Ne bi bilo lose da se procitaju i pismene korespedoncije na relaciji Staljin, Cercil, Ruzvelt iz kojih je potpuno jasno da je Staljin zahvalan na pomoci ali da je to u odnosu na otvaranje zapadnog fronta potpuno sekundarna stvar. Staljin bukvalno godinama moli saveznike da otovore zapadni front sto bi mu pomoglo neuporedivo vise nego bilo kakva pomoc jer bi natjeralo Njemce da preusmjere vojsku ali naravno da od toga nije bilo nista sve dok Crvena Armija nije slomila kicmu Njemackoj i krenula prema Berlinu ...tek tada, vidjevsi da je Njemacka porazena, otvara se zapadni front, ne bi li saveznici ugrabili barem dio kolaca pobjede. Gotovo bez otpora (u poredjenju sa istocnim frontom naravno) napreduju prema Berlinu ali ni zelja Njemacke da se radije preda saveznicima nije dovoljna da prije Sovjeta u isti udju iako su u jednom momentu prekinuli svaki otpor prema zapadnim saveznicima i kompletnu vojsku premjestili na istok. Dakle ukratko, pomoc jeste bila bitna ali da su zaita imali namjeru da pomognu, otvorili bi front ranije. Ovako, potpuno je jasno i opravdano zasto se u Moskvi slavi dan pobjede svih ovih godina. I cisto jos kratko da napomenem, buduci da se pricalo o Poljskoj, da je jedina vojska pored Sovjetske koja se borila rame uz rame sa Crvenom Armijom sa nekih gotovo 80.000 ljudi bila upravo Prva Poljska armija. Znali su oni tada s'kim treba da se bore i protiv koga ...nesto sto bi neki danas da zaborave.detroit-mercy wrote:Pa bilo bi dobro samo da pogledas malo o preobrazaju detroitske auto industrije u vojnu bukvalno preko noci i uvodenju zenske radne snage u industriju I kolicinama tenkova, aviona I ostaloga proizvedenih na dnevnoj osnovi I gdje je sve to zavrsavalo, odnosno na kojim frontovima. Dosta bi ti se toga samo reklo, ali bolje da se ne raspitujes jer ces se zamjeriti partijskim drugovima UnscarDu, Nosari i Challenger-u pa ce te pozvati na partijsku disciplinu i morati ces se izloziti javno samokritici. Ovako je bolje mantrati da su Rusi uz pomoc Tite slomili Vermacht dok su drugi hladili jajca_BataZiv_0809 wrote:Nisam ni ja znao za obim do sada, evo nova cinenica usvojenabh.tornjak wrote:
ovi bi to dali u petinu cijene....jbt...ko bi to sve istovario![]()
![]()
![]()
bez zeze....prije nekoliko dana sam gledao reportazu o toj pomoci...kazu da je to bio najveci logisticki poduhvat u istoriji do danas...
i sam sam bio iznenadjen jer za tako nesto (tog obima) nikad nisam cuo![]()
![]()
Ali velika je stvar sto je to potroseno za pravu stvar. Primer rata i postratnog tranziciskog preioda kod nas je nabolje pokazao da ogromna kolicina upucene pomoci ne mora znaciti prevagu za stranu kojoj se pomaze.
P.S. Hasan Cengic je ovo mrtav hladan izjavio ako je vjerovati Jovi Divjaku i negovoj knjizi. Hodža da nabavlja oruzje i to jos iz udobnosti Zagreba, a Sarajevo gori
RUSIJA
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4051 Re: RUSIJA
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4054 Re: RUSIJA
Dje si ti detroit, ja se zabrinuo sto te nemadetroit-mercy wrote: Pa bilo bi dobro samo da pogledas malo o preobrazaju detroitske auto industrije u vojnu bukvalno preko noci i uvodenju zenske radne snage u industriju I kolicinama tenkova, aviona I ostaloga proizvedenih na dnevnoj osnovi I gdje je sve to zavrsavalo, odnosno na kojim frontovima. Dosta bi ti se toga samo reklo, ali bolje da se ne raspitujes jer ces se zamjeriti partijskim drugovima UnscarDu, Nosari i Challenger-u pa ce te pozvati na partijsku disciplinu i morati ces se izloziti javno samokritici. Ovako je bolje mantrati da su Rusi uz pomoc Tite slomili Vermacht dok su drugi hladili jajca
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#4055 Re: RUSIJA
U ovoga donjeg Rusa satovi na obe rukeUnscarD wrote:
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4056 Re: RUSIJA
Unaskare, ovdje se ocigledno radi o interpretiranju istorije na nacin koji ti vise odgovara.UnscarD wrote:
Ne bi bilo lose da se procitaju i pismene korespedoncije na relaciji Staljin, Cercil, Ruzvelt iz kojih je potpuno jasno da je Staljin zahvalan na pomoci ali da je to u odnosu na otvaranje zapadnog fronta potpuno sekundarna stvar. Staljin bukvalno godinama moli saveznike da otovore zapadni front sto bi mu pomoglo neuporedivo vise nego bilo kakva pomoc jer bi natjeralo Njemce da preusmjere vojsku ali naravno da od toga nije bilo nista sve dok Crvena Armija nije slomila kicmu Njemackoj i krenula prema Berlinu ...tek tada, vidjevsi da je Njemacka porazena, otvara se zapadni front, ne bi li saveznici ugrabili barem dio kolaca pobjede. Gotovo bez otpora (u poredjenju sa istocnim frontom naravno) napreduju prema Berlinu ali ni zelja Njemacke da se radije preda saveznicima nije dovoljna da prije Sovjeta u isti udju iako su u jednom momentu prekinuli svaki otpor prema zapadnim saveznicima i kompletnu vojsku premjestili na istok. Dakle ukratko, pomoc jeste bila bitna ali da su zaita imali namjeru da pomognu, otvorili bi front ranije. Ovako, potpuno je jasno i opravdano zasto se u Moskvi slavi dan pobjede svih ovih godina. I cisto jos kratko da napomenem, buduci da se pricalo o Poljskoj, da je jedina vojska pored Sovjetske koja se borila rame uz rame sa Crvenom Armijom sa nekih gotovo 80.000 ljudi bila upravo Prva Poljska armija. Znali su oni tada s'kim treba da se bore i protiv koga ...nesto sto bi neki danas da zaborave.
Posto je istorija takva, ko plastelin, moguce ju je razlicito interpetirati, a pritom ne napraviti supstancijalnu gresku.
Uglavnom ukoliko ekipa smatra da je americka vojna pomoc, koja je neupitna, donijela prevagu i da bez nje Svabe ne bi popusile lulu naopako u Staljingradu, Kursku i ostalim mjestima sve do Berlina, imaju legitimno pravo na to.
Zaboravlja se cinjenica da u tom istorijskom momentu Zapad i SSSR nisu hladnoratovski rivali, nego SAVEZNICI i da ovu pricu treba posmatrati iz tog konteksta.
P.S. Treba znati i upotrijebiti to oruzje i sto je jos vaznije, ne opljackati. Nedaj boze da je Hasan Cengic nabavljao tu ratnu opremu za SSSR. Svastika bi se vijorila na Kremlju za Bozic 1941
- Chisum
- Posts: 4694
- Joined: 12/02/2009 13:25
- Location: SARAJEVO
#4057 Re: RUSIJA
Jedna od najljepsih
Last edited by Chisum on 12/05/2015 09:32, edited 1 time in total.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4058 Re: RUSIJA
ma ćoJk saHaDŽijastakasa wrote:U ovoga donjeg Rusa satovi na obe rukeUnscarD wrote:
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4059 Re: RUSIJA
_BataZiv_0809 wrote:Unaskare, ovdje se ocigledno radi o interpretiranju istorije na nacin koji ti vise odgovara.UnscarD wrote:
Ne bi bilo lose da se procitaju i pismene korespedoncije na relaciji Staljin, Cercil, Ruzvelt iz kojih je potpuno jasno da je Staljin zahvalan na pomoci ali da je to u odnosu na otvaranje zapadnog fronta potpuno sekundarna stvar. Staljin bukvalno godinama moli saveznike da otovore zapadni front sto bi mu pomoglo neuporedivo vise nego bilo kakva pomoc jer bi natjeralo Njemce da preusmjere vojsku ali naravno da od toga nije bilo nista sve dok Crvena Armija nije slomila kicmu Njemackoj i krenula prema Berlinu ...tek tada, vidjevsi da je Njemacka porazena, otvara se zapadni front, ne bi li saveznici ugrabili barem dio kolaca pobjede. Gotovo bez otpora (u poredjenju sa istocnim frontom naravno) napreduju prema Berlinu ali ni zelja Njemacke da se radije preda saveznicima nije dovoljna da prije Sovjeta u isti udju iako su u jednom momentu prekinuli svaki otpor prema zapadnim saveznicima i kompletnu vojsku premjestili na istok. Dakle ukratko, pomoc jeste bila bitna ali da su zaita imali namjeru da pomognu, otvorili bi front ranije. Ovako, potpuno je jasno i opravdano zasto se u Moskvi slavi dan pobjede svih ovih godina. I cisto jos kratko da napomenem, buduci da se pricalo o Poljskoj, da je jedina vojska pored Sovjetske koja se borila rame uz rame sa Crvenom Armijom sa nekih gotovo 80.000 ljudi bila upravo Prva Poljska armija. Znali su oni tada s'kim treba da se bore i protiv koga ...nesto sto bi neki danas da zaborave.
Posto je istorija takva, ko plastelin, moguce ju je razlicito interpetirati, a pritom ne napraviti supstancijalnu gresku.
Uglavnom ukoliko ekipa smatra da je americka vojna pomoc, koja je neupitna, donijela prevagu i da bez nje Svabe ne bi popusile lulu naopako u Staljingradu, Kursku i ostalim mjestima sve do Berlina, imaju legitimno pravo na to.
Zaboravlja se cinjenica da u tom istorijskom momentu Zapad i SSSR nisu hladnoratovski rivali, nego SAVEZNICI i da ovu pricu treba posmatrati iz tog konteksta.
P.S. Treba znati i upotrijebiti to oruzje i sto je jos vaznije, ne opljackati. Nedaj boze da je Hasan Cengic nabavljao tu ratnu opremu za SSSR. Svastika bi se vijorila na Kremlju za Bozic 1941
Pomoc je bila vrlo bitna, to niko ne spori. Ipak, to je u odnosu na otvaranje stvarnog fronta a sa kojim su odugovlacili godinama, sekundarna stvar. Da su otvorili front umjesto u Junu '44 recimo barem nekada '42, mislim da bi milioni zivota bili spaseni i ja bih prvi rekao "svaka cast, jeste ovo je iskrena zelja da se pomogne i porazi neprijatelj". Ovako, meni ostaje samo da se smijem komicnim pokusajima da kroz svoju pop kulturu (jer je ljudima koji se ne informisu na history kanalu ili kroz "reportaze" naravno odavno ovo sve jasno) svaki svoj napor maximizuju a svaki drugi minimizuju. Naravno da je Ardenska bitka bila bitna ali stavite je u kontext ...19.000 poginulih na strani saveznika, u poredjenju sa recimo jednom Bitkom za Narvu za koju mozda neki nisu ni culi i gdje je poginulo 150.000 ljudi a oko pola miliona ranjeno ...ili iskrcavanje u Normandiji sa nekih ukupno oko 5000 mrtvih ...pa ja mislim da je u onom Spasavanju Vonika Rayana svaki od ovih 5000 mrtvih snimljen iz jedno 3 ugla ... sve ok, zajedno su se borili i svi su doprinjeli pobjedi ...samo nemojmo pretjerivati. Amerima svaka cast za Pacifik ...to su oni gotovo sami odradili ...ali Evopu su odradili uglavnom samo Sovjeti.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4060 Re: RUSIJA
Nije nego Maradonapici wrote:ma ćoJk saHaDŽijastakasa wrote:U ovoga donjeg Rusa satovi na obe rukeUnscarD wrote:

- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#4061 Re: RUSIJA
Na nekim verzijama slike nema satova. Valjda ih je imo do lakta. Satovi i silovanja su im bila opsesija, oko 2 miliona djece je ostalo iza njih (februar - maj 1945)
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4062 Re: RUSIJA
Evo malo i politicke korektnosti ... naravno opet u kontextu ...jedno je podici zastavu na nekom ostrvu 1200 km od Tokija a drugo u centru Berlina na Reichstagu. Obje su bitne naravno.


- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#4063 Re: RUSIJA
Niko ne spori da su srp i cekic u Berlinu vrhUnscarD wrote:Evo malo i politicke korektnosti ... naravno opet u kontextu ...jedno je podici zastavu na nekom ostrvu 1200 km od Tokija a drugo u centru Berlina na Reichstagu. Obje su bitne naravno.
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#4064 Re: RUSIJA
Chisum wrote:Jedna od najljepsih
Meni ova:
Last edited by asurbanipal on 12/05/2015 10:17, edited 1 time in total.
- Chisum
- Posts: 4694
- Joined: 12/02/2009 13:25
- Location: SARAJEVO
#4065 Re: RUSIJA
A tek kad Muslim zakuca Bellu
... skoro pa hadis.
Last edited by Chisum on 12/05/2015 10:23, edited 2 times in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4066 Re: RUSIJA
S tim da, ako je vjerovati filmu Flags of our fathers rezisera Clinta Eastwooda (koji je sa snajperistom dotakao dno neukusa), ovo postavljanje zastave je prethodilo pobjedi, za razliku od Reichstaga, i iskoristeno je kao propaganda za americki narod.UnscarD wrote:Evo malo i politicke korektnosti ... naravno opet u kontextu ...jedno je podici zastavu na nekom ostrvu 1200 km od Tokija a drugo u centru Berlina na Reichstagu. Obje su bitne naravno.
Sad sta je istina
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4067 Re: RUSIJA
Satova nema jer je slika editovana tik pred slanje u Moskvu da bi se postedio zivot tog vojnika (cini mi se Gruzijca) kojeg bi Staljin streljao radi pljacke koju je striktno zabranio.stakasa wrote:Na nekim verzijama slike nema satova. Valjda ih je imo do lakta. Satovi i silovanja su im bila opsesija, oko 2 miliona djece je ostalo iza njih (februar - maj 1945)
A sto se tice tih silovanja, zao mi je ali znas kako kazu " KARMA...It's a motherfucker" ...
Rapes were allowed in practice by the German military in eastern and southeastern Europe, while northern and western countries were relatively spared.[67][68] In Occupied Denmark, which initially agreed to collaborate with Nazi Germany, rapes were not widespread, and German officials promised to punish them.[67] By contrast thousands of Soviet female nurses, doctors and field medics fell victim to rape when captured, and were often murdered afterwards.[33] German soldiers used to brand the bodies of captured partisan women – and other women as well – with the words "Whore for Hitler's troops" and rape them.[69] Following their capture some German soldiers vividly bragged about committing rape and rape-homicide.[70] In the Soviet Union alone an estimates regarding the rape of Soviet women by the Wehrmacht range up to 10,000,000 incidents, with between 750,000 and 1,000,000 children being born as a result.[71][72][73][74]
Birgit Beck in her work Rape: The Military Trials of Sexual Crimes Committed by Soldiers in the Wehrmacht, 1939–1944 describes the leniency in punishing sex crimes by German authorities in the East, at the same time pointing out heavy punishments applied in the West.[75] If a soldier who committed a rape was subsequently convicted by a court-martial, he would usually be sentenced to four years in prison[76] The German penal code was also valid for soldiers in war.[77] but rapes were rarely prosecuted in practice and rapes by Germans of non-German women were not taken seriously, nor was it punishable by death, especially in the eastern European territories.[71]
In Soviet Russia rapes were only a concern if they undermined military discipline.[75] The German military command viewed them as another method of crushing Soviet resistance.[71] Since 1941, rape was theoretically punishable with the death sentence; however, this only concerned the rape of German women and was intended to protect German communities.[71]
In October 1940 the laws on rape were changed, making it a "petitioned crime" – that is a crime for which punishment had to be requested. Historian Christa Paul writes that this resulted in "a nearly complete absence of prosecution and punishment for rape".[71] There were rape cases in the east where the perpetrators were sentenced if the rape was highly visible, damaging to the image of the German Army and the courts were willing to pass a condemning verdict against the accused.[71]
According to the historian Regina Mühlhäuser the Wehrmacht also used sexual torture and undressing in numerous cases of interrogations.[78]
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4068 Re: RUSIJA
Gruzijac postavlja zastavu, koliko znam.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#4069 Re: RUSIJA
Ni slucajno. Bilo im je pusteno na volju da pljackaju, siluju, ubijaju otimaju... sve do pada Berlina. Staljin je htjeo prvi da dode i tu se nije pitalo za cjenu. Itekako su bili svjesni pljackanja ali su cak i blagonaklono gledali na to. Problem bi nastao kada su hajvani unistavali djelove fabrika koje su bile planirane za dislokaciju. Ili palili kuce mjesto da se regali i jorgani uzimaju. Pa kilaza koju su vojnici sa fronta mogli poslati kuci je uduplana sa pet na deset kila u tom periodu zavrsnih osvajanja, signal nije mogao biti jasnijiUnscarD wrote:Satova nema jer je slika editovana tik pred slanje u Moskvu da bi se postedio zivot tog vojnika (cini mi se Gruzijca) kojeg bi Staljin streljao radi pljacke koju je striktno zabranio.stakasa wrote:Na nekim verzijama slike nema satova. Valjda ih je imo do lakta. Satovi i silovanja su im bila opsesija, oko 2 miliona djece je ostalo iza njih (februar - maj 1945)
A sto se tice tih silovanja, zao mi je ali znas kako kazu " KARMA...It's a motherfucker" ...
Rapes were allowed in practice by the German military in eastern and southeastern Europe, while northern and western countries were relatively spared.[67][68] In Occupied Denmark, which initially agreed to collaborate with Nazi Germany, rapes were not widespread, and German officials promised to punish them.[67] By contrast thousands of Soviet female nurses, doctors and field medics fell victim to rape when captured, and were often murdered afterwards.[33] German soldiers used to brand the bodies of captured partisan women – and other women as well – with the words "Whore for Hitler's troops" and rape them.[69] Following their capture some German soldiers vividly bragged about committing rape and rape-homicide.[70] In the Soviet Union alone an estimates regarding the rape of Soviet women by the Wehrmacht range up to 10,000,000 incidents, with between 750,000 and 1,000,000 children being born as a result.[71][72][73][74]
Birgit Beck in her work Rape: The Military Trials of Sexual Crimes Committed by Soldiers in the Wehrmacht, 1939–1944 describes the leniency in punishing sex crimes by German authorities in the East, at the same time pointing out heavy punishments applied in the West.[75] If a soldier who committed a rape was subsequently convicted by a court-martial, he would usually be sentenced to four years in prison[76] The German penal code was also valid for soldiers in war.[77] but rapes were rarely prosecuted in practice and rapes by Germans of non-German women were not taken seriously, nor was it punishable by death, especially in the eastern European territories.[71]
In Soviet Russia rapes were only a concern if they undermined military discipline.[75] The German military command viewed them as another method of crushing Soviet resistance.[71] Since 1941, rape was theoretically punishable with the death sentence; however, this only concerned the rape of German women and was intended to protect German communities.[71]
In October 1940 the laws on rape were changed, making it a "petitioned crime" – that is a crime for which punishment had to be requested. Historian Christa Paul writes that this resulted in "a nearly complete absence of prosecution and punishment for rape".[71] There were rape cases in the east where the perpetrators were sentenced if the rape was highly visible, damaging to the image of the German Army and the courts were willing to pass a condemning verdict against the accused.[71]
According to the historian Regina Mühlhäuser the Wehrmacht also used sexual torture and undressing in numerous cases of interrogations.[78]
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4070 Re: RUSIJA
Samo kazem da su zeleno svijetlo za silovanja kojih je bilo i do 10 miliona (incidentata) na istocnom frontu i iz kojih je rodjeno 750.000-1.000.000 djece, PRVI URADILI NJEMCI RUSIMA pa kazem da je malo cudno da se prvo kritikuje Rusko ponasanje a bez da se prije toga kritikuje Njemacko ponasanje na Istocnom frontu. Zato kazem ... karma is a bitch ...ili sto bi neke religije rekle ..."kako sijes tako ces i poznjeti" ...
Dakle prije nego sto izkritikujes Sovjete, zapitaj se sta je to dovelo to toga.
Dakle prije nego sto izkritikujes Sovjete, zapitaj se sta je to dovelo to toga.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#4071 Re: RUSIJA
Zar treba ista vise reci o nacistima, ima li ista sto nije napisano i ima li ista ispod toga?UnscarD wrote:Samo kazem da su zeleno svijetlo za silovanja kojih je bilo i do 10 miliona (incidentata) na istocnom frontu i iz kojih je rodjeno 750.000-1.000.000 djece, PRVI URADILI NJEMCI RUSIMA pa kazem da je malo cudno da se prvo kritikuje Rusko ponasanje a bez da se prije toga kritikuje Njemacko ponasanje na Istocnom frontu. Zato kazem ... karma is a bitch ...ili sto bi neke religije rekle ..."kako sijes tako ces i poznjeti" ...
Dakle prije nego sto izkritikujes Sovjete, zapitaj se sta je to dovelo to toga.
Rusi su slomili nacizam, to je neosporno. A ovo je forum i mi se zajebajemo s pikanterijama tipa deset satova na ruci i Singerica u T-34 tenku
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#4072 Re: RUSIJA
A zašto je ruska vojska silovala po Jugoslaviji? Šta je dovelo do toga?UnscarD wrote:Samo kazem da su zeleno svijetlo za silovanja kojih je bilo i do 10 miliona (incidentata) na istocnom frontu i iz kojih je rodjeno 750.000-1.000.000 djece, PRVI URADILI NJEMCI RUSIMA pa kazem da je malo cudno da se prvo kritikuje Rusko ponasanje a bez da se prije toga kritikuje Njemacko ponasanje na Istocnom frontu. Zato kazem ... karma is a bitch ...ili sto bi neke religije rekle ..."kako sijes tako ces i poznjeti" ...
Dakle prije nego sto izkritikujes Sovjete, zapitaj se sta je to dovelo to toga.
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4073 Re: RUSIJA
Ovdje se prica o milionima pa i desetinama miliona silovanja ...sigurno da nema opravdanja ni za tih stotinjak silovanja (121 prema Djilasu) na teritoriji Yugoslavije ali to definitivno nije bilo sistematski planirano kao u slucaju ovih ranijih ...5 0 5 wrote:A zašto je ruska vojska silovala po Jugoslaviji? Šta je dovelo do toga?UnscarD wrote:Samo kazem da su zeleno svijetlo za silovanja kojih je bilo i do 10 miliona (incidentata) na istocnom frontu i iz kojih je rodjeno 750.000-1.000.000 djece, PRVI URADILI NJEMCI RUSIMA pa kazem da je malo cudno da se prvo kritikuje Rusko ponasanje a bez da se prije toga kritikuje Njemacko ponasanje na Istocnom frontu. Zato kazem ... karma is a bitch ...ili sto bi neke religije rekle ..."kako sijes tako ces i poznjeti" ...
Dakle prije nego sto izkritikujes Sovjete, zapitaj se sta je to dovelo to toga.
Mozda su se u ovih stotinjak silovanja koncentrisali na ove ciji su muzevi ranije bili na Istocnom Frontu. Mi znamo da ih sa ovimh prostora nije falilo...
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#4074 Re: RUSIJA
Pa silovali su Jevrejke sto su se sakrivale po pet godina, jes eto su oni birali koga ceUnscarD wrote:Ovdje se prica o milionima pa i desetinama miliona silovanja ...sigurno da nema opravdanja ni za tih stotinjak silovanja (121 prema Djilasu) na teritoriji Yugoslavije ali to definitivno nije bilo sistematski planirano kao u slucaju ovih ranijih ...5 0 5 wrote:A zašto je ruska vojska silovala po Jugoslaviji? Šta je dovelo do toga?UnscarD wrote:Samo kazem da su zeleno svijetlo za silovanja kojih je bilo i do 10 miliona (incidentata) na istocnom frontu i iz kojih je rodjeno 750.000-1.000.000 djece, PRVI URADILI NJEMCI RUSIMA pa kazem da je malo cudno da se prvo kritikuje Rusko ponasanje a bez da se prije toga kritikuje Njemacko ponasanje na Istocnom frontu. Zato kazem ... karma is a bitch ...ili sto bi neke religije rekle ..."kako sijes tako ces i poznjeti" ...
Dakle prije nego sto izkritikujes Sovjete, zapitaj se sta je to dovelo to toga.
Mozda su se u ovih stotinjak silovanja koncentrisali na ove ciji su muzevi ranije bili na Istocnom Frontu. Mi znamo da ih sa ovimh prostora nije falilo...
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4075 Re: RUSIJA
Ja pokusavam putem prostih brojeva da ukazem na razliku izmedju sistematskog plana i sporadicnih slucajeva a naravno da mi je jasno da nema u ratu zlatnih ovih ili onih ... samo mi je komicno kada se 121 silovanje koristi kao relativizacija silovanja iz kojih je rodjeno milion djece ...tuzno i komicno u isto vrijeme.
Evo jedna prica koju mi je pricao otac i kojoj je direktno svjedocio jer se borio zajedno sa Sovjetima kao mlad partizan i koji je ranjen od strane Njemacke minobacacke granate kasnije...bio sam mali pa nisam upamtio bas sve detalje u smislu gdje i kada je ovo bilo.
Trebali su da zauzmu neku kulu sa koje su jos uvijek djelovali Njemaci iako ih je vecina bila u povlacenju. Javljali su se dobrovoljci i iako je to trebalo da bude rutinski, vec 2 pokusaja su bila osujecena tako sto su prilikom penjanja na tu kulu bili posuti kljucalim uljem i neki su kakasnije u strasnim mukama umrli.... Onda se javio neki onako krsan Rus i trazio da ide sam po mraku ...u kuli su bila trojica Njemaca a on je dvojicu ubio a treceg zarobio.
Prilikom sprovodjenja zarobljenika, naisao je brat od jednog od Sovjetskih vojnika koji su poginuli dan ranije od tih istih Njemaca ..otrgao je tog zarobljenika i zubima mu rastrgao adamovu jabucicu ....bukvalno ga zaklao zubima...niko ga nije ni pokusao sprijeciti.
Evo jedna prica koju mi je pricao otac i kojoj je direktno svjedocio jer se borio zajedno sa Sovjetima kao mlad partizan i koji je ranjen od strane Njemacke minobacacke granate kasnije...bio sam mali pa nisam upamtio bas sve detalje u smislu gdje i kada je ovo bilo.
Trebali su da zauzmu neku kulu sa koje su jos uvijek djelovali Njemaci iako ih je vecina bila u povlacenju. Javljali su se dobrovoljci i iako je to trebalo da bude rutinski, vec 2 pokusaja su bila osujecena tako sto su prilikom penjanja na tu kulu bili posuti kljucalim uljem i neki su kakasnije u strasnim mukama umrli.... Onda se javio neki onako krsan Rus i trazio da ide sam po mraku ...u kuli su bila trojica Njemaca a on je dvojicu ubio a treceg zarobio.
Prilikom sprovodjenja zarobljenika, naisao je brat od jednog od Sovjetskih vojnika koji su poginuli dan ranije od tih istih Njemaca ..otrgao je tog zarobljenika i zubima mu rastrgao adamovu jabucicu ....bukvalno ga zaklao zubima...niko ga nije ni pokusao sprijeciti.

