BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4051 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

http://www.akta.ba/bs/Vijest/vijesti/be ... iste/55405
Naslov sve govori
Bez marketinga i kampanje: Bh. prirodna izvorska voda "Ella" osvaja tržište
Možda shvate da bez toga budućnosti nema a i realno ovo nije od skoro nego ima godina dana da se proizvodi a ko zna za njih
Rijetko ko
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4052 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

StupskaBitanga wrote:http://www.akta.ba/bs/Vijest/vijesti/be ... iste/55405
Naslov sve govori
Bez marketinga i kampanje: Bh. prirodna izvorska voda "Ella" osvaja tržište
Možda shvate da bez toga budućnosti nema a i realno ovo nije od skoro nego ima godina dana da se proizvodi a ko zna za njih
Rijetko ko
nikad cuo, nikad vidio...
:shock:
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#4053 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by @mba »

nikimostar wrote:
probook wrote:Ne kupujem janu skoro nikada, ali brate mili oni ubise sa reklamama. Na televiziji, prodavnici, po putu, te ovaj ukus, onak ukus, za djecu, bla bla i zato prodaja ide. Najcesce u gradu vidim da ljudi nose janu. Kod nasih firmi nema marketinga, dzaba ti sto si domaci i jeftin, bez marketinga te nema nigdje.
100 posto,moja djeca uvijek uzmu janu jer znaju sa reklame,ko je kriv nasim pa ne znaju

pa ko je gazda ti ili djeca?
za mene jako neodgovorno, bez da se iko ljusti!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4054 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

quarterback wrote:
StupskaBitanga wrote:http://www.akta.ba/bs/Vijest/vijesti/be ... iste/55405
Naslov sve govori
Bez marketinga i kampanje: Bh. prirodna izvorska voda "Ella" osvaja tržište
Možda shvate da bez toga budućnosti nema a i realno ovo nije od skoro nego ima godina dana da se proizvodi a ko zna za njih
Rijetko ko
nikad cuo, nikad vidio...
:shock:
Pa kad ne znaju
Evo u tekstu direktor je sve naveo da imaju da budu top
Recimo zbog plasmana tržišta i ograničenosti da su pametni uložili bi u brendirane frižiddere i recimo postavili ih u CM drogerije. Unutra staviti vodu, sinalco, bona u pet i na slamku i dogovoriti uslove poslovnja. Treba biti agresivan, jednostavno sjesti i vidjeti koliko ko traži novca i naći se na pola puta. Dobro onome ko uzme dobro i milkosu-telopticu. Nije samo CM poželjan. Recimo u Sarajevu imate masu onih brojler pilećarnica kako se zovu. Eto tržišta samo uključiti mozak
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4055 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by moon_walker_90 »

Ne znam da li je bilo ovdje ali u zadnje vrijeme pijem hepokov sok od visnje,mislim da je to nesto novo,nije sole mio nego ovo,nema ljepsih slika :( Vidio sam u prodavnici u Mostaru u Opinama da imaju visnju,aroniju,limetu i limunadu,pa eto,meni je visnja fina :)

Image
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#4056 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zunazu »

nikimostar wrote:100 posto,moja djeca uvijek uzmu janu jer znaju sa reklame,ko je kriv nasim pa ne znaju
Ko je kriv tebi pa nemaš kontrolu nad vlastitom djecom.

Djeca treba da uče od roditelja a ne od medija gdje je sve novac i moć.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4057 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

StupskaBitanga wrote:http://www.akta.ba/bs/Vijest/vijesti/be ... iste/55405
Naslov sve govori
Bez marketinga i kampanje: Bh. prirodna izvorska voda "Ella" osvaja tržište
Možda shvate da bez toga budućnosti nema a i realno ovo nije od skoro nego ima godina dana da se proizvodi a ko zna za njih
Rijetko ko
Covjek je napisao da je svjestan da moraju ulagati u marketing. Ali...
"BiH je zemlja koju odlikuje velika nelikvidnost, dugi rokovi plaćanja, velika opterećenja privrede fiskalnim i parafiskalnim nametima kao i loša politika plaćanja PDV-a. Svi smo svjesni da je u današnjem vremenu neophodno investiranje u marketing ali i pored svjesnosti o tome proizvodači nemaju mogućnost da to urade jer su im finansijska sredstva zarobljena", kaže on.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4058 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

moon_walker_90 wrote:Ne znam da li je bilo ovdje ali u zadnje vrijeme pijem hepokov sok od visnje,mislim da je to nesto novo,nije sole mio nego ovo,nema ljepsih slika :( Vidio sam u prodavnici u Mostaru u Opinama da imaju visnju,aroniju,limetu i limunadu,pa eto,meni je visnja fina :)

Image
Provjeri na pakovanju, ali mislim da se taj sok proizvodi u Srbiji pod etiketom Hepok.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4059 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bloo »

zunazu wrote:
nikimostar wrote:100 posto,moja djeca uvijek uzmu janu jer znaju sa reklame,ko je kriv nasim pa ne znaju
Ko je kriv tebi pa nemaš kontrolu nad vlastitom djecom.

Djeca treba da uče od roditelja a ne od medija gdje je sve novac i moć.
jadna djeca izađu nekad sama...bez nadzora...

niki osiguraj da djeci ispereš mozak prije izlaska iz kuće: I will say this only once...ne kupujte Janu!!!
User avatar
Libyano
Posts: 480
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#4060 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Libyano »

Jeste li primijetili da na trzistu nema tesanjske Oaze? Obicne ima, ali nema kisele, i tako vec 2-3 mjeseca? Da nisu sve dali u izvoz?
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#4061 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by @mba »

Libyano wrote:Jeste li primijetili da na trzistu nema tesanjske Oaze? Obicne ima, ali nema kisele, i tako vec 2-3 mjeseca? Da nisu sve dali u izvoz?

mes'cini da sam je vidjeo, prirodna je extra!

ambalaza KATASTROFA flase ko za sirce one prije 30 godina!

ne kontam da li nemaju pare za neki dobar design za marketing, "dje" zapelo, jer je steta a tako dobra voda!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4062 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Meni je ta floskula da su ograničeni i nemaju para za marketing što bi se reklo ubleha
Ali hajde neko vjeruje u bajke
Trgenbauer
Posts: 122
Joined: 17/06/2012 20:37

#4063 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Trgenbauer »

onaj novi Ice Tea (aronija ko fol) na bazi Ella vode, po meni pravo ukusan. Proizvodi MIlkos, 1,30KM 1,5l u Bingu. :bih:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4064 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Vitinka ovaj od grožđa i nara je odličan
1,5l 2KM
Image
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#4065 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

Imam pitanje, neko vece sam pijan na pumpi u jelahu kupovo suhovinu, koja ne da je bila dobra :thumbup: al se ne mogu sjetiti prozvođača papi, pepi tako nekako :mrgreen: jel neko mozda zna koji je to prozvodđač
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#4066 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by BIONA »

Heller wrote:Imam pitanje, neko vece sam pijan na pumpi u jelahu kupovo suhovinu, koja ne da je bila dobra :thumbup: al se ne mogu sjetiti prozvođača papi, pepi tako nekako :mrgreen: jel neko mozda zna koji je to prozvodđač
:lol: :-D , ne znam, ali mi je super tvoj post :sax:
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#4067 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by musicman80 »

Mlijeko Dukat, najbolje, samo njega pijem. Voda Prolom, odlicna voda. Kore za pitu, Sprind, odlicne itd. Ima par stvari domace proizvodnje sto su dobre, Sprind, Violeta I jos par brandova, ovo ostalo sve smece. To niti ukusa nema, sokovi sve sami otrov vjestacko sve. Ne zelim posto-poto kupovati domace samo zato sto je nesto domace. Zelim kupovati kvalitetno. Kada vecina domacih proizvoda bude kvalitetno kao I oni iz susjednih I evropskih zemalja, vrlo rado cu kao potrosac dati prednost domacem proizvodu. Vecina domacih proizvoda danas nisu ni do koljena onima iz EU, po ukusu, kvalitetu I ambalazi.
shazz
Posts: 12
Joined: 18/10/2012 19:03

#4068 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by shazz »

Image

ja bih spomenuo proizvode koji sam otkrio prije par dana i zadovoljan sam ukusom i cijenom!

preporuka :bih:

Image
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4069 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

musicman80 wrote:Mlijeko Dukat, najbolje, samo njega pijem. Voda Prolom, odlicna voda. Kore za pitu, Sprind, odlicne itd. Ima par stvari domace proizvodnje sto su dobre, Sprind, Violeta I jos par brandova, ovo ostalo sve smece. To niti ukusa nema, sokovi sve sami otrov vjestacko sve. Ne zelim posto-poto kupovati domace samo zato sto je nesto domace. Zelim kupovati kvalitetno. Kada vecina domacih proizvoda bude kvalitetno kao I oni iz susjednih I evropskih zemalja, vrlo rado cu kao potrosac dati prednost domacem proizvodu. Vecina domacih proizvoda danas nisu ni do koljena onima iz EU, po ukusu, kvalitetu I ambalazi.
Veliki je problem i što ljudi uopšte ne znaju šta se sve proizvodi u BiH. Npr. sokovi, kad si ih već spomenuo - postoje najmanje tri a vjerovatno i više proizvođača prirodnih sokova u BiH koji su kvalitetniji od bilo kojeg uvoznog, ali ljudi za njih ne znaju. Tako je sa dosta proizvoda. Pa i to Dukat mlijeko se vjerovatno proizvodi u Gradačcu.
Last edited by kox on 10/08/2015 21:37, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4070 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

a i to je problem našeg proizvođača daj da se ja na brzinu obogatim kupim kakvo wow auto a promocija i popratne aktivnosti ništa to
Vode se samo logikom usmeni marketing je najbolji marketing ali eto vidi se da to nije dovoljno
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#4071 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by madesa »

Image

odlicna :thumbup:
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#4072 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Dioda »

Ovo u sredini (sljiva) cu da jedem dok mi se ne smuci :D Mislim da sam u zadnjih par mjeseci potamanila jedno par kila :lol:
Ovaj sa visnjom (lijevo) mi je malo presladak (vjerovatno stvar ukusa).
Desno - nisam probala.
:bih:
Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4073 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

Dioda wrote:Mislim da sam u zadnjih par mjeseci potamanila jedno par kila
:shock:
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#4074 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Dioda »

quarterback wrote:
Dioda wrote:Mislim da sam u zadnjih par mjeseci potamanila jedno par kila
:shock:
'ta cu, naklatim se na jedno dok mi se ne smuci :mrgreen:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4075 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

meni apsolutno nisu ukusni ali opet lična stvar
Post Reply