animals wrote:pustopoljina wrote:animals wrote:Ja sam samo jedno htjeo reci..
migracija je normalna..
ali kontrolirana..a ne divlja i preko kukuruza..
ne boj se ti za mene..nisam ja, niti mogu biti ugrozen od takvih..
Cuj? Da se idu dobrovoljno dati batinati? I ti bi odabrao kuruze.
To sto je eu odlucila jedno, pa sebi skocila u usta, nije problem?
Do migranata je? Vole ljudi kroz kuruze, pa to ti je?
...
Pa i nisi ugrozen od migranata, to i ja kazem.
Problem je u sljedecem..
mozes primati migrante kontrolirano ili pustiti da dolaze ko hoce i sta hoce,
pa ces onda imati jednog dana ozbiljne posljedice zbog toga..
iluzija je da se mogu nahraniti svi siromasni ovoga svijeta..
zakon prirode nalaze drugacije..
Nisi ih u bosnu primio kontrolirano.
Inace bi imali smjestaj.
Istrpali su ti ih u bosnu. I istrpavaju ih u bosnu.
I ne-ne mozemo zastiti granice. Ne mozes ih primati kontrolirano. Ideja da istocnu granicu zatvorimo, a zapadnu otvorimo je super, ali u praksi- hrvatska uz eu pomoc puno bolje kontrolise svoju istocnu granicu, nego mi svoju.
I sad bosna treba njima objasniti da ih eu moze samo kontrolirano primiti?
Bosna im bolan treba dati mapu bosanske zapadne granice, koja je ko svicarski sir (jos uvijek-pogotovo juzno od usk) i lunch-paket dati.
S druge strane- elementarna nepogoda zvana migranti- sad kao ugrozava srbe i hrvate? Kao, porucio ih neko? Ta prica je toliko glupa, da je treba sjeci u korijenu.
To sto su ti ljudi muslimani, nije slucajnost...ali je slucajnost sto im je bosna ns putu sa svim svojim b/h/s i bosancima, sa svim svojim problemima. To nije nista licno. Svaka politicka prica koja bar malo naginje na tu stranu je maliciozna i nepotrebna.
I svima u bosni bi bilo lakse da je skupa rjesavaju.
Sanse da ostanu zaglavljeni u bosni i za 10god fakat uticu na bh situciju je daleko veca, ako problem migranata ostane problem samo jednog konstitutivnog naroda.
Slusaj...to moze li se siromastvo iskorijeniti je druga tema.
Necu ni ulaziti u to.