Slava HrvatskojNovak20 wrote: ↑26/07/2022 08:37
Bošnjaci su očito potrošili skoro sve kredite MZ, Srbi imaju velikih problema jer su na krivoj strani, jedino su Hrvati ozbiljni u namjeri da vrate barem dio ukradenih političkih prava što neki neopravdano smatraju tragedijom po njih osobno jer su uvjereni da su njihovi privatni interesi isti kao i narodni.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4026 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4027 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
kaže "ukradena" prava. i to prava izvojevana UZPom.palermo wrote: ↑26/07/2022 10:09Slava HrvatskojNovak20 wrote: ↑26/07/2022 08:37
Bošnjaci su očito potrošili skoro sve kredite MZ, Srbi imaju velikih problema jer su na krivoj strani, jedino su Hrvati ozbiljni u namjeri da vrate barem dio ukradenih političkih prava što neki neopravdano smatraju tragedijom po njih osobno jer su uvjereni da su njihovi privatni interesi isti kao i narodni.
koja lobotomija.
-
TheGodfather001
- Posts: 1627
- Joined: 24/05/2004 10:44
#4028 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Švabo Šmit treba da nametne sve što mu je qrcu ćejf i ostane principijelan. Minderašima je odgovarala argumentacija OHR i datašnjeg VP za nametanje dopuna Krivičnog zakona BiH, odgovaralo im je proglašavanje nevažećim seta zakona NSRS sadašnjeg VP koji bi srušili državu u roku od 8 dana od objave u službenim glasilima, ali sada ne odgovara izbijanje genjca i ala genjaca iz fotelja koje su im stopile sa guJicama raznoraznim parlamentima, vlada, qrcima palcima. Argumenti ublehaša, a pod terminom ublehaši mislim na sve političare koji su jučer došli da se uslikaju, a onda brže-bolje trčali nazad do klimatiziranih limuzina i planinskih masiva, su jedna velika 0. Nemamo crte plemena već pećinskih ljudi. Sramotno je za organizatora da mu "glavni" kolovođa bude propalitet, narkić alečković, fuj bljak.
- klaki
- Posts: 2371
- Joined: 15/02/2013 17:49
- Location: 榛名山峠
#4029 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Polako, diši duboko.TheGodfather001 wrote: ↑26/07/2022 10:11 Švabo Šmit treba da nametne sve što mu je qrcu ćejf i ostane principijelan. Minderašima je odgovarala argumentacija OHR i datašnjeg VP za nametanje dopuna Krivičnog zakona BiH, odgovaralo im je proglašavanje nevažećim seta zakona NSRS sadašnjeg VP koji bi srušili državu u roku od 8 dana od objave u službenim glasilima, ali sada ne odgovara izbijanje genjca i ala genjaca iz fotelja koje su im stopile sa guJicama raznoraznim parlamentima, vlada, qrcima palcima. Argumenti ublehaša, a pod terminom ublehaši mislim na sve političare koji su jučer došli da se uslikaju, a onda brže-bolje trčali nazad do klimatiziranih limuzina i planinskih masiva, su jedna velika 0. Nemamo crte plemena već pećinskih ljudi. Sramotno je za organizatora da mu "glavni" kolovođa bude propalitet, narkić alečković, fuj bljak.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#4031 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mora se priznati da su uporni. Prosjek godina prosvjednika 70+.


- drag_gost
- Posts: 6421
- Joined: 17/04/2010 19:09
- Location: Tu, odmah :)
#4032 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nista covjek nije pogresno napisao. Bas sam se pitao sta ce biti ove godine frka pred izbore.klaki wrote: ↑26/07/2022 10:18Polako, diši duboko.TheGodfather001 wrote: ↑26/07/2022 10:11 Švabo Šmit treba da nametne sve što mu je qrcu ćejf i ostane principijelan. Minderašima je odgovarala argumentacija OHR i datašnjeg VP za nametanje dopuna Krivičnog zakona BiH, odgovaralo im je proglašavanje nevažećim seta zakona NSRS sadašnjeg VP koji bi srušili državu u roku od 8 dana od objave u službenim glasilima, ali sada ne odgovara izbijanje genjca i ala genjaca iz fotelja koje su im stopile sa guJicama raznoraznim parlamentima, vlada, qrcima palcima. Argumenti ublehaša, a pod terminom ublehaši mislim na sve političare koji su jučer došli da se uslikaju, a onda brže-bolje trčali nazad do klimatiziranih limuzina i planinskih masiva, su jedna velika 0. Nemamo crte plemena već pećinskih ljudi. Sramotno je za organizatora da mu "glavni" kolovođa bude propalitet, narkić alečković, fuj bljak.
Last edited by drag_gost on 26/07/2022 10:23, edited 1 time in total.
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#4033 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma bošnjaci i razjedinjeni na tri fronta će pobucati ovo malo ustašluka u Bosni samo polahko.
Moram naglasiti ustašluka a ne hrvata , katolika itd
Moram naglasiti ustašluka a ne hrvata , katolika itd
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#4034 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
skafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 10:20Pa sta drugo ocekivati od UZP-ovaca.
Pokusavaju da budu neshto ok, fini....a s vremena na vrijeme izleti ovakvo nessto.... Jace je to od njiih.
Prošlost se ne da promijeniti, a meni džaba pričate priče o UZP jer nisam učestvovao u njemu.
Kao ni u paljenju tuđih kuća i etničkom čišćenju ovih krajeva.
Politička prava Hrvata jesu ukradena, možda će se još krasti ali ovih tridesetak godina je pokazalo da u tome nema sreće ni za koga.
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#4035 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Boli kako da ne boli. Pa ta gospodja bi da nam bude kao neki nezavisni tumač političke situacije u BiH.
Boli nekoga curac jesam li ja bio ili nisam ali neki ljudi su morali da budu makar na početku protesta dok se stranke nisu pohebale
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4036 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
zašto je Ivana Marić bitnija od tebe? kakva je to uvrnuta logika?
sutra će neko reć, ako Chmoljo, samoprozvani forumski mudroser, nije bio na protestima neću ni ja.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#4037 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
E moj Novace od SDPa do price o „podobnim Srbima i Hrvatima“. Podsjecas me na onog Kovacevica iz SNSD.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4038 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
pa ja, ti samo uživaš u plodovima istih. i to ko da je to bilo prije 230 godina, a ne kada nas je većina lično prisustvovala tome svemu.Novak20 wrote: ↑26/07/2022 10:28skafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 10:20
Pa sta drugo ocekivati od UZP-ovaca.
Pokusavaju da budu neshto ok, fini....a s vremena na vrijeme izleti ovakvo nessto.... Jace je to od njiih.![]()
Prošlost se ne da promijeniti, a meni džaba pričate priče o UZP jer nisam učestvovao u njemu.
Kao ni u paljenju tuđih kuća i etničkom čišćenju ovih krajeva.
Politička prava Hrvata jesu ukradena, možda će se još krasti ali ovih tridesetak godina je pokazalo da u tome nema sreće ni za koga.
ali zato krađa tuđih života, imovine i identiteta se anulira jer "ja nisam bio tu" i nije pitanje kakva je sreća u tome.možda će se još krasti ali ovih tridesetak godina je pokazalo da u tome nema sreće ni za koga
-
doktor78
- Posts: 3949
- Joined: 14/09/2006 11:02
#4039 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sa ovakvim stavom, zašto bi ona bila na protestima?Za nju je Šmitov prijedlog dobar i smatra da od drveta ne vidimo šumu i da smo zbog par zamjerki spremni ignorisati brojne prednosti i deblokade koje Schmidt predlaže. Skoro 90% tih blokada trenutno koristi HDZBiH i nejasno je kako su onda njegove odluke u službi HDZ-a BiH.
“Zbog blokade formiranja vlasti, koju provodi HDZ BiH uz pomoć koalicionih partnera SDA i DF-a, FBiH već 8 godina ima Novalića za premijera, a Čavaru za predsjednika FBiH. Jedan je optužen u aferi respiratori, a drugi je na američkoj crnoj listi. Odlukama Schmidta bi se deblokiralo formiranje vlasti jer bi na kraju za izbor predsjedništa FBiH bio dovoljan prijedlog i samo dva delegata iz klubova naroda. Predsjednik i potpredsjednici FBiH dobijaju rok za imenovanje Vlade FBiH. Uvode se rokovi za potvrdu zakona u oba doma. Time bi se onemogućilo da se godinama razvlači donošenje zakona o kladionicama i slično, što je bio slučaj”, stav je naše sagovornice.
HDZBiH je prema važećem zakonu, na prošlim izborima osvojila 13 od 17 delegata u Klubu Hrvata u Domu naroda Parlamenta FBiH. Sa tih 13 delegata mogu blokirati šta hoće, a to i rade. Njima čak i odgovara da stanje ostane isto.
“Ali se odlukama Schmidta onemogućavaju takve blokade. Uvođenje procenta od 3% se različito tumači. Jedni u tome vide cementiranje etničkog čišćenja, a drugi prihvatanje stvarnog stanja 26 godina nakon rata. Nacionalne stranke su mogle mnogo toga uraditi na povratku ljudi na njihova predratna ognjišta, ali nisu uradili skoro ništa jer im odgovara da njihova izborna baza ostane tamo gdje im je najpotrebnija, u sredinama u kojima je jedan narod većina”, dodaje Marić.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4040 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kakve veze ima to sto nisi ucestvovao? Samim tim.sto to smatras legitimnim te stavlja u slican kos sa ucesnicima.Novak20 wrote: ↑26/07/2022 10:28skafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 10:20
Pa sta drugo ocekivati od UZP-ovaca.
Pokusavaju da budu neshto ok, fini....a s vremena na vrijeme izleti ovakvo nessto.... Jace je to od njiih.![]()
Prošlost se ne da promijeniti, a meni džaba pričate priče o UZP jer nisam učestvovao u njemu.
Kao ni u paljenju tuđih kuća i etničkom čišćenju ovih krajeva.
Politička prava Hrvata jesu ukradena, možda će se još krasti ali ovih tridesetak godina je pokazalo da u tome nema sreće ni za koga.
Prava su stecena UZP-om....
A ovo sada je jos jedan korak ka podjeli i na kraju raspadu BiH. Al dobro, to vama odgovara....
Last edited by skafiskafsnjak on 26/07/2022 10:40, edited 1 time in total.
- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#4041 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:45, edited 2 times in total.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4042 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
šta je pogrešno u ovom komadu teksta?doktor78 wrote: ↑26/07/2022 10:36
“Ali se odlukama Schmidta onemogućavaju takve blokade. Uvođenje procenta od 3% se različito tumači. Jedni u tome vide cementiranje etničkog čišćenja, a drugi prihvatanje stvarnog stanja 26 godina nakon rata. Nacionalne stranke su mogle mnogo toga uraditi na povratku ljudi na njihova predratna ognjišta, ali nisu uradili skoro ništa jer im odgovara da njihova izborna baza ostane tamo gdje im je najpotrebnija, u sredinama u kojima je jedan narod većina”, dodaje Marić.
šta je to SDA radila sa novcima dobijenim za obnovu povratničkih naselja? pravila bazene ?
i sad je kriv Šmit
de ba
to opet ponavljam, daleko daleko bi izbori drugačije izgledali da su se ljudi vratili svojim kućama
Last edited by mk ultra on 26/07/2022 10:40, edited 1 time in total.
-
djukak
- Posts: 83
- Joined: 14/04/2010 12:13
#4043 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
++1TheGodfather001 wrote: ↑26/07/2022 10:11 Švabo Šmit treba da nametne sve što mu je qrcu ćejf i ostane principijelan. Minderašima je odgovarala argumentacija OHR i datašnjeg VP za nametanje dopuna Krivičnog zakona BiH, odgovaralo im je proglašavanje nevažećim seta zakona NSRS sadašnjeg VP koji bi srušili državu u roku od 8 dana od objave u službenim glasilima, ali sada ne odgovara izbijanje genjca i ala genjaca iz fotelja koje su im stopile sa guJicama raznoraznim parlamentima, vlada, qrcima palcima. Argumenti ublehaša, a pod terminom ublehaši mislim na sve političare koji su jučer došli da se uslikaju, a onda brže-bolje trčali nazad do klimatiziranih limuzina i planinskih masiva, su jedna velika 0. Nemamo crte plemena već pećinskih ljudi. Sramotno je za organizatora da mu "glavni" kolovođa bude propalitet, narkić alečković, fuj bljak.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#4045 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Samo mirno i dostojanstveno, za razliku od nostielja europskih vrijednosti.
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#4046 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ja uživam godinama u onome što ste svi vi velikom većinom izglasali još 1990. Meni je dosta trideset godina rata, mirovnih pregovora, potpisanog mira, intervencija VP, pljačke naroda, ekonomskih i političkih kriza i svega ostalog. Pun mi q.rac netolerantnih glupana i nepomirljivih građana koji izvlače ove argumente kad nemaju drugih.Chmoljo wrote: ↑26/07/2022 10:34pa ja, ti samo uživaš u plodovima istih. i to ko da je to bilo prije 230 godina, a ne kada nas je većina lično prisustvovala tome svemu.Novak20 wrote: ↑26/07/2022 10:28
![]()
Prošlost se ne da promijeniti, a meni džaba pričate priče o UZP jer nisam učestvovao u njemu.
Kao ni u paljenju tuđih kuća i etničkom čišćenju ovih krajeva.
Politička prava Hrvata jesu ukradena, možda će se još krasti ali ovih tridesetak godina je pokazalo da u tome nema sreće ni za koga.
ali zato krađa tuđih života, imovine i identiteta se anulira jer "ja nisam bio tu" i nije pitanje kakva je sreća u tome.možda će se još krasti ali ovih tridesetak godina je pokazalo da u tome nema sreće ni za koga
Lijepo reci, Hrvati, ne nadajte se miru sa Bošnjacima nikada jer je nekoliko vaših političara i generala počinilo UZP za koji su osuđeni. To što smo i mi vas ubijali, pljačkali i palili kuće nema veze. Ćeraćemo vas dok vam ne imenujemo kardinala.
To što su Srbi pravili jeste gore od UZP ali jbg, ne možemo im ništa sami. Ne trebaju Hrvati nego hrvatska politička prava za obračun sa Srbima.
E kome nije dosta trideset godina patnje, dabogda mu se unuci patili. I hoće.
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#4047 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma Bošnjaci će morati kad-tad uzeti svoju državu u svoje ruke. Popis stanovništva je do sad valjao srbima a evo brzo će i hrvatima. Popis se koristi za sve sem za to da kaže da u Bosni imamo iznad 50% Bošnjaka.
Pa ljudi dragi nas prepadaju nekom palestinizacijom. Pa mi kao ne možemo imati svoju državu, treba da se bojimo nečega. Pa mi imamo svoju državu i treba da se borimo za nju. Ko će nas trpati u talibane trba nas i ovako i onako (čitaj milanović, kolinda, doDick, vučić isl.) Jel to nas boli kita šta oni misle. Šta ste se koji curac prepali da imate državu sa većinskim muslimanskim stanovništvom. Imamo je i trebamo je čuvati. Državu u kojoj ćemo svima dati prava dostojna čovjeka kao što najveća prava svi imaju u npr Sarajevu. Na tome treba raditi a ustašluk ćemo mi pobijediti kad tad
Pa ljudi dragi nas prepadaju nekom palestinizacijom. Pa mi kao ne možemo imati svoju državu, treba da se bojimo nečega. Pa mi imamo svoju državu i treba da se borimo za nju. Ko će nas trpati u talibane trba nas i ovako i onako (čitaj milanović, kolinda, doDick, vučić isl.) Jel to nas boli kita šta oni misle. Šta ste se koji curac prepali da imate državu sa većinskim muslimanskim stanovništvom. Imamo je i trebamo je čuvati. Državu u kojoj ćemo svima dati prava dostojna čovjeka kao što najveća prava svi imaju u npr Sarajevu. Na tome treba raditi a ustašluk ćemo mi pobijediti kad tad
-
prof.
- Posts: 575
- Joined: 17/10/2009 22:37
#4048 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Znači neko ti ubije roditelje, siluje sestru i zapali kuću a onda nikom ništa jer sutra je sve to već prošlost a prošlost se ne da promijeniti? Ne bih nikome poželio da doživi takvu sudbinu ali pitao bih te tad šta je prošlost.Novak20 wrote: ↑26/07/2022 10:28skafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 10:20
Pa sta drugo ocekivati od UZP-ovaca.
Pokusavaju da budu neshto ok, fini....a s vremena na vrijeme izleti ovakvo nessto.... Jace je to od njiih.![]()
Prošlost se ne da promijeniti, a meni džaba pričate priče o UZP jer nisam učestvovao u njemu.
Kao ni u paljenju tuđih kuća i etničkom čišćenju ovih krajeva.
Politička prava Hrvata jesu ukradena, možda će se još krasti ali ovih tridesetak godina je pokazalo da u tome nema sreće ni za koga.
M
Promijeniti se ne može ali se posljedice te prošlosti mogu ispraviti.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4049 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Novak20 wrote: ↑26/07/2022 10:50Ja uživam godinama u onome što ste svi vi velikom većinom izglasali još 1990. Meni je dosta trideset godina rata, mirovnih pregovora, potpisanog mira, intervencija VP, pljačke naroda, ekonomskih i političkih kriza i svega ostalog. Pun mi q.rac netolerantnih glupana i nepomirljivih građana koji izvlače ove argumente kad nemaju drugih.
Lijepo reci, Hrvati, ne nadajte se miru sa Bošnjacima nikada jer je nekoliko vaših političara i generala počinilo UZP za koji su osuđeni. To što smo i mi vas ubijali, pljačkali i palili kuće nema veze. Ćeraćemo vas dok vam ne imenujemo kardinala.
To što su Srbi pravili jeste gore od UZP ali jbg, ne možemo im ništa sami. Ne trebaju Hrvati nego hrvatska politička prava za obračun sa Srbima.
E kome nije dosta trideset godina patnje, dabogda mu se unuci patili. I hoće.
![]()
Pa vi radite sa Srbima na raspadu drzave.... Znaci, radite sa GENOCIDASIMA. Tj vasi politicari rade, vi ne osudjujete.
Ne izjednacavaj strane....ne mozes nikako.
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#4050 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
sjoNovak20 wrote: ↑26/07/2022 10:50Ja uživam godinama u onome što ste svi vi velikom većinom izglasali još 1990. Meni je dosta trideset godina rata, mirovnih pregovora, potpisanog mira, intervencija VP, pljačke naroda, ekonomskih i političkih kriza i svega ostalog. Pun mi q.rac netolerantnih glupana i nepomirljivih građana koji izvlače ove argumente kad nemaju drugih.
Lijepo reci, Hrvati, ne nadajte se miru sa Bošnjacima nikada jer je nekoliko vaših političara i generala počinilo UZP za koji su osuđeni. To što smo i mi vas ubijali, pljačkali i palili kuće nema veze. Ćeraćemo vas dok vam ne imenujemo kardinala.
To što su Srbi pravili jeste gore od UZP ali jbg, ne možemo im ništa sami. Ne trebaju Hrvati nego hrvatska politička prava za obračun sa Srbima.
E kome nije dosta trideset godina patnje, dabogda mu se unuci patili. I hoće.
![]()
