većina će ovih historijsko/povijesno-biološko-političkih postova biti neselktivno pobrisana...
a @djonko, osim što si mi poznat (
ponavljati neću.
steta.
...
Komentarišući jučerašnje potpisivanje sporazuma SDS-a i PDP-a, sa političkim stankama iz FBiH, podsjetio je da je SDA prije sedam dana potpisao sporazum sa kolaicijom ‘’ Prvi mart’’, s ciljem dominacije u Narodnoj skupštini RS, a da se u parlamentu BiH obesmisli entitetsko glasanje.
"SDS i PDP juče su potpisali sporazum sa SDA i neka odgovore šta su potpisali sa istima koji su prije sedam dana rekli da im treba više od pet poslanika u parlamentu BiH da praktično ukinu entitetsko glasanje i ustavno promijene ambijent u BiH i je li to novi probosanski stav SDS-a u Republici Srpskoj", rekao je Radojičić u Banjaluci.
On je takođe podsjetio da će na narednoj sjednici Narodne skupštine RS, poslanici razmatrati zakon o prebivališti na niovu RS.
Naveo je da je bilo bolje, da je taj zakon usvojen na nivou BiH, te da je to iznuđen potez kako bi se uredile prijave prebivališta i boravišta građana.
‘’Ali, sistem se buši i dalje, jer je Parlament Federacije BiH prošle sedmice donio zakon kojim se u potpunosti narušava sistem socijalnih prava u BiH’’, kazao je Radojičić. Naime, kako je pojasnio tim zakonom se daje pravo glasa rađanima RS i FBiH, a sva socijalna prava se zadržavaju u Federaciji BiH. Kako je naveo, cilj je poslati 100.000 glasača iz FBiH, da glasa u RS.
Današnjoj sjednici Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka prisustvovala je i međunarodni sekretar stranke i potpredsjednik Gradskog odbora SNSD-a Željka Cvijanović.
evo ne dodjoh par dana na definitivno najzanimljiviji i najsmijesniji pdf i odma propustih gomilu bisera.Mister Yes wrote:Viđu vraga. A djelovalo je kao da je to tvoje mišljenje.Skijaš wrote: Tako rezonuju njemački, britanski i američki kadrovi čiji je zadatak da kreiraju stav svojih država prema BiH.![]()
Nego da uzmemo onu tvoju poznatu rečenicu "to što ti promoviraš loša razmišljanja ne znači da ostali ljudi trebaju krenuti tim nemoralnim putem". Ili tako nekako.![]()
Znas sta je pravo rjesenje...da srbi i hrvati koji zagovaraju podjelu BIH javno izadju pred svoj i tudji narod i kazu sta zele ,preciziraju tacne mape svoje teritorije koju zele za sebe...i onda MZ zna na cemu je ,probosanske snage znaju na cemu su,bosnjaci kao narod znaju koliko ih je probosanskih koliko promalobosnjackih ...to je rjesenje,MEDJUTIM nikad se dodik i covic nece javno izjasniti i precizirati svoje istinske namjere,JER znaju da je to prakticno neizvodljivo bez bolnih rezova i to za sopstevne narode...nego se prihvatila rahat patnja jer se konta da ce bosnjaci koji protiv sebe imaju dvije susjedne drzave i domace separatiste kad tad izgubiti bitku....bogami nece,jer nemaju matice...ovdje u BIH pojedjuju oni koji nemaju ni matere ni macehe,sad skontaj ko gubiHafis wrote:Super. Teturamo od krize do krize, i konačno će nas riješiti ova krimska kriza.
Uvazeni hadzi-hafize , rusi su uzeli krim ,a srbi kao ruski pijuni ce izgubiti dio BiH.Hafis wrote:Super taktikaOni hoće da se odvoje, a mi im ne damo, pa tko izdura duže u narednih stotinjak, a vjerojatno i kusur godina.
Nego ne vidim u tome svemu profit iz s krimske krize kako reče uvaženi kolega klixo?
E jest li logika. Nigdje veze. Što je babi milo.klixo wrote:Uvazeni hadzi-hafize , rusi su uzeli krim ,a srbi kao ruski pijuni ce izgubiti dio BiH.Hafis wrote:Super taktikaOni hoće da se odvoje, a mi im ne damo, pa tko izdura duže u narednih stotinjak, a vjerojatno i kusur godina.
Nego ne vidim u tome svemu profit iz s krimske krize kako reče uvaženi kolega klixo?
Sent from my HTC One using Tapatalk
Pa svi su davno izašli sa preciznim željama:zavrzlama wrote:
Znas sta je pravo rjesenje...da srbi i hrvati koji zagovaraju podjelu BIH javno izadju pred svoj i tudji narod i kazu sta zele ,preciziraju tacne mape svoje teritorije koju zele za sebe
Jebote nisam ni primjetio ovo mi je 1000ti post , ne moze ovo biti slucajnostklixo wrote:Mogli bi rušitelji zemlje najebati soon... Eno onaj rece da je njemacka potpisala zlocin(dmsp) i govorio protiv agresora , nedavno je jos netko iz eu slicno govorio pa onaj govori merkel i obami kako je krajnje vrijeme da rijese pitanje BiH.
Dakle , najveci profiteri iz krimske krize bi mogla biti BiH.
Izgleda da mi je ta priča o ''rješavanju pitanja BiH (sve na "štetu" Srba)'' nekako neobjašnjivo promakla.klixo wrote:![]()
Ako si primjetio u postu prije napisao sam da se ovih dana europa potencira pricu o rješavanju pitanja BiH(sve na "štetu" Srba) te sam na osnovu toga zakljucio da bi mogli izvuci koristi iz krimske krize.
Sve, ali taj hrvatski identitet svega trebaju njegovati Hrvati, ne možeš se identificirati sa Hrvatskom, od sebe praviti dijasporu Hrvatske i pratiti recimo reprezentaciju Hrvatske, a čuditi se etničkom sastavu bosanskohercegovačke reprezentacije. Odnosno, ne mogu se Bošnjaci boriti za hrvatski identitet čitave BiH dok se ti distanciraš od tri četvrtine zemlje.mb_sb wrote:Jake riječi dotičnoga!!muha_sa wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/bogic-bo ... /140406094
Politikama koje su željele da razbiju Bosnu i Hercegovinu, od čega još nisu odustale, ne odgovara potvrda istorijskog kontinuiteta naše državnosti. Oni žele da je demontiraju sa ključnom tezom da države ovdje nikad nije ni bilo, da su ovo samo neke provincije u kojim su oduvijek živjeli samo „zalutali“ Srbi i Hrvati, dakle pripadnici naroda iz susjednih država. Oni negiraju i samosvojnost bošnjačke nacije i vječito pokreću neke „istrage poturica“, samo da bi falsificiranim tvrdnjama navukli vodu na svoj mlin regionalne hegemonije.
S njima ne vrijedi diskutovati. Oni i sami znaju da ne govore istinu. Njima je bitan interes, u ovom slučaju politički i nacionalistički, da otmu nešto tuđe te da to ispadne kao vraćanje nečega što im je, navodno, uvijek i pripadalo.
Takvi političari i sijači zavade s vremena na vrijeme misle da je došao njihov trenutak u kojem će BiH podijeliti i upokojiti. U tome neće uspjeti ukoliko ovdje budu dovoljno jake snage koje istinski poštuju i žive pomenutu formulu po kojoj BiH nije ni srpska, ni hrvatska, ni muslimanska nego i srpska i muslimanska i hrvatska.
A što je to danas u BiH i u Federaciji "i hrvatsko"??
Eh skijaš. Pa ti baš k'o pravi kliničar. I anamneza, fizikalni pregled, dijagnoza i ekspres terapija, a sve u isti mah, onako s nogu, torabijski što bi rekli gore.Skijaš wrote: Sve, ali taj hrvatski identitet svega trebaju njegovati Hrvati, ne možeš se identificirati sa Hrvatskom, od sebe praviti dijasporu Hrvatske i pratiti recimo reprezentaciju Hrvatske, a čuditi se etničkom sastavu bosanskohercegovačke reprezentacije. Odnosno, ne mogu se Bošnjaci boriti za hrvatski identitet čitave BiH dok se ti distanciraš od tri četvrtine zemlje.
A ti mu već naljepio ''da se identificira s R Hrvatskom'' (čovjek je riječju nije spomenuo), da od sebe ''pravi dijasporu Hrvatske'', ''da osporava tri četvrtine zemlje'' (i što baš tri četvrtine??) i dr.A što je to danas u BiH i u Federaciji "i hrvatsko"??
Jos par mjeseci Komsic ce biti proslost i hoce li se time rijesiti hrvatsko pitanje?mb_sb wrote: Gospon Skijaš
Čudan je ovaj internet danas, može se svašta lijepoga i ružnoga pročitati, najjače od svega toga su ublehe kao ovaj gosp. što je ovo izjavio!! A i Vi ga sljedujete : znači Bošnjaci se mogu boriti i za svoj i za bh-Hrvatski identitet, a to nije dopušteno samim Hrvatima da rade za sebe! Moje pitanje Vama, a čemu sve to? Što Vas to vabi "komšićizmu"? Što se to postiglo sa Živkom B. i Lijanovićima? Jel bilo vajde??
E ovo se ne slažem. Nisu hrvati maloumni da bi bilo ko bio u poziciji da im kaže šta mogu ili šta trebaju da doživljavaju kao svoje. Također zašto je više bitno da li hrvati (ili srbi) navijaju za reprezentaciju bih (ko da je to najvažnija stvar) - bitno je da postoji većina koja navija za tu reprezentaciju- pa ko hoće hoće, ko neće neće. Ne može se nikome ispirati mozak.Skijaš wrote:Sve, ali taj hrvatski identitet svega trebaju njegovati Hrvati, ne možeš se identificirati sa Hrvatskom, od sebe praviti dijasporu Hrvatske i pratiti recimo reprezentaciju Hrvatske, a čuditi se etničkom sastavu bosanskohercegovačke reprezentacije. Odnosno, ne mogu se Bošnjaci boriti za hrvatski identitet čitave BiH dok se ti distanciraš od tri četvrtine zemlje.mb_sb wrote:Jake riječi dotičnoga!!muha_sa wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/bogic-bo ... /140406094
Politikama koje su željele da razbiju Bosnu i Hercegovinu, od čega još nisu odustale, ne odgovara potvrda istorijskog kontinuiteta naše državnosti. Oni žele da je demontiraju sa ključnom tezom da države ovdje nikad nije ni bilo, da su ovo samo neke provincije u kojim su oduvijek živjeli samo „zalutali“ Srbi i Hrvati, dakle pripadnici naroda iz susjednih država. Oni negiraju i samosvojnost bošnjačke nacije i vječito pokreću neke „istrage poturica“, samo da bi falsificiranim tvrdnjama navukli vodu na svoj mlin regionalne hegemonije.
S njima ne vrijedi diskutovati. Oni i sami znaju da ne govore istinu. Njima je bitan interes, u ovom slučaju politički i nacionalistički, da otmu nešto tuđe te da to ispadne kao vraćanje nečega što im je, navodno, uvijek i pripadalo.
Takvi političari i sijači zavade s vremena na vrijeme misle da je došao njihov trenutak u kojem će BiH podijeliti i upokojiti. U tome neće uspjeti ukoliko ovdje budu dovoljno jake snage koje istinski poštuju i žive pomenutu formulu po kojoj BiH nije ni srpska, ni hrvatska, ni muslimanska nego i srpska i muslimanska i hrvatska.
A što je to danas u BiH i u Federaciji "i hrvatsko"??
mislite ugrozba sused...spreca wrote:Bice im smokve ko dinje........sve ce biti isto kao prije....a mozda i gore
Isključivo ono što oni sami žele da bude njihovo.mb_sb wrote:
Jake riječi dotičnoga!!
A što je to danas u BiH i u Federaciji "i hrvatsko"??