Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
probook wrote:Ne kupujem janu skoro nikada, ali brate mili oni ubise sa reklamama. Na televiziji, prodavnici, po putu, te ovaj ukus, onak ukus, za djecu, bla bla i zato prodaja ide. Najcesce u gradu vidim da ljudi nose janu. Kod nasih firmi nema marketinga, dzaba ti sto si domaci i jeftin, bez marketinga te nema nigdje.
100 posto,moja djeca uvijek uzmu janu jer znaju sa reklame,ko je kriv nasim pa ne znaju
pa ko je gazda ti ili djeca?
za mene jako neodgovorno, bez da se iko ljusti!
Bez marketinga i kampanje: Bh. prirodna izvorska voda "Ella" osvaja tržište
Možda shvate da bez toga budućnosti nema a i realno ovo nije od skoro nego ima godina dana da se proizvodi a ko zna za njih
Rijetko ko
nikad cuo, nikad vidio...
Pa kad ne znaju
Evo u tekstu direktor je sve naveo da imaju da budu top
Recimo zbog plasmana tržišta i ograničenosti da su pametni uložili bi u brendirane frižiddere i recimo postavili ih u CM drogerije. Unutra staviti vodu, sinalco, bona u pet i na slamku i dogovoriti uslove poslovnja. Treba biti agresivan, jednostavno sjesti i vidjeti koliko ko traži novca i naći se na pola puta. Dobro onome ko uzme dobro i milkosu-telopticu. Nije samo CM poželjan. Recimo u Sarajevu imate masu onih brojler pilećarnica kako se zovu. Eto tržišta samo uključiti mozak
Ne znam da li je bilo ovdje ali u zadnje vrijeme pijem hepokov sok od visnje,mislim da je to nesto novo,nije sole mio nego ovo,nema ljepsih slika Vidio sam u prodavnici u Mostaru u Opinama da imaju visnju,aroniju,limetu i limunadu,pa eto,meni je visnja fina
Bez marketinga i kampanje: Bh. prirodna izvorska voda "Ella" osvaja tržište
Možda shvate da bez toga budućnosti nema a i realno ovo nije od skoro nego ima godina dana da se proizvodi a ko zna za njih
Rijetko ko
Covjek je napisao da je svjestan da moraju ulagati u marketing. Ali...
"BiH je zemlja koju odlikuje velika nelikvidnost, dugi rokovi plaćanja, velika opterećenja privrede fiskalnim i parafiskalnim nametima kao i loša politika plaćanja PDV-a. Svi smo svjesni da je u današnjem vremenu neophodno investiranje u marketing ali i pored svjesnosti o tome proizvodači nemaju mogućnost da to urade jer su im finansijska sredstva zarobljena", kaže on.
moon_walker_90 wrote:Ne znam da li je bilo ovdje ali u zadnje vrijeme pijem hepokov sok od visnje,mislim da je to nesto novo,nije sole mio nego ovo,nema ljepsih slika Vidio sam u prodavnici u Mostaru u Opinama da imaju visnju,aroniju,limetu i limunadu,pa eto,meni je visnja fina
Provjeri na pakovanju, ali mislim da se taj sok proizvodi u Srbiji pod etiketom Hepok.
Imam pitanje, neko vece sam pijan na pumpi u jelahu kupovo suhovinu, koja ne da je bila dobra al se ne mogu sjetiti prozvođača papi, pepi tako nekako jel neko mozda zna koji je to prozvodđač
Heller wrote:Imam pitanje, neko vece sam pijan na pumpi u jelahu kupovo suhovinu, koja ne da je bila dobra al se ne mogu sjetiti prozvođača papi, pepi tako nekako jel neko mozda zna koji je to prozvodđač
Mlijeko Dukat, najbolje, samo njega pijem. Voda Prolom, odlicna voda. Kore za pitu, Sprind, odlicne itd. Ima par stvari domace proizvodnje sto su dobre, Sprind, Violeta I jos par brandova, ovo ostalo sve smece. To niti ukusa nema, sokovi sve sami otrov vjestacko sve. Ne zelim posto-poto kupovati domace samo zato sto je nesto domace. Zelim kupovati kvalitetno. Kada vecina domacih proizvoda bude kvalitetno kao I oni iz susjednih I evropskih zemalja, vrlo rado cu kao potrosac dati prednost domacem proizvodu. Vecina domacih proizvoda danas nisu ni do koljena onima iz EU, po ukusu, kvalitetu I ambalazi.
musicman80 wrote:Mlijeko Dukat, najbolje, samo njega pijem. Voda Prolom, odlicna voda. Kore za pitu, Sprind, odlicne itd. Ima par stvari domace proizvodnje sto su dobre, Sprind, Violeta I jos par brandova, ovo ostalo sve smece. To niti ukusa nema, sokovi sve sami otrov vjestacko sve. Ne zelim posto-poto kupovati domace samo zato sto je nesto domace. Zelim kupovati kvalitetno. Kada vecina domacih proizvoda bude kvalitetno kao I oni iz susjednih I evropskih zemalja, vrlo rado cu kao potrosac dati prednost domacem proizvodu. Vecina domacih proizvoda danas nisu ni do koljena onima iz EU, po ukusu, kvalitetu I ambalazi.
Veliki je problem i što ljudi uopšte ne znaju šta se sve proizvodi u BiH. Npr. sokovi, kad si ih već spomenuo - postoje najmanje tri a vjerovatno i više proizvođača prirodnih sokova u BiH koji su kvalitetniji od bilo kojeg uvoznog, ali ljudi za njih ne znaju. Tako je sa dosta proizvoda. Pa i to Dukat mlijeko se vjerovatno proizvodi u Gradačcu.
Last edited by kox on 10/08/2015 21:37, edited 1 time in total.
a i to je problem našeg proizvođača daj da se ja na brzinu obogatim kupim kakvo wow auto a promocija i popratne aktivnosti ništa to
Vode se samo logikom usmeni marketing je najbolji marketing ali eto vidi se da to nije dovoljno
Ovo u sredini (sljiva) cu da jedem dok mi se ne smuci Mislim da sam u zadnjih par mjeseci potamanila jedno par kila
Ovaj sa visnjom (lijevo) mi je malo presladak (vjerovatno stvar ukusa).
Desno - nisam probala.