Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Revolucionar ★ wrote: ↑22/02/2022 00:33
Postoji li neki house trick kako skinuti metalne kapice s ventila na gumama. Zapekle sve 4. Da li cimati s kombinerkama do u besvijest, ili neki trik sa zagrijavanjem. Malo mi radikalno da sve 4 gume skida vulkanizer i vadi ventile.
Okreneš točak tako da ventil bude gore.
Poprskaš ventil s WD-40.
Jednim kliještima držiš ventil, a drugim popustiš kapicu.
Ako nemaš odgovarajuća kliješta onda se hvataj kakvog servisa.
Raspoložen majstor će ti to uraditi za cenera.
Slicna situacija imao sam te "sjajne" kapice viljuskasti kljuc i drzi ventil i naravno obavezno vratiti plasticne, nisam radio ovo sa wedom ali mozda ce tebi lakse biti i od pomoci
Igrajuci se vcdsom vidim da je bila greska na coolant pump 2, golf 6, 2.0, fazon je sto bude greska pa nestane pa se opet vrati i posljednji period nema je nikako pokusavao sam da je skinem ali nisam uspio bez dizalice nije mi se dalo peglat, zanima me strucno misljenje sta cinit mijenjat ili cekat da opet pocne izbacivati. Lp
Pozdrav, u pitanju je BMW 318d 2014 godiste, prije 3 mjeseca je izbacio gresku da fali ulja i dosuto je pola litra. Od tada je auto preslo mozda 2000 KM i juce ponovo izbacuje gresku da fali ulja i dosuto je jos pola. Auto je presao 150.000, normalno se ponasa, servisiran je redovno u intervalu od 15.000 KM.
Planiram ga svakako odvuci majstoru jer mu je i vrijeme za servis ali me zanima ima li neko iskustva da li je ova potrosnja ulja normalna i ako nije sta bi mogao biti uzrok? Koliko mogu da vidim motor je suh ko barut nema nigdje kapi ulja.
twomad wrote: ↑23/02/2022 08:43
Pozdrav, u pitanju je BMW 318d 2014 godiste, prije 3 mjeseca je izbacio gresku da fali ulja i dosuto je pola litra. Od tada je auto preslo mozda 2000 KM i juce ponovo izbacuje gresku da fali ulja i dosuto je jos pola. Auto je presao 150.000, normalno se ponasa, servisiran je redovno u intervalu od 15.000 KM.
Planiram ga svakako odvuci majstoru jer mu je i vrijeme za servis ali me zanima ima li neko iskustva da li je ova potrosnja ulja normalna i ako nije sta bi mogao biti uzrok? Koliko mogu da vidim motor je suh ko barut nema nigdje kapi ulja.
twomad wrote: ↑23/02/2022 08:43
Pozdrav, u pitanju je BMW 318d 2014 godiste, prije 3 mjeseca je izbacio gresku da fali ulja i dosuto je pola litra. Od tada je auto preslo mozda 2000 KM i juce ponovo izbacuje gresku da fali ulja i dosuto je jos pola. Auto je presao 150.000, normalno se ponasa, servisiran je redovno u intervalu od 15.000 KM.
Planiram ga svakako odvuci majstoru jer mu je i vrijeme za servis ali me zanima ima li neko iskustva da li je ova potrosnja ulja normalna i ako nije sta bi mogao biti uzrok? Koliko mogu da vidim motor je suh ko barut nema nigdje kapi ulja.
r00tf wrote: ↑23/02/2022 03:11
Igrajuci se vcdsom vidim da je bila greska na coolant pump 2, golf 6, 2.0, fazon je sto bude greska pa nestane pa se opet vrati i posljednji period nema je nikako pokusavao sam da je skinem ali nisam uspio bez dizalice nije mi se dalo peglat, zanima me strucno misljenje sta cinit mijenjat ili cekat da opet pocne izbacivati. Lp
Zar mu nije pumpa naprijed? Ako mislimo na dodatnu pumpu u plasticnom kucistu?
r00tf wrote: ↑23/02/2022 03:11
Igrajuci se vcdsom vidim da je bila greska na coolant pump 2, golf 6, 2.0, fazon je sto bude greska pa nestane pa se opet vrati i posljednji period nema je nikako pokusavao sam da je skinem ali nisam uspio bez dizalice nije mi se dalo peglat, zanima me strucno misljenje sta cinit mijenjat ili cekat da opet pocne izbacivati. Lp
Zar mu nije pumpa naprijed? Ako mislimo na dodatnu pumpu u plasticnom kucistu?
Da mislimo na istu, ali ja sam pokusao sa poda dole da je skinem i nisam se mogao peglat jer nema prostora da se okrene jedan saraf i crijeva lijepo svuku sa nje,
Jel normalno da je ispod poklopca motora masno? Tj nema nikskvih svjezih fleka, ne vidi se curenje niti ista smrdi isl.Zapeklo je i moras prstom malo jsce da bi ostalo na ruci.
Malo vise je na desnoj strani gdje je cep od ulja, manje tamo ljevo na kontra stranu.
Jesu isparenja samo ili pusta na dihtungu dekla ili je do cepa za ulje?
Qwerty1234 wrote: ↑23/02/2022 13:41
Pitanje za majstore.
Jel normalno da je ispod poklopca motora masno? Tj nema nikskvih svjezih fleka, ne vidi se curenje niti ista smrdi isl.Zapeklo je i moras prstom malo jsce da bi ostalo na ruci.
Malo vise je na desnoj strani gdje je cep od ulja, manje tamo ljevo na kontra stranu.
Jesu isparenja samo ili pusta na dihtungu dekla ili je do cepa za ulje?
Kod mog druga, isto ovako bilo. Sve kontao da je nešto bezeze, isparenja, bla bla dizelaš, tako neki majstori govorili...i na kraju polu generalka. Svašta nešto bilo, ne mogu se sjetiti tačno, dihtung glave, bregasta,...
Kod njega je bio 2.0 tdi audi...baš nahebo dobro
Coldplay1 wrote: ↑23/02/2022 15:33
Svako curenje je potencijalni belaj. Auto kad ne trosi ulje je 90 posto slučajeva primjer da je motor u dobrom stanju.
3 mjeseca je kod mene, 5000 preso kap ulja ne fali
Oprao sam motor, sad je sve suho ko barut pa cemo vidjeti.
Ma kakva generalka dihtung poklopca ventila ili cep od ulja, nema trece
Coldplay1 wrote: ↑23/02/2022 15:33
Svako curenje je potencijalni belaj. Auto kad ne trosi ulje je 90 posto slučajeva primjer da je motor u dobrom stanju.
3 mjeseca je kod mene, 5000 preso kap ulja ne fali
Oprao sam motor, sad je sve suho ko barut pa cemo vidjeti.
Ma kakva generalka dihtung poklopca ventila ili cep od ulja, nema trece