SDP

Post Reply
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4051 Re: SDP

Post by quasar »

da kazem i ja da se sa @stocharom slazem ovaj put.
Bio bih jako razocaran, ali posto znam da je politika kurva, nece me previse iznenaditi ni kurvanje SDP-a.
Male su sanse da bude neke fajde za drzavu i narod od tih perverznih koalicija, ali nikad se ne zna.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#4052 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Nema ništa od toga po mom mišljenju... malo pritiska na SDA da budu kooperativniji, i na Tihića da agresivnije počisti stranku.

Svako zna da je SDP-SDA brak iz nužde... jedino njime se uspostavlja dovoljno jaka protivteža herceg-srpskom savezu.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#4053 Re: SDP

Post by pemanapemani »

ultima_palabra wrote:Nema ništa od toga po mom mišljenju... malo pritiska na SDA da budu kooperativniji, i na Tihića da agresivnije počisti stranku.

Svako zna da je SDP-SDA brak iz nužde... jedino njime se uspostavlja dovoljno jaka protivteža herceg-srpskom savezu.
Trebat će taj "brak" objasniti glasačima na izborima 2014. Protivteža fašistima se uspostavlja radom, striktnim provođenjem zakona, razvojem ekonomije itd.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4054 Re: SDP

Post by Skijaš »

stochar wrote:ako SDA zajebu koalirajuci s Fahrom, onda su nam duplu klanfu svima zabili
Manje emocija kolega, manje emocija. SDA je dio nacionalističkog kola, ako ne aktivno a ono bar pasivno, i ako bi SDA da izbaci SDP iz igre i da se vratimo na staro stanje, toj stranci treba poslati jasnu poruku da se bez njih može. Nisam za to da se raskida koaliciju sa SDA, ali tu opciju treba držati otvorenom. Tihić nije nezamjenjiv, Izetbegović nije nezamjenjiv i to treba da se jasno zna. A ako oni pokušaju izvuči guzicu i izjednačiti SDP i SNSD kao krivce za neformiranje državne vlasti, onda ih treba napenaliti i ubaciti Radončića. Ma koliko to tebi i meni teško padalo. Jebi ga, rat je.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4055 Re: SDP

Post by Murisno1 »

Ljudi ba, ko god da dođe, biće sranja. Korupcije neće nestat, nesposobnih neće nestat, nezaposlenost neće nestat ... Naša očekivanja sa politikom su kao u sportu.

SDP je kao malko kulturan stariji, ali malko i arogantan čojčić. Ljuti se na svakog ko misli da ima nešto pametnije za reći od njega. Posto je glavni u selu i drago mu do nebesa, ali kulira, jer tako treba, da ne bi primjetili ...

SDA je onaj uhodani starosjedioc koji je skonto da nije više stabilno u selu kako je bilo pa se sad pravi pametan, voda ovog SDPa po selu i upoznaje sa svima, ponaša se kao domaćin. Ovaj SDP kulira, kao on je sad faca, a drago mu u duši jer je vazda htio osjetit malo te čiste narodske popularnosti.

SBB je mladi energični i ambiciozni momčić kojem se želudac vrti gledajući ovog SDA lika. Zna take likove jer je radio s njima, a s obzirom da je biznismen koristi sve povoljne informacije kao korist i zna jasno šta hoće. Skonto je kako stvari idu u biznisu i misli da bi tako isto išlo i u vođenju sela.

SDP pored SDA izgleda jako pametno. Uglavnom zbog (ne)pameti SDA. SBB bi oteo malko publike i SDP ne bi izgledo baš tako pametan u tom partnerstvu. Hmm...

Pitanje je jel bolje izgledat pametniji pa se nadat da su simpatizeri SDPa budale koje to neće kad tad skontat ili je bolje oprezno sklopit partnerstvo u kojem bi se fakat moralo radit ako se želi nešto konkretno, jer ako se ne bude radilo neko će, dal SDP il SBB, to iskoristit pred nove izbore u selu ...
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#4056 Re: SDP

Post by Boom71 »

moguce je da sdp samo pokusava jace da zauzda sda,ali sam sklon mislju da se ipak radi na ozbiljnijem planu.
nisam siguran da je ovolika medijska kampanja protiv sda,napadanje na tihica i razvaljivanje bakira i. iskljucivo u sluzbi prepadanja i stavljanja pod jacu kontrolu koalicionog patnera.
ovo sta radi fahrudin r. je klasicni pokusaj unistavanja jedne partije i njenih istaknutih clanova.

licno nemam nista protiv moguce zamjene koalicionih partnera.fahrudin r. se razgalamio i treba mu dati sansu,a i odgovornost.ne vjerujem da moze napraviti neku vecu stetu,a mozda se i desi neko cudo.u svakom slucaju bi znali imamo li ozbiljnu partiju ili je sbb samo jos jedan smjesni projekat smjesnog biznismena.
znaci,ako ce sbb biti bolji i produktivniji partner sdp-u zasto ne probati i tu varijantu?!

PS:ne mogu vjerovati sta sam napisao :-) ...mora da je atmosfera zagadjena.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4057 Re: SDP

Post by Murisno1 »

Boom71 wrote:moguce je da sdp samo pokusava jace da zauzda sda,ali sam sklon mislju da se ipak radi na ozbiljnijem planu.
nisam siguran da je ovolika medijska kampanja protiv sda,napadanje na tihica i razvaljivanje bakira i. iskljucivo u sluzbi prepadanja i stavljanja pod jacu kontrolu koalicionog patnera.
ovo sta radi fahrudin r. je klasicni pokusaj unistavanja jedne partije i njenih istaknutih clanova.

licno nemam nista protiv moguce zamjene koalicionih partnera.fahrudin r. se razgalamio i treba mu dati sansu,a i odgovornost.ne vjerujem da moze napraviti neku vecu stetu,a mozda se i desi neko cudo.u svakom slucaju bi znali imamo li ozbiljnu partiju ili je sbb samo jos jedan smjesni projekat smjesnog biznismena.
znaci,ako ce sbb biti bolji i produktivniji partner sdp-u zasto ne probati i tu varijantu?!

PS:ne mogu vjerovati sta sam napisao :-) ...mora da je atmosfera zagadjena.
Cuj smjesnog biznismena? :D
Mislim, možeš lika ne voljet al zar je baš bosanac uvijek toliko uvjeren da se biznis jednostavno ne može napraviti na legalan način
User avatar
CaCO3
Posts: 727
Joined: 18/03/2011 12:58

#4058 Re: SDP

Post by CaCO3 »

Nema ova koalicija ni realnu sansu jer se sa SBBBiH ne moze napraviti koalicija na svim nivoima jer su previse slabi, tu bi se morao onda ubaciti jos neko, a taj neko moze jedino biti SBiH koja nece u vlast pogotovo sa Radoncicem, plus sto onda nikad ne bi dobili vlast na drzavnom nivou.
To je realno jedino u slucaju vanrednih izbora za sve nivoe i da Radoncic dobije mandat umjesto Izetbegovica.
U svakom drugom slucaju ovo je obicno discipliniranje SDA u kojoj je stanje katastrofa i vecina clanstva je nezadovoljna pozicijom da su sada obicni drzaci svijece a u pojedinim kantonima su imali i apsolutnu vlast.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#4059 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Murisno1 wrote:
Boom71 wrote:moguce je da sdp samo pokusava jace da zauzda sda,ali sam sklon mislju da se ipak radi na ozbiljnijem planu.
nisam siguran da je ovolika medijska kampanja protiv sda,napadanje na tihica i razvaljivanje bakira i. iskljucivo u sluzbi prepadanja i stavljanja pod jacu kontrolu koalicionog patnera.
ovo sta radi fahrudin r. je klasicni pokusaj unistavanja jedne partije i njenih istaknutih clanova.

licno nemam nista protiv moguce zamjene koalicionih partnera.fahrudin r. se razgalamio i treba mu dati sansu,a i odgovornost.ne vjerujem da moze napraviti neku vecu stetu,a mozda se i desi neko cudo.u svakom slucaju bi znali imamo li ozbiljnu partiju ili je sbb samo jos jedan smjesni projekat smjesnog biznismena.
znaci,ako ce sbb biti bolji i produktivniji partner sdp-u zasto ne probati i tu varijantu?!

PS:ne mogu vjerovati sta sam napisao :-) ...mora da je atmosfera zagadjena.
Cuj smjesnog biznismena? :D
Mislim, možeš lika ne voljet al zar je baš bosanac uvijek toliko uvjeren da se biznis jednostavno ne može napraviti na legalan način
Ma svakako bi napravio biznis da nije dobio početni kapital i zagarantovano tržište (pretplata u svakoj državnoj instituciji) od države. Pa onda 22 miliona od Razvojne banke na lijepe oči (čitaj revizija kod Džaferovića)...

Bez obzira na to, skidam mu kapu ako opstane 5 godina u pravim tržišnim uslovima... tek godinu radi tako, a već diše na škrge ;-)
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4060 Re: SDP

Post by Murisno1 »

ultima_palabra wrote: Ma svakako bi napravio biznis da nije dobio početni kapital i zagarantovano tržište (pretplata u svakoj državnoj instituciji) od države. Pa onda 22 miliona od Razvojne banke na lijepe oči (čitaj revizija kod Džaferovića)...

Bez obzira na to, skidam mu kapu ako opstane 5 godina u pravim tržišnim uslovima... tek godinu radi tako, a već diše na škrge ;-)
Bi da ne kažem kako. Viđo sam ja takve kojima su otvorili sva vrata pa se usmrde na mjestu. Drugo, frajer je došo u Bosnu ko bogat čovjek, štaviše, kao vrlo bogat čovjek. Razumijem da je teško odpalamudit jednu spiku koja se sprovodi godinama kako je dotični s kesom došo u sa. Ali fakat je ostarjelo to ...

Druga stvar, o njegovom biznisu raspravljaju ljudi koji veze s biznisom nemaju, il su nerealizovani ili nikad nisu ni pokušali u tom polju. Klasika bosanska. Za masu stvari ljudi traže neke dokaze ovdje kada se ističe neka regularnost SDPa ili drugih. Kod Fahre je, haman što je parali, svaka optužba lakopovjerljiva ...

A najžešća mi je ova - svako bi napravio biznis da ima to, to, to i to :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#4061 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Murisno1 wrote:
ultima_palabra wrote: Ma svakako bi napravio biznis da nije dobio početni kapital i zagarantovano tržište (pretplata u svakoj državnoj instituciji) od države. Pa onda 22 miliona od Razvojne banke na lijepe oči (čitaj revizija kod Džaferovića)...

Bez obzira na to, skidam mu kapu ako opstane 5 godina u pravim tržišnim uslovima... tek godinu radi tako, a već diše na škrge ;-)
Bi da ne kažem kako. Viđo sam ja takve kojima su otvorili sva vrata pa se usmrde na mjestu. Drugo, frajer je došo u Bosnu ko bogat čovjek, štaviše, kao vrlo bogat čovjek. Razumijem da je teško odpalamudit jednu spiku koja se sprovodi godinama kako je dotični s kesom došo u sa. Ali fakat je ostarjelo to ...

Druga stvar, o njegovom biznisu raspravljaju ljudi koji veze s biznisom nemaju, il su nerealizovani ili nikad nisu ni pokušali u tom polju. Klasika bosanska. Za masu stvari ljudi traže neke dokaze ovdje kada se ističe neka regularnost SDPa ili drugih. Kod Fahre je, haman što je parali, svaka optužba lakopovjerljiva ...

A najžešća mi je ova - svako bi napravio biznis da ima to, to, to i to :)
Talenat je napisati tri pasusa, a ne reći ništa :)

Ja sam prokomentarisao tvoj post i rekao stvari koje su opštepoznate... ti ode negdje u širinu.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4062 Re: SDP

Post by Murisno1 »

ultima_palabra wrote:
Murisno1 wrote:
ultima_palabra wrote: Ma svakako bi napravio biznis da nije dobio početni kapital i zagarantovano tržište (pretplata u svakoj državnoj instituciji) od države. Pa onda 22 miliona od Razvojne banke na lijepe oči (čitaj revizija kod Džaferovića)...

Bez obzira na to, skidam mu kapu ako opstane 5 godina u pravim tržišnim uslovima... tek godinu radi tako, a već diše na škrge ;-)
Bi da ne kažem kako. Viđo sam ja takve kojima su otvorili sva vrata pa se usmrde na mjestu. Drugo, frajer je došo u Bosnu ko bogat čovjek, štaviše, kao vrlo bogat čovjek. Razumijem da je teško odpalamudit jednu spiku koja se sprovodi godinama kako je dotični s kesom došo u sa. Ali fakat je ostarjelo to ...

Druga stvar, o njegovom biznisu raspravljaju ljudi koji veze s biznisom nemaju, il su nerealizovani ili nikad nisu ni pokušali u tom polju. Klasika bosanska. Za masu stvari ljudi traže neke dokaze ovdje kada se ističe neka regularnost SDPa ili drugih. Kod Fahre je, haman što je parali, svaka optužba lakopovjerljiva ...

A najžešća mi je ova - svako bi napravio biznis da ima to, to, to i to :)
Talenat je napisati tri pasusa, a ne reći ništa :)

Ja sam prokomentarisao tvoj post i rekao stvari koje su opštepoznate... ti ode negdje u širinu.
Šta je sve opštepoznato moj ti :-)
Lik je dokazani poduzentik. Došo u BiH pun ko brod za tadašnji vakat. Sve ostalo što o njemu znamo znamo iz narodnih predaja. Eh, svi mi iz tih predaja čopnemo što nam godi ...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4063 Re: SDP

Post by stochar »

Image
DRŽAVA ZA FAHRUDINA!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#4064 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Murisno1 wrote:Došo u BiH pun ko brod za tadašnji vakat.
Imal to negdje crno na bijelo? Odakle pare svršenom srednjoškolcu likovne škole i dopisniku jednog sedmičnika u socijalističkoj zemlji. Na početku rata pare su imali samo šverceri, djeca komunističkih funkcionera i dijasporci... on koliko znam nije bio nijedno od toga.

Nikad se nije ni trudio da porekne da mu je SDA dala početni kapital.
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4065 Re: SDP

Post by quasar »

stochar wrote:Image
DRŽAVA ZA FAHRUDINA!
Moze li prvo donijeti potvrdu da nije ni jednom izvodjacu radova ostao duzan ni za jednu zgradu koju je do sad pravio?
Pa da onda govorimo o uspjehu i slicnim stvarima.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4066 Re: SDP

Post by Murisno1 »

ultima_palabra wrote:
Murisno1 wrote:Došo u BiH pun ko brod za tadašnji vakat.
Imal to negdje crno na bijelo? Odakle pare svršenom srednjoškolcu likovne škole i dopisniku jednog sedmičnika u socijalističkoj zemlji. Na početku rata pare su imali samo šverceri, djeca komunističkih funkcionera i dijasporci... on koliko znam nije bio nijedno od toga.

Nikad se nije ni trudio da porekne da mu je SDA dala početni kapital.
Kome je sve SDA davala pare, odnosno u šta je sve investirala, to zvijezde znaju. Nije to bilo, evo ti i idi se igraj s parama. Što će imat crno na bijelo. Imaš li ti crno na bijelo za sebe? Čojk je u medijima od 15te godine života i zna taj poso. Da je biznismen tog tipa na koji ti misliš imo bi rudnike, fabrike, pekare, klubove...

Jbg, jedino konkretno crno na bijelo imamo za aferu reket pa to tretiraju ko priviđenje djevice Marije u Međugorju.

Frajer je došo s parama u Bosnu, pokreno firmu i počeo radit. Ko je sve tražio njegove usluge i zbog čega, je pitanje poslovanja njegove firme. Nije na lijepe oči 100%. Inspekcije mu vise u firmama, brutalno previrući svaki papir. Svog glavnog računovođu je otpustio jer nije evidentiro neku količinu neprodatih novina, znači smeća. Računovođe mu najbolje plaćeni radnici, a gotov i zauzetiji od novinara.

Jesil čuo za neku firmu koja dobiije donaciju ili poso od ambasade, stranke ili kantona za svoj rad?
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4067 Re: SDP

Post by popajic »

@murisno1
Drugo, frajer je došo u Bosnu ko bogat čovjek, štaviše, kao vrlo bogat čovjek. Razumijem da je teško odpalamudit jednu spiku koja se sprovodi godinama kako je dotični s kesom došo u sa. Ali fakat je ostarjelo to ...
ti bas ko da si prespavao rat :-)
Svi SDA- ovci i njihovi tadasnji zastitnici su bili puni ko brod kad je rat poceo :shock: :dance:
Last edited by popajic on 14/11/2011 10:50, edited 1 time in total.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4068 Re: SDP

Post by Murisno1 »

quasar wrote:
stochar wrote:Image
DRŽAVA ZA FAHRUDINA!
Moze li prvo donijeti potvrdu da nije ni jednom izvodjacu radova ostao duzan ni za jednu zgradu koju je do sad pravio?
Pa da onda govorimo o uspjehu i slicnim stvarima.
Podsjetit ću te na stihove Dine Merlina:
Tražila si nešto što Bog nije stvorio :)

Da znaš nešto o biznisu, ne bi postavio nikad takvo pitanje :-)
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4069 Re: SDP

Post by Murisno1 »

popajic wrote:
@murisno1
Drugo, frajer je došo u Bosnu ko bogat čovjek, štaviše, kao vrlo bogat čovjek. Razumijem da je teško odpalamudit jednu spiku koja se sprovodi godinama kako je dotični s kesom došo u sa. Ali fakat je ostarjelo to ...
ti bas ko da si prespavao rat :-)
Svi SDA- ovci i njihovi tadasnji zastitnici su bili puni ko brad kad je rat poceo :shock: :dance:
Jašta su :dance:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4070 Re: SDP

Post by popajic »

Murisno1 wrote:
popajic wrote:
@murisno1
Drugo, frajer je došo u Bosnu ko bogat čovjek, štaviše, kao vrlo bogat čovjek. Razumijem da je teško odpalamudit jednu spiku koja se sprovodi godinama kako je dotični s kesom došo u sa. Ali fakat je ostarjelo to ...
ti bas ko da si prespavao rat :-)
Svi SDA- ovci i njihovi tadasnji zastitnici su bili puni ko brad kad je rat poceo :shock: :dance:
Jašta su :dance:
Ma, ja...FahrA je sleperom dovukao svoje bogatstvo da pomogne napacenom narodu :dance:
Sjecam se ko da je juce bilo , kako smo gromoglasnim aplauzom docekali u Sarajevu njega i njegovo bogatstvo lijepo sortirano u taze najlon kesi :D
Amnezija kao sudbina :roll:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4071 Re: SDP

Post by quasar »

Murisno1 wrote:
Podsjetit ću te na stihove Dine Merlina:
Tražila si nešto što Bog nije stvorio :)

Da znaš nešto o biznisu, ne bi postavio nikad takvo pitanje :-)
Ne znam "stihove" tog "umjetnika".

Nemam pojma o biznisu i ako se u BIH zasniva na "posteno pa ko koga zahebe" onda i ne treba da znam. :-)
Pitanje je da li SDP-u treba takav partner, jer ..."posteno pa ko koga zahebe". :wink:
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4072 Re: SDP

Post by Murisno1 »

quasar wrote:
Murisno1 wrote:
Podsjetit ću te na stihove Dine Merlina:
Tražila si nešto što Bog nije stvorio :)

Da znaš nešto o biznisu, ne bi postavio nikad takvo pitanje :-)
Ne znam "stihove" tog "umjetnika".

Nemam pojma o biznisu i ako se u BIH zasniva na "posteno pa ko koga zahebe" onda i ne treba da znam. :-)
Pitanje je da li SDP-u treba takav partner, jer ..."posteno pa ko koga zahebe". :wink:
Ma tu izreko koriste oni koji bi se istom i služili. Ko i sve ostale izreke :)
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4073 Re: SDP

Post by Murisno1 »

popajic wrote:
Ma, ja...FahrA je sleperom dovukao svoje bogatstvo da pomogne napacenom narodu :dance:
Sjecam se ko da je juce bilo , kako smo gromoglasnim aplauzom docekali u Sarajevu njega i njegovo bogatstvo lijepo sortirano u taze najlon kesi :D
Amnezija kao sudbina :roll:
Uglavnom, lopov je dok se ne dokaže suprotno. Ali, eto, nekim slučajem to samo važi za njeg. Pogotovo u današnjem vaktu :-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#4074 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Murisno1 wrote:
ultima_palabra wrote:
Murisno1 wrote:Došo u BiH pun ko brod za tadašnji vakat.
Imal to negdje crno na bijelo? Odakle pare svršenom srednjoškolcu likovne škole i dopisniku jednog sedmičnika u socijalističkoj zemlji. Na početku rata pare su imali samo šverceri, djeca komunističkih funkcionera i dijasporci... on koliko znam nije bio nijedno od toga.

Nikad se nije ni trudio da porekne da mu je SDA dala početni kapital.
Kome je sve SDA davala pare, odnosno u šta je sve investirala, to zvijezde znaju. Nije to bilo, evo ti i idi se igraj s parama. Što će imat crno na bijelo. Imaš li ti crno na bijelo za sebe? Čojk je u medijima od 15te godine života i zna taj poso. Da je biznismen tog tipa na koji ti misliš imo bi rudnike, fabrike, pekare, klubove...

Jbg, jedino konkretno crno na bijelo imamo za aferu reket pa to tretiraju ko priviđenje djevice Marije u Međugorju.

Frajer je došo s parama u Bosnu, pokreno firmu i počeo radit. Ko je sve tražio njegove usluge i zbog čega, je pitanje poslovanja njegove firme. Nije na lijepe oči 100%. Inspekcije mu vise u firmama, brutalno previrući svaki papir. Svog glavnog računovođu je otpustio jer nije evidentiro neku količinu neprodatih novina, znači smeća. Računovođe mu najbolje plaćeni radnici, a gotov i zauzetiji od novinara.

Jesil čuo za neku firmu koja dobiije donaciju ili poso od ambasade, stranke ili kantona za svoj rad?
Pa majku mu, nije atomska fizika :-) Makar su novinari odvajkada kod nas bili kokuzi :-D

SDA, kao potpuni gospodar života na teritoriju pod kontrolom Armije BiH, treba glasilo koje će biti pod njenom kontrolom... kao što treba svoje ljude i u nekim drugim branšama. Pošto "Oslobođenje" ima stigmu "komunističkog", a njima treba "u svojoj vjeri i na svojoj zemlji", napraviće nešto novo... predratni dopisnik "Danasa" i ratni štapski novinarčić kod Sefera Halilovića F.R. čini im se kao dovoljno ambiciozan, beskrupulozan i poltron za takav zadatak. Daju mu početni kapital i uprežu svoju mašineriju (ministarstva, centrale, IZ) kako bi to postala jedina novina za "prave" Bošnjake i muslimane.

Avaz vremenom postaje brand udarajući u nacionalni damar i najniže strasti naroda (žutilo, Express). Nakon par godina, sukobom sa Bičakčićem izlazi ispod skuta SDA i od tada se vještim balansiranjem između lidera i stranaka održava na životu, sve dok F.R. ne odlučuje osnovati svoju stranku.

Evo ja ne znam može li objektivnije... mislim da ni sam Fahro ne bi imao zamjerki na ovo, a ti tvrdiš da je došao u Bosnu sa lovom :-)
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4075 Re: SDP

Post by Murisno1 »

ultima_palabra wrote: Pa majku mu, nije atomska fizika :-) Makar su novinari odvajkada kod nas bili kokuzi :-D

SDA, kao potpuni gospodar života na teritoriju pod kontrolom Armije BiH, treba glasilo koje će biti pod njenom kontrolom... kao što treba svoje ljude i u nekim drugim branšama. Pošto "Oslobođenje" ima stigmu "komunističkog", a njima treba "u svojoj vjeri i na svojoj zemlji", napraviće nešto novo... predratni dopisnik "Danasa" i ratni štapski novinarčić kod Sefera Halilovića F.R. čini im se kao dovoljno ambiciozan, beskrupulozan i poltron za takav zadatak. Daju mu početni kapital i uprežu svoju mašineriju (ministarstva, centrale, IZ) kako bi to postala jedina novina za "prave" Bošnjake i muslimane.

Avaz vremenom postaje brand udarajući u nacionalni damar i najniže strasti naroda (žutilo, Express). Nakon par godina, sukobom sa Bičakčićem izlazi ispod skuta SDA i od tada se vještim balansiranjem između lidera i stranaka održava na životu, sve dok F.R. ne odlučuje osnovati svoju stranku.

Evo ja ne znam može li objektivnije... mislim da ni sam Fahro ne bi imao zamjerki na ovo, a ti tvrdiš da je došao u Bosnu sa lovom :-)
Evo šta si ti napiso - meni treba hljeb jer sam gladan i gdje ga kupiti, a da se najedeš, nego u Klasu (npr.). Sad ćemo mi njima platit taj hljeb i smatraćemo da bi on bez tog kupljenog hljeba od strane nas propo :D

Alo ba, ko daje pare nako, na lijepe oči, bez referenci, bez cilja, bez sposobnosti, bez proizvoda, bez ičega? Jedno, drugo, dobilo je i Oslobođenje para ;-) Treće, frajer je imo 150 000 KM u kešu kad je došo u Sa. Firmo osnovo prije rata :D Četvrto - može objektivnije, mnogo, mnogo ...
Post Reply