Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#40476 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi »

Danguba wrote: ako sve sagledas i ove sa banja lukom su vise ''da onima napakostimo''.
ma i ne mora znaciti, pa srbija je dala milijardu za telekom - jebiga nije to bas samo "folklor", to je sad srbijanska firma isto ko i desetine drugih, manjih koje su pokupovali.

ali u sustini to je najvise familijarno izmjesano. pogledaj red voznje iz male lukavice - imas svaki dan 5-6 polazaka za beograd i 5-6 za novi sad. Nema to nikakve veze sa dodikom, bosicem, vucicem, tadicem..to su ispretpletani odnosi po svim osnovama. osim toga, vjerovatno i ovaj isti radmanovic danas ima neki stan u beogradu ili novom sadu..
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40477 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

vivaldi wrote: ma i ne mora znaciti, pa srbija je dala milijardu za telekom - jebiga nije to bas samo "folklor", to je sad srbijanska firma isto ko i desetine drugih, manjih koje su pokupovali.

ali u sustini to je najvise familijarno izmjesano. pogledaj red voznje iz male lukavice - imas svaki dan 5-6 polazaka za beograd i 5-6 za novi sad. Nema to nikakve veze sa dodikom, bosicem, vucicem, tadicem..to su ispretpletani odnosi po svim osnovama. osim toga, vjerovatno i ovaj isti radmanovic danas ima neki stan u beogradu ili novom sadu..
Koštunica je dao milijardu Dodiku da pripremi teren otcjepljenja RS kao kompenzaciju za Kosovo. Water under the bridge.

Za ostale investicije vrijedi stara da pare ne poznaju ni vjeru, ni naciju. Familijarne povezanosti će i dalje biti, ali to nije razlog da Srbija održava neposredne političke veze sa RS. Kad već "uvažavaju" suverenitet BiH neka razgovaraju sa institucijama države BiH. (btw isto vrijedi i za susjede, koji su ipak bolji po tom pitanju) Kada bi se druge zemlje ovako ponašale prema svojim manjinama u drugim državama, rat ne bi prestajao.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#40478 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Valja sve ove izvale pohvatat.

Tri pisem, dva pamtim. :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40479 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

madner wrote:Valja sve ove izvale pohvatat.

Tri pisem, dva pamtim. :D
najgore im je kad moraju pratiti sta je koji od njihovih nickova rekao. :D
Tako se desi da jedan nick kaze jedno, a dva posta kasnije nesto drugo, sto je nanijetio treci nick.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#40480 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

seln wrote:
madner wrote:Valja sve ove izvale pohvatat.

Tri pisem, dva pamtim. :D
najgore im je kad moraju pratiti sta je koji od njihovih nickova rekao. :D
Tako se desi da jedan nick kaze jedno, a dva posta kasnije nesto drugo, sto je nanijetio treci nick.
Ej, Riki Martine, brate, shvati me
mene kada baniraju oblije znoj da li cu se sjetiti sifre ili necu. :D
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40481 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Mislim da smo se slozili da je besmisleno porediti Bosnu sa Amerikom, Svicarskom, Belgijom i ostalim razvijenim multinacionalnim drzavama.
Pozitivno je stremiti takvim drustvima, ali ne mozemo reci kako u Americi Hrvat ne misli kao Hrvat u Bosni.
To stvarno nema smisla, jer eto cak postoji i tema kako Bosnjaci u Americi zanemaruju Bosnjastvo i Bosnu, pa sto ne bi i Hrvati :D

Bez ekonomije nije moguce nista da se uradi, to mora svima biti jasno. Zato ja zagovaram da se Hrvatima mora omoguciti izborna ravnopravnost, ne sto ja mislim da je vazno da bude izabran ovaj ili onaj, a pogotovu iz koje ce stranke da bude, cak ne mora ni biti Hrvat, nego je cijela poenta da ga Hrvati izaberu, jer to je u BiH kod ljudi najvaznije, da se osjecas nacionalno ravnopravan. Ocigledno je da ce ljudi radije da gladuju, ali nece popustiti da im se ne ugrozi nacionalna ravnopravnost. :roll:
Ja se sa tim ne slazem uopste, ali mi je jasno da je tako i da je to jedini put unutrasnjoj stabilizaciji, poslije koje dolazi na red ekonomija, sto bi bio moj prioritet naravno. Sa razvojem ekonomije nacionalne tenzije bi splasnule i ljudi poceli da biraju ne gledajuci na naciju politicara, nacionalne stranke bi nestale.
Drugog puta ja ne vidim, osim vjecnih opstrukcija.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40482 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Ali Kemal wrote:Mislim da smo se slozili da je besmisleno porediti Bosnu sa Amerikom, Svicarskom, Belgijom i ostalim razvijenim multinacionalnim drzavama.
Pozitivno je stremiti takvim drustvima, ali ne mozemo reci kako u Americi Hrvat ne misli kao Hrvat u Bosni.
To stvarno nema smisla, jer eto cak postoji i tema kako Bosnjaci u Americi zanemaruju Bosnjastvo i Bosnu, pa sto ne bi i Hrvati :D

Bez ekonomije nije moguce nista da se uradi, to mora svima biti jasno. Zato ja zagovaram da se Hrvatima mora omoguciti izborna ravnopravnost, ne sto ja mislim da je vazno da bude izabran ovaj ili onaj, a pogotovu iz koje ce stranke da bude, cak ne mora ni biti Hrvat, nego je cijela poenta da ga Hrvati izaberu, jer to je u BiH kod ljudi najvaznije, da se osjecas nacionalno ravnopravan. Ocigledno je da ce ljudi radije da gladuju, ali nece popustiti da im se ne ugrozi nacionalna ravnopravnost. :roll:
Ja se sa tim ne slazem uopste, ali mi je jasno da je tako i da je to jedini put unutrasnjoj stabilizaciji, poslije koje dolazi na red ekonomija, sto bi bio moj prioritet naravno. Sa razvojem ekonomije nacionalne tenzije bi splasnule i ljudi poceli da biraju ne gledajuci na naciju politicara, nacionalne stranke bi nestale.
Drugog puta ja ne vidim, osim vjecnih opstrukcija.
zbog ekonomije je i izmisljen nacionalizam. ako hoces i sam nacionalni identitet, kao i vjera.

zato je iluzija ocekivati da ce "ekonomija doci na red". ne radi se o tome da je nacija vaznija od novcanika pa samo kad sredimo nacionalni problem bavicenmo se novcanikom. ne. novcanik je izmislio naciju kako bi bilo lakse manipulisati budalama.
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40483 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

djonko brajs wrote:zbog ekonomije je i izmisljen nacionalizam. ako hoces i sam nacionalni identitet, kao i vjera.
Nije bitno uopste jel starije kokos ili jaje, nego kako pojesti i kokos i jaje :D
djonko brajs wrote:zato je iluzija ocekivati da ce "ekonomija doci na red". ne radi se o tome da je nacija vaznija od novcanika pa samo kad sredimo nacionalni problem bavicenmo se novcanikom. ne. novcanik je izmislio naciju kako bi bilo lakse manipulisati budalama.
Ipak je razlika kada je novcanik pun i prazan, to se mora priznati :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40484 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Hafis wrote:
Pa valjda je bitno kako se osjećaju i kako izjašnjavaju, a ne što o tome misle i sude ljudi koji još uvijek u 21. stoljeću nisu na čisto ni što su, ni i tko su...i što je simptomatično - uzimaju sebi za pravo da to određuju drugima.
Ekskurzija po bližnjem i daljnjem zavičaju je zakon, pa makar i po stare dane.
hmm, vrlo je simptomaticno kako pojedini sebi uzimaju za pravo da ustvrde kako neki ljudi jos uvijeku 21. stoljecu nisu nacisto ni sta su ni ko su...pa valjda je ocito da ovi potonji cekaju ove prve da im otvore oci i kazu i ko su i sta su...
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40485 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Ali Kemal wrote:Mislim da smo se slozili da je besmisleno porediti Bosnu sa Amerikom, Svicarskom, Belgijom i ostalim razvijenim multinacionalnim drzavama.
Pozitivno je stremiti takvim drustvima, ali ne mozemo reci kako u Americi Hrvat ne misli kao Hrvat u Bosni.
To stvarno nema smisla, jer eto cak postoji i tema kako Bosnjaci u Americi zanemaruju Bosnjastvo i Bosnu, pa sto ne bi i Hrvati :D

Bez ekonomije nije moguce nista da se uradi, to mora svima biti jasno. Zato ja zagovaram da se Hrvatima mora omoguciti izborna ravnopravnost, ne sto ja mislim da je vazno da bude izabran ovaj ili onaj, a pogotovu iz koje ce stranke da bude, cak ne mora ni biti Hrvat, nego je cijela poenta da ga Hrvati izaberu, jer to je u BiH kod ljudi najvaznije, da se osjecas nacionalno ravnopravan. Ocigledno je da ce ljudi radije da gladuju, ali nece popustiti da im se ne ugrozi nacionalna ravnopravnost. :roll:
Ja se sa tim ne slazem uopste, ali mi je jasno da je tako i da je to jedini put unutrasnjoj stabilizaciji, poslije koje dolazi na red ekonomija, sto bi bio moj prioritet naravno. Sa razvojem ekonomije nacionalne tenzije bi splasnule i ljudi poceli da biraju ne gledajuci na naciju politicara, nacionalne stranke bi nestale.
Drugog puta ja ne vidim, osim vjecnih opstrukcija.
Znaci da je izborna ravnopravnost na djelu, Aluminij bi bio mega giga uspjesna firma :D a BiH ekonomski jaka ko Svica :-) . Dobra ti je ta prica o ekonomiji u koju se u principu razumijes ko Marica u onu stvar :D .
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#40486 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi »

daddy-kool wrote:
vivaldi wrote: ma i ne mora znaciti, pa srbija je dala milijardu za telekom - jebiga nije to bas samo "folklor", to je sad srbijanska firma isto ko i desetine drugih, manjih koje su pokupovali.

ali u sustini to je najvise familijarno izmjesano. pogledaj red voznje iz male lukavice - imas svaki dan 5-6 polazaka za beograd i 5-6 za novi sad. Nema to nikakve veze sa dodikom, bosicem, vucicem, tadicem..to su ispretpletani odnosi po svim osnovama. osim toga, vjerovatno i ovaj isti radmanovic danas ima neki stan u beogradu ili novom sadu..
Koštunica je dao milijardu Dodiku da pripremi teren otcjepljenja RS kao kompenzaciju za Kosovo. Water under the bridge.

Za ostale investicije vrijedi stara da pare ne poznaju ni vjeru, ni naciju. Familijarne povezanosti će i dalje biti, ali to nije razlog da Srbija održava neposredne političke veze sa RS. Kad već "uvažavaju" suverenitet BiH neka razgovaraju sa institucijama države BiH. (btw isto vrijedi i za susjede, koji su ipak bolji po tom pitanju) Kada bi se druge zemlje ovako ponašale prema svojim manjinama u drugim državama, rat ne bi prestajao.
u sustini, mislim da razumijem sta hoces da kazes, ali si totalno fulio pokazni primjer jer ovaj pomenuti slucaj u sustini je skolski primjer kako bi to mozda trebalo biti - radmanovic nije entitetski vec drzavni sluzbenik, posjeta je bila unaprijed najavljenja i u predsjendistvu, na prijemu je bila zastava bih tako da tu nema nista sporno. nije se poptisivao nikakav ugovor pa nisu morala ici sva trojica jer i inace rijetko idu svi negdje.

prosle godine su isli radman i bake, a i u sarajevu su dolazili mnogi iz srbije, ali cak i da su entitetski odnosi u pitanju ni to ne bi bilo sporno - ne samo zbog specijalnih veza, vec zato sto entitetske vlade i imaju najvise ovlasti iz skoro svih sfera - ekonomija, kultura, obrazovanje...sve je iskljucivi domen entiteta koji su takodjer i zvanicna i legalna politicka tijela.

ali to uopste nije ni bitno. bosnjaci genealno ne mogu niti trebaju vjerovati beogradu sta god da pricaju jer ciljevi ce uvijek ostati isti samo se retorika moze promjeniti u zavisnosti od medjunarodnih vjetrova. ista je situacija i sa zagrebom - ono fejsbucenje zagreba i sarajeva jedno vrijeme je bilo subotnje sminkanje pred nedeljnu autopijacu jer sam i u par navrata napisao da ce hrvatska promjenit plocu cim udje u eu sto se i desilo.

ali to vazi za sve - niko nikome ne moze vjerovati, i uvijek treba pokusavati drzati sto vise svoje sudbine u rukama. to naravno nije uvijek moguce, ali treba raditi na tome.

ova ocjena oko kostunice je pausalna jer da se takve stvari kupuju spasio bi on sa tom miliajrdom kosovo, ili bar autonomiju na sjeveru. da se te stvari kupuju i hrvati bi pitali kolko je treci, a bosnjaci koliko kosta ukidanje.

mmf bi vjerovatno uveo i kreditne linije za sepeartiste i centralsite, sa povoljnom kamatnom stopom i dugim grace periodom.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#40487 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by @mba »

i ovo je bas nest zesce, zeludac bas tesko podnosi!!!

pa ova SIPA je prepuna ratnih zlocinaca...pogledati do kraja!



http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... njaka.html
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40488 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

@vivaldi

Često me razljuti reakcija probosanskih medija i analitičara koji i u najmanjem nagovještaju neslaganja srpskih političara iz BiH i Srbije vide promjenu kursa Beograda, i nadaju se da će Srbija napokon vidjeti BiH kao jedinstvenu i suverenu. Naravno da nema ništa od toga sve dok Srbi u BiH to ne prihvate, a poslije neće više biti ni bitno.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ra ... referendum
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz redova srpskog naroda Nebojša Radmanović izjavio je u Beogradu, nakon sastanka sa predsjednikom Srbije Tomislavom Nikolićem, kako se u bh. entitetu Republika Srpska zalažu za striktno provođenje Dejtonskog sporazuma i da je to situacija u kojoj nisu potrebni referendumi.

Upitan o eventualnim šansama za referendum o nezavisnosti RS-a, kao i o njegovim saznanjima kakav je stav zvaničnog Beograda o tom pitanju, Radmanović je podsjetio da je Srbija potpisnica Dejtonskog sporazuma i garant njegovog provođenja.

"Potežemo pitanje našeg samoopredjeljenja samo u situaciji kada nas pritisnu, kada hoće da nam otmu autonomiju koju sada imamo u BiH. Mislimo da tako i Srbija razmišlja. O referendumima se razgovara iz nekoliko razloga, od kojih je prvi da svi narodi na svijetu imaju pravo na referendum, pa ga niko ne može zabraniti ni srpskom narodu u BiH, odnosno RS-u", rekao je Radmanović.
Ako je išao kao član predsjedništva BiH, onda ova gornja priče ne pristoji funkciji. Nije on predsjednik RS, nego BiH.
vivaldi wrote: ova ocjena oko kostunice je pausalna jer da se takve stvari kupuju spasio bi on sa tom miliajrdom kosovo, ili bar autonomiju na sjeveru. da se te stvari kupuju i hrvati bi pitali kolko je treci, a bosnjaci koliko kosta ukidanje.

mmf bi vjerovatno uveo i kreditne linije za sepeartiste i centralsite, sa povoljnom kamatnom stopom i dugim grace periodom.
:D Stoji, ocjena jeste paušalna, drugačija i ne može biti osim u slučaju da nam Komštunica sam kaže. Eventualno bi se mogao pozvati na indicije jer bi se mnogi bitni događaji mogli gledati kao dio jedne priče (nezavisnost Kosova, formiranje OS BiH - rasformiranje entitetskih vojski i ukidanje vojnog roka, aprilski paket, prodaja telekoma RS, ...), koja je bila usmjerena nezavisnosti RS. Neki od bošnjačkih političara, ključnih u to vrijeme, su imali ovako viđenje situacije, što opet ne znači da je to ispravno i realno sagledavanje situacije.

Platiše oko 150-200 miliona eura više nego dugoplasirani ponjuđač?
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#40489 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi »

daddy-kool wrote:Često me razljuti reakcija probosanskih medija i analitičara koji i u najmanjem nagovještaju neslaganja srpskih političara iz BiH i Srbije vide promjenu kursa Beograda, i nadaju se da će Srbija napokon vidjeti BiH kao jedinstvenu i suverenu. Naravno da nema ništa od toga sve dok Srbi u BiH to ne prihvate, a poslije neće više biti ni bitno.
ma to je tipicni senzacionalizam, jbg imas stotine medija, svaki dan 20-30 dnevnika, program 24 sata, prinudjen si da fabrikujes i forsiras sve i svasta iako ni sami sigurno ne vjeruju u vecinu toga sto objavljuju.
daddy-kool wrote:Ako je išao kao član predsjedništva BiH, onda ova gornja priče ne pristoji funkciji. Nije on predsjednik RS, nego BiH.
e jebiga sad malo trazis dlaku u jajetu :D
daddy-kool wrote:Upitan o eventualnim šansama
vidis da je to bilo novinarsko pitanje, priznaces da u bosni svakih pola sata ima puno vece senzacije od ove
daddy-kool wrote:Platiše oko 150-200 miliona eura više nego dugoplasirani ponjuđač?
ma to je bila cista finansijska podrska i donacija, u to nema nikakve sumnje jer je bilo daleko, daleko pretplaceno, ali obzriom da vec 18 godina gajimo donatroski mentalitet, tesko je dovoditi u vezu sa otcjepljenjem. ko zna da to mozda nisu bile sariceve pare :D
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40490 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

Ovo okupljanje SDA-HDZ-SDZ... Sa jedne strane budi nadu u bolje sutra nakon izbora i dogovor a sa druge smrdi na 1990...
Sta misliti...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40491 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Bilo koja kombinacija koja isključuje SDP-a je u svakom slučaju korak naprijed, pa makar bio i od jednog centimetra.
Vrijeme je pokazalo da svako sudjelovanje SDP-a u vlasti neminovno prouzrokuje velike krize i posljedičnu stagnaciju.
Oba njihova mandata (''alijansa'' i ''koalicija'') više su nego dovoljan primjer. Čisto i nepatvoreno zlo.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#40492 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by area51 »

Basvod wrote:Ovo okupljanje SDA-HDZ-SDZ... Sa jedne strane budi nadu u bolje sutra nakon izbora i dogovor a sa druge smrdi na 1990...
Sta misliti...
...eto seksa :lol:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40493 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Hafis wrote:Bilo koja kombinacija koja isključuje SDP-a je u svakom slučaju korak naprijed, pa makar bio i od jednog centimetra.
Vrijeme je pokazalo da svako sudjelovanje SDP-a u vlasti neminovno prouzrokuje velike krize i posljedičnu stagnaciju.
Oba njihova mandata (''alijansa'' i ''koalicija'') više su nego dovoljan primjer. Čisto i nepatvoreno zlo.
Čisto zlo su stranke koje promovišu etničke podjele, SBB, HDZ, SDA i SDS, dok je Lagumdžijin SDP skriveno zlo pošto se predstavlja kao integrativni faktor a djeluje kao mafijaška porodica. Oni jesu uspjeli osporiti monopole pojedinih stranaka nad etničkim kvotama u entitetskoj vlasti, ali to je jedan plus u moru minusa.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40494 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Skijaš wrote:
Hafis wrote:Bilo koja kombinacija koja isključuje SDP-a je u svakom slučaju korak naprijed, pa makar bio i od jednog centimetra.
Vrijeme je pokazalo da svako sudjelovanje SDP-a u vlasti neminovno prouzrokuje velike krize i posljedičnu stagnaciju.
Oba njihova mandata (''alijansa'' i ''koalicija'') više su nego dovoljan primjer. Čisto i nepatvoreno zlo.
Čisto zlo su stranke koje promovišu etničke podjele, SBB, HDZ, SDA i SDS, dok je Lagumdžijin SDP skriveno zlo pošto se predstavlja kao integrativni faktor a djeluje kao mafijaška porodica. Oni jesu uspjeli osporiti monopole pojedinih stranaka nad etničkim kvotama u entitetskoj vlasti, ali to je jedan plus u moru minusa.
Odlično. Znači sve ovo vrijedilo je truda. Jer nije mala stvar dobiti plus kao što kažeš. Uspjeli su privremeno jednim malim dijelom osporiti monopol nacionalnih hrvatskih stranaka (srpski nacionalni monopol u federaciji su davno zapasali bošnjačkim glasovima u cjelosti).
Doduše nisu uspjeli riješiti niti jednu stvar koju su obećali a što se tiče integracija u EU uspjeli su postići čak i jedan korak unazad.
Tako da je danas situacija odlična: imamo odvojeni politički centar moći u federaciji (Budimir), federalnu vladu kojoj je prije godinu i pol izglasano nepovjerenje i koja više ne zna ni tko je u njoj ministar, onda imamo ministra sigurnosti u napola odrađenoj ostavci, stampedo naštimovanih ''prosvjeda'' i posljedičnih ''penuma'', a što je najcrnje nitko ne zna da li će se izbori ikako i moći održati.
Ali nije to ništa u usporedbi s dobivenim: uspjeli su osporiti monopole pojedinih stranaka nad etničkim kvotama u entitetskoj vlasti, to jest prejebali su dvije hrvatske stranke za monopol nad 5 ministarstava od ukupno 13.

Možeš misliti drame ako se nekim čudom izbori i održe i ako nekim čudom SDP preživi te izbore i ako se nekim čudom nađe u poziciji da ponovo pokuzša poniviti onaj poduhvat iz 2011., pa ako treba i bez Inzka.
Ja mislim da je vrijedno. Jebo EU, jebo standard, jebo relaksaciju odnosa, na kraju krajeva jebo i federalne partnere iz hrvatske komponente, daj nam da osporavamo monopole pojedinih (čitaj hrvatskih) stranaka nad etničkim kvotama...jebo sve...dajte nam plusOva, toga nam treba.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40495 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Hafis wrote:
Skijaš wrote:
Hafis wrote:Bilo koja kombinacija koja isključuje SDP-a je u svakom slučaju korak naprijed, pa makar bio i od jednog centimetra.
Vrijeme je pokazalo da svako sudjelovanje SDP-a u vlasti neminovno prouzrokuje velike krize i posljedičnu stagnaciju.
Oba njihova mandata (''alijansa'' i ''koalicija'') više su nego dovoljan primjer. Čisto i nepatvoreno zlo.
Čisto zlo su stranke koje promovišu etničke podjele, SBB, HDZ, SDA i SDS, dok je Lagumdžijin SDP skriveno zlo pošto se predstavlja kao integrativni faktor a djeluje kao mafijaška porodica. Oni jesu uspjeli osporiti monopole pojedinih stranaka nad etničkim kvotama u entitetskoj vlasti, ali to je jedan plus u moru minusa.
Odlično. Znači sve ovo vrijedilo je truda.
Uvijek se isplati biti čovjek i podržati rušenje podjela, pa čak i kada rezultati izostanu, to je nešto univerzalno. Činjenica da Lagumdžijina stranka nije dosljedna u svojoj borbi za multietničko društvo nije argument u korist onih koji otvoreno podržavaju podjele.
User avatar
Krstan
Posts: 68
Joined: 28/03/2014 09:35

#40496 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Krstan »

Sve nešto Bošnjaci,Srbi,Hrvati.Valjda se pitamo i mi Bosanci i Hercegovci,ha ja :pisnuo:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40497 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Hafis wrote:


Odlično. Znači sve ovo vrijedilo je truda. Jer nije mala stvar dobiti plus kao što kažeš. Uspjeli su privremeno jednim malim dijelom osporiti monopol nacionalnih hrvatskih stranaka (srpski nacionalni monopol u federaciji su davno zapasali bošnjačkim glasovima u cjelosti).
Doduše nisu uspjeli riješiti niti jednu stvar koju su obećali a što se tiče integracija u EU uspjeli su postići čak i jedan korak unazad.
Tako da je danas situacija odlična: imamo odvojeni politički centar moći u federaciji (Budimir), federalnu vladu kojoj je prije godinu i pol izglasano nepovjerenje i koja više ne zna ni tko je u njoj ministar, onda imamo ministra sigurnosti u napola odrađenoj ostavci, stampedo naštimovanih ''prosvjeda'' i posljedičnih ''penuma'', a što je najcrnje nitko ne zna da li će se izbori ikako i moći održati.
Ali nije to ništa u usporedbi s dobivenim: uspjeli su osporiti monopole pojedinih stranaka nad etničkim kvotama u entitetskoj vlasti, to jest prejebali su dvije hrvatske stranke za monopol nad 5 ministarstava od ukupno 13.

Možeš misliti drame ako se nekim čudom izbori i održe i ako nekim čudom SDP preživi te izbore i ako se nekim čudom nađe u poziciji da ponovo pokuzša poniviti onaj poduhvat iz 2011., pa ako treba i bez Inzka.
Ja mislim da je vrijedno. Jebo EU, jebo standard, jebo relaksaciju odnosa, na kraju krajeva jebo i federalne partnere iz hrvatske komponente, daj nam da osporavamo monopole pojedinih (čitaj hrvatskih) stranaka nad etničkim kvotama...jebo sve...dajte nam plusOva, toga nam treba.
Polako ba sta si se upalio.....mozda ni meni moja jutros nije dala :lol: .....ali nisu zato krive stranke.............koja je to stranka nesto uradila sto je obecala za zadnjih 20 godina.......jebo SDP(a vala i sve ostale stranke)sve dok mi budemo pjenili kako su SDA,HDZ(oba) SDS bolji od SDP-a( koji je isto kurac od ovce) a ne poslje mo ih u njihovu materinu jest ce mo govna(koja oni seru)ne kasikom/zlicom nego lopatom moj dobri Hafize.......stranke koje su nas uvele u rat nikad nas nece uvesti u blagodat ma koliko mi ovdje prodavali muda pod bubrege.......nije do njih do nas je
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#40498 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by webby-x »

Hafis wrote:Bilo koja kombinacija koja isključuje SDP-a je u svakom slučaju korak naprijed, pa makar bio i od jednog centimetra. Vrijeme je pokazalo da svako sudjelovanje SDP-a u vlasti neminovno prouzrokuje velike krize i posljedičnu stagnaciju. Oba njihova mandata (''alijansa'' i ''koalicija'') više su nego dovoljan primjer. Čisto i nepatvoreno zlo.
Potpuno izbacivanje lažnih multietničara (SNSD, SDP, NSRzB)
iz političkog života će biti veliki korak naprijed u BiH.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40499 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Kolega ako se smijem nadodati, osim rasizma može se reći i da se radi o stanovitoj formi fašizma (pošto se ovdje taj izraz veoma učestalo rabi).
Naime kolegičina tvrdnja:
Reakcije su stigle tek nakon budalaste tvrdnje da su hercegovački Hrvati (!?) i Dalmatinci jedan narod, inače zaista nema potrebe razgovarati o tome na ovoj temi. .....je klasični izražaj fašističkog promišljanja u čiju etiopatogenezu ne namjeravam ulaziti.
Naime, osporavati jednome narodu da se smatra onim što uistinu jeste, što mu i Ustav i sva pozitivna ustavna i zakonska legislativa ove zemlje jamči, počevši još od deklaracije ZAVNOBIH-a, ali i čiju nacionalnu pripadnost uvažava i R Hrvatska u svome Ustavu i tretira ih potpuno jednako kao i gorespomenute ''Dalmatince''... ja ne bih to nazvao glupošću i neznanjem, već upravo zlobom i (kako ovdje vole tako često upotrebvljavati, pa ću i ja) - fašizmom.
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#40500 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Danguba »

webby-x wrote:
Hafis wrote:Bilo koja kombinacija koja isključuje SDP-a je u svakom slučaju korak naprijed, pa makar bio i od jednog centimetra. Vrijeme je pokazalo da svako sudjelovanje SDP-a u vlasti neminovno prouzrokuje velike krize i posljedičnu stagnaciju. Oba njihova mandata (''alijansa'' i ''koalicija'') više su nego dovoljan primjer. Čisto i nepatvoreno zlo.
Potpuno izbacivanje lažnih multietničara (SNSD, SDP, NSRzB)
iz političkog života će biti veliki korak naprijed u BiH.
...za seperatizam.

slobodno zavrsi misao ALI od toga neJma nista zato sto seperatizam globalno vise nema podrske (osim vlaznih snova istih) :serbo:
Locked