Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40651 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

155_mm wrote:jedno pitanje za kolege formase pogotovo one koje se razumiju u pravo. ako je istina da je rs ovim zakonom o prebivalistu direktno prekrsila dejtosnki mirovni sporazum, znaci li to da se BiH nalazi de jure ponovo u ratu i da ostali dijelovi dejtonskog mirovnog sporazuma ne vaze vise? a to podrazumijeva i trenutne entitetske granice.
U svakom slučaju je dobar razlog da se zaoštri.

Bošnjački političari treba da prepoznaju da bi stil i način politike koju je vodio Dodik, bili jako korisni za BiH. Došlo je vrijeme da se koči. Prve lekcije su bile kod pregovora S-F, sada trebaju malo jače geste. Recimo, da napuste sjednicu parlamenta BiH, pa da se ne pojavljuju jedno vrijeme.
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#40652 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bole1st »

Mister Yes wrote:
Naravno. Ali baš me zanima šta bi uradio VP da RS kojim slučajem proglasi nezavisnost. Neka izjava tipa "ovim prestaje da važi Daytonski mirovni sporazum. Neka igre počnu" a desnom rukom maše zastavicom kao na startu Formule 1. :roll:
RS ne moze ni da pomislja da proglasi nezavisnost dok je VP u igri.

Mislim da u RS imaju ovako neki plan za nezavisnost (pod uvjetom da im taj scenario bude igrao):

1. Ispratiti VP iz zemlje (5-6 godina)
2. Pasivizirati drzavne insitucije blokadama (2-3 godine)
3. Funkcionirati sto vise nezavisno od BiH praveci paralelni sistem drzavnim institucijama (npr. 5-6)
4. Dogovoriti se o razdruzivanju sa FBiH. (2-3 godine)

To je ukupno oko 15 godina.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40653 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

bole1st wrote:

RS ne moze ni da pomislja da proglasi nezavisnost dok je VP u igri.

Mislim da u RS imaju ovako neki plan za nezavisnost (pod uvjetom da im taj scenario bude igrao):

1. Ispratiti VP iz zemlje (5-6 godina)
2. Pasivizirati drzavne insitucije blokadama (2-3 godine)
3. Funkcionirati sto vise nezavisno od BiH praveci paralelni sistem drzavnim institucijama (npr. 5-6)
4. Dogovoriti se o razdruzivanju sa FBiH. (2-3 godine)

To je ukupno oko 15 godina.
Što će ti ovo pod 4.?
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#40654 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bole1st »

daddy-kool wrote:
bole1st wrote:

RS ne moze ni da pomislja da proglasi nezavisnost dok je VP u igri.

Mislim da u RS imaju ovako neki plan za nezavisnost (pod uvjetom da im taj scenario bude igrao):

1. Ispratiti VP iz zemlje (5-6 godina)
2. Pasivizirati drzavne insitucije blokadama (2-3 godine)
3. Funkcionirati sto vise nezavisno od BiH praveci paralelni sistem drzavnim institucijama (npr. 5-6)
4. Dogovoriti se o razdruzivanju sa FBiH. (2-3 godine)

To je ukupno oko 15 godina.
Što će ti ovo pod 4.?
Treba njima, meni ne. :)

Ako zavrse 1, 2 i 3, onda ce i FBiH trebat broj 4.
User avatar
512MB
Posts: 11207
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#40655 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Da li je VP dao neku izjavu?
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#40656 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

bole1st wrote:
Mister Yes wrote:
Naravno. Ali baš me zanima šta bi uradio VP da RS kojim slučajem proglasi nezavisnost. Neka izjava tipa "ovim prestaje da važi Daytonski mirovni sporazum. Neka igre počnu" a desnom rukom maše zastavicom kao na startu Formule 1. :roll:
RS ne moze ni da pomislja da proglasi nezavisnost dok je VP u igri.

Mislim da u RS imaju ovako neki plan za nezavisnost (pod uvjetom da im taj scenario bude igrao):

1. Ispratiti VP iz zemlje (5-6 godina)
2. Pasivizirati drzavne insitucije blokadama (2-3 godine)
3. Funkcionirati sto vise nezavisno od BiH praveci paralelni sistem drzavnim institucijama (npr. 5-6)
4. Dogovoriti se o razdruzivanju sa FBiH. (2-3 godine)

To je ukupno oko 15 godina.
1. "visoki" vjerovatno nece da ide prije ulaska BiH NATO tako da se njegovom odlasku i neki drugi raduju
2. neznam sta mogu vise da blokiraju osim da se kompletno povuku iz svih drzavnih institucija sto bi neko objerucke docekao
3. neznam sta na ovom planu mogu jos da ucine, izadavati svoje pasose ili registarske tablice i stampati valutu takodje bi i ovo neko vrlo rado docekao
4. ovo spada vec pod najnoviju velikosrpsku taktiku poznatu pod kodinm nazivom "mirno razduzivanje"

tebi bole izgleda nije jasno sta se je sve pokusalo u zadnjih 20 godina.

miloradu je sad samo preostalo da:
1. ojaca svoj policijiski aparat (vidjeti pod naoruzavanje policije rs maltene na nivo zandarmerije)
2. pocne svjesno stavljati pojedine dijelove dejtonskog mirovnog sporazuma van snage hitlerovom taktikom salame (vidjeti pod zakon o prebivalistu)
3. podici nacionalne tenzije u svom entitetu na ivicu sukoba ali ne i sukob (vidjeti jucerasnje klanje povratnika bosnjaka u kozluku kod zvornika)

igra jeste opasna ali nema se drugog izbora ako se misli odCepiti.
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#40657 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Yug »

daddy-kool wrote:
155_mm wrote:jedno pitanje za kolege formase pogotovo one koje se razumiju u pravo. ako je istina da je rs ovim zakonom o prebivalistu direktno prekrsila dejtosnki mirovni sporazum, znaci li to da se BiH nalazi de jure ponovo u ratu i da ostali dijelovi dejtonskog mirovnog sporazuma ne vaze vise? a to podrazumijeva i trenutne entitetske granice.
U svakom slučaju je dobar razlog da se zaoštri.

Bošnjački političari treba da prepoznaju da bi stil i način politike koju je vodio Dodik, bili jako korisni za BiH. Došlo je vrijeme da se koči. Prve lekcije su bile kod pregovora S-F, sada trebaju malo jače geste. Recimo, da napuste sjednicu parlamenta BiH, pa da se ne pojavljuju jedno vrijeme.
Znaci svaki zakon koji priblizava drzavu EU i koji EU trazi od BiH je krsenje Dejtona.SVASTA.
Pa taj zakon postoji u Brckom vec cetiri godine.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#40658 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

Yug wrote:Znaci svaki zakon koji priblizava drzavu EU i koji EU trazi od BiH je krsenje Dejtona.SVASTA.
Pa taj zakon postoji u Brckom vec cetiri godine.
zakonom o policajskim terorom nad jednom nacionalnom grupom se priblizavati EU. vjerovatno je i klanje tih istih povratnika u rs nacin priblizavanja EU. sta neces danas cuti. :-)
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#40659 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by oakville »

bole1st wrote:
Mister Yes wrote:
Naravno. Ali baš me zanima šta bi uradio VP da RS kojim slučajem proglasi nezavisnost. Neka izjava tipa "ovim prestaje da važi Daytonski mirovni sporazum. Neka igre počnu" a desnom rukom maše zastavicom kao na startu Formule 1. :roll:
RS ne moze ni da pomislja da proglasi nezavisnost dok je VP u igri.

Mislim da u RS imaju ovako neki plan za nezavisnost (pod uvjetom da im taj scenario bude igrao):

1. Ispratiti VP iz zemlje (5-6 godina) Obratno. VP je tu da čuva rs, a to može činiti samo dok rs ko fola "stvara probleme"
2. Pasivizirati drzavne insitucije blokadama (2-3 godine) Prije će biti aktivacija putem postavljanja svojih ljudi - primjer SIPA s postavljanjem čovjeka osumnjičenog za ratne zločine
3. Funkcionirati sto vise nezavisno od BiH praveci paralelni sistem drzavnim institucijama (npr. 5-6)Nema potrebe - bolje je da BiH bude servis za RS :D
4. Dogovoriti se o razdruzivanju sa FBiH. (2-3 godine) Zar nije lakše samo ući u EU unutar BiH i onda nema granica, direktna komunikacija sa srbijom i briselom :D

To je ukupno oko 15 godina.Tačno pod pretpostavkom da bošnje hoće u EU i da su bošnje ljubitelji "funkcionalne BiH" (a nisu ) :mrgreen:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#40660 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by oakville »

Yug wrote:
daddy-kool wrote:
155_mm wrote:jedno pitanje za kolege formase pogotovo one koje se razumiju u pravo. ako je istina da je rs ovim zakonom o prebivalistu direktno prekrsila dejtosnki mirovni sporazum, znaci li to da se BiH nalazi de jure ponovo u ratu i da ostali dijelovi dejtonskog mirovnog sporazuma ne vaze vise? a to podrazumijeva i trenutne entitetske granice.
U svakom slučaju je dobar razlog da se zaoštri.

Bošnjački političari treba da prepoznaju da bi stil i način politike koju je vodio Dodik, bili jako korisni za BiH. Došlo je vrijeme da se koči. Prve lekcije su bile kod pregovora S-F, sada trebaju malo jače geste. Recimo, da napuste sjednicu parlamenta BiH, pa da se ne pojavljuju jedno vrijeme.
Znaci svaki zakon koji priblizava drzavu EU i koji EU trazi od BiH je krsenje Dejtona.SVASTA.
Pa taj zakon postoji u Brckom vec cetiri godine.
Kome se ide u EU ima pasoš, vizni režim ne postoji i sretan put. :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40661 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by stakasa »

Hafis wrote:
palermo wrote:
swanfilter wrote:Jel to vi vec nes znate o dogovorima? Jel to kakav dogovor postignut? Cace vam nisu crtali mape, vise voljeli ginuti, dok vidim sinovi daleko od stabla popadali ... Ili su ovi postovi zavjera u-dz ..
Zar ti još nisi čuo za dogovor :? Potvrdili i Merkelovica (juče) i Hafiz (danas).
Već duže vremena najavljivani dogovor stoljeća, kako je i očekivano, nakon neuspješnog zasjedanja "Komisije za mlaćenje oraha i prazne slame usranim motkama", a u vezi rješenja S-F presude, koje se održavalo pod Fuleovom smokvom, podno vinograda lady Ashton, kako je i očekivno jednoglasnom odlukom članica Vijeca Sigurnosti (Kosor, Lakševine, Vranjevići, Ustiprača, Donji Podgradac) odlučeno je da se proces iz Brisela, zbog neobjektivnosti istog, prebaci na Klixov forum. Od izvora bliskih našoj režiji saznali smo da su Krehin gradac i Ledića njive pokušali staviti veto na ovu odluku, ali kao članice sa početnim stazom nisu imale izgleda za takvo što.

Ovakav je potez Vijeća Sigurnosti, nakon zadnjeg skandala i propalih pregovora u Sarajevu i prikupljenog dokaznog materijala Javnog Tužilaštva Gnojnice, bio i očekivan. Lady Ashton, Fule i ekipa su sinoć zvanično od Vrhovnog Suda iz Dubrava, dobili šut-kartu.
Njihovu dužnost,...dakle dužnost od danas zvanično obnašaju:

Mlatomudan Tokmakovic zvani @Palermo - dosadašnji javni tužitelj kantona Nikoline Stijene

Sefkija Krpelj zvani @Hizo - dugogodisnji profesor pravnog fakulteta u Lokvama i pomoćnik ministra pravde u Kljunima.

Mahmut Ideja – zvani @Alfons Kauders - diplomirani pravnik u referadi terorističko-humanitarnog fakulteta iz Travnika

Sereš k'o_Fokac zvana @Stakasa - Šveđanka s porjeklom iz Međeđe, ali uknjiženim drzavljanstvom USK kantona, inače onbnaša funkciju pomoćnika ministra za skupljanje gundelja i branje dinarike" u Zovom Dolu.

Salko Dirigent zvani @Seln- prijašnji komandant "specijalnog" odreda MUP-a "Rasim i Danilo" i predsjednik udruge palih padobranaca (sa sedmog sprata)

Šehitan Džehenem zvani @Madner - dekan na prirodnoslovno- bombaškom fakultetu u Nedžaricima, inače poznavalac starorimskog zakona za vodovod i kanalizaciju i objektivni glasnogovornik "Al-Munire" iz Đerzeleza.

Druga strana, prozvana onako kako joj i doliči: "Sastalo se zlo i gore da se malo dogovore" , obnašaju slijedeći čimbenici (Mare trči u Zvonke po riječnik, da vidim ovo "čimbenik", nešto nisam siguran).... u stvari zvoni mi netko na vrata pa drugi put :)
Rodoc, lazni doktore, nemoj da ja... :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40662 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Roga ti, ti kao da si iz obavještajnih struktura :roll:
Stvarno sam naslijedio malo baštice u Rodoču... nekoliko stabala trešnje i smokava, i malu kućicu. Doduše sve zaraslo, nemam vremena za taj hobi :sad:
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40663 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

mirsek wrote:
Genije wrote:
Mister Yes wrote:
Znači ako sutra RS proglasi nezavisnost a VP šuti onda nikom ništa? Život ide dalje?
To se neće dogoditi, ni jedno ni drugo.
No, hipotetički i principijelno posmatrajući, sve ugovorne strane imaju opciju jednostranog raskida ugovora, sa svim posljedicama po nju koje iz toga proizlaze (političke, vojne, ekonomske, itd).
Stanite malo, jel VP i Vijece tumace neke NEJASNE odredbe ili treba da se pita i konsultuje i za ono sto je VRLO JASNO navedeno u dejtonskom sprazumu.?
Nigdje u dejtonskom sporazumu ne pise da Bosnjaci imaju pravo prijavljivanja laznog prebivalista.
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#40664 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by res publica »

Basvod wrote: Nigdje u dejtonskom sporazumu ne pise da Bosnjaci imaju pravo prijavljivanja laznog prebivalista.
To je kao na onom youtubeu gdje mali Cigo nevinim tonom nabraja: ne daju nam nikakva prava, ne daju nam da prosimo, ne daju nam da krademo, ne daju nam ništa...
Eresovski zakon ne krši Dayton jer i dalje svako ima pravo povratka, pravo da uzme u posjed svoju imovinu, da se na njoj nastani i da tu živi. I svako u RS može da dođe i da se naseli gdje hoće, bio povratnik ili ne. Barem nema zakonskih ograničenja.
Pravi problem je kada Zukorlić ili Jurišićka glasaju u Srebrenici i tamo se prijave samo u svrhu glasanja. To je, ljudi, izborni inženjering. I to je problem. Kao što je problem biranje hrvatskog člana predsjedništva mimo volje Hrvata, i kao što je problem popisni inženjering.
A to se uzima zdravo za gotovo iako nije normalno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40665 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

res publica wrote:
Basvod wrote: Nigdje u dejtonskom sporazumu ne pise da Bosnjaci imaju pravo prijavljivanja laznog prebivalista.
To je kao na onom youtubeu gdje mali Cigo nevinim tonom nabraja: ne daju nam nikakva prava, ne daju nam da prosimo, ne daju nam da krademo, ne daju nam ništa...
Eresovski zakon ne krši Dayton jer i dalje svako ima pravo povratka, pravo da uzme u posjed svoju imovinu, da se na njoj nastani i da tu živi. I svako u RS može da dođe i da se naseli gdje hoće, bio povratnik ili ne. Barem nema zakonskih ograničenja.
Pravi problem je kada Zukorlić ili Jurišićka glasaju u Srebrenici i tamo se prijave samo u svrhu glasanja. To je, ljudi, izborni inženjering. I to je problem. Kao što je problem biranje hrvatskog člana predsjedništva mimo volje Hrvata, i kao što je problem popisni inženjering.
A to se uzima zdravo za gotovo iako nije normalno.
Problem je, dakle, izborni inzinjering?
Genocid kao takav je pod "tekuca pitanja"?
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#40666 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by res publica »

seln wrote: Problem je, dakle, izborni inzinjering?
Genocid kao takav je pod "tekuca pitanja"?
Kakve veze ima genocid sa ovim što ja napisah?
Pitanje genocida rješava se na sudovima.
Problem izbornog inženjeringa rješava se zakonom.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#40667 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Paranoid »

res publica wrote:
Basvod wrote: Nigdje u dejtonskom sporazumu ne pise da Bosnjaci imaju pravo prijavljivanja laznog prebivalista.
To je kao na onom youtubeu gdje mali Cigo nevinim tonom nabraja: ne daju nam nikakva prava, ne daju nam da prosimo, ne daju nam da krademo, ne daju nam ništa...
Eresovski zakon ne krši Dayton jer i dalje svako ima pravo povratka, pravo da uzme u posjed svoju imovinu, da se na njoj nastani i da tu živi. I svako u RS može da dođe i da se naseli gdje hoće, bio povratnik ili ne. Barem nema zakonskih ograničenja.
Pravi problem je kada Zukorlić ili Jurišićka glasaju u Srebrenici i tamo se prijave samo u svrhu glasanja. To je, ljudi, izborni inženjering. I to je problem. Kao što je problem biranje hrvatskog člana predsjedništva mimo volje Hrvata, i kao što je problem popisni inženjering.
A to se uzima zdravo za gotovo iako nije normalno.
Ne serite obojica! Pozivate se na zakone koje samo sumnjacima odgovara. Sikter bagro. Imate hrabrost da spominjete mjesta u kojima su sumnjaci bili manjina.

Taj cigo kojeg spominjete je gospodin za mnoge od vas!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40668 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

res publica wrote:
seln wrote: Problem je, dakle, izborni inzinjering?
Genocid kao takav je pod "tekuca pitanja"?
Kakve veze ima genocid sa ovim što ja napisah?
Pitanje genocida rješava se na sudovima.
Problem izbornog inženjeringa rješava se zakonom.
Je li pravo svakoga da se prijavi i glasa tamo gdje hoce?
Jesu li, mozda, glasali dva puta?
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#40669 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Paranoid »

seln wrote:
res publica wrote:
seln wrote: Problem je, dakle, izborni inzinjering?
Genocid kao takav je pod "tekuca pitanja"?
Kakve veze ima genocid sa ovim što ja napisah?
Pitanje genocida rješava se na sudovima.
Problem izbornog inženjeringa rješava se zakonom.
Je li pravo svakoga da se prijavi i glasa tamo gdje hoce?
Jesu li, mozda, glasali dva puta?
Ne zna on to...on gleda cigu na "youtubeu".. uhhh u pravu je bila Medeline Olbright.
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#40670 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by res publica »

Paranoid wrote: Ne serite obojica! Pozivate se na zakone koje samo sumnjacima odgovara. Sikter bagro. Imate hrabrost da spominjete mjesta u kojima su sumnjaci bili manjina.

Taj cigo kojeg spominjete je gospodin za mnoge od vas!
Hajde, molim te, da u takvom stavu ima nekog principa, ne bih ništa rekao, ali sutra ili juče ćeš podržavati zakon o JMBG koji odgovara samo Bošnjacima, ili aktuelni izborni zakon koji očigledno ne odgovara Hrvatima...
I za sve to uvijek izgovor "bili manjina" i sl. :roll:
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#40671 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by res publica »

seln wrote:
res publica wrote:
seln wrote: Problem je, dakle, izborni inzinjering?
Genocid kao takav je pod "tekuca pitanja"?
Kakve veze ima genocid sa ovim što ja napisah?
Pitanje genocida rješava se na sudovima.
Problem izbornog inženjeringa rješava se zakonom.
Je li pravo svakoga da se prijavi i glasa tamo gdje hoce?
Jesu li, mozda, glasali dva puta?
Nije.
Pravo svakoga je da glasa u mjestu prebivališta. I može se desiti da glasa u mjestu koje mu nije pravo prebivalište, što se nastoji spriječiti.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40672 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

res publica wrote:
Paranoid wrote: Ne serite obojica! Pozivate se na zakone koje samo sumnjacima odgovara. Sikter bagro. Imate hrabrost da spominjete mjesta u kojima su sumnjaci bili manjina.

Taj cigo kojeg spominjete je gospodin za mnoge od vas!
Hajde, molim te, da u takvom stavu ima nekog principa, ne bih ništa rekao, ali sutra ili juče ćeš podržavati zakon o JMBG koji odgovara samo Bošnjacima, ili aktuelni izborni zakon koji očigledno ne odgovara Hrvatima...
I za sve to uvijek izgovor "bili manjina" i sl. :roll:
Da ne bih podrzavao zakon koji odgovara cetnicima i ciji je jedini cilj slabljenje drzave, pa makar jeli korenje?
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#40673 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Paranoid »

res publica wrote:
Paranoid wrote: Ne serite obojica! Pozivate se na zakone koje samo sumnjacima odgovara. Sikter bagro. Imate hrabrost da spominjete mjesta u kojima su sumnjaci bili manjina.

Taj cigo kojeg spominjete je gospodin za mnoge od vas!
Hajde, molim te, da u takvom stavu ima nekog principa, ne bih ništa rekao, ali sutra ili juče ćeš podržavati zakon o JMBG koji odgovara samo Bošnjacima, ili aktuelni izborni zakon koji očigledno ne odgovara Hrvatima...
I za sve to uvijek izgovor "bili manjina" i sl. :roll:
Sta je sad jeli pitanje principa ili zakona? Rijec je o sumskoj, a ne o skutoriji.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40674 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

res publica wrote:
seln wrote:
res publica wrote:
Kakve veze ima genocid sa ovim što ja napisah?
Pitanje genocida rješava se na sudovima.
Problem izbornog inženjeringa rješava se zakonom.
Je li pravo svakoga da se prijavi i glasa tamo gdje hoce?
Jesu li, mozda, glasali dva puta?
Nije.
Pravo svakoga je da glasa u mjestu prebivališta. I može se desiti da glasa u mjestu koje mu nije pravo prebivalište, što se nastoji spriječiti.
Ako je tamo prijavljen, onda mu je prebivaliste. Svaka evropska drzava (bar one civilizovane) dozvoljavaju dva ili vise prebivalista, a glasa se tamo gdje se prijavis za glasanje.
Ili, kako bih ja kao dijasporac trebao glasati?
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#40675 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by res publica »

seln wrote: Da ne bih podrzavao zakon koji odgovara cetnicima i ciji je jedini cilj slabljenje drzave, pa makar jeli korenje?
To je tvoja lična stvar hoćeš li nekog označiti kao četnika da bi mu uskratio pravo na zakon kakav njemu odgovara. Za državu on je građanin, a privatno može da bude četnik, ustaša, Marsovac, šta god hoće.
Locked