Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

nednedjelja
Posts: 169
Joined: 16/01/2022 10:49

#40326 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nednedjelja »

Revolucionar ★ wrote: 22/02/2022 00:33 Postoji li neki house trick kako skinuti metalne kapice s ventila na gumama. Zapekle sve 4. Da li cimati s kombinerkama do u besvijest, ili neki trik sa zagrijavanjem. Malo mi radikalno da sve 4 gume skida vulkanizer i vadi ventile.
Okreneš točak tako da ventil bude gore.
Poprskaš ventil s WD-40.
Jednim kliještima držiš ventil, a drugim popustiš kapicu.

Ako nemaš odgovarajuća kliješta onda se hvataj kakvog servisa.
Raspoložen majstor će ti to uraditi za cenera.
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#40327 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Slicna situacija imao sam te "sjajne" kapice viljuskasti kljuc i drzi ventil i naravno obavezno vratiti plasticne, nisam radio ovo sa wedom ali mozda ce tebi lakse biti i od pomoci
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#40328 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

Moze li preporuka za dobrog majstora za Ford auta Stolac, Capljina, Mostar, Zapadna Hercegovina ??? HVALA :thumbup:
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#40329 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Da li je neko upoznat koje senzore koristi mercedes u prvoj ugradnji tj ciji je proizvod? Jel Bocsh ili nesto drugo?
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#40330 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

Igrajuci se vcdsom vidim da je bila greska na coolant pump 2, golf 6, 2.0, fazon je sto bude greska pa nestane pa se opet vrati i posljednji period nema je nikako pokusavao sam da je skinem ali nisam uspio bez dizalice nije mi se dalo peglat, zanima me strucno misljenje sta cinit mijenjat ili cekat da opet pocne izbacivati. Lp
twomad
Posts: 183
Joined: 26/10/2021 10:14

#40331 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by twomad »

Pozdrav, u pitanju je BMW 318d 2014 godiste, prije 3 mjeseca je izbacio gresku da fali ulja i dosuto je pola litra. Od tada je auto preslo mozda 2000 KM i juce ponovo izbacuje gresku da fali ulja i dosuto je jos pola. Auto je presao 150.000, normalno se ponasa, servisiran je redovno u intervalu od 15.000 KM.

Planiram ga svakako odvuci majstoru jer mu je i vrijeme za servis ali me zanima ima li neko iskustva da li je ova potrosnja ulja normalna i ako nije sta bi mogao biti uzrok? Koliko mogu da vidim motor je suh ko barut nema nigdje kapi ulja.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#40332 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

twomad wrote: 23/02/2022 08:43 Pozdrav, u pitanju je BMW 318d 2014 godiste, prije 3 mjeseca je izbacio gresku da fali ulja i dosuto je pola litra. Od tada je auto preslo mozda 2000 KM i juce ponovo izbacuje gresku da fali ulja i dosuto je jos pola. Auto je presao 150.000, normalno se ponasa, servisiran je redovno u intervalu od 15.000 KM.

Planiram ga svakako odvuci majstoru jer mu je i vrijeme za servis ali me zanima ima li neko iskustva da li je ova potrosnja ulja normalna i ako nije sta bi mogao biti uzrok? Koliko mogu da vidim motor je suh ko barut nema nigdje kapi ulja.
Da li ima plavog dima na auspuhu kad daš gasa ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40333 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo dosipaj i vozi ,izace na auspuh,kao i dosad :thumbup:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#40334 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

twomad wrote: 23/02/2022 08:43 Pozdrav, u pitanju je BMW 318d 2014 godiste, prije 3 mjeseca je izbacio gresku da fali ulja i dosuto je pola litra. Od tada je auto preslo mozda 2000 KM i juce ponovo izbacuje gresku da fali ulja i dosuto je jos pola. Auto je presao 150.000, normalno se ponasa, servisiran je redovno u intervalu od 15.000 KM.

Planiram ga svakako odvuci majstoru jer mu je i vrijeme za servis ali me zanima ima li neko iskustva da li je ova potrosnja ulja normalna i ako nije sta bi mogao biti uzrok? Koliko mogu da vidim motor je suh ko barut nema nigdje kapi ulja.
Najvjerovatnije turbina pusta ulje.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#40335 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

r00tf wrote: 23/02/2022 03:11 Igrajuci se vcdsom vidim da je bila greska na coolant pump 2, golf 6, 2.0, fazon je sto bude greska pa nestane pa se opet vrati i posljednji period nema je nikako pokusavao sam da je skinem ali nisam uspio bez dizalice nije mi se dalo peglat, zanima me strucno misljenje sta cinit mijenjat ili cekat da opet pocne izbacivati. Lp
Zar mu nije pumpa naprijed? Ako mislimo na dodatnu pumpu u plasticnom kucistu?
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#40336 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

RagibUzoriti wrote: 23/02/2022 13:16
r00tf wrote: 23/02/2022 03:11 Igrajuci se vcdsom vidim da je bila greska na coolant pump 2, golf 6, 2.0, fazon je sto bude greska pa nestane pa se opet vrati i posljednji period nema je nikako pokusavao sam da je skinem ali nisam uspio bez dizalice nije mi se dalo peglat, zanima me strucno misljenje sta cinit mijenjat ili cekat da opet pocne izbacivati. Lp
Zar mu nije pumpa naprijed? Ako mislimo na dodatnu pumpu u plasticnom kucistu?
Da mislimo na istu, ali ja sam pokusao sa poda dole da je skinem i nisam se mogao peglat jer nema prostora da se okrene jedan saraf i crijeva lijepo svuku sa nje, :-D
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#40337 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Pitanje za majstore.

Jel normalno da je ispod poklopca motora masno? Tj nema nikskvih svjezih fleka, ne vidi se curenje niti ista smrdi isl.Zapeklo je i moras prstom malo jsce da bi ostalo na ruci.
Malo vise je na desnoj strani gdje je cep od ulja, manje tamo ljevo na kontra stranu.

Jesu isparenja samo ili pusta na dihtungu dekla ili je do cepa za ulje?

https://ibb.co/WP5qSbG

Pricam o ovom crnom dijelu.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#40338 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

pa operi pa vidi šta će biti :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#40339 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Qwerty1234 wrote: 23/02/2022 13:41 Pitanje za majstore.

Jel normalno da je ispod poklopca motora masno? Tj nema nikskvih svjezih fleka, ne vidi se curenje niti ista smrdi isl.Zapeklo je i moras prstom malo jsce da bi ostalo na ruci.
Malo vise je na desnoj strani gdje je cep od ulja, manje tamo ljevo na kontra stranu.

Jesu isparenja samo ili pusta na dihtungu dekla ili je do cepa za ulje?

https://ibb.co/WP5qSbG

Pricam o ovom crnom dijelu.
To baš nešto dobro zapeklo...

Kod mog druga, isto ovako bilo. Sve kontao da je nešto bezeze, isparenja, bla bla dizelaš, tako neki majstori govorili...i na kraju polu generalka. Svašta nešto bilo, ne mogu se sjetiti tačno, dihtung glave, bregasta,...
Kod njega je bio 2.0 tdi audi...baš nahebo dobro
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#40340 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Uuu, što ga ti utješi. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#40341 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 23/02/2022 15:28 Uuu, što ga ti utješi. :mrgreen:
:mrgreen:
Coldplay1
Posts: 166
Joined: 06/11/2021 16:16

#40342 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Coldplay1 »

Svako curenje je potencijalni belaj. Auto kad ne trosi ulje je 90 posto slučajeva primjer da je motor u dobrom stanju.
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#40343 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Coldplay1 wrote: 23/02/2022 15:33 Svako curenje je potencijalni belaj. Auto kad ne trosi ulje je 90 posto slučajeva primjer da je motor u dobrom stanju.
3 mjeseca je kod mene, 5000 preso kap ulja ne fali
Oprao sam motor, sad je sve suho ko barut pa cemo vidjeti.

Ma kakva generalka :D dihtung poklopca ventila ili cep od ulja, nema trece :P
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#40344 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Qwerty1234 wrote: 23/02/2022 16:16
Coldplay1 wrote: 23/02/2022 15:33 Svako curenje je potencijalni belaj. Auto kad ne trosi ulje je 90 posto slučajeva primjer da je motor u dobrom stanju.
3 mjeseca je kod mene, 5000 preso kap ulja ne fali
Oprao sam motor, sad je sve suho ko barut pa cemo vidjeti.

Ma kakva generalka :D dihtung poklopca ventila ili cep od ulja, nema trece :P
Malo smo se šalili... :lol:
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#40345 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Samo vi :mrgreen: :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#40346 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Š'a smo rekli, koi je best buy za diskove i koćnice za G5?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#40347 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Naslovnica wrote: 23/02/2022 21:15 Š'a smo rekli, koi je best buy za diskove i koćnice za G5?
Ja licno imam iskustva sa Zimmermann i TRW .

Prezadovoljan

Medjutim uvjek ce se naci neko ko ce tvrditi da su kod njega bolji diskovi 🤣
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#40348 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

U pitanju je bmw e90,znači kad je upaljen dsc auto trza,gubi snagu i pali ga stalno,kad ugasim dsc sve ok
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#40349 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Nije za meanicare, ali gdje se mogu uraditi naljepnice za auto, oni decals? Nisu bas kao reklame za auta, folija je drukcija.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#40350 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Matrix89 wrote: 24/02/2022 05:54 U pitanju je bmw e90,znači kad je upaljen dsc auto trza,gubi snagu i pali ga stalno,kad ugasim dsc sve ok
Imas li lampica kakvih?
Moze biti svasta, od senzora abs-a, do senzora ugla volana…
Post Reply