s obzirom na to da smo svakog dosad prekucali dok smo bili spremni da li to znači da nas svi precijenjuju?
Utakmice.
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79545
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#40452 Re: Utakmice.
Sto jest jest. O cemu se radi sa nasom kondicionom spremom, e to mi je bas enigma?!
Buljubasic je nas najbolji igrac.
Sahinovic je smijesan golman. Tesko nama sa njim. Golman veleza je za razliku od njega pokupio sve lopte u sesnaestercu
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
#40453 Re: Utakmice.
Po meni to nema mnogo veze ako se kapitalizira sa proigravanjem i korisnim pasovima koji vode golu.last mohicans wrote: ↑28/08/2023 23:06Pena 2x izigra po dvojicu, dobro i ošuta pred kraj. Ali ne voli trčati kao ni Mario
Ja sam zato volio Svena Sušića jer bar kada uzme loptu nešto će od svega toga i ispasti.
-
Son1
- Posts: 1225
- Joined: 24/07/2012 16:29
#40454 Re: Utakmice.
Sreca pa je tempo lige nikakav, inace mrka kapa. I ovako je nezasluzena povjeda.
Pocelo se nesto malo i igrat, al ako ne trcis, tesko da se sta moze napravit.
Penal cist jbg.
Pocelo se nesto malo i igrat, al ako ne trcis, tesko da se sta moze napravit.
Penal cist jbg.
- GandalfSivi
- Posts: 22750
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#40455 Re: Utakmice.
Igramo li mi ikada ove malonogometne turnire? Pena bi razvalio 
-
last mohicans
- Posts: 18196
- Joined: 09/08/2012 23:19
#40456 Re: Utakmice.
Pa izborio je dva puta prekrsaj na ivici 16, drugi put je i ošutao. Drugo je sto smo mi odlučili braniti se u 90toj. On meni ima najveću fudbalsku inteligenciju, onda Avram, Ziljkić i Mario, ali oni na momente. Njega spremiti i uigrati, to bi odlično bilo. Buljuba i ovaj Edin moraju biti u vezi, ostali neka se rotiraju. Dali su nam živosti i agresivnosti i dok se imalo kuveta, to je dobro bilo. Seferoviću, poderi diplomu, najgore spremljena ekipa smo. Strašno, kad nas je Velez stisnuo, djelovali su kao neki evropski velikan,jbt.Piaty wrote: ↑29/08/2023 00:15Po meni to nema mnogo veze ako se kapitalizira sa proigravanjem i korisnim pasovima koji vode golu.last mohicans wrote: ↑28/08/2023 23:06
Pena 2x izigra po dvojicu, dobro i ošuta pred kraj. Ali ne voli trčati kao ni Mario
Ja sam zato volio Svena Sušića jer bar kada uzme loptu nešto će od svega toga i ispasti.
-
caros
- Posts: 1513
- Joined: 16/03/2012 19:05
#40457 Re: Utakmice.
Kakav čist penal? Sve i da imamo VAR ovo niko živ ne bi svirao. Padate na štrumfovsku mitomaniju
- Logovan
- Posts: 102745
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
Melbourne_Australia
- Posts: 2768
- Joined: 06/11/2012 14:20
-
sencobih
- Posts: 7532
- Joined: 08/09/2010 08:33
#40460 Re: Utakmice.
Penala nije bilo ni na mapi. Lijepo se na snimku vidi da povlači ruku nazad i da ga lopta udara u bok i odbija se ko od zid. Jasno ko dan, ali treba nama pripisati kao neko nam nešto poklonio da opravdaju svoje ili da nas pripreme za neko sudijski deranje u nekoj od narednih tekmi
-
caros
- Posts: 1513
- Joined: 16/03/2012 19:05
#40461 Re: Utakmice.
Mora da ti je sjebana dioptrija od prečestog trpanja kengura.
-
Melbourne_Australia
- Posts: 2768
- Joined: 06/11/2012 14:20
#40462 Re: Utakmice.
-
Adobeg
- Posts: 1113
- Joined: 24/02/2020 18:20
#40463 Re: Utakmice.
Hajde ti na zeljinu temu komentarisi svoje,i zahvali sucima sto niste dobili crveni i sto nije svirao dva ocita penala za tuzlu.
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#40464 Re: Utakmice.
Ma iskreno i meni je na onim snimcima izgledalo da ga je lopta prvo pogodila u tijelo pa onda (možda) u ruku, ali nema šanse da se baš bez dileme vidi kad su kamere i tehnika prenosa kao da je 1974.
-
Paradox76
- Posts: 241
- Joined: 08/04/2023 23:12
#40465 Re: Utakmice.
Lagano se počinje vidjeti uticaj trenera na igru.
Puno veći presing, bolji i čvršći ulasci u duel sa protivničkim igračima.
Prva utakmica zajedno Buljubasica i Julardžije i zaslužuju jako dobru prolaznu ocjenu, kada se uigraju bit ce odlična kombinacija.
Konačno stoperi ne vraćaju loptu golmanu, počinje igra imati glavu i rep.
Traže se loptama Ziljkic i Avramovski da svojim individualnim kvalitetom naprave viska.
Vise puta uigranim sablonima, pogotovo u prvom poluvremenu, lopta lijepo i tečno dolazi do izoliranih Ziljkica i Avramovskog.
Ništa ne može preko noći, puno ima još da se radi, ali se primjeti da trener konačno ima kvalitete, da prati utakmicu, reaguje izmjenama, sugerise konstantno.
Ne treba vise ponavljati da je fizička sprema katastrofa.
Znam pouzdano da ce se i to jako brzo riješiti.
Sve u svemu, jako bitna 3 boda.
Puno veći presing, bolji i čvršći ulasci u duel sa protivničkim igračima.
Prva utakmica zajedno Buljubasica i Julardžije i zaslužuju jako dobru prolaznu ocjenu, kada se uigraju bit ce odlična kombinacija.
Konačno stoperi ne vraćaju loptu golmanu, počinje igra imati glavu i rep.
Traže se loptama Ziljkic i Avramovski da svojim individualnim kvalitetom naprave viska.
Vise puta uigranim sablonima, pogotovo u prvom poluvremenu, lopta lijepo i tečno dolazi do izoliranih Ziljkica i Avramovskog.
Ništa ne može preko noći, puno ima još da se radi, ali se primjeti da trener konačno ima kvalitete, da prati utakmicu, reaguje izmjenama, sugerise konstantno.
Ne treba vise ponavljati da je fizička sprema katastrofa.
Znam pouzdano da ce se i to jako brzo riješiti.
Sve u svemu, jako bitna 3 boda.
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#40466 Re: Utakmice.
Bog te čuo, ali koliko brzo se može riješiti tako nešto, što je očigledno totalno zapušteno tokom cijelog mandata prošlog SŠ, ne samo tokom priprema? Za podizanje fizičke spreme je ipak potrebno malo više vremena?Paradox76 wrote: ↑29/08/2023 10:14 Lagano se počinje vidjeti uticaj trenera na igru.
Puno veći presing, bolji i čvršći ulasci u duel sa protivničkim igračima.
Prva utakmica zajedno Buljubasica i Julardžije i zaslužuju jako dobru prolaznu ocjenu, kada se uigraju bit ce odlična kombinacija.
Konačno stoperi ne vraćaju loptu golmanu, počinje igra imati glavu i rep.
Traže se loptama Ziljkic i Avramovski da svojim individualnim kvalitetom naprave viska.
Vise puta uigranim sablonima, pogotovo u prvom poluvremenu, lopta lijepo i tečno dolazi do izoliranih Ziljkica i Avramovskog.
Ništa ne može preko noći, puno ima još da se radi, ali se primjeti da trener konačno ima kvalitete, da prati utakmicu, reaguje izmjenama, sugerise konstantno.
Ne treba vise ponavljati da je fizička sprema katastrofa.
Znam pouzdano da ce se i to jako brzo riješiti.
Sve u svemu, jako bitna 3 boda.
-
F&N
- Posts: 5276
- Joined: 17/10/2010 23:24
- Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...
#40467 Re: Utakmice.
Da se ne lazemo, bio je penal. Da se ne lazemo, boli nas kurac.
Bio je i u Mostaru 2021 cist crveni nad Mesanovicem kod 0-0, pa nikom nista i kasnije prekrsaj za penal pa nikom nista. Ono malo govno Bilbija sudio.
Sto se tice sinocnje utakmice, meni se cini da ostvarujemo napredak, slozio bih se sa zapazanjima @Paradox76
Po meni i dalje slabo radimo presing. U Tuzli je to radio sam Renan, protiv Veleza je to radilo kompletna trojka iz nadapa. Ali uvijek iza njih je ostajao ogroman prostor bez nasih igraca pa i taj presing nije davao previse rezultata. Presing ili radi cijela ekipa ili ne radi niko, u suprotnom samo ti pucaju linije i onda imas laksi protok lopte kod protivnika.
I sinoc, iako se malo popravilo, posebno u drugom poluvremenu, jako lose kretanje bez lopte.
Ja ne znam kako to rijesiti, da se igraci natjeraju da trce i da se otvaraju (pomazu) igracu koji ima loptu.
Sinoc je bilo X situacija gdje bek uz aut liniju na 40 metara od naseg gola, nema cistog igraca, pa se onda uvuce u neka driblanja pretrcavanja, pa gubi loptu pa aut ili iznudi aut. Tu je najveca greska veznih igraca, krila i stopera sto ne prilaze igracu s loptom, i ne otvaraju se, nego svi gledaju sta ce ovaj sam uraditi.
Uz sve ove nedostatke, mora se uzeti u obzir cinjenica da smo mi realno tek formirana ekipa. Vjerujem da ce biti nekog napretka nakon pauze ali da bi se pravi rukopis trenera trebao osjetiti tek na proljece kada bi on trebao imati sviju ekipu, selektovanu i pripremljenu za ono sto slijedi.
Do tada, bitno je samo da su 3 boda. Sve preko toga bonus.
Bio je i u Mostaru 2021 cist crveni nad Mesanovicem kod 0-0, pa nikom nista i kasnije prekrsaj za penal pa nikom nista. Ono malo govno Bilbija sudio.
Sto se tice sinocnje utakmice, meni se cini da ostvarujemo napredak, slozio bih se sa zapazanjima @Paradox76
Po meni i dalje slabo radimo presing. U Tuzli je to radio sam Renan, protiv Veleza je to radilo kompletna trojka iz nadapa. Ali uvijek iza njih je ostajao ogroman prostor bez nasih igraca pa i taj presing nije davao previse rezultata. Presing ili radi cijela ekipa ili ne radi niko, u suprotnom samo ti pucaju linije i onda imas laksi protok lopte kod protivnika.
I sinoc, iako se malo popravilo, posebno u drugom poluvremenu, jako lose kretanje bez lopte.
Ja ne znam kako to rijesiti, da se igraci natjeraju da trce i da se otvaraju (pomazu) igracu koji ima loptu.
Sinoc je bilo X situacija gdje bek uz aut liniju na 40 metara od naseg gola, nema cistog igraca, pa se onda uvuce u neka driblanja pretrcavanja, pa gubi loptu pa aut ili iznudi aut. Tu je najveca greska veznih igraca, krila i stopera sto ne prilaze igracu s loptom, i ne otvaraju se, nego svi gledaju sta ce ovaj sam uraditi.
Uz sve ove nedostatke, mora se uzeti u obzir cinjenica da smo mi realno tek formirana ekipa. Vjerujem da ce biti nekog napretka nakon pauze ali da bi se pravi rukopis trenera trebao osjetiti tek na proljece kada bi on trebao imati sviju ekipu, selektovanu i pripremljenu za ono sto slijedi.
Do tada, bitno je samo da su 3 boda. Sve preko toga bonus.
-
kleja
- Posts: 541
- Joined: 08/03/2022 13:25
#40468 Re: Utakmice.
da se ne lažemo 1000 % nije bio penal.F&N wrote: ↑29/08/2023 10:36 Da se ne lazemo, bio je penal. Da se ne lazemo, boli nas kurac.
Bio je i u Mostaru 2021 cist crveni nad Mesanovicem kod 0-0, pa nikom nista i kasnije prekrsaj za penal pa nikom nista. Ono malo govno Bilbija sudio.
Sto se tice sinocnje utakmice, meni se cini da ostvarujemo napredak, slozio bih se sa zapazanjima @Paradox76
Po meni i dalje slabo radimo presing. U Tuzli je to radio sam Renan, protiv Veleza je to radilo kompletna trojka iz nadapa. Ali uvijek iza njih je ostajao ogroman prostor bez nasih igraca pa i taj presing nije davao previse rezultata. Presing ili radi cijela ekipa ili ne radi niko, u suprotnom samo ti pucaju linije i onda imas laksi protok lopte kod protivnika.
I sinoc, iako se malo popravilo, posebno u drugom poluvremenu, jako lose kretanje bez lopte.
Ja ne znam kako to rijesiti, da se igraci natjeraju da trce i da se otvaraju (pomazu) igracu koji ima loptu.
Sinoc je bilo X situacija gdje bek uz aut liniju na 40 metara od naseg gola, nema cistog igraca, pa se onda uvuce u neka driblanja pretrcavanja, pa gubi loptu pa aut ili iznudi aut. Tu je najveca greska veznih igraca, krila i stopera sto ne prilaze igracu s loptom, i ne otvaraju se, nego svi gledaju sta ce ovaj sam uraditi.
Uz sve ove nedostatke, mora se uzeti u obzir cinjenica da smo mi realno tek formirana ekipa. Vjerujem da ce biti nekog napretka nakon pauze ali da bi se pravi rukopis trenera trebao osjetiti tek na proljece kada bi on trebao imati sviju ekipu, selektovanu i pripremljenu za ono sto slijedi.
Do tada, bitno je samo da su 3 boda. Sve preko toga bonus.
-
kleja
- Posts: 541
- Joined: 08/03/2022 13:25
#40469 Re: Utakmice.
uspori video pa na pauzu uzmi klizać lagano vuci lijevo desno i vidječeš da nije bilo nikakvog kontakta lopte i ruke
https://twitter.com/odkulina/status/169 ... _&ref_url=
-
Paradox76
- Posts: 241
- Joined: 08/04/2023 23:12
#40470 Re: Utakmice.
Naravno da se ne može riješiti tako brzo, kondicioni treninzi se rade u etapama, sa laganim progresom da se ne bi dovelo do pretreniranosti i opasnosti od povreda.Moramo svi shvatiti da je ekipa bila zapuštena kako fizički, tako i takticki a Boga mi i na psihičkom planu.vicious wrote: ↑29/08/2023 10:20Bog te čuo, ali koliko brzo se može riješiti tako nešto, što je očigledno totalno zapušteno tokom cijelog mandata prošlog SŠ, ne samo tokom priprema? Za podizanje fizičke spreme je ipak potrebno malo više vremena?Paradox76 wrote: ↑29/08/2023 10:14 Lagano se počinje vidjeti uticaj trenera na igru.
Puno veći presing, bolji i čvršći ulasci u duel sa protivničkim igračima.
Prva utakmica zajedno Buljubasica i Julardžije i zaslužuju jako dobru prolaznu ocjenu, kada se uigraju bit ce odlična kombinacija.
Konačno stoperi ne vraćaju loptu golmanu, počinje igra imati glavu i rep.
Traže se loptama Ziljkic i Avramovski da svojim individualnim kvalitetom naprave viska.
Vise puta uigranim sablonima, pogotovo u prvom poluvremenu, lopta lijepo i tečno dolazi do izoliranih Ziljkica i Avramovskog.
Ništa ne može preko noći, puno ima još da se radi, ali se primjeti da trener konačno ima kvalitete, da prati utakmicu, reaguje izmjenama, sugerise konstantno.
Ne treba vise ponavljati da je fizička sprema katastrofa.
Znam pouzdano da ce se i to jako brzo riješiti.
Sve u svemu, jako bitna 3 boda.
Pripreme su bukvalno bačene u vodu.
Imamo sad Goška pa ako ne grijesim slijedi pauza.
Mislim da će se pravi pomak na fizičkoj spremi tek vidjeti početkom oktobra.
-
kleja
- Posts: 541
- Joined: 08/03/2022 13:25
#40471 Re: Utakmice.
kengurko kaže da vjerumo njemu a ne našim očima
-
Adobeg
- Posts: 1113
- Joined: 24/02/2020 18:20
#40472 Re: Utakmice.
Nakon prospavane noci sta reci bitna su tri boda ostalo je sve za zaborav ima ovdje puno posla da se ustroji ekipa,slovenac je na velikim mukama,ali mlad je ima elana valjda ce nesto napraviti.
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#40473 Re: Utakmice.
Paradox76 wrote: ↑29/08/2023 11:41Naravno da se ne može riješiti tako brzo, kondicioni treninzi se rade u etapama, sa laganim progresom da se ne bi dovelo do pretreniranosti i opasnosti od povreda.Moramo svi shvatiti da je ekipa bila zapuštena kako fizički, tako i takticki a Boga mi i na psihičkom planu.
Pripreme su bukvalno bačene u vodu.
Imamo sad Goška pa ako ne grijesim slijedi pauza.
Mislim da će se pravi pomak na fizičkoj spremi tek vidjeti početkom oktobra.
To je to, razumijemo se 100%. Samo sam se uhvatio za ono što si napisao da će se jako brzo riješiti...
- GandalfSivi
- Posts: 22750
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#40474 Re: Utakmice.
Vala da je na mukama i nije. Ima igrace o kojima drugi mogu samo sanjati, a svakako mu je posao da ih u formu dovede i uigra. Ako ne zna, pisat ga…
Btw, je li ko skontao da je Slovenac uletio jucer na teren i ganjao Hasica pet minuta nakon sto je ovaj usao, toliko mu je bilo vazno da mu nesto kaze
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#40475 Re: Utakmice.
Jest jest, fato ga je Gigovic da izadjeGandalfSivi wrote: ↑29/08/2023 15:51Vala da je na mukama i nije. Ima igrace o kojima drugi mogu samo sanjati, a svakako mu je posao da ih u formu dovede i uigra. Ako ne zna, pisat ga…
Btw, je li ko skontao da je Slovenac uletio jucer na teren i ganjao Hasica pet minuta nakon sto je ovaj usao, toliko mu je bilo vazno da mu nesto kaze![]()
