Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Danguba
Posts: 15908
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#40526 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Danguba »

mb_sb wrote:
Danguba wrote:
Jos par mjeseci Komsic ce biti proslost i hoce li se time rijesiti hrvatsko pitanje?
Savršen odgovor!!

I jel bilo vajde? Vala jest ako se mislilo na daljnje udaljavanje između ta dva naroda!!

Pitanje za sve : Što se je dobilo u BiH, u FBiH ovim "KOMŠIĆIZMOM"??
Koliko maraka je država u plusu zbog toga, ma dajte samo jedan plus koji je plus za BiH?
Cime bi Hrvati profitirali ili sta su izgubili time sto ih je predstavljao Komsic?( osim par fotelja koje nije zauzeo HDZ)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40527 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

Mister Yes wrote:
zavrzlama wrote:
Znas sta je pravo rjesenje...da srbi i hrvati koji zagovaraju podjelu BIH javno izadju pred svoj i tudji narod i kazu sta zele ,preciziraju tacne mape svoje teritorije koju zele za sebe
Pa svi su davno izašli sa preciznim željama:
Srbi žele RS plus Brčko.
Hrvati žele ono što je kontrolisao HVO.
Bošnjaci žele Federaciju plus Brčko i minus onaj dio južno od Prozora a zapadno od Neretve.
Varas se, Jezdimire, Bosnjaci zele cijelu BiH. I dobice je kad-tad, upamti.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40528 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

mb_sb wrote:
Danguba wrote:
mb_sb wrote:
Savršen odgovor!!

I jel bilo vajde? Vala jest ako se mislilo na daljnje udaljavanje između ta dva naroda!!

Pitanje za sve : Što se je dobilo u BiH, u FBiH ovim "KOMŠIĆIZMOM"??
Koliko maraka je država u plusu zbog toga, ma dajte samo jedan plus koji je plus za BiH?
Cime bi Hrvati profitirali ili sta su izgubili time sto ih je predstavljao Komsic?( osim par fotelja koje nije zauzeo HDZ)
Što to ima u ljudima tužno, da ulaze u tuđe živote?
Tvoj "odgovor" daje probleme a ne napredak!!
Nisam znao da kolektiv ima "zivot".
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#40529 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

mb_sb wrote:
Što to ima u ljudima tužno, da ulaze u tuđe živote?
Tvoj "odgovor" daje probleme a ne napredak!!
Pa suštinski si odgovorio na pitanje. Ti smatraš da možeš da ogradiš ono što zoveš svojim životom i da se to nikog drugog ne tiče. Ja naprotiv smatram da se sve to tiče i moga života,i da imam sasvim legitimno pravo da se uplićem . Iz samo jednog razloga da bih zaštitio sebe i svoj život.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40530 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Danguba wrote:
spreca wrote:Bice im smokve ko dinje :lol:........sve ce biti isto kao prije....a mozda i gore
mislite ugrozba sused... :D
ma daj djeci krpenjacu nek se igraju :mrgreen:
Last edited by spreca on 07/04/2014 19:32, edited 1 time in total.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40531 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

palermo wrote:
mb_sb wrote:
Što to ima u ljudima tužno, da ulaze u tuđe živote?
Tvoj "odgovor" daje probleme a ne napredak!!
Pa suštinski si odgovorio na pitanje. Ti smatraš da možeš da ogradiš ono što zoveš svojim životom i da se to nikog drugog ne tiče. Ja naprotiv smatram da se sve to tiče i moga života,i da imam sasvim legitimno pravo da se uplićem . Iz samo jednog razloga da bih zaštitio sebe i svoj život.
Cuo sam jednu, sa koljeno na koljeno pricu... sad da li je tacna ili ne ... nisam istoricar al nije ni bitno. Kazu kad se beg ili aga whatever gladan vracao iz lova imao je obicaj nepozvan svratiti u bilo koju srpsku kucu i viditi sta ima za jelo te ako mu se svidi ostane na rucku.
E vidis i taj beg je smatrao da se zivot tih srpskih seljaka tice i njegovog zivota i da ima sasvim legitimno pravo da se uplice. Problem je samo sto je nepozvan i sto svojim aktom narusava slobodu drugih ljudi. A ko iskreno i strasno ljubi Narod, Slobodu i Otadzbinu, slobodan je i neustrasiv kao Bog a prezren i gladan kao pas.
Gusle odlozene. :mrgreen:
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#40532 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Basvod wrote:
Cuo sam jednu, sa koljeno na koljeno pricu... sad da li je tacna ili ne ... nisam istoricar al nije ni bitno. Kazu kad se beg ili aga whatever gladan vracao iz lova imao je obicaj nepozvan svratiti u bilo koju srpsku kucu i viditi sta ima za jelo te ako mu se svidi ostane na rucku.
E vidis i taj beg je smatrao da se zivot tih srpskih seljaka tice i njegovog zivota i da ima sasvim legitimno pravo da se uplice. Problem je samo sto je nepozvan i sto svojim aktom narusava slobodu drugih ljudi. A ko iskreno i strasno ljubi Narod, Slobodu i Otadzbinu, slobodan je i neustrasiv kao Bog a prezren i gladan kao pas.
Gusle odlozene. :mrgreen:
Kako bih ti rekao a da ne uvrijediš, ma ne mogu drugačije, ovo što si napisao je jednostavno glupo poređenje.I nema nikakve veze sa onim o čemu se ovdje priča-

Ne možeš ti cestu kojom idemo i ja i ti nazvati svojom cestom i tražiti od mene da prihvatim da je to samo tvoja cesta. Mislim, možeš tražiti, ali mi nije jasno zašto bih ja to trebao prihvatiti.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40533 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

Na pratis diskusiju...
Al kad si se vec uhvatio ceste. Ne idemo ja i ti istom cestom. Ti si zauzeo cestu, dvije ceste a bacio si oko i na trecu. Pa bi uveo pravilo ko, kada, kakav i kako moze da ide tvojom cestom.
Bodkin
Posts: 22541
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#40534 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bodkin »

Basvod wrote:Na pratis diskusiju...
Al kad si se vec uhvatio ceste. Ne idemo ja i ti istom cestom. Ti si zauzeo cestu, dvije ceste a bacio si oko i na trecu. Pa bi uveo pravilo ko, kada, kakav i kako moze da ide tvojom cestom.
netacno. imas cestu od 100 km. ti bi uzeo sebi pola ceste samo za sebe iako je sagradjena zajednicki
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#40535 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by oakville »

Basvod wrote:
palermo wrote:
mb_sb wrote:
Što to ima u ljudima tužno, da ulaze u tuđe živote?
Tvoj "odgovor" daje probleme a ne napredak!!
Pa suštinski si odgovorio na pitanje. Ti smatraš da možeš da ogradiš ono što zoveš svojim životom i da se to nikog drugog ne tiče. Ja naprotiv smatram da se sve to tiče i moga života,i da imam sasvim legitimno pravo da se uplićem . Iz samo jednog razloga da bih zaštitio sebe i svoj život.
Cuo sam jednu, sa koljeno na koljeno pricu... sad da li je tacna ili ne ... nisam istoricar al nije ni bitno. Kazu kad se beg ili aga whatever gladan vracao iz lova imao je obicaj nepozvan svratiti u bilo koju srpsku kucu i viditi sta ima za jelo te ako mu se svidi ostane na rucku.
E vidis i taj beg je smatrao da se zivot tih srpskih seljaka tice i njegovog zivota i da ima sasvim legitimno pravo da se uplice. Problem je samo sto je nepozvan i sto svojim aktom narusava slobodu drugih ljudi. A ko iskreno i strasno ljubi Narod, Slobodu i Otadzbinu, slobodan je i neustrasiv kao Bog a prezren i gladan kao pas.
Gusle odlozene. :mrgreen:
Bez "s koljena na koljeno" ja sam čuo da imaju neke presude za genocid nekim srbima za koje je većina srba demokratski glasala? I nije mi pričala nana uz svijeće, nego sam pročitao. Šta misliš jel tačno to što sam pročitao?
valtazar
Posts: 116
Joined: 07/04/2014 10:45

#40536 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by valtazar »

oakville wrote:
Bez "s koljena na koljeno" ja sam čuo da imaju neke presude za genocid nekim srbima za koje je većina srba demokratski glasala? I nije mi pričala nana uz svijeće, nego sam pročitao. Šta misliš jel tačno to što sam pročitao?
To što su Srbi za njih glasali, ne prenosi njihovu krivičnu odgovornst na srpski narod kao kolektiv.
Kolektivna krivična odgovorsnost ne postoji.
Zločine su činili pojedinci i oni za njih i odgovaraju.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40537 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

valtazar wrote:
oakville wrote:
Bez "s koljena na koljeno" ja sam čuo da imaju neke presude za genocid nekim srbima za koje je većina srba demokratski glasala? I nije mi pričala nana uz svijeće, nego sam pročitao. Šta misliš jel tačno to što sam pročitao?
To što su Srbi za njih glasali, ne prenosi njihovu krivičnu odgovornst na srpski narod kao kolektiv.
Kolektivna krivična odgovorsnost ne postoji.
Zločine su činili pojedinci i oni za njih i odgovaraju.
Ne postoji kolektivna krivicna odgovornost, ollie, ali itekako postoji kolektivna moralna odgovornost.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40538 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

valtazar wrote:
oakville wrote:
Bez "s koljena na koljeno" ja sam čuo da imaju neke presude za genocid nekim srbima za koje je većina srba demokratski glasala? I nije mi pričala nana uz svijeće, nego sam pročitao. Šta misliš jel tačno to što sam pročitao?
To što su Srbi za njih glasali, ne prenosi njihovu krivičnu odgovornst na srpski narod kao kolektiv.
Kolektivna krivična odgovorsnost ne postoji.
Zločine su činili pojedinci i oni za njih i odgovaraju.
Ti mnogojedinci su imali ogromnu podrsku srpskog naroda
Last edited by spreca on 08/04/2014 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40539 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

salonski etnoteritorijalci, kako napreduje ta relaksacija odnosa ratom?

de ako nije frka pocetkom ili sredinom juna molim vas, konto sam se spustit na more, da ne trosim bezveze godisnji...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40540 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:salonski etnoteritorijalci, kako napreduje ta relaksacija odnosa ratom?

de ako nije frka pocetkom ili sredinom juna molim vas, konto sam se spustit na more, da ne trosim bezveze godisnji...
Kome bi šumilo more moje sinje,
da brojnih turista iz Tuzle nije

Kome bi svirale moje mandoline
da Tuzle nije, more moje Sinje

Jebo te takav kanton kad tek u lipnju odmor koristiš.
Ja već ispucao 23 dana od nove godine, to jest gotovo trećinu odmora.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40541 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

Hafis wrote: Ja već ispucao 23 dana od nove godine, to jest gotovo trećinu odmora.
Kod vas odmor kao i vojne mirovine: imaju ga i prijavljeni na birou, a svaki zaposleni ima 90 dana placenog odmora. :D
Al' se dobro zivi na racun omrazene i nametnute drzave....
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40542 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Hafis wrote:
Kome bi šumilo more moje sinje,
da brojnih turista iz Tuzle nije

Kome bi svirale moje mandoline
da Tuzle nije, more moje Sinje

Jebo te takav kanton kad tek u lipnju odmor koristiš.
Ja već ispucao 23 dana od nove godine, to jest gotovo trećinu odmora.

ta ce mu more
Image

Image

Image

Image
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40543 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

seln wrote:
Hafis wrote: Ja već ispucao 23 dana od nove godine, to jest gotovo trećinu odmora.
Kod vas odmor kao i vojne mirovine: imaju ga i prijavljeni na birou, a svaki zaposleni ima 90 dana placenog odmora. :D
Al' se dobro zivi na racun omrazene i nametnute drzave....
Jebat ga, prisililo nas :sad:
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#40544 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by The BEN10 »

Hafis wrote:Jebo te takav kanton kad tek u lipnju odmor koristiš.
Ja već ispucao 23 dana od nove godine, to jest gotovo trećinu odmora.
Ti si hercegovac porijeklom iz Crne Gore? :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40545 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

spreca wrote:
Hafis wrote:
Kome bi šumilo more moje sinje,
da brojnih turista iz Tuzle nije

Kome bi svirale moje mandoline
da Tuzle nije, more moje Sinje

Jebo te takav kanton kad tek u lipnju odmor koristiš.
Ja već ispucao 23 dana od nove godine, to jest gotovo trećinu odmora.

ta ce mu more
Image

Image

Image

Image
Jao meraje :thumbup:
Dobro i kažeš. Sve mu je tu: koke, birtije, sandoline, peškiri, trava, kabine, klupe, lampe., ćevapi...bolje nego na Madeiri...samo da je još kakvog barbu s leutom dovesti i koju plastičnu palmu pobosti.
Ali džaba govoriti našem čovjeku. Hoće da ostavi pare u Hrvatskoj, kao da je zaboravio 1993. i UZP.

P.s.
Kakve su gore trebe' Treba li puno pričati, ili odmah Prva lička?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#40546 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Zavisi od naglaska. :D
Jos ako imas onu hero surlu, ostaces suh ko Cova poslje svakih pregovora.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40547 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

trebe ko trebe...svugdi iste
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40548 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

madner wrote:Zavisi od naglaska. :D
Jos ako imas onu hero surlu, ostaces suh ko Cova poslje svakih pregovora.
Ma kakvu surlu tobe jarabi. Rekoh ti k'o Bred Pit. A priča k'o u Brege...skida mala gače još prije ulaska u auto :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40549 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

spreca wrote:trebe ko trebe...svugdi iste
Dobro i kažeš. s tim što ove naše malo brzaju kad govore a one gore otežu.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40550 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Hafis wrote:
spreca wrote:trebe ko trebe...svugdi iste
Dobro i kažeš. s tim što ove naše malo brzaju kad govore a one gore otežu.
Može ona otezati koliko želi ali ja sam nakon minute gotov. Pa nek ona oteže sama sa sobom :oops:
Locked