Vic dana 2004/2005/.../2015/20XX
Moderator: Chloe
- Adson
- Posts: 117
- Joined: 08/06/2008 12:28
#4051 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
"Vuk sit, a ovce na broju", reče vuk dok je glođao čobanicu
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#4052 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
dolazi mujo kući, i zatiče fatu na djelu sa švalerom:
-fato, šta taj čovjek radi s tobom?!
-čuda radi, moj mujaga, čuda radi...

-fato, šta taj čovjek radi s tobom?!
-čuda radi, moj mujaga, čuda radi...
-
PalaSa Marsa
- Posts: 18966
- Joined: 11/09/2008 11:48
- Location: Where the Moon play with the Stars :)
#4053 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Adson wrote:"Vuk sit, a ovce na broju", reče vuk dok je glođao čobanicu
JThomas
- Lakat Jebić
- Posts: 8040
- Joined: 10/06/2008 15:47
#4054 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
ovoj sto je pala s marsa svaki vic dobar

-
PalaSa Marsa
- Posts: 18966
- Joined: 11/09/2008 11:48
- Location: Where the Moon play with the Stars :)
#4055 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Pa zato sto jes' dobar i zato sto volim dobre viceve.Lakat Jebić wrote:ovoj sto je pala s marsa svaki vic dobar![]()
![]()
- muz66
- Posts: 17984
- Joined: 24/03/2009 00:33
- Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka
#4056 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Ti si sa Marsa, ne pikas se, kakva ti i tvoji vicevi. 
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#4058 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
piju kafu tadić i karamanlis, ili ko je već aktuelni premijer grčke, i ide priča:
-znaš, brate po vjeri, makedonija ti je ustvari grčka.
-znam, brate, i kosovo je srbija...
-znaš, brate po vjeri, makedonija ti je ustvari grčka.
-znam, brate, i kosovo je srbija...
-
drekalica28
- Posts: 27177
- Joined: 29/05/2008 11:07
#4059 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile
1. Majka me je naučila da cjenim dobro urađen posao
"Ako hoćete da se poubijate, idite napolje, sad sam oprala pod"
2. Majka me je naučila religiji
"Moli se bogu da ova mrlja ne ostane na tepihu"
3. ...o putovanju kroz vrijeme
"Ako se ne ispraviš ima da te tresnem tako da češ odletjeti u sljedeću nedelju"
4. ...o logici
"Zato što ja tako kažem, eto zato!"
5. Majka me je naučila još logike
"Ako padneš sa te ljuljaške i slomiš vrat, nećeš dobiti sladoled poslije ručka!"
6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"
7. ...o ironiji
"Samo ti plači pa ću ti dati i razlog za plakanje!"
8. Majka me je naučila čudima osmoze
"Zatvori usta i jedi!"
9. ...o iskrivljenju
"Pogledaj samo tu prljavštinu iza tvojih ušiju!"
10. ...o izdržljivosti
"Ima da sjediš tu sve dok ne pojedeš sav špinat"
11. ....o vremenu
"Tvoja soba izgleda kao da je upravo prošao tornado!"
12. ...o hipokriziji
"Rekla sam ti jednom, i reći ću jos hiljadu puta - ne pretjeruj!"
13. ....o modifikovanju ponašanja
"Prekini da se ponašaš kao tvoj otac!"
14. ...o zavisti
"Ima miliona nesretne djece na svijetu koji nemaju divne roditelje kao ti!"
15. ...o iščekivanju
"Čekaj samo da stignemo do kuće..."
16. ...o primanju
"Dobit ćeš ti svoje kad dođemo kući..."
17. ...o medicini
"Prekini da ukrstač oči, ostat će ti tako!"
18. ...o vidovnjaštvu
"Oblači taj džemper, valjda ja znam da ti je hladno!"
19... o humoru
"Nemoj da trčiš kod mene kad ti ta kosilica odsijeće noge"
20. ...o odrastanju
"Ako ne pojedeš to povrće nikad nečeš porasti"
21. ...o genetici
"Isti otac..."
22. ...o korejnima
"Zatvori ta vrata, nisi rođen u štali"
23. o mudrosti
"Razumjet ćeš kad dođeš u moje godine"

1. Majka me je naučila da cjenim dobro urađen posao
"Ako hoćete da se poubijate, idite napolje, sad sam oprala pod"
2. Majka me je naučila religiji
"Moli se bogu da ova mrlja ne ostane na tepihu"
3. ...o putovanju kroz vrijeme
"Ako se ne ispraviš ima da te tresnem tako da češ odletjeti u sljedeću nedelju"
4. ...o logici
"Zato što ja tako kažem, eto zato!"
5. Majka me je naučila još logike
"Ako padneš sa te ljuljaške i slomiš vrat, nećeš dobiti sladoled poslije ručka!"
6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"
7. ...o ironiji
"Samo ti plači pa ću ti dati i razlog za plakanje!"
8. Majka me je naučila čudima osmoze
"Zatvori usta i jedi!"
9. ...o iskrivljenju
"Pogledaj samo tu prljavštinu iza tvojih ušiju!"
10. ...o izdržljivosti
"Ima da sjediš tu sve dok ne pojedeš sav špinat"
11. ....o vremenu
"Tvoja soba izgleda kao da je upravo prošao tornado!"
12. ...o hipokriziji
"Rekla sam ti jednom, i reći ću jos hiljadu puta - ne pretjeruj!"
13. ....o modifikovanju ponašanja
"Prekini da se ponašaš kao tvoj otac!"
14. ...o zavisti
"Ima miliona nesretne djece na svijetu koji nemaju divne roditelje kao ti!"
15. ...o iščekivanju
"Čekaj samo da stignemo do kuće..."
16. ...o primanju
"Dobit ćeš ti svoje kad dođemo kući..."
17. ...o medicini
"Prekini da ukrstač oči, ostat će ti tako!"
18. ...o vidovnjaštvu
"Oblači taj džemper, valjda ja znam da ti je hladno!"
19... o humoru
"Nemoj da trčiš kod mene kad ti ta kosilica odsijeće noge"
20. ...o odrastanju
"Ako ne pojedeš to povrće nikad nečeš porasti"
21. ...o genetici
"Isti otac..."
22. ...o korejnima
"Zatvori ta vrata, nisi rođen u štali"
23. o mudrosti
"Razumjet ćeš kad dođeš u moje godine"
- McMoy
- Posts: 3871
- Joined: 20/09/2009 22:11
- Location: tu i tamo
#4060 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
...Postao/la drekalica28 dana 29/09/2009 10:25
Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile
6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"
I ja sam ovo često slušao za čiste gaće. Zanima me samo kako si ti to shvatala, jel za nedaj Bože (ono hitno ići doktoru), ili za situaciju daj Bože (neka sasvim druga vrsta pregleda!!)?
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
vratnik
- Posts: 30171
- Joined: 30/08/2004 11:17
- Location: Apsurdistan
#4062 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
(meni je mama uvijek govorila: svaki dan obuci ciste gace, ako te auto zgazi da me ne brukas u bolnici).. (bila je uvijek ubijedjena da me nece namrtvo zgazit').dzemmo wrote:McMoy wrote:
I ja sam ovo često slušao za čiste gaće. Zanima me samo kako si ti to shvatala, jel za nedaj Bože (ono hitno ići doktoru), ili za situaciju daj Bože (neka sasvim druga vrsta pregleda!!)?![]()
![]()
dobro zapazanje.. ja znam covjeka koji je u ratu svaki dan mjenjao gache (bilo ne bilo vode)
to je bilo naj najbitnije.. kaze: "sta treba da me rani, pa da se kod doktora ofiram"
i desi mu se, malo ranjavanje.. i sa njim neka raja a on ponosan.. jarane ciste gache..![]()
![]()
PS: nije me nikad udarilo auto, dzaba sam svaki dan oblacio nove ciste bijele pamucne gace..
- atko
- Posts: 6058
- Joined: 06/07/2006 14:51
#4063 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Zivot covjeka se djeli u tri perioda
-moj tata je jaci od tvog
-ali tata ti to ne razumijes
-moj tata je imao obicaj reci
-moj tata je jaci od tvog
-ali tata ti to ne razumijes
-moj tata je imao obicaj reci
-
drekalica28
- Posts: 27177
- Joined: 29/05/2008 11:07
#4064 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
McMoy wrote:...Postao/la drekalica28 dana 29/09/2009 10:25
Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"
I ja sam ovo često slušao za čiste gaće. Zanima me samo kako si ti to shvatala, jel za nedaj Bože (ono hitno ići doktoru), ili za situaciju daj Bože (neka sasvim druga vrsta pregleda!!)?![]()
Ja sam uvijek reprezentabilna.
-
tandrkalo
- Posts: 94
- Joined: 17/12/2008 00:00
#4065 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
ovo je nekako i tuzno..atko wrote:Zivot covjeka se djeli u tri perioda
-moj tata je jaci od tvog
-ali tata ti to ne razumijes
-moj tata je imao obicaj reci
- MoHiKaNaC
- Posts: 616
- Joined: 17/04/2002 00:00
- Location: tu i tamo...
#4066 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
drekalica28
Vratila si me u djetinjstvo...
Vratila si me u djetinjstvo...
- atko
- Posts: 6058
- Joined: 06/07/2006 14:51
#4067 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Pa jes' ...tandrkalo wrote:ovo je nekako i tuzno..atko wrote:Zivot covjeka se djeli u tri perioda
-moj tata je jaci od tvog
-ali tata ti to ne razumijes
-moj tata je imao obicaj reci
... al sto kaze narod nek je po redu samo
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#4068 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
drekalica28 wrote:Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile![]()
1. Majka me je naučila da cjenim dobro urađen posao
"Ako hoćete da se poubijate, idite napolje, sad sam oprala pod"
2. Majka me je naučila religiji
"Moli se bogu da ova mrlja ne ostane na tepihu"
3. ...o putovanju kroz vrijeme
"Ako se ne ispraviš ima da te tresnem tako da češ odletjeti u sljedeću nedelju"
4. ...o logici
"Zato što ja tako kažem, eto zato!"
5. Majka me je naučila još logike
"Ako padneš sa te ljuljaške i slomiš vrat, nećeš dobiti sladoled poslije ručka!"
6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"
7. ...o ironiji
"Samo ti plači pa ću ti dati i razlog za plakanje!"
8. Majka me je naučila čudima osmoze
"Zatvori usta i jedi!"
9. ...o iskrivljenju
"Pogledaj samo tu prljavštinu iza tvojih ušiju!"
10. ...o izdržljivosti
"Ima da sjediš tu sve dok ne pojedeš sav špinat"
11. ....o vremenu
"Tvoja soba izgleda kao da je upravo prošao tornado!"
12. ...o hipokriziji
"Rekla sam ti jednom, i reći ću jos hiljadu puta - ne pretjeruj!"
13. ....o modifikovanju ponašanja
"Prekini da se ponašaš kao tvoj otac!"
14. ...o zavisti
"Ima miliona nesretne djece na svijetu koji nemaju divne roditelje kao ti!"
15. ...o iščekivanju
"Čekaj samo da stignemo do kuće..."
16. ...o primanju
"Dobit ćeš ti svoje kad dođemo kući..."
17. ...o medicini
"Prekini da ukrstač oči, ostat će ti tako!"
18. ...o vidovnjaštvu
"Oblači taj džemper, valjda ja znam da ti je hladno!"
19... o humoru
"Nemoj da trčiš kod mene kad ti ta kosilica odsijeće noge"
20. ...o odrastanju
"Ako ne pojedeš to povrće nikad nečeš porasti"
21. ...o genetici
"Isti otac..."
22. ...o korejnima
"Zatvori ta vrata, nisi rođen u štali"
23. o mudrosti
"Razumjet ćeš kad dođeš u moje godine"
![]()
![]()
![]()
kako je ovo i smijesno i dirljivo
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#4069 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Nekoliko musko / zenskih
Zasto svi uragani imaju zenska imena?
- Kad dodju vlazni su i topli, a kad odu odnose kuce, automobile...
- Zasto u raju ima samo 10% zena?
- Da ih ima vise, bio bi to pakao...
Koja je razlika izmedju zene i ljubavnice?
- 30 kg!
-Zasto zene duze zive od muskaraca?
- Valjda zato jer nemaju zenu.
- Koja je razlika izmedju vile i vestice?
- 5 godina braka...
Zasto svi uragani imaju zenska imena?
- Kad dodju vlazni su i topli, a kad odu odnose kuce, automobile...
- Zasto u raju ima samo 10% zena?
- Da ih ima vise, bio bi to pakao...
Koja je razlika izmedju zene i ljubavnice?
- 30 kg!
-Zasto zene duze zive od muskaraca?
- Valjda zato jer nemaju zenu.
- Koja je razlika izmedju vile i vestice?
- 5 godina braka...
-
3XL
- Posts: 97
- Joined: 17/04/2009 21:48
#4070 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Last edited by 3XL on 29/09/2009 22:47, edited 1 time in total.
- McMoy
- Posts: 3871
- Joined: 20/09/2009 22:11
- Location: tu i tamo
#4071 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Ne sumnjam. Ali ima svakakvih situacija...drekalica28 wrote:McMoy wrote:...Postao/la drekalica28 dana 29/09/2009 10:25
Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"
I ja sam ovo često slušao za čiste gaće. Zanima me samo kako si ti to shvatala, jel za nedaj Bože (ono hitno ići doktoru), ili za situaciju daj Bože (neka sasvim druga vrsta pregleda!!)?![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ja sam uvijek reprezentabilna.
Pričao mi kolega, kune se da je živa istina...
Prije podosta godina, u jednom mjestu u Istočnoj Bosni, bilo slavlje (neka vrsta teferiča) povodom dana oslobodjenja tog mjesta. Navalilo naroda što iz čaršije, što iz okolnih naselja i sela.
I tako, sretne on u čaršiji djevojku "avion", lijepa, zgodna... ništa ni dodati ni oduzeti.
Salijet'o ti on nju neko vrijeme, malo upornosti i cura pristane.
Eh, sad ide slijedeća faza, treba iskoristiti teferič i taj dan. Helem, navaljivao on cijeli ubogi dan, cura zatezala, zatezala, ona uporan... i na kraju cura popusti.
Odvede je u stan i navali k'o mutav na telefon. Počne je skidati, i kad su došle gać(ice)e na red, na njima prizor nevidjen!
Skupljalo se valjda svega i svačega cijeli dan i kaže kad je pogledao ono isto harmonika!!!!
Nekako ga poslije toga brzo prošla uspaljenost...
(P.S. Nekad se mora i na rezervu misliti!!
-
jareb
- Posts: 105
- Joined: 06/06/2009 08:34
- Location: Vezirski grad
#4072 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Simptom: Pivo je neobično blijedo i bezukusno.
Odgovor: Čaša je prazna.
Akcija: Zamolite nekoga da vam kupi još jedno pivo.
Simptom: Zid ispred vas prekriven je neonskim svjetiljkama.
Odgovor: Pali ste na leđa.
Akcija: Popnite se uz šank.
Simptom: Usta su vam puna pepela od cigareta.
Odgovor: Pali ste na trbuh.
Akcija: Pogledajte gore.
Simptom: Pivo je bezukusno, košulja vam je mokra.
Odgovor: Niste otvorili usta ili ste prislonili čašu na pogrešan dio lica.
Akcija: Idite u WC i vježbajte ispijanje pred ogledalom.
Simptom: Stopala su vam hladna i mokra.
Odgovor: Držite čašu pod pogrešnim kutom.
Akcija: Izrotirajte čašu tako da joj otvor gleda u strop.
Simptom: Stopala su vam topla i mokra.
Odgovor: Loša kontrola mjehura.
Akcija: Stanite pored najbližeg psa i požalite se na njegovo ponašanje.
Simptom: Pod je zamućen.
Odgovor: Gledate kroz dno prazne čaše.
Akcija: Zamolite nekoga da vam kupi još jedno pivo.
Simptom: Pod se pomiče.
Odgovor: Iznose vas iz gostione.
Akcija: Zamolite ih da vas odnesu u drugu gostionu.
Simptom: Soba je neobično mračna.
Odgovor: Gostiona se zatvara.
Akcija: Pitajte barmena gdje živite i krenite kući.
Simptom: Unutrašnjost taksija odjednom poprima čudesne boje i teksture.
Odgovor: Konzumacija piva prešla je vaše kapacitete.
Akcija: Prekrijte usta vrećicom.
Simptom: Probudili ste se ne znajući kako ste dospjeli tu gdje jeste.
Odgovor: Vjerojatno krivljenje prostora i vremena.
Akcija: Popijte još jedno pivo.
Odgovor: Čaša je prazna.
Akcija: Zamolite nekoga da vam kupi još jedno pivo.
Simptom: Zid ispred vas prekriven je neonskim svjetiljkama.
Odgovor: Pali ste na leđa.
Akcija: Popnite se uz šank.
Simptom: Usta su vam puna pepela od cigareta.
Odgovor: Pali ste na trbuh.
Akcija: Pogledajte gore.
Simptom: Pivo je bezukusno, košulja vam je mokra.
Odgovor: Niste otvorili usta ili ste prislonili čašu na pogrešan dio lica.
Akcija: Idite u WC i vježbajte ispijanje pred ogledalom.
Simptom: Stopala su vam hladna i mokra.
Odgovor: Držite čašu pod pogrešnim kutom.
Akcija: Izrotirajte čašu tako da joj otvor gleda u strop.
Simptom: Stopala su vam topla i mokra.
Odgovor: Loša kontrola mjehura.
Akcija: Stanite pored najbližeg psa i požalite se na njegovo ponašanje.
Simptom: Pod je zamućen.
Odgovor: Gledate kroz dno prazne čaše.
Akcija: Zamolite nekoga da vam kupi još jedno pivo.
Simptom: Pod se pomiče.
Odgovor: Iznose vas iz gostione.
Akcija: Zamolite ih da vas odnesu u drugu gostionu.
Simptom: Soba je neobično mračna.
Odgovor: Gostiona se zatvara.
Akcija: Pitajte barmena gdje živite i krenite kući.
Simptom: Unutrašnjost taksija odjednom poprima čudesne boje i teksture.
Odgovor: Konzumacija piva prešla je vaše kapacitete.
Akcija: Prekrijte usta vrećicom.
Simptom: Probudili ste se ne znajući kako ste dospjeli tu gdje jeste.
Odgovor: Vjerojatno krivljenje prostora i vremena.
Akcija: Popijte još jedno pivo.
-
pupa hava
- Posts: 351
- Joined: 27/07/2009 19:14
- Location: havosfera
#4073 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Aksiom zivota!drekalica28 wrote:
4. ...o logici
"Zato što ja tako kažem, eto zato!"
(svi argumenti svedeni u jedno "zato")
- FantomDOTba
- Posts: 85
- Joined: 16/08/2009 00:05
- Location: Sarajevo
#4074 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
seka wrote:- Fato, šta bi ti učinila, kad bih ja dobio na lotu?
- E, pa, Mujo, biću iskrena: pošto mi kao bračnom drugu pripada polovina, uzela bih pola para i pobjegla od tebe!
- Stvarno?
- Stvarno!
- E, pa, Fato, dobio sam na lotu! Dobio sam 12 maraka, evo ti 6 koje ti pripadaju. A sad, bježi da te više ne vidim!!!
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4075 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009
Danas vise ni ovo nije pravilo...jazzer wrote:Nekoliko musko / zenskih![]()
-Zasto zene duze zive od muskaraca?
- Valjda zato jer nemaju zenu.
