Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Itakoto wrote:
Hafis wrote:
Itakoto wrote::shock:

Koja najezda sumadijaca i 'ercegovackih poskoka na temi...
Doduše i bukovine ne fali.

:lol:
Ovo mora da je izaslo iz usta krivoustog samo si ga opet "zaboravio" citirati.
Ma jok. i ti mi neki patriJotA :? To je Alijina kada se obraćao sudskom vijeću pred izricanje kazne za protivdržavnu djelatnost :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

vee-jay wrote:Na ovoj kao i svim ostalim politickim temama na ovom forumu se uvijek ide od pretpostavke da su Srbi i Hrvati "pametniji", "mudriji", "lukaviji" i "jaci" od Bosnjaka. To se moze procitati i kod onih koji "napadaju" i kod onih koji "brane" Bosnjake.

Fakt je da nisu. Bosnjaci u BiH nisu nista manje pametniji i mudriji od Hrvata Hrvatske i Srba Srbije. Da Srbija i Hrvatska kojim slucajem nemaju sopstvene probleme, koji su ogromni, Bosnjaci u BiH bi se vjerovatno nalazili u tezoj situaciji. Ovako, problemi koje Bosnjaci imaju sa BiH Hrvatima i Srbima u sustini nisu toliko veliki - i jedan od najvecih razloga, zasto se ti problemi ne rjesavaju je taj, sto ih Bosnjaci ne zele rijesiti. Sve tri strane igraju na kartu "ko duze izdrzi", samo sto su u toj igri Bosnjaci jedini koji jacaju, dok su BiH Hrvati i Srbi sami sebi iskopali grob onog dana kada su rekli da im BiH nije matica nego da su u BiH samo gosti.

Btw. uvijek rado zaboravljamo da ova ekonomska situacija nije proizvod politickih problema tj. politickog uredjenja BiH. Ali eto i dalje se pravimo mutavi (a neki od nas jos mutaviji) samo da bi i dalje mogli piskarati o glupostima :D
ne ofiraj polozaj, samo tishu i pravi se dalabu - najbolje je kad je neprijatelj potcijeni, pola posla odradjeno...

to mozda i nije problem sa starijim generacijama, jer dosta njih ako nista zna kako izgledaju oni drugi... medjutim shvati da se to ne odnosi na ljude od 25 godina, kao ni mladje... a znamo cime su ih trovali sve ove godine... dosta starijih takodjer vjeruje u svoju propagandu, i neka

stoga samo suti i drzi se stereotipa :D pomijesaj ponekad đ i dž, č i ć, to pali... malo pricaj o sadaki... malo prizivaj pomoc eu i amerike... pomeni koji put islam i dzihad (pali i kod ateista)... uglavnom samo ponavljaj ono sto hoce da cuju...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

I prosvjeduj i pali imovinu da misle da ti je dodijalo :)
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#40254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by The BEN10 »

Alfons Kauders wrote:stoga samo suti i drzi se stereotipa :D pomijesaj ponekad đ i dž, č i ć, to pali... malo pricaj o sadaki... malo prizivaj pomoc eu i amerike... pomeni koji put islam i dzihad (pali i kod ateista)... uglavnom samo ponavljaj ono sto hoce da cuju...
:D :-D
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#40255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by video »

Hafis wrote:I prosvjeduj i pali imovinu da misle da ti je dodijalo :)

.... a usput prekontrolisati kakvo je stanje sa gvozdjarijom, trebal sta podmazati :D - neka ih, shta znash......
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:I prosvjeduj i pali imovinu da misle da ti je dodijalo :)
rekoh ja dragi moj hafise da NVZ cine tihi profesionalci... mi ne prljamo ruke, ne eksponiramo se, samo manipulisemo budalama i tjeramo vodu na svoj mlin...

sve je proslo bez zrtava, po planu... jedino sto onaj debil zapali arhiv, ali sta ces... i onda se sve sjebe za samo mjesec dana kroz nadrealiste s plenuma... sutra na ulice ne bi bili u stanju izvesti 200 ljudi, od kojih bi 100 bilo iz sbb-a a 50 iz mup-a... odradili su svoj dio posla, u tuzli 58 prekrsajnih prijava a ima materijala za vise od 100 krivicnih, nije lose imati te budale u dzepu, zlu ne trebalo

a imovina? tja, nekoliko desetina miliona stete - znatno manje no sto bi trpili nastavkom blokada i preusmjeravanjem love iz predpristupnih fondova...

samo za krim ne mozemo uzeti zasluge, slag na tortu sefe, moras priznati odlican tajming... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

video wrote:
Hafis wrote:I prosvjeduj i pali imovinu da misle da ti je dodijalo :)

.... a usput prekontrolisati kakvo je stanje sa gvozdjarijom, trebal sta podmazati :D - neka ih, shta znash......
gvozdje je davno prevazidjeno, uostalom kako bi manje od 2 miliona ljudi ratovala protiv 11 miliona? nismo izraelci :D srecom ima dosta klinaca koji se furaju na to pa pominju kojekakve tenkove i picke materine... :D koje bi mogli iste sekunde izrezati i zovnuti danisa da snimi film o skupljacima zeljeza... :D

hrvatska ekonomski ne moze priustiti rat, niti bi bilo podrske za nesto slicno u javnom mnijenju... srbija jos manje, mada bi lakse dobili podrsku naroda, ali dzaba - sad su bez podrske ruja, a jos uvijek ne uzivaju podrsku zapada, ni tam ni vam...

zato samo mijesaj ć i č i pravi se dalabu :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Alfons Kauders wrote: gvozdje je davno prevazidjeno, uostalom kako bi manje od 2 miliona ljudi ratovala protiv 11 miliona? nismo izraelci :D srecom ima dosta klinaca koji se furaju na to pa pominju kojekakve tenkove i picke materine... :D koje bi mogli iste sekunde izrezati i zovnuti danisa da snimi film o skupljacima zeljeza... :D

hrvatska ekonomski ne moze priustiti rat, niti bi bilo podrske za nesto slicno u javnom mnijenju... srbija jos manje, mada bi lakse dobili podrsku naroda, ali dzaba - sad su bez podrske ruja, a jos uvijek ne uzivaju podrsku zapada, ni tam ni vam...

zato samo mijesaj ć i č i pravi se dalabu :D
birvaktile, ima tome godina i godina, imao sam obicaj malo skoknuti, zajebancije radi, na zmijske i nebeske forume pa ih malo podjebavati...napravio bih neki, onako ascare, bosnjacki nick tipa 'suljaga', 'fatin mujo' i sl., te pisao polupismene komentare.
prosto je nevjerovatno u kako kratkom roku bi se na taj nick zaljepilo desetine nacionalizmom i sovinizmom ostrascenih, i zatrovanih zapjenjenih pubertetlija, a onda bi ih jednog po jednog onako pismeno taslacio u mozak, i ispreskakao najjednostavnijom logikom, da bi se nakon par sati rasprave, jadni i bijedni, izjebani i podvijenog repa jedan po jedan povlacili iz rasprave pod izgovorom da imaju obaveza...
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#40259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sinapsa »

Hafis wrote:
512MB wrote:
Sta mislis koliki je procenat Muslimana trenutno u EU?
Zavisi od procjenitelja. Ako gledam likove koji se vrte u europskoj politici, kulturi, filmu, glazbi, sportu, književnosti, rekao bih da ih nema ni 0,0001%.
Sta ti je selektivna percepcija....

Koliki je procenat Hrvata danas u EU po tvojoj procjeni? Ostavi podrucje kulture, glazbe, sporta, knjizevnosti....Politiku izuzmi, jer ipak muslimani nece nikada imati takve politicke gromade poput Mate Bobana, Tudjmana...Tonina Picule :D

I, nula koma kolko vas je?
Imate li nekoga, ko bi barem Emiru Kusturici :D mogao da parira?
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#40260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 5 0 5 »

Sinapsa wrote:
Hafis wrote:
512MB wrote:
Sta mislis koliki je procenat Muslimana trenutno u EU?
Zavisi od procjenitelja. Ako gledam likove koji se vrte u europskoj politici, kulturi, filmu, glazbi, sportu, književnosti, rekao bih da ih nema ni 0,0001%.
Sta ti je selektivna percepcija....

Koliki je procenat Hrvata danas u EU po tvojoj procjeni? Ostavi podrucje kulture, glazbe, sporta, knjizevnosti....Politiku izuzmi, jer ipak muslimani nece nikada imati takve politicke gromade poput Mate Bobana, Tudjmana...Tonina Picule :D

I, nula koma kolko vas je?
Imate li nekoga, ko bi barem Emiru Kusturici :D mogao da parira?
najveci broj muslimana koji zive u EU i bave se gorenavedenim postovanim poslovima, su prije svega u tim drzavama jer su morali pobijeci iz svoje, da bi sacuvali glavu na ramenima. "lupiti" da ih nema, ne znaci da ih stvarno nema. nego da je onaj ko tako tvrdi ignorant i neznalica. dapace, ima ih jako puno, i dobijaju jednaku sansu kao i bilo ko drugi.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Sinapsa wrote:
Hafis wrote:
512MB wrote:
Sta mislis koliki je procenat Muslimana trenutno u EU?
Zavisi od procjenitelja. Ako gledam likove koji se vrte u europskoj politici, kulturi, filmu, glazbi, sportu, književnosti, rekao bih da ih nema ni 0,0001%.
Sta ti je selektivna percepcija....

Koliki je procenat Hrvata danas u EU po tvojoj procjeni? Ostavi podrucje kulture, glazbe, sporta, knjizevnosti....Politiku izuzmi, jer ipak muslimani nece nikada imati takve politicke gromade poput Mate Bobana, Tudjmana...Tonina Picule :D

I, nula koma kolko vas je?
Imate li nekoga, ko bi barem Emiru Kusturici :D mogao da parira?
Blago tebi. Veliš Emir Kusturica musliman?
U vas sve može.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

505sCrtom wrote:
Sinapsa wrote:
Hafis wrote: Zavisi od procjenitelja. Ako gledam likove koji se vrte u europskoj politici, kulturi, filmu, glazbi, sportu, književnosti, rekao bih da ih nema ni 0,0001%.
Sta ti je selektivna percepcija....

Koliki je procenat Hrvata danas u EU po tvojoj procjeni? Ostavi podrucje kulture, glazbe, sporta, knjizevnosti....Politiku izuzmi, jer ipak muslimani nece nikada imati takve politicke gromade poput Mate Bobana, Tudjmana...Tonina Picule :D

I, nula koma kolko vas je?
Imate li nekoga, ko bi barem Emiru Kusturici :D mogao da parira?
najveci broj muslimana koji zive u EU i bave se gorenavedenim postovanim poslovima, su prije svega u tim drzavama jer su morali pobijeci iz svoje, da bi sacuvali glavu na ramenima. "lupiti" da ih nema, ne znaci da ih stvarno nema. nego da je onaj ko tako tvrdi ignorant i neznalica. dapace, ima ih jako puno, i dobijaju jednaku sansu kao i bilo ko drugi.
De nabroj tih nekoliko općepoznatih likova iz EU politike. A kad si već pri arhivi i par ambasadora, rok kritičara, jednoga spustaša, vaterpolo igrača, čelistu i balerinu.
Pričamo o globalnom odnosu EU prema islamu, samim tim i Turskoj, a ne o imigrantima.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

hizo ramidovic wrote:
Alfons Kauders wrote: gvozdje je davno prevazidjeno, uostalom kako bi manje od 2 miliona ljudi ratovala protiv 11 miliona? nismo izraelci :D srecom ima dosta klinaca koji se furaju na to pa pominju kojekakve tenkove i picke materine... :D koje bi mogli iste sekunde izrezati i zovnuti danisa da snimi film o skupljacima zeljeza... :D

hrvatska ekonomski ne moze priustiti rat, niti bi bilo podrske za nesto slicno u javnom mnijenju... srbija jos manje, mada bi lakse dobili podrsku naroda, ali dzaba - sad su bez podrske ruja, a jos uvijek ne uzivaju podrsku zapada, ni tam ni vam...

zato samo mijesaj ć i č i pravi se dalabu :D
birvaktile, ima tome godina i godina, imao sam obicaj malo skoknuti, zajebancije radi, na zmijske i nebeske forume pa ih malo podjebavati...napravio bih neki, onako ascare, bosnjacki nick tipa 'suljaga', 'fatin mujo' i sl., te pisao polupismene komentare.
prosto je nevjerovatno u kako kratkom roku bi se na taj nick zaljepilo desetine nacionalizmom i sovinizmom ostrascenih, i zatrovanih zapjenjenih pubertetlija, a onda bi ih jednog po jednog onako pismeno taslacio u mozak, i ispreskakao najjednostavnijom logikom, da bi se nakon par sati rasprave, jadni i bijedni, izjebani i podvijenog repa jedan po jedan povlacili iz rasprave pod izgovorom da imaju obaveza...
Već te zamišljam kako ih verbalno rasturaš i lomiš hargumentima :) Zohi poskok-killer.
Nego, što desilo s tim ogromnim talentom? Nešto ne vidim to pismeno taslačenje, najjednostavniju logiku i podvijene repove.
Da nije ned'o bog zamor intelektualnih kapaciteta, ili su se i oni ipak malo izbirikali.... pa ide malo teže?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

nas vrli hafis aga, ponosno cuva rigips krscanstva od najezde pomahnitalih djihatlija iz sehera :D

njemacka ce biti zahvalna, jer se zna da se tamnopute djihatlije ne mogu asimilirati... kamoli jos baviti politikom... a i ako se krenu baviti politikom, sigurno ce se bacati neke multietnićarske ublehe, ko ovaj bradati taliban

hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Hafis wrote: Već te zamišljam kako ih verbalno rasturaš i lomiš hargumentima :) Zohi poskok-killer.
Nego, što desilo s tim ogromnim talentom? Nešto ne vidim to pismeno taslačenje, najjednostavniju logiku i podvijene repove.
Da nije ned'o bog zamor intelektualnih kapaciteta, ili su se i oni ipak malo izbirikali.... pa ide malo teže?
povlacili iz rasprave pod izgovorom da imaju obaveza...
da nisi i ti, crni hafise, bio medju njima? bilo bi mi bas zao...
no, ti si vec provaljen kao c/p maher najjednostavnijim trikom. i vec si nekoliko puta bas na ovom forumu dobro ispreskakan. a ti nam se uvijek i iznova vracas. sado-mazo malo, ne?
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

dert wrote:
Ali Kemal wrote:
dert wrote:Hajde ti jaro isprobaj to sa svojom familijom.Izdijelite, podijelite, tarabe izmedju vas postavite i onda nam napisi kako to fercera.Ako sve bude ok pa da i mi probamo :koluta:
Nema potrebe, vjerujem jaro da si se i ti podijelio u svojoj familiji, jer familije koje se podjele obicno ferceraju najbolje.
Dao si odlican primjer. :thumbup:
Kako ti i slicni tebi sve izokrenete :shock: hmmmmmmmmmmmmm
Zasto? I primjer bivse drzave koja je pala na nedefinisanim vlasnickim osnovama potvrdjuje moj stav.
Braca koja se podijele zive lijepo, braca koja ostanu u zajednici su uvijek u nekim problemima, jedan od njih je uvijek donji, sa manje prava itd.
Zbog toga i Hrvatima treba dati pravo da odlucuju o svojoj sudbini i tek kada se to sve rijesi, onda praviti gradjanske entiete preko kojih stvoriti gradjansku BiH.

Ovi nazovi pokusaju stvaranja gradjanske drzave kroz nacionalne stranke je jedan najvecih apsurda u istoriji ove napacene zemlje.
Osnovo jaro nacionalnu stranku pa onda promovise gradjansku drzavu, dje to ima :oops:

Mislim da li se uopste slazemo oko toga da Bosna treba biti gradjanska ili ne?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Ali Kemal wrote: Zasto? I primjer bivse drzave koja je pala na nedefinisanim vlasnickim osnovama potvrdjuje moj stav.
Braca koja se podijele zive lijepo, braca koja ostanu u zajednici su uvijek u nekim problemima, jedan od njih je uvijek donji, sa manje prava itd.
Zbog toga i Hrvatima treba dati pravo da odlucuju o svojoj sudbini i tek kada se to sve rijesi, onda praviti gradjanske entiete preko kojih stvoriti gradjansku BiH.

Ovi nazovi pokusaju stvaranja gradjanske drzave kroz nacionalne stranke je jedan najvecih apsurda u istoriji ove napacene zemlje.
Osnovo jaro nacionalnu stranku pa onda promovise gradjansku drzavu, dje to ima :oops:

Mislim da li se uopste slazemo oko toga da Bosna treba biti gradjanska ili ne?
evo jos jedne doze proljeva od nekoga ko za sebe kaze da je 'bosanac' i da mu je ekonomija prioritet u zivotu.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#40268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 5 0 5 »

Hafis wrote: De nabroj tih nekoliko općepoznatih likova iz EU politike. A kad si već pri arhivi i par ambasadora, rok kritičara, jednoga spustaša, vaterpolo igrača, čelistu i balerinu.
Pričamo o globalnom odnosu EU prema islamu, samim tim i Turskoj, a ne o imigrantima.
globalni odnos eu prema islamu?? hahahaha. sta ti trazis tacno? kakvu odgovornost imaju EU zemlje sa turcima u turskoj? razumio sam da se prica o stanovnicima EU, a muslimanima, i njihovom polazuju u istoj. ako se drzavljanin holandije, musliman, zeli baviti politikom, sportom ili umjetnoscu, ima jednake sanse i prava kao i bilo koji drugi drzavljanin te drzave. to mozes pitati bilo kojeg turcina koji zivi u toj drzavi. ili jos bolje, pitaj bosanca. pa ti prijatelju imas manja prava (kao musliman) u drzavi u kojoj si se rodio (ako se ta drzava zove bosna i hercegovina), nego marokanac sa holandskim pasosom u holandiji.
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

hizo ramidovic wrote:
Ali Kemal wrote: Zasto? I primjer bivse drzave koja je pala na nedefinisanim vlasnickim osnovama potvrdjuje moj stav.
Braca koja se podijele zive lijepo, braca koja ostanu u zajednici su uvijek u nekim problemima, jedan od njih je uvijek donji, sa manje prava itd.
Zbog toga i Hrvatima treba dati pravo da odlucuju o svojoj sudbini i tek kada se to sve rijesi, onda praviti gradjanske entiete preko kojih stvoriti gradjansku BiH.

Ovi nazovi pokusaju stvaranja gradjanske drzave kroz nacionalne stranke je jedan najvecih apsurda u istoriji ove napacene zemlje.
Osnovo jaro nacionalnu stranku pa onda promovise gradjansku drzavu, dje to ima :oops:

Mislim da li se uopste slazemo oko toga da Bosna treba biti gradjanska ili ne?
evo jos jedne doze proljeva od nekoga ko za sebe kaze da je 'bosanac' i da mu je ekonomija prioritet u zivotu.
Cijeli svijet pokazuje da je ekonomija prioritet. Kada su se Rusija i Njemacka priblizile onda je valjda sve receno. Niko se nije gore tukao od Rusa i Nijemaca, mi smo za njih male mace, ali su shvatili i jedni i drugi da mogu da imaju pristojne veze na ekonomskim osnovama, a kao rezultat toga gradjani u tim zemljama bolje zive.
Pa i sami nasi ljudi su napustili i napustaju Bosnu u 90% slucajeva zbog ekonomije, idu gdje je bolje, sto je sasvim normalno.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
dert wrote:
Ali Kemal wrote: Nema potrebe, vjerujem jaro da si se i ti podijelio u svojoj familiji, jer familije koje se podjele obicno ferceraju najbolje.
Dao si odlican primjer. :thumbup:
Kako ti i slicni tebi sve izokrenete :shock: hmmmmmmmmmmmmm
Zasto? I primjer bivse drzave koja je pala na nedefinisanim vlasnickim osnovama potvrdjuje moj stav.
Braca koja se podijele zive lijepo, braca koja ostanu u zajednici su uvijek u nekim problemima, jedan od njih je uvijek donji, sa manje prava itd.
Zbog toga i Hrvatima treba dati pravo da odlucuju o svojoj sudbini i tek kada se to sve rijesi, onda praviti gradjanske entiete preko kojih stvoriti gradjansku BiH.

Ovi nazovi pokusaju stvaranja gradjanske drzave kroz nacionalne stranke je jedan najvecih apsurda u istoriji ove napacene zemlje.
Osnovo jaro nacionalnu stranku pa onda promovise gradjansku drzavu, dje to ima :oops:

Mislim da li se uopste slazemo oko toga da Bosna treba biti gradjanska ili ne?
oprosti, kada kazes da hrvatima treba dati pravo da odlucuju o svojoj sudbini, da li kojim slucajem u tu "hrvatsku sudbinu" spadaju mostar, pocitelj, stolac i ostali "mijesani" krajevi? :D odnosno da li bi onda hrvati odlucivali i o tudjoj sudbini? :D jer mi se cini da se svo ovo vrijeme bore upravo protiv toga? ili to pravo samo pripada hrvatu u capljini, ali ne bosnji u pocitelju ili srbinu u drvaru? :D

haj se malo skontajte kako bi isla ta borba protiv nepravde istom nepravdom, i relaksiranje odnosa ratom, jer da me jebes - meni nije jasno... cini mi se da smo taj pristup vec probali prije 25 godina... pa danas imamo duplo vise nezaposlenih, skoro milion ljudi manje u drzavi, al eto dostigli smo predratni bdp, samo sto je malo drugacije rasporedjen, koncentracija je nesto drugacija...

jedna od definicija ludila je kada radis potpuno istu stvar i ocekujes drugacije rezultate
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

505sCrtom wrote:
Hafis wrote: De nabroj tih nekoliko općepoznatih likova iz EU politike. A kad si već pri arhivi i par ambasadora, rok kritičara, jednoga spustaša, vaterpolo igrača, čelistu i balerinu.
Pričamo o globalnom odnosu EU prema islamu, samim tim i Turskoj, a ne o imigrantima.
globalni odnos eu prema islamu?? hahahaha. sta ti trazis tacno? kakvu odgovornost imaju EU zemlje sa turcima u turskoj? razumio sam da se prica o stanovnicima EU, a muslimanima, i njihovom polazuju u istoj. ako se drzavljanin holandije, musliman, zeli baviti politikom, sportom ili umjetnoscu, ima jednake sanse i prava kao i bilo koji drugi drzavljanin te drzave. to mozes pitati bilo kojeg turcina koji zivi u toj drzavi. ili jos bolje, pitaj bosanca. pa ti prijatelju imas manja prava (kao musliman) u drzavi u kojoj si se rodio (ako se ta drzava zove bosna i hercegovina), nego marokanac sa holandskim pasosom u holandiji.
hm, kad skontas, srbin i bosnjak s hrvatskom putovnicom u RH imaju veca prava nego u BiH - jer se mogu kandidovati na izborima :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ali Kemal wrote:
hizo ramidovic wrote:
Ali Kemal wrote: Zasto? I primjer bivse drzave koja je pala na nedefinisanim vlasnickim osnovama potvrdjuje moj stav.
Braca koja se podijele zive lijepo, braca koja ostanu u zajednici su uvijek u nekim problemima, jedan od njih je uvijek donji, sa manje prava itd.
Zbog toga i Hrvatima treba dati pravo da odlucuju o svojoj sudbini i tek kada se to sve rijesi, onda praviti gradjanske entiete preko kojih stvoriti gradjansku BiH.

Ovi nazovi pokusaju stvaranja gradjanske drzave kroz nacionalne stranke je jedan najvecih apsurda u istoriji ove napacene zemlje.
Osnovo jaro nacionalnu stranku pa onda promovise gradjansku drzavu, dje to ima :oops:

Mislim da li se uopste slazemo oko toga da Bosna treba biti gradjanska ili ne?
evo jos jedne doze proljeva od nekoga ko za sebe kaze da je 'bosanac' i da mu je ekonomija prioritet u zivotu.
Cijeli svijet pokazuje da je ekonomija prioritet. Kada su se Rusija i Njemacka priblizile onda je valjda sve receno. Niko se nije gore tukao od Rusa i Nijemaca, mi smo za njih male mace, ali su shvatili i jedni i drugi da mogu da imaju pristojne veze na ekonomskim osnovama, a kao rezultat toga gradjani u tim zemljama bolje zive.
Pa i sami nasi ljudi su napustili i napustaju Bosnu u 90% slucajeva zbog ekonomije, idu gdje je bolje, sto je sasvim normalno.
oprosti drugi put, ali ne vidim zasto u BiH ljudi ne mogu imati "pristojne veze" na ekonomskim osnovama... :D jer koliko ja znam - to vec imamo sefe, odavno... :D

hm

a da li bi ti odnosi bili bolje nakon sto se opet zakuha? sigurno - raspitaj se malo kod privrednika iz ljubuskog, sarajeva, tuzle, viteza... svi bi jedva docekali nove podjele, cak i novi rat... to je pravi put u prosperitet... :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hizo ramidovic »

Ali Kemal wrote: Cijeli svijet pokazuje da je ekonomija prioritet. Kada su se Rusija i Njemacka priblizile onda je valjda sve receno. Niko se nije gore tukao od Rusa i Nijemaca, mi smo za njih male mace, ali su shvatili i jedni i drugi da mogu da imaju pristojne veze na ekonomskim osnovama, a kao rezultat toga gradjani u tim zemljama bolje zive.
Pa i sami nasi ljudi su napustili i napustaju Bosnu u 90% slucajeva zbog ekonomije, idu gdje je bolje, sto je sasvim normalno.
jah, samo sto se i rusi i nijemci doista i bave ekonomijom, a kod tebe i tebi slicnih guslara je ekonomija samo izgovor za 'treci entitet' iliti etnicku podjelu zemlje.
morat cete pokusati na neki drugi nacin, ovako ocito ne ide...
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 3251
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#40274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ovo_malo_duse »

Hafis wrote: najveci broj muslimana koji zive u EU i bave se gorenavedenim postovanim poslovima, su prije svega u tim drzavama jer su morali pobijeci iz svoje, da bi sacuvali glavu na ramenima. "lupiti" da ih nema, ne znaci da ih stvarno nema. nego da je onaj ko tako tvrdi ignorant i neznalica. dapace, ima ih jako puno, i dobijaju jednaku sansu kao i bilo ko drugi.
De nabroj tih nekoliko općepoznatih likova iz EU politike. A kad si već pri arhivi i par ambasadora, rok kritičara, jednoga spustaša, vaterpolo igrača, čelistu i balerinu.
Pričamo o globalnom odnosu EU prema islamu, samim tim i Turskoj, a ne o imigrantima.[/quote]

____________________________________________________________________________________________

Gosn' Dr.mr.pr Hafis opet smo se zaletjeli...
Citajte malo prije nego lupite.
Evo razvoja situacije u EU ( poznat izvor nije kamenjarski portal):
[url]http://www.telegraph.co.uk/news/wo ... -2005.html[/url]


dalje
2004 Elections

If parliaments represented the population in true proportions, more than three per cent or about 24 of the 785 members of the European Parliament (MEPs) would be Muslim, at least by background. In the 2004 elections eight got elected: 8 two representing the United Kingdom, two for Germany, two for France and one respectively for the Netherlands and Belgium
I jos nesto prije si bio zanimljiv sad postajes dosadan haj malo promjeni taktiku.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#40275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

.
Locked