Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40276 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Alfons Kauders wrote:oprosti, kada kazes da hrvatima treba dati pravo da odlucuju o svojoj sudbini, da li kojim slucajem u tu "hrvatsku sudbinu" spadaju mostar, pocitelj, stolac i ostali "mijesani" krajevi? :D odnosno da li bi onda hrvati odlucivali i o tudjoj sudbini? :D jer mi se cini da se svo ovo vrijeme bore upravo protiv toga? ili to pravo samo pripada hrvatu u capljini, ali ne bosnji u pocitelju ili srbinu u drvaru? :D
Da se razumijemo ja nisam Hrvat, ja sam Bosanac, i u interesu mi je da svi ljudi koji zive u BiH ne osjecaju nikakvu diskriminaciju, medjutim u poslijednjih nekoliko godina imamo situaciju da Hrvati ne mogu da izaberu svoje predstavnike u najvisim organima vlasti.
Ne moze me niko ubijediti da je to u redu.
Alfons Kauders wrote: haj se malo skontajte kako bi isla ta borba protiv nepravde istom nepravdom, i relaksiranje odnosa ratom, jer da me jebes - meni nije jasno... cini mi se da smo taj pristup vec probali prije 25 godina...
Ne razumijem koji je to pristup od prije 25 godina da ja predlazem da ponovimo?
Alfons Kauders wrote: pa danas imamo duplo vise nezaposlenih, skoro milion ljudi manje u drzavi, al eto dostigli smo predratni bdp, samo sto je malo drugacije rasporedjen, koncentracija je nesto drugacija...

jedna od definicija ludila je kada radis potpuno istu stvar i ocekujes drugacije rezultate
Sta se moglo drugo ocekivati poslije stvaranja nacionalnih stranki. Ja razumijem da je narod tada bio u zanosu pa se ljudi zahebali, medjutim i poslije 25 godina da se nije doslo pameti i poslije ovoga sto navodis, meni nije jasno.
E zato sada treba ici do kraja, pa kad je normalno imati nacionalne stranke, sto onda nije normalno da svako ima svoju kucu gdje pravi razmjestaj, pa onda preko ekonomije i preko zajednickih interesa, jer kad imaju Rusi i Nijemci zajednicke interese, onda ih ima svako, graditi gradjanske entitete i gradjansku BiH.
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40277 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Alfons Kauders wrote:oprosti drugi put, ali ne vidim zasto u BiH ljudi ne mogu imati "pristojne veze" na ekonomskim osnovama... :D jer koliko ja znam - to vec imamo sefe, odavno... :D
I ti ovo nazivas ekonomijom, 40% nezaposlenost, medju mladima 60% :|
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40278 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:oprosti drugi put, ali ne vidim zasto u BiH ljudi ne mogu imati "pristojne veze" na ekonomskim osnovama... :D jer koliko ja znam - to vec imamo sefe, odavno... :D
I ti ovo nazivas ekonomijom, 40% nezaposlenost, medju mladima 60% :|
pa da, bolje od 70%...

doduse tvojim pristupom nezaposlenost medju mladima bi bila osjetno manja, jos bi im isao i dupli staz dok su u rovu

mozda im emina ganic i danijela covic poslije rata podijele certifikate po uzoru na starce? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40279 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:oprosti, kada kazes da hrvatima treba dati pravo da odlucuju o svojoj sudbini, da li kojim slucajem u tu "hrvatsku sudbinu" spadaju mostar, pocitelj, stolac i ostali "mijesani" krajevi? :D odnosno da li bi onda hrvati odlucivali i o tudjoj sudbini? :D jer mi se cini da se svo ovo vrijeme bore upravo protiv toga? ili to pravo samo pripada hrvatu u capljini, ali ne bosnji u pocitelju ili srbinu u drvaru? :D
Da se razumijemo ja nisam Hrvat, ja sam Bosanac, i u interesu mi je da svi ljudi koji zive u BiH ne osjecaju nikakvu diskriminaciju, medjutim u poslijednjih nekoliko godina imamo situaciju da Hrvati ne mogu da izaberu svoje predstavnike u najvisim organima vlasti.
Ne moze me niko ubijediti da je to u redu.
Alfons Kauders wrote: haj se malo skontajte kako bi isla ta borba protiv nepravde istom nepravdom, i relaksiranje odnosa ratom, jer da me jebes - meni nije jasno... cini mi se da smo taj pristup vec probali prije 25 godina...
Ne razumijem koji je to pristup od prije 25 godina da ja predlazem da ponovimo?
Alfons Kauders wrote: pa danas imamo duplo vise nezaposlenih, skoro milion ljudi manje u drzavi, al eto dostigli smo predratni bdp, samo sto je malo drugacije rasporedjen, koncentracija je nesto drugacija...

jedna od definicija ludila je kada radis potpuno istu stvar i ocekujes drugacije rezultate
Sta se moglo drugo ocekivati poslije stvaranja nacionalnih stranki. Ja razumijem da je narod tada bio u zanosu pa se ljudi zahebali, medjutim i poslije 25 godina da se nije doslo pameti i poslije ovoga sto navodis, meni nije jasno.
E zato sada treba ici do kraja, pa kad je normalno imati nacionalne stranke, sto onda nije normalno da svako ima svoju kucu gdje pravi razmjestaj, pa onda preko ekonomije i preko zajednickih interesa, jer kad imaju Rusi i Nijemci zajednicke interese, onda ih ima svako, graditi gradjanske entitete i gradjansku BiH.
pa bujrum, do kraja, s puskom u rukama - i bez mene
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40280 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Alfons Kauders wrote:pa bujrum, do kraja, s puskom u rukama - i bez mene
Od kud sada puska?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40281 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:pa bujrum, do kraja, s puskom u rukama - i bez mene
Od kud sada puska?
otkud? pa puskom se ratuje sefe... kako si ti zamislio? na racunaru?
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40282 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Alfons Kauders wrote:
Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:pa bujrum, do kraja, s puskom u rukama - i bez mene
Od kud sada puska?
otkud? pa puskom se ratuje sefe... kako si ti zamislio? na racunaru?
Zasto bi bilo ko ratovao?
Kakav je to stav, ako ne bude kako ja kazem onda cemo da ratujemo. Ipak je ovo 21 vijek, cemu onda politika, pregovaranja, trazenje optimalnog rjesenja za sve.

Da li ti mislis zaista da je ovo u redu da Hrvati ne mogu da izaberu svoje predstavnike?
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#40283 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by muha_sa »

Alfons Kauders wrote:
Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:pa bujrum, do kraja, s puskom u rukama - i bez mene
Od kud sada puska?
otkud? pa puskom se ratuje sefe... kako si ti zamislio? na racunaru?
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Krstan
Posts: 68
Joined: 28/03/2014 09:35

#40284 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Krstan »

Alfons Kauders wrote:
Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:pa bujrum, do kraja, s puskom u rukama - i bez mene
Od kud sada puska?
otkud? pa puskom se ratuje sefe... kako si ti zamislio? na racunaru?
Dobro Kaunderas,ako bi EU i SAD promijeli mišljenje (ne kažem da hoće) i počele da pritiskaju Sarajevo da se dogovori sa Hrvatima oko trećeg entiteta,jel bi opet važilo to sa puškom ?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40285 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ali Kemal wrote:
Od kud sada puska?
otkud? pa puskom se ratuje sefe... kako si ti zamislio? na racunaru?
Zasto bi bilo ko ratovao?
Kakav je to stav, ako ne bude kako ja kazem onda cemo da ratujemo. Ipak je ovo 21 vijek, cemu onda politika, pregovaranja, trazenje optimalnog rjesenja za sve.

Da li ti mislis zaista da je ovo u redu da Hrvati ne mogu da izaberu svoje predstavnike?
pa ako hoces da ratujes... onda valjda ratujes

sta ti tu nije jasno... bosanac? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40286 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Krstan wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ali Kemal wrote:
Od kud sada puska?
otkud? pa puskom se ratuje sefe... kako si ti zamislio? na racunaru?
Dobro Kaunderas,ako bi EU i SAD promijeli mišljenje (ne kažem da hoće) i počele da pritiskaju Sarajevo da se dogovori sa Hrvatima oko trećeg entiteta,jel bi opet važilo to sa puškom ?
pa bujrum, sta se onda ceka? :D eto americkih marinaca, britanskog SAS-a i bundeswehra, samo sto nisu... :D na doljanima ih jebu za zeleni karton :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40287 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Sve će se to lijepo s Baketom i Fahrom udevriti.
Nego sad ih pomalo stid pred izbore, pa imamo razumijevanja.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40288 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:Sve će se to lijepo s Baketom i Fahrom udevriti.
Nego sad ih pomaklo stid pred izbore, pa imamo razumijevanja.
hoce hoce, bez parlamenta... :D s dva lika... :D

i to ce se vec sutra zaboraviti, narod ce preci preko toga, nikom od potpisnika nece faliti dlaka s glave... :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40289 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Alfons Kauders wrote:
pa ako hoces da ratujes... onda valjda ratujes

sta ti tu nije jasno... bosanac? :D
a jesi ti cudan tip...ti bi da ratujes u 21. vijeku?
danas se nezavisnost dobija 'za zelenim stolom'-nadju se dobri ljudi, uz pice i mezu, i potpisu ti sta hoces.
ti samo treba da odmjeris koliko hoces teritorije i da platis sta se pojelo i popilo.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40290 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Dva lika i njihove ruke u budućem parlamentu. Vragu bilo malo.
A što se tiče naroda...da je pametan ne bi ih ni birao.
Sve će im oprostiti, hvala bogu. Ta guze ga kojekavi likovi i za gore stvari ima već preko 20 godina.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40291 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:Dva lika i njihove ruke u budućem parlamentu. Vragu bilo malo.
A što se tiče naroda...da je pametan ne bi ih ni birao.
Sve će im oprostiti, hvala bogu. Ta guze ga kojekavi likovi i za gore stvari ima već preko 20 godina.
boga nema, a nema im ni ko oprostiti... ali ima ljudi koji bi im presudili, kao i njihovim strankama, porodicama, imovini, kucnim ljubimcima... i ti na toj nadi baziras svoje prognoze? e moj hafis-efendija, toliko godina i skole, a opet vjerujes u bajke?

a ja, zaboravio sam na marince i bundeswehr... :D i oni jedva cekaju da pomognu ako se balije pobune, jel tako? :D

rekao sam ti prije dvije godine sta cete dobiti - nekakav truli kompromis, izbore po nekim nidje veze izbornim jedinicama (vjerovatno 3-4 jedinice, a ne 2), i niko nece imati razloga za slavlje, ni chova, ni zlatko, ni bakir... kako je krenulo, sad je i to upitno
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40292 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

hizo ramidovic wrote:
Alfons Kauders wrote:
pa ako hoces da ratujes... onda valjda ratujes

sta ti tu nije jasno... bosanac? :D
a jesi ti cudan tip...ti bi da ratujes u 21. vijeku?
danas se nezavisnost dobija 'za zelenim stolom'-nadju se dobri ljudi, uz pice i mezu, i potpisu ti sta hoces.
ti samo treba da odmjeris koliko hoces teritorije i da platis sta se pojelo i popilo.
ja ba - zato prozivaju putina... umjesto da je fino dosao u mostar da se dogovori s ukrajincima, on nesto okupira i pravi referendume... budala, kraj onakve janjetine
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40293 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Alfons Kauders wrote:pa ako hoces da ratujes... onda valjda ratujes

sta ti tu nije jasno... bosanac? :D
Ti pominjes uporno rat, a ne ja, vjerovatno ni tebi nije jasno o cemu pises :lol:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40294 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

"Alfons Kauders"
boga nema, a nema im ni ko oprostiti... ali ima ljudi koji bi im presudili, kao i njihovim strankama, porodicama, imovini, kucnim ljubimcima... i ti na toj nadi baziras svoje prognoze? e moj hafis-efendija, toliko godina i skole, a opet vjerujes u bajke?
Ma znam. Teške su to tragedije i tiču se cjelokupnog naroda, svakog čovjeka njegove egzistencije, položaja i budućnosti.
Lik iz Kalesije bi se raznjeo pred Bakirovom kućom zato što je pristao na spajanje Herceg bosanske i Zapadnohercegovačke županije. A nezaposleni autoelektričar iz Živinica bi se odjavio s biroa na mjesec dana i krenuo u pomoć obespravljenim Mostarcima kojima je nametnut izborni zakon kao i u drugim gradovima u BiH, a za očekivati bi bili i teški neredi i destrukcija u Goraždu zbog omogućavanja izbora hrvatskog člana predsjedništva bez mogućeg upliva izbornog injženjeringa. Stvarno, stvari koje ruše ovu državu i i ja im ne bi bio u koži ako bi na to pristali.
a ja, zaboravio sam na marince i bundeswehr... :D i oni jedva cekaju da pomognu ako se balije pobune, jel tako? :D
Meni se čini da si ti pobrkao likove. Okle mene u tim teorijama. uostalom, što će nam Ameri kada možemo i sami bez njih :) .
rekao sam ti prije dvije godine sta cete dobiti - nekakav truli kompromis, izbore po nekim nidje veze izbornim jedinicama (vjerovatno 3-4 jedinice, a ne 2), i niko nece imati razloga za slavlje, ni chova, ni zlatko, ni bakir... kako je krenulo, sad je i to upitno
Samo čekaj da se Ivo Miro plemeniti Jović vrati u predsjedništvo. Čuće se do Stambola :mrgreen:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40295 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:pa ako hoces da ratujes... onda valjda ratujes

sta ti tu nije jasno... bosanac? :D
Ti pominjes uporno rat, a ne ja, vjerovatno ni tebi nije jasno o cemu pises :lol:
ja sam maloprije rekao da je rat prevazidjen i da mozemo komotno izrezati ono malo oruzja sto je ostalo u sastavu os

ti si taj koji zagovara rat, ne ja
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40296 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
"Alfons Kauders"
boga nema, a nema im ni ko oprostiti... ali ima ljudi koji bi im presudili, kao i njihovim strankama, porodicama, imovini, kucnim ljubimcima... i ti na toj nadi baziras svoje prognoze? e moj hafis-efendija, toliko godina i skole, a opet vjerujes u bajke?
Ma znam. Teške su to tragedije i tiču se cjelokupnog naroda, svakog čovjeka njegove egzistencije, položaja i budućnosti.
Lik iz Kalesije bi se raznjeo pred Bakirovom kućom zato što je pristao na spajanje Herceg bosanske i Zapadnohercegovačke županije. A nezaposleni autoelektričar iz Živinica bi se odjavio s biroa na mjesec dana i krenuo u pomoć obespravljenim Mostarcima kojima je nametnut izborni zakon kao i u drugim gradovima u BiH, a za očekivati bi bili i teški neredi i destrukcija u Goraždu zbog omogućavanja izbora hrvatskog člana predsjedništva bez mogućeg upliva izbornog injženjeringa. Stvarno, stvari koje ruše ovu državu i i ja im ne bi bio u koži ako bi na to pristali.
eee pa sefe ne prica se o "ukrupnjavanju" kantona, to bi podrzala i vecina bosnja, hladno... :D prica se o etnicki omedjenim teritorijama, da ne kazem etnicki cistim (i taj dio bi sigurno prosao bez trunke nasilja, glupe bosnje bi se same pokupile iz mostara i rado zamijenile svoj grad novim travnikom ili varesom)...

i molim te da na koristis te vjerske izraze, ovo je sekularna drzava, nemamo nikakvih zupanija... :D iz istog razloga imamo tuzlanski kanton umjesto islamske dzamahirije tuzla ili dzemata tuzla... i herceg-bosanski kanton ne postoji kao takav, to je kanton 10, postujmo odluke ustavnog suda (na koje se i sam nerijetko pozivas) :D

a ja, zaboravio sam na marince i bundeswehr... :D i oni jedva cekaju da pomognu ako se balije pobune, jel tako? :D
Meni se čini da si ti pobrkao likove. Okle mene u tim teorijama. uostalom, što će nam Ameri kada možemo i sami bez njih :) .
ma znam da nisi ti... ti se ipak oslanjas na kolege iz gardijskih brigada HV... :wink:
rekao sam ti prije dvije godine sta cete dobiti - nekakav truli kompromis, izbore po nekim nidje veze izbornim jedinicama (vjerovatno 3-4 jedinice, a ne 2), i niko nece imati razloga za slavlje, ni chova, ni zlatko, ni bakir... kako je krenulo, sad je i to upitno
Samo čekaj da se Ivo Miro plemeniti Jović vrati u predsjedništvo. Čuće se do Stambola :mrgreen:
to bih i ja slavio... tesko je pronaci onako tragikomican komad budale koji u jednoj osobi objedinjuje toliko "kvaliteta" tranzicijskih politicara... :D uistinu dragulj na nasoj politickoj sceni - jos kad bi s njim bili rojkan vasic i mirnes ajanovic, pa mogli bi prodavati prijenos sjednica predsjednistva kao tekme lige prvaka, cijeli region bi se otimao za prava... :D
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40297 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Alfons Kauders wrote:ja sam maloprije rekao da je rat prevazidjen i da mozemo komotno izrezati ono malo oruzja sto je ostalo u sastavu os

ti si taj koji zagovara rat, ne ja
Pusti suplju pricu, citiraj gdje ja uopste spominjem rat, nadjes taj post i kliknes Citiraj :D

EVo najnovije vijesti Kanton Sarajevo ostaje bez gasa, i kada je spomenem da je ekonomija najvaznija, onda ja nesto nisam u pravu :roll:
Last edited by Ali Kemal on 31/03/2014 17:00, edited 1 time in total.
User avatar
manolito1
Posts: 11
Joined: 23/03/2014 14:19

#40298 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by manolito1 »

Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ali Kemal wrote: Od kud sada puska?
otkud? pa puskom se ratuje sefe... kako si ti zamislio? na racunaru?
Zasto bi bilo ko ratovao?
Kakav je to stav, ako ne bude kako ja kazem onda cemo da ratujemo. Ipak je ovo 21 vijek, cemu onda politika, pregovaranja, trazenje optimalnog rjesenja za sve.

Da li ti mislis zaista da je ovo u redu da Hrvati ne mogu da izaberu svoje predstavnike?
ovo je malo zamjena teza, ne mora hdz dati svoje predstavnike
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40299 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
Alfons Kauders wrote:ja sam maloprije rekao da je rat prevazidjen i da mozemo komotno izrezati ono malo oruzja sto je ostalo u sastavu os

ti si taj koji zagovara rat, ne ja
Pusti suplju pricu, citiraj gdje ja uopste spominjem rat, nadjes taj post i kliknes Citiraj :D

EVo najnovije vijesti Kanton Sarajevo ostaje bez gasa, i kada je spomenem da je ekonomija najvaznija, onda ja nesto nisam u pravu :roll:
dakle kada se ponovo zarati, bice besplatnog plina i svi ce biti zaposleni?

ek0000no000mija... :D
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40300 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

Alfons Kauders wrote:dakle kada se ponovo zarati, bice besplatnog plina i svi ce biti zaposleni?
Vidis kako kontas dobro :lol:
Locked