi desilo da moram sapirat lice vlastitom mokraćom nakon nanošenja
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#4091 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Kofer »

Schlauf2 wrote:Kod mene nema da zadrzavam artikal radi necijeg usmenog obecanja i da zbog tog odbijam druge, stvar je jednostavna, ko prvi sa parama koje trazim njegovo je.

Jedan je meni za artikal od 15 KM pitao moze li za 12 KM a dosao je u peugeotu koji je tad kostao cca 9 hiljada. Ja mu kazem jarane cjenkas se za 3 KM a vozas ovakvo auto. Kad je skonto da je ispao ofiran kaze ja se salio. :lol: Mislim se ne bi ti rekao da si se salio da sam ti pristao oborit. I pogodite sta, kupio je za 15 KM.
Uh, koliko sam ovakvih dogadjaja imao, i kakvih sve konverzacija u porukama mogao bih povecu knjigu napisat i napravit na kraju all stars odjeljak.
Sta mislite da pokrenemo temu Price sa Pika ? :D
Treba otvoriti temu bh online prodavaonice,pa šta kod god ko ima nek napiše na toj temi.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#4092 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by RahatHurmašica »

Black swan wrote:
možda si u pravu mada vidim da svuda podjebavaš i zajebavaš
ako misliš na moje komentare na tvoje nebulozne postove poslije kojih podviješ rep i razguliš sa teme, onda da, zajebajem.
Black swan wrote:ali ako kažemo ne dolazi da snižavaš najniža je ta koja piše
on dođe i misli ako se uhavti za džep sa 1500 da su svi očajni
njegovo je da pokuša, a tvoje da ne daš
Black swan wrote:neki ljudi ekonomišu i nisu u dugovima da im gori pod nogama
neki ipak jesu, tako da to s vremena na vrijeme zna i proći
Black swan wrote:kad se ne mogne prodati za nekoliko godina fino prevezeš pola vikendice i 5 tona blokova i cementa i prodaš je za 800
i miran ili u otpad
drži se ti romana.

by the way, kako je zagor, zdravlje, žena, djeca, mlatne li sada kojeg indijanca?
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4093 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

ideš na ignore zbog vrijeđanja na temi o FPNu ovo je sada samo potvrda da trolaš na osobnom nivou
zbogom


zove danas lik
raspituje se za auto iz 1996 i isto toliko para a postavlja pitanja kao da kupuje auto iz 2006 za 6000
klima, servo, airbag, zatvaranja autmatska ma nema :D ja konto neko se zajebava
i na kraju nudi 17 stoja
ko govori 17 stoja
da nije kakav dijasporac iz amerike :D se vratio pa preko raspusta oće da ženi kupi malo auto da uči

kasnije mi kažu da je tako rekao da izgleda više nego što je :D onaj fol cijena 1999 :mrgreen:
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#4094 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by RahatHurmašica »

Black swan wrote:ideš na ignore zbog vrijeđanja na temi o FPNu ovo je sada samo potvrda da trolaš na osobnom nivou
zbogom
sretan put i ne zaboravi da pišeš.
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#4095 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Black swan wrote: zove danas lik
raspituje se za auto iz 1996 i isto toliko para a postavlja pitanja kao da kupuje auto iz 2006 za 6000
klima, servo, airbag, zatvaranja autmatska ma nema :D ja konto neko se zajebava
i na kraju nudi 17 stoja
ko govori 17 stoja
da nije kakav dijasporac iz amerike :D se vratio pa preko raspusta oće da ženi kupi malo auto da uči

kasnije mi kažu da je tako rekao da izgleda više nego što je :D onaj fol cijena 1999 :mrgreen:
Te termine u stojama da ti kaze 17 stoja umjesto hiljadu i sedamsto koriste dileri i preprodavaci auta koji najcesce rade sa autima male vrijednosti. Znam takvih dosta.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4096 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

eh vidis svaki dan nešto novo naučiš :D

23.05.2014 u 19:24
Zamjena, lijep pozdrav
Prije 4 dana, 2 sata i 5 minuta
Pise bez zamjena
27.05.2014 u 21:13
da ne treba kakav plac za kucu. pozzzz

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
DJe_Nana
Posts: 104
Joined: 10/11/2009 00:21
Location: Drugi sprat dvospratne zgrade...

#4097 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by DJe_Nana »

Black swan toliko si me zainteresirao sa tim autom u par postova da ne mogu a da ne pitam koje je u pitanju za tu cijenu :D
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4098 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

ma opel corsa b 1.2
niš posebno jer očito nije dizel i folksvaken :D svaki takav ima jedno 10 javnih pitanja :D i 1000 pregleda
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4099 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Ovo će i u nas uvesti do 2157. godine ... :run:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska ... od-prevare
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#4100 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Naletih na jednog lika na Piku kojem sam davno memorisao u tel broj pod nickom sa Pika ( edu ) s namjerom da ga nazovem nekad kasnije, medjutim ja ga na kraju nisam nikad nazvao a broj ostao memorisan.Vidim prije nekih 15 dana neku stvar koja me zainteresovala kod nekog ko je na Piku Black_man24 . Okrenem broj kad izbaci mi da zovem ovog edu sto mi je ostao upisan , sto ce reci da su to 2 profila od iste osobe. S obzirom da se nerijetko kako smo vidjeli svi transakcije laziraju
preko takvih profila, malo procesljam i vidim da su ova 2 profila imala zajedno transakcije (tj. tip je laznjake radio sam sa sobom). Vidio sam da je na ovom prvom profilu dobio pojak negativni na koji je odgovorio psovkama, i to od tipa koji je ako se dobro sjecam i ovdje prijavio jednu prevaru, pa nije ni cudo sto je pravio novi profil da sakrije svoju Pik historiju. Profili su edu i black_man24 , broj telefona je 061853537 . S ovog prvog profila je sakrio artikle pa se ne vidi kod ovog edu da su isti brojevi ali ja imam taj broj memorisan i siguran sam 100% da su im brojevi isti.

Edit: linkovi na profile

edu http://www.pik.ba/profil/edu
Black_man24 http://www.pik.ba/profil/black_man24
Last edited by Lopov-eliminator on 30/05/2014 12:46, edited 1 time in total.
Post Reply