Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40301 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

manolito1 wrote:
Ali Kemal wrote:Da li ti mislis zaista da je ovo u redu da Hrvati ne mogu da izaberu svoje predstavnike?
ovo je malo zamjena teza, ne mora hdz dati svoje predstavnike
Potpuno se slazem da HDZ ne mora da svog clana, niti da bude ekluzivni predstavnik Hrvata.
U principu predstavnik Hrvata ne mora cak biti ni Hrvat, nego da je to neko koga Hrvati izaberu, a ne da drugi biraju predstavnike koji kao predstavljaju Hrvate.
Dje to ima?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40302 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:dakle kada se ponovo zarati, bice besplatnog plina i svi ce biti zaposleni?
Vidis kako kontas dobro :lol:
eto vidis :D

doduse nije to tvoja ideja, vec hitlerova - i njemacka je tad imala 0% nezaposlenih, cak su imali i manjka radne snage...
User avatar
manolito1
Posts: 11
Joined: 23/03/2014 14:19

#40303 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by manolito1 »

Ali Kemal wrote:
manolito1 wrote:
Ali Kemal wrote:Da li ti mislis zaista da je ovo u redu da Hrvati ne mogu da izaberu svoje predstavnike?
ovo je malo zamjena teza, ne mora hdz dati svoje predstavnike
Potpuno se slazem da HDZ ne mora da svog clana, niti da bude ekluzivni predstavnik Hrvata.
U principu predstavnik Hrvata ne mora cak biti ni Hrvat, nego da je to neko koga Hrvati izaberu, a ne da drugi biraju predstavnike koji kao predstavljaju Hrvate.
Dje to ima?
nista onda unijeti u ustav da samo clanovi hdz mogu glasati na izborima, umjesto licne pokazes clansku
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40304 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

"Alfons Kauders"
eee pa sefe ne prica se o "ukrupnjavanju" kantona, to bi podrzala i vecina bosnja, hladno... :D prica se o etnicki omedjenim teritorijama, da ne kazem etnicki cistim (i taj dio bi sigurno prosao bez trunke nasilja, glupe bosnje bi se same pokupile iz mostara i rado zamijenile svoj grad novim travnikom ili varesom)...
Eto vidiš. Ipak bi se to moglo laganini provući bez nekih velikih potresa. I ne znam o kakvim preseljenjima se radi? Neće praviti se nikakve granice. Čak 90% stanovništva ne bi ni osjetilo :) .
Doduše, sve je ovo lupanje u prazno, samo znam da ovako kako je sad neće moći ići dalje.
i molim te da na koristis te vjerske izraze, ovo je sekularna drzava, nemamo nikakvih zupanija... :D iz istog razloga imamo tuzlanski kanton umjesto islamske dzamahirije tuzla ili dzemata tuzla... i herceg-bosanski kanton ne postoji kao takav, to je kanton 10, postujmo odluke ustavnog suda (na koje se i sam nerijetko pozivas) :D
Vidiš, po meni je vjerski izraz ''šehid'' pa je ipak ušao u zakonsku legislativu i koristi s punim kapacitetom. I što je neobično: apsolutno mi je svejedno. Bitno je da nisam prisiljen da ga koristim i bila stvar.
Što se tiče naziv ''županija'' on je još uvijek zvanično u praksi, tj. sva službena dokumentacija, počevši od naloga, rješenja, potvrda pa sve do sudskih presud,a imaju u zaglavlju taj naziv. I što je veoma, veoma važno: kao takvi se sasvim normalno uvažavaju i u Sarajevu, a da ne govorim i van države.
Da ne ponavljam po tisućiti put: imamo u vladi i dva neustavna ministarstva (za koje postoji i presuda ustavnog suda o njihovom eutanaziranju) i koja čak i ''djeluju'' u nekim kantonima.
Mislim da je upravo tu i glavna razlika između županija i kantona.
to bih i ja slavio... tesko je pronaci onako tragikomican komad budale koji u jednoj osobi objedinjuje toliko "kvaliteta" tranzicijskih politicara... :D uistinu dragulj na nasoj politickoj sceni - jos kad bi s njim bili rojkan vasic i mirnes ajanovic, pa mogli bi prodavati prijenos sjednica predsjednistva kao tekme lige prvaka, cijeli region bi se otimao za prava... :D
Iskreno, meni je Komšić tragikomičniji lik od IMJ,a nitko to neće javno da kaže.
IMJ jeste tragikomedija samom pojavom, ali Želja ga je ipak nadmašio.
IMJ zna biti ponekad i ''interesantan'', ima ono teatralno ponašanje starih komunističkih mogula, što me vraća u djetinstvo, zna čak izvaliti i pokoji biser a da nije ni svjestan. Dok ovaj mali alkos me, ruku na srce, podsjeća na lokalnog šibicara u pozajmljenom odijelu u ulozi svjedoka na nekom jeftinom vjenčanju.
Samo, jesi li razmišljao kako će stvari ići ubuduće u predsjedništvu. I ranije, kada je bio HDZ-ejac u predsjedništvu obično preglasavali Krajišnika, Radišića, Paravca....''fina'' vremena. Onda se pridružio Komšo pa su preglasavali Radmanovića...ima sutra li šanse za repriziranje starih dobrih običaja?
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40305 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Alfons Kauders wrote:
Ali Kemal wrote: Vidis kako kontas dobro :lol:
eto vidis :D

doduse nije to tvoja ideja, vec hitlerova - i njemacka je tad imala 0% nezaposlenih, cak su imali i manjka radne snage...
Impresivna moc zakljucivanja :-)
Rat, Hitler, nezaposlenost, ekonomija, sve u jednom loncu.
Plus 60% nije losa nezaposlenost, to je manje 70% :lol:
manolito1 wrote:
Ali Kemal wrote:
manolito1 wrote: ovo je malo zamjena teza, ne mora hdz dati svoje predstavnike
Potpuno se slazem da HDZ ne mora da svog clana, niti da bude ekluzivni predstavnik Hrvata.
U principu predstavnik Hrvata ne mora cak biti ni Hrvat, nego da je to neko koga Hrvati izaberu, a ne da drugi biraju predstavnike koji kao predstavljaju Hrvate.
Dje to ima?
nista onda unijeti u ustav da samo clanovi hdz mogu glasati na izborima, umjesto licne pokazes clansku
Aman ja kazem da nema veze sa HDZ-om, a ti opet zapeo za HDZ.
Mozes li da shvatis tako prostu cinjenicu da su Hrvat i HDZ dva potpuno razlicita pojma, ako ne mozes onda stvarno ne znam sta da ti kazem :roll:
User avatar
manolito1
Posts: 11
Joined: 23/03/2014 14:19

#40306 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by manolito1 »

Ali Kemal wrote:
eto vidis :D

doduse nije to tvoja ideja, vec hitlerova - i njemacka je tad imala 0% nezaposlenih, cak su imali i manjka radne snage...
Impresivna moc zakljucivanja :-)
Rat, Hitler, nezaposlenost, ekonomija, sve u jednom loncu.
Plus 60% nije losa nezaposlenost, to je manje 70% :lol:
manolito1 wrote:
Ali Kemal wrote:
manolito1 wrote: ovo je malo zamjena teza, ne mora hdz dati svoje predstavnike
Potpuno se slazem da HDZ ne mora da svog clana, niti da bude ekluzivni predstavnik Hrvata.
U principu predstavnik Hrvata ne mora cak biti ni Hrvat, nego da je to neko koga Hrvati izaberu, a ne da drugi biraju predstavnike koji kao predstavljaju Hrvate.
Dje to ima?
nista onda unijeti u ustav da samo clanovi hdz mogu glasati na izborima, umjesto licne pokazes clansku
Aman ja kazem da nema veze sa HDZ-om, a ti opet zapeo za HDZ.
Mozes li da shvatis tako prostu cinjenicu da su Hrvat i HDZ dva potpuno razlicita pojma, ako ne mozes onda stvarno ne znam sta da ti kazem :roll:[/quote]
shvatas li ti to
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40307 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Hafis wrote: Lik iz Kalesije bi se raznjeo pred Bakirovom kućom zato što je pristao na spajanje Herceg bosanske i Zapadnohercegovačke županije.
:-D hehe baš te dvije jel? Namazan si ti Hafisaga. Može bit opštinu Tomislavgrad da spojite sa ZHK. Ali sve ostalo u K10 je itekako sporno. :wink:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40308 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

ako sam dobro upratio (a neka me neko ispravi ako nisam, halalite) nakon svih bezuspjesnih pokusaja podvale, sad je najnovija mantra da ce treci entitet na pjatu servirati i potpisati bake i fahroni? dakle, cova i hdz bratija ce samo reci sta im treba a ova dvojica ce, kao da dijele svoju babovinu, samo parafirati, a sve u cilju relaksiranja odnosa?
pih, na sta spade kuca petrovica, da se baketa i fahra moli za treci...
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40309 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Alfons Kauders wrote: eee pa sefe ne prica se o "ukrupnjavanju" kantona, to bi podrzala i vecina bosnja, hladno... :D
Misliš? :razz:

Kako bi ti ukrupnjavao kantone šefe? :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40310 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

hizo ramidovic wrote:ako sam dobro upratio (a neka me neko ispravi ako nisam, halalite) nakon svih bezuspjesnih pokusaja podvale, sad je najnovija mantra da ce treci entitet na pjatu servirati i potpisati bake i fahroni? dakle, cova i hdz bratija ce samo reci sta im treba a ova dvojica ce, kao da dijele svoju babovinu, samo parafirati, a sve u cilju relaksiranja odnosa?
pih, na sta spade kuca petrovica, da se baketa i fahra moli za treci...
Sumnjam da si išta sposoban upratiti ako je imalo komplikovanije. Zato ću ti ja vrlo jednostavno objasniti. Bake i fahraon će riješiti pitanje Sejdić-Finci nakon izbora. A treći entitet je nemoguća misija i u rangu želja da se vrate Bruce Lee i Elvis.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40311 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Mister Yes wrote:

Sumanjam da si išta sposoban upratiti ako je imalo komplikovanije. Zato ću ti ja vrlo jednostavno objasniti. Bake i fahraon će riješiti pitanje Sejdić-Finci nakon izbora. A treći entitet je nemoguća misija i u rangu želja da se vrati Bruce Lee i Elvis.
...briljantno zakljuci nas trostruki sampion u forumanju u americi i forumski guru na ...www.korida-cevljanovici.ba...
Last edited by hizo ramidovic on 31/03/2014 18:12, edited 1 time in total.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40312 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Pa tražio si da te se ispravi ako nisi skontao. A naravno nisi. :-D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40313 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Mister Yes wrote:Pa tražio si da te se ispravi ako nisi skontao. A naravno nisi. :-D
hvala tebi, o mocni manitu....
i halali mi moje neznanje
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#40314 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Blizanac »

hizo ramidovic wrote:
Mister Yes wrote:Pa tražio si da te se ispravi ako nisi skontao. A naravno nisi. :-D
hvala tebi, o mocni manitu....
i halali mi moje neznanje
:lol: :lol:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40315 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Mister Yes wrote:
Hafis wrote: Lik iz Kalesije bi se raznjeo pred Bakirovom kućom zato što je pristao na spajanje Herceg bosanske i Zapadnohercegovačke županije.
:-D hehe baš te dvije jel? Namazan si ti Hafisaga. Može bit opštinu Tomislavgrad da spojite sa ZHK. Ali sve ostalo u K10 je itekako sporno. :wink:
Svakako da je itekako sporno. Evo recimo Livno. Obzirom da je 1991. u njemu živjelo živjelo 14% Bošnjaka, ili Kupresu 8% prirodno je da idu u većinski bošnjačku administativnu jedinicu.
Po toj logici nije ni Imotski siguran.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40316 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
"Alfons Kauders"
eee pa sefe ne prica se o "ukrupnjavanju" kantona, to bi podrzala i vecina bosnja, hladno... :D prica se o etnicki omedjenim teritorijama, da ne kazem etnicki cistim (i taj dio bi sigurno prosao bez trunke nasilja, glupe bosnje bi se same pokupile iz mostara i rado zamijenile svoj grad novim travnikom ili varesom)...
Eto vidiš. Ipak bi se to moglo laganini provući bez nekih velikih potresa. I ne znam o kakvim preseljenjima se radi? Neće praviti se nikakve granice. Čak 90% stanovništva ne bi ni osjetilo :) .
Doduše, sve je ovo lupanje u prazno, samo znam da ovako kako je sad neće moći ići dalje.
ako "90% stanovnistva ne bi ni osjetilo" koja je onda svrha svega? razvaliti drzavu, ratovati i nasilno premjestati stanovnistvo za nesto sto bi osjetilo 10% stanovnistva? :-) ne razumijem te hafise, uistinu te ne razumijem... :-)

no dobro, ti imas svoje razloge
i molim te da na koristis te vjerske izraze, ovo je sekularna drzava, nemamo nikakvih zupanija... :D iz istog razloga imamo tuzlanski kanton umjesto islamske dzamahirije tuzla ili dzemata tuzla... i herceg-bosanski kanton ne postoji kao takav, to je kanton 10, postujmo odluke ustavnog suda (na koje se i sam nerijetko pozivas) :D
Vidiš, po meni je vjerski izraz ''šehid'' pa je ipak ušao u zakonsku legislativu i koristi s punim kapacitetom. I što je neobično: apsolutno mi je svejedno. Bitno je da nisam prisiljen da ga koristim i bila stvar.
Što se tiče naziv ''županija'' on je još uvijek zvanično u praksi, tj. sva službena dokumentacija, počevši od naloga, rješenja, potvrda pa sve do sudskih presud,a imaju u zaglavlju taj naziv. I što je veoma, veoma važno: kao takvi se sasvim normalno uvažavaju i u Sarajevu, a da ne govorim i van države.
Da ne ponavljam po tisućiti put: imamo u vladi i dva neustavna ministarstva (za koje postoji i presuda ustavnog suda o njihovom eutanaziranju) i koja čak i ''djeluju'' u nekim kantonima.
Mislim da je upravo tu i glavna razlika između županija i kantona.
ah, dakle smeta ti neustavno ministarstvo obrazovanja, ali ti ne smeta neustavni naziv teritorijalne jedinice... ok... a zaboli me chuna da li je nesto "u praksi"... ili nije...
to bih i ja slavio... tesko je pronaci onako tragikomican komad budale koji u jednoj osobi objedinjuje toliko "kvaliteta" tranzicijskih politicara... :D uistinu dragulj na nasoj politickoj sceni - jos kad bi s njim bili rojkan vasic i mirnes ajanovic, pa mogli bi prodavati prijenos sjednica predsjednistva kao tekme lige prvaka, cijeli region bi se otimao za prava... :D
Iskreno, meni je Komšić tragikomičniji lik od IMJ,a nitko to neće javno da kaže.
IMJ jeste tragikomedija samom pojavom, ali Želja ga je ipak nadmašio.
IMJ zna biti ponekad i ''interesantan'', ima ono teatralno ponašanje starih komunističkih mogula, što me vraća u djetinstvo, zna čak izvaliti i pokoji biser a da nije ni svjestan. Dok ovaj mali alkos me, ruku na srce, podsjeća na lokalnog šibicara u pozajmljenom odijelu u ulozi svjedoka na nekom jeftinom vjenčanju.
Samo, jesi li razmišljao kako će stvari ići ubuduće u predsjedništvu. I ranije, kada je bio HDZ-ejac u predsjedništvu obično preglasavali Krajišnika, Radišića, Paravca....''fina'' vremena. Onda se pridružio Komšo pa su preglasavali Radmanovića...ima sutra li šanse za repriziranje starih dobrih običaja?
ah pa upravo radi toga je i instaliran komsic - jer su se stvari okrenule pocetkom 2006 i jer je bilo jasno u kojem ce smjeru ici preglasavanje... kokos i jaje kolega, kokos i jaje...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40317 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Mister Yes wrote:
Hafis wrote: Lik iz Kalesije bi se raznjeo pred Bakirovom kućom zato što je pristao na spajanje Herceg bosanske i Zapadnohercegovačke županije.
:-D hehe baš te dvije jel? Namazan si ti Hafisaga. Može bit opštinu Tomislavgrad da spojite sa ZHK. Ali sve ostalo u K10 je itekako sporno. :wink:
Svakako da je itekako sporno. Evo recimo Livno. Obzirom da je 1991. u njemu živjelo živjelo 14% Bošnjaka, ili Kupresu 8% prirodno je da idu u većinski bošnjačku administativnu jedinicu.
Po toj logici nije ni Imotski siguran.
pa naravno da je sporno... :D itekako sporno... :D

jer se trazi etnicki homogen (cist) teritorij pod kontrolom jedne stranke, bez sekularizma, bez pluralizma, sa ogranicenim birackim pravom nesretnicima pogresne etnije koji se zateknu na istom... onda se tajav teritorij ili zaokruzi, ili pravi nasiljem... mozes naci neke gradice i sela gdje je 100% cista situacija, gdje bi narod podrzao vlast jedne partije s uplitanjem crkve u politiku, no gdje god ima 8% ili 14% drugih, pa cak i manje... nista od te ljubavi sefe

mi smo ba, hafis-aga, evropski narod... necemo mi da zivimo u nekoj jednopartijskoj, fundamentalistickoj drzavici... kontash? :D
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#40318 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by webby-x »

Alfons Kauders wrote:ah, dakle smeta ti neustavno ministarstvo obrazovanja, ali ti ne smeta neustavni naziv teritorijalne jedinice
Istom logikom se može reći da tebi ne smetaju neustavna ministarstva,
ali ti smeta neustavna riječ. Ne vidim nešto da spominješ neustavna
ministarstva često. Izgleda važnija neustavna riječ nego neustavna
institucija.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40319 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

webby-x wrote:
Alfons Kauders wrote:ah, dakle smeta ti neustavno ministarstvo obrazovanja, ali ti ne smeta neustavni naziv teritorijalne jedinice
Istom logikom se može reći da tebi ne smetaju neustavna ministarstva,
ali ti smeta neustavna riječ. Ne vidim nešto da spominješ neustavna
ministarstva često. Izgleda važnija neustavna riječ nego neustavna
institucija.
a gdje sam rekao da mi ne smetaju? meni ne trebaju, neka ih sutra ukinu sto se mene tice...

ali nekako mi nije ok da se neko poziva na ustav, dok ujedno zagovara krsenje istog, pravdajuci se time sto je to "praksa"
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40320 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Alfons Kauders wrote:
pa naravno da je sporno... :D itekako sporno... :D

jer se trazi etnicki homogen (cist) teritorij pod kontrolom jedne stranke, bez sekularizma, bez pluralizma, sa ogranicenim birackim pravom nesretnicima pogresne etnije koji se zateknu na istom... onda se tajav teritorij ili zaokruzi, ili pravi nasiljem... mozes naci neke gradice i sela gdje je 100% cista situacija, gdje bi narod podrzao vlast jedne partije s uplitanjem crkve u politiku, no gdje god ima 8% ili 14% drugih, pa cak i manje... nista od te ljubavi sefe

mi smo ba, hafis-aga, evropski narod... necemo mi da zivimo u nekoj jednopartijskoj, fundamentalistickoj drzavici... kontash? :D
a kad skontas, sta je to 14% ljudi ili nekoliko hiljada ljudskih zivota? nista, to nekima dodje kao par hiljada pasa lutalica koje treba eutanizirati ili odvesti u 'njihov' azil...
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40321 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Hafis wrote:
Mister Yes wrote:
Hafis wrote: Lik iz Kalesije bi se raznjeo pred Bakirovom kućom zato što je pristao na spajanje Herceg bosanske i Zapadnohercegovačke županije.
:-D hehe baš te dvije jel? Namazan si ti Hafisaga. Može bit opštinu Tomislavgrad da spojite sa ZHK. Ali sve ostalo u K10 je itekako sporno. :wink:
Svakako da je itekako sporno. Evo recimo Livno. Obzirom da je 1991. u njemu živjelo živjelo 14% Bošnjaka, ili Kupresu 8% prirodno je da idu u većinski bošnjačku administativnu jedinicu.
Po toj logici nije ni Imotski siguran.
NIšta ti nije sigurno moj Hafise. Osim ZHK :-D Skoro cijela opština Livno nije sporna ali grad Livno jeste. Ne toliko zbog toga što su u njemu 91-e Bošnjaci bili većine, već zbog toga što kroz njega prolazi jedini put koji spaja Glamoč sa Kupresom. Ali ostatak opštine halal vam bilo. I Grahovo pride :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40322 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

hizo ramidovic wrote:
Alfons Kauders wrote:
pa naravno da je sporno... :D itekako sporno... :D

jer se trazi etnicki homogen (cist) teritorij pod kontrolom jedne stranke, bez sekularizma, bez pluralizma, sa ogranicenim birackim pravom nesretnicima pogresne etnije koji se zateknu na istom... onda se tajav teritorij ili zaokruzi, ili pravi nasiljem... mozes naci neke gradice i sela gdje je 100% cista situacija, gdje bi narod podrzao vlast jedne partije s uplitanjem crkve u politiku, no gdje god ima 8% ili 14% drugih, pa cak i manje... nista od te ljubavi sefe

mi smo ba, hafis-aga, evropski narod... necemo mi da zivimo u nekoj jednopartijskoj, fundamentalistickoj drzavici... kontash? :D
a kad skontas, sta je to 14% ljudi ili nekoliko hiljada ljudskih zivota? nista, to nekima dodje kao par hiljada pasa lutalica koje treba eutanizirati ili odvesti u 'njihov' azil...
a vidis to mi nije palo na pamet... on kaze nece biti preseljenja... pa valjda onda racuna na tu opciju? :-)
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40323 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Ne treba zanemariti ni nekonstitutivne narode, tj pitanje Sejdic-Finci, bez kojeg nema u EU, koji je jedino moguce u ovom trenutku rjesiti trecim ili zajednicom hrvatskih kantona koja daje jednog predstavnika, pa ma koje nacionalnosti bio.
Mozda cak i uvesti cetvrtog clana, koji bi bio biran iz kantona za koje je tesko reci ko je vecina, plus izbalansirani broj glasova iz RS, da se dobije ostali i gdje se ne bi mogli kandidovati konstitutivni narodi :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40324 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Ali Kemal wrote:Ne treba zanemariti ni nekonstitutivne narode, tj pitanje Sejdic-Finci, bez kojeg nema u EU, koji je jedino moguce u ovom trenutku rjesiti trecim ili zajednicom hrvatskih kantona koja daje jednog predstavnika, pa ma koje nacionalnosti bio.
Mozda cak i uvesti cetvrtog clana, koji bi bio biran iz kantona za koje je tesko reci ko je vecina, plus izbalansirani broj glasova iz RS, da se dobije ostali i gdje se ne bi mogli kandidovati konstitutivni narodi :D
hm, vrlo zanimljiv osvrt sa ekonomskog aspekta
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40325 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Mister Yes wrote:
Hafis wrote:
Mister Yes wrote:
:-D hehe baš te dvije jel? Namazan si ti Hafisaga. Može bit opštinu Tomislavgrad da spojite sa ZHK. Ali sve ostalo u K10 je itekako sporno. :wink:
Svakako da je itekako sporno. Evo recimo Livno. Obzirom da je 1991. u njemu živjelo živjelo 14% Bošnjaka, ili Kupresu 8% prirodno je da idu u većinski bošnjačku administativnu jedinicu.
Po toj logici nije ni Imotski siguran.
NIšta ti nije sigurno moj Hafise. Osim ZHK :-D Skoro cijela opština Livno nije sporna ali grad Livno jeste. Ne toliko zbog toga što su u njemu 91-e Bošnjaci bili većine, već zbog toga što kroz njega prolazi jedini put koji spaja Glamoč sa Kupresom. Ali ostatak opštine halal vam bilo. I Grahovo pride :D
Kakve veze imaju Glamoč i Kupres i cesta što ih spaja? Ne kontam?
Onda su Hrvatima sporni Čevljanovići jer tuda ide jedina cesta što spaja Semizovac i Olovo :lol:
Locked