Vic dana 2004/2005/.../2015/20XX

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Adson
Posts: 117
Joined: 08/06/2008 12:28

#4051 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by Adson »

"Vuk sit, a ovce na broju", reče vuk dok je glođao čobanicu
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4052 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by JThomas »

dolazi mujo kući, i zatiče fatu na djelu sa švalerom:

-fato, šta taj čovjek radi s tobom?!
-čuda radi, moj mujaga, čuda radi... :D :D
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#4053 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by PalaSa Marsa »

Adson wrote:"Vuk sit, a ovce na broju", reče vuk dok je glođao čobanicu
:lol: :lol: :lol: :lol: :-)

JThomas :thumbup: :lol: :lol: :lol: :D
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#4054 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by Lakat Jebić »

ovoj sto je pala s marsa svaki vic dobar :-) :D :D
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#4055 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by PalaSa Marsa »

Lakat Jebić wrote:ovoj sto je pala s marsa svaki vic dobar :-) :D :D
Pa zato sto jes' dobar i zato sto volim dobre viceve. :D
User avatar
muz66
Posts: 17984
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#4056 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by muz66 »

Ti si sa Marsa, ne pikas se, kakva ti i tvoji vicevi. :D
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#4057 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by notsure »

User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4058 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by JThomas »

piju kafu tadić i karamanlis, ili ko je već aktuelni premijer grčke, i ide priča:

-znaš, brate po vjeri, makedonija ti je ustvari grčka.
-znam, brate, i kosovo je srbija...
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#4059 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by drekalica28 »

Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile :mrgreen:

1. Majka me je naučila da cjenim dobro urađen posao
"Ako hoćete da se poubijate, idite napolje, sad sam oprala pod"

2. Majka me je naučila religiji
"Moli se bogu da ova mrlja ne ostane na tepihu"

3. ...o putovanju kroz vrijeme
"Ako se ne ispraviš ima da te tresnem tako da češ odletjeti u sljedeću nedelju"

4. ...o logici
"Zato što ja tako kažem, eto zato!"

5. Majka me je naučila još logike
"Ako padneš sa te ljuljaške i slomiš vrat, nećeš dobiti sladoled poslije ručka!"

6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"

7. ...o ironiji
"Samo ti plači pa ću ti dati i razlog za plakanje!"

8. Majka me je naučila čudima osmoze
"Zatvori usta i jedi!"

9. ...o iskrivljenju
"Pogledaj samo tu prljavštinu iza tvojih ušiju!"

10. ...o izdržljivosti
"Ima da sjediš tu sve dok ne pojedeš sav špinat"

11. ....o vremenu
"Tvoja soba izgleda kao da je upravo prošao tornado!"

12. ...o hipokriziji
"Rekla sam ti jednom, i reći ću jos hiljadu puta - ne pretjeruj!"

13. ....o modifikovanju ponašanja
"Prekini da se ponašaš kao tvoj otac!"

14. ...o zavisti
"Ima miliona nesretne djece na svijetu koji nemaju divne roditelje kao ti!"

15. ...o iščekivanju
"Čekaj samo da stignemo do kuće..."

16. ...o primanju
"Dobit ćeš ti svoje kad dođemo kući..."

17. ...o medicini
"Prekini da ukrstač oči, ostat će ti tako!"

18. ...o vidovnjaštvu
"Oblači taj džemper, valjda ja znam da ti je hladno!"

19... o humoru
"Nemoj da trčiš kod mene kad ti ta kosilica odsijeće noge"

20. ...o odrastanju
"Ako ne pojedeš to povrće nikad nečeš porasti"

21. ...o genetici
"Isti otac..."

22. ...o korejnima
"Zatvori ta vrata, nisi rođen u štali"

23. o mudrosti
"Razumjet ćeš kad dođeš u moje godine"
:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#4060 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by McMoy »

Postao/la drekalica28 dana 29/09/2009 10:25
Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile
...
6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"

I ja sam ovo često slušao za čiste gaće. Zanima me samo kako si ti to shvatala, jel za nedaj Bože (ono hitno ići doktoru), ili za situaciju daj Bože (neka sasvim druga vrsta pregleda!!)? :razz: :D
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#4061

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 19/04/2015 10:09, edited 1 time in total.
vratnik
Posts: 30171
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#4062 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by vratnik »

dzemmo wrote:
McMoy wrote:
I ja sam ovo često slušao za čiste gaće. Zanima me samo kako si ti to shvatala, jel za nedaj Bože (ono hitno ići doktoru), ili za situaciju daj Bože (neka sasvim druga vrsta pregleda!!)? :razz: :D
:D

dobro zapazanje.. ja znam covjeka koji je u ratu svaki dan mjenjao gache (bilo ne bilo vode)
to je bilo naj najbitnije.. kaze: "sta treba da me rani, pa da se kod doktora ofiram"

i desi mu se, malo ranjavanje.. i sa njim neka raja a on ponosan.. jarane ciste gache.. :lol: :lol: :lol:
(meni je mama uvijek govorila: svaki dan obuci ciste gace, ako te auto zgazi da me ne brukas u bolnici).. (bila je uvijek ubijedjena da me nece namrtvo zgazit').
PS: nije me nikad udarilo auto, dzaba sam svaki dan oblacio nove ciste bijele pamucne gace.. :(
User avatar
atko
Posts: 6058
Joined: 06/07/2006 14:51

#4063 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by atko »

Zivot covjeka se djeli u tri perioda

-moj tata je jaci od tvog

-ali tata ti to ne razumijes

-moj tata je imao obicaj reci
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#4064 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by drekalica28 »

McMoy wrote:
Postao/la drekalica28 dana 29/09/2009 10:25
Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile
...
6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"

I ja sam ovo često slušao za čiste gaće. Zanima me samo kako si ti to shvatala, jel za nedaj Bože (ono hitno ići doktoru), ili za situaciju daj Bože (neka sasvim druga vrsta pregleda!!)? :razz: :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja sam uvijek reprezentabilna. :mrgreen:
tandrkalo
Posts: 94
Joined: 17/12/2008 00:00

#4065 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by tandrkalo »

atko wrote:Zivot covjeka se djeli u tri perioda

-moj tata je jaci od tvog

-ali tata ti to ne razumijes

-moj tata je imao obicaj reci
ovo je nekako i tuzno..
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 616
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#4066 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by MoHiKaNaC »

drekalica28 :thumbup:

Vratila si me u djetinjstvo...
User avatar
atko
Posts: 6058
Joined: 06/07/2006 14:51

#4067 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by atko »

tandrkalo wrote:
atko wrote:Zivot covjeka se djeli u tri perioda

-moj tata je jaci od tvog

-ali tata ti to ne razumijes

-moj tata je imao obicaj reci
ovo je nekako i tuzno..
Pa jes' ...

... al sto kaze narod nek je po redu samo :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#4068 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by pustopoljina »

drekalica28 wrote:Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile :mrgreen:

1. Majka me je naučila da cjenim dobro urađen posao
"Ako hoćete da se poubijate, idite napolje, sad sam oprala pod"

2. Majka me je naučila religiji
"Moli se bogu da ova mrlja ne ostane na tepihu"

3. ...o putovanju kroz vrijeme
"Ako se ne ispraviš ima da te tresnem tako da češ odletjeti u sljedeću nedelju"

4. ...o logici
"Zato što ja tako kažem, eto zato!"

5. Majka me je naučila još logike
"Ako padneš sa te ljuljaške i slomiš vrat, nećeš dobiti sladoled poslije ručka!"

6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"

7. ...o ironiji
"Samo ti plači pa ću ti dati i razlog za plakanje!"

8. Majka me je naučila čudima osmoze
"Zatvori usta i jedi!"

9. ...o iskrivljenju
"Pogledaj samo tu prljavštinu iza tvojih ušiju!"

10. ...o izdržljivosti
"Ima da sjediš tu sve dok ne pojedeš sav špinat"

11. ....o vremenu
"Tvoja soba izgleda kao da je upravo prošao tornado!"

12. ...o hipokriziji
"Rekla sam ti jednom, i reći ću jos hiljadu puta - ne pretjeruj!"

13. ....o modifikovanju ponašanja
"Prekini da se ponašaš kao tvoj otac!"

14. ...o zavisti
"Ima miliona nesretne djece na svijetu koji nemaju divne roditelje kao ti!"

15. ...o iščekivanju
"Čekaj samo da stignemo do kuće..."

16. ...o primanju
"Dobit ćeš ti svoje kad dođemo kući..."

17. ...o medicini
"Prekini da ukrstač oči, ostat će ti tako!"

18. ...o vidovnjaštvu
"Oblači taj džemper, valjda ja znam da ti je hladno!"

19... o humoru
"Nemoj da trčiš kod mene kad ti ta kosilica odsijeće noge"

20. ...o odrastanju
"Ako ne pojedeš to povrće nikad nečeš porasti"

21. ...o genetici
"Isti otac..."

22. ...o korejnima
"Zatvori ta vrata, nisi rođen u štali"

23. o mudrosti
"Razumjet ćeš kad dođeš u moje godine"
:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

kako je ovo i smijesno i dirljivo :thumbup:
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#4069 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by jazzer »

Nekoliko musko / zenskih :)

Zasto svi uragani imaju zenska imena?
- Kad dodju vlazni su i topli, a kad odu odnose kuce, automobile...

- Zasto u raju ima samo 10% zena?
- Da ih ima vise, bio bi to pakao...

Koja je razlika izmedju zene i ljubavnice?
- 30 kg!

-Zasto zene duze zive od muskaraca?
- Valjda zato jer nemaju zenu.

- Koja je razlika izmedju vile i vestice?
- 5 godina braka...
3XL
Posts: 97
Joined: 17/04/2009 21:48

#4070 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by 3XL »

:D
Last edited by 3XL on 29/09/2009 22:47, edited 1 time in total.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#4071 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by McMoy »

drekalica28 wrote:
McMoy wrote:
Postao/la drekalica28 dana 29/09/2009 10:25
Jedna je majka - šta su nas majke sve naučile
...
6. ...o predviđanju događaja
"Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"

I ja sam ovo često slušao za čiste gaće. Zanima me samo kako si ti to shvatala, jel za nedaj Bože (ono hitno ići doktoru), ili za situaciju daj Bože (neka sasvim druga vrsta pregleda!!)? :razz: :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja sam uvijek reprezentabilna. :mrgreen:
Ne sumnjam. Ali ima svakakvih situacija...

Pričao mi kolega, kune se da je živa istina...
Prije podosta godina, u jednom mjestu u Istočnoj Bosni, bilo slavlje (neka vrsta teferiča) povodom dana oslobodjenja tog mjesta. Navalilo naroda što iz čaršije, što iz okolnih naselja i sela.
I tako, sretne on u čaršiji djevojku "avion", lijepa, zgodna... ništa ni dodati ni oduzeti.
Salijet'o ti on nju neko vrijeme, malo upornosti i cura pristane.
Eh, sad ide slijedeća faza, treba iskoristiti teferič i taj dan. Helem, navaljivao on cijeli ubogi dan, cura zatezala, zatezala, ona uporan... i na kraju cura popusti.
Odvede je u stan i navali k'o mutav na telefon. Počne je skidati, i kad su došle gać(ice)e na red, na njima prizor nevidjen!
Skupljalo se valjda svega i svačega cijeli dan i kaže kad je pogledao ono isto harmonika!!!! :lol: :lol: :lol:
Nekako ga poslije toga brzo prošla uspaljenost...

(P.S. Nekad se mora i na rezervu misliti!! :D )
jareb
Posts: 105
Joined: 06/06/2009 08:34
Location: Vezirski grad

#4072 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by jareb »

Simptom: Pivo je neobično blijedo i bezukusno.
Odgovor: Čaša je prazna.
Akcija: Zamolite nekoga da vam kupi još jedno pivo.

Simptom: Zid ispred vas prekriven je neonskim svjetiljkama.
Odgovor: Pali ste na leđa.
Akcija: Popnite se uz šank.

Simptom: Usta su vam puna pepela od cigareta.
Odgovor: Pali ste na trbuh.
Akcija: Pogledajte gore.

Simptom: Pivo je bezukusno, košulja vam je mokra.
Odgovor: Niste otvorili usta ili ste prislonili čašu na pogrešan dio lica.
Akcija: Idite u WC i vježbajte ispijanje pred ogledalom.

Simptom: Stopala su vam hladna i mokra.
Odgovor: Držite čašu pod pogrešnim kutom.
Akcija: Izrotirajte čašu tako da joj otvor gleda u strop.

Simptom: Stopala su vam topla i mokra.
Odgovor: Loša kontrola mjehura.
Akcija: Stanite pored najbližeg psa i požalite se na njegovo ponašanje.

Simptom: Pod je zamućen.
Odgovor: Gledate kroz dno prazne čaše.
Akcija: Zamolite nekoga da vam kupi još jedno pivo.

Simptom: Pod se pomiče.
Odgovor: Iznose vas iz gostione.
Akcija: Zamolite ih da vas odnesu u drugu gostionu.

Simptom: Soba je neobično mračna.
Odgovor: Gostiona se zatvara.
Akcija: Pitajte barmena gdje živite i krenite kući.

Simptom: Unutrašnjost taksija odjednom poprima čudesne boje i teksture.
Odgovor: Konzumacija piva prešla je vaše kapacitete.
Akcija: Prekrijte usta vrećicom.

Simptom: Probudili ste se ne znajući kako ste dospjeli tu gdje jeste.
Odgovor: Vjerojatno krivljenje prostora i vremena.
Akcija: Popijte još jedno pivo.
pupa hava
Posts: 351
Joined: 27/07/2009 19:14
Location: havosfera

#4073 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by pupa hava »

drekalica28 wrote:
4. ...o logici
"Zato što ja tako kažem, eto zato!"
Aksiom zivota! :mrgreen:

(svi argumenti svedeni u jedno "zato")

:D
User avatar
FantomDOTba
Posts: 85
Joined: 16/08/2009 00:05
Location: Sarajevo

#4074 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by FantomDOTba »

seka wrote:- Fato, šta bi ti učinila, kad bih ja dobio na lotu?
- E, pa, Mujo, biću iskrena: pošto mi kao bračnom drugu pripada polovina, uzela bih pola para i pobjegla od tebe!
- Stvarno?
- Stvarno!
- E, pa, Fato, dobio sam na lotu! Dobio sam 12 maraka, evo ti 6 koje ti pripadaju. A sad, bježi da te više ne vidim!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4075 Re: Vic dana 2004/2005/2006/2007/2008/2009

Post by Ateista »

jazzer wrote:Nekoliko musko / zenskih :)


-Zasto zene duze zive od muskaraca?
- Valjda zato jer nemaju zenu.
Danas vise ni ovo nije pravilo... :D
Post Reply