podmazi,pa makar njim i jelene lovio
ono u fazonu "sama si to trazila bejbi"
Nista ovo nije, samo ce ukinuti ove zakljucke pc-a koristeci Bonske ovlast. To je ujedno i jedina varijanta koja koliko toliko odgovara Dodiku jer ce u ocima veliko-srba ponovo ispasti pacenik i borac za "svakoliki" srpski narod protiv koga eto ponovo radi "belo-svetska zavera". Sumnjam da ce MZ u ovome momentu ici dalje od tog i smijeniti Dodika ovih dana, mada sam cvrsto uvijeren da se kraj njegove politicke karijere blizi kraju vratolomnom brzinom. Medjutim doci ce novi Dodo instaliran od strane SANU koji ce samo "prepakovati" njihovu staru velikosrpsku politiki i ponuditi je kao "novi proizvod".ekvivalent wrote:ovo je po svemu sudeci zavrsni cin
e sad cega pitanje je ...
najblizi je kraju lukasenko od laktasa...incko je dobio podrsku americke administracije,trenutno je na europskoj turneji ,za dobijanje iste, od europskih vlada,milorad barasin ne zeli govoriti o optuznici protiv debelog,opozicija u manjem entitetu a haman i cak dvije frakcije u samom snsd-u kuhaju kasu dodiku,ruske pare se potrosile...
na drugoj strani,ako ne potegne bonske ovlasti incko ce licno zatvoriti ured ohr-a a po svemu sudeci i drzave BiH jer je stanje u bosnjackom korpusu i cijeloj federaciji najpogodnije za raspad sistema,a sto je bez ohr-a i najrealnija opcija
vidjet cemo
hoce li dodik odvuci ovu zemlju ponovo u rat
ili ce se dostojanstveno preselit u odaje centralnog zatvora u foci,odakle ce po vec vidjenom scenariju na medicinski pregled na dedinje
u vilu ,posteno placenu...
vidjet cemo
sad mu je jos i kolega po sluzbenoj duznosti u federaciji napravio igrankuhercegovac_pravi wrote:Put od "motora BiH" do "glavnog kocnicara svih reformi" izgleda postade veoma kratak (i.e. govor VP OHR-a u UN-u). Izgleda put od "boljeg dijela" do "nestanka para i budzetskog deficita" izgleda jos kraci. Dodina ekonomija u prilogu ispod.
Banjaluka - U Ministarstvu finansija RS niko ne može sa sigurnošću da potvrdi da će do kraja godine plate budžetskim korisnicima ostati iste i da će biti isplaćivane na vreme. „Ministarstvo može da potvrdi da je moguće napraviti uštede preuzete stendbaj aranžmanom, kao i da RS nema problema u ispunjavanju obaveza za sprovođenje ovog aranžmana”, odgovor je na pitanje da li će plate budžetskim korisnicima do kraja 2009. ostati iste i hoće li ih primati na vreme.
Sve veoma "efikasno" privatizirano (citaj prodato) i ponovo nema para. Sad bi "boljem dijelu" pravo valjao Cenga sa onom cuvenom izjavom. Prijatno
Sreća mu je pa može pozajmiti od federacijehercegovac_pravi wrote:Put od "motora BiH" do "glavnog kocnicara svih reformi" izgleda postade veoma kratak (i.e. govor VP OHR-a u UN-u). Izgleda put od "boljeg dijela" do "nestanka para i budzetskog deficita" izgleda jos kraci. Dodina ekonomija u prilogu ispod.
Banjaluka - U Ministarstvu finansija RS niko ne može sa sigurnošću da potvrdi da će do kraja godine plate budžetskim korisnicima ostati iste i da će biti isplaćivane na vreme. „Ministarstvo može da potvrdi da je moguće napraviti uštede preuzete stendbaj aranžmanom, kao i da RS nema problema u ispunjavanju obaveza za sprovođenje ovog aranžmana”, odgovor je na pitanje da li će plate budžetskim korisnicima do kraja 2009. ostati iste i hoće li ih primati na vreme.
Sve veoma "efikasno" privatizirano (citaj prodato) i ponovo nema para. Sad bi "boljem dijelu" pravo valjao Cenga sa onom cuvenom izjavom. Prijatno
armin071 wrote:Ma samo nek je obrnutobehavac wrote:Pa ili nece uraditi nista i samo ce dati negativnu kritiku, il visoki predstavnik moze svojim bonskim ovlastenjima ponistiti ovu odluku.nuernberg wrote: Bas me zanima sljedeci korak OHR-a!!!!
Ako nista ne ucine.... ne trebaju dalje da budu u Bosni....
Tad bi odluka bila povucena a NS RS ne mora je ne mora ponistavati...mozda je ovo i neki dogovor...jedino tad se prakticno ponovo u praksu vraca koriscenje ovih ovlastenja a to nas udaljava od EU jer nas cini manje suverenim...
Zato zivi bili pa vidjeli...![]()
Cuj bonska ovlascenja nas udaljavaju od EU, a kao Dodo nas "gura" prema EU. E moj behavac cime li vam samo tako isprase mozak. Pa citav svijet(osim Rusije) govori i razmislja na jedan nacin, a samo ovi u PC i DoDo na drugi nacin. Ljudi godinama pokusavaju da od BiH naprave makar nesto sto lici na drzavu (zajednicke tablice, DGS, pare, zastava, himna, zajednicka vojska) i sad bi to DoDo htio sve da vrati u posjed PC. I kad citav svijet govori da nema sanse da takva "drzava" po DoDinim zamislima nema sanse ni da primirise EU i da ce prije otici u izolaciju, javljas se ti i kazes da nas bonska ovlastenja udaljavaju od EU, a to sto se ona potezu to je izgleda za tebe nebitno. Otvorite oci ljudi pustite se droge...
Znam da je u FBiH situacija nezahvalna ali barem ne lazemo sami sebe da je situacija dobra niti udaramo nekakve iluzije o "napretku", "ekonomskoj ekspanziji" i "boljem dijelu". A isto tako ako mislite da mi je drako sto ce se ekonomski fijasko desiti u pc-u onda grdno grijesite. Ne zbog Dode i veliko-srba vec zbog normalnog svijeta koji trenutno plese na ivici egzistencije. Prijatnommostar wrote:Sreća mu je pa može pozajmiti od federacijehercegovac_pravi wrote:Put od "motora BiH" do "glavnog kocnicara svih reformi" izgleda postade veoma kratak (i.e. govor VP OHR-a u UN-u). Izgleda put od "boljeg dijela" do "nestanka para i budzetskog deficita" izgleda jos kraci. Dodina ekonomija u prilogu ispod.
Banjaluka - U Ministarstvu finansija RS niko ne može sa sigurnošću da potvrdi da će do kraja godine plate budžetskim korisnicima ostati iste i da će biti isplaćivane na vreme. „Ministarstvo može da potvrdi da je moguće napraviti uštede preuzete stendbaj aranžmanom, kao i da RS nema problema u ispunjavanju obaveza za sprovođenje ovog aranžmana”, odgovor je na pitanje da li će plate budžetskim korisnicima do kraja 2009. ostati iste i hoće li ih primati na vreme.
Sve veoma "efikasno" privatizirano (citaj prodato) i ponovo nema para. Sad bi "boljem dijelu" pravo valjao Cenga sa onom cuvenom izjavom. Prijatno
Bolja vremenaPiše: Josip Vričko03/06/09Tihić navješćuje kako će se u Banjoj Luci sučeliti prudska trojka, i to, kaže, vjerojatno posljednji put u trenutačnom sazivu, odnosno sastavu: On je neupitan, Čović je (već) bivši - a što je, ključno je pitanje, s Dodikom nakon što je počela Inzkova ofenzivaTeško je, dakako, biti prorok u svome selu, dakle Federaciji, a ne kamoli u Republici Srpskoj. Ali, trenutačni je dojam kako su u Banjoj Luci, unatoč i pokojega aktualnog oporbenog tvrdoglavljenja, konačno shvatili kako ovaj visoki predstavnik međunarodne zajednice ovoga puta doista misli ozbiljno. Valentin je Inzko juriš na Dodikovu kulu neprobojnu započeo prošloga tjedna, gotovo neočekivano oštrim govorom pred UN-ovim Vijećem sigurnosti, jasno kazavši kako mu je preko glave nekih visokih dužnosnika iz RS-a koji napadaju legitimnost institucija: sudbenih, tužiteljskih, policijskih, ekonomskih obavještajnih i obrambenih, te tim slijedom nastoje da se ranije reforme usmjerene prema izgradnji države, kao i one koje je diktirala Europska unija, vrate unatrag.
Odmah potom Inzko je "nekim" eresovskim prvacima, na čelu sa, zna se, tamošnjim voždom, dao rok do 11. lipnja da u Narodnoj skupštini ponište svoje za-ključke o efektima prijenosa nadležnosti manjega entiteta na razinu Bosne i Hercegovine. Čelnik tamošnjega parlamenta Igor Radojičić obznanio je kako će danas početi razgovori o, u biti, ultimatumu visokoga predstavnika. Koji je navijestio kako ga banjolučki odgovor ne može iznenaditi; ako, dakle, Srbi shvate koliko je sati, utoliko bolje, a ako, pak, ne - zna točno što će raditi. Ili bolje: što ih čeka! Pri čemu je, čini mi se prvi put bez ustezanja, zaprijetio i bonskim ovlastima.
Inzkova prva ofenziva nije, rekosmo, ne barem zasada, izazvala uobičajeno dodikovanje, mada se Dodik i dalje i na samo spominjanje bonskih ovlasti laća pištolja. A već i sama najava kako će se gotovo desetak dana srpska politička pamet naprezati glede roka što im je zadan iz OHR-a, svjedoči o nekom, makar i potencijalno, drugačijem - mekšem - RS-u. Slijedom čega se i poruka SDS-a i radikala kako stranke okupljene oko stožernoga SNSD-a mogu i bez njih podviti rep pred Inzkovom prijetnjom - doima defetističkom. Kao da se, dakle, bijela zastava nazire iznad Banje Luke...
Visokom se predstavniku, bjelodano je, žuri; potkraj lipnja u Sarajevu zasjeda Upravni odbor Vijeća za implementaciju, i do tada njegovi briselski šefovi očekuju dobre vijesti iz Bosne. U kontekstu rečenog, vrlo su zanimljiva dva razmišljanja Sulejmana Tihića. Esdeaovski istom potvrđeni čelnik, a, možda, napokon i lider, ne odstupajući od svoje politike korak po korak, u dogledno vrijeme ne očekuje revoluciju. Već, uostalom kao i Bruxelles i Washington, evoluciju. Tihiću je, pritom, jasno kako ovo nije vrijeme za teritorijalni preustroj Bosne i Hercegovine, jer to bi, dakako, bila - revolucija. Još je, međutim, zanimljivije to što novi - stari predsjednik najjače bošnjačke stranke navješćuje kako će se u usred ljute Krajine, dakle Banjoj Luci, samo tri dana nakon što istekne Inzkov rok eresovcima, sučeliti prudska trojka. I to, kaže, vjerojatno posljednji put u trenutačnom sazivu, odnosno sastavu.
Budući je, osobito nakon sarajevske vizite Josepha Bidena - Prud, što se washingtonsko-bruxselleske osovine tiče, neupitan, a i Tihićevo mjesto za prudskim stolom, pitanje je na koga je pobjednik iz Zetre mislio, najavljujući promjene u udarnoj trojci. Draganu Čoviću se već pronašli alternativu i to, navodno, uz golem angažman Zagreba i europskih pučana, lidera europskoga parlamenta. No, hrvatska je kooperativnost u prudskom procesu i tako neupitna, pa je, zapravo, svejedno Čović ili, pak, neki, od Europe preparirani (drugi) čović. No, ako Tihić, onako između redaka, priziva i onu drugu leteću izmjenu - koju je, doduše neizravno, možda navijestio i Inzko na Ist Riveru i rečenome ultimativnom pismu, e, onda bi bolja vremena možda počela već za desetak dana.
"ne damo trst - trst je nas"*** SPAM *** - Visoki predstavnik Valentin Inzko odbacio je bilo kakvu mogućnost dijaloga sa vlastima Republike Srpske (RS) o njegovom zahtjevu da Skupština RS povuče zaključke o prenosu nadležnosti sa entiteta na BiH.
Prema saznanjima Pressa RS, Inzko je otputovao na mini-turneju po Evropi, gdje među zemljama članicama Vijeća za implementaciju mira u BiH (PIC) lobira za najavljene mjere prema Republici Srpskoj.
"Pressu RS" juče je u OHR-u potvrđeno da će Inzko biti u inostranstvu sve do 11. juna i isteka njegovog ultimatuma.
"Visoki predstavnik neće biti u zemlji do 11. juna i nema potrebe da bilo šta objašnjava, pošto je sve već rekao u pismu, koje je 25. maja uputio zvaničnicima RS", potvrđeno je "Pressu RS" u OHR-u.
Tako je nakon Inzkovog odbijanja da razgovara o zahtjevu koji je Skupštinu RS doveo u nezavidan položaj, situacija u RS dodatno zakomplikovana, zbog čega su juče započete konsultacije lidera parlamentarnih stranaka sa predsjednikom Rajkom Kuzmanovićem.
Kako se saznaje, nijedna partija u Skupštini RS nije spremna da se odrekne zaključaka usvojenih 14. maja, u kojima se konstatuje da je od 68 do sada prenjetih nadležnosti RS dala saglasnost samo u tri slučaja.
Izvor "Pressa RS" blizak OHR-u tvrdi, međutim, da kontakti sa zvaničnicima RS postoje uprkos Inzkovom odsustvu i da ih je sve više kako se približava rok koji je postavio visoki predstavnik. Prema tvrdnjama istog sagovornika, najviše se razgovara sa predsjednikom parlamenta RS Igorom Radojičićem.
"Radojičić traži način da se modifikuju dijelovi zaključaka koje je OHR ocijenio kao antidejtonske i antiustavne. Međutim, od toga neće biti ništa, jer će svi zaključci biti stavljeni van snage", ocjenjuje isti izvor koji ističe da je u OHR-u već pripremljena odluka kojom će Inzko poništiti sporne zaključke, ali i upozorava da se neće stati samo na tome.
"Inzko je suočen sa zahtjevima Washingtona da preduzme snažne korake protiv pojedinaca u RS, koji su označeni kao kočničari reformi u BiH. Visoki predstavnik trenutno je u inostranstvu, gdje "ispipava puls" pojedinih važnih članica PIC-a o takvim akcijama. Sve ukazuje na to da će dobiti podršku ključnih članica EU, a zna se da su Amerikanci već stali iza njegovog plana. Simptomatično je da o cijeloj ovoj gužvi šuti i zvanični Beograd, ali i ruska ambasada u Sarajevu", kaže ovaj izvor.
Na drugoj strani, male su šanse da Skupština RS povuče svoje zaključke i pristane na političko samoubistvo. Vladajući SNSD će se o Inzkovom ultimatumu izjasniti u nedjelju, na sjednici Izvršnog odbora. Većina opozicionih partija u RS vjeruje da bi povlačenje zaključaka bilo poniženje parlamenta i najavljuje da neće pristati na to. Ipak, Zoran Đerić, predsjednik IO PDP-a, kaže da i Vlada RS mora da se izjasni, nakon čega će i PDP odlučiti kako će ponašati.
"Mi i dalje smatramo da naš zaključak ne može da bude antidejtonski, jer samo tražimo da predstavnici RS u institucijama BiH jednom godišnje podnose izvještaj parlamentu RS o efektima prenjetih nadležnosti", ističe Đerić.
Lider SRS RS Milanko Mihajlica očekuje da nijedna srpska stranka neće pristati na ultimatum. On kaže da bi povlačenje zaključaka bilo prvorazredno poniženje i da bi se tada postavilo pitanje smisla opstanka skupštine.
"Najveća kazna je da Inzko poništi zaključke. Bilo bi veoma opasno ako bi OHR pribjegao smjenama, mada svašta može da se očekuje", kaže Mihajlica.
Bože mili kakve li ti veze kao šipac imaš sa BiH?dallton wrote:za razliku od pojedinih individua i grupa, mi ne mislimo da je pc "tamo daleko od mora", vec znamo da je dio BIh (koliko god joj se to ne svidjalo), pa kad u pc ima problema velika je vjerovatnoca da ce mnogi imati problema
A sta ti znaci ovo boldirano?!mmostar wrote:Bože mili kakve li ti veze kao šipac imaš sa BiH?dallton wrote:za razliku od pojedinih individua i grupa, mi ne mislimo da je pc "tamo daleko od mora", vec znamo da je dio BIh (koliko god joj se to ne svidjalo), pa kad u pc ima problema velika je vjerovatnoca da ce mnogi imati problema
stranacAbacija wrote:A sta ti znaci ovo boldirano?!mmostar wrote:Bože mili kakve li ti veze kao šipac imaš sa BiH?dallton wrote:za razliku od pojedinih individua i grupa, mi ne mislimo da je pc "tamo daleko od mora", vec znamo da je dio BIh (koliko god joj se to ne svidjalo), pa kad u pc ima problema velika je vjerovatnoca da ce mnogi imati problema
Onda si trebao napisati strenDZer ako je stranac. Jos uvijek ne kontam sta si mislio sa onim gore.mmostar wrote:
stranac,ili ti u prevodu nije ni bosanac a ni hercegovac
ma pusti ga, uhvatio se istog fazona stalno - iz nekog razloga vjeruje da sam ja kosovar, albanac ili nesto slicno, al posto mu je to jedini izvor inspiracije za provokacije, nek covjek uziva, meni ne smetaAbacija wrote:Onda si trebao napisati strenDZer ako je stranac. Jos uvijek ne kontam sta si mislio sa onim gore.mmostar wrote:
stranac,ili ti u prevodu nije ni bosanac a ni hercegovac
ZZZlica wrote:gospodo forumaši, zar dosad niste shvatili? @mostarac s govornom manom je neko ko je na ulazu u pubertet sa stidnim dlačicama dobio i izljev velikosrpstva u mozak i kao takvom mu je najveća uvreda za nekoga reći "shquipac" tj. u ovom konkretnom slučaju "daLJton"
jedina konkurencija, u gradaciji nedotupavnih "uvreda" @mostarca koji muca je kombinacija "narkoman i peder" (nenadhebivo u tom mentalnom sklopu)
Tito dragi...
to znači da je fašista.Abacija wrote:A sta ti znaci ovo boldirano?!mmostar wrote:Bože mili kakve li ti veze kao šipac imaš sa BiH?dallton wrote:za razliku od pojedinih individua i grupa, mi ne mislimo da je pc "tamo daleko od mora", vec znamo da je dio BIh (koliko god joj se to ne svidjalo), pa kad u pc ima problema velika je vjerovatnoca da ce mnogi imati problema
Nakon sastanka čelnika u RS, reagovala je i Kancelarija visokog predstavnika u BiH. Iz te međunarodne institucije su poručili da se zaključcima Narodne skupštine RS o prenošenju nadležnosti sa Republike Srpske na BiH pokušavaju negirati državne nadležnosti koje su eksplicitno navedene u Dejtonskom mirovnom sporazumu, saopšteno je iz OHR-a.
U OHR-u očekuju od poslanika Narodne skupštine RS da se „ponašaju odgovorno i ponište svoje zaključke u postavljenom roku”.
„Još ima vremena da poslanici djeluju i OHR očekuje da će to i uraditi'”, ističu u OHR-u i dodaju da „ne shvataju zašto su poslanici Narodne skupštine RS odlučili da iskomplikuju političku atmosferu usvajanjem ovih zaključaka”.
Navodeći da Dejton i Ustav BiH definišu proceduru za usvajanje zakona, u OHR ističu da bi provođenje skupštinskog zaključka koji predviđa pristanak Narodne skupštine RS prije usvajanja zakona na državnom nivou - bio jasan pokušaj blokiranja države.
„Sve institucije EU, uključujući i nedavno visokog predstavnika EU za vanjsku politiku i sigurnost Havijera Solanu, jasno su stavili do znanja da država mora funkcionisati kako bi ova zemlja napredovala, a ne da postane manje funkcionalna, kao što to traži Narodna skupština RS”, navode iz OHR-a.
U OHR-u ističu da se na listi 68 prenesenih nadležnosti nalazi nekoliko njih koje se odnose na ulazak i boravak stranaca, protjerivanje i azil, te status izbjeglica, dok Ustav BiH nadležnost za imigraciju i azil jasno daje državnom nivou.
OHR podsjeća da Ustav jasno navodi da su u nadležnosti institucija BiH - vanjska politika, vanjskotrgovinska politika, carinska politika, monetarna politika, finansiranje institucija, te međunarodnih obaveza BiH, politika i uređivanje pitanja imigracije, izbjeglica i azila, provođenje krivičnog zakona na međunarodnom i međuentitetskom nivou, uspostavljanje i rad zajedničkih i međunarodnih sredstava komunikacije, uređivanje međuentitetskog saobraćaja i kontrolna vazdušnog saobraćaja.
„Da bi obavljala te nadležnosti, država treba da ustanovi odgovarajuće institucije i usvoji potrebne zakone. Pri tome su na svim nivoima zastupljeni interesi svih konstitutivnih naroda”, navode iz OHR-a.
OHR smatra da zaključci osporavaju i odluke Ustavnog suda BiH.
„I na kraju Narodna skupština RS sebe proglašava konačnim tumačem Dejtonskog sporazuma izjavljujući da su svi zakoni koje je donio visoki predstavnik neustavni. Još ima vremena da poslanici djeluju i OHR očekuje da će to i uraditi”, navode iz OHR-a.
http://www.e-novine.com/sr/region/clanak.php?id=26763
Zakasnio si malo.Aurea Mediocritas wrote:Dodik = Kočijaš
Ah, ne znadoh.Abacija wrote:Zakasnio si malo.Aurea Mediocritas wrote:Dodik = KočijašTaj naziv je @zavrzlama upotrijebio jos na desetoj strani ove teme.