Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40501 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

ja kakvih ste gluposti ispisali :-)

većina će ovih historijsko/povijesno-biološko-političkih postova biti neselktivno pobrisana...

a @djonko, osim što si mi poznat ( :) ), nisi pozvan da govoriš o porijeklu ijednog forumaša. ako misliš da neko krši pravila foruma, ti to prijavi. ne dijeli lekcije, jer ćeš za Banoviće.

ponavljati neću.
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#40502 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Danguba »


...


Komentarišući jučerašnje potpisivanje sporazuma SDS-a i PDP-a, sa političkim stankama iz FBiH, podsjetio je da je SDA prije sedam dana potpisao sporazum sa kolaicijom ‘’ Prvi mart’’, s ciljem dominacije u Narodnoj skupštini RS, a da se u parlamentu BiH obesmisli entitetsko glasanje.

"SDS i PDP juče su potpisali sporazum sa SDA i neka odgovore šta su potpisali sa istima koji su prije sedam dana rekli da im treba više od pet poslanika u parlamentu BiH da praktično ukinu entitetsko glasanje i ustavno promijene ambijent u BiH i je li to novi probosanski stav SDS-a u Republici Srpskoj", rekao je Radojičić u Banjaluci.

On je takođe podsjetio da će na narednoj sjednici Narodne skupštine RS, poslanici razmatrati zakon o prebivališti na niovu RS.

Naveo je da je bilo bolje, da je taj zakon usvojen na nivou BiH, te da je to iznuđen potez kako bi se uredile prijave prebivališta i boravišta građana.

‘’Ali, sistem se buši i dalje, jer je Parlament Federacije BiH prošle sedmice donio zakon kojim se u potpunosti narušava sistem socijalnih prava u BiH’’, kazao je Radojičić. Naime, kako je pojasnio tim zakonom se daje pravo glasa rađanima RS i FBiH, a sva socijalna prava se zadržavaju u Federaciji BiH. Kako je naveo, cilj je poslati 100.000 glasača iz FBiH, da glasa u RS.

Današnjoj sjednici Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka prisustvovala je i međunarodni sekretar stranke i potpredsjednik Gradskog odbora SNSD-a Željka Cvijanović.
steta.
taman su mislili zabetonirati brlog a ono dzihatlije se hoce vratiti pa smisljaju razne nacine kako to izvesti. :oops:
patrijotija
Posts: 68
Joined: 21/03/2014 21:18

#40503 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by patrijotija »

Marta prošle godine delegacija Bosne i Hercegovine predvođena zamjenikom predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministrom vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Zlatkom Lagumdžijom sastala se u Abu Dhabiju sa ministrom vanjskih poslova Ujedinjenih Arapskih Emirata šeikom Abdulahom Bin Zayedom Al Nahyanom, piše The Bosnia Times.

Tom prilikom Lagumdžija i šeik Abdulah su potpisali Memorandum o saradnji između Vijeća ministara BiH i Vlade UAE o saradnji u oblasti visokog obrazovanja i naučnih istraživanja.

Zlatko Lagumdžija je pozvao šeika Abdulaha da posjeti Bosnu i Hercegovinu. Očekivalo se da bi do posjete moglo doći do početka ljeta prošle godine. Do posjete nije došlo. Tako, na primjer, nije potpisan sporazum o uvođenju direktne avionske linije Dubai – Sarajevo, te sporazum o promociji i zaštiti investicija. Lagumdžija se hvalisao da je sa sobom vodio i 50 biznismena iz BiH kao demonstraciju velike želje za investicijama i privrednom saradnjom između dvije zemlje.

Ovih dana dr. Lagumdžija najavljuje pompeznu posjetu Kataru s ciljem dobivanja kredita. "Detalji predstojeće posjete Zlatka Lagumdžije Kataru također su skriveni od javnosti", pišu sarajevski mediji, "ali nije teško pretpostaviti da će se lider SDP-a iz Dohe vratiti s ugovorenim kreditom, koji doduše neće biti iskorišten za famozno restrukturiranje postojećeg duga, kao u slučaju Vlade RS-a, nego najvjerovatnije za nastavak izgradnje autoceste na koridoru 5C“.

Džamija u Beogradu kao u Abu Dabiju

Za proteklu godinu dana diplomatije Zlatka Lagumdžije, u Srbiju su UAE uložili basnoslovne sume novca. Osim toga Aleksandar Vučić je tokom same izborne kampanje uspio dobiti povoljan kredit od milijardu dolara, što se smatra prijateljskim gestom "bratu Aleksandru“.

Postoje razna nagađanja zbog čega su se bogate zemlje Arapskog Zaljeva odlučile ulagati u Srbiju, a ne u Bosnu.

The Bosnia Times je uspio ostvariti kontakt sa osobama bliskim kabinetu prijestolonasljednika UAE šeik Muhamed bin Zajed al Nahjana i zamoliti da prokomentira ovaj fenomen.

Postoje nekoliko objektivinih razloga, kao i geopolitičkih interesa koji su se podudarili sa interesima biznisa da su UAE investirali u Srbiju. Tako su UAE nedavno investirali i u Rusiju cirka 5 milijardi dolara.

No, dobri odnosi Srbije i UAE su dijelom naslijeđeni od vremena Jugoslavije. Džamiju šeiha Zajeda bin Sultan Al Nahjana u Abu Dhabiju, koja je otvorena 2007., gradile su beogradske firme.

Još u vrijeme premijera Zorana Đinđića u Dubai je stigla velika delagacija biznismena sa kojom se razgovaralo o velikim ulaganjima u Srbiju. UAE su priznali nezavisnost Kosova i imali su učešća u vojnoj misiji u toj zemlji.

Dolaskom Aleksandra Vučića u vladu Srbije, jednostvano su pristupilo urgentnijoj potrazi za investicijama. Nekoliko timova iz UAE već je boravilo u Srbiji i pravilo istraživanja o mogućnosti ulaganja od poljoprivrede, fabrike čipova, do avio-komapnija.

Ništa se politički značajnije nije dešavalo u diplomatskim relacijama. Čak je Muamer Zukorlić, prije dvije godine, na dan odluke Borisa Tadića da raspiše predsjedničke izbore u Srbiji, boravio u UAE.

Navodno, kako je sam izjavljivao, u Dubaiju je i sam donio odluku o svojoj kandidaturi za predsjednika Srbije.

Njega je, kako tvrdi izvor The Bosnia Timesa, primio premijer Muhamed Al Nahjan, a na preporuku tadašnje bosanske vice-ambasadorke Sanite Lisice.

Lisica je, sa svojom sestrom, ostvarila najduži staž u diplomatskoj misiji BiH u UAE. Kako su je ocijenili vladini krugovi, ona je predstvaljala jedan bošnjački, više vjerski, lobi nego državu BiH. Pratili su je neki diplomatski skandali koji su zataškani.


Zemlje zaljeva mijenjaju kurs

Iako u UAE ima stotinjak građana BiH koji se bave biznisom, ili su ostvarili svoja ulaganja u nekretnine, međudržavna suradnja UAE i BiH nije prevazišla nivo humanitrano-vjerskih relacija.

Prema saznanjima The Bosnia Timesa, u sklopu velikih investicija UAE u Srbiju, planirana je i izgradnja velikog Islamskog centra u Beogradu. Za sada se ne insistira na tome, ali traži se pogodna lokacija, i to u sklopu projekta „Beograd na vodi“.

"Takav islasmki centar bio bio simbol prijateljstva, ali i poruka liderima arapskog svijeta da su dobrodošli u Beograd, "kao nekad", tvrdi naš izvor. On eksplicitno odbija mogućnost da bi Muamer Zukorlić mogao biti imam u tom centru, jer nije popularan ni u Beogradu kao ni u islamskom svijetu.

Početkom ove godine došlo do velikog zaokreta međunarodne politike zemalja Arapskog Zaljeva i Saudijske Arabije. Katar je postala izolirana država u Arapskom Zaljevu. Signal Al Jazire je, na primjer, ugašen u UAE i Saudijskoj Arabiji. Novinari su ultimativno povučeni.

Bosna i Hercegovina, posebno vladajuća bošnjačka elita, izgradila je izravnije i bolje odnose sa Katarom. Turska i Malezija, čiji lideri imaju također dobre odnose sa Katarom i Kuvajtom, protežiraju BiH u ovim zemljama.

Međutim, ključni razlog zbog čega su se UAE opredijelili za Beograd, odnosno Aleksnadra Vučića, a ne za BiH i Zlatka Lagumdžiju, vrlo je ozbiljan, skoro je na razini skandala.

Naime, osim teške skoro anarhističke situacije u BiH, kakvom je vide u UAE, u najozbiljnijim političkim krugovima UAE ocijenjeno je da se ne može vjerovati bosanskim diplomatama niti državnicima kada su u pitanju ozbiljne državne investicije.

Za vlasti u UAE je neshatljivo da vrlo utjecajni ljudi iz Sarajeva privatno kupuju zgrade u Dubaiju. Tako se raspolaže informacijom da je Lagumdžija, sa dr Farisom Gavrankapetanovićem i Mahmutom Đapom, nedavno kupio zgradu u Dubaiju.

Nevjerovantno, ali nam je potvrđeno, da su "bogati šeici, kako sarajevska javnost gleda na rukovodstvo UAE, vrlo inforomirani o ovim osobama. Tačno znaju da se Đapo i Gavrankapetanović sumnjiče da pripadaju "farmaceutskoj mafiji“, da po tome imaju iza sebe istrage, i da Lagumdžija ima partijske i prijateljske veze sa obojicom.

Gavrankapetović i Đapo su i ranije pokušavali ulagati u nekretnine u Dubaiju. Radilo se o stanovima i jednom hotelu.

Ortakluk Lagumdžije sa ovom dvojicom pripadnika "farmaceutske mafije“, kako su ih mediji tretirali, za vlasti u UAE je poruka da je to prljav novac stečen korupcijom!

Stoga, dok "bosanski bogati šeici“ budu ulagali u Dubai, istinski bogati arapski šeici nikad neće ulagati u Sarajevo!
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#40504 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Danguba »

(toalet papir) :D
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40505 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote: Tako rezonuju njemački, britanski i američki kadrovi čiji je zadatak da kreiraju stav svojih država prema BiH.
Viđu vraga. A djelovalo je kao da je to tvoje mišljenje. :D
Nego da uzmemo onu tvoju poznatu rečenicu "to što ti promoviraš loša razmišljanja ne znači da ostali ljudi trebaju krenuti tim nemoralnim putem". Ili tako nekako. :lol:
evo ne dodjoh par dana na definitivno najzanimljiviji i najsmijesniji pdf i odma propustih gomilu bisera.

tek sad sam svijestan zahvaljujuci nasem doktoru ekonomskih nauka, bosanskog hrvata "ali - treci je rjesenje za sve - kemala", koji iz komentara u komentar precizno i detaljno objasnjava name vecini neshvatljive prednosti treceg u svakom pogledu. ne samo da bi nas (bih i regiju) strefio nevjerovatan ekonomski prosperitet, nego bi trecim bili rjeseni znatno tezi svijetski "problemi", kao npr. kosovki problem, kriza na krimu, palestinsko pitanje, glad u africi, sida, rak itd..

pored naseg bosanskog hrvata imamo naseg bosanskog bosnjaka "mister - who is you - yes", koji je u svojih 2600 komentara uspio da na prvi pogled (ili prvi "procitaj") napise jedno 2599 kontradiktornih izjava. da iza tih 2600 komentara ne stoji 260 razlicitih fizickih ili psihickih individua mogu samo izvrsno inteligentni i maksimalno skolovani ljudi u krajnje skoncentrisanom stanju shvatiti, tek nakon sto procitaju svaki posting barem 2600 puta. priznajem, uspio sam :D svaka (mi) cast.

samo mi jos jedna stvar nije jasna. sta znaci ova uzrecica "vidju vraga" i gdje to ko koristi?
priznajem, nikad cuo.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#40506 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zlajaBHF »

Ljudi pricaju o tom trecem, kao da ga nismo imali ranije :-)


Treci je bio, i znamo kako se odnosio prema nehrvatima.
Svaka cast na hrabrosti onima koji ga uopste spominju kao opciju.
User avatar
casica
Posts: 204
Joined: 20/10/2013 21:06

#40507 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by casica »

jah :novine1:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#40508 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by klixo »

Mogli bi rušitelji zemlje najebati soon... Eno onaj rece da je njemacka potpisala zlocin(dmsp) i govorio protiv agresora , nedavno je jos netko iz eu slicno govorio pa onaj govori merkel i obami kako je krajnje vrijeme da rijese pitanje BiH.
Dakle , najveci profiteri iz krimske krize bi mogla biti BiH.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40509 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Super. Teturamo od krize do krize, i konačno će nas riješiti ova krimska kriza.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#40510 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

Hafis wrote:Super. Teturamo od krize do krize, i konačno će nas riješiti ova krimska kriza.
Znas sta je pravo rjesenje...da srbi i hrvati koji zagovaraju podjelu BIH javno izadju pred svoj i tudji narod i kazu sta zele ,preciziraju tacne mape svoje teritorije koju zele za sebe...i onda MZ zna na cemu je ,probosanske snage znaju na cemu su,bosnjaci kao narod znaju koliko ih je probosanskih koliko promalobosnjackih ...to je rjesenje,MEDJUTIM nikad se dodik i covic nece javno izjasniti i precizirati svoje istinske namjere,JER znaju da je to prakticno neizvodljivo bez bolnih rezova i to za sopstevne narode...nego se prihvatila rahat patnja jer se konta da ce bosnjaci koji protiv sebe imaju dvije susjedne drzave i domace separatiste kad tad izgubiti bitku....bogami nece,jer nemaju matice...ovdje u BIH pojedjuju oni koji nemaju ni matere ni macehe,sad skontaj ko gubi :wink:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40511 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Super taktika :thumbup: Oni hoće da se odvoje, a mi im ne damo, pa tko izdura duže u narednih stotinjak, a vjerojatno i kusur godina.
Nego ne vidim u tome svemu profit iz s krimske krize kako reče uvaženi kolega klixo?
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#40512 Re: Odg: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by klixo »

Hafis wrote:Super taktika :thumbup: Oni hoće da se odvoje, a mi im ne damo, pa tko izdura duže u narednih stotinjak, a vjerojatno i kusur godina.
Nego ne vidim u tome svemu profit iz s krimske krize kako reče uvaženi kolega klixo?
Uvazeni hadzi-hafize , rusi su uzeli krim ,a srbi kao ruski pijuni ce izgubiti dio BiH.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40513 Re: Odg: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

klixo wrote:
Hafis wrote:Super taktika :thumbup: Oni hoće da se odvoje, a mi im ne damo, pa tko izdura duže u narednih stotinjak, a vjerojatno i kusur godina.
Nego ne vidim u tome svemu profit iz s krimske krize kako reče uvaženi kolega klixo?
Uvazeni hadzi-hafize , rusi su uzeli krim ,a srbi kao ruski pijuni ce izgubiti dio BiH.

Sent from my HTC One using Tapatalk
E jest li logika. Nigdje veze. Što je babi milo.
Kad smo već na tom primjeru, ova se poruka može protumačiti i drugačije: Recimo, kad se može komnadati Ukrajina može i BiH.
Stoga ne bih baš ukrajinsku krizu isticao kao neki profit za BiH
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#40514 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by klixo »

:-)

Ako si primjetio u postu prije napisao sam da se ovih dana europa potencira pricu o rješavanju pitanja BiH(sve na "štetu" Srba) te sam na osnovu toga zakljucio da bi mogli izvuci koristi iz krimske krize. :)
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40515 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

zavrzlama wrote:
Znas sta je pravo rjesenje...da srbi i hrvati koji zagovaraju podjelu BIH javno izadju pred svoj i tudji narod i kazu sta zele ,preciziraju tacne mape svoje teritorije koju zele za sebe
Pa svi su davno izašli sa preciznim željama:
Srbi žele RS plus Brčko.
Hrvati žele ono što je kontrolisao HVO.
Bošnjaci žele Federaciju plus Brčko i minus onaj dio južno od Prozora a zapadno od Neretve.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#40516 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by klixo »

klixo wrote:Mogli bi rušitelji zemlje najebati soon... Eno onaj rece da je njemacka potpisala zlocin(dmsp) i govorio protiv agresora , nedavno je jos netko iz eu slicno govorio pa onaj govori merkel i obami kako je krajnje vrijeme da rijese pitanje BiH.
Dakle , najveci profiteri iz krimske krize bi mogla biti BiH.
Jebote nisam ni primjetio ovo mi je 1000ti post , ne moze ovo biti slucajnost :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40517 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

klixo wrote::-)

Ako si primjetio u postu prije napisao sam da se ovih dana europa potencira pricu o rješavanju pitanja BiH(sve na "štetu" Srba) te sam na osnovu toga zakljucio da bi mogli izvuci koristi iz krimske krize. :)
Izgleda da mi je ta priča o ''rješavanju pitanja BiH (sve na "štetu" Srba)'' nekako neobjašnjivo promakla.
Bit' će da ne pratimo iste vanjskopolitičke ''analitičare'', to jest žrtve smo različitih izvora ispiranja mozga.
User avatar
muha_sa
Posts: 140455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#40518 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by muha_sa »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/bogic-bo ... /140406094


Politikama koje su željele da razbiju Bosnu i Hercegovinu, od čega još nisu odustale, ne odgovara potvrda istorijskog kontinuiteta naše državnosti. Oni žele da je demontiraju sa ključnom tezom da države ovdje nikad nije ni bilo, da su ovo samo neke provincije u kojim su oduvijek živjeli samo „zalutali“ Srbi i Hrvati, dakle pripadnici naroda iz susjednih država. Oni negiraju i samosvojnost bošnjačke nacije i vječito pokreću neke „istrage poturica“, samo da bi falsificiranim tvrdnjama navukli vodu na svoj mlin regionalne hegemonije.

S njima ne vrijedi diskutovati. Oni i sami znaju da ne govore istinu. Njima je bitan interes, u ovom slučaju politički i nacionalistički, da otmu nešto tuđe te da to ispadne kao vraćanje nečega što im je, navodno, uvijek i pripadalo.


Takvi političari i sijači zavade s vremena na vrijeme misle da je došao njihov trenutak u kojem će BiH podijeliti i upokojiti. U tome neće uspjeti ukoliko ovdje budu dovoljno jake snage koje istinski poštuju i žive pomenutu formulu po kojoj BiH nije ni srpska, ni hrvatska, ni muslimanska nego i srpska i muslimanska i hrvatska.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40519 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

mb_sb wrote:
muha_sa wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/bogic-bo ... /140406094


Politikama koje su željele da razbiju Bosnu i Hercegovinu, od čega još nisu odustale, ne odgovara potvrda istorijskog kontinuiteta naše državnosti. Oni žele da je demontiraju sa ključnom tezom da države ovdje nikad nije ni bilo, da su ovo samo neke provincije u kojim su oduvijek živjeli samo „zalutali“ Srbi i Hrvati, dakle pripadnici naroda iz susjednih država. Oni negiraju i samosvojnost bošnjačke nacije i vječito pokreću neke „istrage poturica“, samo da bi falsificiranim tvrdnjama navukli vodu na svoj mlin regionalne hegemonije.

S njima ne vrijedi diskutovati. Oni i sami znaju da ne govore istinu. Njima je bitan interes, u ovom slučaju politički i nacionalistički, da otmu nešto tuđe te da to ispadne kao vraćanje nečega što im je, navodno, uvijek i pripadalo.


Takvi političari i sijači zavade s vremena na vrijeme misle da je došao njihov trenutak u kojem će BiH podijeliti i upokojiti. U tome neće uspjeti ukoliko ovdje budu dovoljno jake snage koje istinski poštuju i žive pomenutu formulu po kojoj BiH nije ni srpska, ni hrvatska, ni muslimanska nego i srpska i muslimanska i hrvatska.
Jake riječi dotičnoga!!
A što je to danas u BiH i u Federaciji "i hrvatsko"??
Sve, ali taj hrvatski identitet svega trebaju njegovati Hrvati, ne možeš se identificirati sa Hrvatskom, od sebe praviti dijasporu Hrvatske i pratiti recimo reprezentaciju Hrvatske, a čuditi se etničkom sastavu bosanskohercegovačke reprezentacije. Odnosno, ne mogu se Bošnjaci boriti za hrvatski identitet čitave BiH dok se ti distanciraš od tri četvrtine zemlje.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40520 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Skijaš wrote: Sve, ali taj hrvatski identitet svega trebaju njegovati Hrvati, ne možeš se identificirati sa Hrvatskom, od sebe praviti dijasporu Hrvatske i pratiti recimo reprezentaciju Hrvatske, a čuditi se etničkom sastavu bosanskohercegovačke reprezentacije. Odnosno, ne mogu se Bošnjaci boriti za hrvatski identitet čitave BiH dok se ti distanciraš od tri četvrtine zemlje.
Eh skijaš. Pa ti baš k'o pravi kliničar. I anamneza, fizikalni pregled, dijagnoza i ekspres terapija, a sve u isti mah, onako s nogu, torabijski što bi rekli gore.

Čovjek je samo pitao:
A što je to danas u BiH i u Federaciji "i hrvatsko"??
A ti mu već naljepio ''da se identificira s R Hrvatskom'' (čovjek je riječju nije spomenuo), da od sebe ''pravi dijasporu Hrvatske'', ''da osporava tri četvrtine zemlje'' (i što baš tri četvrtine??) i dr.
Neovisno od toga što se trudiš biti veći katolik od Pape (pretpostavljam da znaš na šta mislim) nisi ni svjestan da si mu tim već dobro izlizanim naciostereotipnim razmišljanjem u stvari na najbolji način dao odgovor na njegovo pitanje.

Nego, kako se to Bošnjaci bore za hrvatski identitet u BiH. Evo mnogi se na ovom forumu satraše od te borbe... lijepo te strah od tog zalaganja.
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#40521 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Danguba »

mb_sb wrote: Gospon Skijaš
Čudan je ovaj internet danas, može se svašta lijepoga i ružnoga pročitati, najjače od svega toga su ublehe kao ovaj gosp. što je ovo izjavio!! A i Vi ga sljedujete : znači Bošnjaci se mogu boriti i za svoj i za bh-Hrvatski identitet, a to nije dopušteno samim Hrvatima da rade za sebe! Moje pitanje Vama, a čemu sve to? Što Vas to vabi "komšićizmu"? Što se to postiglo sa Živkom B. i Lijanovićima? Jel bilo vajde??
Jos par mjeseci Komsic ce biti proslost i hoce li se time rijesiti hrvatsko pitanje?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40522 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Bice im smokve ko dinje :lol:........sve ce biti isto kao prije....a mozda i gore
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#40523 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by oakville »

Skijaš wrote:
mb_sb wrote:
muha_sa wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/bogic-bo ... /140406094


Politikama koje su željele da razbiju Bosnu i Hercegovinu, od čega još nisu odustale, ne odgovara potvrda istorijskog kontinuiteta naše državnosti. Oni žele da je demontiraju sa ključnom tezom da države ovdje nikad nije ni bilo, da su ovo samo neke provincije u kojim su oduvijek živjeli samo „zalutali“ Srbi i Hrvati, dakle pripadnici naroda iz susjednih država. Oni negiraju i samosvojnost bošnjačke nacije i vječito pokreću neke „istrage poturica“, samo da bi falsificiranim tvrdnjama navukli vodu na svoj mlin regionalne hegemonije.

S njima ne vrijedi diskutovati. Oni i sami znaju da ne govore istinu. Njima je bitan interes, u ovom slučaju politički i nacionalistički, da otmu nešto tuđe te da to ispadne kao vraćanje nečega što im je, navodno, uvijek i pripadalo.


Takvi političari i sijači zavade s vremena na vrijeme misle da je došao njihov trenutak u kojem će BiH podijeliti i upokojiti. U tome neće uspjeti ukoliko ovdje budu dovoljno jake snage koje istinski poštuju i žive pomenutu formulu po kojoj BiH nije ni srpska, ni hrvatska, ni muslimanska nego i srpska i muslimanska i hrvatska.
Jake riječi dotičnoga!!
A što je to danas u BiH i u Federaciji "i hrvatsko"??
Sve, ali taj hrvatski identitet svega trebaju njegovati Hrvati, ne možeš se identificirati sa Hrvatskom, od sebe praviti dijasporu Hrvatske i pratiti recimo reprezentaciju Hrvatske, a čuditi se etničkom sastavu bosanskohercegovačke reprezentacije. Odnosno, ne mogu se Bošnjaci boriti za hrvatski identitet čitave BiH dok se ti distanciraš od tri četvrtine zemlje.
E ovo se ne slažem. Nisu hrvati maloumni da bi bilo ko bio u poziciji da im kaže šta mogu ili šta trebaju da doživljavaju kao svoje. Također zašto je više bitno da li hrvati (ili srbi) navijaju za reprezentaciju bih (ko da je to najvažnija stvar) - bitno je da postoji većina koja navija za tu reprezentaciju- pa ko hoće hoće, ko neće neće. Ne može se nikome ispirati mozak.
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#40524 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Danguba »

spreca wrote:Bice im smokve ko dinje :lol:........sve ce biti isto kao prije....a mozda i gore
mislite ugrozba sused... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40525 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

mb_sb wrote:
Jake riječi dotičnoga!!

A što je to danas u BiH i u Federaciji "i hrvatsko"??
Isključivo ono što oni sami žele da bude njihovo.

Imaju ono što sami žele, u mjeri u kojoj sami žele.
Što je toga možda malo, stvar je niza njihovih pogrešnih procjena i pogrešnih odluka koje su donosili u prošlosti, a što je najgore, čini se da iz tih grešaka još nisu izvukli pouku, nego ih još i nastavljaju ponavljati.
Locked