Ja nisam ni rekao da kanditatura Vlajkija i njegovo nacionalno izjašnjavanje u redu.Krivica je prije svega na njemu kao i na onima koji su ga kandidovali a to je ta mala stranka NDS koji su izmanipulisali 3000 birača.Moja primjedba se odnosi na stavljanje znaka jednakosti između slučaja Vlajki i slučaja Komšić .Izjednačavati ta dva slučaja jeste isto kao kad bi stavljao znak jednakosti zzmeđu ubistva i parkiranja na nedozvoljenom mjestu.hizo ramidovic wrote:opet guslanje...cuj to nisu znali da je vlajki hrvat, pa znali su nds-u ako nisu znali glasaci, pa su ga opet kandidovali. sto li?...ti si, izgleda, dobar neki cirkusant, jarane...Krstan wrote:Ne,Srbi su glasali za srpske kandidate a samo tri hiljade je glasalo za Vlajkija od kojih vjerovatno mnogi nisu ni znali kako se Vlajki nacionalno deklariše a ni kako funkcioniše izborni mehanizam .3000hizo ramidovic wrote: pa o cemu ti prdis, jarane?
nds kandiduje hrvata vlajkija za predsednika rs-a, a onda srbi glasaju za njega da bi osvojio najvise glasova kao hrvat i tako postao potpredsjednik rs-a iz reda hrvatskog naroda?
i kakav je motiv tih glasaca-srba da na mjesto popredjednika iz reda hrvata postave vlajkija?![]()
čak ne ni svi glasači inače strančice NDS koja ima dva poslanička mjesta u NS RS i koja je vjerovala da će profitirati kandidujući uvaženog profesora.Da je postojao nekakav dogovor za onemogućavanje izbora kanditata za koga glasaju manjinski narodi,prije bi se to desilo sa bošnjačkim a ne hrvatskim kandidatom.
Sa druge strane imamo kao što sam već napisao stotine hiljada glasača bošnjačke nacionalnosti koji odbijaju da glasaju za kandidata iz reda bošnjačkog naroda i biraju da glasaju za kandidata iz reda hrvatskog naroda i to sve poslije mnogobrojnih obraćanja čak i molbi Čovića i drugih reprezentativnih predstavnika Hrvata da to ne čine.
glede bosnjaka u fbih, ako ti nije tesko, deder nam kopiraj dio ustava ili izbornog zakona u kojem pise da bosnjak/hrvat mora da glasa za bosnjaka/hrvata sa liste?
Ustav BiH jasno kaže da svaki član predsjedništva ima za većinu odluka iz nadležnosti predsjedništva pravo veta koji da bi bio perfektan mora dvotrećinskom većinom da potvrdi - za člana iz RS Narodna Skupština RS,za bošnjačkog člana bošnjački dom naroda u skupštini Federacije i za veto hrvatskog člana hrvatski dom naroda u skupštini Federacije.
Drugim riječima,ne radi se o pukim pripadnicima nego o predstavnicima naroda.
