Nema tite nema poklona više. Velika većina omladine kreće od 0.sabanss wrote:Ispada da svi krecu od nule, nemaju nista vlastite ustedjevine, nasljedstvo, dio vece ili manju nekretninu?
Svima fali sto milja do prve nekretnine?
Helem nejse, moj dobar prijatelj živi u podstanarima na Kovacicima kod Unicredit banke, kirija mu je 800 KM i dogovorio je kupovinu baš tog stana za cca 200 milja.
Od toga 50 milja ima keša 150k KM ide kredit. Rata ce mu biti cca 1035 KM fiksno. Smijesno je i pričati da li je bolje davati gazdi 800 KM kirije ili 1000 rate uz usece od 1/4, cijena kvadrata na toj lokaciji samo može rasti pa i pretpostavka da će stan i koštati puno vise za 15 godina nego danas, sigurno više ako uzmemo i vrijednost novca nego sto će platiti kamatu od 36 hiljada KM.
A ove nebuloze ne vrijedi ni komentarisati od kolege Puf-a, 300 kirija, 500 usteda je bolje od 800 rate. Zna li Puf sta je kvalitet zivota? Valja ba u cumezu nekom od 3 stoje provesti 15 godina jer iole stan da valja od Cvile ka centru nema ispod 5 stoja i to minimum da liči na nešto.
