Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#4051 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by gnjev »

Jebalo mater i ti lopovi evoluirali
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4052 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

pa kad su u prednosti
cijeli dan smišljaju kako nekoga prevariti a u ovakvoj državi je za takve ljude raj

a naivcima ostaje samo instink ako je riječ o novoj vrsti prevare

samo ako posumnjate da nije nešto 100% jasno odmah odustajte
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#4053 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shin »

http://www.pik.ba/artikal/7937887/rucni ... ove-slike/

Evo mi varalica briše komentare.

Tvrdi da je orginal, kad unutra ETA 7750 kalibar :D

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ux7750.JPG

Hublot satovi imaju inhouse (sami razvijaju i proizvode) mehanizme, ne kupuju gotove mašine od ETA-e
User avatar
XeuX
Posts: 249
Joined: 28/02/2012 20:00

#4054 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by XeuX »

Još jednan očigledan prevarant i lažov je korisnik "KENWOOD"

Laže i petlja,dao mi je biciklo koje je tehnički neispravno i sad se pravi lud kaže da sam ga ja pokvario.
To je seljačina koja živi u Zabrđu.Piku sam poslao zahtjev za banom pošto imam dobar dojam ali ako ga oni ne banuju izbjegavajte poslovanje sa njim.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4055 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Kako ti je poslao biciklo? Poštom ili lično?
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4056 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Nekoliko onih koji su mi sumnjivi i za koje mislim da su štimali dojmove:
keki79 1302 dojma sa 103 korisnika, prosjek preko 12 dojmova po korisniku
ALEKSANDARZUPA 323 dojma sa 16 korisnika, prosjek preko 20 dojmova po korisniku
eca72 191 dojam sa 3 korisnika, prosjek preko 63 dojma po korisniku
meni7 1090 dojmova sa 102 korisnika, prosjek preko 10 dojmova po korisniku i usput ima 7 negativnih dojmova kao prevarant
korisnik969 473 dojma sa 22 korisnika, 21,5 dojam po korisniku u prosjeku
nikolamilutin 33 dojma sa 4 različita korisnika, prosjek preko 8 dojmova po korisniku
faris1 1173 dojma sa 127 različitih korisnika, prosjek preko 9 dojmova po korisniku
belmica5 2228 dojmova sa 208 razlicitih korisnika, prosjek preko 10 dojmova po korisniku
eca72 191 transakcija sa 3 različita korisnika, preko 63 dojma po korisniku u prosjeku, s tim da je samo 1 transakciju napravio sa jednim korisnikom, ostalih 190 transakcija je napravljeno sa 2 korisnika iznad, belmica5 i faris1
marsaltito 927 dojmova sa 189 različitih korisnika, skoro 5 dojmova po korisniku u prosjeku
VUCKIC 277 dojmova sa 33 različita korisnika, preko 8 dojmova po korisniku u prosjeku, s tim da je samo sa korisnikom ispod, James_Bond_007 uradio možda čak i više od 150 transakcija
James_Bond_007 554 dojma sa 104 različita korisnika, preko 5 dojmova po korisniku u prosjeku, s tim da je vjerovatno uradio preko 150 dojmova samo sa jednim korisnikom, VUCKIC
logwin 421 transakcija sa 20 različitih korisnika, preko 21 transakcija u prosjeku po korisniku
Ivanisimo 773 transakcije sa 43 različita korisnika, skoro 18 transakcija po korisniku u prosjeku
spajkili 141 transakcija sa 3 različita korisnika, prosjek 47 transakcija po korisniku, s tim da je većina transakcija odrađena sa gore navedenim meni7 i ispod navedenim ZADRO
ZADRO 765 dojma sa 102 različita korisnika, 7,5 dojmova po korisniku u prosjeku
bihacuna 1782 dojma sa 77 različitih korisnika, u prosjeku preko 23 dojma po korisniku

Ima još dosta ovih sumnjivih koji se mogu vidjeti kada se uđe u dojmove nekih od navedenih, neki prodaju kovanice, neki stripove, i ja razumijem da se to dosta prodaje, ali su mi opet sumnjivi ovi dojmovi, pogotovo sa 2 razlicita korisnika 190 dojmova, pa to nema nigdje
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4057 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

bihac una je cist on podaje stripove i na stripovi com
ne znam što je čudno
što likovi kupuju više stripova od njega :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4058 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

O ovome govorim! Svi bi da budu istrazitelji i onda se necije ime zalijepi u ovoj temi potpuno neosnovano.
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4059 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Pa istrazujte vi koji znate istrazivati, ja sam rekao da su mi sumnjivi, a prijavio sam samo James Bond-a i vuckica koji su između sebe odradili jako puno transakcija i većina njih je sakrivena naravno, oni koji su otkriveni su uglavnom najviše po 1KM, ima nešto malo po 2 i 3KM. Obično odrade transakciju nakon 5-7 dana od objave artikla
Oni su mi bili najsumnjiviji od svih, zato sam ih i prijavio.

Edit:
Nekako sam brojao dojmove između ove dvojice i nabrojao sam 234 dojma između James_Bond_007(ukupno 554 dojmovaa) i VUCKIC(ukupno 277 dojmova).
Ako nije problem svi ih prijavite, da ih što prije banuju
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4060 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/10250648/martin-myster-gigant-03-libellus/
pogledaj neznalice u pitanju :D nije upoznat kako su prva dva broja doživjela drugo izdanje ali broj tri nije... a rasprodat je veoma brzo
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4061 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

joj kako se loše osjećam
prodajem neko malo auto za fiksnu cijenu... spuštena već 10 posto
kako ljudi zovu i ponižavaju cijenu i godište

i onda dođu na adresu... nude 25% manju cijenu
misle da ti gori pod nogama
ne kontaju da imam drugačiji odnos prema parama
ne kontaju emotivnu vrijednost i da bi ga radije zapalio ili u miljacku zguro nego dao za manje para
ako se pokvari tušnut ću ga u otpad ali neću se ponižavati

moram se sad kupati kabašom i brijati te prespavati jer se loše osjećam
svašta napričaše izvrijeđaše indirektno pred prijateljem
laprdaju obaraju cijenu gledaju recke pecke brisače zbrajaju što se treba uložiti u auto koje sasvim solidno radi
rečeno je preko telefona da nema spuštanja cijene i oni opet na licu mjesta spuštaju
zaista se loše osjećam
nisam ja za ovaj univerzum... mene stid što sam za knjigu od 4 marke nudio zamjenu i za orginal dvd nudio zamjenu original dvd preko poruka i ljudi me odbili

definitivno nisam za ovaj univerzum

mogu misliti kako šanerima čudno izgledam sa svojim stavom o novcu i emotivnoj vrijednosti prema malom autu a oni bezbeli do 30. promijenili 15 krševa
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4062 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Pa stavi 25% visu cijenu jbte. Ja nauke.
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4063 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

dođu bolan ljudi s premalo para džaba stavljati cijenu kad ljudi oće s malo para sve da imaju...

stavio sam cijenu dođi i vozi ba neću da se natežem nemam ja živaca za to
ne svršavam na to ne predstavlja mi užitak

loše se osjećam
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4064 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Osjecaj se kako hoces, ali si sam kriv za tu situaciju. ZNas da ce se uvijek ljudi cjenkati, i samo ako je neko tip top stanje, sa urednim servisnim intervalima kupit ce ga bez cjenkanja! Zato stavi vecu cijenu, spusti cijenu i cao. Tako ces odbiti one koji nemaju para da ti postavljaju pitanja ili dolaze.

Jednsotavno, zar ne?
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4065 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

koji gubitak vremena ne mogu vjerovati
prvo čekaš pola sata... ko god naiđe ti misliš evo ga... onda se vratiš kući još nestalo struje pa se dodatno iznervirao pa peglanje i vozanje da ispita auto :roll:

idealan način za provesti petak večer

umjesto da čitam rozemarinu bebu i sirius kad već struje nije bilo
User avatar
kota_pisvir
Posts: 109
Joined: 09/06/2013 20:39

#4066 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kota_pisvir »

Na facebooku ima grupa bh expres prevaranti, ne koristiti njihove usluge
User avatar
Impavidus
Posts: 1594
Joined: 28/01/2010 18:15

#4067 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Impavidus »

@Black Swan razumijem ja tvoju ogorčenost, ali sam si kriv. Nije sve 1 + 1 = 2 i da se nadaš da će doći neko i realno ti platiti koliko si i stavio cijenu. Kupac kolika god da je cijena traži da prođe jeftinije, prodavač da zaradi više, kada se nađu u tim cijenama da su oba zadovoljna to je to. Ti da si stavio da daješ džaba auto, ubij me ako ti se ne bi javljali ljudi da im još napuniš rezervoar goriva da ne bi oni plaćali.
Zato barem ja uvijek na cijenu sa kojom bih bio zadovoljan da prodam nešto dodam i 10-15% od te cijene, jer računam da će se svi cjenkati, i taman da spustim taj dio. :)
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#4068 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

kota_pisvir wrote:Na facebooku ima grupa bh expres prevaranti, ne koristiti njihove usluge
Pomenuti su na prethodnoj strani i to detaljno, nekog su prevarili, nekog su pokusali i nisu uspjeli.
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#4069 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

123456789 wrote:Osjecaj se kako hoces, ali si sam kriv za tu situaciju. ZNas da ce se uvijek ljudi cjenkati, i samo ako je neko tip top stanje, sa urednim servisnim intervalima kupit ce ga bez cjenkanja! Zato stavi vecu cijenu, spusti cijenu i cao. Tako ces odbiti one koji nemaju para da ti postavljaju pitanja ili dolaze.

Jednsotavno, zar ne?
Idioti se uvijek moraju javiti bez obzira koliko vecu cijenu stavis, pa bude ponuda 50 % od tvoje cijene, uz mogucu prethodnu pricu o socijali, pa bude onda predavaca koji drze predavanja kako nikad neces prodati itd.
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4070 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

kad ti snižavas s 15500 na 15000 je ok i normalno
ali kad s 2000 na 1500 je provokacija

i ponižavanje
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#4071 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Schlauf2 »

Tako sam ja za jedan telefon, napisao fino da je fiksno ne znam koliko al hajd uzet cemo 110 KM, javlja se lik kaze moze li za 100 KM, rekoh pise ti fiksno je 110 KM kaze aj ok gdje cemo se nac, dogovorimo se preko telefona i ponovim mu da obaranja nema i veli dobro, ok. Nadjemo se mi, dosao sa zenom i kcerkom, sa Fiatom koji je tad kostao 7k , kaze on dobro evo stoja (*vadi novcanicu od 100KM) i da zavrsimo, da imam kcerki dati za skolu. Ja mu velim jarane izgleda da smo dzabe dolazili i ja i vi. Kad je skontao da nema sanse, pristade on, prekopava se jadnik, pita zenu ima li sice, prevrce po autu i nakupi u sici i tih 10 KM. Znaci, iz toga se vidi da je dosao sa debelom namjerom da obori za tih 10 KM i uopste nije racunao da ja na to necu pristat (iako je vec 2x receno da nece moci). Pokusao je bio prigovarati o stanju telefona i o satima razgovora iako se i to moze stelovati a i stanju se nije imalo sta prigovorit. Na kraju je kupio za svih 110 KM.
Ne bih da ga ofiram da mu objavljujem nick, zna on ko je i vrlo vjerovatno ovo cita a i ovo nema elemenata prevare.
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4072 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

ne znam fakat su ljudi čudni

ja se kasnije loše osjećam kad odbijem ljude pa ne volim da me smaraju
brate nemoj me smararati daj pare ili ne daj pare nemoj dolaziti ba

treba uvesti i rejting cjenjka se obara cijene
sve pet brate ali naporan si
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#4073 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shandrprcSA »

prodavao ja nesto za 25KM kad javlja se "penzioner", moze li za 23KM :D
User avatar
Truba
Posts: 93817
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4074 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

koja smo sirotinjska nacija
odron odrona
go klošar
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#4075 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ljakan »

I meni je tako doso jedan supak raskuko se preko poruka da nema para,spusti mi telefon hajd reko neka sirotinja,spustim mu sjeli na kafu da pregleda telefon, sve udure,vadi lik da plati, guta para ja kad se nisam sa stolice izvrno :lol:
Post Reply