Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
BarbaDue
Posts: 65065
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40501 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

moon_walker_90 wrote: 06/05/2020 23:45 kobre,dabre
Dabre bre kobre :mrgreen:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40502 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

i agree wrote: 06/05/2020 23:42 Moze mala pomoc sutra prvi put pravim pecenog dabra pa me zanima na kolko stepeni da ga pecem ili mozda bolje da ga pohujem na tavi?
Kako da ne:
- treba ti veći dabar, preko dvije kile ...
- Jedno manje janje, negdje oko 15 kila ...

- Uzmi i krompira, dosta, jedno dvije - tri kile. E sad, dok ti se janje vrti na žaru, uzavri velik lonac vode, dobro posoli i unutra ubaci dabra i krompire. Nakon jedno dva sata izvadiš dabra i krompire i skineš janje s ražnja ...
- Vodu proliješ .. krompire postaviš oko janjetine na pladanj, izvadiš hladne pive, a dabra baciš mačkama da te ne gnjave dok jedeš janjetinu!
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#40503 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by i agree »

Bas ti hvala a prekosutra pravim flombiranu krticu nadam se da mi nece trebat nicija pomoc
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40504 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Taman je benzin jeftin :lol: pravi si domacin :lol:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40505 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ma samo ti udri po glodarima I njihovim rodjacima 🙈
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40506 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

stae ovo danas tema mrtva :D
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#40507 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

eo lebac, 12 grain

Image
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40508 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

dobro izgleda :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40510 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Image

Danas grah - mahune ....
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40511 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

ImageImage
Patlidzan pecen, marinade limun, maslinovo ulje, bijeli luk, tako moze heftu dvije stajat u frizideru servira se sa svjezim persunom I izmrvljenim ovcijim ili kozijim sirom
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40512 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

ImageImage

Marokanske Pastillen... Danas bio dan kuhanja sutra ba poso 🙈
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#40513 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DEMONIKA »

pizarro wrote: 07/05/2020 14:49 stae ovo danas tema mrtva :D
Svi otišli na temu Ženidba, djeca i razvod :lol: :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40514 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

immuno wrote: 07/05/2020 21:30
Marokanske Pastillen... Danas bio dan kuhanja sutra ba poso 🙈
nije ni tako lose, vise manjih komada :thumbup:

kod mene je bila jedna velika b'stilla kad sam pravio ali nisam zbog zene srca im' o da pospem cimetom,kao sto je trebalo a vidim nisi ni ti :D
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40515 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ma oni pospu I secerom u prahu e bas nebih mogla tako jesti, probala u Maroku i sve puhala secer u stranu😂 I ja pravim cesto jednu vecu al danas probaj ovako, al ukusne su 👍
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40516 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

immuno wrote: 07/05/2020 21:53 Ma oni pospu I secerom u prahu e bas nebih mogla tako jesti, probala u Maroku i sve puhala secer u stranu😂 I ja pravim cesto jednu vecu al danas probaj ovako, al ukusne su 👍
upravo tako,secero i cimetom posipaju...kaze zena nemoj molim te tih kombinacija, il' jedem pitu il' jedem kolac, ne ide zajedno :lol: :lol: :lol:

sta si sve ubacivala unutra?
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#40517 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

kuku lele, otpuhuju cimet i secere, pa to je poenta. :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40518 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Danas je bio grah sa suhim vrganjima, naumpalo mi nesto
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40519 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Image
ImageImage
U supu pile, celer, persun, kopar, so, Biber, suhi limun, dok od limuna,
Sos- puno luka, paradajz, persun, kopar, so, secer, Biber, kashmir chili, paprika, Kurkuma, vlasac, origano, Basilikum, zimet.... Valjda nisam sta zaboravila😂
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40520 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ima I Kombi gdje persun I kopar sitno isjeckaju I kad izvade pile to ukuhaju I tome didaju 5-6 jaja I to sve izmjesaju 🙄 ta Kombi nije moj ukus Koji volim zato uvijek pravim ovaj sa paradajzom... Mirise fino a i ukus je mmmm😊
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40521 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 07/05/2020 22:30 Image

Danas je bio grah sa suhim vrganjima, naumpalo mi nesto
..jako ukusno... :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40522 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

immuno wrote: 07/05/2020 21:27 Image
Patlidzan pecen, marinade limun, maslinovo ulje, bijeli luk, tako moze heftu dvije stajat u frizideru servira se sa svjezim persunom I izmrvljenim ovcijim ili kozijim sirom
nisi ga ogulila, ja kad ga pravim uvijek ga ogulim jer mi je kora kisela ali ono ruzno kisela
ja ga ispecem na rostilju, stavim isto tako ko i ti maslinovo ulje, persun i bjeli luk---ako necu ici nigdje jer uvijek stavim previse :D
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40523 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Ne znam jesan li vam pricao pricu o kruvu sa Heljdnim brašnom ..






[media]
[/media]

User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40524 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Od tada ga vise nikada nisam pravio.
Covik ima mlin, kupio 5Kg.
Navracao par puta, niti vodenice tako divne, niti takvog covika.
Od tada nikada nisan vise ni pokusao da napravim ovaj kruv.
Bacio i recept.
Palo mi to sve nekako tesko kad sam vidio da vodenica vise ne radi, a za njega mi kazali da nije vise ziv.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40525 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

Sanabija wrote: 07/05/2020 22:30 Image

Danas je bio grah sa suhim vrganjima, naumpalo mi nesto
zanimljva kombinacija prvi put cujem. kako se uklapa?
Post Reply